Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#47401) sfefe válasza jookomak (#47400) üzenetére


sfefe
őstag

En is kaptam csavarnyuzot, eleg jo minosegu meghat magneses az kulon jo.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47403) tixem


tixem
addikt

Erről mit gondoltok? Szerintetek mókusvakítás, vagy tényleg egy új hatékony formája a hűtésnek? Esetleg létezik már ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47404) kromatika válasza tixem (#47403) üzenetére


kromatika
veterán

Én ég most láttam először ilyet.Kérdés hogy mennyire hatékony?

(#47405) anytime válasza tixem (#47403) üzenetére


anytime
őstag

Köszi a megosztást! Tetszett, igaz, az új dolgokat én mindig is nagyon csíptem!
Szívesen kipróbálnám, ha az ára majd lehetővé teszi ..., addig is, kíváncsian várnék majd egy tesztet.

(#47406) syberia válasza tixem (#47403) üzenetére


syberia
veterán

Ez egy magas hatásfokú léghűtés ami passzívan lehűti a procikat 95w tdp-ig, ez a marketing. Ami viszont biztosan jó, az a külseje: tiszta sci-fi :Y egy űrhajó alkatrészének gondolnám ha nem lenne Zalman :D Kíváncisan várom a real-life tesztet róla! :K

https://howbad.info/

(#47407) tixem válasza tixem (#47403) üzenetére


tixem
addikt

szerintem is ígéretes, remélem hamar lesz valami komolyabb lélegzetvételű teszt róla. FX 8320-ra nem tudom elég lenne e

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47408) Qru válasza syberia (#47406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs rendes légmozgás a házban akkor elég hamar elfforr alatta egy komolyabb proci, én 95W-os TDP-vel nem nagyon erőltetném... De majd meglátjuk a tesztekben mit villant. Hát még itt is látunk róla tesztet a ph!-n.

#nincsbennetarcsi

(#47409) proci985 válasza Qru (#47408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó hát a célra kb alkalmatlan IFX14emmel is sikerült anno passzívan vízszintes open testbenchen 45fokos deltaTn stabilizálni a 95Wos q6600at, igaz alulfeszelve de alapórajelen (egyébként nem evett annyit). és az a hűtő igazából erre a célra nem igazán alkalmas, csak kíváncsi voltam.

teszt érdekes lesz, bár nekem gyanús, hogy ez is inkább kinézetre lesz érdekes, mint teljesítményre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47410) dauphin válasza jookomak (#47400) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat :R .Hamarosan kiderül mi lesz a dobozban, most várom a visszajelzést a termék beérkezéséről, hogy az üzletben átvehessem. Ahogy megkapom a hűtőt azonnal megosztom veletek a híreket. :K

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47411) kurion válasza speedydb23 (#47367) üzenetére


kurion
senior tag

leszedtem a CPU-Z-t és 1.384 V kap, nem tudom ez jó vagy rossz érték e.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47412) speedydb23 válasza kurion (#47411) üzenetére


speedydb23
senior tag

Gyári értéken van akkor, most próbáld ki az újrapasztázást, aztán tényleg akkurátusan tedd rá a hűtést.

Amennyiben így is 50 felettiek a magok Idle állapotban akkor egy új hűtésen gondolkoznék a helyedben.

(#47413) kurion válasza speedydb23 (#47412) üzenetére


kurion
senior tag

Hát lehet az lesz :D bár ez ami most benne van még 10 órát se ment annyira új :D és akkor milyen pasztát vegyek? simát vagy azt az MX4-est?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47414) speedydb23 válasza kurion (#47413) üzenetére


speedydb23
senior tag

MX2 bőven elég oda, többet semmiképpen se költs ilyenre hacsak nem vagy megszállott tuningolós. :)

(#47415) anytime válasza speedydb23 (#47414) üzenetére


anytime
őstag

MX2 és tényleg nézd meg az illesztést, ha 10 órát ment a hűtőd, az vatta új!

Szerk:

állítólag az MX4-est nehezebb kenni, erre pedig az lesz a válasz, hogy nem is kell kenni:), elég lesz 5 darab pötty is:)

Én legutóbb a chillfaktor 3-at használtam, felkentem mind a két oldalt egyenletesen és vékonyan, nekem tökéletes a HR-02 alatt.

Vedd amelyik szimpatikusabb, ha ez sem oldja meg, akkor hűtőcserét javaslok, feltéve és miért ne, sikerül a pasztázás és a rögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#47416) kurion válasza speedydb23 (#47414) üzenetére


kurion
senior tag

Ugyan annyiba kerül azért gondoltam a 4-est :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#47417) speedydb23 válasza kurion (#47416) üzenetére


speedydb23
senior tag

Akkor nincs min gondolkozni. :)
Rosszabb semmiképpen se lehet, kenni meg tényleg nem kell. :D

5db kis pötty, az tényleg az egyik legjobb. Csak arra figyelj, hogy ne a legszélére menjen a sarkokba. :)

(#47418) dauphin válasza dauphin (#47410) üzenetére


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Egy órája vettem át az új Thermalright HR-02 Macho REV.A (BW) processzorhűtőmet. És igen, ott van a dobozban az ajándék csavarhúzó! :DD És valóban csak ehhez a BW verzióhoz csomagolják, a TY-140-es ventivel szerelt sima REV.A-hoz nem mellékelik. :Y Nem teljesen tiszta előttem, hogy miért ez a megkülönböztetés. Szerintem nem teljesen korrekt, ezen talán változtathatna a gyártó.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47419) anytime válasza dauphin (#47418) üzenetére


anytime
őstag

Üdv a klubban :C

(#47420) dauphin válasza anytime (#47419) üzenetére


dauphin
aktív tag

:R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47421) werszomjas válasza dauphin (#47418) üzenetére


werszomjas
őstag

Egyébként a hűtő is jó, vagy a csavarhúzó miatt vetted? :DDD

üdv

(#47422) Potzee válasza werszomjas (#47421) üzenetére


Potzee
addikt

...valaki csak a sós mogyoró miatt utazik repülőn... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47423) dauphin válasza werszomjas (#47421) üzenetére


dauphin
aktív tag

;]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47424) jeffo


jeffo
tag

Én múlt héten vettem egy Alpenföhn Matterhorn Pure proci hűtőt, és szerintem jó választás volt. Egy ismerősöm is segített a döntésben, meg e fórum topic, prohardver.hu és merlinhardver.hu tesztek. Az ár keret is nagyjából adva volt, meg mindenképp olyat kerestem, ami könnyen szerelhető, valamint többféleképp, több irányban is rögzíthető, 2 ventillátort is támogat.
Egy AMD-s alaplapra (M4A79XTD EVO) és processzorra (Phenom II X4 955) került fel. A felszerelésben segített egy YouTube videó is, amit előzőleg megnéztem.

Több mint 10 fokkal levitte az AMD-s gyári hűtő által mért hőfokot. A gyári hűtővel 45 fok körül volt a proci, az Alpenföhn-nel 32-35 körül van alapjáratban (CPU Temp és Speedfan programokkal mérve).
Hamarosan tesztelem nagyobb terheléssel, kódolok valami videót xvid-be.

Egyébként a ház is lett cserélve, egy jó szellős Xigmatek Asgard Pro-ra, plusz venti nem lett beszerelve, csak az alap 2 db 12 centis, elöl és hátul.

Annyi észrevételem van, hogy az első indításkor nem pörgött fel az új hűtő ventillátora, kézzel rá kellett segíteni. Ezenkívül néha az alaplap bios a gép indításakor csipog, hogy CPU Fan error, Press F1 felirat kíséretében, pedig elindul a venti. A kis fordulatszámtól lehet ilyen? Vagy ajánlott lecserélni a ventit valami jobb Alpenföhn-re? Pl. ezt néztem ki: Wing Boost Black & White.

[ Szerkesztve ]

(#47425) dauphin válasza Potzee (#47422) üzenetére


dauphin
aktív tag

:P

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47426) Potzee válasza dauphin (#47425) üzenetére


Potzee
addikt

A csavarhúzótól eltekintve is nagyon jól választottál! :C ... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#47427) Jim76 válasza jeffo (#47424) üzenetére


Jim76
aktív tag

Elméletileg Wing Boost Pure venti van rajta, tehát nem egy gagyi noname. Nem kéne ilyesmi előforduljon vele, érdemes lenne garanciában megnézetni, főleg, ha csak kézi rásegítéssel indult el. Ilyen nem szabadna előforduljon szerintem.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#47428) dauphin válasza Potzee (#47426) üzenetére


dauphin
aktív tag

:C

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47429) jeffo válasza jeffo (#47424) üzenetére


jeffo
tag

Kis pontosítás az előző hozzászólásomhoz:
CPU Temp helyett Core Temp programmal mértem. Lenne ehhez is egy kérdésem, nem jöttem rá hogyan kell kitenni a program fő ablakára az összes magot, mert csak Mag #0-t jelez. Kattintgattam be ezt-azt, de nem jöttem rá, egyedül az F3-as ablakban hozza ki. Itt a topicban meg tesztekben is láttam a több mag mutatást a program screenshoton, ezért furcsállom, de talán proci függő. Véletlenül bepipáltam a Haladó fülön a Tj. Max/magok közötti különbséget, aztán néztem miért 50 fok feletti értéket hoz, holott a SpeedFan 35-öt mutat.

A gyári AMD hűtő egyébként 2-3 éve ment a procival, bár már le lehetett volna cserélni 1 éve, mert tavaly nyáron a nagy melegben is eléggé melegedett, alapjáraton 50 fok felett volt, be is lassult tőle a rendszer. Végül ház venti cserével megoldottam, tettem be slotos ventit a videokártya mellé, és a HDD-kre is vettem hűtőt.
Nem volt könnyű leszedni a procit a régi ventiről, teljesen odaragadt, jól megfogta a régi pasztázás, vagy valami ilyesmi. Késsel körbehúzogattuk, feszegettük óvatosan a proci tetején, végül valahogy egyszer csak lepattant a proci. Az is fura volt, hogy mikor kiszedtem a régi ventit, a procival együtt kijött úgy, hogy a procirögzítő kar ki sem volt nyitva. Mondjuk anno nem én szereltem be, de vagy nem volt jól behajtva, vagy nem tudom hogyan engedhette ki, mert amikor visszaraktam a procit, ki kellett hajtani a kart, máshogy nem lehetett betenni.

(#47430) jeffo válasza Jim76 (#47427) üzenetére


jeffo
tag

Köszi a tippet. Egyelőre figyelem forog-e stabilan, meg hogy majd nagyobb terheléssel emeli-e a fordulatszámot. Most alapjáraton illetve netezés, mpeg, xvid videó nézés mellett 700-800 körül forog a SpeedFan progi szerint.

(#47431) proci985 válasza jeffo (#47424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet túl alacsony a kezdeti fordulatszám és amiatt csipog. állítsd nagyobb feszre, úgy már okénak kéne lennie.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47432) dauphin


dauphin
aktív tag

Ezúton szeretnék megköszönni minden útmutatást, tanácsot az összes fórumtársnak, aki kivette részét abban, hogy kisegítsen engem minden olyan információval, ami végül kikristályosodott, testet öltött egy HR-02 Macho REV.A (BW) processzorhűtő testében. :R Köszönöm! Most már csak annyi van hátra, hogy a meglévő alkatrészek összeálljanak egy egésszé, és életre keljen az elmúlt - hajszás és egyben spórolós - 2-3 év álma: egy saját műalkotás, ami az örökkévalóságnak szól! Na milyen voltam? :DD Ez egy kis túlzás, bevallom :DDD , de azért a következő 4-5 évben már csak a minimálisat szeretném ráfordítani a fejlesztésre. Köszönöm mégegyszer nektek! :C Minden elismerésem a tiétek. :K

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#47433) Slyer


Slyer
senior tag

Ezek jó hőfokoknak számítanak egy Noctua NH-U12P SE2-től?

idle
load

(#47434) markionni


markionni
tag

Üdv. Erről mi a vélemény? [link]

Tuningot bírja? Válaszokat köszönöm.

AMD - The future is fusion

(#47435) Jim76 válasza markionni (#47434) üzenetére


Jim76
aktív tag

Az attól függ mit szeretnél, milyen mértékben tuningolni.
Alapvetően igen, azt lehet modnani, hogy bírja (illetve a processzorod fogja bírni, ha ez van rajta), de pl. egy FX8150-el 4,8-5GHz-en már meg fog küzdeni, oda már silver arrow, K2 vagy nagy noctua kell, ha léghűtésben gondolkodsz.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#47436) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,biztos van már rengeteg hasonló kérdés itt,de idő szűkében most nem tudok végigolvasni mindent.
Szeretnék venni egy processzor hűtőt egy AMD A10 X4 5800K 3.8GHz FM2- höz,mert a gyárija elég gyenge/hangos.....

2500-3000 forintot szánnék rá.Nem muszáj,hogy teljesen csöndes legyen(csak ne zúgjon feltűnően),inkább a teljesítmény lenne fontos.

Milyet válasszak?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#47437) sityu17


sityu17
tag

Sziasztok!

Vettem egy Xigmatek Aegir hűtőt, felszereltem (nagynehezen, alaplap ki..stb), elindítom a gépet, tök jó minden, pörög a venti (bár szerintem egy kicsit hangos, én halkabbra számítottam, de nem lényeg..) működik, kb ment a gép egy fél órát - 45 percet, aztán pont filmet néztem volna, erre megfagyott az egész gép, újraindítanám, megint felpörög a venti meg mintha indulna normálisan, de nem jön be semmi kép, a monitor csak villog, a hűtőnek pedig olyan a hangja mintha ilyen pulzáló hangzást adna...Szétkaptam a gépet, csak 1 ssd-t kötöttem be, alaplapi vid kari (hátha a pci-os szállt el), de semmi változás... valószínű, hogy meghalt volna az alaplaom? Rosszul szereltem volna föl a hűtőt, lehet emiatt? Vagy túl szorosra húztam meg a rögzítőcsavarokat?

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a gyári leírásában nem szerepel az AM3+-os lapokra való szerelhetősége, de ha az am3+-os lap kezeli az am3-as procikat, akkor ezt a hűtőt is fel lehet valahogy szerelni?
Bocsi ha hosszú lett! Várom a véleményeteket.

Köszi!

(#47438) syberia válasza Heavyrain (#47436) üzenetére


syberia
veterán

Ha budapesti vagy én ezt ajánlom, nagyon jókat írnak róla, apróról ekl cold tower.

(#47437) sityu17:
Töltsd ki az adatlapod és utána ebben a topikban hathatósabb segítséget kapsz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47439) markionni válasza Jim76 (#47435) üzenetére


markionni
tag

8320-ra menne. A lényeg az, hogy minél jobbat minél olcsóbban :D

AMD - The future is fusion

(#47440) kromatika válasza sityu17 (#47437) üzenetére


kromatika
veterán

szia.próbáld meg újra levenni a hűtőt majd viszza.lehet hogyszorosra húztad a csavart ,bár kétlem ha előtte 45 percig ment a gép.probáld meg újra vga val is,valamint nézd meg hogy az alap lapi csavarokat nem e húztad túl szorosra.a hűtőd jó am3+-ra is. :K

(#47441) sityu17 válasza syberia (#47438) üzenetére


sityu17
tag

Rendben, Köszönöm!

(#47442) sityu17 válasza kromatika (#47440) üzenetére


sityu17
tag

Hát igen ez az érdekes benne, hogy beindult és használtam 45 percet, majd hirtelen fagyás... (lehet hogy túl jól hűt a hűtő? :D ), mindenesetre leszedem a hűtőt, visszarakom a régit, kipróbálom hogy mit szól hozzá.

(#47443) juve600


juve600
nagyúr

üdv
phenom II x4 965 -re ( késöbb fx 8xxx lessz )
milyen hütőt ajánlotok max 10k-ig
jelenleg Arctic AMD Freezer 64 Pro van de hangosnak találom
thx

[ Szerkesztve ]

(#47444) Jim76 válasza markionni (#47439) üzenetére


Jim76
aktív tag

Ár-érték arányban én EZT választottam,
ITT olvashatod, hogy én hogy jártam vele.

De nyilván, ha jó áron hozzájutsz, egy TR Macho, vagy egy Mugen 3-as is príma lehet még.
Arra figyelj, hogy a Brocken AM3-as lapokban csak felfelé tud fújni, hátra nem, ha ez szempont eseteg.

merlinharver.hu-n sok jó dolog van, reális áron, és, ha elolvasod, az én esetem, a hasznát cuccot is be lehet tőle vállalni.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#47445) syberia válasza juve600 (#47443) üzenetére


syberia
veterán

+1k a keretedhez és vehetsz egy ilyet, nekem ez van és a nem túl hangos Freezer 7 Pro után mondhatom: ez egy néma és nagyon erős hűtő :K

(#47444) Jim76: A Matterhorn tud hátrafelé fújni AMD-n, ha jól tudom :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47446) kromatika válasza juve600 (#47443) üzenetére


kromatika
veterán

szia.ennyiért nálam
Scythe Mugen 3 [link] vagy Alpenföhn Matterhorn Pure Edition[link] [link] Előnye a Brockennel szemben hogy minden irányban felszerelhető AMD-re is,könyebb a felszerelése,és mellesleg nem egy kifutó model.

(#47447) juve600 válasza kromatika (#47446) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#47448) marinea2


marinea2
addikt

Eljött a pillanat. Betelt a pohár. Sehogy nem bírom alaplapról vezérelni a 612s ventiét. Szeretném lecserélni.
12centis-be ti mit tennétek rá helyette?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#47449) syberia válasza marinea2 (#47448) üzenetére


syberia
veterán

Nekem ez van, elégedett vagyok vele :R

https://howbad.info/

(#47450) Qru válasza marinea2 (#47448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Coolink Swift 2-t.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.