Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) polip válasza MooN00 (#894) üzenetére


polip
addikt

a véleményem hogy:

754-es tokozású procit nem vennék....

ha mégis ragaszkodsz ehhez, érdemes elolvasni ezt a fórumot:

[link] <-- a címe: Beware: Gigabyte GA-K8NF-9 nForce 4....

szal gondold meg...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#902) MooN00 válasza polip (#900) üzenetére


MooN00
aktív tag

Nincs rajt a ház oldala, meg az alap bordák vannak rajt

(#903) polip válasza MooN00 (#902) üzenetére


polip
addikt

nekem rajta van és alap bordákkal 28-29 fokos...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#904) MooN00 válasza polip (#901) üzenetére


MooN00
aktív tag

Mi a bajod a Sempron s754-es procikkal ? Másrészt én a Gigab. N8NE alaplapot néztem ki

[Szerkesztve]

(#905) MooN00 válasza polip (#903) üzenetére


MooN00
aktív tag

Na jó , most néztem és 42 fokos, tehát :DD, nemtom majd lesz valami

(előbbi hozzászólásomat javítanám K8NE alaplapot néztem ki , nem pedig a K8NF-9 -et)

[Szerkesztve]

(#906) polip válasza MooN00 (#904) üzenetére


polip
addikt

semmi, csak elavult a 754-es...ha újat vennék, tuti nem ilyet vennék...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#907) MooN00 válasza polip (#906) üzenetére


MooN00
aktív tag

Hanem ? s939 AMD ?

(#908) rollins válasza MooN00 (#904) üzenetére


rollins
őstag

És mi a bajatok az Asrock-kal? (Asus leányvállalata)) Az aranyos kis k8nf4g-sata2 matx alaplapom most nagyon szomorú hogy ilyen csúnyákat írtatok rá: vagyis hogy vicc az egész és hogy gyenge.

(#909) polip válasza MooN00 (#907) üzenetére


polip
addikt

én AM2-est vennék...

az most jött ki, egy ideig nem kell uj lapban gondolkodnod...ahhoz is van sempron, 19.000 be kerül, tehát kb egy árban a 754-el..

és egy am2-es lap sem drága, 20 körül már vannak...és ezek a legújabb amd-ket is tudják fogadni

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#910) MooN00 válasza rollins (#908) üzenetére


MooN00
aktív tag

Vígasztald meg, az igazság néha fáj.

Egyébként én nemismerem azt a lapot, ezért hagyatkoztam a többiekre.

(#911) MooN00 válasza polip (#909) üzenetére


MooN00
aktív tag

Tudsz mondani egy pár olyan lapnevet ?
A legnagyobb baj,hogy a kereskedők még nem tértek rá erre. Ezért vagyok megszorulva ilyen ügyileg....
Találtam párat, ezek közül meiket ajálanád/tok :
Netto Brutto
MSI K9N Neo-F nForce 550 MCP 19 600 23 520
MSI K9N Ultra-2F nForce 570 MCP 23 642 28 370
MSI K9N Platinum nForce 570 MCP 29 575 35 490
MSI K9N SLI Platinum nForce 570 SLI MCP 36 525 43 830
ASUS M2V GREEN AM2 21 967 26 360
ASUS M2N-E GREEN AM2 26 550 31 860
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#912) polip válasza MooN00 (#911) üzenetére


polip
addikt

sAM2 AMD A64 nF550 MSI K9N Neo-F 3 év gar! 18 416 Ft 22 100 Ft
nF550, DDR2 533/667/800MHz, FSB: 1000MHz, 7.1 hang, SATA2 RAID, Gigabit LAN, 16x PCI-E, USB 2.0, ATX

szerintem ez teljesen korrekt ár...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#913) MooN00 válasza polip (#912) üzenetére


MooN00
aktív tag

Aham, nekem is ez jött be elsőre (a legolcsóbb, remélem jóis)
[link]
+de hol van a 2. pci-e slot ? :D
[kép]

[Szerkesztve]

(#914) rollins válasza MooN00 (#910) üzenetére


rollins
őstag

az igazság néha fáj. Inkább a hülyeség... de nem te tehetsz róla, hanem az aki neked ezeket beadja. A kérdést inkább wolffy-nak kellet volna feltennem. Nem mindegyik Asrock ''gyenge'' meg ''vicc''. Nehogy félreértsd, nem akarok én itt vitatkozni. Végén még megvádolnak hogy Asrock-ügynök vagyok. Csakhát nem korrekt így kerek-perec kijelenteni az egész márkáról hogy ''gyenge'' meg ''vicc''. Szidni csak akkor fogom ha neadjisten tönkremegy.

(#915) MooN00 válasza polip (#912) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ha jól meggondolom , ha megveszem a lapot (23k), akkor vennem kell procit (mert gondolom hogy az s754-el Sempron nemjó az sAM2-be) (20k) , meg vennem kell videókártyát (mert agp-sem van) 7600GS (26-27k).
Tehát ha bankotrobbantok , akkor 23+20+27=70k -t kell kifizetnem :U

(#916) rollins válasza MooN00 (#915) üzenetére


rollins
őstag

Bocs hogy megint írok (ma ilyen orromat beleütöm mindenhova napom vam :) ) Ha AM2 -öt veszel még DDR2 -es ramokat is venned kell. Persze ha van még rá pénze az embernek jobban jár az újabb dolgokkal. Bár jövőre meg jön a K8L talán...

(#917) MooN00 válasza rollins (#916) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ezt nemértem. Nem muxáj vennem DDR2-t. Ez támogatja a ddr 400mhz-t is.
Vagy nem ?

(#918) rollins válasza MooN00 (#917) üzenetére


rollins
őstag

Azt az MSI lapot amit belinkeltél :
Supports Dual DDR II 533/667/800
4 DDRII DIMMs (240pin / 1.8V)
Supports a maximum memory size up to 4GB.
Na most a DDR1 az 184 pin-es és általában 2.5V kap :( [link]
Az AM2 -es cpu-k csak DDRII -t támogató IMC -je. Így tudom. Talán a többiek megerősítik vagy cáfolják ezt.

[Szerkesztve]

(#919) wolffy válasza rollins (#918) üzenetére


wolffy
aktív tag

Megerősítve.

Az ASRock deszkákat pedig nem temettem ha jól emléxem, (''Igazából a garanciaidőt (2 év) kibírják; működnek viszonylag stabilan; de a sebesség és a tuning az felejtős.'') csak besoroltam egy kategóriába.
Akármennyire is ajnározod, az ASUS nem a főbb vetélytársai (pl. MSI, Gigabyte) számára hozta létre az ASRock leányvállalatot. Ez egy olcsó kategória a belépő szintre. Mondjuk egy ECS-sel veszi fel a versenyt.
Az ASRock deszkák sem tervezésben, sem a felhasznált alkatrészekben nem veszik fel a versenyt pl. a nagyobb tesóval az ASUS-szal. Belépő szintet képviselnek, ezért nem említjük együtt a többi középkategóriás deszkával. Nem lenne méltányos egy tesztben összeereszteni akár egy ASUS-szal, akár egy Gigabyte-tal, vagy más hasonló deszkával. Az ASUS a vékony pénztárcájú embereknek alkotta meg az ASRock-ot. MooN00 egy MSI lap cseréjén gondolkodott, ezért a kategóriában javasoltam neki alternatívá(ka)t.

Én azt mondom, aki kevés pénzből akar építeni egy kis stabil gépet és nem is igazán érdekli a teljesítmény és a tuning, inkább csak netezni, dolgozni akar a géppel, az nyugodtan vehet ASRock-ot. Aki többre is használni akarja, inkább szánjon rá többet.

(#920) MooN00


MooN00
aktív tag

Akkor akárhogyis nézem több mint 80000 forint lenne az áttérés.Akkor inkább nem kell az sAM2.
Teljes rendszercsere lenne akkor, de nincs annyim rá, tehát maradok a s754-es foglalatú alaplap+cpu konfig.nál.
Azért az sem rossz , szerintem középkategóriába belefér.

[Szerkesztve]

(#921) wolffy válasza MooN00 (#920) üzenetére


wolffy
aktív tag

Videokarit legalább tudsz fejleszteni PCI-E vonalon az új deszkával. Az AM2-es rendszerek ára ősz után úgy is lejjebb megy, most még újdonság. (S akkor esetleg cserélehetsz a vedokari alatt deszkát+procit+ramot.)

(#922) wolffy válasza MooN00 (#920) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha erősebb proci kellene esetleg, most még tudok neked socket 754-re:
- AMD Athlon64 3000 S754 BOX = 26.000 Ft (készpénzes ár, kb. 1 hét)
- AMD Athlon64 3700 S754 OEM = 34.000 Ft (készpénzes ár, kb. 2 hét)
Csak azért mondom mert nagyon kifutó, nálunk is már csak ezek vannak és ha esetleg tényleg szükséged lenne rá és nem tudsz Kaposváron már venni...

(#923) MooN00 válasza wolffy (#921) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ha így lesz, ahogy mondtad, akkor később beújíthatok sAM2 vonalon, addig pedig felesleges pénzkidobás lenne akkor vennem s754-re.
(Azért köszi szépen)

De énmég kitartanék a s754-es lap(+cpu kombó) mellett. Ez teljesen zsákutca lesz ? (Ha 3 évig birná, már megérné) Játék konfig lenne, sztem azért az a 2600+ @1830mhz , Gigabyte alaplap, 7600GS kártyával, 1 giga rammal birná , talán hadi lábon álnék a procival, de 20 ért már lehet venni s754-eset.

Erről az ágról mi a véleményed? Ismerek még s754-es embereket, tehát nem vagyok ezzel az őrült ötlettel egyedül. (Egyébként ha jóltudom az Athlon XP magvan a sempronban, azaz az enyében TbredB -nembiztos)

(#924) polip válasza MooN00 (#923) üzenetére


polip
addikt

hát fejlesztés vonalon teljesen zsákutca...

de ha már gémelni kell...akkor legalább ne sempront....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#925) wolffy válasza MooN00 (#923) üzenetére


wolffy
aktív tag

Őszintén szólva a socket 754 már most zsákutca, mert nem gyártják úgy tudom. A raktári készletek erejéig lehet még kapni. Az AMD most inkább az AM2-re koncentrál. Amit írtál konfig 3 évig biztos nem fog helytállni (játékra inkább max. 1 év). A proc belátható időn belül elég gyengévé válik játékra, amiatt, hogy Sempron és nem teljes értékű. (Ez olyan mintha Intel vonalon Celeron-t használnál...)
3 év múlva gondolj bele milyen lesz ez a konfig... Olyan mint most egy Pentium III. Addigra már a 4 processzormaggal rendelkező rendszerek nem lesznek elérhetetlenek. Nem egy giga RAM lesz az általános, és milyen videokártyák jönnek (pl. egyesített vertex és pixel shaderek, integrált fizikai célhardver, min. DirectX10 támogatás, stb.).
A Windows Vista elterjedésével bizony szükség lesz az erős hardverre ha ki akarod használni. Én szívem szerint azt javasolnám, hogy hajtsd ki ezt a gépet jövő nyár kezdetéig úgy ahogy most van. Addig tegyél félre lét. Tavasz környékén úgy is jön a Vista és nyáron lehet alá tenni egy korrekt hardvert, nem olyan árban mint most ill. majd télen.

(#926) Daweee


Daweee
őstag

Hali!
Komplett pc vásárlás előtt állok, és kéne bele egy alaplap hosszabb távra, csak nem tudom melyiket válasszam. Kb 20ezer ft-ot szánnék rá 775ös foglalat kéne bele, 667Mhz-es DDRII támogatás, SATAII, mivel hosszabb távra kéne, pentium d proci támogatás is jó lenne és persze PCI-E foglalat. A 945P chipsetes lapokat néztem, Pl az Abit IL8-ast és a Gigabyte 8I945P-G-t. Azt is néztem, hogy az Asus P5ND2-SLI lap is beleesik ebbe az árkategóriába. Szerintetek meiket válasszam?

(#927) rollins válasza wolffy (#919) üzenetére


rollins
őstag

Világos, ezt a lapot főleg a vékony pénztárcájú keletieknek készítették (meg nekünk). Nem is akarok ezen csámcsogni, csak amit írtál róla, az fokozza az amúgy is meglévő előíteletet. Persze nem egy kimondott tuning lap. Amit itt a fórumon olvastam a K8 -as procikhoz való Asrock lapokkal kapcs-ban, a 270MHz -es cpuclock ált-ban mindenkinél megy, ami nem olyan rossz. Az Asrock 939dual-sata2 -re se nagyon panaszkodnak. Ezt már biztosan láttad: [link], ez se lehet olyan rossz dolog. Sőt, van aki a s754 -es matx k8nf4g-sata2 lapjában 7800GTX -et használ, valaki meg X1800XL készül bele venni :), az más kérdés hogy a proci ki tudja -e szolgálni. Előtte egy Gigabyte ga-k8ns -em volt, a csere után nem vettem észre hogy lassabb lenne, bár ez csak egy dolog. Nem tudom miért ajnározom, a barátságom is csak addig tart vele, míg nem kezd el rosszalkodni. Remélem nem így lesz.

[Szerkesztve]

(#928) wolffy válasza Daweee (#926) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha árba belefér én a felsoroltak közül tudás alapján az ASUS-t választanám. Ha kell a későbbiekben két VGA-val is tudod hajtani a nagyobb grafikai teljesítmény érdekében.

(#929) wolffy válasza rollins (#927) üzenetére


wolffy
aktív tag

Amit az ASRock tud, azt általában garanciaidő lejártáig biztosan (2 év) nyújtja. (Garanciában nagyon kevés jön vissza belőlük.) Általában 3 év az a periódus ami megválasztja őket a gyengébb fajta kondenzátorok miatt. De ha ügyes vagy, vagy esetleg van egy ügyeskezű műszerész az ismeretségedben, könnyen cserélhetők a kiszáradt kondik. Bár nem hiszem, hogy 3 év múlva is ezt a deszkát fogod nyúzni... :)

[Szerkesztve]

(#930) Daweee válasza wolffy (#928) üzenetére


Daweee
őstag

Köszi a gyors választ akkor Asust veszek :R
Ja és még valami: a lapon van a 24-pines tápcsatlakozón kívül van még egy 2X4pines csati. ide kell valamit dugni? És ha igen mit?

[Szerkesztve]

(#931) wolffy válasza Daweee (#930) üzenetére


wolffy
aktív tag

Még annyit hozzáfűznék, hogy nem tudom milyen Pentium D processzorra gondoltál?! Mert ha 8xx-as sorozat, akkor OK az ASUS, viszont ha 9xx sorozat menne bele, akkor inkább a Gigabyte 8I945P-G deszkát javaslom, mert az ASUS a 9xx-es Pentium D-ket nem tudja lekezelni!
A Gigabyte-on viszont nincs SATA RAID funkció, így ha ez is fontos paraméter, akkor legjobb választás egy ASUS P5LD2 lehet.

[Szerkesztve]

(#932) Daweee válasza wolffy (#931) üzenetére


Daweee
őstag

Maradok az Asusnál. Egy utolsó kérdés: Ugye SATA II-es?

(#933) wolffy válasza Daweee (#930) üzenetére


wolffy
aktív tag

A 2x4 pines csatiba megy az 1x4 pines P4 csati a tápról. Egy ideig az volt, hogy átállnak a 2x4 pinesre az Intel Netburst architektúra étvágya miatt, de aztán mivel az architetktúra a végét kezdte járni, hagyták a francba. Viszont abban a köztes állapotban kiadott deszkákon fellelhető a 2x4-es tápcsati. Ennek általában fele le van dugózva alapból és másik felébe kell a megszokott 1x4-es csatit dugni. (Szinte minden tápon ilyen van.) Nincs jelentősége.

(#934) wolffy válasza Daweee (#932) üzenetére


wolffy
aktív tag

Persze, SATAII-t viszi. BIOS frissítés a legújabbra viszont nem árt, hogy tutira vigye a 8xx-es Pentium D-ket.

(#935) Daweee válasza wolffy (#934) üzenetére


Daweee
őstag

Rendben Köszönöm szépen a segítséget!

(#936) wolffy válasza Daweee (#935) üzenetére


wolffy
aktív tag

Nincs mit. Remélem beválik a deszka igényeidnek megfelelően.

(#937) MooN00 válasza wolffy (#925) üzenetére


MooN00
aktív tag

Jaja. Énis hasonlóan gondolkodtam, és ahogy néztem, lehet hogy nem is sAM2-eset kéne vennem hanem s939-et, mivel itt a ddr400-as ramjaim megmaradnak( 2*512ddr 400).
Jövő szempontjából már lehet nem annyira praktikus, hiszen a 4magos procik már megeszik a ddr-t és ''kérik a repetát'', ami ugye a ddr2 -ben lel majd helyet.
De semmi vész, ha van olyan s939-es lap ami támogatja a ddr2-t (már mért ne lenne, ugyebár).
Bár, akárhogyis nézem, az sAM2 -é a jövő.Vagy bírja tartani az iramot az Athlon 64 (x2) /s939/?

(#938) csibor válasza MooN00 (#937) üzenetére


csibor
őstag

Ha már vannak ddr-es ramok,netán agp vidokártyád akkor a legjobb csere szerintem a Asrock dual sata-2.Én is ebbe a cipőben járok igy csak alaplapot és 3500+ procit kell vennem és meguszom 40K-ból.Mig ha Intelben gondolkodom akkor a D805 mellé ram,pci-e kártya,alaplap enyit meg nem akarok kiadni most.

(#939) wolffy válasza MooN00 (#937) üzenetére


wolffy
aktív tag

Szerintem csupán idő kérdése és a jelenlegi s939-es procik is lekopnak mint a s754. Bár azért még a s939 esetében lesz némi kifutási idő.

(#940) wolffy válasza csibor (#938) üzenetére


wolffy
aktív tag

Azért ULi chipkészlet... :(

(#941) wolffy válasza csibor (#938) üzenetére


wolffy
aktív tag

Annyit megjegyzésként, hogy a hivatkozott alaplappal nem használhatók a 3.3V-on működő AGP videokártyák, csak a 1.5V-osak.

(#942) csibor válasza wolffy (#940) üzenetére


csibor
őstag

Az miért baj?Picit lassabb mint nf4 de kevésbé válogatos.Itt sem a panaszok vannak töbségben [link]
Ati 9700 van meg Ti4200 nekem igy megfelel,minden nem lehet tökéletes.Ja meg Am2 is mehet bele+ddr2

[Szerkesztve]

(#943) MooN00 válasza csibor (#938) üzenetére


MooN00
aktív tag

Nekem az egész úgy indult hogy VGA csere.
Aztán kiderült hogy pci-e-e a kari, ezért Alaplapcsere.
Kiderült,hogy kevés az a sempron , ezért Procicsere.
Aztán ha sAM2-es a lap akkor Ramcsere.
szóval :DD ideájig jutottam el 1 hét alatt.

(#944) csibor válasza MooN00 (#943) üzenetére


csibor
őstag

Nekem meg van a 2X512 D43,Ati 9700.Itt döttötem el hogy Amd 939 3500+(25K),hogy maradok a dual sata2-nél 15K-ért.
Újra senior lettem :R

[Szerkesztve]

(#945) wolffy válasza MooN00 (#943) üzenetére


wolffy
aktív tag

Akkor induljunk a kályhától... Milyen VGA-t szerettél volna venni?

(#946) MooN00 válasza csibor (#944) üzenetére


MooN00
aktív tag

''Újra senior lettem :R '' -
Hogy tehetted ezt ? :D, Én hogy lehetek senior ?

(#947) MooN00 válasza wolffy (#945) üzenetére


MooN00
aktív tag

nVidia Geforce 7600GS vagy (inkább) 7600GST. (PCI-E!)
(Azt mondják, hogy a GST magját fel lehet tornázni GT teljesítményűre, akkor elvileg ha ez igaz, akkor a gs-t is fel lehet, mert egy magos mind a 3.)
(Talán a ddr3-miatt jobb lenne a gst)

[Szerkesztve]

(#948) wolffy válasza MooN00 (#947) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na igen. Ezek a kártyák már AGP-s verzióban nem készülnek. Elhangzott már itt minden, de tudod, most amiatt nehéz tanácsot adni, mert mind az Intel, mind az AMD egyaránt generációváltás küszöbén állnak. Ilyenkor a régit jó áron veheted meg, de már nem fejleszthető az újjal, az új meg még drága. A köztes hibrid megoldások pedig sohasem az igaziak. Valami nyűg tuti, hogy lesz velük.
Mivel fejleszteni most leginkább AM2-re érné meg AMD vonalon, de az sok részegység cseréjét idézné elő esetedben az biztos, hogy ha én lennék a helyedben és annyira fontos lenne a VGA kártya csere, vennék egy normális viszonylag olcsó PCI-E-s alaplapot (mint korábban pl. GA-K8NE) és használnám az új videokártyát (7600GS) a már meglévő memóriával és procival. Később ha lentebb mennek az AM2-es procik és a hozzá szükséges lapok, memóriák, akkor cserélném le ezeket és a videokártya meg nyilván adott lenne.
Most már remélem jobban nem fogunk bekavarni. :)

(#949) MooN00 válasza wolffy (#948) üzenetére


MooN00
aktív tag

Az ötlet nem rosz.De hogyha újítani akarok, (2007 végére számolták a sempron végét) akkor sajnos alaplap+cpu(+ram) kombót kell vennem, ami akkor pedig nem lesz olcsó mulatság.
Még átgondolom, de azért thx!

(#950) wolffy válasza MooN00 (#949) üzenetére


wolffy
aktív tag

Egy hír ami téged is érinthet: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.