Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok némi tanács kéne.

Oktoberben szeretnék gépet ujítani az alaplap még egyenlőre képlékeny.
A gép egy Ryzen 3600 lene közepes tuningal tervezem,vga gtx 1070 de karácsonyra egy 5700XT van tervben a háttértár 1db 2Tb-s NVME ssd mind ez egy Micro atx Silverstone SG10 házban.

Az Mvne ssd és a X5700 miatt arra gondoltam hogy egy X570es alaplap jó lehetne.
A problémám hogy a Asrock x570M Pro4 wrm téren elég gagyi de nincs jobb micro atx a piacon, ami korret lenne az a Mini Itx gigabyte aorus x570i pro Wi-Fi de ez majd 20K val drágább és bukok vele 2 ram foglalatot és csak 2 venti csatlakozós ami 7 ventire nem a legkellemesebb de mivel hosszú távra tervezek a konfigal (4-5 évre) ezen is erősen elgondolkoztam.
Ti mit választanátok a helyemben?

(#92452) Paxker315 válasza Milka 78 (#92448) üzenetére


Paxker315
addikt

Viszont, még mindig nem tudom, hogy a 35ezres X370 Prime pro mennyire számít jónak. BIOS gondok a harmadik generációval? Egyáltalán, ezek a mostani X370-esek milyen verziójú BIOS-okkal vannak dobozolva? Esélyes, hogy kezelik natívan a 2. generációt? : )

ez kizárólag kíváncsiság, ATX nálam szóba nem jöhetne.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92453) Paxker315 válasza Frogged (#92451) üzenetére


Paxker315
addikt

3600 alá tökéletes az Arse-rock is, még húzhatod is nyugodtan. A GB-nak mondjuk van wifi-je, 6fázisú VRM-je, de hát drágább is.

Félve kérdezem: Mortar Max B450m? :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92454) Frogged válasza Paxker315 (#92453) üzenetére


Frogged
aktív tag

Lehet rá nézek az Asrockra csak kicsit meg ilyedtem a buldzoidos videokat nézegetve hogy mennyivel több hőt termel az asrockos wrm ugyan azon a terhelésen a Gigáénál, tartottam tőle hogy nem bírna 4-5 évet tuningal.

Néztem a B450es lapokat is mert kedvező áron vannak csak akkor a pcie 3-as csatlakozás miatt az nvme ssd kicsit vissza fogná a vga-t ha jól sejtem még ha csak pár %-al is.

(#92455) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Ryzen 5 3600 mellé mennyire ajánlott lap az MSI B450M MORTAR MAX alaplap? VRM terén kérdezem, ha egy picit szeretném húzni a procit. Semmi őrület.

Vagy jobban járok egy X470-es lappal mint az ASRock FATAL1TY X470 GAMING K4?

Mennyiben jobb az ALC1200 a 8xx-től illetve az intel lan port a realtek-től?

(#92456) Milka 78 válasza Paxker315 (#92452) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van aki elégedett vele,de én már újonnan nem eröltetnék egy 2 generációval régebbi lapot.

(#92457) Milka 78 válasza Scarletiel (#92455) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugyan az a vrm rész mint a régin, így nem lesz gond vele. Az az ASrock felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#92458) Brownn válasza Paxker315 (#92444) üzenetére


Brownn
tag

A hangchip gyengebb mint a 2 asus lapka eseten. Vagy szerinted nem olyan eszreveheto a kulonbseg, hogyha 2.1es hangszoron hallgatja vki a zenet?

(#92459) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok olyan kérdesem lenne hogy ez az alaplap
Asus Rog Strix B250F
Milyen Mhz-s ramokat támogat?
Köszi előre is a választ! :)

(#92460) Scarletiel válasza Milka 78 (#92457) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszönöm, akkor az új terv szerint karácsonyra meglepem magam vele 😁
Tudom nem a procis csoport, de melyik az a vga amit a 3600 mellé max párosítanátok még?

(#92461) Paxker315 válasza Scarletiel (#92460) üzenetére


Paxker315
addikt

Ezt fusd át. RX5700-RX5700XT ill. 2070Su esetén sincs nagy különbség egy 9900k-hoz képest.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92462) Paxker315 válasza Scarletiel (#92460) üzenetére


Paxker315
addikt

Milka 78 : Koszonom. Gondolom, ha valakinek mar megvan regebbrol, folosleges egyelore cserelni, csak ujkent nem erdemes eroltetni. Nagy gond a VRM -el, proci-OC-vel v memoriaval nem hiszem, hogy lenne.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92463) lenoma


lenoma
aktív tag

B450-es ATX vagy mATX lapot keresek Ryzen 3600 procihoz,
ami ajánlott és a legjobb hang van rajta.

Mekkora különbség van az alaplapi hangchippek minősége között?
Mondjuk Realtek ALC892-1220 különbség mennyire hallható?

Mért nem ajánlottak az ASUS lapok?
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING amit néztem

(#92464) Scarletiel válasza Paxker315 (#92461) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszi hasznos volt nagyon! :R

(#92465) palfitom válasza djkacor (#92459) üzenetére


palfitom
félisten

Processzortól függ. 6. gen procival 2133, 7. gen. procival 2400 a max ram órajel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#92466) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Tegnap az oázison elérhető volt a tomahawk max. Mivel aznap délelőtt már egyszer visszamondta az oázis a rendelésemet így egyből két különböző néven rendeltem 1-1 lapot. Ha valakinek kell akkor szivesen átengedem a feleslegeset. Ha senkinek nem kell akkor kedden lemondom.

(#92467) Milka 78 válasza Brownn (#92458) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy 2.1-en kb lényegtelen.

(#92468) Milka 78 válasza lenoma (#92463) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elég relatív, hogy ki mit hall, pl nekem tök mindegy milyen alaplapi van rajta egy 2.1 társaságában. Aki meg vájtfülű/zene megszállott az inkább rendes hangkártyában gondolkozzon.
Bem nemajánlott, de vannak anomáliák bios téren (Ryzen 3xxx topik &Timer fórumtárs bővebben), de ez most egy ilyen bicikli...az MSI-t kicsit jobban érzem e téren, főleg a MAX szériát.

(#92469) Timer válasza Milka 78 (#92468) üzenetére


Timer
veterán

A RAM kezelés szerintem pocsék B450-F Gaming alatt, és itt elsősorban XMP profilok használatáról beszélünk, semmi fekete mágia. Az első két UEFI verzióval, amit használtam 3000 Mhz / CL15 kombóval ment 4*8 GB. Azóta már a harmadik verzió jött ki, amivel csak 2133 MHz-en hajlandóak elindulni ugyanezek a modulok ugyanebben a lapban. Volt némi probléma vízpumpa leállással kapcsolatban is, AIDA fejlesztője panaszkodik is rendesen az ASUS-ra, mert jellemzően az Ő programjukkal jelentkezik ilyesmi probléma, de a gond gyökere az ASUS WMI kezelésében keresendő. Hwinfo-t használva ez a jelenség jelentősen ritkább lett, de el nem tűnt. Hogy ez most eseti hiba, vagy a teljes széria ilyen, jó kérdés. A RAM rossz kezelése viszont ASUS specifikus jelenség, ugyanezek a modulok MSI alatt korábban 2800- on mentek végig (igaz, ott is volt olyan verzió, amely 2933 MHz-en hajtotta ugyanezt a kit-et).

Összességében úgy nézem, ebben a generációban nem az ASUS a legélesebb kés a fiókban, inkább giga vagy MSI, ahogy írták is.

[ Szerkesztve ]

(#92470) Milka 78 válasza Timer (#92469) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm az összefoglalót:R

(#92471) Timer válasza Milka 78 (#92470) üzenetére


Timer
veterán

Bár ne lenne ennyi tapasztalat! :O

Egyébként szívesen! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92472) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
kb. 40k
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen5 2600x, 2x8gb DDR4, Shapphier R9 380 (4gb)
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
m-ITX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
m.2
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ? HDMI-n csatlakozna a monitorhoz
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem,
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
Nem

Átlag felhasználásra lenne + játékra időnként.
Ezt néztem ki: [link]

Megfelelő lehet, vagy van más tipp esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#92473) Paxker315 válasza wulfi (#92472) üzenetére


Paxker315
addikt

Sapphire. :) Magyarul is zafír, nem zsapír vagy safír.

Amire Neked szükséged van
Érdemes Giannit is megkérdezni, legutóbb 35700 Ft-ért "vesztegette". Egy Privit megér.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92474) dala


dala
tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném!

Keret: 60k

Egy Ryzen 3600-hoz szeretnék alaplapot nézni. A vga RX5700 lesz.
Fontos szempont még hogy a lap tudja kezelni a 4000mhz+ ramokat is, valamint tuningot is szeretnék.
Első körben ezeket néztem ki:
ASUS PRIME X570-P
MSI B450M MORTAR MAX
MSI B450 TOMAHAWK

Köszönöm előre is a segítséget!:)

(#92475) Paxker315 válasza dala (#92474) üzenetére


Paxker315
addikt

Mivel a keretedbe belefér, simán megfontolhatod a Prime-X570-P-t. DE, a Toma MAX is tökéletes az Általad kinézett felhasználásra. :)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92476) FatCutter válasza dala (#92474) üzenetére


FatCutter
kezdő

MSI B450M MORTAR MAX !!!! (Ha az mATX méret megfelelő). Egyéb ként MSI B450 .akármi. MAX lapok jó választások.

"a 4000mhz+ ramokat is," Mi a szarnak? 3600/CL16 bőven űberbrutál. De egy 3200/CL16 is PÖPEC!

(#92477) Brownn válasza Milka 78 (#92467) üzenetére


Brownn
tag

Mindenki MSI MAX-os szériás alaplapot ajánl az erős wrm miatt. :Y :Y :Y
AZonban azért vannak némelyest aggályaim, mert a videóban, azt írja a
3 p 26mpnél h az MSI-é egyik legszarabb BIOS
MAX-os lapkák esetében is így van? vagy változott?

Köszönöm a segítséget :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#92478) Paxker315 válasza Brownn (#92477) üzenetére


Paxker315
addikt

kérlek, nézd meg a feltöltés dátumát :)

Azóta rengeteget fejlődtek az MSI Bios-ok. RavePriest korábban azt kifogásolta, hogy talán offszet feszültség nem volt, meg kevés beállítási lehetőség, nem túl intuitív módon elhelyezve.

De, most már vannak. Offszet, load-line calibration, meg minden, amire szükséged lehet. Custom P-states fület nem néztem, de szerintem van az is. Rave meg tudtommal Asus-fan, nomeg EVGA és Noctüa.

Azért ajánlanak itt, és LTT-n is főleg MSI lapokat B450 csipszetes deszkák közül, mert, JÓK. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92479) Erdei88 válasza Brownn (#92477) üzenetére


Erdei88
veterán

Végignéztem a videót, jössz 7 perccel amit elvesztegettem

Egyáltalán nem olyan az MSi biosza mint amit a videóban hallottál... Átlátható és könnyen kezelhető
Ha nem értesz hozzá és az alapoktól kell kezdened, akkor teljesen mindegy melyik gyártó biosáról van szó...

(#92480) lenoma válasza Timer (#92469) üzenetére


lenoma
aktív tag

Melyik B450-es ajánlott Gigabyte lapon van a legjobb alaplapi hang?
ATX mATX mindegy.

(#92481) csucsbicep válasza Brownn (#92477) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem Asus lapjaim voltak csak szinte az elmúlt 10+ évben, de nem igen változott a Bios(Uefi) felépítése. Most átfutottam egy Msi Z390-A lap biosát és jóval egyszerűbb, de lényegere törőbb. Nekem ez jobban bejön. Most néztem meg yt-on egy Giga Z390 gaming Sli biosát és első határozottan tetszett.

malnas: Aorus B450 Pro

[ Szerkesztve ]

(#92482) Brownn


Brownn
tag

Köszönöm erdei88 és paxker 315, majd a 7 percekkel adósotok vagyok :P Már csak annyi kérdésem lenne, hogy MSI tomahawk MAX vagy MSI mortar MAX jobb? És miért? Mert árban a a tomahawk drágább. Ha ugy van, h ilyet veszek akkor a bios beállításban és egy biztonságos cpu tuningban tud valaki segíteni? :B

[ Szerkesztve ]

(#92483) Brownn válasza Brownn (#92482) üzenetére


Brownn
tag

Ahogy látom a különbség abban rejlik, h egyik atx, másik matx, illetve az audio csatlakozok (a mortaron van ami le van takarva, nem tudom ez befolyásolja e a hangminőséget), video csatlakozok számában van, valamint usb csatik számában.
Vagy valaki észrevett mást is?

(#92484) Hublot válasza Milka 78 (#92470) üzenetére


Hublot
senior tag

Bezzeg nekem nem köszönted meg a Maximus XI Hero összefoglalót. :DDD

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#92485) emiki6


emiki6
veterán

Azt be tudjátok dobni az összefoglalóba, hogy a régebbi biossal rendelkező pl b450-es lapokba 3xxx-es procit téve biosig sem lehet eljutni, mert procihibával kidob, így frissíteni sem lehet? :DDD
Msi b450i + 3400g. Szerencsére volt a közelben egy 2600-as proci, amivel már eljutottam a biosig, tudtam frissíteni... :B (milyen jó, hogy van 4 led, a lapon, ami kijelzi hol akadt el a folyamat.)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92486) palfitom válasza emiki6 (#92485) üzenetére


palfitom
félisten

Tök fölösleges. A kérdezők 95%-a nem olvassa el az Összefoglalókat... :(

Te pedig megkaptad a választ, még a rendelés előtt "bios frissítést ne felejtsd."

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#92487) emiki6 válasza palfitom (#92486) üzenetére


emiki6
veterán

Tudom, de én úgy értelmeztem, hogy le tudom majd frissíteni, nem kell másik proci hozzá. (A biosig eljutok, csak oprendszert nem fogok tudni tenni rá vagy ilyesmi.) Azért írom, hogy érdemes lenne betenni az összefoglalóba, mert ha én félreértem, akkor más is és csak most utólag, az azonnali alaplapos kérdések összefoglalóban láttam meg ezt az apró bekezdést:

CPU támogatás bővítése általánosan: A nem csak egy processzorgenerációt fogadó alaplapokról általában elmondható, hogy amennyiben olyan processzort tennél az alaplapodba, amely támogatása utólagos mikrokód bővítéssel történt meg, a BIOS frissítést a CPU csere előtt kell megejteni!!!Ha az alaplap BIOS-a régi, akkor az új, támogatásba később bekerült processzorral el sem fog indulni! Sajnos ez új alaplapnál is előfordulhat, a bedobozolt raktáron lévő alaplapot senki sem frissíti. Ilyenkor szükség van egy régebbi kölcsönprocesszorra a frissítéshez vagy egyeztetni érdemes az értékesítővel.

Ez ugye nem éppen magától értetődő és aki vásárolni készül, de még nincs problémája, az az összefoglalóból se fogja tudni. :N

Nem hibáztatok senkit, csak feedback az összefoglaló rendszer csiszolásához. :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92488) Mclovin válasza Mclovin (#92323) üzenetére


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Felmerült, hogy egy i7-8700 kerülne a 9400F helyett a lapomba(Gigabyte B360N)..Ehhez is elegendő lenne még vrm szerkció?

Köszi! :R

(#92489) palfitom válasza emiki6 (#92487) üzenetére


palfitom
félisten

Értem.

Tényleg nem támadó szándékkal, de tapasztalatom alapján aki simán bele mer vágni a BIOS-frissítésbe, az általában tisztában van azzal, hogy ezt csak olyan procival lehet megtenni, amit a korábbi BIOS-ok felismernek.

Ugyanakkor vannak olyan alaplapok (egyre növekszik a számuk), melyeken proci használata nélkül is lehet BIOS-t frissíteni, tehát nem feltétlenül (nem általánosan) igaz az, amit dőlt betűvel beírtál.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#92490) palfitom válasza Mclovin (#92488) üzenetére


palfitom
félisten

Nem biztos, hogy nem throttingolna. Ki kell próbálni, hátha!

Egy top-flow procihűtővel (vagy direkt ventivel) jobb esélyeid lennének.

(#92491) emiki6
Van ez így. Tudod, jó pap is holtáig tanul...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#92491) emiki6 válasza palfitom (#92489) üzenetére


emiki6
veterán

Mostmár én is tudom... :DDD

Sok mindent feltételeztem, ez volt a baj. :B

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92492) Mclovin válasza palfitom (#92490) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszi! Topflow van most (Noctua L9), ventire nincsen esélyem az FD Node 202 ház miatt. Rákeresek, hátha van hasonló eset, ha nem akkor marad a 9400F.

(#92493) wulfi válasza Paxker315 (#92473) üzenetére


wulfi
tag

Sejtettem, hogy kapok helyesírási oktatást, csak már nem volt kedvem átszerkeszteni az üzit. :)

Köszönöm a segítséget, még annyit kérdeznék, hogy az általad ajánlott MSI lap, miben jobb mint a Gigabyte, miért az MSI az ajánlottabb?

(#92494) Paxker315 válasza wulfi (#92493) üzenetére


Paxker315
addikt

Hali
Ne vedd mellre, nincs nagy jelentősége ;)

Az MSI-nek jobb a VRM-je (pl. 6 fázisú, hatékonyabb a hűtőbordája is). Emiatt én ITX konfigba szívesebben tennék MSI B450i Gaming Plust.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92495) Milka 78 válasza emiki6 (#92487) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bele van írva az összefoglalóba, idezém...

"400-as sorozat kifejezetten Ryzen 2 processzorok alá
BIOS FRISSÍTÉSSEL!!!"

Tehát külön van szedve csak a Ryzen 2 alá ajánlott b450 és még meg is van csillagozva, hogy melyik lapot nem kell bios frissíteni, hogy menjen a masina.
Kb minden infót megkaptál személy szerint is és az összefoglalóba is;)

Ha gondold visszanézhetem de nem, igazság szerint eddig senki nem értette félre, de az már rám lett kiabálva, hogy túl hosszú az összefoglaló, ráadásul a Ryzen 2 topikban is le van írva, hogy bios frissítés kell a masinának...amúgy az MSI nek van pendrive-os frissítési rendszere amihez még oeoci sem kell. Én ugyan nem szeretem és vilt már belőle frixi, de sokaknál működött.

[ Szerkesztve ]

(#92496) wulfi válasza Paxker315 (#92494) üzenetére


wulfi
tag

Nem vettem. :D

Értem, köszi a segítséget, akkor az MSI lesz, mert egyébként ahogy néztem egyéb paraméterekben megegyeznek.

(#92497) emiki6 válasza Milka 78 (#92495) üzenetére


emiki6
veterán

Én le akartam frissíteni, de nem volt se kép, se hang. :DDD
Erdei írta amúgy a másik topicban, hogy ugyanebbe futott bele, mint én. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92498) Paxker315 válasza emiki6 (#92497) üzenetére


Paxker315
addikt

? De korábban kérdezted, és már akkor válaszoltunk rá, hogy bios frissítés nélkül nem lesz kép sem, el sem indul az egész. Nem értem, hol itt a gond, nekem úgy rémlik, fölhívták rá a figyelmed :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92499) emiki6 válasza Paxker315 (#92498) üzenetére


emiki6
veterán

Ja mondtátok, ezért rá is tettem pendrivera a biosokat, hogy lefrissítsem. Nem jött össze. :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92500) Milka 78 válasza emiki6 (#92497) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért mert Erdőke egy igazi Béla, de azért szeretjük :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.