Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22101) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem ez a kékség,nagyon jó,csak kissé "kiabálós".Mit tudnátok helyette ajánlani?Olyat szeretnék,ami hasonló teljesítményű,de halkabb is.
Köszi a válaszokat

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#22102) agemate válasza killer1203 (#22097) üzenetére


agemate
addikt

Úgy tűnik nem a hűtővel van a baj, nemrég szállt el a procim (valószínűleg), miközben 3.8GHz-en, 1.45V-on nyúzta az Everest..

Nekem most proci kell, nem hűtő :) :W

(#22103) profi válasza profi (#22082) üzenetére


profi
aktív tag

Erre valami ötlet?

(#22104) jozsi252 válasza Doblós (#22101) üzenetére


jozsi252
veterán

Scythe Mugen 2 ? Elég nagy a szerkezet venti se kell rá passzívan is simán lehűti a procit persze ha valami nem extrém módon húzott prociról van szó, így meg teljesen hangtalan venti nélkül, bár nekem ventivel se hangos nemis lehet hallani

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22105) chrisnagy13 válasza profi (#22103) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Egy CM Hyper212+ vagy egy TT Contact 29 elég lenne.

(#22106) cut válasza chrisnagy13 (#22105) üzenetére


cut
aktív tag

És ehhez mit szoltok?
[link]

Ez mennyivel jobb vagy rosszabb? a Thermalright True 120 extremél.

Cut

134 piros pötty :)

(#22107) WolfheartGR válasza cut (#22106) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Itt utánanézhetsz minden kérdésednek. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#22108) MPowerPH válasza cut (#22106) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt van Henk tesztje, házilag kreált, nincs benne turpisság, mint egyes oldalak összehasonlításában. És megjegyzem, a teszt előtt Henk is a Prolira esküdött...de csak előtt. ;)

Az látszik, hogy a True ereje magas TDP-n jön ki. Ezért is olyan jó i7-re. Nagyobb órajelen még nagyobb különbség is lett volna, de a 3-4C is sokat mondó.

Don't Tread On Me

(#22109) dfdfdf válasza cut (#22106) üzenetére


dfdfdf
őstag

Matterhorn is megtenné szerintem :)

(#22110) Doblós válasza jozsi252 (#22104) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszi a tippet,nem rossz,de nekem ez horror áron van,mármint procihütőért nem szívesen adnék 12000k-t.Esetleg más?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#22111) placzy


placzy
csendes tag

Sziasztok,
Én egy elég "retro" procira keresnék hűtőt (Athlon64 X2 (Toledo, S939), jelenleg egy GlacialTech Igloo-val). Ezt szeretném lecserélni egy lappal párhuzamosan fújó hűtőre. Tuningolva nincs a proci, a fő szempont a minimális hangerő lenne, illetve nem lenne hátrány, ha egy esetleges lap-proci csere után is tudnám használni az újat. Kérdés, hogy pl. az AC Freezer 64 Pro v. CM Hyper 212+ mennyire halk, felszerelhető-e S939-es lapra, valamint, hogy elfér-e egyáltalán a házban (Chieftec Dragon)? Ha tudtok ezeknél is jobb hűtőt mondani, szívesen veszem, de árban 8000 HUF fölé nem akarok menni!
Köszi
placzy

(#22112) Qru válasza placzy (#22111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 64 Pro 2 magra bőven elég és halk, de ha lesz később négymagos procid akkor kevés lesz.
CM Hyper 212+ jól hűt de hangos, mert olcsó venti van rajta.

Ami olcsó halk és jó, az az AC Freezer Xtrem Rev 2. Ez olyan 8-9k körül kapható.

#nincsbennetarcsi

(#22113) dfdfdf válasza Doblós (#22110) üzenetére


dfdfdf
őstag

CM Hyper 212+ jól hűt de ventit kell rajta cserélni
Esetleg AC Freezer Xtrem Rev 2. is számításba jöhet.
Alpenföhn Brocken
Alpenföhn GrosClockner RevB

De q6600hoz nem ajánlanék ezektől gyengébbet.

Alpenföhn GrosClockner RevB

(#22114) dfdfdf válasza jozsi252 (#22104) üzenetére


dfdfdf
őstag

Kérlek olvasgass egy kicsit mielőtt segíteni próbálsz mert az ajánlatod kicsit életveszélyes.
A Mugen 2 nem passzívra van tervezve vagyis venti nélkül elég gatya a teljesítménye. Ami nagyon fontos passzív CPU hűtés kiépítéséhez nagy tudás és tapasztalat ajánlott.

(#22115) Doblós válasza dfdfdf (#22113) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#22116) placzy válasza Qru (#22112) üzenetére


placzy
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R Elég brutális darabnak tűnik.

(#22117) csillagkomp


csillagkomp
tag

Gép optimalizálásban vagyok, ami adott: msi p55gd65, i7-860, sapphire radeon hd5870 vapor-x OC 2gb gddr5, 4x2gb ddr3 geil ewo two 1800mhz cl8, wd velociraptor icepak 300gb, corsair tx650. 3,8 Ghz-re húznám fel a procit, ez lenne az optimális a ramok miatt is, Cpu egyenlőre gyári hűtővel rendelkezik, milyen hűtőt javasoltok rá? (az ewo two ramok méretes hűtőbordával rendelkeznek, így a ramok irányában nincs túl sok hely)

(#22118) Bakitm


Bakitm
tag

Hát ha van pénzed, akkor egy TRUE-t az nem annyira helyigényes, mondanám a mugent meg a ninját is de azoknak már hely kell és nagy valószínűséggel nem férnének el a ramok a hűtő mellett vagy fordítva. Esetleg Hyper 212+, de nem tudom hogy bírkózna meg egy tuningal, főleg ha a hang is számít.

Szerk.: Esetleg egy Prolimatech, Corsair vagy Alpenföhn, nekik talán van olyan ami még helyre is passzol.

[ Szerkesztve ]

(#22119) csillagkomp válasza Bakitm (#22118) üzenetére


csillagkomp
tag

Háát, ezek a hűtések mennyire nyúlnak túl oldalra? Csak a tuning miatt cserélek, alapon jó a gyári is.

(#22120) Bakitm


Bakitm
tag

A ninja elférhet ha lefelé is lehet rá ventit rakni, a mugen nem hiszem hogy elférne annak nagy az oldal kiterjedése, a TRUE meg a Hyper 212+ bőven elfér, a prolimatechnél is találsz olyat aminek el kell férnie. Esetleg tudom még mondani az Asus Triton 88 a középső ventijével talán még mellé vagy alá is beférnek a ramok, esetleg ha sok pénzed van egy CM V10-est elvielg ott is el kell férniük, bár az kitölt egy fél házat belül a hűtő de elvileg hűt is. Bár hűtési teljesítményről meg ilyenekről nem tudok nyilatkozni, nincsen személyes tapasztalatom csak egy hyper212+ al egy nem húzott i7 870 mellett.

(#22121) csillagkomp válasza Bakitm (#22120) üzenetére


csillagkomp
tag

Tapasztalataid? Nem húzva..

(#22122) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Egy Scythe Ninja 3 passzívan elvinne egy Athlon X4-t, alapfeszen, 3GHz-en, ha a házban fölött/mögötte egy venti van?

(#22123) csillagkomp


csillagkomp
tag

Találtam itt az aprón egy Alpenföhn Matterhorn hűtőt, Pepe78 kollégánál, mit szóltok hozzá? Elég lehet ez az i7-860 3,8Ghz-re? Elvileg a mem modulok elférnek tőle.

(#22124) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem!Ha a hűtőre a ventilátort úgy teszem fel,hogy(előröl) ne fújja át a levegőt a lamellákon,hanem hátúról szívja(a memóriák miatt),akkor mennyit romlik a hűtési teljesítmény?Az áldozat egy Scythe Yasya.

(#22125) Qru válasza Milka 78 (#22124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lesz sokkal gyengébb a hatásfoka úgy sem.

#nincsbennetarcsi

(#22126) laccy88


laccy88
senior tag

üdv!
van egy majdnem ugyan ilyen viszont semmi kiegészítőm nincs hozzá(csak mint a képen) és egy AM3-as procira szeretném rakni. Hogy tudom rögzíteni? tudok olyan alkatrészt szerezni hozzá?

(#22127) Qru válasza laccy88 (#22126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyedi lefogatása van, nem nagyon tudsz ilyet szerezni sztem sehonnan.

#nincsbennetarcsi

(#22128) laccy88 válasza Qru (#22127) üzenetére


laccy88
senior tag

boltban nem kapni ilyen kiegészítőt? más márkához láttam már hasonlókat.

(#22129) Qru válasza laccy88 (#22128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát egy próbát megér, nézz szét. Vagy akár itt az aprón is érdemes körbenézni. Veszteni valód nincs. :K

#nincsbennetarcsi

(#22130) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi procira szeretnék CPU hűtőt. Még nincs a tulajdonomban, és elképzelhető hogy felhúzom majd 3,6-3,8 Ghz-ig.
INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX

Én ezeket néztem:
Artic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2 KB. 5.000 Ft
Cooler Master Vortex Plus KB. 7.500 Ft

A lényeg hogy halk legyen és persze ne melegedjen a proci sem.
Előre is köszönöm!

Üdv.

(#22131) greenfairy


greenfairy
tag

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy Scythe Ninja 3 és Noctua NH-D14...
szóval ha nem veszsük az árat figyelembe, csak a teljesítményt (hűtés) összefüggésben a csenddel, megspékelve egy jó szabályozással, mik a top CPU hűtők mostanság.
Van e valami ami ezeket (fenti kettőt) szépen lenyomja?

Nekem a tesztek alapján amiket néztem, általában az jön le, hogy a Noctua jó-jó, de egy pict zavaró a hangja.
Illetve valahol láttam venticserével is és ott már igen jól szerepelt... ebből meg az derült ki, hogy a Noctua ventik egy kicsit gyengék (túl vannak értékelve) pl. a Scythe és a Noiseblockerekhez képest. Jól értelmezem?

(#22132) Flashrider86


Flashrider86
tag

Hello Srácok !

Én is hütőt szeretnék venni. Jelenleg a gyári intel hűtő tartja hűvösen a Q8300-mat. Egy Gigabyte Ep45 UDL3LR lapba kéne a hütő. A célom 3 ghz,és hogy halk legyen,bár ez a gyári hűtő se annyira hangos,bár ha terhelem,megindul a hangja.Amiket kinéztem,és nem bírok dönteni...

Mugen 2
Ninja 2 rev2
Alpföhn Nordwand revB

(#22133) dfdfdf válasza Flashrider86 (#22132) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ezek közül a Norwand a nyerő:)

(#22123) csillagkomp

Ha a matterhorn nem elég oda már víz kell :)
Elégnek kell lennie a mattinak még durva feszelést is bírnia kellene elvileg. De kell jól szellőző házikó is kell minden hűtésnek hogy ne fűtés ként üzemeljenek :) .

[ Szerkesztve ]

(#22134) dfdfdf válasza Rendo84 (#22130) üzenetére


dfdfdf
őstag

Háát amiket néztél nem nagy durranások Freezer 2 magra elég neccesen de 4 magra már kevés főleg tuningal.
Ha 8 körül lehet ajánlanom akkot hyper212+ de ezen ventit kell cserélned mert elég hangos.
de 8 körül használtan már mugeneket, ninjákat, freezer exremeeket kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#22135) profi válasza cut (#22106) üzenetére


profi
aktív tag

Köszi a választ.
Esetleg valami kisebb létezik, ami elég halk? Tuning nem nagyon lesz...

(#22136) Pug


Pug
veterán

Cooler Master TX3 vs Thermaltake Big Typhoon
A két hűtő összemérésére kérnék véleményeket, melyik jobb, milyen körülmények között stb..
És hogy melyik alkalmasabb egy Phenom II 955-re :R

(#22137) RootRulez válasza profi (#22135) üzenetére


RootRulez
félisten

CM TX3 se rossz. :N

═════════════════════════════════════════

(#22138) Qru válasza Pug (#22136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más a felépítésük. Egyik a lapra merőlegesen fúj a másik a lappal párhuzamosan.

Előbbi előnye, hogy a procifoglalat körüli alaktrészek (pl feszültség szabályozók, kondenzátorok) is kapnak a léghuzatból ami jótékony hatással van az élettartamukra (mert hűsebbek lesznek). Hátránya hogy a házból nem elég gyorsan távozik a meleglevegő többnyire ami így befűtve a házat a procit kevésbé hatékonyan hűt(het)i.

mod:

TX3 4 magra elég gyenge... inkább a Tt-et venném.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22139) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Konfigot építek és már régebb óta van egy szinte új asus hűtőm. 775 foglalatra való. Az lenne a kérdésem hogy az újabb fajta i3, i5 és i7 prociknak a foglalatával kompatibilis? :U
Köszi! :R

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#22140) Gerisz válasza Kis Joe (#22139) üzenetére


Gerisz
addikt

Wow!

Legalább leírhatnád a pontos típusát!
Egyébként van olyan lap amivel jó a 775-ös foglalatú. Tehát lehet kompatibilis is meg nem is.

(#22141) Qru válasza Kis Joe (#22139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 775-ös nem, mert nem egyezik a lyuktávolság az új foglalatokéval. De pontosan milyen fajta Asus hűtőd van?

#nincsbennetarcsi

(#22142) greenfairy válasza greenfairy (#22131) üzenetére


greenfairy
tag

A 22131 hozzászólásomra valaki? :U

(#22143) Pug válasza Qru (#22138) üzenetére


Pug
veterán

:R

(#22144) Qru válasza greenfairy (#22131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Más a bordaszerkezetük, Ninja 3 ritkán lamellázott oda elég egy lassabb/halkabb venti is az átszellőztetéshez. NH-D14 sűrűn lamellázott amit csak egy gyorsabb/hangosabb venti szellőztet át hatékonyan. Az hangosabb de jobban hűt, egyrészt a gyorsabb venti nagyobb légszállítása miatt másrészt a sűrűbb bordázat miatt jóval nagyobb a hőleadófelülete.
Tehát csendes üzemre Ninja 3 jó kiemelkedő hűtési teljesítményre NH-D14.

#nincsbennetarcsi

(#22145) greenfairy válasza Qru (#22144) üzenetére


greenfairy
tag

Hát... mondjuk válaszoltál is meg nem is. :D
A baj inkább velem lesz, mivel most akarok összerakni egy gépet 10 év laptophasználat után. Meglehetősen sok tesztet olvastam, és még nem csapódott le a végeredmény. Alapvetően a NH-D14-et a legjobbak között szokták kihozni minden tekintetben, még a csend figyelembe vételével is... sőt. De ennek néhány helyen ellentmondanak.
A PH-s teszt is különösen ajánlottba sorolta, pont a halk működés miatt.

Két alternatíva között gondolkozom:
1. előlappal ellátott házban (LL B25S; X500) Noctua ventik és egy leszabályzott NH-D14 (ULNA).
2. nem feltételen előlapos (de valószínűleg LL) házban nem világítós ventik, és egy a ventik színéhez illeszkedő CPU hűtő.

Ehhez a másodikhoz keresek a Noctua helyett valamit, ami a full fekete belsőhöz minél jobban passzol. Ezért találtam rá a Ninja 3-ra.
Őszintén szólva a különböző tesztek ellentmondásai vittek be az erdőbe. Miközben pl. tápban egyértelműen Enermax modu 87 a nyerő....

Remélem nagyjából érthetően "zagyváltam" el amit szeretnék! :))

(#22146) Gerisz válasza greenfairy (#22145) üzenetére


Gerisz
addikt

Az NH-D14 gyári ventijei sz*rok. De van akinek nem zavaró. Nekem az.

Egy sima bármilyen venti elég a közepébe. Ha 14-est szeretnél abból csak azt lehet "bele" tenni amelyik 12-es fülekkel rendelkezik
Egy valódi 14-es kerettel rendelkező venti nem jó a gyári lefogatókkal. Ahhoz csinálnod kell magadnak. Én most fürödtem be így a 14-es Air Penetrator-okkal, nem tudom rögzíteni.

Hűtésre nem kapsz jobbat ha két venti van rajta. Legalábbis pár °C-nál 2-3 nem.
Egy alacsony fordulatú (1000rpm) csendes ventivel a közepén simán lehűt bármit.

Ha nem törsz tuning babérokra akkor ez bőven elég.

Ha nem akkor két nagy fordulatú (vagy akár három) na az már "mindenre" elég.(azért van határ)

Érdemes lehet megnézni a HR-02-t is ha az árat tényleg nem nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#22147) greenfairy válasza Gerisz (#22146) üzenetére


greenfairy
tag

Köszönöm! :R

Azt hiszem kezdek közelebb kerülni a végső megoldáshoz.
Nem tuningra kell, viszont terhelés az lesz rendesen, mivel egy Dell U2711-es moncsi 2560X1440-es felbontását szeretném maxon élvezni a Starcraft 2 (majd Diablo III) alatt... Ez pedig valószínűleg i7-2600(k)-t és egy Radeon 6990-et fog jelenteni.

A NH-D14-be melyik az a "bármilyen", illetve ezek közül mi a legjobb?

A HR-02 sem tűnik rossznak. De ott is kérdéses, hogy milyen vetivel lenne érdemes szerelni.

(#22148) Qru válasza greenfairy (#22147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami jó venti az a Coolink Swift 2, de az I7 2600 nem lesz annyira melegedős, oda nem kell ultrabrutál hűtés.

#nincsbennetarcsi

(#22149) greenfairy válasza Qru (#22148) üzenetére


greenfairy
tag

A CS2 tényleg jó, de nekem egyáltalán nem tetszik a színe. Ami miatt tipródok az az, hogy a lehető leg halkabbra szeretném összerakni a leendő gépet.

A Noctuához esetleg tudsz tanácsolni jó 140-es ventit, aminet 120 helyen vannak a rögzítőpontjai?
A HR-02-nél már rájöttem, hogy mind 120-hoz, mind 140-hez adnak csatit, szóval arra egy olyan hűtő menne, mint a házban bármelyik. (Azon még gondolkozom, de az Enermax, Noiseblocker és a Noctua vannak egyenlőre versenyben. De ez még bővülhet.)

(#22150) Qru válasza greenfairy (#22149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor AC ventit vegyél, azok is halkak és szolidabb színűek. Ami még nagyon jó (de drága) az a NioseBlocker ventik pl ez.

Huh 14-esekben annyira nem vagyok otthon meg mondom őszintén... :U

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.