Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22901) qfm


qfm
senior tag

Lehet félre érthető volt a kérdés, elnézést érte.

A paszta felvitelének módjára gondoltam, mert fellelhető neten több féle: pl. középre egy borsónyit, x alakba rá a pasztát, plastic kártyával szétkenni, nejlonnal, és így tovább. És mivel pasztázást még csak egyszer csináltam, és ott nem volt fontos a minősége annyira, most keresem a lehető legjobb módot egy mx-2 szintű paszta felvitelére egy négyzet talpú hűtő esetén. :B

(#22902) sestertius válasza dokee78 (#22899) üzenetére


sestertius
őstag

Rengetegre... ha csak procihoz használod. Ha vga-ra is, úgy már kevesebb, de 4G akkor se kevés. :N

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22903) Gerisz válasza qfm (#22901) üzenetére


Gerisz
addikt

Én úgy szoktam - mikor ráérek -, hogy széthúzom kártyával (csak a procira kenek). Ráfogatom a hűtőt, majd leveszem és ahol egy kicsit is vastagnak találom azt törlöm. Újra rá a hűtőt, majd mikor szép egyenetlen akkor kész vagyok :)

Ha sietek akkor csak rányomok egy picit és megy is a hűtő vissza.

(#22904) Qru válasza qfm (#22901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én úgy szoktam, hogy nyomok rá egy kicsit a közepére és egy vékony papaírlappal/plasztik kártyával szépen szétkenem, széthúzom, mintha vakolnál kb.
A lényeg, hogy nem kell vastagon kenni a pasztát, mert az úgyanúgy rontja a hőátadás mint ha túl kevés lenne.
Mivel minden fém felület érdes (még ha csiszolva van, akkor is vannak mikro repedések, barázád) azért a két felület nem illeszkedik tökéletesen, ahol nem érintkezik ott meg nincs (vagyis nagyon-nagyon gyenge) a hőátadás. Na ezeket a réseket tölti ki a paszta. Viszont ha túl vastag a paszta réteg akkor nem lesz fém a fémen kontakt csak a pasztán keresztül ami rosszab hővezető mint ha fém a fémmel érintkezne közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22905) dokee78 válasza Qru (#22904) üzenetére


dokee78
félisten

Ez hasznos válasz volt,már én is fel akartam tenni a kérdést.

(#22906) dokee78


dokee78
félisten

Az Alpenföhn Brocken megéri a felárat az Alpenföhn GrosClockner-hez képest?
Azaz jobb annyival a teljesítménye?

(#22907) Ren Hoek válasza proci985 (#22894) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kösz, sztem Mugen 2 lesz...Azt nem tudjátok véletlenül, hogy az új AMD foglalathoz ezek jók lesznek? Még nagyon odébb van a gép fejlesztés, csak a jövőre is gondolni kell :)

(#22908) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok

Segítségeteket kérem...

A felállás a következő: van egy Phenom II x4 940-em, 3,4GHz-en. Most egy AC Freezer 64 Pro PWM van a procin, és így kihasználtság nélkül 43-48 fokosak a magok, terhelés alatt 58 a max (a hőfokok a magok hőmérsékletét jelentik, nem a proci össz hőfokát). Ki szeretném próbálni a Cooler Master Hyper TX3 hűtőt, mert olvastam róla összehasonlítást a Freezer 64 ellen, és a TX3-at ajánlják. Két 9 centis ventivel hajtanám a TX3-at.

Válasz(oka)t előre is köszönöm :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22909) bsh válasza vakond5 (#22908) üzenetére


bsh
őstag

akkor tedd fel a kérdést is.

(#22910) vakond5 válasza bsh (#22909) üzenetére


vakond5
őstag

:W Elfelejtettem... :U

Tehát: Megtartsam az AC-t, vagy vegyem a TX3-at?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22911) dokee78 válasza bsh (#22909) üzenetére


dokee78
félisten

:DDD

(#22912) DoubleFe válasza vakond5 (#22910) üzenetére

Szerintem inkább nézz valami komolyabb hűtőt. :)

(#22913) vakond5 válasza DoubleFe (#22912) üzenetére


vakond5
őstag

Jelenleg ennyim van rá. Gondolkoztam különben a Zalman CNPS9500-on is, de az 13k, és mostanában nem tudnám megvenni..Mondhatni soká tudnám csak.
A kérdésem pedig az volt hogy melyik legyen, nem az hogy milyet...

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22914) DoubleFe válasza vakond5 (#22913) üzenetére

Akkor inkább a TX3.

(#22915) bsh válasza vakond5 (#22910) üzenetére


bsh
őstag

miért akarod lecserélni? szerintem felesleges pénzkidobás, és még hangos is lesz.

(#22916) vakond5 válasza bsh (#22915) üzenetére


vakond5
őstag

A hangosságát cáfolnám, mert havernak nem rég vettünk egyet, és nagyon csendes. Legfeljebb veszek rá másik ventit.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22917) vakond5 válasza vakond5 (#22916) üzenetére


vakond5
őstag

Ja és azért cserélném, mert ami teszteket olvastam, azokból az derült ki hogy jobb mint az AC, és ezt nem egy ember mondta.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22918) DoubleFe válasza vakond5 (#22917) üzenetére

Lehet hogy jobb,de nem sokkal,és kérdés hogy megér e annyival többet...

[ Szerkesztve ]

(#22919) sestertius


sestertius
őstag

Na megtörtént a cpu hűtő csere. Szerencsére a korábban linkelt kép alapján jól kalkuláltam, és valóban gond nélkül befért a ram mellé a hűtő - sőt, még a harmadik slotba ki is lehetne egészíteni még egy 2GB-al... :D
A házban szépen elfér, nem is feltűnő, hogy nem egy pici hűtő.
Mindkét ventit még én sem használom, esetleg egy ram csere után, de addig is előre betettem egy NP-12-t, így kap friss levegőt eleget.
Sok matricám volt már, de most már egyet ki is tettem a gépre, megérdemli. :)
Hajrá Noctua!

Hőmérsékletekről később, de nagyon úgy tűnik, nem fog csalódást okozni...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22920) vakond5 válasza DoubleFe (#22918) üzenetére


vakond5
őstag

Épp ezt szeretném kideríteni hogy van-e értelme váltani a TX3-ra, vagy várjak míg lesz pénzem a Zalman 9500-ra...

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22921) bsh válasza sestertius (#22919) üzenetére


bsh
őstag

(#22922) sestertius válasza bsh (#22921) üzenetére


sestertius
őstag

Húztam egyik oldalról a másikra, egyszer itt lógott le, egyszer ott...
Ismét megpróbálom megtalálni a köztes "megfelelő" megoldást! :D

Köszönöm, hogy jelezted! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22923) sestertius válasza bsh (#22921) üzenetére


sestertius
őstag

Meg is néztem, az úgy tökéletes, ahogy van - a venti fülei "egy dolog", ugye azzal egy síkban van a venti egész vonala, tehát éppen a füleknél nem látod a támasztást, de a venti egyéb kerületénél szépen annak támaszkodik neki! :K
Már megijedtem, hogy valamit elba...m! :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22924) @matthew@


@matthew@
őstag

Hy all!
Ha egy Scythe Mugen 2-t beteszek a gépembe, akkor a RAM-ok fölé lógna-e a venti vagy pedig összeérnének, mert van 4 slot-om és most a proci felőliben vannak a RAMok és nem tudom h elférne-e fölöttük a veni, vagy pedig ha átteszem a másik 2 slot-ba akkor is max. 1-2 cm-t kapok, beférne valahogy?

Matthew 24:42

(#22925) DoubleFe válasza vakond5 (#22920) üzenetére

Szerintem nem éri meg cserélni és akkor se Zalman-t vennék annyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#22926) DoubleFe válasza @matthew@ (#22924) üzenetére

Ha nem magas bordás ramok akkor elfér felette,nekem is úgy vannak. :)

(#22927) bsh válasza sestertius (#22923) üzenetére


bsh
őstag

ja tényleg, most nézem, hogy ennél ilyen hosszúak azok a gumi rudacskák. akkor a venti kerete felfekszik rá, tiszta sor.
csak az enyémből indultam ki, mert abban olyan kis rövidkék ezek a gumik, hogy épp csak a fülek alá ér be.

[ Szerkesztve ]

(#22928) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Sziasztok!

Szeretnék valami jó kis hűtőt egy AMD Phenom II x2 555BE @ B955 BE-re! Alaplapom: GIGABYTE ga-ma790xt-ud4h! Szeretném 2x2gb ram lesz benne, szeretném mind2t használni. Nem mellesleg rohadt nagy hűtőnordák vannak a lapon a proci mellett. Max 12k-ig, de legfőképp olcsóbban! Előre is köszi, Üdv!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#22929) Gerisz válasza bsh (#22927) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem is olyanok mint a tiéden.

(#22930) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlanátok egy Intel i5 2500 (LGA1155) procira a gyári hűtő helyett?
Halk, hatékony, és lehetőleg olcsó hűtőt szeretnék. :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22931) @matthew@ válasza DoubleFe (#22926) üzenetére


@matthew@
őstag

Csak sima mezei RAM-ok, semmi hűtés nincs rajtuk, így akkor elférne alatta és nem is gond? Amúgy eléggé nagy a lapomon a hűtőborda, de azt úgy mértem h elfér, sztem, ezt hol tudnám tutira megvizsgálni, h minden elfér, mielőtt megvenném?

Matthew 24:42

(#22932) Ren Hoek válasza DoubleFe (#22926) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mugen 2-höz van alapból vmi kis paszta? Vagy milyet ajánlotok hozzá? Nekem van egy sima fehér noname pasztám, és eddig bevált...

(#22933) sestertius válasza bsh (#22927) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem kb. kétszer akkora hosszúságú az a kis valami "rezgéscsillapító"...
Ez egy gumi prücök, nem értem, ezt a te hűtődnél miért kellett kispórolni? Egy ilyen hűtőnél azért... :F

Ennél az NH-D14-nél sem tetszik, hogy adják ugye hozzá a két "prémium" ventit, de fele cuccal, mint ami valójában - ha külön veszed - hozzá jár. Tudom, mert mindkét típusból van külön ventim. Hihetetlen, hogy ilyen árkategóriájú hűtőknél ezen kell spórolni! :U

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22934) Qru válasza Ren Hoek (#22932) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az a paszta is. Kb 3-4 fok különbség van a csúcs paszta meg a sima között, azt meg észre sem veszed. annyi egyedül, hogy ezek a fehár paszták gyorsabban kiszáradnak azért gyakrabban kell átpasztázni a hűtőt de így is bőven elég 1-2 évente.

#nincsbennetarcsi

(#22935) sestertius válasza Ren Hoek (#22932) üzenetére


sestertius
őstag

Ha újan veszed, van hozzá - még talán nekem is van eltéve, mert anno megmaradt a Mugen 2-ből... szürke, állítólag jó, nálam még original...
Aztán most vettem egy MX 4-et 4g-ot..
Illetve az NH-D14-hez adtak ugye NT-H1-et 4g-ot... lehet el kellene adnom valamelyiket? :D

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22936) proci985 válasza vakond5 (#22908) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

TX3 és AC64pro között nem igazán lesz különbség.

a Zalman 9500 13kért meg rablás. annyiból (lehet még olcsóbban is) megáll egy Mugen2/Ninja3, és annyi.

Zalmannak évekig nem voltak kompetetív termékei, cserébe legalább drágán adták őket. felejtsd el a 9500at, gyenge.

ha occsón kell valami erősebb, akkor vegyél egy Hyper 212+ot 7kért ha befér a házba.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22937) proci985 válasza Ren Hoek (#22907) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

passz... ez majd akkor derül ki, amikor megjelennek az első képek a foglalatról.

paszta témához: 3-4 fok is adott esetben jó lehet. polír 2-3fok, paszta 3-4fok, mégegy venti 3 fok, és hopp, máris 10 fokkal jobb a hűtő. az meg már érezhető.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22938) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Egy Hyper 212+ elfér egy gigabyte ga-ma790xt-ud4p-be? Az alaplap hütőbordái miatt aggódom, hogy túl nagyok :\

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#22939) Qru válasza pr1mzejEE (#22938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

37mm van a talpa és a borda alja között (link), mérd le, hogy elfér-e de sztem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22940) pr1mzejEE válasza Qru (#22939) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

köszi, megnézem :R

ui.: megnéztem, nem lesz gond. Van kb minimum egy fél centi különbség! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#22941) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok !

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Scythe Mugen 2 sima, vagy a Rev. B rámegy-e Sandy 1155-ös foglalatra ?

(#22942) sestertius válasza whiteman0524 (#22941) üzenetére


sestertius
őstag

Hivatalosan a Rev. B, ugyanis a simához nincs 1156-os lefogató, ami az 1155-re is jó, azt külön lehet kapni, a Rev. B-ben pedig van.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22943) dokee78


dokee78
félisten

Sajnos csak 7-8 ezrem lesz hűtőre így 1 választás maradt:Hyper 212Plus

Zalman CNPS10X Performa az erősnek mondható,mert elég érdekes a hőcsövek elrendezése:

(#22944) whiteman0524 válasza sestertius (#22942) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Aha értem. Köszi szépen. Erre voltam kíváncsi, hogy az 1156-os lefogató az jó-e az 1155-ös lapra is .

(#22945) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Szerintetek jól állítottam be a ventiket a leghatékonyabb hűtéshez?
Ilyen a ház: [link]
A gépem belülről: [link]

Ventilátorok:
Proci: Noctua’s NH-U12P
Noctua NF-P12 a vinyók előtt
Scythe Slip Stream 120 PWM Adjustable a házból kifelé húzza a levegőt.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#22946) smokey2k


smokey2k
csendes tag

Hali!
Tanácsot szeretnék kérni :)
Van itthon egy kis homeserver-em, (hp netserver e800), a 2 proci ami benne van socket 370-es 1gh-es coppermine-ok. Alapból hűtőbordával + venti megy terhelve 71 fokot. Ha leveszem a ventilátort róluk felment 76 fokra azt tovább nem erőltettem, a bordák elég forrok voltak. Az a bajom hogy a 2 kis ventilátor nagyon hangos. A gép meg bent van a szobámban, másrészt meg 4 hónapon keresztül ment és le kellet cserélnem a ventiket mert már dögledeztek.
Szóval elkezdtem keresni valami jobb hűtőbordát rá. Végül rábukkantam erre : OPTIPLEX-GX150-MINI-TOWER-S370-HEATSINK
Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek tapasztalata evvel a hűtőbordával, elég-e ez a borda egy 1ghz-en futó pentium 3 coppermine-nak passzívan ?

c64, 0,985 mhz, 64kb ram, VICII

(#22947) sestertius válasza SG3rg0 (#22945) üzenetére


sestertius
őstag

Én nem így csináltam volna, hanem a levegő áramlása maradjon meg: elölről hátra felé.
Ergo fordítanék a proci hűtőn, mert így a vga melegét kapja, majd még melegebben nyomja bele a tápba...
Ha elölről fúj hátra felé, kap egy kis frisset elölről - a hdd nem nyomja fel nagyon a levegőt, illetve beraknék magasabban előre még egy NP-12-t -, majd hátul a proci hűtőn át távozik. A táp sem kap így meleget, a proci hűtő is hűvösebbet kap. Én így csinálnám... :)
Persze egy kicsit összébb kellene szedni felülre, a táp elé a kábel kötegeket...

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22948) Tothgera30 válasza dokee78 (#22943) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy választás? Ezt honnan szeded? Szerintem csak ezt kellene megrendelned és kész.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22949) SG3rg0 válasza sestertius (#22947) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, a proci hűtőt nem lehet megfordítani. Csak így lehetett felrakni!
Azon filóztam hogy a hátsó fentit megfordítom és úgy nyomja a kinti levegőt a bordára.

(#22950) Tothgera30 válasza SG3rg0 (#22949) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Áh, akkor jobb ez így. Esetleg későbbiekben egy aló tápos ház beszerzésén is elgondolkodhatsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.