Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#47101) marinea2 válasza CoolBoy323 (#47097) üzenetére


marinea2
addikt

Megadhatnák a minimum fordulatot is zajszintel együtt. Nem tudom ki lenne az a m@rha aki maxon járat egy több ezer forintos hűtőt... :F

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47102) javorb


javorb
csendes tag

A Macho 120-at kell pasztázni, vagy úgy árulják?

(#47103) marinea2 válasza javorb (#47102) üzenetére


marinea2
addikt

Biztos adnak hozzá pasztát, de én minden MX2-essel kenek össze :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47104) javorb válasza marinea2 (#47103) üzenetére


javorb
csendes tag

Ha nem adnak, akkor MX 2-t kell kérni (új vagyok még hűtő cserében)?

(#47105) Potzee válasza javorb (#47102) üzenetére


Potzee
addikt

Nincs felpasztázva, de egy kis zacsiban gyárilag adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47106) marinea2 válasza javorb (#47104) üzenetére


marinea2
addikt

Igen, az az egyik legjobb ár/érték arányú paszta. Bár én egyszer siloretA-val is leteszteltem. Ugyan annyi volt a hőfok, viszont a siloretA biztos nem szárad ki soha.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47107) javorb válasza marinea2 (#47106) üzenetére


javorb
csendes tag

Le szokták írni az útmutatóban azt is, h a pasztát hogyan/hova kell felvinni?

(#47108) marinea2 válasza javorb (#47107) üzenetére


marinea2
addikt

Gondolom igen, bár én még soha nem olvastam el... :DDD

Én a procira szoktam rákenni és szépen eloszlatni egyenletesen. nem nagyon lehet ezt elrontani, ne aggódjál :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47109) Rypejakten válasza javorb (#47107) üzenetére


Rypejakten
addikt

Teszel 1 pöttyöt a közepére, vagy egy X-et, Y-t, Z-t, stb, de véletlenül se kend szét, az rontja a hőátadást.

(#47110) marinea2 válasza Rypejakten (#47109) üzenetére


marinea2
addikt

Mi rontja a hőátadást? :Y :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47111) *Tata* válasza Rypejakten (#47109) üzenetére


*Tata*
senior tag

Már miért rontaná, az rontja ha nagyon vastagon kened fel. :)

(#47112) marinea2 válasza *Tata* (#47111) üzenetére


marinea2
addikt

Na azért.. :D :K

Sőt, volt amikor én is csak egy pöttyöt tettem és nem oszlattam szét. Pár hónap múlva leszedtem és a hűtő alig oszlatta szét, tehát a proc sarkainál alig volt anyag, pedig nem tettem keveset.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47113) hardline válasza Jim76 (#47100) üzenetére


hardline
senior tag

Köszönöm!

(#47114) Rypejakten válasza marinea2 (#47110) üzenetére


Rypejakten
addikt

Elvileg jobb, ha hagyod, hogy a hűtő oszlassa el magának a pasztát, mert csak az a felület kap pasztát, ahol a talp valóban érintkezik a cpu-val.
Ha szétkened, levegős lesz, bár nem hiszem, hogy hőfokokban ez nagyon megmutatkozna.

De ez csak saját tapasztalat, ne kövezzetek meg, ha hülyeség. :B

[ Szerkesztve ]

(#47115) marinea2 válasza Rypejakten (#47114) üzenetére


marinea2
addikt

Hát pont azért kell szétkenni hogy a paszta által ott is átadja a hőt ahol nem érne teljesen hozzá a procihoz.

Nem kövezünk meg csak furcsállottuk :D :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47116) Rypejakten válasza marinea2 (#47115) üzenetére


Rypejakten
addikt

Anno nekem ez volt az okítóvideóm, azóta csak egy pöttyöt rakok a közepére, így legalább nem leszek nyakig pasztás (user error ;] )

(#47117) marinea2 válasza Rypejakten (#47116) üzenetére


marinea2
addikt

Akkor lehet jo ha telepöttyözöd kis pöttyökkel a procit :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47118) bombibmw válasza javorb (#47107) üzenetére


bombibmw
veterán

Én a Négy sarokba(nem teljesen a sarokba) és a közepére teszek mindig egy-egy kis pöttyöt és tökéletesen eloszlik.

(#47119) marinea2 válasza bombibmw (#47118) üzenetére


marinea2
addikt

Erre gondoltam én is, legközelebb kipróbálom. Úgyis a napokban jön meg az új ház és táp is. Lesz időm a szerelgetésre :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47120) speedydb23 válasza *Tata* (#47111) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ha túl vastagon kened fel az se ronthatja, mivel kinyomja maga alól a felesleget...

Semmiképpen se kerül több a hűtés és a proci közé mint amennyit enged a fizika... :)

(#47121) Apollo_21 válasza bombibmw (#47118) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jaja, énis így nyomatom. Eddig nem hagyott cserben:)
Volt h a kis müanyag izével huzogattam ide oda mintha spakli lenne..de meguntam:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47122) bombibmw válasza marinea2 (#47119) üzenetére


bombibmw
veterán

Hát ajánlottam én már rosszat? :D

(#47120) speedydb23: Ami nem alatta van az mellette.Nem igazán tesz jót a foglalatnak és a hőt is a talp mellé vezeti el a paszta,ergo nincs optimális hőátadás.

(#47121) Apollo_21: Én is meguntam és miután mindenhogyan kipróbáltam,ez jött be legjobban.

(#47123) marinea2 : Reméljük befér a 612. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47123) marinea2 válasza bombibmw (#47122) üzenetére


marinea2
addikt

Nemsokára kiderül...... :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47124) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Üdv ! Az volna a kérdésem hogy egy Corsair H80i vízhűtő jó lenne-e egy Asrock 990FX Extreme 3-as lapba (AM3+) egy FX8350-es proci mellé.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#47125) marinea2 válasza bombibmw (#47122) üzenetére


marinea2
addikt

Na csöndbe legyél.... :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47126) bombibmw válasza Snip3r_HUN (#47124) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Úgy érted,hogy rámegy-e a foglalatra,vagy úgy érted,faszán lefogja-e hűteni a procidat?
1:Rámegy
2.Vannak ennél jobb léghűtők kevesebbért.

(#47125) marinea2: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47127) Snip3r_HUN válasza bombibmw (#47126) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

:R :D

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#47128) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Processzorhűtőt keresnék egy intel core i5-3570K-hoz.A legfontosabb szempont a hang.Alapesetben nem lenne túlhúzva,maximum néha szórakozásból. A keret kb.15 000 forint,de ha sokkal halkabb ventit pár ezerrel drágábban lehet kapni az még beleférne.
Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#47129) marinea2 válasza Lolman (#47128) üzenetére


marinea2
addikt

Szia!

Én ha most vennék cpu hűtőt akkor egy ilyet vennék: Mugen3 rev b.

300rpm-en elég kellemes "hangja" van :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47130) Lolman válasza marinea2 (#47129) üzenetére


Lolman
csendes tag

Köszi a választ.Megnéztem a hűtőt,az alacsony fordulatszáma mellett nyújtott hang az még tényleg kellemes,viszont néha a proci 100% körül fut és akkor már kicsit hangosabb lenne,nem? Esetleg nincs még csendesebb alternatíva?

(#47131) marinea2 válasza Lolman (#47130) üzenetére


marinea2
addikt

Nem lenne hangosabb. A procid meg nem sűrün fog 100% környékén futni :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47132) Potzee válasza marinea2 (#47129) üzenetére


Potzee
addikt

Merlinnél 10k +1.1k futár a Mugen 3.
HR-02 Macho is megfontolandó...140 mm-es nagyon halk és hatékony ventivel...
(77W-os CPU-t alapfeszen akár még passzívan is elvinné egy jól szellőző, perforált házikóban...csak tudom tán... :D )
Be Quiet Shadow Rock PRO SR1 is meglehetősen néma jószág :K Hangot rá!!! [link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47133) Lolman válasza marinea2 (#47131) üzenetére


Lolman
csendes tag

A procim sajna elég sűrűn fut 100% környékén :D Esetleg utolsó kérdésként,mivel eléggé laikus vagyok ebben a témában,egy Thermalright HR-02 Macho mibben rosszabb?
Potzee: A ház egy zalman z9,alap ventilátorokkal,de azokat is leszeretném cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#47134) marinea2 válasza Lolman (#47133) üzenetére


marinea2
addikt

Nem roszabb, sőt... Az is egy nagyon jó hűtő. Választhatod bármelyiket :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47135) Lolman


Lolman
csendes tag

Hmm,most kicsit a bőség zavarával küzdök..Viszont szerintetek lehetséges egy hr-02 m-el passzív hűtéssel hűteni a procit,vagy ha ennyire zaj csökkentés a cél,akkor inkább építsek egy vízhűtést?

(#47136) Potzee válasza Lolman (#47133) üzenetére


Potzee
addikt

:C Jó kuckó!
Hamarosan megjelenik egy Thermalright Macho - Scythe Ashura - Alpenföhn Brocken 2 összehasonlító teszt Merlin műhelyéből...Na, az nem lesz gyenge meccs!
Ezeket (Scythe Ashura - Alpenföhn Brocken 2 ) is megnézheted...ha, ilyen sokat űzöd a procit... :D

A víz sem lenne halkabb, mint egy jó léghűtés...a radiátoron is venti forog...és a pumpának is van egy pici hangja...
A Z9-ben a Machoval megpróbálhatod a passzív hűtést (77W TDP nem sok, ha nem hajtod a procit)...ha nagyon meleg lenne, akkor felteszed rá a brutál halk TY-140-es ventit... :) Viszont, ha sokat járatod fullon, 100%-on a CPU-t, akkor nem javaslom a passzív hűtést!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47137) Lolman válasza Potzee (#47136) üzenetére


Lolman
csendes tag

Most már tényleg megzavartál :D Akkor azt hiszem megvárom a tesztet,hátha segít majd... Úgyse kell még 1-2 hétig.Köszi a segítséget mindkettőtöknek :R .
Annyira nem megy sokat 100%-on,kb. hetente 3-4 órát,akkor viszont fontos lenne,hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

(#47138) kromatika válasza Lolman (#47137) üzenetére


kromatika
veterán

Asura Macho teszt [link]Itt kicsit jobban teljesít mint a Macho. Max fordulaton az Asura ventije egy kicsit halkabb,még a Macho ventijénél is,ami azért nem kis dolog.De ha a hang a legfontosabb ,alacsony fordulaton,akkor szerintem Thermalright HR2 Macho :K Macho nál,3.4mm a lemellák közötti távolság.Asura és Brocken 2 -nél 2mm,ill 2.2mm.Tehát pl a 800rpm-en járatott venti,valószínű hogy kevesebb szélzajt kelt,3.4mm távolságnál,mint 2mm-nél.Itt pedig Brocken 2,Macho :Itt a Macho jobban teljesít:[link]

[ Szerkesztve ]

(#47139) órizsa_tr válasza Lolman (#47128) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

csak a saját Brocken2-őmről tudok beszámolni. "Manual" túlhúzás megy most 4,2GHz-re 1,24V-on (offsetes beállításban alacsonyabb fesz adódik majd nálam -> kisebb melegedés várható pár fokkal + tervezek esetlek mx.4-et) gyengén szellőző házban (házventi: 2 db össz. elöl-hátul 7V-on), épp most megy a Prime95 már 5 órája, max maghő 86fok, CPU max: 48 fok. ssd max: 32fok, hdd max: 34 fok, nemsokkal a passzív táp fölötti passzív vidkari max: 38 fokon eddig /de az most nyilván nem dolgozik, csak kb mit onthat az a táp/. Alapból én is az anti-hangra gyúrok. (csak megnézem még előtte amire kíváncsi vagyok, aztán leakadok erről a tuning témáról, valszeg)

Brocken2 max RPM: 1166 nálam ma eddig a teszt alatt. Gyári adat 400-1100 +/- 10% talán. Amikor vmelyik maghő eléri a 80 fokot, a Brocken2 akkor szokta elérni az 1100 rpm-et. Mivel nem szándékozol húzni, ezért Nálad sohase lesz 80 fok körül semelyik maghő se -sztem --> sohase fog a -tfhogy- Brockened (2) 1100 on pörögni. // épp most, aktuális adat: max maghő 76fok, RPM: 1005// Idle meg 400-430 -> néma

Erre meg azt mondanám, h k. csendes (most a régi gépem használom, na azt hallom is, valszeg a táp és/vagy cpu venti szól + a modem a háttérből), nálam is ez volt az elsődleges (ház is hangszigetelt, a házventik csak most a Prime alatt mennek 7V-on, egyébként napi használatra az 5V lesz az alap). Gondolkoztam én is full passzív megoldáson, de minimális kompromisszummal -most úgy érzem- jó döntést hoztam.

Várdd meg azért azt az említett merlin-tesztet (mi is kíváncsiak vagyunk)

[ Szerkesztve ]

(#47140) órizsa_tr válasza órizsa_tr (#47139) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

> kisebb melegedés várható pár fokkal.

Bocs: csökkenés

(#47141) bombibmw válasza Lolman (#47135) üzenetére


bombibmw
veterán

+1 a Macho-ra
Nálam egy 2500k-t 4,5-ön simán visz és bírná a 4,7-4,8-t is,ezt nemsokára tesztelem.

Egyébként nagyon kíváncsi leszek Merlin tesztjére,gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

(#47142) speedydb23 válasza órizsa_tr (#47139) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nekem az a 86 fokos maghő nagyon nem tetszene... Azzal a minimális húzással szerintem sok.

Viszont azt nem értem, hogy lehet a CPU hőmérséklet 48 fokos, az nem a kupak hőt méri?

Vagy lehetséges, hogy a kupak hidegebb ennyivel mint a magok?

(#47143) anytime válasza Potzee (#47136) üzenetére


anytime
őstag

Vagy a max 800-on forgó TY-142-t!

(#47144) kromatika válasza bombibmw (#47141) üzenetére


kromatika
veterán

Igen, engem is érdekel nagyon :K

(#47145) órizsa_tr válasza speedydb23 (#47142) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

túlzottan nekem se tetszik. De ez a környezet volt talán közelebb egy nálam esetleg bekövetkezhető stresszhez /azaz ez a hűtés nem az én általam elkövethető max, de nem fogok plusz házventit berakni és nem óhajtom 12V-on járatni ezekat. Amit még megteszek, hogy beszerzek mx4-es pasztát vmikor + beállítom az offsetes húzást, akkor nálam -elvileg- 1,205V körül kell majd mennie a proc-nak 100% load-on. Offseten is megy majd -remélem- kisebb fesz.en 3 órát, ha az pl kisebb maghő + stabil, akkor nekem ez a kérdés le is futott. Magasabb MHz meg abszolúte nem izgat.

Ez a 86 fok a teszt 3. órájának végén volt, a 12 órást végigfuttattam (Prime95, custom 90% beállított használt RAM), tovább már nem emelkedett.
Tjmax nálam 105 fok, a deltám hozzá 19 fok (18%), határeset (20 fokot ír a "szakirodalom", hogy az alatt kellene tartani.) Nekem ez egyébként nem problémás annyira így se, mert a b#dös életbe nem lesz ilyen terhelés alatt -vélhetőleg. De erről még korai nyilatkoznom, mert még csak office van a gépen a töméntelen driver, meg monitorozó mellett :-)

[ Szerkesztve ]

(#47146) sityu17


sityu17
tag

Sziasztok!

Xigmatek Aegir SD128264-es hűtőröl van valakinek valami tapasztalata? Gaia-t akartam venni, de ahol néztem ott nem volt, de helyette mutattak egy ilyet, el kezdtem nézegetni teszteket, eléggé megtetszett, de érdekelne a ti véleményetek is erről. Mennyire lehet halk a ventije (Gaia-hoz hasonló vagy halkabb?)?

Köszi a válaszokat!

(#47147) mobal


mobal
MODERÁTOR

Arctic i30-at megéri lecserélnem egy Brockenra?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#47148) speedydb23 válasza mobal (#47147) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szerintem nem éri meg, legalábbis teszteket nézve mondom ezt.

(#47149) syberia válasza mobal (#47147) üzenetére


syberia
veterán

Nekem Matterhorn Pure van i5-2500-on, szerintem ideális választás 1155-re mert könnyű felszerelni és nagyon csendes maximális terhelésen. Miért cserélnéd le az i30-at, nem sokkal gyengébb hűtő az sem :N

https://howbad.info/

(#47150) OkányTV


OkányTV
csendes tag

Szép napot!
Nemrég procit cseréltem (FX8320 lett az új jövevény), és arra a döntésre jutottam, hogy CPU hűtőt is cserélnék. Most egy Scythe Katana 4 teljesít rajta szolgálatot, de "sajna" munkámból adódóan elég sokat kódolok videókat, esetleg effekteket, ahol van hogy 5-6 órán át is 100%-on pörög a proci, és itt folyamatosan 70 fok környékén (inkább felett) van a proci.
A gépemben már van egy Asetek LCLC / AVC Hercules stb, ami a GTX 560 Ti-t hűti, és azon gondolkodtam, hogy teszek mellé meg egyet a procira. Ez így jó megoldás lenne, vagy jobban járok egy jobbféle léghűtéssel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.