Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22551) tibi72


tibi72
aktív tag

Nem találok meg felelö hütöt ami 965 procihoz jo lenne és be is férne ,igy megmarad V6Gt hütö és veszek egy új házat egy CoolerMaster CM 690 II Advanced-t. Van valakinek tapasztalata rola??

(#22552) Milka 78 válasza tibi72 (#22551) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Giga vezérli és az MSI is,de visszatérő probléma,hogy az Asus nem,bár az új 8-as szériát nem vágom,de az M3,M4-esekkel baj volt...Cm 690 II?Viccelsz? :K Nagyon menő ház én is olyat szerettem volna,de győzött a pénz((telenség).
Milyen kuckóval vagy is bajba?

[ Szerkesztve ]

(#22553) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv. Egy Phenom II x2 555 (nem blekk edísön) procira kellene egy hatékony és halk hűtő.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22554) tibi72 válasza Milka 78 (#22552) üzenetére


tibi72
aktív tag

A ház amivel bajban vagyok az egy AEROCOOL Strike-x
Sokat attam a külsöségekre és nem vigyeltem a belsö dolgokra csak minimálisan. És arra jöttem rá hogy elég szükösen vagyok bene igy is. Szóval csere és eladó lesz!! Pedig élöben is jol nézki sajnálom nagyon de nem egy praktikus ház kisebb cuccnak tökéletes.
Most már rájötem hogy nem minden a külsöség!!

(#22555) Neil Watts


Neil Watts
veterán

na perceken belul szerelem be az AC Freezer-t :DD

(#22556) Torry válasza Neil Watts (#22555) üzenetére


Torry
addikt

Várom az eredményeket! :R

(#22557) dokee78


dokee78
félisten

Ez mennyire veri a Hyper 212 plust-t?
Alpenföhn GrosClockner
Fújj,csak 3pines a csatija.
Az mi a kép bal oldalán bekarikázva?

[ Szerkesztve ]

(#22558) Gerisz válasza dokee78 (#22557) üzenetére


Gerisz
addikt

Gyári ventivel gyengébb, de halkabb.

Az a fordulatszám szabályzó.

(#22559) Torry válasza dokee78 (#22557) üzenetére


Torry
addikt

1 hónap gar?
Az mi?

(#22560) proci985 válasza Teasüti (#22549) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Noctua tényleg annyira jó, elhiheted;)

a codegen házad van, ami az adatlapon? mennyi helyed van az alaplaptól mérve az oldallapig?

tibi72: volt sima 690enem. az alapján ne vegyél bele backplatehűtős első szériás Thermalright IFX14et, mert az a túlméretes backplatehűtő miatt nem fér be. második szériás már oké, ebből eredően a piacon lévő összes procihűtő gond nélkül befér. max a felső ventihelyeket nem tudod betölteni. annyiért jó ház, akinek nincsenek extrém igényei, azoknak jó ház jó áron.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22561) Möhe


Möhe
addikt

sziasztok

erre kaphatok segítséget?
köszönöm

(#22562) Neil Watts válasza Torry (#22556) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia/sztok!

Mint igertem, a teszt nem marad el:

NAGYON allat ez a huto.

A gyari AMD-s cucc 3500RPM sebessegen tartotta alapon 45°-on, prime95-tel felugrott majd 60-ig.
Az AC-vel pedig 1350-1500 RPM-mel alapon 32-3, 3 perc pime utan 53 fok max. es ez a maximum.

A felszereles erdekes volt.

A gyari huto teljesen rafekudt a nagy feluletevel a procira. ez eloszor nem. (ugy nezett ki) Kicist be voltam emiatt sz**va, de vegul jo lett. az MX2-es paszta meg amivel alapbol adjak, az valami eszmeletlen jo! :D

Ha kell meg valami info akkor kerdezz! :)

Möhe: ha oda esetleg felmegy ez az AC ami nekem van, akkor ajanlom, igaz, ventis, de nagyon csendes! :R

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#22563) Gerisz válasza Neil Watts (#22562) üzenetére


Gerisz
addikt

Kicsit mehet ott a Large FFT's teszt (20 perc fél óra, addig netezgetsz) és mindjárt megörülsz :)
Mekkora órajelen és feszen?

Möhe:
Egy hivatalosan meg nem jelent foglalatról mit lehet tudni biztosat?
De ha minden igaz akkor jó lesz.
Ez egy 990FX-es lap.

[ Szerkesztve ]

(#22564) Milka 78 válasza tibi72 (#22554) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig ez nagyon zsivány ház.Én a kis tesóját használom(rs9),mert abban van kábel menedzs,de most látom,hogy az enyém pont 5mm-rel szélesebb.Ennek mi értelme volt,hogy vékonyabb lett.Nálam szépen elfér a Yasha ami 159mm és még van egy kicsi hely.Lehet hozzám beférne,de szűkösen... :F

core2 : Engem is a fesz érdekelne és,hogy mely fordulatszámon kezdi hallatni magát.

[ Szerkesztve ]

(#22565) Willanyász


Willanyász
csendes tag

Sziasztok!Van egy phenom 2 955 procim amit egy Hyper 212 1 ventis tuningnál felmegy a magórajel felmegy 65 fokra és utána hibázik.Menyivel jobba Hyper 212+ os verzió?sehol nem találtam összehasonlító tesztet.vagy esetleg valami más lehetőség ami jó nagy tuninghoz és halk?

(#22566) proci985 válasza Willanyász (#22565) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyid van rá? mennyi idő alatt és milyen program alatt megy fel? mennyin jár a proci? szerintem a 212+ annyival nem lesz jobb...

esetleg próbálkozhatsz erősebb ventivel, bár figyelembe véve a gyárit, kb a Scythe Ultra Kaze 3000 lenne a járható út, az meg még leszabályozva is épp elviselhető kategóriába esik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22567) Willanyász


Willanyász
csendes tag

A procit 3700-ra álítottam,IntelBurnTest volt ami felmelegítette.Mi van ha teszek rá még egy ugyanolyan ventit mint ami van rajta az menyit jelenthet?vagy ha más fordulatú venti megy rá az nem baj?

(#22568) proci985 válasza Willanyász (#22567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a gyengébb venti fújja, az erősebb szívja, úgy oké lesz. másik irányba kevésbé. mégegy ventivel olyan 3-5 fok nyerhető.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22569) Teasüti válasza proci985 (#22560) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még nem méregettem; reményeim szerint ha jól az új proci (qx9650-et szeretnék 4ghz-en hajtani, vagy ami a csövön kifér), akkor egy kalap alatt lemérem a házat is, hogy rámegy-e egyáltalán. Noctua oldalán van egy szép kis méretezett skicc a hűtőről.
Amúgy érzésem szerint sanszos, h nem fog beférni magasságban, még ha az alaplapon nincs is útban semmi sem. Főleg mivel vagy egy ventivel hajtom, vagy ha meg kellene emelni a másodikat a ram borda miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22570) proci985 válasza Teasüti (#22569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

első venti 120as, tehát sokat emelni nem fog kelleni. viszont az a hűtő majd 16 centi magasságra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22571) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Melyik a legjobb hűtő 8-9 ezerig egy X6-s procihoz? Tuning is van benne rendesen :D

Freezer Xtreme-t rendeltem, de az nincs raktáron...így tudom még ott van a Hyper 212+ ,de ezen a 2n kívül nincs más jó alternatíva? :F

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#22572) ricshard444


ricshard444
veterán

Vagy inkább várjam ki a Freezert még beszerzik?

Vannak dolgok...

(#22573) Torry válasza Neil Watts (#22562) üzenetére


Torry
addikt

A hangja milyen a hangja milyen a hangja milyen? :))

(#22574) Willanyász


Willanyász
csendes tag

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2558&page=5

(#22575) Torry


Torry
addikt

Annyira jó.
A Katana 3 csak az örs mellett van, AC meg Duna Plaza.
Nem tudok dönteni.

(#22576) Torry válasza Torry (#22575) üzenetére


Torry
addikt

Elképzelhető, hogy a ramjaimtól (sima, semmi extra) nem fér el a Freezer 13?
Asrock lapom. És úgy szeretném feltenni, hogy a ramoknál legyen a ventilátor.

(#22577) Milka 78 válasza Willanyász (#22574) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Milyen feszen használod,mert ez gyanúsan magas...Viszonyítás képen én 1.465v(ez már irreálisan magas fesz) Prime alatt 55-56 fokig(mag hő 51fok)melegszik az ugyan olyan procim,de 1.45v fölé tartósan nem szabad menni,mert a proci károsodhat...és 60 fok fölé ne engedd(elméletileg 62 fok).A Freezer 13-sem lesz megoldás ha magas feszen vagy.ha egy 955Be-t igazán nyúzni kezdesz akkor Mugen2,Yasha(csak alsó tápos nyitott tetejű házban) vagy valamilyen hasonló kaliberű hűtőt szerezz be...

[ Szerkesztve ]

(#22578) Milka 78 válasza ricshard444 (#22571) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Freezer Extremet mond le,mert a 955be-m alatt is elvérzett(nálam 1.41-v ig bírta ami épp hogy az X6 alapfesze fölött van).Kérdezd Gyufaaa fórumtársat(X6 1090t-t nem vitt el alapfeszen,az-az csak épphogy).Mindkettőnknek Rev.2-ese volt és mindketten eladtuk.A Freezer egy nagyon jó hűtő és némi tuningot is elvisel nagyon halkan,de inkább hangra lett kihegyezve nem tuningra és főleg nem X6-ra.Hypert is feled.X6 és a 8-9 ropis hűtő felejtős.Mugen2,Nínja3,vagy a fent említett Yasha ami a legjobb áron a legnagyobb hűtési teljesítményt adja(vannak jobbak is,de az még drágább).

(#22579) Willanyász válasza Milka 78 (#22577) üzenetére


Willanyász
csendes tag

Nem adtam neki semmi feszt csak szorzót emeltem.lehet megpróbálkozok még egy ventivel. Felső tápos a házam nyitott oldallal,C3-as proci.Lehet hogy kicsi a táp és azért melegedne?pedig a feszültségek stabilak nem ingadoznak,meg amúgy is letiltana az enermax tápom.

(#22580) Milka 78 válasza Willanyász (#22579) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha ez alapfeszes hőmérséklet akkor az baromi sok,valami ott nagyon nem jó.Nekem is c3-om van,de alap feszen még a Freezer is megtartotta az 51 fokot,úgy hogy nem volt maxon.Milyen házban van(tipusa) és vannak e benne ventik(töltsd ki légyszi az adatlapod,mert úgy könnyebb segíteni ;) ).

Ui:Lényegtelen,mert ha le van véve az oldala akkor nem számít...valami oltári gubanc van ott.Van gyári hűtőd?Ki kéne vele próbálni.

(#22581) Qru válasza Torry (#22576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elfér úgy simán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22582) geckowize válasza Qru (#22581) üzenetére


geckowize
őstag

Milyen paramétereket kell figyelembe venni ilyenkor? Az ac oldalán levő méretekből gondolom a magasság a fontos, hogy beférjen a gépházba, valamint hogy ne érjen a ramokhoz, de az utóbbit h lehet eldönteni?

(#22583) vader108


vader108
tag

Sziasztok!

Most veszek Amd Phenom II X4 955BE Processzort. Kérdésem az lenne hogy milyen hűtőt vegyek hozzá ami eléggé lehűti(árban 5000-13000):elöször egy Asus Silent Square EVO gondoltam. Segítsetek plz:) Fontos lenen:) Másik kérdésem hogy aerocool magic 3d házam van amiben van 2 venti(1oldalt, 1 elöl lent) kérdésem hogy mindkettő fújja be a levegőt az nem baj? segítsetek plz:) ksözönöm előre is:)

(#22584) Milka 78 válasza vader108 (#22583) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Ha jó,erős,halk hűtőt szeretnél ami bírja a strapát és még elérhető áron van akkor a Scythe Mugen 2-est ajánlom(12-13 ropi).Alapon baromi halk,de ha nagyobb tuningra adod a fejed akkor sem fog cserben hagyni,de vigyázz mert a két első memória slot-ba csak alacsony bordás memóriák fognak férni(a két hátsót nem bántja)Az Asusok drágák és gyengék,régi fejlesztések.Ha olcsóbbra vágysz akkor egy Freezer 13-ast kipróbálhatsz(7200ft).Ezzel is lehet tuningolni,de nem olyan szinten mint a fenti hűtővel(inkább alap feszültségen),viszont halk ez is.Elöl és oldalt beszívja a levegőt viszont hátra szerelj be egy ventit ami kifújja a meleget a kuckóból.

Ui: Olvas vissza egy kicsit,mert pont 955-965Be-k hűtése volt a téma a héten. :K

[ Szerkesztve ]

(#22585) vader108 válasza Milka 78 (#22584) üzenetére


vader108
tag

Szia!
köszi válaszom! Nem akarom tuningolni a cuccot. Csak Annyit akarok hogy ne legyen baromi zajos és játék közbe se verje az egeket a hőmérsékelt:) Bár fogalam sincs hogy fogok én hátulra beszerelni +1 ventit:S

(#22586) vader108 válasza vader108 (#22585) üzenetére


vader108
tag

Alpenföhn Nordwand RevB az nem lenne jó választás?:)

(#22587) Qru válasza vader108 (#22586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De.

#nincsbennetarcsi

(#22588) ricshard444 válasza Milka 78 (#22578) üzenetére


ricshard444
veterán

És 2 ventivel a Hyper 212+ az jobb,mint egy alap ventis Freezer Xtreme? Mugen 2 meg ezek már kintvannak a keretből :( Főleg futárral...

Vannak dolgok...

(#22589) Milka 78 válasza Qru (#22587) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az nem csak elforgatva megy fel AMD-re?

vader108 : Ha csak elforgatva megy fel a procidra akkor nem,mert ahoz alsó tápos,nyitott tetejű ház kell.Ha felmegy hosszában is akkor jó,de felesleges,mert a Freezer 13-as baromi halk és simán jó neked,főleg,hogy nagyon versenyképes az ára. :K Most elég sok emberke veszi 955-965 be-hez.

[ Szerkesztve ]

(#22590) Milka 78 válasza ricshard444 (#22588) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Erre sajnos nem tudok válaszolni de egy X6-osról nem lehet lespórolni a hűtést.Inkább gyűjts a kerethez,mert kelleni fog.Viszonyítás képen az említett kolléga egy V10-essel hűti.Ahoz képest én eléggé olcsó hűtőt ajánlottam :K Amúgy a Freezer Extreme alapból gyengébben hűt,mint a 212+,mert extra halk kis légszállítású venti van rajta.A 212+on meg egy mákdaráló ami pörög mint állat,tolja a levagőt,de cserébe jó hangos,viszont hűt is.Amúgy van itt a PH-n is teszt a Freezer Extreme-ről és ők is hasonló következtetésre jutottak.Még a gyártó szerint is erősebb az olcsóbb Freezer 13-as tőle amit szintén nem raknék X6-fölé.

(#22591) ricshard444 válasza Milka 78 (#22590) üzenetére


ricshard444
veterán

Értem,köszi a választ,akkor benézek a használtak közé hátha van ilyen áron valami használható erre a procira :DDD

Vannak dolgok...

(#22592) ricshard444


ricshard444
veterán

Xigmatek HDT-S1283 ez jó hűtő?

Vannak dolgok...

(#22593) Torry


Torry
addikt

Áh.
Megvettem a freezer 13-t, de nagyon ugy néz ki, hogy az én lapomra csak kétféleképpen lehet felenni, vagy alulról szívja vagy a táp felől.
Erre nem számítottam. :F

(#22595) Tothgera30 válasza dokee78 (#22594) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Felejtsd el :K .

szerk.: Leírom miért :D . Szóval ha ránézel ide, könnyen megtalálod ugyanezt, csak más márkanév alatt, és eléggé gyengus, szóval inkább egy használt Mugen vagy Ninja 6-7-8k körül, sokkal többet fogsz vele érni ;) .

ui.: Nagyon jó árban van még mindig, ezt is ajánlanám :DDD !

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22596) Willanyász válasza Milka 78 (#22580) üzenetére


Willanyász
csendes tag

Most próbáltam primere mellett felmegy 60 fokra.kerestem 1 12 cm-es ventit igaz az csak vagy 800 at forog a másik ami rajta van az max 2000-ret így egymás után téve 3 fokot jelent.Milyen programmal nézzem a hőmérsékletet?Ami van everesztem az nem telepítős csak az exe féjlt kell elindítani most letöltöttem az alaplaphoz az easy tune 6 programot az is tud hőfokot.Valahol olvastam hogy van az everesztnél is jobb csak nem tudom a nevét.

(#22597) Neil Watts válasza Torry (#22593) üzenetére


Neil Watts
veterán

:F :O
ejj... most igy akkor nem jo?
Amugz akit erdekel> nekem felment fasyan, es mukodik.
A proci teljesen alapon van minden tekintetben.
GTA4 /ertsd: 3D-s jatek/ lehet hallani a hangjat.

Willanyasz: coretemp/cpu-z

[ Szerkesztve ]

(#22598) Qru válasza Willanyász (#22596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Coretemp vagy Realtemp.

#nincsbennetarcsi

(#22599) dokee78 válasza Tothgera30 (#22595) üzenetére


dokee78
félisten

Igen meg fogom venni,ez lett a végleges.
Veri a Hyper 212plust?
Tetszik a talp kidolgozása is nagyon.

Szerk.
Úgy látom jól bír a magas feszekkel is.Teszt

[ Szerkesztve ]

(#22600) Torry válasza Neil Watts (#22597) üzenetére


Torry
addikt

A dolgát teszi, ráadásul halk is.
Majd vennem kell egy alsó tápos házat (egyébként is tervben volt) aztán úgy tökéletes lesz és nem is rezonál majd be :((
Egyébként az Asrock OC Tuner-el menet közben is lehet állítani a venti sebességét, most 1250-en pörög, 55 foknál kapcsol fentebb.
3.3-on jár most még a phenom, így idle 37-40 fok. Játéknál 50 felett jár, ott már hallani, bár akkor a vga is felkapcsol, ráadásul fülessel tolom, nem hallom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.