Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48901) int


int
tag

Helló

Olyan kérdésem lenne, hogy Arctic Freezer 13 jó lenne az i5-ös (1155) procimra? A gyári hűtő nekem elég hangos, már alapjáraton is néha felpörög. Pedig még meleg sincs. Lehetőleg olyan kellene, ami terhelés alatt is halkabb lenne. Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

törölt acc

(#48902) dauphin válasza int (#48901) üzenetére


dauphin
aktív tag

A termék hivatalos adatlapján kompatibilis a foglalatoddal: ide egy nagy klikk. A Compatibility fülecskét nyisd meg, és görgesd le egészen az INTEL procik felsorolásáig, ott megfogod találni.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#48903) jookomak válasza int (#48901) üzenetére


jookomak
őstag

Tudásához képest drága. Inkább xigmatek loki. Vagy ha befér a házadba, akkor xigmatek gaia.

(#48904) Potzee válasza int (#48901) üzenetére


Potzee
addikt

A Freezer 13 kompatibilis az 1155 foglalattal, de én inkább egy 120 mm-es ventis coolert vennék, ha befér a házba. Nagyobb teljesítmény, halkabb üzemmód. pl. Coolermaster Hyper T4 (5-5.5k), Xigmatek Gaia, Coolermaster 212 (7.5-8k), Arctic i30 (9.5k)...anyagi kerettől függően.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48905) DRB válasza robi baggio (#48900) üzenetére


DRB
senior tag

Itt nézalődj: [link]

(#48904) Potzee: Én tegnap vettem egy CoolerMaster Hyper 212 EVO-t, az ARCTIC Freezer A30 lett volna másik alternatíva, de pont elfogyott a nagykerben, meg egyébként is CM felé húztam, több oka is volt ennek. Az első hogy olcsóbb, a második, hogy könnyebb és kisebb is, és ráadásként tudja teljesítményben azt mint az A30(ezt nem akartam eleinte elhinni, de már rájöttem hogy valóban tudja), a ventije elég halk, lehet idővel hangosabb lesz, de így egynaposan még nagyon jó. A teljesítményről: AMD Phenom II X4 955 BE@3.9 GHz 1.41v fél óra prime95 után 57 fokos mind a kupak, mind a magok.

[ Szerkesztve ]

(#48906) DRB válasza DRB (#48905) üzenetére


DRB
senior tag

Ja és mindez 31 fokos szobában! :D Jövőhéten tesztelni fogom egy tuningos (állítólag)hatmagosítható X4-el is, ezt mára vártam, de nem hozták, egyelőre.

(#48904) Potzee: Igazából nem neked akart válasz lenni, remélem a kolléga csak észreveszi.

[ Szerkesztve ]

(#48907) robi baggio válasza DRB (#48905) üzenetére


robi baggio
tag

Köszönöm! :R
Azóta külföldi fórumokon olvasgattam, és az am2+ és am3+ lefogatási pontjai ugyanolyanok.

http://www.personenschutz-robert.at

(#48908) DRB válasza robi baggio (#48907) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, írhattam volna egyből azt is, de jobbnak láttam, ha a Noctua hivatalos oldaláról szívod magadba a hiteles infót. ;)

(#48909) nonamer123


nonamer123
csendes tag

12 cm-es ventit akarok venni a rendszerhűtéshez, mit ajánlatok?
http://www.pcx.hu/termek/cooler-master-ncr-12k1-gp-12cm-ventilator-117252
Vélemény?

(#48910) kromatika válasza nonamer123 (#48909) üzenetére


kromatika
veterán

424 Ft-ért nagyon jó vétel. :K

(#48911) proci985 válasza nonamer123 (#48909) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

venti oemje kérdés, de ha az gyártja aki a házakba a ventiket is, akkor nagyon jó vétel. CM házhűtők kicsit motorzajosak, de hang/hűtés arányban egyáltalán nem rosszak sőt. 2000huf alatti kategóriában bőven ajánlottak.

a csatlakozóra viszont ügyelj, ha csak molexes, akkor nem fogod tudni szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48912) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Nem tudom kinek rémlik még mikor kerestem FX 8350-re hűtőt mert 80 fokra felszökött terhelésnél pillanatok alatt. Na a proci kb két hete bedöglött elvileg(bár ipon nem közölt pontos infót sajnos a vásásrlónak:( annyit mondták, hogy hardveres hiba:D erre én mikor mondja a vásárló: you don't say? bravó ipon..xd am a hiba az volt, hogy bekapcsolt a gép de lefagyott mindig) de én simán el tudom képzelni, hogy az ipon nem rakta fel rendesen a gyári hűtőt és ez lett a baj:D Azért is lehetséges, hogy ők hibáztak mert nem egy szar hűtőt raktak a gépbe hanem maguktól a legjobbat a sharkoon vaya házba méghozzá a TR macho 120 processzorhűtőt:D

(#48913) Potzee válasza TaylorXIII (#48912) üzenetére


Potzee
addikt

Egy Vaya-ba a Macho 120-tól jobb valóban nem férne be...esetleg egy csúcskategóriás topflow a Noctuatól vagy a Phanteks-től...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48914) Arcsi7


Arcsi7
csendes tag

Üdv.
Megvettem a Macho Hr-02 Edition Proci hűtött.be is szereltem a gépbe. Csak nagyon ügyes voltam.
a ventilátor fém rögzítőivel nem boldogultam, nem akart a helyére akadni.Nos ere én elkezdtem
hajtogatni a drótot, a végén sikerült eltörni Járt már igy más is, vagy csak én voltam ilyen ügyes.
Lehet a hűtőhöz lefogatott venni, vagy esetleg valami más megoldás?Szerintem elég buta megoldás
ez a fém leszorító,a Brockenné sokall jobb és stabilab.
Üdv Arcsi7. .

(#48915) emiki6 válasza Arcsi7 (#48914) üzenetére


emiki6
veterán

Ja hát lehet szenvedni vele, mert ott a gumilap, amin nem lehet elcsúsztatni... :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#48916) Potzee válasza Arcsi7 (#48914) üzenetére


Potzee
addikt

Itt van és érdeklődj az aprón is!...hátha...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48917) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok :D

Milyen CPU coolert tudtok ajánlani i5-4670k ra úgy 20-25k körül? Legyen nagyon halk! :D (én egy BE QUIET! Dark Rock Pro 2-re gondoltam, de hátha tudtok jobbat :D)
Egy kis off: Cooler Master Storm Enforcer házikóba szeretnék egy ventit, meg a hátsót le cserélni jobbra(persze ha kell :D), milyet ajánlanátok? 4-5kból jó lenne ha kijönne, olyan ami alaplapról(4 pines) szabályozható. :C

(#48918) dauphin válasza emiki6 (#48915) üzenetére


dauphin
aktív tag

Jaja... ez ismerős valahonnan! :DD

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#48919) fortune válasza dauphin (#48918) üzenetére


fortune
tag

Sziasztok. Egy 4770k proci vételén gondolkozok. Milyen hűtőt ajánlottok hozzá vagy esetleg nézzek után hogy mennyibe kerülni kialakitani egy vízhűtéses rendszert mivel szerintem a vásárlást úgy tervezem hogy megint kb 4-5 évig nem nyúlok hozzá a géphez valamint az alaplaphoz. A hűtő lényeg legyen halk és legyen jó. Egy Fractal Design define xl házról lenne szó, oda menne bele a cuc valamikor ősz tájékán. Valamint annyi lenne a kérdésem hogyha vízhőtést teszek be és után cserélek valamit akkor gondolom a rendszeren is frissiteni kéne. Előre is köszi a segitséget.
Üdv. Fortune

(#48920) kromatika válasza fortune (#48919) üzenetére


kromatika
veterán

szia .én léghűtést terén tudok ajánlani.mivel nem írtál keretet többet irok. 10 környékén
Alpenfohn Matterhorn Pure [link][link] vagy Scythe Mugen 3[link]jó választás tuninghoz is elég,és halk is.13 körül Thermalright HR-02 Macho [link] .Extra halk és nagyon jó hűtési teljesítmény.Többen használjuk itt a forumon elégedéssel. :K vagy Scythe Ashura[link] mind kettő nagyon jó hűtő,és ezek már 14cm-es ventivel vannak szerelve. Ezek fölött már csak extrém tuning esetén van értelme drágább hűtőt venni.Ami Noctua NH-D14[link] vagy Thermalright Silver Arrow SB-E SE[link]

(#48921) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok újra!

Mivel nem kaptam választ senkitől, elgondolkoztam, hogy rossz kérdést tettem fel... Gugli általában a barátom, de most nem találtam választ, így az elején kezdem... Hűtőbordán (gyári Intel) lehetséges cserélni ventit? Ha igen, tudtok ajánlani a gyárinál halkabbat? A proci i3-2120.

Köszönöm!

(#48922) Rypejakten válasza fortune (#48919) üzenetére


Rypejakten
addikt

egy osszerakott, nem kompkt viz, ha uj alkatreszekben gondolkozol, ugy 50k-nal indul.

a kerdes, hogy lesz-e a tuning, ha igen, meddig.

(#48923) Rypejakten válasza Gabonetta (#48921) üzenetére


Rypejakten
addikt

folosleges. 3k-ert mar kapsz egy Arctic Alpine Plust, ami sokkal halkabb a gyarinal.

(#48924) fortune válasza kromatika (#48920) üzenetére


fortune
tag

Szia. Az ár az 10-25 között legyen. Nem nagoyn akarom hűzni majd csak idővel és azt sem nagyon durván hogy minnél tovább éljen a proci azért . Egy be Quiet nem tudom milyen lehet. Elvileg elég drágák viszont ha az árhoz képest elfogadó halk hútést kapok .

Rypejakten: Ha ettől az ártól kezdődik akkor az nagyon felejtős :S. Viszont hallottam hogy itt a herdverapron is vannak emberek akik összeraknak egy jó kis vízhőtést legalábis segítenek neked abban :)

(#48925) Rypejakten válasza fortune (#48924) üzenetére


Rypejakten
addikt

hasznaltan is az alatald megadott kerett folott uszod meg, es az sem feltetlenul csendes.

ha befer a hazadba, en egy Scythe Ashurat vennek, mert csendes, de jol hut.

(#48926) proci985 válasza fortune (#48924) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Thermalright Silver Arrow SB-E, Phanteks kéttornyos. leszabályozott ventikkel is bőven elegeknek kell lenniük 140Wra is (értsd 700rpm körüli ventikkel még kb elegek húzott proci alá).

olcsóbban HR02 Macho.

arra ügyelj, hogy memóriából érdemes alacsony bordásokat nézni melléjük (főleg a két kéttornyos mellé)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48927) Gabonetta válasza Rypejakten (#48923) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Mármint cserélni fölösleges? Elég hangosnak találom, jelenleg - leszabályozott ventiknél - ez a leghangosabb a házban...
Szóval, amit ajánlottál, rámegy a gyári bordára? Vagy ezt kompletten cseréljem le?

[ Szerkesztve ]

(#48928) Rypejakten válasza Gabonetta (#48927) üzenetére


Rypejakten
addikt

ne akard a gyari bordara raeroltetni, mert nem lesz hatekony, inkabb egy kulon hutot vegyel.
erre javasoltam az Alpine Plust.

(#48929) Gabonetta válasza Rypejakten (#48928) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ok, köszönöm. Nem akartam pasztázni, de muszáj lesz. :D

(#48930) HUNgaroczel válasza HUNgaroczel (#48917) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Bocs hogy kicsit türelmetlen vagyok, de ma este szeretném megrendelni a gépet és fontos lenne a tanácsotok! :F :R

(#48931) paradox123


paradox123
csendes tag

sharkoon házhoz akarok cooler master ventit venni, jó ötlet?

(#48932) Killer01 válasza HUNgaroczel (#48930) üzenetére


Killer01
őstag

12 centis pwm-es halk ventire: [link] A hűtőre nem tudok mit mondani, nem vagyok otthon a 20 k-s léghűtések témájában :D

(#48933) Potzee válasza HUNgaroczel (#48917) üzenetére


Potzee
addikt

Ha nem húzod a procit akkor egy jól szellőző házban egy Silverstone Heligon HE-02 passzívan elviszi [link] ettől nincs halkabb...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48934) kromatika válasza fortune (#48924) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.Akkor a Thermalright Silver Arrow SB-E-nek és a kategória társainak nincs értelme.Fölösleges lenne 20 000Ft-ot kiadnod cpu hűtésre.Szerintem a Thermalright Hr Macho,vagy Scythe Ashurat az ideális neked. :K HUNgaroczel:Annyiért én tuti hogy Thermalright Silver Arrow SB-t vennék. :K

[ Szerkesztve ]

(#48935) HUNgaroczel válasza Potzee (#48933) üzenetére


HUNgaroczel
tag

De, szeretném húzni :K Úgy mit ajánlasz?

(#48936) Kal-El válasza Potzee (#48933) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem tudsz valami infót, hogy melyik a jobb passzívan a kettő közül?
- SilverstoneHeligon HE02
- Nofan CR-95C Copper

(#48937) adam432


adam432
tag

Hi! Nemrég vettem egy CM Hyper 212 plus hűtőt. 3570k procim 4.2GHz-re húzva Prime alatt 75-80fokot produkál (idle 30-35). Azt figyeltem meg, hogy még 20 perc terhelés után is maga hűtő nem melegszik, még a tövénél is szinte csak langyos a réz cső. Ezek így rendben vannak? :U

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#48938) Potzee válasza HUNgaroczel (#48935) üzenetére


Potzee
addikt

Tuningra a Thermalright Silver Arrow SB-E a legjobb választás a léghűtők közül.
(az Extreme változat hangosabb, mint a sima SB-E)
A Dark Rock Pro 2 is jó választás, ha fontos a halkság is ill. egy hibrid megoldás: a Heligon HE-02-re Be Quiet! venti (Silent Wings 2 120 mm-es ill. 140 mm-es PWM-es ventikkel) bár ez így árban már nagyon nem érné meg...

NxAlex Mindkét cucc nagyon vonzó, főleg a réz Cooper! Szívet melengető és vonzza a tekintetet! Sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom egyik vassal sem :O ,de közeleg az idő...Szerintem a Heligon szélesebb alaplapi kompatibilitással bír. Úgy tudom, hogy a Nofan-t nem lehet bármilyen alaplapra feltenni, vásárlás előtt érdemes lecsekkolni a gyártó oldalán a kompatibilitást. Továbbá- ha valami oknál fogva a Heligon mégsem bírná a bevetést - rá lehet aggatni egy prima ventit és aktívban nyomja tovább az ipart, a Nofan-nál no fan...
65-77W-ig egy jól szellőző házban egy Macho is megállja a helyét és ár/értékben még mindig ő a bajnok! :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48939) bombibmw válasza adam432 (#48937) üzenetére


bombibmw
veterán

Picit sok az 4,2-n.
Vagy sok a paszta,vagy nincs rajta jól a hűtő,vagy egyszerűen ennyire melegedős a procid.
Az Ivynak nem túl jó a hőátadása,ezért nem meleg a hűtőd.
Esetleg kupaktalanítás,kupak alatti újrapasztázás a gyári pasztáról nagyon sokat segíthet. :B

[ Szerkesztve ]

(#48940) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A kérdésem kicsit összetett.
Milyen hűtést javasoltok Xigmatek thor's hammer helyett ami fm2-n is ellehet forgatni hogy kifelé fújja a házból a levegőt, mert a mostani helyzet nem az igazi: [link]
Avagy amit ellehet forgatni hogy a ventilátorok vízszintesen átfújják kifelé a bordát.
A lapot most nem érdemes figyelni mert extreme 6 lesz ahol a vga lejjebb kerül így több hely is lesz a hűtésnek.
Esetleg ha jó áron van kompakt vizhűtés tudnátok ajánlani, ilyen simpla és dupla radis is érdekelhet.

(#48941) Rypejakten válasza ADAM1337 (#48940) üzenetére


Rypejakten
addikt

mennyit szannal ra?

(#48942) ADAM1337 válasza Rypejakten (#48941) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Léghűtésre 10k a kompakt vízre 15k.
Lehet használt is, de jó állapotban legyen, fm2=am3 rögzítés.

(#48943) Rypejakten válasza ADAM1337 (#48942) üzenetére


Rypejakten
addikt

[link] - bombi kollega Macho-ja, halk, es felveszi a versenyt a 20k-s bordakkal is.
egy 15k koruli kompakt viz (pl. H50) csunyan leszerepelne egy 10k-s leggel szemben.

(#48944) *Tata*


*Tata*
senior tag

Sziasztok!
Ha át állnék a Haswell oldalra, az Alpenföhn K-2 jó lenne arra a procira is, vagy kellene valami kiegészítő hozzá? LGA 1150-es

[ Szerkesztve ]

(#48945) bombibmw válasza *Tata* (#48944) üzenetére


bombibmw
veterán

Ugyanaz

(#48946) Potzee válasza *Tata* (#48944) üzenetére


Potzee
addikt

LGA 1150 kompatibilis LGA 1155/1156-tal.
K2 dolgozhat tovább Haswell-en...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48947) *Tata* válasza Potzee (#48946) üzenetére


*Tata*
senior tag

Köszi a segítséget nektek. :R

[ Szerkesztve ]

(#48948) PNP


PNP
őstag

Cooler Master Hyper T4 felrakva el tud fordulni pár fokot, ha kézzel mozgatom. Ugyanakkor nem lötyög, rendesen felfekszik, terhelve 70 fok alatt marad a 3570K. Mi lehet a baj? Van baj?

(#48949) diegho válasza PNP (#48948) üzenetére


diegho
nagyúr

Én emiatt nem vettem T4-et, sok helyen írtak elforgásról, de az is lehet, hogy sok a paszta alatta.

(#48950) emiki6 válasza Rypejakten (#48943) üzenetére


emiki6
veterán

Na akkor azt már nem biztos hogy én kapom. :(((

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.