Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22751) sestertius válasza proci985 (#22745) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, én is láttam, hogy "létezik" hozzá 1156-ra lefogató, de valóban a beszerzés... :U

Gondolom nem lehet rossz a Noctua NH-U12P SE2 sem... végül is össz-vissz. 4k-val olcsóbb csak, mint a D14... A Prolimatech is "lista áron" itt mozog...

No rendben, ez már csak egy döntés, nézelődés... és annyi.
Majd írok, mit sikerült beszereznem - és persze már van egy pár feljegyzett, mért eredményem a jelenlegi H70-el, kíváncsi leszek, mennyit ver rá majd a leendő léghűtő! Majd közvetítek! :D

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22752) proci985 válasza greenfairy (#22749) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

folytatva, kifutottam: egy darab alacsony fordulatszámú ventivel is jól megy a Mega, annak a hűtőnek az az egyik nagy előnye, hogy remekül skálázódik a venti függvényében (alacsony fordulatszámúval is jó).

6.45Vn mennyit forogonak a házventik? mert ha alapból 1000resek, akkor olyan 600rpm körül már lehet nem lesznek hallhatóak.

az látszik körbenéztél:) mi lesz még várhatóan a házban?

sestertius: ismerek olyat, aki két hónapot várt az IFX14ére. én eredetileg TRUEt kerestem, viszont az apróban nem volt, boltban akkor rendelésre, apróban viszont valaki már hónapok óta sikertelenül árult egy IFXet. másnap este a hirdetés lekerült:) itt annyival jobb a helyzet, hogy pl a helyi boltban -15k fős kisváros!- árulnak bolt-trough kitet és mindenféle kiegészítőket. bár a Noctua beszerezhetőségéhez képest itt is gyászos a helyzet.

ha lesznek összehasonlító eredmények arra kíváncsi leszek:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22753) greenfairy válasza proci985 (#22750) üzenetére


greenfairy
tag

Hmmm... kezdem kapisgálni.
Tippre viszont azért befelé min. 98m3, kifelé pedig 72m3, megtámogatva még a procihűtő ventijével csak elég kell legyen valamire. A többit meg ki kell tapasztalnom.
(A házventik összességében elegek lehetnek (2db PK2 3db PK1)? Vagy pl hátul mind a kettő legyen PK 2 (PK 3-at már meg se említem)?
Köszönöm!

(#22754) proci985 válasza greenfairy (#22753) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pk2/pk3 mivel tud többet az elsőnél (és mennyivel kerül többe)? Noiseblockereket nem ismerem ennyire.

annyi légmozgásnak elvileg elégnek kell lennie, házban eléggé egyenes a levegő iránya. nálam 6V körül állt be a meleg 3 1200as ki + 1 1200as be + 1 900as be felállással (mind 120as), szintén leszabályozott 1600as procihűtővel, viszont a Cosmosban sokkal jobban megtörik a levegő útja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22755) greenfairy válasza proci985 (#22752) üzenetére


greenfairy
tag

:) Hát igen, egy "kicsit" körbenéztem, mivel azt gondolom, hogy egy ilyen kiadásnál meg kell fontolni mit tesz az ember fia. (Keresetemből veszem a gépet és nem nagybácsi örökségéből. :) )

A LianLi ventiteszt innen van: (Bár őszintén szólva nem tudom pontosan, hogy a házban milyen típus van.)
http://www.pc-experience.de/wbb2/thread.php?threadid=29848
7 volton 667pörög. És bár kevéssé halható... de azért mégiscsak 5 darab van belőle. Ezért akarom kiiktatni alapban 1-3-nek a hangját.

A Mega Shadow skálázódását örömmel hallom! :)

A pontos konfig még alakulóban, de kb.:
CPU: i5-2500k
CPU cooler: Prolimatech MS
Alaplap: Gigabyte P67 UD3P v UD4
VGA: 6990? (2560x1440-re)
Táp: Enermax MODU 87+ 600W?
RAM: Geil Black Dragon 4 v. 8 GB 1600-as
ODD: NEC 7240
HDD: Samsung F3 500GB v. 1 TB
SSD: Intel X25M 80/120 GB
Venti szabályzó: Lamptron FC Touch :B
Ventik: Noiseblocker
Bill: K8100 + G13
Egér: Razer Mamba + pad?
Fejhallgató és hangkártya idővel.
A három lényeges szempont az U2711 moncsi kihasználása, csndesség és egy felesleges gondolat, hogy a ház kívül-belül fekete legyen. :)

www.noiseblocker.de
PK1: 9db 49m3 700
PK2: 20db 93m3 1200
PK3: 27db 153m3 1700
Ár ugyanaz, és csak egy helyen kapható.

[ Szerkesztve ]

(#22756) bsh válasza proci985 (#22750) üzenetére


bsh
őstag

na megrendeltem a noctua-t. viszont most méricskélem a gép belsejét, és hát nem tudom...
úgy tervezem majd beépíteni, hogy a hőcsövek hajlata a képen nézve jobbra essen, a ramok fölé lógjon. egyrészt remélem el fog férni a ramoktól (a c12-ben nem véletlenül volt az a hajlítás...), másrészt ahogy mérem, a freezer64 kb. 103mm "széles" (a képen a függőleges irányban). a noctua pedig 140mm, tehát 20-20mm-vel szélesebb. nem sok hely lesz mellette... :D meg az alatta lévő tápkábel stb is necces lesz.
de amit nem tudok kimérni, az az, hogy a ház hátlapja felé (a swif2 felé) hol fog elhelyezkedni a borda, mert ezt nem adják meg a képeken/adatlapon. 166mm a méret ebben az irányban, de hogy ez hogy helyezkedik el a socket-hez viszonyítva, azt nem tudom... mindenesetre ebben az irányban nem sok hely lesz majd a swif meg a borda közt.... még atttól is félek, hogy a swif-et le kell majd venni.
viszont azt írják, az alaplapommal kompatibilis a c14, és ez a hátsó ház ventilátor a legtöbb házban benne van és ugyanott van, úgyhogy gondolom ezt is figyelembe vették, mikor kompatibilisnek írták a lappal a hűtőt.

(#22757) proci985 válasza greenfairy (#22755) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

körbenézést jól teszed, meghálálja magát:).

hm, azt nézted, hogy pk2 kb addig lassítható, mint a pk1 a teszt alapján? tehát szabályozóval szerintem megveheted a pk2est is, max alacsonyabb feszen kell majd járatnod.

egy tipp: zajcsillapított, ajtós házról van szó. szóval szerintem először vedd meg a házat, próbáld ki (lehetőleg úgy, hogy a videokártya is bentlegyen, mert az lesz messze a leghangosabb komponens), és csak utánna rendelj ventiket. a zárt ajtó és oldalt a hangelnyelő nagyon sokat segít a hangján (és a ventiken), és valamennyire a vidkari zaját is meg kell fognia. másrészt így azt is ki tudod tesztelni, hogy mennyire kellenek majd erős ventik átszellőztetni a rendszert (pk1esek picit gyengébbek a lianliknál, pk2esek erősebbek... adott esetben egy erős venti paradox módon halkabb működést jelent, ha a videokártya több levegőt kap). 6990ről egyelőre nincs info, hogy mégis mennyire lesz hangos, de 300Wos TDP várható. szóval load alatt lesz hangja bőven, bár az X2000 az egyik legjobb ház a piacon videokártyák szempontjából.

a lamptron szép:)

bsh: hátlap minden házban kb ugyanott van, szóval elvileg nem lóghat rá a ventire a procihűtő.

úgy néz ki be kell férnie

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22758) dokee78


dokee78
félisten

Ez a 3 mennyire jó hűtő?
Hyper 212+ -hoz viszonyítva?
Akasa Freedom Force Tower Bolt.
Scythe SCBSK-1000 Big Shuriken Bolt.
Xigmatek Achilles HDT-S1284C Bolt.

[ Szerkesztve ]

(#22759) Alques


Alques
csendes tag

helló socket 478as foglalatra kéne valamilyen hűtő mit ajánlatok?köszi

(#22760) Recon666 válasza kiiso (#22707) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elég? Futtas rajta akkor 4Ghz-en egy 15 körös Lynx tesztet evvel a hűtővel. Talán egy kis tunigot még elbír, de komolyabb órajelekre, már közel sem elég.

[ Szerkesztve ]

(#22761) kiiso válasza Recon666 (#22760) üzenetére


kiiso
tag

Félreérthető voltam. :((( éppen hogy elég
Egyébként a kolléga nem kíván tuningolni, és 5k körül keresett halk hűtőt. Ajánlj jobbat! ;) :W
(ja és nem "evvel" hanem ezzel :( )

[ Szerkesztve ]

(#22762) Recon666 válasza kiiso (#22761) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor bocsi félreértettem, de azért nem kell bevetni egy smile hadsereget. Jobb hűtőt: EKL Cold Tower

[ Szerkesztve ]

(#22763) kiiso válasza Recon666 (#22762) üzenetére


kiiso
tag

Ok, legközelebb odafigyelek és kevesebb smile lesz. Jó ez 1156-ra?

(#22764) Recon666 válasza kiiso (#22763) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elvileg univerzális, de túl sok infót nem találtam a pontos lefogatókról, nagyon dicsérik ilyen árért.

(#22765) dokee78


dokee78
félisten

Ez a 3 mennyire jó hűtő?
Hyper 212+ -hoz viszonyítva?
Akasa Freedom Force Tower
Scythe SCBSK-1000 Big Shuriken
Xigmatek Achilles HDT-S1284C

(#22766) Gerisz válasza dokee78 (#22765) üzenetére


Gerisz
addikt

A Big Shuriken nem ellenfél. Az más irányba való.

A másik kettővel pedig egy szinten van(kb).

De nem kell ezt ismételgetni, aki akarja úgyis megválaszolja. Azzal, hogy leírsz mindent többször csak jól megkavarod az egészet és frankón nagy káosz lesz.
Nem kell ez ide!

(#22767) Maotun


Maotun
őstag

CPU hütöszekrény :D http://www.ipon.hu/webshop/product/_coolermaster_v10/115798

(#22768) Recon666 válasza dokee78 (#22765) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az akasa, elég jó szerkezet itt olvashatsz róla:[link] a felfogatása is hasonló az Alpenföhn-él alkalmazottakhoz (rugós), a Scythe az más tészta, az HTPC gépekbe lett tervezve, a Xigmatek sem rossz, az Akasa meg a Xigmatek olyasmik a Scythe-et nem tudom, de az árak miatt nem egy kategóriák a HYper 212+-al.

Maotun: Ez az, csak egy kicsit drága a tudásához képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#22769) Gerisz válasza Recon666 (#22768) üzenetére


Gerisz
addikt

A HardwareHeaven-nek minden király amit kapnak tesztelésre.
Tiszta vicc.
Frankó ez a fordító, tiszta baromságot fordít.

(#22770) Recon666 válasza Gerisz (#22769) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az lehet, nem ismerem őket. :D

(#22771) Maotun válasza Recon666 (#22768) üzenetére


Maotun
őstag

Igazad van a meglévö Noctua 12-esemet sem cserélném el érte :)

(#22772) Robick


Robick
tag

Szerintetek megérné lecserélni az I7 870-es proci gyári hűtőt egy Alpenföhn Panorama hűtőre? Vagy pénz kidobás az egész?

(#22773) Recon666 válasza Robick (#22772) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A gyáritól biztos jobb, ha nem akarod nagyon tuningolni, akkor megérheti.

Maotun: Én se a Matterhorn-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#22774) dokee78 válasza Recon666 (#22768) üzenetére


dokee78
félisten

Jobb a nikkelezett rézcső mintha csak sima rézcső lenne?

(#22775) Recon666 válasza dokee78 (#22774) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

nem hiszem, hogy valamit változtatna a hővezetésen, inkább díszítő szerepe van.

(#22776) bsh válasza Recon666 (#22775) üzenetére


bsh
őstag

meg inkább az, hogy ne oxidálódjon szanaszét a réz.

(#22777) proci985 válasza bsh (#22776) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, sima réz optikailag nem lesz szép egy idő után. nikkelen is lesz valamennyi kopás, de legalább nem lesz foltos.

Maotun: végülis peltieres az is:DDD én se cserélnék arra. nagy, nehéz, telesítmény helyett meg dizájnos. nekem meg ablak helyett zajcsillapítás van az oldalfaron:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22778) Zanik válasza Zanik (#22719) üzenetére


Zanik
addikt

Erre valaki? :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22779) proci985 válasza Zanik (#22778) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

próbálkozz olyan boltokban, ahol árulnak Scythe hűtőket. talán valamelyikük tud segíteni.

egyébként ritka hűtőknél megfigyelhető néha ideiglenes készlethiány.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22780) Qru válasza Zanik (#22778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A computer mode hivatalos Scythe forgalmazó, ha nincs is rakin, sztem tudnak hozzni neked. Vagy próbáld meg a PC Gear-nél (alias Engusz).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22781) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok ! Core i5-2500K procira szeretnék valami coolert. Árat tudtak még adni CM Hyper 212+-ra, de sajnos már elfogyott. Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2-őt néztem ki helyette. Szerintetek elég ? A házban található ventikkel rá tudok segíteni ha kell. De ha szerintetek gyengusz, akkor áldozok rá egy kicsit többet. Ha Asrock (ASROCK P67 Extreme 4) deszkát vennék, akkor arra jó lenne a meglévő LGA775-ös Thermaltake Big Typhoon is, legalábbis Asrockék szerint.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#22782) Qru válasza Svájcinéger (#22781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegyél Asrocok Extrem 4-et és maradjon a mostanid. Az a legjobb és legolcsóbb megoldás. :K

mod:

Azzal a lappal tuti használhatod, mert fent vannak rajta az LGA775-ös furatok is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22783) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Sziasztok,
szükségem lenne egy kis segítségre!
Igaz nem cpu hanem a northbridge.
Szóval adott egy Gigabyte ga ma770tud3p alaplapom amin a northbridge állandóan 80c-on van és ez nagyon idegesített és vettem rá egy sokkal komolyabb NB hűtőt, de erre maradt ugyan úgy 80C-os. :S
Kérdés: miért lehet ez???

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#22784) Piftuka


Piftuka
veterán

[Ezzel kapcsolatban] valaki tud segíteni?

Minden tanácsért hálás vagyok!

"Aquila non captat muscas."

(#22785) bsh válasza DIMITRIUS (#22783) üzenetére


bsh
őstag

üdv, én pont ugyanilyen problémával küzdök. a gigabyte meg rohadjon meg, hogy ilyen ócska tervezésű lapjai vannak!
én így próbálkoztam, mert más nem fér el, be is vált, csak hangos. rendeltem egy noctua nh-c14-et, holnap hozzák, kiderül majd, hogy az hogyan hűti ezt a fránya bordát.

(#22786) proci985 válasza Piftuka (#22784) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem az Arctic Cooling Freezer 7 prora 6 év gari van doboza alapján, boltban is szerintem 5 évet kaptam rá.

a 981re gyári oldalon 130Wos TDPt írnak, viszont a 98as venti 2400on szerintük 22dbAs... ami kizárt. 30k órás expected life a ventire nagyon kevés.

Spire Coolgate 09: ugyanúgy 30kórás MTBF a ventire.

szerintem nézz körbe hol adják meg redesen az AC gariját, és vedd azt. a te procidon elvileg alapórajelen csendesnek kell lennie, okésan hűt, túlhajtani is elég lenne. alapórajelre egy kifejezetten jó darab, olcsók között nagyon jó.

DIMITRIUS: milyen az a komolyabb NB hűtő?

bsh: na, ez gyorsan megjött.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22787) bsh válasza proci985 (#22786) üzenetére


bsh
őstag

ja, muszáj volt, mert hetekkel ezelőtt is akartam rendelni és nem volt sehol, most viszont volt raktáron, le is csaptam egyre. :D meg ha nem hirtelen felindulásból rendelem, akkor mindig lebeszélem róla magam és akkor sosem lenne semmi :D a tápot is idegből veszem :D
pfejj, de utálni fogom holnap magam, szedhetem miszlikbe a gépet és rakhatom megint össze... :S

szerinted nem lesz gáz, hogy a noctua nem konkrétan hátrafelé fújja a meleg levegőt, hanem végülis csak bent keringeti? valamint hogy a táp venti le fog kapcsolni üresjáratban, és így nem vesz részt a szellőzésben sem? ettől félek egy kicsit...

(#22788) DIMITRIUS válasza proci985 (#22786) üzenetére


DIMITRIUS
tag

alpenföhn ötzi
Dicsérik!!!

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#22789) greenfairy válasza proci985 (#22757) üzenetére


greenfairy
tag

Néztem, de lényegében leszabályozva olyan hangos a PK2, mint a PK1 maxon. Szóval egy PK1 leszabályozva jóval csendesebb lesz.
Viszont valószínűleg megfogadom a tanácsod az előzetes teszteléssel kapcsolatban, hogy nehogy alá menjek a szükséges légszállításnak.... bár nem tudom lesz-e még türelmem.

A Lamptron szép... és beszerezhetetlen. (De türelem Lamptont terem. :) )

(#22790) sestertius


sestertius
őstag

Ha tud valaki olyan linket, ahol láthatnék képet ASUS Max. III Formulát Noctua NH-D14-el, azt megköszönném - erős a gyanúm, hogy a hűtőtől nem férne el az emelt hűtő bordás HyperX ram. A 12-es ventit lehet tologatni, az oké, de gyanús, hogy maga a hűtő sem férne el az első két ramtól - , mert ha egy, az még oké, de a második sem fér el tőle szerintem... :U
Így pedig ugrana a dual channel... nem buli! :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22791) kiiso válasza sestertius (#22790) üzenetére


kiiso
tag

Képet nem találtam, de az alábbi link szerint nem fér el. :(
NH-D14 RAM compatibility

[ Szerkesztve ]

(#22792) kiiso válasza sestertius (#22790) üzenetére


kiiso
tag

Egy ilyet találtam: KÉP Nem tudom, mennyit segít. :F

[ Szerkesztve ]

(#22793) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Ninja 3-nál van jobb választás hasonló árkategóriában? 10-12 ezret áldoznék rá max.

https://tinyurl.com/phnas

(#22794) Milka 78 válasza N_A_S (#22793) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem nyugodtan megveheted,ha elfér nálad.Ebben az árfekvésben a Ninja3,mugen2,Yasha hármas ami ajánlott :K

(#22795) Svájcinéger válasza Qru (#22782) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Ok. Köszi. Ha esetleg mégis az ASUS P8P67 mellett döntenék elég az Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2 vagy inkább vegyek Noctua-t ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#22796) Zanik válasza Qru (#22780) üzenetére


Zanik
addikt

Qru és proci985, köszi a tippeket, megpróbálkozom velük. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22797) Piftuka válasza proci985 (#22786) üzenetére


Piftuka
veterán

"a 981re gyári oldalon 130Wos TDPt írnak, viszont a 98as venti 2400on szerintük 22dbAs... ami kizárt. 30k órás expected life a ventire nagyon kevés.

Spire Coolgate 09: ugyanúgy 30kórás MTBF a ventire."

Értem, tehát mindenképpen min. 50.000 órás ventrivel szerelt hűtőt érdemes venni, igaz?

"nekem az Arctic Cooling Freezer 7 prora 6 év gari van doboza alapján, boltban is szerintem 5 évet kaptam rá.
[..]szerintem nézz körbe hol adják meg redesen az AC gariját, és vedd azt. a te procidon elvileg alapórajelen csendesnek kell lennie, okésan hűt, túlhajtani is elég lenne. alapórajelre egy kifejezetten jó darab, olcsók között nagyon jó."

Hmmm... azt hittem, a magyar kereskedelmi üzletek már túlléptek az ilyen dolgokon.

Ugyanis ha valóban 6 év gyári jótállást ad az Arctic Cooling cég a hűtőire, az összes magyar bolt, aki kevesebbel értékesíti, megsérti a hatályos fogyasztóvédelmi törvényeket. :(((

(Mondjuk láttam még itt érdekes dolgot... valaki fentebb linkelt egy boltot, ahol "bemutató darabokat" - a leírás szerint 0 üzemórával - árusítanak 1 hónap jótállással. Teljesen szabálytalan. Csak új termékként forgalmazhatnák ezeket, ráadásul ha használt is lenne, a szavatosságra vonatkozó jogszabály ugyanúgy vonatkozik a termékre.)

Köszi az info-kat! Sokat segítettél!

Még egy kérdés:

Ezeket a gyári hűtőre hasonló márkás hűtőket nem is érdemes megvenni?

Például: Arctic Cooling Alpine 11 vagy Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 2

Szóval ilyen is megfelelő lehet, vagy mindenképpen azokat a "kocka" alakú, oldalsó ventris, hőcsöves hűtőket kell választani?

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#22798) sestertius válasza kiiso (#22791) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, az alapján a magas hűtő bordás HyperX egyértelmű, hogy nem fér el, a kérdés csak az, hogy a hűtő alja benyúlik-e annyira, hogy a második foglalatban lévő ramot eltiporja... Szerencsére a kép alapján úgy tűnik, nem... :)
No hamarosan kiderül, mert megvettem. Legrosszabb esetben ram csere. Igazából - habár lehet, hogy a nagy hűtő bordázatnak köszönhető, vagy csak alapból - szerencsére 1,65v mellett 2000MHz-en szinte éppen hogy langyos, tehát belefér, ha kisebb bordázatút használok, nem fog forrni...
Ej de bonyolult az élet. Vagy lehet, hogy hamarosan fent lesz egy vadiúj NH-D14 hűtő a hirdetésben...? :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22799) sestertius


sestertius
őstag

Na most már azt se értem, hogyan van itt a lap közepén a hűtő méretezése - vagy csak én nem tudok számolni? Azt írja, 89,5 mm ventivel, anélkül meg 62 mm. Hát az hogy, amikor 25 mm a venti? :F
Valamit én néztem el?

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#22800) bsh válasza sestertius (#22799) üzenetére


bsh
őstag

a venti alatt van egy kis "rezgéselnyelő" szilikon csík is, a kettővel alatta lévő képen látszik felülnézetből is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.