Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#48251) oldsaman válasza KAMELOT (#48223) üzenetére


oldsaman
tag

Vadásznék egy olyanra :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#48252) Asbee válasza Thomyyyyy (#48249) üzenetére


Asbee
veterán

A gyári rossz paszta miatt általában 4,5-4,6 körül van a vége a procinak amíg még hűthető. Főleg ha több óra renderelésről van szó. Erre víz lenne az igazi, de légből THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E EXTREME-t ajánlom. ~4,7-5,0Ghz-et kupak szedés nélkül ne várj. Ház az király nekem is az van a fenti 20-as és a hátsó 12-es szépen viszi ki a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#48253) Thomyyyyy válasza L1ZRRR (#48250) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Köszönöm a gyors válaszodat! Szép darabok! :)

Tamás

(#48254) Thomyyyyy válasza Asbee (#48252) üzenetére


Thomyyyyy
tag

A 4,5 is megfelel nekem. :) A lényeg, hogy pár évig nem szeretnék cserélni processzort és ez a húzás egy kicsit nyújtja a használati időintervallumot. Kupakszedés alatt mit értesz? Proci polírozás? A hűtőt megnézem!
Esetleg olcsóbban nem tudom kihozni az árát? Valami hasonló teljesítményűvel, de olcsóbbal? Ez kb 25 000 Ft-ba kerül.
köszönöm a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#48255) Asbee válasza Thomyyyyy (#48254) üzenetére


Asbee
veterán

Nem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#48256) Ribi válasza Thomyyyyy (#48254) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kupaktalanítás
Más proci, de lényeg érthető. Gari ugrik. Ehh nagyon lassú voltam. :O

Szerintem a kis hűátadó miatt a SILVER ARROW SB-E 8 hőcsöve kicsit felesleges, mert a szélsők nem sokat érnek már. Vannak 20 alatti erős 14 centis hűtők, max 5%al gyengébb hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#48257) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Wow, ez durva, ilyenről még nem hallottam! :) De ilyen hozzányúkapiszkára nem vetemednék! :) Jó nekem 4,5 Ghz-en is! :) Szal kicsit olcsóbb, kisebb hatásfokú hűtő esetleg? Ha nincs más, akkor már most úgy állítom az agyam, hogy nem lesz olcsó ez a hűtővétel és elkezdek gyűjteni...

Tamás

(#48258) Asbee válasza Thomyyyyy (#48257) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam Brokcen 4,5-ön közel max ventivel bírta egy nem a legjobb példányt.

(#48259) Hoorus válasza Thomyyyyy (#48257) üzenetére


Hoorus
őstag

[link]

Halk és nagyon jól hűt... Nameg jár hozzá spéci Thermalright csavarhúzó.. Már csak azért is megéri :DDD

Ráadásul nem lóg rá a Ram-okra, mert el van tolva hátrafelé az egész. Magas profilú modulok is használhatóak vele..

ha nem lesz kupaktalanítva akkor felesleges a Silver arrow.. Az elfoglalná a fél gépházadat.. Na nem, mintha ez olyan kicsit lenne :))

[ Szerkesztve ]

(#48260) Thomyyyyy válasza Hoorus (#48259) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Köszönöm! Ezt a javaslatot is figyelembe fogom venni. A csavarhúzó tényleg mindent megér! :D
Egyébként ezek tényleg beférnek a házamba?? Akkora monstrumok, hogy az nem igaz! :D

Tamás

(#48261) *Tata* válasza Thomyyyyy (#48260) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ez esetleg segíthet a választásban:[link]

(#48262) Ribi válasza *Tata* (#48261) üzenetére


Ribi
nagyúr

I7 920 egy viszonylag nagy lapka, csalóka eredményt adhat 3770-hez képest.

(#48263) Gyuláé


Gyuláé
tag

Szevasztok
Szeretnék tanácsot kérni,hogy egy Amd Fx 8320-hoz elég a Cooler Master 412S hőtő,vagy másban gondolkodjak? Egy Zalman Z9 Plusz-ban lenne.

Gyula

(#48264) proci985 válasza Thomyyyyy (#48254) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

használt NoctuaD14 apróból, esetleg egy Megahalems is kb hasonlóan jó. esetleg egy IFX/sima Silver Arrow/Archon, bár az elsőhöz arra ügyelj, hogy legyen socket1155 is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48265) Asbee válasza Ribi (#48262) üzenetére


Asbee
veterán

Ez inkább a direkt hőcsöves hűtőknél lényeges. Egy SB-E szépen átmelegszik egy ivy alatt is. Hiába a kis kupak.

(#48266) *Tata* válasza Ribi (#48262) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ez a teszt a hűtők közötti hűtéskülönbséget mutatja.
Köztük van a Thermalright Silver Arrow SB-E SE, amit biztos hogy elég a 3770K-hoz,de a kérdező sokallja az árát.
Ezek között nézhet magának picit gyengébb tudásút, és kikeresheti az árát.
Ezért gondoltam segíthet neki. :R

[ Szerkesztve ]

(#48267) borzolo


borzolo
csendes tag

Mondja meg nekem valaki hogy az alaplapon a CPU OPT csatlakozó az micsoda?Köszi

(#48268) bombibmw válasza *Tata* (#48261) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez meg mikori teszt?
És miért nincs benne a Macho?! :((( :D

Ja most nézem,a konfig nem egy mai darab.

Valaki tud valamit a merlinclub kolléga által felkonferált CPU cooler tesztről?

[ Szerkesztve ]

(#48269) Stifler85


Stifler85
csendes tag

Hello!!!
Egy olyan kérdésem lenne hogy Scythe Mugen 3 proci hűtő jó e a FX 8150 hez ???
Meg amúgy is ajánlja-e ezt a fajta hűtött ? köszi

(#48270) Heavyrain


Heavyrain
őstag

A Cooler Master Hyper T4 és a Cooler Master CM-RR-T4-18PK között mi különbség? (Mindkettő ugyanúgy néz ki,de az utóbbi egy ezressel olcsóbb)

Illetve megéri-e megvenni az olcsóbbat? ( Amd a10-5800k-hoz,ami azért eléggé melegszik).Túlhúzni nem szeretném a processzort.

(#48271) bombibmw válasza Stifler85 (#48269) üzenetére


bombibmw
veterán

Jó hűtő és ajánlott,megveheted nyugodtan.

(#48270) compass1997: Ezeket a hűtőket hadjad inkább.
Legolcsóbban EKL Cold Tower,vagy Alpenfönh Sella,Xigmatek Loki 92mm-es ventivel,vagy Xigmatek Gaia 120mm-es ventivel.
Keret,ház?

[ Szerkesztve ]

(#48272) Stifler85 válasza bombibmw (#48271) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Oké köszönöm szépen :)

(#48273) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Sziasztok, kérdésem a következő: adott egy i5-2500 CPU meg hozzá egy gyári hűtő.

A problémám az, hogy videoanyagok kódolása alatt - ha az hosszabb ideig tart - a proci hőmérséklete felmegy 95C környékére. Ez az egy komolyabb hűtést igénylő feladat van (havi 3-4 alkalom), nem szoktam játszani, se tuningolni. Normális amúgy, hogy ennyire meleg lesz ilyenkor vagy a gyári hűtő ezt már nem bírja? Átlagos használat közben 40C körül szokott lenni a cpu hőmérséklete. A Handbrake x64 programot használom egyébként, tudtommal ez mind a 4 magot erősen használja.

Tehát ezt kellene megoldani egy hűtő cserével. Egy átlagos Asus barebone házban van az egész, szerencsére nem vékony, hanem normál szélességű. A keret max. 12e Ft. Szempont viszont a minél halkabb működés kis terhelésen. Nézelődtem már, de eléggé el vagyok veszve. Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#48274) proci985 válasza Darkness1 (#48273) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ventik tekintetében hogy áll az Asus? amikor felmegy 95 fokig, akkor a többi hőfok, pl alaplap hogy áll, mennyire áll meg a meleg a házban?

egy AC7 pro rev2/EKL cold tower/Alpenföhn Sella még olcsó, de jellemzően halk és rendesen hűtő megoldások, alapórajelre bőven elegek lesznek sokkal jobb hőfokokkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48275) Darkness1 válasza proci985 (#48274) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Egy kisebb 8 cm-es venti van benne gyárilag, a hátoldalon. Gondolom, akkor nem ártana még egy bele az elejébe, nem? Az alaplap hőmérsékletére nem emlékszem, de a BIOS szerint az határértéken belül van. Viszont most készülök megint mp4-be kódolni, majd megnézem a végére.

A gép elhelyezése lehetne jobb is, de ezen változtatni nem nagyon lehet: bele van téve egy íróasztal erre kiképzett helyébe, mögötte kb. 30 cm-re van a szoba fala.

p.s.: A 95 fok azért zavaró igazán, mert ilyenkor már a Windows se fut jól, pl. egy ablak árméretezésekor is kifagy az egész.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#48276) proci985 válasza Darkness1 (#48275) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nézd meg mennyire melegszik be a ház, utánna lehet hatékonyabban eldönteni, hogy merre tovább. azaz csak cpuhűtő kell-e, vagy összetettebb a probléma.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48277) speedydb23 válasza proci985 (#48276) üzenetére


speedydb23
senior tag

Vagy mennyire van jól az a hűtő a procin... 95fokig gyárival sem szabadna felmennie egy alapórajelen járatott i5-nek.

Esetleg a paszta milyen állapotban van?

De persze a ház hőmérséklete is fontos, mert ha forró levegőt kavargat a cpu hűtő akkor az se ideális. :)

(#48278) Darkness1 válasza speedydb23 (#48277) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ezeknek az újabb gyári Intel hűtőknek a felfogatása idióta módon lett megoldva, nagyon utálom!

No stress, no work Today!

(#48279) proci985 válasza speedydb23 (#48277) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

emiatt érdekes a házhő, ha 30fok van a szobában és 50 fok a házban akkor megeshet... bár tényleg a paszta és felfogatás is eléggé gyanús.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48280) Darkness1 válasza proci985 (#48276) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nos, a következő volt: CPU 97C, MB 35C. A proci ventillátor 2200 rpm-en ment. A kódolás befejeztével a hűtő elég gyorsan vissza tudta hűteni a cpu-t a normális tartományba. Ja, a szobában 22C van egész este.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#48281) proci985 válasza Darkness1 (#48280) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

paszta rendesen van a hűtő alatt?

szvsz irány az első normálisabb bolt, AC7pro rev2 szokott lenni raktáron is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48282) Ribi válasza Darkness1 (#48280) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egyik havernak is beszáradt a paszta és 99 fokos volt a procija folyton.
Kicserélte a pasztát és utána már jó volt. Mint már írták sokan ezt meg kellene nézni. Illetve kitakarítani a pormacskákat.

(#48283) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
1150-es alaplaphoz keresnék olyan hűtőt ami:
max 16cm magas de inkább pár milivel alacsonyabb
halk (tuningmentes 4570 procihoz)
magas profilu ram mellé befér

link az alaplaphoz AsRock H87M Pro4:
http://www.asrock.com/mb/Intel/H87M%20Pro4/
link a házhoz CoolerMaster N200 microATX:
http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=10048&product_name=N200
link a ramhoz Kingston HyperX Predaor Beast:
http://www.kingston.com/en/memory/hyperx/predator/beast

Kicsit szűkös a hely, nézegettem hűtőket de nem írják oda gyakorlatilag egyik hűtőhöz sem, hogy jó lenne 1150-es foglalathoz is, ezért nem tudom, hogy mit vegyek. :U

5-8 ezer Királyi Magyar Forintot szánnék a kérdésre.
Előre is köszönöm a segítséget!!!! :R

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#48284) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!

A kérdésem az lenne,hogy a
COOLERMASTER Seidon 120M RL-S12M-24PK-R1 kompetibilis-e a B85 / HASWELL / LGA1150 platformmal?
Gyári és kereskedői oldalakon nem írják annak vagy csak nincs feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#48285) Ribi válasza petike2014 (#48284) üzenetére


Ribi
nagyúr

Felfogatás szempontjából 1155=1150

(#48286) Thomyyyyy válasza proci985 (#48264) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Érdemes használtan venni ilyeneket? Nem szeretnék belefutni egy nem jól működő példányba vagy ilyesmi.

Tamás

(#48287) ati15


ati15
csendes tag

Hello!
Egy FD Core 3000 hazba egy FX-6300-asra milyen procihutot vegyek? Tuningolnam is , es azert elfogadhato ara legyen, kb 10k-ig .

(#48288) syberia válasza ati15 (#48287) üzenetére


syberia
veterán

XIGMATEK Gaia SD1283 120mm

Pont be fog férni a házadba: Supports CPU coolers with height of 160mm [link] a Gaia 159mm magas

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#48289) petike2014 válasza Zyrius (#48283) üzenetére


petike2014
aktív tag

CM 212 EVO-t vennék én ilyen árban.

(#48290) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Hangszigetelt, nem kimondottan jól szellőző házba keresnék procihűtőt.

Elől egy 12-es venti fúj be, egy ugyan olyan pedig hátul fúj ki. A ház alsótápos, alulról szív és hátul fúj ki, szóval ilyen szempontból nem vesz részt a ház légkeringetésében. Más venti nincs a házban, csak a cpu hűtőé. A proci egy a10-5800k, 100W tdp, nem a leghűvösebb, de egyébként a gyári hűtés is simán jó rá, csak hangos. A házba gyári érték szerint 154mm magas cpu hűtő fér, a gyakorlatban 1-2 milivel nagyobb is.

Olyan kúler kéne, ami elsősorban halk, terhelés alatt sem iszonyatosan hangos, a bordáról a gép hátulja felé fújja/szívja le a levegőt, hogy a hátsó venti egyből ki is tudja fújni a házból. A memóriák sajnos elég magasak, nem fér föléjük a hűtés. Árban 10k környékén gondolkodom, nyilván nem lenne baj, ha lenne olcsóbban, de ahogy néztem nincs. Szóval pár ezerrel fölötte is jó.

Nagyon köszi mindenkinek előre is!

(#48291) speedydb23 válasza sedo (#48290) üzenetére


speedydb23
senior tag

Szerk.:
Alpenföhn Brocken 158mm magas, necces lesz! :)

Itt most olcsón van:
9000 HUF + 1100HUF szállítás

[ Szerkesztve ]

(#48292) Darkness1 válasza proci985 (#48281) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Köszi mindenkinek, meglesz a paszta csere, de majd csak a hétvégém. Kaptam is ma bent az egyik kollégától jó kis pasztát, azt fogom feltenni. Azért meggondolom még a hűtő cserét is, mert amúgy is hangosnak találtam a gyári hűtőt. Köszi még egyszer.

No stress, no work Today!

(#48293) sedo válasza speedydb23 (#48291) üzenetére


sedo
tag

Köszi! Szerintem még pont beférne amúgy :)

Bár a hivatalos honlapon nem írják, hogy kompatibilis lenne FM1/FM2 foglalattal, de elvileg felfogatás szempontjából ugyan az mint az AM2/3, nem? Gondolom ha az egyikre, akkor a másikra is felmegy.

A másik baj, hogy most hirtelen rákerestem, és azt olvastam, hogy AMD-re csak egy irányba megy fel a borda, tehát vagy fel (a ház teteje irányába) vagy le fújja a levegőt a venti, nekem meg elég fontos lenne, hogy hátrafelé hagyja el a levegő a házat, tekintve, hogy máshol nincs rajta szellőzőnyílás. :) Ez így van?

Ha esetleg van még alternatíva akkor szívesen fogadom! Köszönöm!

(#48294) speedydb23 válasza sedo (#48293) üzenetére


speedydb23
senior tag

Igen, közben rájöttem én is, hogy pont ez a hűtő ami nem hátrafelé fúj elvileg, pont ment is róla a konzultáció itt, hogy valamelyik alaplapon a felfogatás miatt viszont hátrafelé fúj...

De majd egy szakavatott elmondja a biztosat. :)

Kromatikát kérdezheted PÜ-ben, ő ért ezekhez. :)

(#48295) Potzee válasza speedydb23 (#48294) üzenetére


Potzee
addikt

#47772

AMD foglalatra csak a VGA kártyával párhuzamosan, vízszintesen lehet feltenni a Brockent.
A venti fújása kétféle irányban történhet:
1.lefelé fúj a VGA irányába vagy
2.felfelé a ház teteje irányába.
KIVÉVE: Asrock N68C-S UCC!!!

sedo:
AMD foglaltra 939-től felfelé mindegyik kompatibilis, nem variálnak annyit mint Intelék-nél...AM2/3/3/FM1/2...egál.
4 féle irányban felszerelhető cooelr pl. Arctic A30 (bár, ez talán magas oda), Zalman CNPS 10X Optima/Performa (152mm), Thermalright Macho 120 (150mm) 11.3k (ebben a méretben ez a legjobb választás!)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48296) speedydb23 válasza Potzee (#48295) üzenetére


speedydb23
senior tag

:R

(#48297) Stifler85


Stifler85
csendes tag

Vélemény erről a hűtésről AVC Herkules
[link]

(#48298) Potzee válasza Stifler85 (#48297) üzenetére


Potzee
addikt

Nekem ilyen nem volt, tehát gyakorlati tapasztalatom nincs róla, de szerintem egy átlagosnál jobb léghűtő (pl. Brocken, Mugen) leveri.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#48299) syberia válasza Stifler85 (#48297) üzenetére


syberia
veterán

Másikat néztem a vizeshez nem értek,de az biztos hogy többe fáj mint egy azonos teljesítményű léghűtés.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#48300) anytime


anytime
őstag

[link]

Senkinek sincs még, avagy csak átsiklottatok rajta?
Eltűnt Merlin is ..., a tesztek sehol vagy csak én nem találtam?

Ma egy nehéz napkezdet van, szóval tele vagyok kérdésekkel ...

Várom a választ, hogy lehet-e már külön rendelni TY-142-t, de ahogy nézelődtem, megválaszoltam magamnak, talán még nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.