Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#47901) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Amúgy pasztázást ti hogy szoktátok? Pötty a közepére, vagy X, vagy szétkenitek a procin? Én eddig az utóbbit használtam, de kicsit utánaolvastam, és elvileg ez a legrosszabb. :D

The glass is already broken.

(#47902) sfefe válasza piRate_nEx (#47901) üzenetére


sfefe
őstag

Y

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47903) bombibmw válasza piRate_nEx (#47901) üzenetére


bombibmw
veterán

Kis pötty középre+a négy sarokba(nem teljesen a sarokba).
Szépen eloszlik így,legalábbis nekem.

(#47904) markionni válasza L1ZRRR (#47900) üzenetére


markionni
tag

Ezt örömmel hallom :)

Hűtési teljesítményről tud valaki valamit? Jó/rossz/ elmegy? :D

AMD - The future is fusion

(#47905) L1ZRRR válasza markionni (#47904) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Kb legjobb hűtőbordás (D14 , SilverArrow , K2 ) szinten van a H100i.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#47906) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
I7 2600-on lévő Hyper TX3-at van értelme lecserélni egy Zalman CNPS 9000-re ?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#47907) scabi78


scabi78
senior tag

Hali!

Tudnátok ajánlani egy olyan hűtőt ami ár/érték arányban remek és csendes is.
A gyári nagyon hangos. Nem vagyok kényes a géphangra, de azért ez már túlzás.
HTPC-be kellene, tehát nem sok a hely és LGA1155 foglalatú érdekelne. köszi

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#47908) L1ZRRR válasza Kleroo (#47906) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Szvsz nem.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#47909) delon válasza scabi78 (#47907) üzenetére


delon
tag

az én gyári hűtöm pl most játékkor 4500 rpm en ment és nagyon nagyon hangos volt már
egy rakás szar a gyári hűtő
normális a 4500 rpm ??
mondjuk a hőfok nem is ment 62 fok fölé

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#47910) Kleroo válasza L1ZRRR (#47908) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#47911) scabi78 válasza delon (#47909) üzenetére


scabi78
senior tag

És a gyárit még a biosban és progiban sem lehet szabályozni. Nekem 6300-an megy a progi szerint, a bios szerint 2800, de sztem egyik sem jó adat, mert nincs érzékelő a hűtőn. :((

Tiszta Windows, rendes ház!

(#47912) delon


delon
tag

sziasztok

Az alapomon vannak olyan lyukak amik körbe vannak cinezve gondolom ez csavarozható és van olyan lyuk ami a lap bal oldalán a lap legsarkában van de az nincs körbecinezve ennek mi az oka mire való ez a lyuk?
Ez nem rögzítési pont vagy mi ez?
http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-dgs/

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#47913) Jim76 válasza scabi78 (#47907) üzenetére


Jim76
aktív tag

CoolerMaster Gemini II M4 - nekem volt, a leg halkabb 12cm-es lapos hűtő, és 4GHz-ig az OC-s 6 magos FX-el is megbírkózott, szinte zajtalanul

Ezt a cikket érdemes elolvasni

" a legjobb, tényleg lapos hűtőnek a Cooler Master GeminII M4 bizonyult" , és tényleg - azóta is sajnálom, a szinte némasága miatt, pedig a Brocken sem igazán hangos hűtő...

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#47914) Brutus880


Brutus880
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy egy Corsair H110 beférne egy Coolermaster Stryker házban gond nélkül és a remek szellőzés céljából is?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#47915) Gave válasza bombibmw (#47903) üzenetére


Gave
addikt

Ez tényleg érdekes dolog, eddig ahány embert kérdeztem annyi féle verziót hallottam. :D

Erre van valami legjobb bevett módszer? Valaki képpel vagy videóval tudja illusztrálni ?

(#47916) *Tata* válasza Gave (#47915) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ezt találtam:[link]
Én speciel elkenem egyenletesen, eddig nem volt vele gondom. :N

[ Szerkesztve ]

(#47917) PandaMonium válasza piRate_nEx (#47901) üzenetére


PandaMonium
őstag

Borsó méretű pötty középre (azért vigyázni, hogy ne túl nagyot mert a túl vastag réteg sem jó, de az is gáz ha nem terjed szét rendesen).
Ez a leghatékonyabb elméletben, az X-ben és a szétkenős módszerben rengeteg légbuborék marad ami ront a hűtési teljesítményen. :K

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#47918) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

163mm-es hűtő nem fog beférni ha a házam hivatalos oldalán max 160mm-t írnak? Vagy ez még elmegy?

[ Szerkesztve ]

(#47919) kromatika válasza P-SZ-S (#47918) üzenetére


kromatika
veterán

szia alpenföhn brocken 158 magas tehát be fér.Viszont AMD -re csak úgy rakható fel hogy a vga felől szív,és a ház tetején fúj ki.jó választás ha bele fér a keretbe,még a Scythe Mugen 3 [link] ez minden irányban felszerelhető.az általad irt keretért a Xigmatek gaila a legjobb vétel.[link]

(#47920) P-SZ-S válasza kromatika (#47919) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Cooler Master 612S-t tudnék szerezni az 163mm, nem csak úgy írtam. :) Thermaltake v4-em van (max 160).

(#47921) speedydb23 válasza kromatika (#47919) üzenetére


speedydb23
senior tag

Itt fix 9k a Mugen 3 Rev. B
Mugen 3

(#47922) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
I7-3770K procit szeretnék 4,7ghz körül hajtani,de nem tudom milyen hűtést lenne érdemesebb vennem rá.
Max 25e-t szánnék rá. A procit,mivel garis még,nem szeretném kupaktalanítani! :N
Az a helyzet,hogy jelenleg egy Freezer 13 Pro-t használok,ez teljesen jó 4,2ghz-ig,mivel itt még a proci legmelegebb magját is max 80 fokon tudja tartani Linx vagy prime teszt alatt. 4,5re emelve a procit,már a magok elérik akár a 96-97fokot is,így ahhoz már azért kevéske a Freezer...
Én amúgy azt hallottam,hogy max 85 fok legyen egy 3770K max hőmérséklete magonként,efelett már tartósan használva káros lehet a procinak. Ez gondolom igaz lehet,vagy nem?

Gondolkodtam egy Corsair H100i vízhűtésen,vagy a sokak által nagyon kedvelt Noctua NH-D14-en,vagy a ThermalTake Frio Extreme-n,de nem tudom melyiket lenne érdemesebb megvennem a procimhoz.
Sajnos a procim nem igazán mondható nagyon tuningbarátnak,mert már 4,3ghz-ez is 1,15v kellett a stabil működéséhez. A 4,5ghz-et csak egy teszt erejéig állítottam be neki,de ott már 1,24v kellett neki,hogy ne kékhalálozzon vagy fagyjon le!

Köszönöm annak aki tud nekem (is) segíteni! :R

mod: Ja a ventik hangja nem annyira számít,inkább az a lényeg hogy jól hűtsön,illetve elférjenek a ramok (Patriot Viper3) a hűtő alatt!

[ Szerkesztve ]

(#47923) *Tata* válasza Howkeddlee (#47922) üzenetére


*Tata*
senior tag

Egy ilyen javíthat valamit a helyzeten.[link]
De a leírtak alapján a 4,7 felejtős lesz szerintem, mert nem fogod tudni lehűteni semmivel. :(

(#47924) Brutus880


Brutus880
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy egy Corsair H110 beférne egy Coolermaster Stryker házban gond nélkül és a remek szellőzés céljából is?

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#47925) kromatika válasza Howkeddlee (#47922) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Noctua D14 vagy Thermalright Silver Arrow lenne jó. :K 4.5 szerintem meg lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47926) Howkeddlee válasza *Tata* (#47923) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm a segítségeteket!! :R

Ez a Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme hűtő amúgy jobban hűt mint pl a Noctua NH-D14?

A 4,7ghz-es terv akkor ezek szerint sok? :U Vagy azt akkor mivel lehetne lehűteni?

(#47927) Asbee válasza Howkeddlee (#47922) üzenetére


Asbee
veterán

4,7 az már határon van, esélyes, hogy 4,7-re már nem tudod hűteni rendesen. Játékok alatt, vagy huzamosabb ideig 80 fok fölé én nem nagyon mennék. LinX-Prime alatt 90-95 foktól sem lesz baja. 105 foknál kezd el hibázni, throttlingolni, fagyni, kékhalálozni. Tapasztaltam. :D A processzorod egy átlagos példány, egyáltalán nem rossz! A 1,2 - 1,24V teljesen rendben van korrekt feszültség. Tesztre én 4,9Ghz 1,435V-ot szoktam. :) Nem kell annyira félteni ezeket a procikat.

Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme-et neki és simán megvan a 4,5.

(#47926) Howkeddlee: Attól függ mennyi feszt kér és milyen a pasztázása a procinak. Nekem hasonló a procim mint a tiéd, és 4,7-re már igényli az épített vizet, de sajnos még azzal is bőven beleszól a szar kupak alatti paszta. A HT meg sajnos csak ront a helyzeten, mert bekapcsolva szépen fűt.

[ Szerkesztve ]

(#47928) Howkeddlee válasza Asbee (#47927) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!
Nagyon köszönöm a segítséged neked is!! :R
Igen,tudom a 4,7ghz az tényleg a határ,mert 4,8hoz már egy erős vízhűtést szoktak használni! Ezért is gondoltam,hogy a 4,7ghz-et még talán kilehetne hajtani belőle.
Azt viszont meglepetten hallom,hogy a procim átlagosnak mondható,mivel anno olvasgattam a fórumot itt (is),és sokan írták,hogy 4,5-et már 1,21 környékén kihoztak belőle. Ebből (is) gondoltam hogy az én procim nem épp a legideálisabban húzható.
A 80fok nálam is az a határ,ami fölé nem szeretném vinni a későbbiekben sem,habár mint már írtam is,voltak akik a 85fokot mondták,hogy az a "felső" határ a stabil és tartós procihoz.

A Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme-t nézegetve,egyre jobban tetszik,csak beférjen a házamba.. (CM690) S ahogy néztem,volt olyan,aki a 2 gyári venti mellé,még egy 3. ventit is tett rá... :)
Így első körben a a 4,5ghz a kitűzött cél,azt szerintem biztos kényelmesen bírni fogja,hisz a D14-es Noctuákat is addig ajánlják ezekhez a procikhoz!
Nah,ez fizukor derül majd ki igazán... :K

(#47929) Hoorus válasza Howkeddlee (#47928) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem felesleges 25 K-ért venni hűtőt rá, mivel itt már a kupak alatti paszta a szűk keresztmetszet, ergo mindegy, hogy mi van rajta már a Freezer 13 fölötti kategóriában. Nekem 4,6-on megy a 3770K 1,2 V mellett. Thermalright Macho van rajta (előtte nekem is Freezer 13 volt). Kb 5 fokot nyertem a váltással.. Szerintem Neked is elég lenne a macho. Merlinnél van is még belőle :)

4,8 @ 1,25 V-nál nyal bele a 96 fokba

[ Szerkesztve ]

(#47930) Hoorus válasza Hoorus (#47929) üzenetére


Hoorus
őstag

Ja és Windows, net, filmzézés közben passzívon megy venti nélkül.. (max 55 fok) Csak játéknál kapcsol be :)

[ Szerkesztve ]

(#47931) Brutus880


Brutus880
tag

Köszönöm szépen hogy nem válaszoltatok a kérdésemre...
Harmadszorra se!

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#47932) Hoorus válasza Brutus880 (#47931) üzenetére


Hoorus
őstag

Lehet, hogy nem tudja senki megmondani pontosan, hülyeséget meg senki nem akar mondani, hogy aztán ő legyen a hibás.. Talán csak ez az oka.. :)

(#47933) Howkeddlee válasza Hoorus (#47929) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Látod,te egy jobb procit fogtál ki,mint én! Szerencsés vagy! :K
Nekem 1,24v kellett a 4,5-hez,és ott már 96fokos volt linx alatt! Igaz 3dm11 teszt alatt ehhez képest csak 77fokig ment fel.

(#47934) Potzee válasza Brutus880 (#47931) üzenetére


Potzee
addikt

[link]
A H100 / H100i igen ; H110 nincs adat

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47935) delon


delon
tag

Sziasztok

Ma megvettem a Macho hr02 rev Bw. Holnap szerelem be vettem pasztát is de felesleges volt mert a hűtőhöz adták a chilit. én Coolinket vettem melyik jobb?

Majd ha be tudom szerelni akkor írok az eredményről

Az alapomon vannak olyan lyukak amik körbe vannak cinezve gondolom ez csavarozható és van olyan lyuk ami a lap bal oldalán a lap legsarkában van de az nincs körbecinezve ennek mi az oka mire való ez a lyuk?
Ez nem rögzítési pont vagy mi ez?
http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-dgs/

előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#47936) Asbee válasza Brutus880 (#47931) üzenetére


Asbee
veterán

Elvileg befér. Egyébként google-t lehet ám használni. 10 perced biztos van rá...

(#47937) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Beszereztem egy Alpenföhn Matterhorn revB hűtőt,hozzá 2 db Coolink SWIF21201 ventit.
Egy i5-2500K-t szeretnék vele hűteni és persze tuningolni.Mire számíthatok ezzel a párossal?
MX4 paszta megy a kettő közé.
:R

(#47938) Asbee válasza pityu6 (#47937) üzenetére


Asbee
veterán

Jó hűtő, bírni fogja a tuningot is. 4,5Ghz körül biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#47939) pityu6 válasza Asbee (#47938) üzenetére


pityu6
tag

Ezzel szeretném meglesni,mennyi lesz a vége a procinak.
Hát elválik.

(#47940) pityu6


pityu6
tag

Vagy esetleg erről mi a véleményetek? Zalman Reserator 1

(#47941) piRate_nEx válasza pityu6 (#47937) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Te vittel el a másik 11 ezreset a Merlintől? :D

The glass is already broken.

(#47942) marinea2


marinea2
addikt

Újrapasztázás és hűtő megigazítás után 612s-el idle 25-26-27 Fokos sandy i7. Lájk :D

Terhelve 40-45 között :DD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47943) bombibmw válasza marinea2 (#47942) üzenetére


bombibmw
veterán

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#47944) Apollo_21 válasza bombibmw (#47943) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó..hűtőgépbe laktok?:D A lakásunkba 26fok van..oké 4. emelet panel...de hagyjuk már a 18fokot:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47945) Potzee válasza bombibmw (#47943) üzenetére


Potzee
addikt

eriggyé mááá...kitetted a gépet az erkélyre...vagy huzatot csináltál a szobában... :D
Ennyire nem lehet jó egy Macho...vagy mégis? :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47946) bombibmw válasza Apollo_21 (#47944) üzenetére


bombibmw
veterán

Ne kicsinyítsd le a Macho érdemeit!!!
A leghűsebb mag 16 fokos. :D :D :D
Valóban nincs túl meleg a szobában,igazából nem is szeretem a nagyon meleget.
Jó azért megfagyni sem szeretek. :D

(#47945) Potzee : Én mindig mondtam,hogy a Macho az Macho. :D
Nem egy hűtő,vagy egy borda,hanem Macho. :)

(#47947) marinea2: 544RPM-en megy a TY. :)
Mindjárt újrateszem a Core Tempet és meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#47947) marinea2 válasza bombibmw (#47943) üzenetére


marinea2
addikt

5400 vagy 7200rpm?

Enyém 600.... :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47948) Asbee válasza bombibmw (#47946) üzenetére


Asbee
veterán

Azért gondolom te sem hiszed el azt a 16 fokot. :)

(#47949) bombibmw válasza Asbee (#47948) üzenetére


bombibmw
veterán

Mostmár kezd idegesíteni a dolog,úgyhogy újraraktam a Core Tempet és a Real Tempet is.
Ez lett az eredmény :D :

[ Szerkesztve ]

(#47950) Potzee válasza bombibmw (#47949) üzenetére


Potzee
addikt

Mag#0 - használat 9% - 24 C
...minél jobban terheled, annál hűvösebb... :F ... :D ... :C

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.