Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#47351) *Tata* válasza Thermaltake (#47350) üzenetére


*Tata*
senior tag

A linked szerint a házad 140mm széles. A hűtő meg 166mm magas.

[ Szerkesztve ]

(#47352) jookomak válasza Thermaltake (#47350) üzenetére


jookomak
őstag

A sürgős válasz feláras.
Amúgy utánanéztem, és nem találtam max cpu magasság adatokat. Pár hsz-el fentebb írta valaki, hogy a noctua d14 befér, de a be quiet pár mm-el magasabb, szóval necces. 208 mm széles a ház, abba éppen, hogy el szoktak férni a 160 mm-s hűtők. De ez meg ahogy nézem, még 6-al több.

[ Szerkesztve ]

(#47353) syberia válasza Thermaltake (#47350) üzenetére


syberia
veterán

166mm helyre van szügséged a cpu kupakjától a házad oldaláig hogy koppra beférjen az a hűtő, tippelés helyett mérd le colstok/vonalzóval :K

(#47352) jookomak :DDD :C

(#47351) *Tata* ha jól megtaposná akkor pár helyen lehetne 140mm ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47354) dauphin válasza Thermaltake (#47350) üzenetére


dauphin
aktív tag

A belinkelt adatlap rajza szerint az oldallapra szerelt ventilátorral együtt számolva 140 mm a maximális hűtőmagasság. Ha nem teszel a hűtő elé ventit, akkor még a venti széleségét belekalkulálva - ami 20-25 mm - is 160-165 mm helyed van a házban - elméletileg. A colostok (#47353 - syberia) valóban sokat segíthet! :DD ;]

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47355) *Tata* válasza syberia (#47353) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nos én is erre gondoltam, "A belinkelt adatlap rajza szerint az oldallapra szerelt ventilátorral együtt számolva 140 mm a maximális hűtőmagasság", csak rossz volt a megfogalmazás. :B :D

(#47356) kurion


kurion
senior tag

Nem tudom jó helyre írok e.

Az lenne a problémám hogy van egy asztali gépem ami igen melegszik proci terén. 50 fok alatt nem nagyon megy átlag 55-60 alapjáraton, játékok esetén néha 100 fok felé is megy. Ma vettem egy új proci hűtőt, be is szereltem de ezzel se lett sokkal jobb a dolog.

Proci tipusa:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core processor 6000+ 3.1gHz
Hűtő tipusa: Spire CoolReef SP805S3 2400RPM (AMD)

Valami javaslat, ötlet, megoldás? Ventilátorok beszerelése segíthet?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47357) dauphin válasza *Tata* (#47355) üzenetére


dauphin
aktív tag

Igazad van, és ne kiigazításnak vedd a bejegyzésem (mert nem annak szántam), hanem baráti kéznyújtásnak! :C :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47358) SRII válasza dauphin (#47354) üzenetére


SRII
őstag

sziasztok, itt korábban már kaptam segítséget, és el is mentettem magamnak, de úgy vélem még nem késő és nem egyértelmű számomra hogy a víz, mondjuk univerzális vízhűtést miért nem ajánljátok? bőszme nagy torony hűtők ezrei vannak igen csak jó minőségben, ez ok, de annyira szarok lenének a vizes megoldások? gondolok itt a corsair, CM, vagy enermax univer vizeseire, az árat nem tekintjük mérvadónak(hisz néha ez dönt, de most neeee) akkor sem ajánlatos ilyen típusú hűtőket venni? azért 20-25 között már lehet kapni egy ventis kicsi társat aki szerintem elvégzi ugyan úgy a hűtést ha nincs széthúzva az egész rendszer ...vagy nem?
mindegyik hűtőnél vannak + illetve - jellemzések, én még (hiába megtérítettetek,Macho :( ,) mindig gondolkodom, egy kicsi helyet foglaló egyventis kis h80i vagy akármelyik gyártótól említhetnék, is elvégezné a feladatát.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47359) syberia válasza *Tata* (#47355) üzenetére


syberia
veterán

Nekem is gyanúsan kevés volt a 140, volt miből ihletet merítenem! :D :R

(#47356) kurion Ellenőrizted hogy jól fekszik a borda a procin? milyen hővezető pasztát használtál? bios-ban minden alapon van, a cpu feszből lehet többed ad a lap a kelleténél. Ez a spire hűtő alig jobb a gyárinál de a hőfokok abnormálisan magasak.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47360) Thermaltake válasza syberia (#47359) üzenetére


Thermaltake
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek, szerintetek jobban járok egy Noctua NH-D14-el? q9550 (nem húzom)
Jelenleg Freezer 7 pro Rev 1-em van.

[ Szerkesztve ]

(#47361) kurion válasza syberia (#47359) üzenetére


kurion
senior tag

Hát a a paszta az ami a hűtőbordán rajta volt, jó fekszik, most már 85 fok fölé nem megy(Bár szerintem ez még mindig sok).Biosban semmi nincs elállítva úgy van ahogy bent a cégnél anno beállították.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47362) CoolBoy323 válasza kurion (#47361) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az rengeteg!!!

valami ott nem kóser... még passzívan sem megy fel nekem a brockennel ilyen magasra a procihő

(#47363) jookomak válasza Thermaltake (#47360) üzenetére


jookomak
őstag

Ha nem húzod, akkor fölösleges 25k-t kiadni egy hűtőért. Inkább feleannyiért egy brocken, macho, ninja, mugen.

(#47364) kurion válasza CoolBoy323 (#47362) üzenetére


kurion
senior tag

Na de mi? alapjáraton 51 fokon indul...... ezért gondoltam hogy hátha tud valaki segíteni.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47365) anytime válasza kurion (#47364) üzenetére


anytime
őstag

Ha jol fekszik, az kizart, hogy 85 fokos legyen a proci!
Javaslom, tisztitsd meg a procit es a hutot es vegyel egy MX2 vagy MX4-es pasztat es probald meg azzal.

(#47366) kurion válasza anytime (#47365) üzenetére


kurion
senior tag

amint lesz időm megcisnálom és írom a fejleményeket.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47367) speedydb23 válasza kurion (#47366) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szerintem nem a pasztánál van a gond.

Nézd meg, hogy biztosan jól érintkezik-e a hűtés... Ha igen utána nézd meg pasztával, de én személy szerint nem költenék MX2 meg hasonló pasztákra.

Megteszi egy pár száz forintos is szerintem.

Esetleg még ezt a hűtést kipróbálhatod ha az új hűtővel sehogy se jó:
EKL Cold Tower
3500 ft +1100 ft szállítás = 4600 ft

ennyiért jobbat nem kapsz AMD-re.

De még első körben a bios-ban ránéznék a proci feszültségére, hogy mennyit kap.
Vagy töltsd le a CPU-Z programot, az is kiírja...

(#47368) anytime válasza speedydb23 (#47367) üzenetére


anytime
őstag

A feszkora gondoltam en is, de tapasztalatlansagom miatt ezt nem mertem bizton allitani, ezert nem irtam :R

A CPU-Z eredmenyere en is kivancsi lennek vagy kiprobalhatja az AIDA-t is, bar az csak 30 napig free.

(#47369) kromatika válasza Thermaltake (#47350) üzenetére


kromatika
veterán

Centurion 590-be 165mm magas cpu hűtés is be fér.én is használtam ezt a házat Alpenföhn Himalaya hűtővel,ami 164mm magas,és még volt legalább 2 mm a kupakig.*Tata*:A linkelt infon [link] a 140mm magaságg arra vonatkozik ha van oldalt venti.Ami ugye álltalában 2.5 mm. A 165-166mm tuti befér,tapasztalatból mondom . :K

(#47370) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Szerintetek megéri lecserélni egy Scythe Ninja 3-at egy Corsair H100i-re? :F

(#47371) kromatika válasza Kecuhun (#47370) üzenetére


kromatika
veterán

attól függ mennyibe fájna a csere?

(#47372) jookomak válasza Kecuhun (#47370) üzenetére


jookomak
őstag

Lehet hűvösebb lenne a proci 5 fokkal, viszont hangosabb lenne. (én inkább csend-párti vagyok, szóval nálam tuti maradna a ninnya)

(#47373) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy Noctua NH-U12P SE2 hűtőm, és szeretném lecserélni. Nem hűt rosszul, de szeretnék valami halkabbat. Ha a csönd miatt melegebb lesz 1-2 fokkal nem baj :)

Mit tudtok ajánlani a 10-15 közti kategóriában? (lehetőleg ne D14 legyen, már volt, és a falra másztam attól hogy alig lehetett hozzáférni a csatikhoz :D )

(#47374) jookomak válasza Slyer (#47373) üzenetére


jookomak
őstag

10-15 közt thermalright macho, ami csendes, viszont a szerelése ennek is halál. Szintén tr-től viszont itt a true spirit 140, amihez az egyik (ha nem a legjobb) 140-es ventit adják. Karcsú, elférsz mellette, ramoknak sem zavar be.

(#47375) syberia válasza jookomak (#47374) üzenetére


syberia
veterán

Intelre Matterhorn Pure, mert könnyű szerelni és néma :R

https://howbad.info/

(#47376) Slyer


Slyer
senior tag

köszönöm a tippeket!

Alpenföhn Himalaya-ról mi a vélemény? Merlinnél használt volt 12k-ért amit néztem :W

[ Szerkesztve ]

(#47377) kromatika válasza jookomak (#47374) üzenetére


kromatika
veterán

szia.10-15 közt,ha fontos a csend,elsődlegesen thermalright macho,majd Ninja 3,Mugen 3,és Matterhorn puret ajánlom.Alpenföhn Himalaya sűrű borda,kb 1200rpm-en pörgő venti kezdi csak átfújni.az meg ugye már nem annyira halk.

[ Szerkesztve ]

(#47378) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Volt már szerencsénk egymáshoz, amikor tanácsot kértem tőletek CPU hűtő kérdésben :R . Mostanra már leredukáltam két versenyzőre a felhozatalt, az első a Thermalright Macho HR-02 REV.A, a második pedig a Thermalright True Spirit 140. Na tehát, nézegettem néhány videót a "tudjuk melyik oldalon" a hűtőkről és a ventilátoraikról, és belefutottam néhány horror hangzavarba! Az egyik ilyen [videó] ez, és a másik [videó] pedig ez. Valóban ennyire hangos tud lenni a ventilátor a hűtőn is? Mert akkor leteszek róluk, mert nekem nagyon csendes megoldás kéne a házamba. Ilyen hasonló hangzavart produkáló szerkezettől világgá futnék! :( A félelmem megalapozott vagy csak rémeket látok szerintetek? Amennyiben megtudtok nyugtatni, akkor a kettő közül melyik lehetne a befutó a procim legnagyobb örömére? :D Köszönöm.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47379) jookomak válasza dauphin (#47378) üzenetére


jookomak
őstag

Nem releváns egyik videó sem, elég hangosra vannak véve, két teszt, két környezet, nem lehet őket összehasonlítani. 5-7V-on nincs hangja a ty-140-nek. Főleg zárt házban. Kertes házban vagyok, csendes környéken, és alig hallom, hogy megy a gép.

Én lehet most a spiritet venném, könnyebb szerelni, hűtésben pedig jobb, viszont magasabb, figyelni kell, hogy melyik fér be a házadba.

(#47380) dauphin válasza jookomak (#47379) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a soraidat. Kicsit megnyugodtam. Mindenképpen csendes megoldásban gondolkodom, a hangzavar ami körbevesz napközben teljesen kimerít, itthon már szeretnék nyugodt körülményeket (ez is megvalósíthatatlan álom marad, mert az Üllői úton lakom, és ellehet képzelni mi megy itt éjjel-nappal! Folyamatos zajszennyezés - autók jobbról-balról). Elméletileg 170 mm magas hűtő fér el a házban (Fractal Design Define R4), tehát elférne a Spirit. Bár lehet, hogy karcolná a zajszigetelő anyagot :DDD . Még átrágom magamban a dolgon, de érzem, nem lesz könnyű a szülés! :W

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47381) jookomak válasza dauphin (#47380) üzenetére


jookomak
őstag

József körútról költöztem ki, szóval tudom mi az a zajos környezet. :)

Macho-t kicsit macerásabb szerelni, de elég közkedvelt hűtő manapság, ritkább lamellás, így alacsonyabb fordulaton jobban átfújja a venti, ezáltal tud csöndesebb lenni, mint a ts140. Későbbiekben, ha el szeretnéd adni, akkor szerintem könnyebben elmegy a népszerűsége, és a kisebb mérete miatt.
Na megmertnekemisolyanvanésazakirály!!!négy!4!

(#47382) dauphin válasza jookomak (#47381) üzenetére


dauphin
aktív tag

Úgy érzem, egyre jobban hajlok a Macho felé! :DDD Köszönöm részrehajlás nélküli ajánlásod! ;] :R Egy kérdés: ahogy olvastam néhány internetes oldalon, a Macho dobozában található egy csavarhúzó is mellékelve. Valóban adják hozzá ajándékba, vagy ez csak bizonyos régiókban elérhető opció és itt nálunk csak reklámfogás (lúzercsapda)? :F :DD

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47383) bombibmw válasza dauphin (#47382) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyértelműen a Macho-t ajánlom. :K
Csavarhúzót adják hozzá és nagyon jó szolgálatot tesz.
És nem csak a cooler szerelésénél.Én az egész házat azzal szerelem. :)

[ Szerkesztve ]

(#47384) dauphin válasza bombibmw (#47383) üzenetére


dauphin
aktív tag

Újabb kérdés: mi a különbség a sima REV.A és a REV.A BW között azon kívül, hogy más a ventilátorlapátok színe? Csendesebb az egyik mint a másik, vagy csak esztétikai jelentősége van, hogy éppen melyik az ami tetszik, és még a ház színvilágába is beleillik?

Úgy látom az adatlapodon, hogy neked a fehérlapátos verzió teljesít szolgálatot.

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47385) bombibmw válasza dauphin (#47384) üzenetére


bombibmw
veterán

BW = Black&White edition,ennyi
TY-147 venti,a Rev.A. TY-140

[ Szerkesztve ]

(#47386) dauphin válasza bombibmw (#47385) üzenetére


dauphin
aktív tag

Igen, erre gondoltam én is, hogy lényeges különbség nem lehet közöttük (bár a BW minimuma egy hajszállal halkabb: 17 dB-ről indul a TY-140-es 19 dB-jével szemben), de ez szerintem meghallhatatlan különbség. Műszerrel talán kimutatható, de füllel kihallani ezt a 2 dB-t, ehhez már denevérnek kell születni! :DD Köszönöm. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47387) bombibmw válasza dauphin (#47386) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezzel a hűtővel biztosan nem lősz mellé. :K
Itt van a legjobb áron,a kép ne tévesszen meg,ez is BW.

(#47388) sfefe válasza dauphin (#47384) üzenetére


sfefe
őstag

Ugyanez van Nekem is Define R4-ben es kb 600on megy, semmi hangja...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47389) sfefe válasza bombibmw (#47387) üzenetére


sfefe
őstag

Eni s itt vettem fekete/feher-ben ez illik a Define R4-hez.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47390) dauphin válasza sfefe (#47389) üzenetére


dauphin
aktív tag

:C sfefe és bombibmw: köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. A Macho mellett döntöttem, meg is rendeltem. :C

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47391) Sasori18


Sasori18
csendes tag

Sziasztok!

Problémám lenne a CPU-m hűtésével. A régebbi VGA-m egy Nvidia Geforce 7600GT volt az Intel E2180-as procim mellé. Ekkor volt játék alatt az Everest és az CPU-Z program szerint a procim hőfoka 50-55 fok. Olyan 2 hete vettem bele egy GT630 2 GB-os DDR3-as új vga-t. Azóta a procim hőfoka lényegesen és röhejesen megváltozott, lett belőle 65-70 fok, ami nem normális dolog enyhén szólva . Leszedtem és kitakarítottam a bordát, így lett 55-65 fok körüli. Mai nappal állítgattunk a BIOS-ba a CPU feszültségén , most jelen pillanatban az Everest 1.12 V-ot ír. A fordulatszáma is 3500 körül van a Heroes 5 játék alatt. Így a hőfoka 45-50 lett. Az lenne a kérdésem, hogy állítsam-e lejjebb még a feszültséget, addig amíg nem érem el a kívánt hőfokot és persze ne legyen alulfeszelés, vagy van-e valami program ami szabályozza a fordulatszámot? A másik dolog hogy van nekem egy Prime95 nevű programom. Futtassam hosszú ideig és kiderül, hogy stabil-e a rendszer így? Van rá esély gondolom, hogy a sok ideig nem takarított CPU hűtés miatt már nincs esély arra hogy ettől a cpu fan-tól el is várjak valamit. Az lenne a legjobb ha vennék egy új hűtést? Félek, hogy meg fog halni így a procim, nem egy erős proci , de nagyon szeretem, ezzel a konfiggal mellette jól végzi a dolgát. Persze tervbe van véve hogy veszek egy másik procit, de akkor előbb mindenféleképpen egy új hűtés kell.

:)) Segítségeteket előre is köszönöm!

(#47392) bombibmw válasza dauphin (#47390) üzenetére


bombibmw
veterán

Szívesen.
Tuti elégedett leszel vele. :K
És ne feledd jookomak fórumtársat sem,aki leterelt a Thermalright True Spirit 140-ről a helyes útra. :D
A szerelhetőség nehézségével mondjuk nem értek egyet,mert igen egyszerű szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#47393) dauphin válasza jookomak (#47381) üzenetére


dauphin
aktív tag

Szégyellem magam amiatt, hogy (#47392) bombibmw fórumtársnak kellett figyelmeztetnie arra, hogy mennyire is hálás tisztelettel mondjak szívből jövő köszönetet a helyes útra való tereléshez, amikor majdnem elvesztettem szemem és szívem józan világosságát! :R Remegő ajkakkal teszem meg most mindezt: köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47394) Jim76 válasza Sasori18 (#47391) üzenetére


Jim76
aktív tag

A 630GT-t etetni már izzasztóbb a processzorodnak, egyik sem egy erőmű, de a 630GT-t már nehezebben hajtja ki.
Ne feszeld alul, mert instabil lesz, 775-re nagyon olcsón, nagyon tutti hűtő a EKL Cold Tower

Ha szereted a konfigod, egy ilyenre min. érdemes beruházni, és többet nem lesz melegedés bajod vele.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#47395) bombibmw válasza dauphin (#47393) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD

(#47394) Jim76 : +1 Cold Tower

[ Szerkesztve ]

(#47396) Sasori18 válasza Jim76 (#47394) üzenetére


Sasori18
csendes tag

Szeretem , de mint írtam, még venni akarok RAM-ot meg Procit. A proci egy E8400-E8600 lesz...

(#47397) jookomak válasza bombibmw (#47392) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem nem adtak hozzá csavarhúzót, nekem pont az átmeneti verzió van, azzal sokat szívtam. De végül volt otthon hasonló, de nagyon kellet egyensúlyozni, meg célozni, hogy betaláljon a helyére.

Volt true-m H-type lefogatással 1155-ön, azt fényévekkel könnyebb volt felapplikálni. Scythe ninja-t váltott, azt is gyűlöltem felrakni, plusz még mindig el is vágtam a kezem a lamellákal, mikor pl. a 4/8 pint csatlakoztattam.

dauphin: Szívesen. Az úttörő ott segít, ahol tud.

[ Szerkesztve ]

(#47398) OkányTV válasza sfefe (#47388) üzenetére


OkányTV
csendes tag

Valószínű holnap én is belépek a Define R4 + HR-02 Macho-t használók körébe :) Köszönöm a tippeket!

Azért, hogy ON is legyen:

2-3 hónapja a VGA-mat egy Asetek LCLC / Hercules AVC néven "elhíresült" vízhűtő CSODA hűti - rendesen ahogy kell rákötegelve. A problémám az lenne, hogy már lassan az utolsó idegszálam is elpattan a motor folyamatos ciripelése mellett. Valakinek van tapasztalata ezzel, hogy mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#47399) dauphin válasza jookomak (#47397) üzenetére


dauphin
aktív tag

Az átmeneti verzió pontosan mit jelöl? A te HR-02-d az első sima HR-02 (a nikkelezett tetőtől talpig), vagy már a Macho?

Remélem nem írtam semmi butaságot! :U

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47400) jookomak válasza dauphin (#47399) üzenetére


jookomak
őstag

Ehez utána kell guglizni. Asszem az első verzió volt a full ezüst (nikkelezett) színű [link], amihez ha jól látom 2 venti járt, és csavarhúzó, viszont nem volt jó amd-re. Aztán jött az enyém, ami már jó volt amd-re is, egy ventivel, és nem járt hozzá csavarhúzó [link]. Majd ami most van, a bw, ami a ty-147 ventivel jön, és jó lga 2011 foglalatra is. Meg van még ez a spcr verzió, ami fix fordulatos fekete ventivel van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.