Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#22601) Tothgera30 válasza dokee78 (#22599) üzenetére


Tothgera30
Ármester

4 magos 4Ghz körül járatott procin már elvérzik, attól függetlenül jó kis hűtő, bár nekem Matti volt, azt szerettem nagyon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22602) Willanyász


Willanyász
csendes tag

Most néztem a Primere tezt alatt felmegy 58 fokra amint leállítom és olvass a program 1-2 másotperc mulva 42 fok arra gyanakszom hogy nem jó a hűtőzsír /Coolink Chillaramic/
http://tech-reviews.co.uk/reviews/coolink-chillaramic/.A gyári hűtő még nem is volt rajta.Az a baj hogy ki kell vennem az alaplapot az újrazsírozáshoz.Milyen hűtőzsírt javasoltok hozzá???

(#22603) Milka 78 válasza Willanyász (#22596) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én core tempet és Aida 64-et használok.Valami ott pedíg nem stimmel.Baromi meleg a procid és nem mehetne 60 fokig fel.MX-2,Mx-4,Vagy Scythe Thermal elixir

Torry : Az meg hogy lehet?Mibe ér bele?Azért nem értem,mert ha az egyik AMD-s lapon lehet bárhogy rakni akkor a másikon is...a proci foglalata az fix.

[ Szerkesztve ]

(#22604) dokee78 válasza Tothgera30 (#22601) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem AMD 4mag 4GHz-nél gondolom.
Mivel az Inteleknél nem kell akkora fesz,mint az AMD nél vagy nincs ehhez köze?

(#22605) Neil Watts válasza Milka 78 (#22603) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kicsi a haza, es a venti beleer a tapba sajnos (le mernem fogadni :D)
Nekem szerencsem van ilyen teren a gyari Siemensese Scaleo 600-as hazzal.

(#22606) Tothgera30 válasza dokee78 (#22604) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annak is köze van hozzá, illetve kb. ugyanannyi fesz. kell neki. Mondjuk az enyém 4Ghz fölött 1.4-el megy, persze menne alatta is, de akkor a RAM nem bírná, de ne kalandozzunk el..., egy "Intel" (jelen esetben I7 920, itt pedig Q9550) pedig megközelítőleg ugyan annyit eszik. Az I7 viszont tesztek szerint is rendesen melegszik, az Lga 775-ös foglalatra épített "nagyágyú" pedig zabálja az áramot, szóval ebből ne induljunk ki hogy mennyit fogyaszt. De itt azért már termel hőt egy akármilyen 4ghz-n pörgetett proci, szóval érdemes lenne utána olvasnod/kérdezned a CPU tuningos topicban hogy az általad kiválasztott prockó hogy fogja bírni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22607) Torry válasza Milka 78 (#22603) üzenetére


Torry
addikt

Ez a lapom, csak a 2 oldalán van "kaptató"

(#22608) Neil Watts válasza Torry (#22607) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#22609) Milka 78 válasza Torry (#22607) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Minden amd-s lapon ott van a kapató.Ez itt Core2 kolléga lapja de én ugyan ott látom a füleket mint nálad:

(#22610) Neil Watts válasza Milka 78 (#22609) üzenetére


Neil Watts
veterán

Torry es Milka 78:

Bocsi, kicsit torz lett, elnezest.
Itt a kep!

(#22611) lsc válasza Neil Watts (#22610) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem lesz hosszú életű az a táp.

Az élet kegyetlen .

(#22612) Neil Watts válasza lsc (#22611) üzenetére


Neil Watts
veterán

:F
Mit csinaljak akkor?
Amugy a lamellak hidegek, tehat meg igy is huti.
Amugy ha forditva rakom be akkor elveszem a taprol a hutest, mivel akkor a gravitacio ellen megyek, hisz a meleg levego felfele szall. azt en most megkavarnam egy ventivel, es akkora szivas lenne belole mint az allat. a tap is megszivna, elvennem a levegot a taptol, nem?

[ Szerkesztve ]

(#22613) lsc válasza Neil Watts (#22612) üzenetére


lsc
nagyúr

)0 fokkal elfordítva nem megy rá ? Csak mert az lenne a gyári helyzete.

Az élet kegyetlen .

(#22614) Neil Watts válasza lsc (#22613) üzenetére


Neil Watts
veterán

csak igy, vagy 180 fokkal elforgatva tudom ferakni.
AMD-s keretnel nem lehet mashogy.

(#22615) dokee78 válasza Tothgera30 (#22606) üzenetére


dokee78
félisten

A proci az E8200.(antituningos) TX3-al 3,75GHz/1,328v 55fokos magokkal.

[ Szerkesztve ]

(#22616) lsc válasza Neil Watts (#22614) üzenetére


lsc
nagyúr

Nézegettem róla képeket, tényleg csak úgy lehet felrakni. Akkor ez csak alsótápos házba az igazi.

Az élet kegyetlen .

(#22617) Flashrider86


Flashrider86
tag

Srácok ezek jó hőfokok? Most szereltem be a drágát,futott éppen a intel burn test,meg 3 ghz alatta (q8300).

(#22618) Milka 78 válasza Torry (#22607) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na akkor én kérek elnézést...ezt is csak így lehet beszerelni...nem értem ezt az új módit.A hűtő gyártók lesz@rják az AMD-t :W Beszéltem egy nálam sokkal tanultabb kóllégával és 4-5 fokkal is rosszabb lehet ez a fajta szellőztetés.Én most megoldottam a Yashánál ezt a problémát,viszont tele i van tűzdelve ventivel a házam.

(#22619) Gerisz válasza Milka 78 (#22618) üzenetére


Gerisz
addikt

Mondjuk egyszerűbb Intelre lefogatót csinálni. Egyforma távolságra vannak a lyukak, úgy forgatod ahogy akarod.
Az AMD lapoknál meg meg kellene oldani, hogy a lefogató leszerelhető legyen a bordáról és el lehessen fordítani mint a CM is csinálja, akkor nem számítana a furat távolsága.

(#22620) Milka 78 válasza Gerisz (#22619) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak az a baj,hogy ez egy tendencia.A Scythe is meg tudta eddig oldani,de a Yasha már szintén nem forgatható.Szívtam is vele rendesen mire megtaláltam a megfelelő ventiket és az optimális áramlást a házba.Kompletten cserélni kellett az összes ventimet.Meg lehet oldani,de ez emeli a költségeket és alap az alsó tápos ház és a tető venti.Voltam bent a CM-ben és írtak a Sycthe-nek,hogy van e tervbe véve valamilyen forgató keret mint a Xigmánál.Most a válaszra várunk...

(#22621) rx5ak


rx5ak
csendes tag

Üdv!

Mi a véleményetek a Cooler Master Z 600-ról.

Köszi

(#22622) Raidon


Raidon
őstag

Bocs Gerisz kiment a fejemből a válasz gomb...

Így van,de nem csak CM csinálja úgy... Mikor bementem itt Szombathelyen az egyik
ismerősöm boltjába és megnéztem mik a lehetőségek nem tudott sokat mutatni ami leszerelhető lenne,,, Először interneten nézegettem gyártók oldalán kizárólag és csak utána a boltokban.

Itt az N520 as szereléke.

Hogyha a gyárit nézem is amit a procihoz adtak akkor is jócskán halkabb sőt...
A gyári mellett nem tudtam aludni mivel ahogy keverte a levegőt kicsit morgott mint állat főleg ha nagyon izzasztottam...
Meg ugye az műanyag keretes... nekem pl kicsit púpos volt az alaplap... és féltem hogy feszül az gáz...
Hát lecseréltem max 2 hetet ment úgy.

Nos dobok képeket is most újratettem a rendszert és nem állítottam be az energiatakarékosságot sem.

Meglehet nézni neked pl a ház ventije pörög alacsonyabb szinten...
Lehet az a baj hogy nem tudja alacsony fordulatszámon úgy keringetni a levegőt és egy része bent reked...
Ez csak feltételezés.
Ezekkel is lehet variálni meg persze meg kell nézni hogy a légáramlást nem akadályozza e kábel... az is számottevő probléma lehet nálam ezért van ki kábel binderezve minden
és elég jó a hűtés na ha van kérdés még írjatok :) :D

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#22623) Qru válasza rx5ak (#22621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyan jó hűtő! Főleg halk üzemre tervezett darab. Bármelyik procit meghűti amit manapság kapsz.

#nincsbennetarcsi

(#22624) proci985 válasza Milka 78 (#22620) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk szerintem nagyfogyasztó procinál alap az alsótáp. legalábbis még ha oldalra is fúj, akkor se egészséges. az akár 140-170Wnyi hőből bőven fog kapni a táp is.

ha meg túl erős a hátsó venti, akkor meg az is megtörténhet, hogy a tápból is húzni fogja a levegőt az eredeti légáramlási iránnyal szemben. ez se a tápnak, se a tápventinek nem tesz jót természetesen (pl ha hátul egy 1600as venti van, a táp meg ultrahalk pwmes és éppen 400pn megy idleben, akkor szerintem már béven előfordulhat).

alsótáposat kell venni.

úgy egysetlen baj, hogy a vidkari hátáról fogja a meleget húzni... ami a procinál plussz meleget jelent, viszont a GPU meghálálja. szóval az nem egyértelmű, nekem intelen is volt alulról-felfele beállítással a hűtőm.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22625) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Szüleim is nagy meglepetésemre egyre jobban mozognak vénségükre a számítógépek világában. Összeraktam nekik egy régi gépet (netezés, filmezés, cod2), viszont, ha valami játék fut 20-30 perc után eszeveszetten el kezd csipogni valami. Rájöttem, hogy a CPU vészszirénája. Ugyanis a CPU elérte a 75 fokot. Na már most, egy Intel Celeron 1300 Mhz-s prociról lenne szó, amelynek a neten rákeresve 71 fok körül adják meg a maximumát. Szóval szépen túl lépem. Kérdésem, ha kitakarítom (kb 2 hónapja nem volt), újrapasztázom (évek óta nem volt), illetve lekapom a ház oldalát (nagyon régi ház, itt még nem ront rajta, sőt 1-2 fokot segít), el tudom érni azt a hőmérséklet csökkenést, hogy biztonságosan fusson a gép. Vagy érdemes valami hűtőre befizetni?

(#22626) dokee78 válasza proci985 (#22624) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem felsőtápos ház van.
Hogyan tegyem be majd a procihűtőt,hogy a legjobb legyen a hűtés és a tápnak is jó legyen?
Közel lesz a táphoz egy Alpenföhn Brocken ami a ház hátsó része felé fogja fújni a meleget a bordák közül.
A ház hátulján egy 120mm-es(max. 1200rpm) venti tovább szívja a levegőt ki a házból.

(#22627) proci985 válasza n00n (#22625) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem egyszerűbb és olcsóbb megoldás először hátulra megpróbálni berakni egy ventit, ha van hely. p3masok még nem nagyon melegedősek, és szerintem eléggé problémás lesz hozzá aftermarket hűtőt szerezni.

dokee78: szerintem mehet hátra pushpullban. azért táp mögött kézzel ellenőrizd, hogy melyik irányba megy a levegő.

a procihűtőn lévő venti nyomja át a procihűtőn a levegőt (push), a ház hátuljában lévő pedig húzza le róla (pull). ezért pushpull:) jobb hőfokokat lehet vele elérni.

elvileg 40-45 fokos üzemben még menniük kell. ha jól szellőzik a ház, akkor annyira azért nem lehet magas az ambient, nálam 5-7 fok a különbség a belépő és a kilépő levegő között prime+fur alatt.

viszont a hatásfok romlik, és minél hidegebb van, annál tovább fog élni a táp.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22628) dokee78 válasza proci985 (#22627) üzenetére


dokee78
félisten

pushpull? :(
Tápnak nem lesz gond egy kis langyos levegő?

[ Szerkesztve ]

(#22629) n00n válasza proci985 (#22627) üzenetére


n00n
őstag

Akkor az lesz. Milyen lenne érdemes nézni ehhez?

(#22630) dokee78 válasza proci985 (#22627) üzenetére


dokee78
félisten

3 évig bírja így is a táp gondolom,mert nincs most pénzem alsó tápos házra is.?

[ Szerkesztve ]

(#22631) Qru válasza proci985 (#22624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, én is ezért cseréltem házat, mert a tápom nagyon melgedett ha felül volt a tápom.

mod:

Dokee:

Ha 85 fok-ra hitelesített kodik vanak benne még akkor is... A jobbakben meg 105-ösök vannak. A főbb baj, hogy ugy a cpu hűtő felől szív a táp. Felső tápos ház is jó amennyiben, fordítva is betehető a táp (kép), de ugye ahhoz olyan ház kell ami felfelé is jól szellőzik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22632) dokee78 válasza Qru (#22631) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor,hogy oldjam meg,hogy jó legyen?
Mert házat nem veszek,viszont az Alpenföhn kell.
Hogy tegyem majd be akkor,merről szívjon?

Vagy barkácsoljam a házat,hogy felülről tudjon szívni a táp?(Vágok a tetejére lyukat+ porszűrő?)

"Ha 85 fok-ra hitelesített kodik vanak benne még akkor is... A jobbakben meg 105-ösök vannak."
Ebben a Chifiben olyan van?

[ Szerkesztve ]

(#22633) Qru válasza dokee78 (#22632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bemeneti oldalon 85, a kimenetelin 105-ös van benne. Bementelin azért van 85-ös mert ott szignifikáns V van, ott nem melegszik annyira de ha kintről kapja hőt (nem ennek tekintetében lett tervezve a táp bele) akkor hiába... Előbb próbáld ki úgy ahogy most van, ha kézmelegnél nem melegebb a levegő semmi gond, ha forró levegőt tol ki érdemes barkácsolni kicsit. Szóval próbáld ki előbb mielőtt szétfűrészelnéd motoros fűrésszel a kecót. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22634) geckowize válasza lsc (#22616) üzenetére


geckowize
őstag

Na akkor AC Freezer 13 elfelejtve... Scythe Katana 3-ról nem találtam olyan képet, amin amd-s foglalatba rakja, annál a felfogató műanyagot is le kell szedni? Vagy azt oda forgatom amerre akarom?

(#22635) Willanyász


Willanyász
csendes tag

Most néztem a Primere tezt alatt felmegy 58 fokra amint leállítom és olvass a program 1-2 másotperc mulva 42 fok arra gyanakszom hogy nem jó a hűtőzsír /Coolink Chillaramic/
http://tech-reviews.co.uk/reviews/coolink-chillaramic/.A gyári hűtő még nem is volt rajta.Az a baj hogy ki kell vennem az alaplapot az újrazsírozáshoz.Milyen hűtőzsírt javasoltok hozzá???
Ma voltam egy számtechboltba és azt álította a srác hogy max 1-2 fokot jelent a zsír.szerinte a procival van valami!szerintetek??

Phenom 2 955 alap órajelen csak a cpu NB van megemelve 2600mhz-ra 1,25v ra

(#22636) Tothgera30 válasza dokee78 (#22615) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát erre bőven elég az a "kis" hűtő is. A hűtőre rakj egy Swif2 120P-t (pwm-es ) és mögé is egy ugyanilyet, akkor tuti nem lesz gond, halk lesz és 3,75Ghz-en nem fog 35-40 fok fölé melegedni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22637) dokee78 válasza Tothgera30 (#22636) üzenetére


dokee78
félisten

Most egy fos AC Alpine GT van rajta,mert eladtam a TX3-at.
De TX3-al is 55fokosak voltak a magok alapesetben.
Elég melegedős Core2 példánypm van,ezért kell az Alpenföhn.
Meghát egysze kell azt is megvenni és az jó 1155/1156/1366 lábasra is és ki tudja mikor cserélek configot.

(#22638) geckowize válasza geckowize (#22634) üzenetére


geckowize
őstag

Na kinyomoztam a Scythe Katana 3-ról a dolgot, a fórumban már linkelt kép szemlélteti, hogy milyen állásban lehet felrakni amd-s lapra, ami jó is, jobb mintha freezert akarnék, mert ahogy a párral ezelőtti hozzászólásokból kivettem, a freezer csak tápra fújt volna (vagy a vga-ra), úgyhogy annál biztosan jobb...

Csak nem találok egy képet sem a Katana 3 méreteiről, így nem tudom, hogy hyper x ramokhoz nem fog-e hozzáérni gigabyte ma69g-s3h lapban, ezt mégis hogyan ellenőrizzem le?

Bár mivel a hyperxnek semmiféle corsair xms féle magasabb, fésűszerű hűtőbordája nincs, csak egy diszkrét, átlagos ramoknál pár milliméterrel nagyobbá tevű hűtő "köpeny", ezért gondolom csak nem ütköznek...
De jó lenne, ha valaki megerősítené.

(#22639) dokee78


dokee78
félisten

? m³/h= ?CFM

(#22640) dokee78 válasza dokee78 (#22637) üzenetére


dokee78
félisten

Vagy akkor ajánljatok egy 92mm es nagyon jó hűtést.

Ez mennyire jó?Scythe Big Shuriken

[ Szerkesztve ]

(#22641) proci985 válasza dokee78 (#22639) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

1 m3/h = 0.5885745 CFM

egyébként szerintem egy kétmagostól nem lehet baja a tápnak. ha melegszik is, annyira azért nem hinném durva lenne a helyzet.

TX3al 55 fok az alapórajelen volt? fogyasztást mennyit jelzett a lap? (látom EPs a lap).

más: swif2t én nem raknék procihűtőre, alacsony a légnyomása. lehet az 1700as jobb, de az 1300as konkrétan nálam elvérzett.

n00n: próbáld ki az első kezedbe akadó ventivel. ha biztosra akarsz menni, akkor apróban árul valaki fillérekért duplamotoros 80x80x50es deltákat:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22642) dokee78 válasza proci985 (#22641) üzenetére


dokee78
félisten

Amikor a TX3 hűtötte 3,75GHz-en,akkor a lamellák nem voltak még langyosak sem.

(#22643) proci985 válasza dokee78 (#22642) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, ha a lamellák langyosak, akkor vagy a hűtő passzív, vagy a légáramlás nagyon elégtelen.

fogyasztásből viszont már lehet következtetni, h mégis mennyire meleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22644) Tothgera30 válasza dokee78 (#22637) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hátigen, ha nem raksz alá nagyon kemény húzott procit, illetve van egy kis szellőzés a kecóban, akkor mindenre elég ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22645) Möhe


Möhe
addikt

A Noctua NH-D14-nél kisebb hűtőjük mennyivel kisebb teljesítményűek?
pl.: NH-U9B SE2 az majd 7k-val olcsóbb,de a kategória társakkal mennyire van egy súlycsoportban,akár passzívban is? Inkább nézzek mást?

[ Szerkesztve ]

(#22646) dokee78 válasza proci985 (#22643) üzenetére


dokee78
félisten

Hogy mérjek fogyasztást?

(#22647) proci985 válasza dokee78 (#22646) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Everest, Dynamic Enery Saver kiírja EP lapoknál.

Möhe: passzívra vegyél passzív hűtőt. D14 valszeg a méreténél fogva alkalmas lenne a célra, de azt aktívra találták ki. CoolerMaster Z600 és Thermalright HR01 és HR02 alkalmas a célra.

gyengébbnek gyengébb, de kérdés, hogy mennyire fontos a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22648) Willanyász


Willanyász
csendes tag

Asus Triton 88 ról vélemények??COOLERMASTER Hyper 212 szeretném lecserélni.szerintetek érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#22649) vader108


vader108
tag

sziasztok!

Ajánljatok vmi jó phenom x4 955re hűtőt. Jól hűtsön , de ugyanakkor ne legyen fél ház nagyságú:)

(#22650) Robick


Robick
tag

Cooler Master hűtő kellene Bioster Tpower I55-ös alaplapra és I7 870-es procira. Ezek közül mit ajánlatok?
http://www.coolermaster.com/category.php?category_id=3564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.