Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#21851) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Megvettem a Cooler Master hyper 212 plust holnap fogom be szerelni és az lenne a kérdésem hogy leszedjem-e a gyári hűtőről a processzorra ragadt hűtőzsírt, vagy az új hűtő-höz mellékeltek újat, és azzal egészítsem ki és egyengessem el??
Mivel tudom leszedni?

(#21852) Qru válasza Mustármag (#21851) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szedd le a régi pasztát mindenféle képpen! Tiszta alkoholos vagy aceton mentes körömlakk lemosóval átitatott papaírzsepi vagy műszálmentes vattával szépen ledörzsized a rászáradt régi pasztát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21853) Henk válasza Boci_83 (#21847) üzenetére


Henk
veterán

Nekem volt és jó hűtő volt de létezik belőle asszem 3 féle, ahogy Qru is írta a hp-ok távolsága miatt bírálták az első kiadást és ezt javították a többiben. Meg az sem mindegy milyen procira akarod.

(#21854) Mustármag válasza Qru (#21852) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszi.
De nem régi, pénteken kaptam kézhez az újprocit. Gondolom akkor sokkal könnyebb lesz leszedni?!?!

(#21855) Boci_83 válasza Qru (#21849) üzenetére


Boci_83
őstag

Értem, hát már vissza csinálni nagyon nem lehet, hirtelen jött ötlet volt, már megvan. :DDD

Éppen efféle.

Henk.: E6750@3500Mhz@1,38V

1,5 óra Cod4 alatt nem ment 50°C fok fölé a procim egyik magja sem... :U

[ Szerkesztve ]

**********

(#21856) Boci_83 válasza Boci_83 (#21855) üzenetére


Boci_83
őstag

(#21857) zed juron válasza Tommy7 (#21842) üzenetére


zed juron
aktív tag

Egy sk. vélemény (mindenki azt dícséri ami van neki ;) ) :

Nekünk egy Phenom II 965-ösön ez van. Qrva jó, ha nincs terhelve a proci, akkor nem is megy a ventillátor, passzív hűtőként üzemel, de ha megy a ventillátor, akkor is a táphűtésedtől nem lehet meghallani a 14 cm-es lapátok zaját, mert alacsony fordulatszámon megy (max 1400-1500).

Lehet hogy a Ninja3 kicsit több pénzért jobb (nem volt alkalmam összehasonlítani), de a Grand Kama Cross viszont a V alakú kialakítása miatt biztos senkinek nem fog az alaplaphűtőre vagy RAM-ra rálógni. És átlag szélességű ATX házba is befér.

Ami necces vele, hogy nem lehet kapni mostanság. Én most rendeltem egy másodikat a Phenom II 955 procimra, mert már unom a gyári hűtő zaját ezen is, és hát alig tudják beszerezni. Gondolom kifutó széria a Ninja3 és tsai miatt.

(#21858) zed juron válasza Tommy7 (#21842) üzenetére


zed juron
aktív tag

Ezt mobiltelefonnal lőttem (ezért rossz a kép), így néz ki nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#21859) Henk válasza Boci_83 (#21855) üzenetére


Henk
veterán

Hát így ránézésre ez pont az első kiadás, nekem az újabb volt de szerintem ez is ugyanolyan jó, max pár fok eltérés lehet. Ami esetleg számíthat még a teljesítményében az a lefogatóm ez a push-pin nem igazán tart erősen. Szerintem a crossbow-al is javulna pár fokot, bár szerintem az 50 fok körüli hőmérséklet bőven elfogadható.

(#21860) djkutasi


djkutasi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy Atlon 64 x2 6400+ procim (am2) és erre szeretnék valami extra halk hűtőt, lehetőleg minél nagyobb ventillátorral, úgy tudom ettől halk igazán egy hűtő.

Olvastam egy régebbi, un. Collink Bat coolerről, ami annak idején elég jól szerepelt. DE ez alighanem nem kompatibilis a procimmal. :(
Valami ehhez hasonlót tudnátok ajánlani? Igazából csak a zajszínt a fontos, nem tunningolok vagy ilyesmi.

Köszi a helpet!

üdv.

http://www.djkutasi.com

(#21861) chron


chron
tag

sziasztok.szerintetek tx3,vagy AC Freezer7 Pro lenne megfelelőbb egy i5 650-hez.tuning kb csak 10%lenne,de szeretném hogy minnél halkabb legyen.előre is köszi :R

(#21862) Henk válasza chron (#21861) üzenetére


Henk
veterán

Az AC halkabb de a rev. 2-t vedd belőle mert a sima nem jó 1156-ra.

djkutasi: mennyit szánsz rá és milyen házba lesz?

(#21863) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Megvettem a Cooler Master 212+ proci hűtőt és nagyon meg vagyok vele elégedve köszönöm a segítséget! :)
(u.i. Nagyobb fordulaton tényleg elég hangos de számomra az sem zavaró!)

(#21864) Pablo


Pablo
csendes tag

Hello szakik!
Frissen raktam össze gépet, AMD X4 955 procival (MBD: ASUS M4A785TD-V EVO). Gondoltam, elég lesz a gyári hűtés, úgysem húzom a gépet, na de ilyen zaj mellett nem lehet megélni (többen azt hitték, új hipergyors DVD írót szereltem be, és épp az pörög fel - 'na de ennyi ideig?'; illetve volt, aki leszálló NATO helikopterre tippelt..) Na félre a hülyeséggel, szóval vmi jó hűtés kéne: ám hiába olvasom végig az utóbi hónapok hsz-eit, kb 10 hozzászólás után újabb ventit néztem ki, aztán megint újat és megint..

A lényeg, hogy halk legyen, mésodsorban könnyen szerelhető, bár úgy vettem ki, hogy AM3-as alaplapok esetén ez egyre kevésbé macera (platty). Nyilván rekreációra is fogom használni a gépet, de húzni nem.. ;]

Ezeket néztem ki:
- AC Freezer XTREME Rev.2
- Gelid Tranquillo Quiet CC-TRANQ-01-A
- Zalman CNPS7500-ALCU

esetleg még
- Scythe Shuriken Rev.2
- Alpine 11 Pro Rev. 2

Fogalmam sincs, hogy döntsek, nyilván nincs is nagy különbség :DDD

Ha valakinek van tapasztalata, tippje, megköszönöm! :R :R

(#21865) Qru válasza Pablo (#21864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Freezer Extrem az jó halk. A többi felejtős, mert vagy nagyon gyenge vagy hangos. Esetleg még a Shuriken ami szóba jöhetne...

#nincsbennetarcsi

(#21866) DoubleFe válasza Pablo (#21864) üzenetére

Ebben az árba Freezer Extreme. :)

(#21867) Pablo válasza DoubleFe (#21866) üzenetére


Pablo
csendes tag

Aham, abszolút jó nekem ez a árkategória.. :)

Köszönöm Uraim, könnyen meggyőzhető vagyok :DDD

(#21868) Pablo


Pablo
csendes tag

Ááá, vmit elfelejtettem! Az AMD gyári hűtőn volt hővezetőzsír vagymi.. kérdésem: ilyenkor nem kell paszta, vagy inkább érdemes leszedni a hővez.zsírt és helyette jobb a paszta?

/így jár, aki 3-5 évente rak csak össze a gépet :U /

(#21869) Gtaati válasza Pablo (#21868) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a CM HYPER TX3-ról 1156-os procihoz? Tuningról is lenne szó nem csak alap órajelen lenne használva! Egy kérdésem lenne, hogy gondolom adnak hővezető pasztát hozzá, és a gyári intel hűtőjét azt le kell törölni és a gyárit fel de mennyiségre mennyit érdemes a hűtő alá tenni? Illetve régről van titán ezüstös pasztám az jobb lehet-e? Köszönöm válaszotokat!

(#21870) szijartg


szijartg
senior tag

Érdeklődnék, hogy egy q6600-os procihoz illik-e ez a hűtő: Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2
persze, szeretném húzni is. Vagy milyen árban ajánlatok ami elfogadható, a célnak megfelel és halk is?

[ Szerkesztve ]

(#21871) Qru válasza szijartg (#21870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Q6600-hoz az gyenge ha tuning is lesz. AC Freezer Extrem pl már jó lenne és az nem is drága annyira.

mod:

Pablo: ezek egymás szinonímái, tehát ugyan azt jelentik. Mindenképpen le kell szedned a régit és újat tenni rá ha hűtőt cserélsz.

Gtaati: Jó amit adnak hozzá, azt használd. Nem kell sok paszta, kb egy borsószemnyi elég is lesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21872) Gtaati válasza Qru (#21871) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm a választ!

(#21873) Bakitm


Bakitm
tag

Gtaati: Attól függ milyen processzorra gondolsz és azt mennyire húznád fel.

(#21874) szijartg válasza Qru (#21871) üzenetére


szijartg
senior tag

Értem, de javíts ki kérlek ha tévednék... nem az számít, hogy mekkora sebessége van és mekkora max CFM-et képes szállítani?
Ha, rosszul gondolom akkor sry :R

[ Szerkesztve ]

(#21875) Qru válasza szijartg (#21874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egy dolog, de maga a bordaméret amiről lefújja a prociról elvezetett hőt az sem mindegy. Nagyon nem... :K

#nincsbennetarcsi

(#21876) zed juron


zed juron
aktív tag

Még valami a Scythe Grand Kama Crosshoz. Megnéztem egy olyan tesztet ahol a legjobbak versenyeztek, köztük volt ez a cucc is. Nem neki volt a legjobb hűtőteljesítménye, viszonta leghalkabb hűtők között van.

(#21877) szijartg válasza Qru (#21875) üzenetére


szijartg
senior tag

Értem... akkor olyan lesz. Köszi szépen :R

(#21878) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Ha valakit érdekelne egy [Thermalright TRUE Black-120 Rev.C] 2 év gari 15k+posta vagy személyes átvét.

(#21879) potyec


potyec
tag

Vettem egy CM Hyper 212 Plus-t és kerreg mint az állat .. lehet az a baj hogy fejjel lefelé van ?

(#21880) proci985 válasza Qru (#21871) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC7pro 3.0ára stabilan elég, 140Wos fogyasztásnál maxra tolt ventivel olyan 75fokra még be tudja hozni a q66ot.

Freezer Extreme se sokkal erőseb ahogy hallottam, de cserébe már legalább jóval drágább is. másik topikban felmerült, hogy egy 1090T gyári hűtője jobb hőfokokat prezentált a freezer extremenél (persze hangosabban, de 65 fok körül már mindkét hűtőnek maxon kellett volna mennie egy amd rendszeren). másrészt meg, az a hűtő 608g ventivel és kerettel együtt, szóval nem is csoda, hogy egy kb 450gs bordával (120as ventik 200g+-15% körül szoktak lenni súlyban, viszont a keretnélküli ACk csak olyan 140gsek) nem teljesít. összehasonlításképpen a coolink corator ventivel együtt 1040g. az AC7pro pedig 520g (valszeg egy 88gs ventivel). súly persze nem mindegy, de a csúcs léghűtők ennek kb a dupláját nyomják hasonló felépítménnyel. szóval szerintem ha az AC7pro kevés, akkor az extreme is kevés lesz, csak drágábban, meg max 30dbAn lesz kevés zajszint szempontjából és nem 39en.

talán az Xigma X1283 a minimum, ami már 3.4re stabilan elég q6600ra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21881) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Am3-as amd procira keresek hűtőt. Nincs nagy fogyasztás, mert 905e, 65 watt. Ezért valami egészen halk és ha lehet kicsit hűtőt keresek. A gyári nagyon gagyi. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21882) Bakitm


Bakitm
tag

potyec: Így elsőre nem hiszem, hogy az lenne a probléma. Én is kb két hete vettem az én Hyper 212+-omat és nekem minden jó. Én talán a venti rögzítésre tudok gondolni, vagy esetleg valami egy minimálisan beleér és azért. azért sem hiszem, hogy a fejjel lefelé lenne a gond, mivel a házban mindenféle irányba néző ventiket tudsz rakni és elvileg egyik sem kerreghet, max a rögzítés miatt, úgy hogy én inkább arra gyanakszom.

(#21883) dfdfdf válasza Vladi (#21881) üzenetére


dfdfdf
őstag

kis méret = gyengébb hűtés és hangosabb venti
Egy összeg keret jól jönne úgy könnyebb ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#21884) Vladi válasza dfdfdf (#21883) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már úgy értem, hogy ne legyen nagy magas torony bumszli. :D

Nézegettem, de rengeteg féle van. 16 dB az nem sok zaj? :F
Keret az nem gond, najó max 10-15 k legyen. :D

Jah és jó, ha keveset fogyaszt. Láttam ilyen 3wattost, de 0,65-öt is. :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21885) chron


chron
tag

sziasztok.lehet venni sima,tehát nem a rev2 AC Freezer7 Pro-hoz olyan lefogatót ami jó 1156-ra?ha igen légyszi segítsetek hol?esetleg valami othoni átalakítással megoldható?

(#21886) proci985 válasza chron (#21885) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egybe van építve a felfogatással a borda. emiatt szerintem kizárt, hogy át lehessen vinni 1156ra.

Vladi: 16dbA nem sok, de inkább a venti fordulatszámát nézzed, mert pár gyártó csal. ha 600as 120mmes ventihez adtak meg ilyen értéket, az reális. ha 600-2400ashoz, akkor a minimum fordulathoz tartozó zajról beszélnek csak. ha 2400rpmhez adták meg, akkor kb a folyosóról mérték.

mi a bajod bumszli tornyokkal?:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21887) Tothgera30 válasza dfdfdf (#21812) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Adjad neki rendesen ;] . Majd lefagy ha nem bírja :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21888) chewycl


chewycl
tag

sziasztok!
Egy i5 760-ra 10ezer forint környéként milyen proci hűtőt javasolnátok? Fontos lenne hogy elférjenek a ramok is mert elég nagyok szegénykék..... :(
3,6-8 Ghz a cél

[ Szerkesztve ]

(#21889) Vladi válasza proci985 (#21886) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szűk a hely, az a baj. :)
Akkor ha adnak tól-ig fordulatszámot, akkor a legkisebbre annyi a zajszint? Ha meg egyben írják, akkor lehet bízni a csendben?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21890) Tothgera30 válasza chewycl (#21888) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Alpenföhn Nordwand-ot, lehetőleg innen ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21891) öhöm


öhöm
csendes tag

kezdő kérdés: AMD Athlon II X2 250e-hez (AM3, 3 GHz, TDP 45W) keresek passzív hűtőt (office gép lesz, így a halk működés elöl van a prioritási listán) :F köszönöm :R

(#21892) Skorbut


Skorbut
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egy AMD Athlon 64 x2 5600+-os processzorhoz kellene nekem viszonylag baráti áron egy hűtő. Milyen gyári hűtőt adhatnak hozzá, mert sehol sem találtam.
:F

(#21893) proci985 válasza Vladi (#21889) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

120as ventiknél reális értékek kb:

800-1200 - 16-21dbA
1600rpm - 28dbA
2000rpm - 35dbA
3000rpm - 50dbA
ezek a szélzaj miatt ennyik, tehát itt a súrlódási ellenállás és a motorzaj elhanyagolható (ezek a Scythe S-Flex, illetve a 3000res az Ultra Kaze értékei). ha ettől nagyon eltérnek lefelé az értékek, akkor ott gáz van. van pár gyártó, ami legendás, hogy nem készít 17dbAnál hangosabb cuccokat. namost ez inkább 37 szokott lenni.

milyen házba kéne beférned?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21894) cut válasza proci985 (#21893) üzenetére


cut
aktív tag

Sziasztok

Milyen vizhutést vegyek a i7 es xeon procimhoz...??

Valaki td, jot és olcsot?

üdv: Cut

134 piros pötty :)

(#21895) mrbig25 válasza cut (#21894) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

A "Vízhűtés topik" -ban talán többet tudnának segíteni ebben a kérdésben.

...

(#21896) cut válasza mrbig25 (#21895) üzenetére


cut
aktív tag

ok

köszi :R

Ellnétem a házszámot....

bocs...

üdv

134 piros pötty :)

(#21897) cut válasza cut (#21896) üzenetére


cut
aktív tag

És nem vizben , mi a 3 top ??

134 piros pötty :)

(#21898) D1Rect válasza cut (#21897) üzenetére


D1Rect
félisten

Noctua NH-D14 + hasonló felépítésű hűtők.
Megahelms + hasonló felépítésű hűtők.

mrbig25: Rég láttalak. :)
Gyere ide, mindjárt kész a gépem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21899) donbos12


donbos12
tag

ÜDV!

Nem kapcsolódik pontosan a témához ,de hátha valaki hozzá tud szólni.

Van nekem egy ASUS P5Q3-as alaplapom rajta egy Q9650-es proci...

A hűtő egy Scythe Mugen 2 ( :R ) .

A kérdésem :

Miért van az ,hogy amikor bekapcsolom a gépem állandóan CPU Fan Error hibát ír ki?
Ez természetesen nem így van mivel most is 435 RPM-en pörög és semmi baja.
A BIOS-ban Turbo-ra van állítva a venti sebessége.
Lehet ,hogy túl alacsony a fordulatszám? (a max. 1400 körül van ,de minek emeljen meg ha tök felesleges és hangos is)

PSN ID : bosco111

(#21900) 100kg


100kg
tag

Hali!

Lenne egy kérdésem! Szerintetek egy CM 912 Plus házban a gyári első hátsó ventivel egy Thermalright TRUE Black-120 Rev. C elvinne passzívan egy Phenom 2 955-öt?
Köszi a választ!
Üdv... 100kg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.