Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48851) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok. Egy AMD FX-8120-as processzorra kellene hűtés. CM HAF 912-es házam van. 15-nél többet nem szeretnék rá szánni. Mi ajánlandó ebben az árkategóriában? Mivel a gép tele van piros ventilátorokkal így az sem lenne baj ha a hűtőé is az lenne mondjuk. Esetleg passzív hűtő és rá egy venti? Mit ajánlotok?

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48852) Rypejakten válasza CsIrKeRaToR (#48851) üzenetére


Rypejakten
addikt

passziv hutonek az a lenyege, hogy nincs rajta venti, mert kulonben aktiv huto lenne.

Scythe Ashura, Alpenföhn Matterhorn Pure vagy Thermalright Macho PCGH Edition, esetleg Scythe Mugen 3 rev.B PCGH Edition.

(#48853) CsIrKeRaToR válasza Rypejakten (#48852) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Köszönöm a választ! [ezt néztem még...erről vélemény?]

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48854) Rypejakten válasza CsIrKeRaToR (#48853) üzenetére


Rypejakten
addikt

borzasztoan tularazott, es teljesitmenyben is elmarad a tobbitol, nem is kevessel. nem ajanlanam.

(#48855) bombibmw válasza CsIrKeRaToR (#48853) üzenetére


bombibmw
veterán

Nagyon túl van árazva és az előbb ajánlottak jobbak is.
Szerintem Ashura,vagy Macho.
Bocs,hogy beleszóltam. :R

[B(#48854) Rypejakten] . :D

[ Szerkesztve ]

(#48856) Potzee válasza UNEX (#48847) üzenetére


Potzee
addikt

Milyen ramjaid vannak? Normál vagy hűtőbordás magas kivitel?
Milyen házad van? (konkrét típus?)
Töltsd ki az az adatlapodat, sokat segítene!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48857) CsIrKeRaToR válasza bombibmw (#48855) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Hálás köszönet! Akkor azok közül valamelyik. Szép estét.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48858) CsIrKeRaToR válasza Rypejakten (#48854) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Thermalright Macho PCGH Edition és a Scythe Mugen 3 rev.B PCGH Edition között vacillálok. A Scythe-nél az az alapvető baj,hogy nincs már több 3PIN-es csatim. Esetleg ha egybe fodrom a 2 ventilátor vezetékét?

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48859) kromatika válasza bombibmw (#48842) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a beszámolót.

(#48860) emiki6 válasza CsIrKeRaToR (#48858) üzenetére


emiki6
veterán

:Y

Y kábel kell neked ha jól értem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48861) kromatika válasza CsIrKeRaToR (#48858) üzenetére


kromatika
veterán

szia .mind két fent említett hűtőt használtam.Scythe Mugen 3 rev.B PCGH nagyon jó cucc,viszont kérdés hogy tuningot terbezel e és ha igen akkor milyet? Mugennél mind a két venti fix 800rpm-en forog,tehát feljebb nem állíthati.mondjuk nincs az a proci amit tuning nélkül,vagy akár alap feszes tuningal is,nem vinne el.ráadásul nagyon halkan.viszont én a tr hr2 macho nál maradtam,mert soha nem lehet tudni mikor lesz szűkségem extra hűtési tartalékra.procikat is gyakran váltom.mind kettő jó választás.a vezetéket meg nem érdemes elvágnod.mint fentebb is irták ,pár száz forintos Y kábelel megoldod.

[ Szerkesztve ]

(#48862) CsIrKeRaToR válasza kromatika (#48861) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Igazából,mivel a procimban hatalmas tartalék van ezért 4 magot hajtok 4.2 GHz-n. Télen. Most olyan hangos a gyári hűtő hogy 3.4-en megy és a ház másik feléből hallom mintha egy Airbus A380-as közeledne. :D mivel a drágám 8 magos amit később ki is használnék ráadásúl 4.2 -őn minimum azért gondoltam valami ütős cuccra. a TR HR2 Macho nem rossz,de nekem valamiért a 2 ventilátoros megoldás szimpatikusabb. A fix rpm nem baj,gondolom idővel lehet cserélni a ventit.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48863) kromatika válasza CsIrKeRaToR (#48862) üzenetére


kromatika
veterán

természetesen igen cserélheted majd a ventit,ha úgy érzed.akkor vedd azt amelyik szimpatikusabb :K

(#48864) CsIrKeRaToR válasza kromatika (#48863) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Még egyszer köszönöm a segítséget! Szép estét!

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#48865) doboka98 válasza doboka98 (#48843) üzenetére


doboka98
tag

Valaki tudna segíteni nekem is? :)

(#48866) kromatika válasza doboka98 (#48843) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A 4000Ghz, menni fog simán a CM Hyper 212 Evo val,és természetesen mivel 12cm-es venti van a hűtőn sokkal halkabb mint a gyári.Mennyiért vennéd az Evo-t,illetve mennyi a keret amit hűtőre szánsz?

(#48867) TaylorXIII válasza kromatika (#48866) üzenetére


TaylorXIII
őstag

4000 Ghz:D Ejha:D

(#48868) emiki6 válasza TaylorXIII (#48867) üzenetére


emiki6
veterán

4 THz :))
Terrahertz lol.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48869) UNEX válasza Potzee (#48856) üzenetére


UNEX
csendes tag

Kingmax 4x2GB-os kit DDR3 és normál kivitel. Thermaltake black v3 gépház. Egy Cooler Master - Hyper 412 Slim tetszett meg, szerinted ez beleférhet ?

(#48870) Potzee válasza UNEX (#48869) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, befér. 160 mm magas cooler mehet a kuckóba [link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48871) UNEX válasza Potzee (#48870) üzenetére


UNEX
csendes tag

Ez pont 160mm magas, akkor pont belefog férni :D
Köszönöm a segítséget!

(#48872) exxtremplaye


exxtremplaye
csendes tag

Sziasztok, van egy ZALMAN CNPS10X Extreme- hűtőm amit lehet szabályozni. Beállítottam hogy legyen piros (1500-2500 rpm ) . Minden ujraindításnál viszont mindig visszaáll kékre. (-1500 rpm)
Mi lehet az oka?

i7 870
gigabyte h57 usb3
gtx 470
8 gb ram

(#48873) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Hello Mindenkinek !

Phenom II 710 processzoromhoz vennék valami jó hűtőt, ne legyen túl drága de tegye a dolgát. 2009 májusában vettem a gépet, azóta minden ugyanaz, a gyári hűtőkről meg nem sok jót szoktam olvasni.

Milyen márkát/típust ajánlanátok ? Igazából problémát nem tapasztaltam eddig, bár mostanában - talán a meleg miatt ? - lefagy vagy szimplán újraindul a gép.

Illetve érdemes-e más alkatrészen is a hűtőcsere ? VGA, gépház ... ?

(#48874) speedydb23 válasza MolGabi (#48873) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szia!

Először is telepítsd fel ezt a két programot:

Core Temp
GPU-Z

google-be megtalálod őket simán.

Aztán ezekkel nézd meg a hőfokokat, aztán azt írd le nekünk és megmondjuk itt van-e a gond. :)

(#48875) MolGabi válasza speedydb23 (#48874) üzenetére


MolGabi
aktív tag

GPU-z-m van, jelenleg 43 fok, 53%-os hűtés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#48876) speedydb23 válasza MolGabi (#48875) üzenetére


speedydb23
senior tag

Az jó a HD4830-nak gyári hűtéssel, terhelés alatt gondolom 65 körül fut.

Procit nézd meg a CoreTemp programmal mennyi alapjáraton.

(#48877) Rypejakten válasza MolGabi (#48875) üzenetére


Rypejakten
addikt

furmarkot szedj le, az megizzasztja a VGA-t. ha 80 fole megy, akkor erdemes egy aftermarket hutesbe beruhazni.

ugyanez a CPU-nal, de ott en mar ha 75 fok fole megy terheles alatt, mar akkor vennek minimum egy Xigmatek Lokit.

(#48878) speedydb23 válasza Rypejakten (#48877) üzenetére


speedydb23
senior tag

Accelero S1 Rev. 2, ez ideális a VGA-ra. ;]

Pont van egy elfekvőben nálam... :B

(#48879) Rypejakten válasza speedydb23 (#48878) üzenetére


Rypejakten
addikt

en is csutortokon veszem meg a sajat Accelerom, 94 fokos a GTS450 furmark alatt, az meg azert mar nem jatek..

(#48880) MolGabi válasza speedydb23 (#48876) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Proci 800Mhz mellett 26 fok körül, jelenleg.

(#48881) speedydb23 válasza Rypejakten (#48879) üzenetére


speedydb23
senior tag

Majd dobj rá legalább 1db 12-es ventit, de 2 db még jobb ilyen melegben. :)

Nálam HD4870-en van 140mm Xilence ventivel fix 1380rpm, így Idle 52 fok körül szaladgál egy 35 fokos szobában. :Y

Játékok alatt 67C a plafon, F1 2012, egy Crysis 2 már biztos 70 fölé vinné. :)

[ Szerkesztve ]

(#48882) Rypejakten válasza MolGabi (#48880) üzenetére


Rypejakten
addikt

igy semmi sem derul ki. terheles alatti ertek a lenyeges, nyilvan nem a 26 fok miatt all le.

speedydb23: rafer 2 12-es? ha igen, lehet rapakolom, de szvsz. 1 is jobb erteket ad a mostaninal. alapvetoena GTS450 nem melegedos kartya, de nagyon elcseszett a hutes megoldasa.

[ Szerkesztve ]

(#48883) speedydb23 válasza MolGabi (#48880) üzenetére


speedydb23
senior tag

Mi az a 800mhz? :F

(#48884) MolGabi válasza Rypejakten (#48882) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Szimpla böngészés, azon belül egy cikkben szereplő Youtube-os videó elindításakor jött be a kék képernyő. Bár akkor lehet ez más probléma lesz akkor

(#48885) MolGabi válasza speedydb23 (#48883) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Az Asrock alaplaphoz adott program nem 2,6GHz-en, hanem csak 800Mhz-en járatja a procit alapjáraton.
Valószínű az említett probléma akkor nem hűtés gond lesz, azért köszönöm.

(#48886) mbalo45


mbalo45
csendes tag

cooler master elite knight házam van és oda hátra akarok venni egy ventit mert nincs....tudtok ajánlani oldalakat ahol megtudom rendelni és ki is szállítják?Illetve ti milyen típusút/márkájút ajánlanátok 5-10ezres kategóriában?

(#48887) Rypejakten válasza mbalo45 (#48886) üzenetére


Rypejakten
addikt

1. milyen Elite Knight? 350? 380?
2. most akkor venti kell vagy cpu huto? nem ugyanaz.

(#48888) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Újra beraktam a CM hyper 412 slim hűtőt. 62fok lett teljes terhelés mellet egy 32 fokos lakásban. 3ghz-ről 3.8-ra húzva egy phenom x6 960T. Ez elfogadható vagy már soknak számít hőmérsékletben?
Köszönöm előre a válaszokat.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48889) Rypejakten válasza mqm (#48888) üzenetére


Rypejakten
addikt

elfogadhato. :K

(#48890) mqm válasza Rypejakten (#48889) üzenetére


mqm
senior tag

Szerinted javítana rajta ha cserélnék egy vagy esetleg 2 ventit a slimen?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48891) Rypejakten válasza mqm (#48890) üzenetére


Rypejakten
addikt

ennyi erovel mar most is vehettel volna egy jobb hutot, venticsere nelkul. nem ertem a logikat. :)

(#48892) mqm válasza Rypejakten (#48891) üzenetére


mqm
senior tag

Ingyen volt..

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48893) kromatika válasza mqm (#48888) üzenetére


kromatika
veterán

Ugye mondtam hogy rosszul volt felrakva a hűtő..Bőven jók a hőfokok főleg ilyen melegben és tuning melett.Nincs értelme ventit cserélned rajta.

(#48894) mqm válasza kromatika (#48893) üzenetére


mqm
senior tag

Biztosan rosszul raktam fel mert mikor szet szedtem akkor a csavarok nagyon lazak voltak. Koszonom a segitseget! Viszont lenne meg egy kerdesem. Ennel jobb hutovel kitudnek hozni ebbol a procibol tobbet ezen a hofokon? 12k lenne masikra ha ezt elpasszolom.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48895) doboka98 válasza kromatika (#48866) üzenetére


doboka98
tag

A keret 10k, ennyiért is venném a 212-t. Esetleg 4.2 Ghz-n is halk lenne?

(#48896) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan hűtő (ventire gondolok), amelyik a jelenlegi gyári Intel hűtőmnél csendesebb az i3-2120 processzoromhoz? A teljesítményével nincs gond, nem melegszik, de most jelenleg ez a leghangosabb a gépemben.

Válaszotokat köszönöm!

(#48897) Potzee válasza doboka98 (#48895) üzenetére


Potzee
addikt

A Hyper 212 Evo-t 8k alatt is megveheted...
Komoly terhelés alatt a CM ventik elég hangosak tudnak lenni.
10k-ért én Ezt venném.
(nagyon jó teljesítmény és a 140 mm-es venti terhelés alatt is halk)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48898) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Mit szóltok ahhoz,hogy egy Alpenföhn Matterhorn revB hűtőt lecserélnék egy Antec H2O 620-as kompakt vízhűtésre,(tudom az Antec gyengébb sokkal) viszont egy ilyen radit raknék a gyári helyére,vagy akár egy dupla radit.
Szerintetek?
:R

(#48899) doboka98 válasza Potzee (#48897) üzenetére


doboka98
tag

Erdélyben itt ennyibe kerül :) .

(#48900) robi baggio


robi baggio
tag

Sziasztok!
Kérnék szépen egy kis segítséget!
ERRŐL a hűtőről lenne szó, hogy fel tudnám e tenni AM3+ foglalatra, hogy egy FX8150-et hűtsön a gyári AMD-s lefogatójával?
Ez még nem a 14centis ventis változat, hanem az elődje.
Nagyon köszönöm előre is a segítséget! :R

Pityu6: azért annyira nem gyenge a 620, nekem az FX8150-et tartja tankozás közben 65-70 fok között, ami aztán 4GHz-en hasít turboban. (emeltem 3600ról)

[ Szerkesztve ]

http://www.personenschutz-robert.at

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.