Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22701) kiiso válasza Piftuka (#22699) üzenetére


kiiso
tag

Légyszi határozz meg egy keretösszeget! A "ne kerüljön vagyonokba" nagyon szubjektív! :U

(#22702) Piftuka válasza kiiso (#22701) üzenetére


Piftuka
veterán

Jogos észrevétel! ;)

Hát akkor legyen maximum 5.000 forint. Annál többet nem költenék rá.

S mégegyszer a lényeg, hogy a lehető leghalkabb, megbízható hűtő legyen.

Nem tudom, ennyi pénzért mindez megoldható-e!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#22703) kiiso válasza Piftuka (#22702) üzenetére


kiiso
tag

Így azért már könnyebb. :DDD
ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 vagy ha belefér Cooler Master Hyper 212 Plus ;)

(#22704) proci985 válasza AMATŐR (#22698) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

socket 1155 és 1156 felfogatásra kompatibilis.

Prolimatech Megahalems pl jó.
vagy az armageddon, az még keskenyebb.

Corsair vízhűtéseket nem szabad megvenni, árukhoz képest nagyon gyengéb, tetejében hajlamosak ereszteni...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22705) Piftuka válasza kiiso (#22703) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi!

Ezek azért már felette vannak az 5.000 forintos határnak. Igaz, a "Freezer 7 Pro" nem sokkal.

Ezekről az Arctic Cooling ventillátorokról mit kell, mit lehet tudni? Jó minőségű, megbízható cuccok?

No és az én konfigomban ettől milyen maximális hangerőre számíthatok tőle a nagy nyári melegekben?

Esetleg ezen kívül még más alternatíva van?

Szerk.: Plusz hadd kérdezzem még meg tőletek, hogy ezek az Intel processzorokhoz adott gyári hűtők tényleg ennyire vacak minőségűek?

Vagy csak én futottam bele egy hibás darabba? :F

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#22706) fagylalt válasza kiiso (#22695) üzenetére


fagylalt
senior tag

?!
De hát ez nem jó socket 1155-re, (vagyis nem írják), vagy mégis?
Lehet, hogy jó...
Előzőleg, amikor i7 950-re kerestem akkor ezt választottam ki:
- Coolink Corator DS
vagy
- Alpenföhn Matterhorn

Ezek szerint ezek is jók???

(#22707) kiiso válasza Piftuka (#22705) üzenetére


kiiso
tag

i5-760-ra ez az árkategória épp elég...
Nincs személyes tapasztalatom az Arctic Cooling-gal, leírások, tesztek alapján megbízható, hatékony, halk.
Intel gyári hűtő nem egy minőségi etalon.... :U
Szerintem az AC Freezer 7 Pro rev 2-vel jól fogsz járni, de azért kérdezz rá másnál is! ;)

(#22708) kiiso válasza fagylalt (#22706) üzenetére


kiiso
tag

NH-D14 Socket compatibility Meg kell nézni a gyártó honlapján! :K

[ Szerkesztve ]

(#22709) AMATŐR válasza proci985 (#22704) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez az Armageddon nagyon szimpatikus! :K
Amit még néztem, aThermalright Archon vagy több helyen MUX-120 nak írják!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#22710) dokee78


dokee78
félisten

A 212 pluson jó a gyári venti?
Vagy mit javasoltok helyette? Lehet LED-es is.

(#22711) fagylalt válasza kiiso (#22708) üzenetére


fagylalt
senior tag

Itt írja...
A többinek a lapja viszont nem említi meg az s1155-ös foglalatot, nemtudom... ettől függetlenül jó lehet (valószínűleg még nem frissítették az oldalt?)?
Mind1!
Köszi a segítséget! :R

(#22712) kiiso válasza fagylalt (#22711) üzenetére


kiiso
tag

Közben megnéztem, és elvileg ami jó 1156-ra, az jó 1155-re is.
szerk:
Linus is ezt mondja, szóval 100% hogy jó :D

[ Szerkesztve ]

(#22713) fagylalt válasza kiiso (#22712) üzenetére


fagylalt
senior tag

Most már megnyugodtam a hűtők iránt is...
Akkor a 3 közül fogom valamelyiket választani...
Köszi a segítséget! :R

(#22714) proci985 válasza AMATŐR (#22709) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a MUX-120 gyakorlatilag a TRUEt váltja, valszeg utóbbit amiatt sem lehet már kapni (utóbbi évben váltják a portfóliójukat úgy néz ki). ha összehasonlítod a kettőt, lamelláik eléggé hasonlóak, bár a hőcsövek kicsit máshova futnak be.

Archon megint csak jó lehet, végkonyabb a MEgánál, a D14nél meg főleg.

dokee78: CM ventik okések. 2400rpmes venti van rajta, amiatt teljesít jól. tehát ha ráraksz egy 1300as ledes ventit, akkor avval nem lesz jó a hűtési teljesítménye. arról nem is beszéle, hogy normális ledes venti nem igazán van a piacon, 2000rpm fölöttiről nem is tudok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22715) Piftuka válasza kiiso (#22707) üzenetére


Piftuka
veterán

"Intel gyári hűtő nem egy minőségi etalon.... "

Ezek szerint másnak is vannak ilyen problémái ezekkel a hűtőkkel? Általános a probléma?

Azért ez elég ciki az Intel-re nézve szerintem. :U

Szerintem az AC Freezer 7 Pro rev 2-vel jól fogsz járni, de azért kérdezz rá másnál is!"

Köszönöm a segítséget! :R

Rákérdezek... továbbra is várom a javaslatokat minden segítőkész fórumtagtól! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#22716) Qru válasza Piftuka (#22715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minőségre nincs baj velük, csak gyengék, tuning felejtős velük.

#nincsbennetarcsi

(#22717) Tothgera30 válasza AMATŐR (#22709) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Alpenföhn termékeket is nézegesd, főleg a Metterhorn-t :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22718) Templomegere


Templomegere
senior tag

mi a különbség ?

Prolimatech Mega Shadow

Prolimatech Megahalems CPU-Cooler Rev.B

csak árban és szinben ?

és a Noctua CPU hűtő NH-D14 ?

na melyik a legjobb?

(#22719) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy sehol sem lehet Scythe Mini Ninja-t venni? :O Legalábbis én sehol sem találok. :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22720) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tud leírást,hogyan kell lappingolni?
Milyen csiszolópapírral kell kezdeni és mivel folytatni?

[ Szerkesztve ]

(#22721) proci985 válasza Templomegere (#22718) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg a fekete nikkelezésben és talán a felfogatásban van különbség.

Meha vs D14:
1300as ventiig D14, fölötte Mega, bár 1-2 fok a különbség. megának kisebb a helyigénye.

dokee78:
egy
kettő
három

a harmadik SymbianOS féle leírása talán a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22722) fungeld


fungeld
aktív tag

Nem tudja senki sem? Körülbelül se? [link]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22723) proci985 válasza fungeld (#22722) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

silentpcrewiev lemérte.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22724) fungeld válasza proci985 (#22723) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22725) dokee78


dokee78
félisten

Gondolom ezek közül egyik sem jobb a Hyper 212plustól.
Scythe Katana 3
Arctic Cooling Freezer 13

(#22726) proci985 válasza dokee78 (#22725) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mindkettőn 92es venti van, tehát nem valószínű.

katana3
hyper212+

hőcsöves, szóval én annyit nem políroznék le belőle, hogy eltűnjön a lyuk. lehet annyitól már kilyukadnak a csövek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22727) dokee78 válasza proci985 (#22726) üzenetére


dokee78
félisten

Polírozásra visszatérve én nem tükörfényesre akarom,hanem,hogy a 212 alján eltűntessem a réseket.

(#22728) BK87 válasza dokee78 (#22725) üzenetére


BK87
senior tag

Én AC Freezer 13-at tervezek venni. Itt találtam egy érdekes összehasonlítást róla, ahol elég erős hűtőkkel van összemérve (i7 950@4 GHz-en): [link]
Az árához képest nem rossz hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#22729) dokee78 válasza BK87 (#22728) üzenetére


dokee78
félisten

Kb egy ár a Hyper 212plussal.

(#22730) dokee78


dokee78
félisten

A CM N520 megéri az 1000 felárat a 212plushoz képest?
Jobban hűt,vagy csak halkabban?

(#22731) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Köszönöm a sok segítséget, a méretek alapján két hűtőt néztem ki. Az egyik a a Corsair A70 , a másik a Cooler Master Hyper 212 Plus. A két hűtő nem egy árban van, de ez most nem szempont , így a ti segítségeteket kérném a választásban.
Előre is köszönöm!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#22732) proci985 válasza dokee78 (#22730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem, gyengébb az N520. az előnye, hogy alacsonyabb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22733) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!
Tudtok olyan tesztet, ahol Corsair vizes hűtők (H50, H60, H70) vannak össze mérve léghűtőkkel? :F

Jó lenne...
Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22734) kpal


kpal
veterán

Szerintetek használtan max. mennyit érhet Coller Master V8 hütő ? Mert az uj ára nem az én tárcámhoz való.

(#22735) proci985 válasza sestertius (#22733) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pl itt. a D14 jobb két fokkal, és emellett még halkabb 5dBAval is (tehát a corsair kb háromszor hangosabb).

mellesleg a Noctua D14 nem hajlamos ereszteni, nem úgy, mint a H50. inkább valamelyik csúcskategóriás léghűtő ajánlott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22736) sestertius válasza proci985 (#22735) üzenetére


sestertius
őstag

Pontosan ezért kérdeztem, ezt szeretném megtudni...
Halkabb nem lesz, mert jelenleg a H70-et két Noctua hűti, az NF-P14 FLX és az NP-12, csak kívülről kell nyomni neki a levegőt, ami kicsit megbolygatja a ház légáramlását, másrészt már ebben a házban elférne gond nélkül egy nagy léghűtő is. A korábbi 922-es házamnál pont ráfújt a nagy proci hűtőmre /Mugen 2/ az oldalsó venti, akkor ez azért nem volt pöpec, úgy váltottam H50-re majd H70-re. De most dilemmázok azon, hogy beszerezzek valami csúcs fasza Noctua léghűtőt, csak abból sem tudom, melyik a legjobb... vagy ne csak a Noctuát nézzem..? :F Az NH-D14 ráadásul 1240g!!! :Y
Szóval csak ezért érdeklődtem. Megnézem a tesztet, hátha okosabb leszek.
Tippeket/tanácsokat szívesen veszek! :)

Köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22737) Tothgera30 válasza sestertius (#22736) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Noctua D14 a legvadabb léghűtő, azután talán Alpenföhn Matterhorn-t tudnám ajánlani, viszont még mindig best buy a Mugen2 vagy a Ninja 3, mivel árban és teljesítményben még mindig ütnek. Persze itt ha mindegyiket megfűszerezed két ventivel, akkor elég durvák lesznek, mondjuk nekem a Matti két Swif 2-vel 4Ghz-en nem engedte a 965BE-t 35 fok fölé!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22738) sestertius válasza Tothgera30 (#22737) üzenetére


sestertius
őstag

Az a gond, hogy a H70 hűtőt is a saját két ventijére tervezték, ami 1600 és 2000 rpm között zakatol! Alapból nem nyert - ezért is használom erre a kedvenc ventiket, ami ugye a 14-esnél max 1200, a 12-esnél 1300 rpm. Ez jó, habár max-on is csak tesztek alatt mennek.
Ezért kellene valami hatékonyabb lég, amin alapból szépen csendesen elmegy minden. Különösebb panaszom éppen nem lehet a hőfokokra, csak jelen állás szerint befelé tolja a port.. ami nem tetszik. Valamint most már tényleg elfér bármi. A korábbi pöpec Mugen 2-t meg eladtam... eh! :W

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22739) proci985 válasza sestertius (#22736) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Noctua D14/Prolimatech Megahalems a csúcs. halk ventikkel D14 jobb picit, viszont van ventid, és a Mega is tökéletesen jól egy két alacsony fordulatszámú ventivel.

1240 g nem annyira veszélyes, nekem is kb olyan nehéz a hűtőm (Thermarlight IFX14 + Scythe Ultra Kaze 2000 + Papst 4412FG/L) és használom 2 éve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22740) Tothgera30 válasza sestertius (#22738) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát ha csúcs hűtőt akarsz venni akkor D14/Megahalems/Matterhorn. Bár személyes véleményem az (amiért lehet hogy megköveznek) hogy nincs értelme olyan drága hűtőt venni, csak ha nem komoly tuningon töröd a fejed (bőven 4ghz fölött), de ugye ott is van egy határ, amikor már jobb egy komoly víz, nem egy pancsi H50 vagy H70. Szóval nekem a Ninja 3 full passzívan teljes terhelés alatt is 55fokig melegedett fel 4Ghz-en hajtott prockómmal, bár annyit hozzátennék hogy a ház elejében és végében egy-egy 800rpm-es Swif 2 dolgozott. De ha bejönnek az új AMD procik, akkor lehet beújítok egy D14-re, de csak egy teszt erejéig, azután lehet megy vissza a Ninja 3 passzívan.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22741) greenfairy


greenfairy
tag

Sziasztok!

Bár kicsit off is leszek, de azért itt is van helye a kérdésemnek.
Most állítom össze a konfigomat és felvetődött bennem egy-két kérdés a hozzászólásaitok alapján. Egy LL 2000-es házat szemeltem ki magamnak, amibe NB ventiket tennék. 3 elöl, 2 hátul. Szerintem egy-egy PK2 lenne elöl és hátul, hogy legyen tartalék, a többi pedig PK1. Ez mind minimumon a házi ventiszabályzóval. Ehhez társulna egy Prolimatech Mega Shadow... egy, két? NB ventivel. Ez PL1 vagy PL2 legyen?
A proci i7-2500k, túlzott húzást nem tervezek.
A későbbiekben esetleg kiegészíteném egy ventiszabályzóval, amivel a két PK2 kikapcsolnám alapállapotban.
Összességében van e hiba a gondolatmenetben?
(Talán kiderült, hogy a csendet élvezem! :) )

[ Szerkesztve ]

(#22742) Piftuka válasza Qru (#22716) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

Nem tuningolok. Ettől nem kell tartani.

Továbbra is várok minden javaslatot, alternatívát:

Erről: [link] és erről: [link] mi a véleményetek?

Mondjuk az sem ártana, ha legalább lenne 3 év jótállás a hűtőre! :U Sajnos az Arctic Cooling és Spire ventrikre csak 1 évet adnak. Az pedig bakfitty!

"Aquila non captat muscas."

(#22743) proci985 válasza Tothgera30 (#22740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

persze, komoly víz van annyival jobb. meg drágább is;> H50 meg szerintem veszélyes, és valszeg a H70esek is szépen ereszteni kezdenek majd.

mondjuk ha az embert nem zavarja a zaj, egy AC7pro (amivel kb egy szinten van hűtésben egy amd sokmagosokhoz adott) már bőven jó. 140Wot elhagyva aztán kezd különbség lenni a hűtők között: az extra teljesítménynek (hűtés, halkság, kettő ötvözete) pedig ára van.

anno az IFX14emet 3 éve (160-180as USD mellett) vettem 15ért, használtan -újonnan nagyon macera volt a beszerzésük, ha épp valahol nem volt raktáron, apróban pedig ott állt-, egy kb 4ks ventivel. erre még jött a polír. aztán két éve vettem egy AC7prot 4.5kért az első boltban, mert ideiglenesen költöztem át egy codegenbe, és az IFX nem fért volna be. és meglepően jól hűtött. másrészt: ugyanazt a hőfokot az IFX14 pár dbAvel halkabban 3.6@1.47en tudja, mint az AC7pro 3.2@1.39en. itt a különbség. más kérdés, hogy 3.6on a proci -és csak az- 155-170W között fogyaszt, tehát 24/7re nem véletlenül nem úgy járatom.

volt értelme? drága, nagy, nehéz szerelni, eszméletlenül skálázódik, nagyon teljesít, remekül hűt, cserélhettem miatta le a CM690et. mellette ott negyede-ötöde áron az AC7pro, ami szintén nem rossz, és a 24/7es értéken alig rosszabb. és befér a codegenbe is.

viszont, az a pici halkság/25-40%al jobb deltaT hasonló hanggal nekem megérte a plusszt annyi év alatt. és remélhetőleg a következő rendszernél annyi lesz a változás, hogy veszek egy új H lefogatót (AMDnél annyit se kell), és használom tovább.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22744) sestertius válasza proci985 (#22743) üzenetére


sestertius
őstag

Én ezekről a folyásokról nem hallottam semmit, és nem is tapasztaltam, igaz, a H50 pár hónapot volt nálam - de már használtan került hozzám -, és a jelenlegi H70 szinte újonnan került hozzám max egy hónapja. Tehát eresztésekről nem tudok szerencsére... :)
Az meg hogy most mennyibe kerül a jó hűtő, csak azért nem nézem, mert amennyiért eladom a H70-et, annyiért veszek másikat.
A hangról csak annyit, hogy észre veszem, mi milyen hangos, és számít, ha halk. Ezért is nem használtam kezdettől fogva az eredeti ventiket, és használok szabályzót is. Komoly tuning nincs, csak mindig egy kevéske - a jelenlegi i7 860 is 3,5-ön dolgozik, tehát nem egy óriási dolog neki ezt elviselni. :D
Van most fent egy használt IFX 14 is, csak nincs hozzá 1156 lefogató... :((

Hm... no akkor keresgélek tovább. Ha tudtok valakit, vagy egy jó helyet, ahol jó pénzért szerezhető be a Noctua vagy a Prolimatech, jelezzétek!

Köszönet a segítségért! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22745) proci985 válasza greenfairy (#22741) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

LL 2000 ez a Lian-Li X2000F akar lenni?

az NB pedig Noiseblocker?

ha a LianLi az, szerintem először próbáld ki gyári házventikkel. toronyházaknál lehúzott ventikkel óvatosan, beállhat a meleg. ház egyébként halk működésre nekem megfelelőnek tűnik.

Mega Shadowre 1-2 venti annak függvényében, hogy kell e plussz teljesítmény. jól halkítható ventivel megérheti a dolog, de 1 ventinek is elégnnek kell lennie.

sestertius:ok, úgy értem. IFX14hez van egyébként socket1156 átalakító, de kérdés, hogy Magyarországon mennyire beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22746) bsh válasza proci985 (#22480) üzenetére


bsh
őstag

"esetleg egy venti keresztbe az ac7pro alá?"

esetleg így? 1, 2, 3
:DDD
előtte, utána
lehet majd felcsavarozom, a hangkártya burkolat rögzítő csavarját kiveszem, és annak a helyére egy hosszú csavarral felfogatom. csak még bekötök egy ellenállást is, mert ez így kiba...tt hangos. :DDD

(#22747) proci985 válasza bsh (#22746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD

látom bejött. -15 fok nem is rossz, főleg a helyszűkét figyelembe véve.

direkt ventis szellőzés néha csodákat tud tenni. blowerek nagy fordulaton igazán hatékonyak, szóval szabályozni ésszel. Delta egyébként?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22748) bsh válasza proci985 (#22747) üzenetére


bsh
őstag

van az 25 fok is, mert felmegy 80 fokig is az mcp és még ki tudja meddig... :S
nem delta, nidec gamma 28. nagyon durván nyomja a levegőt, de hangos is mint az állat. még a tápot is túlüvölti.
de holnap rendelek egy nh-c14-et szerintem, aztán majd kiderül. de szerintem akkor már rendelek egy seasonic x-660-at is.

[ Szerkesztve ]

(#22749) greenfairy válasza proci985 (#22745) üzenetére


greenfairy
tag

:) Bocsesz!

Igen a "tippjeid" helyesek.
Viszont én nem értem tökéletesen, azt a részt, hogy beállhat a meleg.
Az első esetben amit írtam minden venti menne... szóval nem hiszem, hogy bármi is bent tud rekedni.
A második eset a későbbi tapasztalatoknak megfelelően, bár megjegyzem ott is menne a két fő venti. Tehát a procihűtő mögötti, ami kiviszi a meleget, és nem mellékesen nem torlaszt az álló lapátokkal, plussz elöl az a venti menne, ami a videokártyára nyom. Persze ez csak tesztelés után lehetséges beállítás.
A Mega Shadowos kérdésben pedig az a lényeg, hogy milyen ennek a hűtőnek a karakterisztikája. Hiszen passzív hűtő esetén pl. nem kell nyomás, kéttornyosok esetében nagyon is kell. Ez pedig ha jól sejtem a kettő között van valahol. Szóval a kérdés, hogy egy ilyen relatíve takarékos proci hűtésére egy nagyon alacsony fordulatú, szinte passzív működés elegendő-e? Illetve melyik a csendesebb megoldás? (1 venti egyre erősebben, vagy második támogtó ventivel, alacsonyabb fordulaton.) Az is lehetséges, hogy túlspilázom a dolgot, és nincs lényegi különbség.

A gyári házventik próba erejéig maradnak... valószínűleg, mivel nem hallottam róluk túl sok jót csendesség tekintetében, mivel nem lehet őket minimálra leszabályozni az indulófesz miatt (6,45V).
Persze hozzáteszem, hogy tapasztalatom nincs, mivel 10 éve nem használok asztali gépet, csak rengeteget olvastam teszteket.
Köszönöm a segítséged! :R

(#22750) proci985 válasza bsh (#22748) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, a noctua lehet halkabb és főleg kevésbé gány megoldás lesz.

greenfairy:
nagy házaknál valamennyi légnyomás kell, hogy maradjon légáramlás. minél nagyobb a ház, annál nagyobb nyomás kell. a dolog megfigyelhető ph!d tesztekben pl a Corsair Obsidiannál a CoolerMaster Cosmosnál: lehúzott ventivel mindkettőnél megemelkedtek a hőfokok, kikapcsoltakkal pedig mindkettő nagyon rosszul teljesített.

nekem Cosmosom van, meg tudom erősíteni, hogy teljes leszabályozástól megállhat a házban a levegő. ez az, amikor beáll a meleg, és minden komponent (adott esetben vinyók is) 10-15fokkal melegebb lesz.

a Prolimatech nem kéttornyos, de szereti a légnyomást. két venti hangosabb, de cserébe alacsonyabb fordulaton elég őket járatni. nekem kéttornyoson az a tapasztalat, hogy két 1000res venti hoz egy 1300ast (feljebb is igaz), és azok még úgy paradox módon halkabbak is lehetnek. próbálgatni kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.