Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#21401) Tothgera30 válasza dfdfdf (#21400) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pár képet dobhatnál róla, hogy mégis hogyan áll a kecóban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21402) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!
i7 930om van jelenleg 3.96GHzre húztam hyper 212+al, de everest proci teszt alatt felmegy 80fok fölé , és BIOS beállítások alapján 80foknál lekapcsol.
Egy GA-X58A-UD3R alaplapom van, magas ramokkal, és szeretném kérdezni H belefér e a SCYTHE NINJA3 as hűtő vagy mit tudtok ajánlani ami belefér és árban 10-15e Ft újonnan.
Adatlapomon adatok :)
Aláírásomba képek.
Köszönöm a segítséget előre is :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21403) dim dim


dim dim
tag

üdv!

Kicsit ot a kérdésem, mert a vásárláson túlvagyok: vettem egy Thermaltake A3 TMG CPU coolert, ami a leírás szerint extra silent, 16 dba (2200 rpm).
És a gond: HANGOS! Szétmegy a fejem a mély búgásától.
16 dba és jobban zavar mint előtte a gyári hűtő a 24 dba-val!
Ez hogy lehet? Mi alapján vegyek CP hűtőt, ha nem a dba érték alapján (feltéve, hogy CSÖNDET akarok)?
Mit nézzek egy leendő hűtőn (azon kívül hogy jó-e a CPU-hoz persze)?

Köszönöm

(#21404) DoubleFe válasza dim dim (#21403) üzenetére

Hát a 2200-as fordulattal nehéz hogy halk legyen. :) Arra figyelj minél nagyobb venti legyen rajta (12cm) illetve hogy PWM-es legyen (4pines csatis) vagy pedig szabályzós.
Egyébként én is vettem nemrég egy TT hűtőt,ami elvileg silent, de köze nem volt hozzá. :(

(#21405) dim dim válasza DoubleFe (#21404) üzenetére


dim dim
tag

sejtettem valamit erről a 2200 rpm-ről.
akkor közelítsük meg fordítva: Am2/AM3 AMD X4 Phenom/Athlon CPU-m lesz, ehhez kéne hűtő.
Tuning nem igazán várható, de CSÖNDET akarok.
mit ajánlotok?

(#21406) DoubleFe válasza dim dim (#21405) üzenetére

Scythe,Alpenföhn,Thermalright :) Mennyit szánsz rá? Újat szeretnél vagy használtat?

(#21407) Henk válasza ThodEE (#21402) üzenetére


Henk
veterán

Coolink Corator meg a TRUE elfér a magas ramtól is, legalábbis az UD4P-n igen, gondolom az UD3R-en is azonos a cpu ram távolsága.

dim dim: a gyári adatlap a legritkább esetben fedi a valóságot. Olyan hűtőt keres amin hagyományos 12-es venti van így bármikor cserélheted egy halkabbra ha nem felel meg a gyári. Kérdés mennyit szánsz a hűtőre?

(#21408) Nite válasza Henk (#21407) üzenetére


Nite
őstag

szia Henk... hozzad iranyitottak i7 topikbol huto kerdesben :D

eppen ma vettem egy 950-et es hat a gyari kavaroval idle ~50•C load ~80•C a homerseklet :(

nezegettem ezeket az OC teszteket itt a phn es latom, hogy ezek a brutal hutotornyok eleg jol teljesitenek, viszont en tuningolni soha sem fogok meg ezek a tornyok is riasztoak nekem ;D

egy NOCTUA NH-C12PSE14 -el szemezgetek, de mindenkeppen szeretnem legfeljebb 70•C-n tartani a magokat teljesen terhelve is a leheto leghalkabban... a hazban nincs semmi plusz venti

az ar most nem erdekel, konkretan errol a hutorol vagy alternativairol erdekelne a velemenyed :)

elore is koszonom :R

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#21409) dfdfdf válasza Nite (#21408) üzenetére


dfdfdf
őstag

Noctua a legjobb ettől sokkal kisebb de de csak pár fokkal rosszabb a Matterhorn és olcsóbb 2 swif2vel halk és jól hűt. Persze a True is jó lehet a számodra mert az sem egy batár állat.True és a matti kb egyforma általában a mattit hozzák ki győztesen a kettejük csatájából.
szerintem egy hyper 212vel is 70 alatt tartaná prime alatt a nem húzott i7ed.

(#21410) ThodEE válasza dfdfdf (#21409) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem ide :B

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21411) ThodEE válasza Henk (#21407) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszönöm az infót :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#21412) Tothgera30 válasza Nite (#21408) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha ár nem lényeg, akkor Noctua D14 ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21413) goodboy007


goodboy007
senior tag

Cooler Master Hyper 212-re (Sima, nem +) milyen ventit javasoltok, ami PWM-es?
Az alap sajnos 3 tűs és picit zavar. Olyasmi kéne, ami nagyjából hangtalan működés mellett kiszolgál egy Q9550-est is, mert tavasszal tervezek venni egyet. Bár a mostani E6750-es többet fogyaszt és 3,4GHz-en is 25 fokos és 33 felett még sosem járt.
PH! tesztben 120 x 120 x 25-ös gyári méretadatok szerepelnek.
Jöhet olcsó és drága is, majd mérlegelek :D.

Esetleg lehet olyat kapni, ami maxon pörög, de van rajta szabályzó? Vagy olyan toldót, amibe csak simán beledugom a mostani ventit és azt dugom az alaplapba és le tudom korlátozni, hogy ne 1900-on pörögjön?

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#21414) dim dim válasza DoubleFe (#21406) üzenetére


dim dim
tag

mennyit szánok ár? max. 10E. De az a "nagyon max".
inkább olyan 5-6 környékén.

(#21415) dfdfdf válasza dim dim (#21414) üzenetére


dfdfdf
őstag

5-6 környékén minőségi hűtés NINCS :)
max használtan ha elcsípsz egy 212 est az tud halk lenni
10 körül használt ninja2-3 vagy mugen2..

(#21416) MPowerPH válasza Tothgera30 (#21412) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont azt akarta sugallani, hogy nem akar hűtőtornyot. Na most annál nagyobbat nehéz elképzelni, betakarja a teljes lapot. :DDD Azért keres 'lapra fújós' hűtőt.

Don't Tread On Me

(#21417) dfdfdf válasza MPowerPH (#21416) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hát igen nem egy kis darab láttam már élőben a matterhonom se kicsi de a havernál láttam egy ninja2est hááát az még sokkal nagyobb :DDD

azért próbáltam sugallni neki hogy "vegyen" kis hűtőt" de gera nem sajnálja a hűtőteljesítményt tőle :D :D

(#21418) Nite


Nite
őstag

remelem Henk is mond valamit hamarosan, mert ha meg 5 elott megrendelem szerdara megszerzi a nagyker ;]

Paid my dues!

(#21419) dfdfdf válasza Nite (#21418) üzenetére


dfdfdf
őstag

a legjobb a noctua de baromi hatalmas
a 2 legkisebb a matterhorn és a true rev c 1-2-3 fokkal gyengébbek csak és sokkal kisebbek.

(#21420) Tothgera30 válasza MPowerPH (#21416) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát biztos ami biztos alapon, ha az árát nem nézzük nagyon jó hűtő. Talán C12P SE 14 se lenne rossz, amúgy meg a Mattit ajánlom, de Henk úgy is a TRUE-t fogja ajánlani vagy a Corator-t ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21421) Najz


Najz
tag

üdv!
olyan kérdésem lenne hogy egy asus p7p55d lapba egy ilyen: patriot viper II ram ami hütő bordás itt elférne egy scythe ninja3?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#21422) Tothgera30 válasza Najz (#21421) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Attól függ milyen távolságra vannak a foglalatok egymástól. Nekem elférne, de lehet hogy nálad csak 3 foglalat lesz használható, mert ha túl közel van egyet biztosan letakar. Alá meg ekkora hűtőkkel nem fog bepasszolni a ram, így esélytelen alá rakni, szóval vagy szerencséd van és kihasználhatod az összes foglalatot, vagy nincs és 3 foglalat lesz használható, legrosszabb esetben 2.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21423) Henk válasza Nite (#21408) üzenetére


Henk
veterán

Ha nem lesz tuning akkor elég ez a Noctua de a fekvő hűtők jóval gyengébb teljesítményűek mint az állók. Szerintem egy 212+ is tud annyit mint ez a Noctua és fele annyiba kerül. Ha ilyen fekvőt akarsz abból nem tudok jobbat ajánlani. Állóból is van ami viszonylag keskeny de teljesítményre komolyabb. Thermolab Baram, TRUE rev.c, Matterhorn, Cogage Spirite sem foglal túl sok helyet. Noctua-nak az a hátrány is meg van, hogy fix fordulatú a ventije. Tehát megy 1300 rpm-em ha kell, ha nem és ott egy 14-nek már van hangja. Ha teszel elé olyan adaptert amit adnak hozzá akkor kisebb hangja lesz de terhelve is ezt a fordulatot tudja majd.

(#21424) Najz válasza Tothgera30 (#21422) üzenetére


Najz
tag

van olyan hütő aminél nem okozna bajt hogy hütőbordás a ram?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#21425) Nite válasza Henk (#21423) üzenetére


Nite
őstag

lehet, hogy noobnak fog hangzani, de ezeket nem lehet a CPU FAN csatira rakni, hogy az alaplap vezerelje a fordulatszamot :F

Paid my dues!

(#21426) hossszú


hossszú
őstag

i7 860-hoz milyen hűtőt ajánlotok, tuningot bírnia kell.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21427) Tothgera30 válasza Najz (#21424) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyel feljebb ajánlott Henk párat, őket érdemes megnézni :K .

Hogy idézzek: ..."viszonylag keskeny de teljesítményre komolyabb. Thermolab Baram, TRUE rev.c, Matterhorn, Cogage Spirite sem foglal túl sok helyet"... ;]

...esetleg még kiegészíteném a Nordwand-al és a Thermalright HR-01-el, de személy szerint ha nem akarnám sz@rrá tuningolni a Cpu-t, akkor egy Brocken Purple Edition-t vennék innen (de ez nem a reklám helye :P )... :)

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21428) Najz válasza Tothgera30 (#21427) üzenetére


Najz
tag

a giga lapoknál messzebb vannak a ram slotok? mert akkor lehet másik lappal járnék jobban

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#21429) Tothgera30 válasza Najz (#21428) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...sajnos nem tudom milyen lap, nekem az utolsó Giga lapom egy GA-M57SLI-S4-es volt :B . Na ott túl közel voltak a ram slotok :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21430) Najz válasza Tothgera30 (#21429) üzenetére


Najz
tag

értem köszi akkor megprobálok valamit kitalálni vagy megkérek valakit hogy méricskéljen :R

[ Szerkesztve ]

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#21431) python1 válasza Najz (#21430) üzenetére


python1
veterán

Hali!Nekem is az egyik lapom Gigabyte,nekem is problémáim voltak a nagyobb hűtőkkel a ramok nekem sem fértek el a nagy ramhűtőkre gondolok.Az utolsó kettőbe vannak most is. :((

(#21432) Henk válasza Nite (#21425) üzenetére


Henk
veterán

Természetesen rá lehet kötni csak nem minden lap tudja szabályozni a 3 tűs ventiket. Ha tudja akkor szerencséd van és szabályozni fogja, ha nem akkor van az a helyzet amit feljebb írtam.

hossszú: mennyit szánnál rá, milyen házban lenne?

Fallbala83: kifejezetten passzív olcsó hűtő nincs. Ninja 2-3, CM Z600 ami passzív de 10 k felett van mind. Először is milyen procira lenne?

[ Szerkesztve ]

(#21433) Fallbala83


Fallbala83
csendes tag

én valami csendeset keresek
milyen olcsó passzív hűtőt tudnátok javallani?
:R

(#21434) Nite válasza Henk (#21432) üzenetére


Nite
őstag

na, akkor kicsit tovabb csavarom a kerdest, olvasgatom nehany megoldasnal, hogy ugy alakitottak ki a bordat, hogy a legaramlat kepes huteni egyeb alkatreszeket is az alaplapon, pl. az eszaki hidat, ami nekem raadasul pont kinosan meleg :F

ennek van igazsagtartalma vagy csak parasztvakitas?

ha van akkor ez egy fontos szempont lenne a valasztashoz ;]

Paid my dues!

(#21435) dfdfdf válasza Nite (#21434) üzenetére


dfdfdf
őstag

Házhűtésed megfelelő? nagyon sokat tud segíteni ám :K

(#21436) Nite válasza dfdfdf (#21435) üzenetére


Nite
őstag

hat visszaraktam a hazba a cooler master-t amit a hazhoz adtak, a procin lathatoan segitett de az eszaki hid igy is ~76°C :(

Paid my dues!

(#21437) Henk válasza Nite (#21434) üzenetére


Henk
veterán

Ez annyit szokott jelenteni, hogy a borda hátulján szokott lenni egy terelő. Xigma S1283-on, hyper tx2-n van ilyen de komoly hűtőknél nem láttam még ilyet. Fekvő hűtővel lehet nyernél pár fokot de, hogy mennyit az csak akkor derül ki ha rápróbálod. Mondjuk amennyit nyersz a lapon annyit vesztessz a cpu-n azzal a hűtővel. Amúgy normális az a hőfok annál a lapnál, főleg tuning nélkül?

(#21438) Nite válasza Henk (#21437) üzenetére


Nite
őstag

hat, ez egy nagyon jo kerdes :F

Paid my dues!

(#21439) dfdfdf válasza Nite (#21436) üzenetére


dfdfdf
őstag

elöl is van hűtés? oldala rajta van?

(#21440) Nite válasza dfdfdf (#21439) üzenetére


Nite
őstag

elol nincs, oldala rajta van

Paid my dues!

(#21441) sunny84


sunny84
senior tag

hello .. volt egy proci cserém a régi athlonII x2 240 et nyugdíjaztattam és athlon IIx4 640 került bele a lapba , milyen hűtőt ajánlotok hozzá .... ( lehet tálán húznám is a prockót a későbbiekben ) .. a konfig az adatlapomon.. ja és ha lehet ne legyen ultra brutál nagy hogy kitépje az alaplapomat :U

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21442) hossszú válasza Henk (#21432) üzenetére


hossszú
őstag

Chieftec Bravo BA01-es házam van, 12-13k körül szánok rá.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21443) dfdfdf válasza dfdfdf (#21439) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ajánlott előre is tenni sőt mindenhova leszabályozva mert elég sokat hűt a gépeden.

(#21444) dfdfdf válasza sunny84 (#21441) üzenetére


dfdfdf
őstag

Mennyit szánsz a hűtésre ezt jó lenne tudni. Új vagy használt is jó?

(#21445) dfdfdf válasza hossszú (#21442) üzenetére


dfdfdf
őstag

1 körül újban :
Mugen2, ninja3, norvard kicsit gyengébb a hyper 212+
drágább Corrator ds, True rev C, Matterhorn az utóbbi 2 hűtő a csúcskategória legkisebb tagjai.
Remélem tudtam segíteni

(#21446) Henk válasza Nite (#21438) üzenetére


Henk
veterán

Ez kiugróan magas a többi értékhez képest. Jól mérhet a szenzor? Esetleg kézzel nézd meg mennyire meleg a borda vagy a lapod topikjában kérdezz rá, hogy másnál mennyi az érték. Előre és hátra mindenképpen ajánlott ventit tenni egy házban, hogy egy normális légáram kialakuljon.

hossszú: Mugen2, Ninja3, Nordwand jó lehet. Ha egy kicsit hozzáteszel Coolink Corator vagy Matterhorn.

dfdfdf: kicsit elkéstem. TRUE alapból nem tudja az 1156-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21447) agemate


agemate
addikt

Van egy Xigmatek HDT-S1283 hűtőm és úgy lehetett csak beszerelni, hogy felfele fújja a levegőt. Létezik olyan lefogató, ami lehetővé teszi azt a fajta felszerelési módot, hogy hátra fele fújjon a venti?

(#21448) Nite válasza Henk (#21446) üzenetére


Nite
őstag

erre mar en is gondoltam, de vegulis 2 napos a lap, gyari hibas lenne a szenzor :F

erintesre is eleg melegnek tunik, de szerintem nincs 70 fok :F

x58-as msi topik 4 hsz utan lassan 2 eve kihalt :(

Paid my dues!

(#21449) hossszú


hossszú
őstag

dfdfdf Henk köszi a segítséget, valószinüleg valamelyik Alpenföhn lesz a nyerő, nagyon tetszenek ezek a hűtők.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21450) Gerisz válasza agemate (#21447) üzenetére


Gerisz
addikt

Létezik hozzá, de nem tudom itthon hol tudod beszerezni.
Xigmatech Crossbow ACK-ATI775

engusz-nál van is. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.