Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22251) Recon666 válasza Milka 78 (#22250) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Olvass teszteket róla, azok alapján a felső házban van ventilátorral , de ezt az ára is tükrözi.

(#22252) Milka 78 válasza Recon666 (#22251) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a baj,hogy a tesztek nem egyértelműek :( Az ára most nagyon jutányos,de inkább a teljesítmény érdekelne...de ha hozza a Mugen2-szintjét akkor már jó lenne.

(#22253) Recon666 válasza Milka 78 (#22252) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem olyan tesztet néztél, ahol a nincs ventilátor rajta, csak simán a borda?

(#22254) f4lcon válasza Gerisz (#21450) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt kerestem :) google adta ki a találatot

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#22255) Laraxior


Laraxior
titán

nah pont ez érdekel engem is.
Melyik a legerősebb jelenleg beszerezhető LGA1366-ra felfogatható hűtő?
Zaj nem számít,csak a teljesítmény.Ár sem...csak a teljesítmény :D
legjobb lenne ha csilli-villi lenne..króm előnyben :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22256) Flopper


Flopper
csendes tag

sziasztok,
ASRock 770 Extreme 3 lap és AMD Phenom II X4 955 mellé milyen hütöt ajánlanátok
(1600*1200-on játszom de nem hardcore játékokat, pl. autós,labdajáték)
-Coolermaster TX3-at vagy AC Freezer 7-et ajánlott az egyik spanom
(a későbbiekben tuningolást nem tervezek)

köszi elöre is

(#22257) Recon666 válasza Laraxior (#22255) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mondjuk Noctua D14 , ha nem is a legerősebb, de lehűti amit kell, csak legyen hely hogy elférjen,vagy ez+2 venti [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#22258) Laraxior válasza Recon666 (#22257) üzenetére


Laraxior
titán

:Y baszki.,.ilyen nagyok ezek a hűtők? Látszik hogy régóta nincsen léghűtésem :DDD
ezek passzívban is simán elviszik az i7-et nem? Obsidian házam van,hely van benne bőven :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22259) Laraxior


Laraxior
titán

Zalman CNPS11X Extreme
tudom hogy ez új cucc,de ez mennyire valós a 350W?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22260) proci985 válasza Laraxior (#22258) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Noctua már csak a második, a Thermalright Arrow átvette a vezetést kéttornyosok között. átlagban 1 fokkal jobb, de jobb:DDD (gyakorlatilag IFX14 ráncfelvarrás jobb talpazattal és immáron már nem tűzformájú élekkel, 2-3 fokkal jobb az elődjénél).

zavar a zaj: a Mega 1600rpmes ventiktől jobb, az Arrow 1300 alatt, 1300on kb egyformán teljesítenek. mondjuk a különbség 1-2 fok, de ha a legjobb kell...;)

passzív üzem: 800g körüli tömeg miatt alapórajelen alulfeszelve menne a dolog, házon kívül (tehát légmozgás nélkül) is. legalábbis nálam a q6600g0t 1.020Vn az Arrow elődje elbírta (viszont fel van polírozva az enyém, szóval hasonlóan kéne az utódnak is mennie). csak éppen a lamellasűrűség miatt ezeket nem arra találták ki, arra pl ott a Thermalright HR02.

méretre ezek 163 mm magasak, mondjuk az Obsidianba be kell férniük:DDD de pl a CM690ben két mm volt a ház széle és az IFX14 között.

amire számítani lehet hűtési szempontból: 175Wos procifogyasztás (lapról mérve, tehát kb ténylegesen ennyi hő megy ki) mellett 23 fokos szobában éppen alatta lesz a kupak a 71-73fokos ajánlott határnak, egy darab 1600/2000rpmes ventivel.

"Zalman CNPS11X Extreme
tudom hogy ez új cucc,de ez mennyire valós a 350W?"

pár gyártó nekiállt ki tud nagyobbat mondani versenyt játszani. semennyire. 350-400Wot kb egy LN pot tud elvezetni.
vagy a konnektorból mérték, vagy a teljes gépre értették a 350Wos fogyasztást. de komolyan, egy 600gs (ventistül) hűtőnek jó, ha 125-140Wot el tud vezetni egy 2800as ventivel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22261) dfdfdf válasza Laraxior (#22259) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ránézésre nem túl tökéletes kialakítás zajos lehet szerintem. 350W ezt kicsit túlzásnak érzem. Teszteket még nem találtam róla pedig keresgéltem.

Amit itthon könnyen beszerezhetsz Noctua NH-D14 ami szinte a legjobb.
ettől gyengébbek vannak picit csak. pofás lehet egy copper ninja is szerintem :)
Matti se csúnya vagy egy True :)

upd:
proci985
A multkor nem volt elérhető sehol az országban az arrow már van?

[ Szerkesztve ]

(#22262) Wikoo


Wikoo
aktív tag

sziasztok
van egy phenom II x4 955 be ( 125w ) os procim.
Szeretnék valamilyen izmos coolert venni rá,
1kg nál ne legyen nehezebb, ha felhúzom 3.6-3.8 ghz ra a procit akkor se menyen fel 55 fok fölé és ezt még halkan is tegye ( max 1500-2000 res fordulatszámon ).
Asus M3A78-EM lapra lenne a hűtő.
várom a segítségeteket :R

Békesség, boldogság! x)

(#22263) proci985 válasza dfdfdf (#22261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó kérdés, TRt importáló boltokat kell megnézni (alapvetően sose volt egyszerű beszerezni a hűtőiket, 20k fölötti léghűtőkért meg gondolom nem tolonganak amúgy sem a tulajok). itt svédeknél legalább nyolc helyen van -gyors körbenézés után-, kb D14 árban.

Wikoo: fetek és amiatt, hogy a lapon csak 4pines csati van a procinak kb 140Wig mehetsz el biztonságosan fogyasztás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22264) Wikoo válasza proci985 (#22263) üzenetére


Wikoo
aktív tag

140w ba tuti belefér a 3.6 ghz
kell rá valamilyen hűtő, a gyári 3.2ghz-n 5000 ren pörög ha kicsit izzad a proci :(

Békesség, boldogság! x)

(#22265) dfdfdf válasza Wikoo (#22264) üzenetére


dfdfdf
őstag

HAsonl procim(b55 és gyenge eresztés) van Matterhorn van rajta 3,6on megy sok fesszel és hűs a kicsikém :) és persze elég "kicsi" a legkisebb csúcskategóriás hűtő és a ventije is nagyon jó szerintem és persze különleges :) Csak a házadba férjen be mert nekem a TT M5 be éppenhogy belefér 0.5 cm van a plexi és a hűtő teteje között.

(#22266) Gerisz válasza Laraxior (#22258) üzenetére


Gerisz
addikt

A Silver Arrow-t néztem mostanában, mert az el lehet fordítani AMD-n a Noctuát pedig nem, de az OC3D tesztjén magas feszen elbukott a Silver Arrow. A másik a HR-02 az pedig gyengébb.

Miért cseréled le a vizet?

proci985:
A Noctua 1mm-el alacsonyabb mint az IFX-14, de nekem még a 3-as plexi is elfért és még van hely. Nem tudom benyomni a hűtőig a plexit.

[ Szerkesztve ]

(#22267) Henk válasza Laraxior (#22259) üzenetére


Henk
veterán

Semennyire. Bár tesztek nincsenek róla, de ez egy közepes méretű borda ahol a hőleadó felületet még le is csökkentették a háromszög alak miatt és megtoldották egy hangos ventivel. Ezzel is csak több hűtője lett a Zalman-nak és nem jobb.
Ha nem számít a méret, hang és pénz akkor egy D14-et vegyél azt könnyű beszerezni és az 1-2 fok ide vagy oda már nem mérvadó, legfeljebb variálsz a ventikkel, teszel rá erősebbet. Ha ez sem elég akkor marad a komoly vizezés.

(#22268) Laraxior válasza Gerisz (#22266) üzenetére


Laraxior
titán

rákattantam a króm cuccokra..teleakarom pakolni bordákkal a házat :D :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22269) proci985 válasza Gerisz (#22266) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, az OC3D teszt fura, mintha hirtelen valami szűk keresztmetszetté válna, na de ilyen hirtelen? főleg, hogy elvileg a szűk csak a levegő lehet, az pedig végig fix. frostytechs cikk alapján lehet, hogy a talpa ennek se volt tökéletes...

utólagos polírt ahogy látom pár helyen vállalnak, csak az se tökéletes, ld lejjebb. a talpat kell nézni. egyébként semmivel nem hűt rosszabbul, csak nem szép. emiatt szokták a talpakat nikkelezni, a réz hajlamos beszíneződni.

viszont, ha a talpa még mindig problémás, akkor Noctua, beszerezni is egyszerűbb, utólagos szívás sincs a talpazat miatt.

balra IFX14, jobbra referenciának egy AC7pro, alul a backplatehűtő IFX10

hm, Noctua 162 vagy 158mm? ifxről két adat is volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22270) Bunken


Bunken
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérésem lenne, hogy egy nagyobb hűtőt szeretnék a procimra ami nevezetesen egy AMD Phenom II X2 555 BE. , ami unlock-olva lett szóval már X4 B55 BE.

Erre milyen hűtőt tudnátok ajánlani? A fő szempont, hogy minél halkabb legyen, az ár annyira nem számít (majd a tanácsok után eldöntöm az árat magamnak ti nem foglalkozzatok az árral a lehető legjobbat szeretném), később tuning is szóba fog jönni úgy 4 GHz-ig. A hardvereket az aláírásomban láthatjátok.

A méretbeli kritériumok a következőek lennének képekben:

A memóriafoglalat a processzor hűtőbordájától mérve 1,9 cm:

A memória magassága a foglalattól mérve 5 cm:

A memória a processzor hűtőbordájától 1,7 cm:

Nos szeretném az összes memóriámat használni, szóval így kérnék ötleteket tőletek. Az nem baj ha belóg a memória modulok fölé.

(#22271) Gerisz válasza proci985 (#22269) üzenetére


Gerisz
addikt

A videót hallgasd meg abban minden benne van. A Thermalright sem akarta elhinni.
Adtak neki még egy bordát, hogy teszteljen újra.
Itt minden áron a győzelem volt a fontos. De el is mondja a srác, hogy szerelhetőségre és ha mindent figyelembe veszel a Noctua a nyerő, hiába drágább mint a TR.
Én imádom a TR hűtőket a VRM-R4-em is a gyárból jött Armandtól mert sehol nem tudtam beszerezni, ha jó lenne meg lehetne kapni itthon számlával, már régen megvettem volna a HR-02-t és a Silver Arrow-t is, majd lenne vele valami.
Én úgy látom, hogy pont az a kevés anyag hiányzik belőle amivel több van a Noctua-ban.
Mondja, hogy forró a borda, tökéletesen átveszi a hőt, egyszerűen nem tudja mindet átvenni a 0,1V+ ennyivel többet dobott rajta. A noctua is 73-ról ment fel 88-ra. Nagyon sokat jelent.

A Noctua 160mm

Laraxior: Azt a házat nehéz lesz telerakni bordával.
Az enyém sincs "tele"
Majd figyelem mit alkotsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22272) dfdfdf válasza Bunken (#22270) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali

Ha az ár mind1 Matterhornra egy slipstream vagy a ventit hátra teszed fel :)
Ahogy nézem nálam csak az egyes slotot fogja fel a venti így egy kisebb ventivel az első 2 slot is szabad lesz.
Ha hátra teszed fel hogy szívja se romlik csak 1 2 fokkal a hűtése.

Esetleg True revC de az is olyasmi a mint a matti méretben.

(#22273) proci985 válasza Gerisz (#22271) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hopp, a lapja tudott mérni fogyasztást, erre voltam kíváncsi.

első teszt, 80W, 63fok, az kicsit magas, de lowflow ventivel reális.
második teszt, 103W, 72fok, az még mindig magas,
harmadik teszt: 120Wnál kifogyott volna? az nem létezik.

x58as giga lapok áramátfolyásmérőjét nem ismerem, de p35ön egész pontos a rendszer, többek megerőstése szerint (én is kontrolláltam fogyasztásmérővel, kb stimmelt). aztán egészet megnézem holnap vizsga után:DDD feszemelés tudom nagyon sokat dob, de azért nem kéne majdnem tripláznia a deltaTt (30ról 80ra?). panaszokat a nem szerelhetőségről aláírom. ami még fura: a bordának nem szabadna forrónak lennie. nálam még 3.6os menetekkor se langyosodott be. egy időben furcsáltam is, hogy biztos gyenge a hőátadás, de amikor passzívan teszteltem mindkét borda rendesen átmelegedett, szóval nem a hőátadás volt a bajos. viszont aktív üzemben nálam sose volt még langyos se a teteje, még ha a proci 70fok körül volt, akkor se. viszont ha meleg a borda, akkor a talp kizárható.

emiatt nehezen hiszem:

Papst 4412F/GL ventivel mérve. 25 fok volt szobában. 1600rpm, 94m3/h. q6600g0 3600@1.47, asztalon mérve.

ugyanez, házban, 3.0@1.200, 19fok

más, ház kitömése bordával tényleg nehéz lesz, nekem az Obsidianhoz hasonló méretű Cosmost ennyire sikerült (procin IFX14+IFX10, vgan HR03GT):

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22274) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Üdv, Úgy tervezem az s775ről átváltok a 1156os foglalatra, de a kérdésem az lenne, hogy ez mennyiben tér el a 775-től? Meg lehet oldani, hogy rámenjen? mer még lenne egy vízhűtő blokk is amit majd rá kellene varázsolni. Megoldható?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#22275) Milka 78 válasza Recon666 (#22253) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elképzelhető...ezek a tesztek elég nagy szórást mutatnak.Kicsit tanácstalan vagyok :F

(#22276) Qru válasza MontyCrew (#22274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eltérő a lyuktávolság, nem megy rá. Esetelg egy kis barkácsolással talán... de nem tudom az ilyesmi mennyire kivitelezhető vizes blokknál. :U

#nincsbennetarcsi

(#22277) Recon666 válasza Milka 78 (#22275) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az egyik tesztben pl nem volt venti rajta , a másiknál oda volt írva, hogy rajta van a venti, ebből gondoltam, hogy te olyat néztél amikor nem volt venti a bordán.

(#22278) Milka 78 válasza Recon666 (#22277) üzenetére


Milka 78
nagyúr

EZ menyire reális érték,teszt?Van ahol nagyon jó kis hűtőnek mondják és van ahol a V8-cal egyenlő amit valljunk be nem egy dúvad :F

[ Szerkesztve ]

(#22279) Bunken válasza dfdfdf (#22272) üzenetére


Bunken
tag

Köszi a tippeket. De a Matterhorn-ról nem nagyon találtam a Google-ban semmit a True Rev. C-ről meg találtam több félét is.

Én igazából a CM Hyper N620-ra gondoltam először. Ahogy most jobban megfigyelgettem a CM honlapján a méreteket meg a képeket, a borda kb olyan széles mint maga a CPU és ezt figyelembe véve és a képen szemre a gyári hűtőt eltávolítva és az N620-at a helyére téve talán éppen befér.

Ha gondolod nézd meg, kíváncsi lennék a véleményedre (másokéra is ha olvassák a hsz-emet)
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6001&category_id=3566

(#22280) dfdfdf válasza Bunken (#22279) üzenetére


dfdfdf
őstag

Matterhorn az itthon kapható 2ik legjobb CPU hűtés amit itthon megkapsz.
Méret/ hűtésteljesítményben azt hiszem best kategória persze a csúcskategóriában.
Ami nála jobb az kiba nagy cucc:)
Link tök jó lett a wing boost széria promoképje :D
Itt fórumon merlinclub tagtól vehetsz ö futtatja a merlinhardver.hu webshopot is.
Magyarországon ö az egyetlen hivatalos eladója a márkának.
N620 is jó hűtés teszt róla de 2 ventivel ami 2-7 fokkal is jobb eredményt jelenthet
De lehet még kapni valahol? ha jól tudom már nem gyártják...

(#22281) dfdfdf válasza MontyCrew (#22274) üzenetére


dfdfdf
őstag

HAli ha jól tudom vannak olyan 1156os lapok amin megvan a 775ös felfogatás de pont 1155 kor váltasz? várj vele egy kicsit szerintem

(elnézést reggel van még nekem szerkesztés is lehetett volna)

[ Szerkesztve ]

(#22282) Laraxior


Laraxior
titán

21ezer forint itt nálunk a Noctua 14-es. :K

Matterhorn vs Nordwand revB?

Bár az elsőn 6 hőcső van,de a másodikon,meg közvetlenül érintkezik a processzorral az 5 hőcső,ami elég sokat jelenthet nem?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22283) Bunken válasza dfdfdf (#22280) üzenetére


Bunken
tag

Ennek a Matterhorn-nak PWM-es a ventije vagy csak sima 3 tűs? A gyártó honlapjáról és amit te említettél webáruház sem derült ki.

(#22284) Krisinto válasza Laraxior (#22282) üzenetére


Krisinto
őstag

Nekem van Norwandom, bár nem rev.b
Én cseréltem rajta a gyárit, mert nem tetszett a fény, de nekem tökéletesen megfelel a Norwand.
egy B25-ös Phenomot hajt, min fordulaton, szóval max 800-900 rpm, de max-re sosem volt feltekerve a Coolink.
Gyári ventije is jó, szóval döntsd el te. Én tapasztalatból a Norwandra szavazok.

(#22283) Bunken:
PWM-es.
Alpenföhn Wing boost venti van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22285) Laraxior válasza Krisinto (#22284) üzenetére


Laraxior
titán

Noctuáért csak le kell mennem a szomszédba megrendelni,de Alpenföhn cuccot nem a legkönyebb beszerezni :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#22286) Krisinto válasza Laraxior (#22285) üzenetére


Krisinto
őstag

Nekem azt volt a legkönnyebb beszerezni :)) .
De, ez nem a reklám helye.

(#22287) Qru válasza Laraxior (#22282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég az 5 hőcsöves, i7-nek kicsi a magja, nem kell oda 6 hőcső.

#nincsbennetarcsi

(#22288) Recon666 válasza Laraxior (#22285) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én most rendeltem meg a Matterhorn-ot, ha meg akarod rendelni itt megtudod: [link]

(#22289) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Az Alpenföhn Matterhorn-t csak elforgatva(lentről felfelé fúj) lehet AMD-re felrakni,mint a Brockentt?

[ Szerkesztve ]

(#22290) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok.
i5 750-re keresek hűtőt, nem halaszthatom tovább mert a gyárival 70°C-os terheléssel a legmelegebb mag, most vajon ez sok?
Ilyen lapom van, csak a bordák miatt linkelem.
Ramom value kongston van, olyan magas mint a a ram rögzítő pöcög, tehát ő nem lehet útba.

Mindenkép csavaros megoldást keresnék, pattintósat semmiképpen.
Amiket néztem:
Noctua U9B SE2
Noctua C12P SE14, nem valami olcsóak, kicsit bánt, a kisebbikre annyira nem sajnálnám, mert sok midnen jár hozzá, alapból a két venti 6K lenne külön plusz a hűtőpaszta 1,5K.

CPU-n nincs tuning csak turbo boost, tehát 2,8GHz-en megy, egyenlőre nem húznám tovább mert így is VGA limitem van, később amikor lesz új kártyám, mondjuk 3,4-3,6GHz környékére húznám, de mindenkép alacsony fesszel.

Előre is köszönöm, elnézést ha hosszúra sikeredett.

(#22291) Krisinto válasza Dyno (#22290) üzenetére


Krisinto
őstag

Nem reklámozás miatt, de én a Norwand rev.B-t tudom ajánlani, nekem azzal van tapasztalatom és le a kalappal előtte.
Ára sem vészes, a tesztet pedig te is láttad.
Csavaros megoldás van jelen nála.

(#22292) bálint0520


bálint0520
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy van nekem egy i7 950 es procim és szeretném tuningolni ugy 4-4,5 GHZ és szeretném megkérdezni hogy ehez elég e egy léghüti és ha igen milyen vagy ehez már víz kell?

Elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#22293) Recon666 válasza bálint0520 (#22292) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elég egy komolyabb léghűtés is.

(#22294) bálint0520 válasza Recon666 (#22293) üzenetére


bálint0520
tag

És milyen hütöt ajánlasz hozzá?

(#22295) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Abban kérném a segítségeteket hogy egy 955BE re kellene nekem egy hűtő,de nem is igazán a melegedés miatt hanem inkább esztétikai okokból (plexi oldal lap) tehát nem kell jobb esetleg egy picit (de rosszabb se) mint a gyári csak szebb.Lehet használt is a PH-ról.
Ne legyen túl drága. :R :R :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22296) Recon666 válasza bálint0520 (#22294) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pl A fentebb linkelt Alpenföhn Matterhorn vagy Nocuta NH-D14 mind a 2-ő jó, ha kisebb helyed van a gépházban, vagy magasak a memória hűtőbordái, akkor az Alpenföhn jó választás.

(#22297) bálint0520 válasza Recon666 (#22296) üzenetére


bálint0520
tag

köszi
A gépházzal szerintem nem lesz probléma mert egy haf x be csak belefér.És a memoriáim sem anyira magasak

(#22298) Wikoo válasza dfdfdf (#22265) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Matterhorn sajnos drága a pénztárcámnak.
Valakinek nincs ötlete vmi olcsó alternatívára? Procit csak 3.7 ghz-n hajtanám, azt viszi fex emelés nélkül. A kritérium h 3.7 ghz-n nyáron se legyen 60fokos v több :)

Békesség, boldogság! x)

(#22299) Recon666 válasza Wikoo (#22298) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ehhez mit szólsz Alpenföhn Brocken Purple Edition, van pár bemutató darab belőle és emiatt spórolsz rajat 3000ft az új-hoz képest, szerintem ennyiért elég jó vétel :)

(#22300) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Minap szereztem be Cooler master hyper 212 plus hűtőmet,és a gép bekapcsolásakor azt tapasztaltam,hogy a ventilátor nem azonnal a gép bekapcsolásakor pörög fel hanem egy pár mp később,ez nagy gondot jelenthet?? Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.