Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#21451) sunny84 válasza dfdfdf (#21444) üzenetére


sunny84
senior tag

nem tudom hogy használtat érdemes e venni kicsit hűtőben tartok tőle :U ,,
a keret úgy 5-6 ezer :B

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21452) zsigmondz


zsigmondz
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni a következőben: Van énnekem egy C2D E7500-as procim teljesen alapjáraton, tuningolni nem szeretném mert főleg HD filmnézésre, netezésre használnám 90%-ban, 10%-ban viszont processzor izzasztó filmkódolásra amikor akár 24-26 órát is 100%-on terhelném. Jelenleg gyári hűtésem van ami iszonyat visít ami főleg filmnézés közben zavaró, a ház oldala le van szedve a jobb hűtés miatt, így még hangosabb. Ehhez hozzáadódik a 8800GT gyári hűtése amit passzívra fogok cserélni. Szükségem lenne egy olyan processzorhűtőre ami alapjáraton teljesen halk 600-800-as fordulat, max 1000, amikor pedig megy a terhelés akkor önmagától felkapcsoljon, ekkor a zaj egyáltalán nem érdekel mert olyankor úgyis minimum 8-10 órát kódol amit akkor indítok mikor mondjuk melóba megyek, szóval otthon sem vagyok. Ez a PWM érdekelne. Alaplapom: Asus P5QL/EPU. Ha jól érdettem a hozzászólásokból akkor a hűtőnek is tudni kell ezt, az alaplapnak is és akkor automatikusan be lehet állítani a Biosban? Ha pedig nem tudja az alaplap de a hűtő igen akkor egy külön programmal vagy hogy lehetne? Erre lennék kíváncsi hogy mit ajánlotok, köszi előre is!

(#21453) dfdfdf válasza sunny84 (#21451) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ha tuningolni is szeretnél akkor am inimum hyper 212+ vagy egy brocken ez alá nem adnám.

(#21454) dfdfdf válasza zsigmondz (#21452) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali

Ha van elöl és hátul is ventinek hely 2 csendes ventit kell venni és az oldalát visszatenni hidd el akár 10 fokokat is nyerhetsz.
8800GT passzivizálása hülyeség szerintem az egy kazán aktív hűtés kell neki amit Accelero S1 el meg 1-2 halk ventivel szépen le tudsz csendesíteni hogy ne halhasd.
A lapod PWM alapján szabályoz.

(#21455) Henk válasza Nite (#21448) üzenetére


Henk
veterán

Elképzelhető, de kérdezz rá az i7 topikban tuti van olyan akinek ugyanolyan lapja van mint neked.

zsigmondz: a lapnak és a ventinek is tudnia kell csak akkor működik a pwm. De van olyan lap ami tudja a 3 tűs ventiket is szabályozni csak előre nem lehet megmondani melyik az. De a lapod biztos, hogy tudja a pwm-et. Ha nem akarsz sokat költeni vegyél egy freezer 7 pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#21456) agemate válasza Gerisz (#21450) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm, le is csapok rá! :R

(#21457) mateddmeg


mateddmeg
csendes tag

Sziasztok!

Melyik hűtőt lenne érdemesebb megvennem egy i7-930 @ 3,8 Ghz-n járatott procihoz, a ház haf 932?

Noctua NH-D14 vagy Scythe Mugen 2?

a zajosság kérdése nálam fontos

Köszi

(#21458) Henk válasza mateddmeg (#21457) üzenetére


Henk
veterán

A Mugen talán halkabb valamivel meg jobban elfér, a Noctua meg erősebb meg sokkal drágább is.

(#21459) dfdfdf válasza Tothgera30 (#21401) üzenetére


dfdfdf
őstag

holnap csinálok :)

sorry elbambultam :)) :B

(#21460) Gerisz válasza mateddmeg (#21457) üzenetére


Gerisz
addikt

A Noctua nem ér annyival többet mint amennyivel jobb.

(#21461) dfdfdf válasza Gerisz (#21460) üzenetére


dfdfdf
őstag

Csúcskategóriát sose érdemes venni mert minimális különbség van és érben jóval drágább

(#21462) Gerisz válasza dfdfdf (#21461) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem például megvan az oka, hogy miért vettem. A hang számított nem a plusz teljesítmény. Én csak egy ventivel használom középen a videókártya hűtése miatt. Jelentős hangbeli különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#21463) dfdfdf válasza Gerisz (#21462) üzenetére


dfdfdf
őstag

a gyári csoda után a matti is csendes jószág :)

(#21464) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
na kivéztem végül egy CM 212+ cpu hűtőt és az lenne a kérdésem h egy CM Elite 335-ös házba beleférek-e?

Matthew 24:42

(#21465) Scorpus


Scorpus
csendes tag

Sziasztok!

Procihűtő vásárlása van tervben. Amik adottak: Asus P5E3 Pro alaplap, Intel Core 2 Duo E8400 E0 proci vagy Core 2 Quad Q9650 E0 proci (mind a kettő nálam van, majd eldöntöm melyik menjen a gépbe). RAM-ok még nincsenek meg, de ez függ ugye a procihűtőtől is, hogy elférjenek a RAM-ok. Adott még a ház, ami egy Thermaltake Element V Black Edition. A tápegység a ház aljában van, így biztos lesz elegendő hely majd a procihűtőnek, amúgy a ház is elég tágas, jól szellőzik. Amit kinéztem hűtőt: Scythe Mugen 2. Kérdés hogy ez megfelel-e? Tuning biztos hogy lesz, legalább 1600MHz FSB-n fog menni a proci, magasabbra nem tudom hogy érdemes-e, az alaplap is 1600-at ír max. A RAM-okat is olyat nézek majd ami 1600MHz. És ami még kérdéses ugye, hogy ebben az alaplapban hogyan férnének el a RAM-ok a procihűtőtől? Mik azok a fajták amik még elhelyezhetőek? Néztem Mushkin RAM-okat, de azok közül a sima bordásat (pl Blackline, Radioactive Frostbyte stb.) esetleg G.Skill de azoknak magas a hűtőbordája esetleg a Ripjaws annyira nem, bár ezeket a RAM-okat még nem láttam élőben nem vagyok járatos.

Szóval aki tud segítsen ebben a kérdésben dönteni, köszi :)

A mostaniakon kívül a régi rendszerben is voltak pozitív értékeléseim -> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Scorpus

(#21466) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

szeretnék venni egy jó cpu hűtöt egy INTEl i5 760 procim van nincs húzva!
a COOLERMASTER Hyper 212 Plus néztem jókat hallotam róla és annyira nem vészes az ára. Az lenne a fontos hogy halk legyen és egyszerü legyen felszerelni mert még sose csináltam ilyet! Néztem a COOLINK corator ds de az már komolyabb darabnak tűnik nem tudom hogy nekem megérné e. A jövőbe lehet hogy kicsit húzni fogom a procit de nem akarom túlzásba vinni! Ti mit javasoltok melyik legyen?

tisztelettel faranus :R

(#21467) Henk válasza faranus (#21466) üzenetére


Henk
veterán

Egy közepes tuningot még a 212 is elbír bár nem a leghalkabb kategória, de árban meg jó így még egy venti csere is beleférhet ha nem vagy vele elégedett. A Corator komolyabb tuningot is bír meg halkabb is de neked nem indokolt szerintem annyit költeni rá ha alapon akarod használni.

(#21469) faranus válasza Henk (#21467) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi hát nem tervezek nagy tuningot amúgy is az a fontos hogy a gyári hűtőnél jobb legyen és halkabb!

tisztelettel faranus :R

(#21470) Gerisz válasza dfdfdf (#21463) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem 212 volt, amitől nem vágytam nagyobb teljesítményre, de a VRM-R4 elé került és úgy hangos volt.

(#21471) Woolin


Woolin
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy processzor hűtőt AMD Athlon X2 4400+-os processzorhoz. Milyet ajánlotok? Tuningolni is szeretném a kicsikét, magasabb sebességre húznám.

(#21472) dfdfdf válasza Woolin (#21471) üzenetére


dfdfdf
őstag

Freezer 64 pro szerintem megteszi arra a kicsi procira esetleg TX3 de az hangosabb
DE komolyabban akarsz rákölteni egy hyper 212, brocken esetleg gross and clocker.
Vagy használtan egy EKL narancssárga csoda :K

(#21473) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Üdv!

Egy coolermaster v 10-et akarok venni a core i7 920-as procimra.(nem húzom)
Szerintetek jó?

A gyári hűtő meddig hűti le a processzort alapjáraton/ terhelve?Valaki megtudná mondani?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21474) Henk válasza Gergosz2 (#21473) üzenetére


Henk
veterán

Ja, jó drága meg jó nagy. Ha nem akarod húzni akkor egy V10 teljesen felesleges, mondjuk ez a hűtő amúgy sem éri meg az árát. Töredékéből tudsz venni egy normális hűtőt. Mennyit szánsz rá? Mondjuk alapon a gyári hűtő is bírja csak legfeljebb magasabb hőmérséklet lesz meg hangosabb lesz.

(#21475) donbos12


donbos12
tag

Én tudok ajánlani egy nagyon jó hűtőt :
Scythe Mugen 2 illetve a Scythe többi hűtőjét is.

Nagyon jól hűti a procit full és totál csendes terhelésen tuninggal 40 fok a max!

Nyugalmi állapotban 29-30 fok!

[link]

Nem is veszélyes az ára 10000 körül meg lehet venni.

UI.: Amikor betettem a gépembe a BIOS-ban Silent-re volt állítva a Q-Fan na hát annyira alacsony fordulatszámon forgott (180-200RPM) ,hogy az alaplap bootoláskor kiírta ,hogy CPU FAN ERROR :) .Át kellett raknom Turbo-ra ,hogy a bios ne higgye azt ,hogy nem jó a ventillátor ,de így is max 600-700 a fordulat tehát nagyon csendes!

[ Szerkesztve ]

PSN ID : bosco111

(#21476) Gergosz2 válasza Henk (#21474) üzenetére


Gergosz2
veterán

Fején talátad a szöget engem kezd idegesíteni a ventillátor zaja.

És te milyne hűtőtajánlanál.Alttad a kollega ajánlata nem rossz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21477) Gergosz2 válasza donbos12 (#21475) üzenetére


Gergosz2
veterán

neked is core i7 920-ad van?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21478) donbos12 válasza Gergosz2 (#21477) üzenetére


donbos12
tag

Nem.
Jelenleg egy E7500-am van ,de 2 nap múlva Q9650-em lesz ,de azt hiszem LGA 1366-ra is szerelhető a ventillátor bár ez nem tuti!

Nekem nagyon jók a tapasztalataim.Halk és hűt mint egy állat.

Bár rosszul mondtam 40 fok fölé megy terhelés alatt ,de nem megy följebb.Mondjuk a házamban nincsen semmilyen rendszerhűtő ventillátor azzal is lehet nyerni elég sokat hőfok terén.

Íme egy kép.

PSN ID : bosco111

(#21479) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Noctua NH-D14

Erről elég jókat írnak.Vélemények?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21480) Tothgera30 válasza Gergosz2 (#21479) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon jó, a léghűtők királya, de nagyon drága is, sajnos nem mindenhol fér el, förtelmesen ronda ventiket adnak hozzá, amiknek csak 3 tűs csatijuk van, így fordulatszám állítás Pwm-en nem lehetséges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21481) dfdfdf válasza donbos12 (#21478) üzenetére


dfdfdf
őstag

E7500 és a i7 nem egykutya hőtermelésben. De amit ajánlasz tényleg jó választás egy i7re

(#21482) Nite válasza Tothgera30 (#21480) üzenetére


Nite
őstag

na ez mas megvilagitasba helyezi a dolgokat :o

akkor legyszi ajanljatok egy hutot, ami belefer egy CM 335-be, 70C alatt tart egy nem huzott i7-950-et teljes terhelésen is, "hangtalan", lehet PWM-rol vezerelni es nem egy batar allat :B

Paid my dues!

(#21483) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, ma veszek egy CM 212+ -t a 955BE-mre, szerintetek abszolút laikusként hozzá foghatok a felszereléséhez egyedül is?! üdv

(#21484) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Na akkor ajnljatok egy jó hűtőt i7 920-ra.

20000 ft a teteje.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21485) dfdfdf válasza Nite (#21482) üzenetére


dfdfdf
őstag

True rev:C de ehez gyárilag nem jár i7es lefogató külön kell venned
Corrator DS bár a másik 2höz képest picittalán nagyobb (DS és True: Henk kedvence :) )
Matterhorn ez a legkisebb tuninghűtő ilyenem van és csendes mint állat ezt tudom ajánlani.

(#21486) dfdfdf válasza Jim-Y (#21483) üzenetére


dfdfdf
őstag

Igen hozzáfoghatsz nem nehéz de ne kapkodj. Nem nehezebb mint egy puzzle. DE ÓVATOSAN!!!

(#21484)

matterhorn; True rev:C(nincs hozzá gyárilag lefogató), Corator DS, Mugen2, Ninja3,Noctua át nem ajánlok mert drága és hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#21487) Jeesus


Jeesus
csendes tag

Sziasztok!

Első kérdésem az lenne, hogy milyen jó ár/érték arányú hűtőt ajánlanátok AM3-as Phenom II X4 955-re.

Illetve egy Off topic kérdés:
Hogyan lehet lebányászni a gyári CPU hűtőt a prociról, ha igen csak rá van gyógyulva,
létezik erre valami jó módszer???

Előre is köszi

Jees-> Phenom II 955 X4 ROCKS!!!

(#21488) dfdfdf válasza Jeesus (#21487) üzenetére


dfdfdf
őstag

mennyit számsz a hűtésre?
ha procival együtt jött a hűtés akkor óvatosan a fémkupal alé egy pentét betolsz vagymintha meg akarnád csavarni a procit abordán égy könnyen elengedi.

(#21489) animatrix11


animatrix11
őstag

hy

mit tudtok ajánlani univerzális hűtő kéne a mostani freezer 7 rev 2 helyett
amit ajánlottak: Arctic INTEL Freezer XTREME rev.2, ára jó, viszont kis müanyag baszomokkal kell lefogatni a lapra mint a freezer 7nél kb 10-15 le fel rakás után már mind eltört :Y , viszont, kizárolag olyan jó, hogy ne kelljen kivennem a lapot ahoz, hogy tudjak procit cserélni, mi van még ilyen hasonló ár/teljesítmény, de nem ilyen fos lefogatókkal

amugy az eltört lefogatóra esetleg van 5let mivel tudom pótolni :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21490) animatrix11


animatrix11
őstag

hy

mit tudtok ajánlani univerzális hűtő kéne a mostani freezer 7 rev 2 helyett
amit ajánlottak: Arctic INTEL Freezer XTREME rev.2, ára jó, viszont kis müanyag baszomokkal kell lefogatni a lapra mint a freezer 7nél kb 10-15 le fel rakás után már mind eltört :Y , viszont, kizárolag olyan jó, hogy ne kelljen kivennem a lapot ahoz, hogy tudjak procit cserélni, mi van még ilyen hasonló ár/teljesítmény, de nem ilyen fos lefogatókkal

amugy az eltört lefogatóra esetleg van 5let mivel tudom pótolni :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#21491) Tothgera30 válasza Nite (#21482) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát eléggé, én is azért döntöttem a Matti után a Ninja 3 mellett. Na, szóval ajánlhatok én is, de mint mások is ajánlanak a Matterhorn, na nekem olyanom is volt és nagyon elégedett voltam vele, szóval bőven ajánlható, illetve kedvezőbb áron a Nordwand, Mugen 2 vagy a Ninja 3 lehet még befutó. Személy szerint a Matti és a Ninja 3 volt/van nálam a befutó két hűtő, a Matti inkább tuning szempontjából előnyös, viszont a Ninja 3 meg passzivitás szempontjából, mert én húzott 965BE-hez teljesen passzívan használom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21492) fgabo


fgabo
tag

Hy
Milyen hütőt ajánlotok egy 550BE@X4 hez? Tuning is lesz. Valami halkabb verzió érdekelne. :R

Privikre illik válaszolni!

(#21493) Henk válasza Gergosz2 (#21476) üzenetére


Henk
veterán

Inkább Mugen2, Matterhorn, Corator, TRUE rev.c.

Nite: már ajánlottam.

dfdfdf: a rev. c alapból tartalmazza az 1366-os lefogatót. ;)

animatrix11: ami lap kiszerelés nélkül szerelhető az mind pattintós. Illetve van pár db amihez először kell kivenni a lapot utána már nem.

(#21494) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek, aki segített, meglett véve a CM Hyper 212+, tegnap fel is lett applikálva heveny 2 óra küzdelem árán (jó munkához idő kell) :C
Leírhatatlan a különbség a 955BE gyári hűtője és e között :D Előbbi terhelve 6000 felett pörgött, mint egy mini rakétaporszívó :DDD
Így netezés-zene-stb közbe 31 fokos proci és 680as ventisebesség van, eszméletlen :D

Még1x köszi, és akinek van 7ezer pénze, elég mély háza, az vegyen ilyet!!! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#21495) dfdfdf válasza animatrix11 (#21489) üzenetére


dfdfdf
őstag

Egyszer se veheted ki lapot hogy a tartó keretet feltedd rá? (minden értelmes hűtő külön kerettel operál mert a gyári szutykok értelmes súlyú hűtőt nem bírnak el hosszútávon.
Ezért alkalmaznak backplateket hogy a súlyt elosszák a az alaplapon.)

(#21496) DoubleFe válasza fgabo (#21492) üzenetére

Alpenföhn Matterhorn vagy Scythe Mugen 2,Ninja. Mennyit szánsz rá?

(#21497) dfdfdf válasza fgabo (#21492) üzenetére


dfdfdf
őstag

nekem ilyenen matti van :)
Corrator DS
matterhorn
Mugen2
Ninja3
True rev:C
hirtelen ennyi jut eszembe

(#21498) bleró


bleró
tag

sziasztok. bocs ha rossz helyre irok,de nem találtam megfelelő topikot. cm tx3-mat hogyan kell leszabályozni ebben a gyga lapban?[link] előtte csak asus lapjaim voltak és ott egyszerü volt a hardver monitornál beálltani a silent módot.és úgy halk volt a tx3. igy sajnos hangos.légyszi segtsetek.előre is köszönöm a segtséget :R

(#21499) dhizzy


dhizzy
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék! Q9650 masszív tuninghoz keresek minél csendesebb hűtőt, szóba került:

Thermaltake Frio
Scythe Mugen 2 & Ninja 3
Alpenföhn Nordwand
Coolink Corator

Sok tesztet végignéztem és a Frio bizonyult ár/érték viszonylatban a legjobbnak (a többieket mind odaverte), csak furcsáltam, hogy itt a fórumon nem nagyon találok információt/tapasztalatot róla...

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2523&page=1
http://www.overclockersclub.com/reviews/thermaltake_frio/

Mi a véleményetek? Pls segítsetek, sürgős lenne a döntés..

Köszönöm :R :R :R

A lényeg a részletekben rejlik

(#21500) ThodEE válasza Tsebacsi (#21494) üzenetére


ThodEE
őstag

De még 7e se kéne ha elolvasnák néha amit a másik ír, pl én is 3500ér árulom, nem azért mert tönkretettem volna, hanem mert kifogástalan állapotban sem adnak érte többet, és számomra csak egyszerűen kicsi. Vagy nem bírják kivárni december elejét, mert akkor lesz meg a másik hűtőm.

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.