Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48551) scar07


scar07
tag

Üdv a Népnek!

Egy kis segítséget kérnék. A gépemben egy fx-8150-es cpu dolgozik egy ga-990fxa-ud3-as lapon és mondanom sem kell a gyári hűtő semmit nem ér :W , tehát elkezdtem keresgélni, milyen hűtőt is lenne a legalkalmasabb és egyenlőre a Noctua NH-D14-et néztem ki. A gép leginkább játékra van szóval, vmi izmos darabra van szükségem.

A kérdésem max 25 ezer pénzig tudtok e ennél jobb hűtőt mondani vagy ne is keressek.

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#48552) Potzee válasza scar07 (#48551) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright Silver Arrow SB-E vagy SB-E Extreme

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48553) Rypejakten válasza scar07 (#48551) üzenetére


Rypejakten
addikt

..vagy ha nem vagy a penztarcad ellensege, van fenn apron egy NH-D14 apron 13k-ert is - katt.

(#48554) Rypejakten válasza FCsabi24 (#48548) üzenetére


Rypejakten
addikt

Arctic Cooling Freezer i30, Xigmatek Aegir vagy Thermalright True Spirit 120, ezek vannak 10k alatt me'g.

(#48555) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a freezer 13 pro mat egy jobbra.
Max 165 mm magas lehet.
Torony típusú legyen.
Nem baj ha sok benne az anyag.
Lehet jó nagy is van neki hely.
Legyen jó lga1155 és 1150-re.

Alpenföhl Brocken jó lenne vagy van jobb.

Max 15-20 k-t költenék rá.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48556) Rypejakten válasza emiki6 (#48555) üzenetére


Rypejakten
addikt

Alpenföhn K2 vagy Zalman CNPS11X Extreme, igy elso blikkre, de biztosan van meg alternativa ezeken felul.

(#48557) kromatika válasza emiki6 (#48555) üzenetére


kromatika
veterán

szia.freeazer 13 pro tól jobb a brocken,de 15-ig vannak jobbak is föleg intelre,és én ennyiért már 14cm-es ventivel szereltet vennék..Thermalright HR-02 Macho, vagy a friss Scythe Ashura[link] is nagyon jól szerepel a tesztekben.ill Thermalright True Spirit 140 is nagyon jó.Ha nem tervezel extrém tuningot akkor bőven elég a max 15 000Fig elmenned.

(#48558) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A Coolermaster TX3 és T4 között melyik hatékonyabb? A TX3 ha jól látom drágább. Köszi!

(#48559) kromatika válasza r3dsnake (#48558) üzenetére


kromatika
veterán

szia.a t4 egyértelműen hatékonyabb és csendesebb is.t4 -en 12cm-es venti van,tx3-on 9cm -es.

(#48560) r3dsnake válasza kromatika (#48559) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm a választ. :)

(#48561) mqm


mqm
senior tag

CoolerMAster 412Slim Vélemény?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48562) kromatika válasza mqm (#48561) üzenetére


kromatika
veterán

milyen procihoz?tuning lessz e és ha igen milyen mértékű?és milyen árban?

(#48563) mqm válasza kromatika (#48562) üzenetére


mqm
senior tag

Egy phenom x4 960T-t húzok vele egy X6 1100T szintjére 3ghz-et 3.6-ra. Amúgy 8k-ért hozzátudnék jutni használtan.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48564) emiki6 válasza Rypejakten (#48556) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi a segítségeket.
Tuning annyi lenne, hogy szorzó emelés. Melyiknek a leghatékonyabb a bordázata, ha a ventiket nem nézzük?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48565) FCsabi24 válasza Rypejakten (#48554) üzenetére


FCsabi24
tag

Köszi a választ, ha hétfőn se lesz a Broken, akkor az Arctic-ot fogom megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48566) kromatika válasza mqm (#48563) üzenetére


kromatika
veterán

annyiért a 2db ventivel megéri,és az általad írt tuning is szerintem bele fér.

(#48567) kromatika válasza emiki6 (#48564) üzenetére


kromatika
veterán

Thermalright HR-02 Macho nagyon jó,és szorzó emeléses alap feszes tuningot,simán kiszolgál i5 2500K-nál,500rpm-en pörgö ventivel is ,ami teljesen hangtalan. Én is 2500K-n használom,ami 4200-ra húzva,és a HR-02 Machon,a venti 700-on pörög.Tökéletesen lehűti.

(#48568) mqm


mqm
senior tag

Hat ezt a tuningot egy AC freezer xtreme rev2-vel ertem el. Ha annal jobb akkor mar nem lehet gond :-)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#48569) kromatika válasza mqm (#48568) üzenetére


kromatika
veterán

attól jobb. :K

(#48570) emiki6 válasza kromatika (#48567) üzenetére


emiki6
veterán

165 mm a max :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48571) kromatika válasza emiki6 (#48570) üzenetére


kromatika
veterán

Thermalright HR-02 Macho 162mm magas.[link]

(#48572) emiki6 válasza kromatika (#48571) üzenetére


emiki6
veterán

Érkezik a Nanoxia átdolgozása is :C :
Nem tudom hasonlít-e valamelyikre... :U

Nemtudom, de ez a Nanoxia csak érdekes cég. Szinte csak koppintásai vannak, de csak azokat koppintja, amelyek megérdemlik. :F

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48573) Rypejakten válasza emiki6 (#48572) üzenetére


Rypejakten
addikt

Nanoxia - Cooltek - Noctua egy vallalat, ergo ez a huto is inkabb utobbi termeke, mint a Nanoxia-e.

(#48574) emiki6 válasza Rypejakten (#48573) üzenetére


emiki6
veterán

A Fractal Design R"nem tudom mennyit" Is átdolgozták/továbbfejlesztették (Deep Silence 2), jobb lett, mint az eredeti és azt veszem háznak. :K

Ezek szerint a Thermalright procihűtőjét is átdolgozták/továbbfejlesztik, csak még nem kapni. Várhatóan jobb lesz, mint az eredeti és valszeg ezt fogom venni. :K

Nem teljesen világos: az általad említett 3 név tartozik egy vállalathoz és azt mondod, hogy a Noctua terméke ez a hűtő? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48575) SRII


SRII
őstag

HI! kértem már segítséget , és kaptam is, viszonylag könnyű 14mm ventivel (lehetőség a 2 ventire!) a magas ramok is elférjenek mellette, ilyen jellegű hűtőt kerestem, az ajánlatotok a Thermalright True Spirit 140 BW CPU hűtő volt, ami nagyon tetszett nekem mind kinézetbe mind árban, de sajna a 170mm magasságával nem fér be a cm 690 házamba, megrendelt alaplapom megérkezett beszerelés után gyorsan meg is mértem hogy milyen méretű hűtő fér el, és sajna vagy nem sajna csak 158 mm magas hűtő fér el kényelmesen.

Tudnátok ajánlani ilyen 158 mm magas, viszonylag könnyű de tuningot is elbíró, magas ramokkal rakott alaplapra szerelhető hűtőt, ami 140mm ventivel szerelt(lehetőség legyen a második ventire)
ház, cm 690 II usb 3.0
proci: i5 4670K húzva lesz később.
ram: [link]

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48576) jookomak válasza SRII (#48575) üzenetére


jookomak
őstag

Thermalright macho. Kollegámnak az van ilyen házban, szintén magas ramokkal. Elfér. Jó hűtő, jó venti.

(#48577) Rypejakten válasza emiki6 (#48574) üzenetére


Rypejakten
addikt

nem biztos, hogy egy vallalat, de mindharom osztrak, es pl. a Noctua a Computexen is egy Nanocia hazban reklaamozta az uj hutoit.
szoval szerintem igen, ez is egy kopia.

(#48578) Hoorus válasza SRII (#48575) üzenetére


Hoorus
őstag

+1 a Machonak.

Én vagyok a kolléga :DDD

(#48576) jookomak: :C

[ Szerkesztve ]

(#48579) SRII válasza jookomak (#48576) üzenetére


SRII
őstag

köszi, de ez 120mm és nagyon nagy a tömege is, sőt, a magasága 162mm ami nem fér el mivel plexis az oldala, és még belóg a plexi a házba, elég vastag kb ugy 4mm így ez nem okés, én nem is tetszik :B
köszönöm a segítséged. :R

Valaki tud még segíteni? sajna ebben sem vagyok valami jó, így csak hozzátok fordulhatok.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48580) Hoorus válasza SRII (#48579) üzenetére


Hoorus
őstag

De elfér!!! A tömeg miatt meg nem kell aggódnod. Azért van a backplate, hogy megtartsa..

(#48581) Rypejakten válasza SRII (#48579) üzenetére


Rypejakten
addikt

be quiet Shadow Rock PRO SR1, ez biztosan elfer, esetleg Scythe Ashura, bar az is 161mm magas.

(#48582) SRII válasza Hoorus (#48580) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm szépen a segítséget, de sajna a plexibe nekem van egy 15 nochtuam ami mitt nem férne el. ez itt a baj. és az sem biztos hogy kell e ekkora egy i5 procihoz.
ez brutális hűtő.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48583) bombibmw válasza SRII (#48582) üzenetére


bombibmw
veterán

Macho 120,ami Neked kell.
Elviszi a tuningot is .
Itt van a legjobb áron. :)

(#48580) Hoorus : Most nézem,itt mindenkinek Macho van?
Hogy bír a 4,6-tal?

[ Szerkesztve ]

(#48584) SRII válasza bombibmw (#48583) üzenetére


SRII
őstag

nagyon kelendő motyó ahogy olvasgatom a topikot! gondolom nem hiába! :K

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48585) emiki6 válasza Rypejakten (#48577) üzenetére


emiki6
veterán

Mivel a legjobb hangszigetelt házak egyike és gondolom kaptak kenőpénzt ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48586) bombibmw válasza SRII (#48584) üzenetére


bombibmw
veterán

Bizony,nagyon jó cooler,pariban van a huszonezres hűtőkkel is. :K
Nem cserélném el semmiért,de most nagyon gondolkodok egy Scyte Ashura-n is. :B
Felváltva használnám őket. :D

[ Szerkesztve ]

(#48587) Rypejakten válasza emiki6 (#48585) üzenetére


Rypejakten
addikt

igen, vegulis egy pc-expon, nyitott oldallappal pont van jelentosege a hangszigetelesnek.

(#48588) SRII válasza bombibmw (#48586) üzenetére


SRII
őstag

felváltva! egyszerre ;] nekem egy is elég lenne :DD nem hogy felváltva kettő..

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48589) bombibmw válasza SRII (#48588) üzenetére


bombibmw
veterán

Igazából a Macho nagyon a "szívemhez nőtt" és nem szeretnék megválni tőle,viszont érdekel az Ashura is,már amióta megjelent. :)

Megnézted,amit linkeltem?
A Macho kistesója 150mm-es magasság,120-as venti,5 heatpipe.
Az méretben és tudásban is jó lenne Neked.

[ Szerkesztve ]

(#48590) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok

Cm 212+ra sikerült mar valakinek felrakni be quiet silent wings usc ventit?

A bordának ilyen fém pantos felfogatasa van a coolernek meg gumis

Szerk
Rájöttem köszönöm, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#48591) Hoorus válasza bombibmw (#48583) üzenetére


Hoorus
őstag

90 fölé nemigen megy linx alatt.. Játék alatt meg 65 max..

(#48592) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Köszönöm a Xigmatek Gaiás tippeket, 100%-os terhelésen a proci nem melegszik 50-52 fok fölé, mindezt 1000-es RPM mellett. A gyárival 5 perc után 70 fok volt és jött a kikapcs.
Köszi a segítséget még egyszer. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48593) fury71 válasza Csapoati (#48592) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem egy éve van Gaia, nagyon jó. Télen volt, hogy megállt a ventije. Azt hittem elromlott, de nem.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#48594) Csapoati válasza fury71 (#48593) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nálam is úgy kezdett, azt hittem, hogy elszúrtam valamit. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48595) SRII válasza bombibmw (#48589) üzenetére


SRII
őstag

igen megnéztem helyes kis hűtőcske ez, :C

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48596) kromatika válasza SRII (#48575) üzenetére


kromatika
veterán

Valami nem jól mértél.cm 690 II be 177mm magas hűtő is befér.[link] nekem is ez a házam van,és volt már benne alpenföhn himalaya is ,ami 164mm magas,és volt ott is közte simán 1 cm még.éppen ezt szeretem ebben a házban hogy szinte bármekkora cpu hűtő befér. a true spirit 140 is. :K

(#48597) SRII válasza kromatika (#48596) üzenetére


SRII
őstag

szia, de hogy mit mérhettem el, a procikupaktol mértem mérőszalaggal, egészen a ház széléig, ez volt 161 mivel plexis és nem akartam hogy hozzáérjen levettem kb 5mm hogy kényelmesen elférjen, a 177mm az a ház belső szélessége, de ebben nincs benne az alaplap és a proci magassága. de utána nézek jobban ennek, háta mégis nálam a hiba, és ahogy írod a true spirit 140 is annak meg nagyon örülnék, egyetlen egy hűtő ami tetszik.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#48598) bombibmw válasza SRII (#48597) üzenetére


bombibmw
veterán

A maximum magasságba már beleszámolja a gyártó az alaplap-proci magasságot is.
Így beférne bármilyen hűtő Neked,viszont írtad,hogy oldalt van egy ventid,azt nem vontad le?
True Spirit 140 is nagyon jó hűtő,ha kikapod a Noctua-t,bárminek el kell férni.

[ Szerkesztve ]

(#48599) Potzee


Potzee
addikt

Hozzájutottam egyelőre két Deepcool Gammaxx S40 coolerhez!
143 mm-es magasság 120 mm-es ventivel!
Itt egy TweakTown teszt róla.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48600) kromatika válasza SRII (#48597) üzenetére


kromatika
veterán

Nem. :N A ház külső szélessége 214cm .cm 690II ben 2 cm kábel elvezetési lehetőség van.Tehát a belső szélesség a házban ráhagyva is 190mm.A lap tartó bak 5mm,a lap vastagsága a procival együtt a kupakjáig max 1,5 de inkább 1,2mm.Tehát jól irják a 177mm magasságot az tuti.Egyébként itt egy ph teszt is ahol saját kézzel mért adatatok is szerepelnem a házról.[link]be fér a spirit 140 :K és csak akkor nem fér be ha oldalt is használsz ventit.mondjuk én a ház oldalába sosem raktam ventit,mert álltalában csak bekavar a légáramlásba,és a házaknál jól működő,elől be a friss levegő,hátul és felül ki a meleg levegő elven csak ront,és rosszabbak is a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.