Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22501) Neil Watts válasza Flopper (#22499) üzenetére


Neil Watts
veterán

Cooler Master Hyper 212+ vagy Arctic Freezer 13 :)
En az utobbit fogom (holnap mar tenyleg! azt hittem ma, de nem jott ossze) bar nem ilyen hazba. (de par het mulva koltozok egy ilyenbe)

Amugy nem zorog/ rezeg a haz jelen allapotaban? :)
Tenyleg erdekelne!

[ Szerkesztve ]

(#22502) Flopper válasza Neil Watts (#22501) üzenetére


Flopper
csendes tag

majd csak szerdán lesznek meg a cuccok és hétvégén fogom csak összerakni
a gépet ugyhogy még nem tudok mit mondani,
szeretném ha addigra meglene a proci cooler is
-ha gondolod majd megüzenem hogy milyen...

AF 13 gianni-nál 6990,- ugyhogy akkor veszek ilyet
(egyébként van számottevö különbség a kettö között ?
mármint 212+ és ez - a procit késöbb lehet hogy felhuzom egy kicsi)

[ Szerkesztve ]

(#22503) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy
Coolermaster Hyper TX3 (RR-910-HTX3-GP)
hűtőt.

Akadt vele egy problémám, habár a coolermaster weboldalán azt írják, hogy rárakható egy AM3mas alaplapra, én sajna nem bírtam rájönni hogyan kell. Akárhogy szugeráltam az alaplapot, a leírást, az alkatrészeket.. szóval tudnátok adni tanácsokat, nincs esetleg egy nagyon pontos tutorial?:)

Akárhogy is néztem, ha felszereltem a hőtű 4 kis lábát a hűtő alájra, akkor az sokkal nagyobb méretű, mint az alaplapon levű lyukak.. meg a hozzá adott fémkütyük hogyanjára se sikerült nagyon rájöjjek.

Pliz help!

Köszönöm ,
Zsolti

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#22504) dokee78 válasza medvezsolt (#22503) üzenetére


dokee78
félisten

(#22505) kpetyke


kpetyke
tag

A CM hyper 212 plus hűtőt rá lehet tenni a 1155-ös lapokra? (+konzol nélkül)

(#22506) Bakitm válasza kpetyke (#22505) üzenetére


Bakitm
tag

Szerintem igen, a hivatalos oldalon úgy láttam. [Link]

(#22507) dokee78


dokee78
félisten

Erről vélemény,tapasztalat? Gelid Tranquillo CC-TranQ-01-A
Szimpibbnek tűnik a Xigmatek Gaia és Hyper 212+-tól.

kpetyke Rá lehet igen.

[ Szerkesztve ]

(#22508) kpetyke válasza Bakitm (#22506) üzenetére


kpetyke
tag

Köszi a válaszokat :)

(#22509) proci985 válasza dokee78 (#22500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

számok: műterheléssel nézik a hűtőket, fix hőtermelés, az alapján rangsorolnak. mondjuk való életben szerintem az eléggé irreális, hogy 85Wnyi procifogyasztás közben 23fokos szobában a proci csak 36 fokos lesz terhelve. a 150W melletti 40 fok körüli hőmérséglet meg egy jobb vizes rendszernek felel meg. másképp: hyper tx2 41 fokon 85W terhelés mellett, 150Won meg 53fokon? szóval a procin számolj jóval magasabb hőfokokra.

mindenesetre teszt alapján a Xigma a jobb.. más összehasonlítót sajnos nem találtam.

a Gelid jónak tűnik.

és ezennel PH! addikt lettem:D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22510) dokee78 válasza proci985 (#22509) üzenetére


dokee78
félisten

Én találtam összehasonlítót segíts melyik a jobb.
Ebben a Xigmatek Gaia és a Gelid Tranquillo.Teszt 1.
Ebben a Hyper 212+.Teszt 2.

Tesztkörnyezet ugyanaz.

(#22511) proci985 válasza dokee78 (#22510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Gelidnek halkabb a ventije és mégis jobb. 1500as ventije van a hyper 2000reséhez képest. 2500as ventivel jobban skálázódik, vrmhűtés is okésabbnak néz ki.

mondtad külsőre jobban bejön.

árban mennyi különbség van?

toms HSF tesztjei egyébként szerintem reálisak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22512) Milka 78 válasza dokee78 (#22500) üzenetére


Milka 78
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

(#22513) dokee78 válasza proci985 (#22511) üzenetére


dokee78
félisten

1500rpm 26dBA max. Gelid 8.600Ft (Helyben van.)
1976rpm 32dBA max. CM 212+ 7.100Ft (Helyben van.)
1520rpm 27dBA max. Xigmatek 8.340Ft (7.240+1.100 futár.)
Sorrendben a talpak.

[ Szerkesztve ]

(#22514) proci985 válasza dokee78 (#22513) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Neked melyik a legszimpatikusabb?

felfogatásokat néztél?

mondjuk ha idegenkedsz a direkt touchos heatpipeoktól, akkor szerintem ez egyértelmű.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22515) dokee78 válasza proci985 (#22514) üzenetére


dokee78
félisten

A Gelid a szimpi,mert halk és 1500-on hűt úgy,mint a 212+ 2000-en,ahol már hangos.
Gondolom van különbség 26 és 32dBA között.
A Hyper 212 talpa nem jön be,mert volt TX3-am és láttam mekkorák a hézagok és oda betapad szépen a paszta és hiába a közvetlen érintkezés.
Viszont megbízható márka ez a Gelid? Kis Unboxing vidi.

(#22516) dokee78 válasza dokee78 (#22515) üzenetére


dokee78
félisten

Táptól sok levegőt el fog venni nem?

[ Szerkesztve ]

(#22517) proci985 válasza dokee78 (#22515) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

3dbAnként számolhatsz dupla hangerőt. tehát a hyper érzésre négyszer lesz hangosabb.

házhoz: szerintem a táp elé fogja fújni a levegőt, szóval előle semmiképpen.

Gelid teszt alapján jónak tűnik, de relatíve új márka, nincs róla túl sok tapasztalat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22518) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
AMD Athlon II X4 620 2,6 GHz-es procit szeretném minimum 3 GHz-en járatni, milyen hűtőt vegyek max 8k-ért? A házam CM Elite 331 (203 mm széles, ebből nem tudom mennyi jön le alaplap, stb miatt), emellett hűtőbordás ramok vannak, mégpedig proci melletti slotban mindjárt, egy Gigabyte GA-MA69G-S3H lapban, ha ez fontos.

Visszaolvasva a fórumban, kicsit régi hsz-ekben az AC Freezer 64 Pro-t és a CM Hyper 212 Plus-t javasoltátok azok közül, ami még befér a keretbe, a Hyper TX3-ról azt olvastam, hogy nagyon hangos, így nem ajánlott. Azóta változott-e valamit a helyzet, vannak-e újabb és kb ilyen árkategóriájú hűtők?

Valamint lehet, hogy hülye kérdés, de hűtőkhöz szoktak adni hűtőpasztát, esetleg alapból rajta van, mint gyáriknál, vagy netán azt is kell vennem?

(#22519) Milka 78 válasza geckowize (#22518) üzenetére


Milka 78
nagyúr

TX-3,AC 64 pro gyenge,legalább is ettől erősebbekket ajánlunk amik a következők:

Arctic Cooling Freezer 13 7300ft Ez állítólag baromi halk és egész jól hűt

Cooler Master Hyper 212+ 7600ft Ezt nem kell bemutatnom

OCZ GLADIATOR 7800ft Ezt nem ismerem,de a tesztekben jól szerepelt.

Scythe Katana 3 7200ft Ő a legolcsóbb és a Scythe még nem adott ki gagyi hűtőt.

Xigmatek Gaia SD1283 7200ft Ebben van rendesen kakaó,tud hűteni,viszont állítólag van hangja ha beindul...

Ezek mindegyike alkalmas a feladatra amit rábíznál...és a paszta jár hozzájuk.

Nézz utánuk minél több tesztben,hogy pontos képet kapj,mert mindig valahol félúton van az igazság :K

[ Szerkesztve ]

(#22520) geckowize válasza Milka 78 (#22519) üzenetére


geckowize
őstag

Köszönöm :)

(#22521) Raidon


Raidon
őstag

Nekem egy Cooler Master N520 asom van gyári ventikkel abszolút nem zajos...
Volt kis morgása de most már nem hallható mivel sokan arra panaszkodtak...
Egy AMD Phenom II X4 955 BE hajtok vele :)
Alapon 29-31 fok körül mozog ha játszok akkor max 40 fokot produkál :)
Alapon 967 körül pörög :)
Mondjuk ehhez sztem hozzájön az is hogy jó házat választottam hozzá
Az pedig egy Cooler Master RC-600 Gladiator :)

:DD :DD :DD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22522) Milka 78 válasza Raidon (#22521) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezért mondom,hogy kinek mi a hangos.Itt van egy példány a térdemnél és egy kis HTPC-t hűt manuálisan leszabályozva minimumon.Itt teljesen hangtalan,de ha feltekerem eléggé csúnya morgó hangja van(simán hangosabb mint a Yasha-ám,nem beszélve egy Freezer Extrem-röl) a többi hűtőmhöz képest.Amúgy ettől függetlenül jó pofa hűtő és mindenhol elfér tőle minden,de a ventiket érdemes cserélni(most van a ph-n egy eladó Artic f9-esekkel szerelve)állítólag hangtalan lett.Küld meg a procid 1.465v-vel és lökj rá egy prime-ot.Kíváncsi vagyok,hogy elbírná ezt a terhelést.

Ui:Neked is így keresztbe van beszerelve?

[ Szerkesztve ]

(#22523) dokee78 válasza proci985 (#22517) üzenetére


dokee78
félisten

Szívás nem fog beférni a gépházba a táp alá,max nagyon szorosan.
[link]

(#22524) proci985 válasza dokee78 (#22523) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

el tudom ám forgatni szerintem úg, hogy a táp felé fújja a meleget. szóval be kell férnie. ha meg nem lóg túl a lapon, akkor főleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22525) bsh válasza proci985 (#22509) üzenetére


bsh
őstag

azok deltaT értékek.
de egyébként reálisak, én is ilyeneket mérek itthon is meg a céges gépeken is.

[ Szerkesztve ]

(#22526) Raidon válasza Milka 78 (#22522) üzenetére


Raidon
őstag

Igen mivel a ház tetején is van venti igy 3 venti viszi ki a meleget fent :) Elől van még egy venti az a HDD re fújja a jó kis hűvöst :P a videókari meg hátul is visz ki kicsit meg ugye viszi felfele a proci felé de elég jó a légmozgás nemigen szokott izzadni :)

Nem vok a tuning híve CSS meg CoD MW2 megy fullon nekem bőven elég :)

Küldenék képet de nincs közelben fényképező XD
De beszerzek egyet aztán csinálok pár képet :)

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22527) proci985 válasza bsh (#22525) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

13 fokos deltaT szerintem lehet prime alatt, de ott vagy nem 85/150Wot fogyaszt a proci, vagy be van vizezve. 33-36fokos prime alatti érték nagyon alacsony, a hűtők egyrésze idleben nem tudja olyan alacsonyan tartani a procikat.

ha tdpt néz az ember úgy oké, alapórajelen alulfeszelve az én q6600amat is be sikerült hozni 40W alá. ott tényleg megvoltak a 10-15fokos deltaTk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22528) geckowize válasza Milka 78 (#22519) üzenetére


geckowize
őstag

Utánanéztem az általad felsorolt hűtőknek, tesztekből az derült ki, hogy OCZ Gladiator jobban hűt, mint Scythe Katana 3, más tesztből az derült ki, hogy a CM Hyper 212 Plus jobb, mint Gladiator, tehát ebből a két egyenlőtlenségből hoztam ki a Hyper 212-t nyertesül, plusz még elég jó plecsniket kapott pl guru3d-n, occ-n, úgyhogy ezt veszem meg.

(#22529) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Tudnátok nekem ajánlani egy csendes hűtőt Athlon II/Phenom II X4-re alapfeszes tuninghoz?

(#22530) umnapista


umnapista
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Thermalright Ultra 120 Extreme CPU hűtőt. Itt azt írják, hogy kompatibilis az alaplapommal. Abit AN9 32X alaplapom van. Mind a négy memóriaslotot használom és az a gond, hogy a processzorhoz legközelebb eső memóriát nyomja a hűtő egyik csöve. A memórián is van hűtőborda ezért érnek össze. Corsair xms2 memóriáim vannak és nem nagyok rajta a hűtőbordák. A kérdésem az lenne, hogy most akkor cseréljem le a cpu hűtést vagy nem? Mert eddig hibátlanul működik a gép, de nem tudom,hogy hosszútávon lehet-e ebből bármi probléma.

Előre is köszi a segítséget!

Pisti

(#22531) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Gyors kérdés:
ez vagy ez jó alternatívája lehet a noctua féle 20k-s léghűtőnek? Soha nem volt még vizem, de ez nem tartana vissza.

Esetleg egy normális cpu blokk hogyé' van manapság lga775-re? (a házi blokk nem vmi bizalomgerjesztő :C )

A termálos rakéta az ilyen kompakt víznek feleltethető meg?

(#22532) Milka 78 válasza Raidon (#22526) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Okés és köszönöm :R .Csak azért kérdeztem,mert nekem is keresztbe van a hűtőm,de én még csak most barátkozok ezzel az elhelyezéssel...

geckowize :Vigyázz,mert a Hyper 212-es egy pár tesztben irreálisan jó.A scythe a leggyengébb,de magasan a leghalkabb is.Most kérdezgettem tulajokat és az OCZ és a Xigmatek a kettő legerősebb ezek közül...

csucsbicep : Ha alapfeszes akkor szinte bármi jó tud lenni,de a Fent említett Scythe Katana baromi halk tud lenni a tesztek szerint és jó az ára.A másik a Freezer 13-as.ezek mind 8 ropi alatt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22533) tibi72 válasza Raidon (#22521) üzenetére


tibi72
aktív tag

Hali?

Kérdezni szeretném 3 vagy 4 pines a csatlakozoja???

(#22534) Gerisz válasza tibi72 (#22533) üzenetére


Gerisz
addikt

Semmit nem találok arról a DeepCool hűtőről.
Én úgy látom 3tűs az N520.

Teasüti:
Az ilyenért nekem kellene hogy fizessenek, hogy beletegyem a gépbe, vagy csatlakoztassam rá egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#22535) Milka 78 válasza tibi72 (#22533) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt tudom,hogy sok Asus amd-s lap nem vezérli a fordulatszámot(mint ahogy az enyém sem)...

(#22536) csucsbicep válasza Milka 78 (#22532) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nálunk sajnos kicsit a választék: Hyper 101/TX3 van 5 alatt. Ezek nem felelnek meg a célnak? Végül is ventit lehet cserélni a hang miatt... A köv lépcső: 212 Plus, ami már ~8k.

(#22537) Raidon válasza Gerisz (#22534) üzenetére


Raidon
őstag

Az N520 as bizony 3pines :) :K

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22538) Torry


Torry
addikt

Jó ég, most már tényleg nem tudom, hogy mit válasszak.
Hyper 212
AC 13
Scythe Katana 3
Árban mind 7e körül van, de ahogy látom teljesítményben is ugyanott vannak. Nekem is alapfeszes phenom II x4 tuninghoz kellene.
Szóval innen a Katana a leghalkabb?

(#22539) Raidon


Raidon
őstag

Hát attól is függ a dolog sztem hogy milyen házad van milyen benne a légáramlás mert ahogy nézem ez egy ventis és kicsit oldalasan fúj... Nekem az N520 as volt a legjobb választás a CM RC-600 as házamhoz :)
Több ismerősömnek is Scythe van és megvannak vele elégedve mondjuk ők szerverházba használják XD
De teljesen hangtalan :) :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22540) Qru válasza Torry (#22538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hyper 212 hangos azt élből kilőném. AC 13 vagy Katana...

Katna-t venném, az a ramokra meg a proci foglalat környékére több luftot küld és a teljesítményével sincs lemaradva a többihez mérten.

#nincsbennetarcsi

(#22541) Torry válasza Qru (#22540) üzenetére


Torry
addikt

Hogy érted azt, hogy több luftot küld?
Nem így kell feltenni?

(#22542) Torry válasza Torry (#22541) üzenetére


Torry
addikt

Sajnos már nem tudom szerkeszteni, de az nem gond, hogy nincs egy vonalban a hátsó házventivel? Nem lenne hatékonyabb ilyen szempontból a Freezer?
Vagy ilyen árban tök mindegy, dobjak egy érmét aztán csá?

(#22543) proci985 válasza umnapista (#22530) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem tudod valahogy elérni, hogy ne nyomja? pl bordát nem tudod elfordítani/picit odébbmozdítani?

alapvetően ha a hőcső hozzáér a memóriához, akkor a memóriát fogja fűteni. az pedig nem jó.

Teasüti: egy olyan TTje volt egyik barátomnak, két év után kilyukadt a radi. szóval izé... és a noctua verni hűtésben.

a második: socket775ös blokk szerintem nincs 8k alatt, jobbak 15k körül.

semmit nem fotózott le közelről, teljesítményadat nincs. tesztelni csövek hiánya miatt nem lehet. pumpa valszeg cserés (10-15k minimum, de inkáb több), nincs tartály, radi ki tudja milyen állapotban. szóval izé...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22544) Gerisz válasza Torry (#22542) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha halkságra törekszel akkor mindegy. Nem fognak nagy fordulaton menni és zavarni. Ha nagy teljesítmény kell, akkor jobb ha egymást segítik. De ilyenkor nagy fordulat sem ár.

(#22545) Raidon


Raidon
őstag

Sztem háztól is függ mekkora a zaj mivel nekem az első házam ehhez a konfighoz egy Sharkoon volt de nem volt túl drága de zörgött rendesen XD
Amióta az új házam van magasamm fordulatszámon is alig hallani a hűtést :) :DDD :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22546) Gerisz válasza Raidon (#22545) üzenetére


Gerisz
addikt

Jó dolog, hogy megosztod a tapasztalatod, de

- használd a válsz gombot!
- ez nem MSN vagy akármi csevegő ökörség, nem kell minden hozzászólásba smiley.

(#22547) umnapista válasza proci985 (#22543) üzenetére


umnapista
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséged, de akkor úgy néz ki, hogy meg kell válnom ettől a remek darabtól. Elfordítani sajnos nem tudom. Gondoltam én is, hogy gáz, ha melegíti a memóriát, de azért kellett,hogy valaki megerősítsen benne. Nem szívesen válok meg tőle, hátha elcseréli velem valaki egy hasonló árban lévő darabra.

Pisti

(#22548) geckowize válasza Torry (#22541) üzenetére


geckowize
őstag

Én is Freezer 13 vs Katana 3 között vacillálok, most hogy Hyper 212-ről lebeszéltek, azt nézem, hogy az általad linkelt képen nem párhuzamos a gép hátoldalával a Katana felépítése, úgyhogy én is Freezer 13-ban gondolkodom inkább...

(#22549) Teasüti válasza proci985 (#22543) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval a batár noctuával még mindig jobban járok. :R
Köszönöm az észrevételeket!
Már csak abban nem vagyok biztos, h befér-e a gépembe a noctua. :U

(#22550) tibi72 válasza Milka 78 (#22535) üzenetére


tibi72
aktív tag

GIGABYTE GA-790FXTA-UD5 lapom van és az vezérli.[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.