Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93153) NGabi001


NGabi001
lelkes újonc

Jó rendben bocsi, most regisztráltam.
Sziasztok!
Tudnátok segíteni a választásban? Egy Ryzen 2700x proci-hoz szeretnék alaplapot választani.
Full HD-ben ha nem is ultra, de legalább magas beállítások mellett akarok játszani, emellett netezésre és zenehallgatásra használnám a gépet.
(Amúgy az AMD-s procik az X-szel jelölt alaplapokkal tuningolhatóak igaz?)
Eddig ezeket az alaplapokat nézegettem:
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
Még csak most nézegetek a tuningolásról videókat, de elég az x470-es chipset ahhoz, hogy oc-zhassam a procit, a ramokat és a videókártyát?
Melyiknek a jobb a VRM-je, annak hőelvezetése, Asus vagy Gigabyte a megbízhatóbb márka, melyiknek jobb a BIOS-a (mert valahol azt olvastam, hogy a Gigabyte-nak valamivel rosszabb)?
Ha az alaplap adatainál a memória sebességnél van 3600Mhz és beleteszek ebbe egy 3200Mhz-es ramot, akkor feltuningolható 3200Mhz fölé, esetleg 3600Mhz-re, vagy nem?
Eddig ezeket a ramokat nézegettem:
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
És ezek között a videókártyák között vacilálok:
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]
Itt is: melyik jobb a Gigabyte vagy az Asus, melyiknek jobb a hűtése stb.?
Monitor, azért gondoltam ezt, mert van rajta g-sync, 144Hz képfrissítés és 1ms-os válaszidő (esetleg valaki nem tudja, hogy mennyi a g-sync Hz tartománya?):
- [link]
Látom, hogy nagyon hosszúra sikerült, de remélem tudtok segíteni.
Ja és nem biztos, hogy a pcx-től fogom megrendelni, csak itt találtam meg a legtöbbet.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.