Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) eM'82 válasza Komplikato (#798) üzenetére


eM'82
addikt

ASUS mint név jobban hangzik mint az AsRock, de amit ide belinkeltél ugyanolyan árban van mint a fenti Asus lap, úgyhogy gondolkodóba ejtettél... alszom még rá párat.
Vsz. csak ősszel fogom megvenni... de legalább már van 2 alternatíva is:)

Annyira nem kell hiperszuper integrált kártya. Videózni, max 1-2 két régebbi játékot igényel barátném...

Ram az sima DDR (256-os), de gondoltam ha esetleg később lesz még rá pénze (v. megajándékozom), akkor DDR2-t kellene venni, tudom, hogy hamarosan jön az őrségváltás DDR.DDR4, de az még odébb van, tanulni (word, excel) meg jó lesz egy 2Ghz-es Celeron, 256Ram-al, egyelőre

kösz neked is a válaszért.

(#802) Komplikato válasza eM'82 (#801) üzenetére


Komplikato
veterán

''Vsz. csak ősszel fogom megvenni...''
Őszre talán lesz hasonló árban ATI RS600-as integrált lap, ami sokkal többet fog tudni. Szerintem. Amúgy s775/Socket-T-ben szerintem 2.53-as a legkisebb kapható celeron, de 2.4-esnél kisebb tuti nem is volt belőle. Boltban meg most talán 2.8-3GHz-s procik vannak újonann, meg nagyobbak.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#803) eM'82 válasza Komplikato (#802) üzenetére


eM'82
addikt

az jó, ha lesz jobb:)

Celeron Ghz-el kapcsolatban igazad van,félrenéztem egy picit kevertem az s478-asokkal. 2600-os láttam most 10k-ért.

(#804) kolnay


kolnay
senior tag

hy!
Nekem 478-as a procim.
De egy webboltos hapsi azt monta hogy a 775ös alaplap valami szűkítővel viszi a 478-ast.
Ez elképzelhető???

Tyűű, de meleg van!

(#805) Komplikato válasza kolnay (#804) üzenetére


Komplikato
veterán

Elképzelhető, csak az ilyen átalakító ára, ha létezik, egy alaplap árával vetekszik. Másrészt az átalakító miatt enyhén szólva nehéz lenne rá hűtőt tenni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#806) kolnay


kolnay
senior tag

Az AsRocknak van az az AGI Express nevű csatlakozója.
Az télleg beveszi a PCI-E-s videókarikat?

Tyűű, de meleg van!

(#807) kolnay


kolnay
senior tag

Asus P4V800D-X alaplapon télleg van PCI-E???

Tyűű, de meleg van!

(#808) eastsider


eastsider
nagyúr

hali!
aqua garba különbö9zetet le kell vásárolni (7K) és ebből PCI-e lapot veszek melyiket ajánljátok?
Gigabyte K8N-E AMD 64 nForce4 DDR 400 alaplap PCIE - 3 év garancia 14,200Ft 17,040F
vagy
Asus K8N4-E SE AMD 64 nForce4 DDR 400 PCIExpress S754 14,600Ft 17,520Ft
mindegyik van raktáron

én gigát favorizálom
melyik a jobb?

(#809) eastsider válasza eastsider (#808) üzenetére


eastsider
nagyúr

LO látom ez SE
akkor a giga sztem
se- az vmi butított szar

(#810) eastsider válasza eastsider (#809) üzenetére


eastsider
nagyúr

vki pls erősítsen meg

(#811) eastsider


eastsider
nagyúr

Gigabyte GA-K8N51GMF AMD 64 nForce3 VGA DDR 400 PCIE S754 - 3 év 12,800Ft 15,360Ft Van raktáron!
erről a k8ne-ről sok rosszat olvastam ez mennyivel jobb?

(#812) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Sziasztok, kérdésem a következő, tesztek alaplján kisaccolt alaplapom Asus A8N-SLI, játékra szeretném a lapot megvalasztani, és AMD mellett döntöttem, árban és teljesítményben játékokra szintén jobb, tesztek és észrevéltelek alapján! Prohardveresek és olvasók, mi lene a jó alaplap? Másik kérdésem hogy Asus A8N-SLI dual VGA, Deluxe és Premium között mi a különbség, ugyanis a legolcsobb és premium között majd 10.000 forint különbség van! Köszönöm!

(#813) DroneZ^


DroneZ^
őstag

ja, nem kell nekem a sli vagy crossfire támogatás, mert csak 1 karival hasznalnam végig az alaplapot, szimplan csak a legjobb alaplapot szeretnem alá venni!

(#814) DroneZ^


DroneZ^
őstag

a kártya pedig ati x1800gto :U

(#815) vbbb


vbbb
őstag

És az integrált videókártyás alaplapokkal mi a helyzet? Érdemes ilyenbe befektetni?

Például ebbe:

Gigabyte K8N51GMF-9


[link]


Végül is csak egy-hónap kell, hogy összeszedjek egy PCI-E-s videókarira valót. Addig meg csak elég lenne az alaplapi...netezni, filmet nézni azzal is lehet addig gondolom.

[Szerkesztve]

(#816) vbbb


vbbb
őstag

nForce 430, nForce 4x, nForce Ultra...mi a különbség köztük???

(#817) vbbb


vbbb
őstag

Na itt vannak a versenyzők:

ECS KN1 EXTREME NFORCE4 ULTRA

ASUS A8N-VM CSM

GIGABYTE K8NF9 ULTRA

MSI K8N NEO4-FI

FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS

ECS NFORCE4-A939

EPOX s939 9NPA Ultra

Tehát addig jutottam, hogy már nem muszály az alaplapi vga...egy pci karival kihúzom valameddig, meg még várok, hogy kimondottan a Vista-hoz ajánlott pci-e kártyák jelenjenek meg a piacon. Ezek közül melyik lenne szerintetek a legjobb vétel a tartósság, stabilitás, húzhatóság szempontjából?THX!



(#818) szerver16


szerver16
csendes tag

sziasztok


nemrég vettem egy barton magos amd 2600+ processzort .
tudnátok hozzá ajánlani 10000 - 16000 ig alaplapot?


köszönöm

(#819) (Bundás) válasza szerver16 (#818) üzenetére


(Bundás)
addikt

Oda is írtam, de leírom hátha...
Epox 8rda3+, Abit AN7, Abit NF7-S, vagy sima NF7.
A prohardveren 6 és 10 ezer forint között kapsz ilyen lapokat...

(#820) (Bundás) válasza DroneZ^ (#812) üzenetére


(Bundás)
addikt

Asus A8n-SLI azért elég jó, meg ki tudja, lehet beledobsz később még egy társkártyát...
[link], itt, esetleg a specifications-ban nézz körbe extrák után, dual lan, miegymás, kinek, mi kell. Ha nincs szükséged ezekre, felesleges +10ezret rádobnod! ;)

(#821) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

15k-ért kellene nekem valamilyen lap, csak még nem nagyon tudtam választani.. Ti mit, melyiket ajánlanátok..? :F Teljesen szabad a pálya, mert még proci terén sem döntöttem..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#822) vbbb


vbbb
őstag

ASUS A8R-MVP
- AMD Socket 939 Athlon 64 FX/Athlon 64 X2/Athlon 64/Sempron
- ATI CrossFire™ Xpress 1600
- Dual-Core CPU
- ADI AD1986A SoundMAX High Definition Audio, 6-channel CODEC
- PEG Link
- Precision Tweaker
- Serial ATA 3Gb/s
- AI NET2
Ár: 24.375 Ft + Áfa (Br. 29.250 Ft)

vs.

ASUS A8N-VM CSM/NBP
-Support AMD Socket 939 Athlon 64FX / Athlon 64 X2 / Athlon 64
-NVIDIA® GeForce 6150B + nForce 430
-Dual-channel DDR400
-PCI Express architecture
-Integrated GeForce6 GPU
-Dual VGA Ouput:DVI-D & RGB
-NVIDIA Gigabit LAN with NVIDIA ActiveArmor Firewall
-4 x SATA II (RAID 0, RAID 1)
-1394a Support
-High Definition Audio
Ár: 15.575 Ft + Áfa (Br. 18.690 Ft)


Szerintetek?



[Szerkesztve]

(#823) vbbb


vbbb
őstag

MSI K8N NEO4-FI - NVIDIA® nForce™ 4 Ultra
[link]
22.170 Ft
(18.475+Áfa)

vs.

ASUS A8N-E - NVIDIA® nForce™ 4 Ultra
[link]
19.064 Ft
(15.887+Áfa)

a második lehetőség :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#824) fueled18


fueled18
tag

HY all!!
augusztus közepén szeretnék venni egy új alaplapot. Most váltok pcie-re és keresekegy megfelelő lapot. Szempontok: 939-es legyen, nForce 4 Ultra chipsetes, természetesen PCIE legyen rajta, nem kell SLI, inkább játékra használnám, a lapba majd egy AMD Athlon 64 3500+-os megy , és egy 7600gst kari, memória az meg 2*512MB
Az én egyik kiszemelt áldozatom,egy ABIT K8N ULTRA, szerintetke????
milyen lap???
jah a lényeg:D:D
max 22.000 HUF van rá
thx

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#825) slayer006 válasza fueled18 (#824) üzenetére


slayer006
addikt

itt van egy yóó lap: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#826) vbbb


vbbb
őstag

MSI K8N SLI-FI

• 7.1 channel audio codec RealTek ALC850
- Compliance with AC97 v2.3 Spec.
- Meet PC2001 audio performance requirement.
25.867 Ft
(21.556+Áfa)

vs.

MSI K8N SLI Platinum

• Creative sound Blaster Live 24-bit onboard audio
- 24-bit / 96KHz audio quality
- 100db SNR clarity
- Up to 7.1 CH Surround Sound, Dolby Digital ready
33.312 Ft
(27.760+Áfa)

erősen gondolkodom, hogy érdemes-e kiadni plussz ezreket a hang miatt...egyébként meg ugyanazok a lapok...

(#827) Gorneck válasza vbbb (#826) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát nem igazán...

Gorneck#1239

(#828) Gorneck válasza DroneZ^ (#812) üzenetére


Gorneck
titán

AN8 Sli sztem jobb választás...

Gorneck#1239

(#829) vbbb válasza Gorneck (#828) üzenetére


vbbb
őstag

Mármint Abit AN8 Sli?
Kösz nem...Abitot a világért sem...inkább elviselem az aktív hűtést...mint a ratyi minőséget...:)

[Szerkesztve]

(#830) Gorneck válasza vbbb (#829) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm..és miért is nem?!

Volt Asus A8N Sli-m...háááát az abit 100szor jobb, olcsóbb és még passzív is, tuningba is jobb...stb.
Hehehe majd ha leáll a chipset ventid akkor is eyt mondod?? Ennyit a jó minőségről...:(

Amúgy nem neked szólt... ;)

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#831) vbbb válasza Gorneck (#830) üzenetére


vbbb
őstag

Én nem Asus-t akarok venni, hanem Msi-t! ;)
Olvastam a teszteket róla, és nagyon jó tuningolható lapként jellemezték. Kifejezettem ajánlották...lehet, hogy olcsóbb az Abit...de gyengébb minőségért cserébe..tapasztalat sajnos.

(#832) vbbb válasza vbbb (#831) üzenetére


vbbb
őstag

Jahh..bocsi! Egyébként meg passzív hűtést fogok rárakni...megörökli a Zalmanomat az előző alaplapról...no problémó :)) 38C a legmagasabb érték...szerintem nem rossz :DD

(#833) Gorneck válasza vbbb (#831) üzenetére


Gorneck
titán

Felfogtad végre már hogy nem neked írtam?! Vagy még párszor le kell hogy írjam?! :O

Hmmm, tapasztaltad?! És mikor 2 éve?! Mi a gyengébb rajta? Kifejtenéd? Szinte ugyanazokból az alkatrészekből állnak a lapok...kondik, chipek stb. Nem gondolod, hogy jó tuninghoz jó bios és jó minőségű alkatrészekből álló lap kell? Na mind1...

Gorneck#1239

(#834) Gorneck válasza vbbb (#832) üzenetére


Gorneck
titán

hehe...milyen volt az előző lapod? tuningnál nem ártott némi levegő annak a zalman-nak...:)

Gorneck#1239

(#835) vbbb válasza Gorneck (#833) üzenetére


vbbb
őstag

A ''jahh bocsi'' szerinted mi volt...? Nem kell idegeskedni, árt a szépségnek... ;)

(#836) vbbb válasza vbbb (#835) üzenetére


vbbb
őstag

Egy Epox nForce2 volt...csak elvitte a táp...

(#837) Gorneck válasza vbbb (#835) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább a kérdésemre válaszolhatnál...és nem vok ideges...csak tudod, nem szeretem mikor össze vissza beszél vki...

Gorneck#1239

(#838) Gorneck válasza vbbb (#836) üzenetére


Gorneck
titán

Egy kicsit más világ, mint az nf4... ;)

Gorneck#1239

(#839) vbbb válasza Gorneck (#838) üzenetére


vbbb
őstag

Az a baj, hogy ez fórum és nem chat... ;) Elbeszélünk egymásmellett...lol...de különben meg lényegtelen, én nem tudlak meggyőzni téged, te meg engem...nem is értem miért vitatkozunk.
PEACE

(#840) polip


polip
addikt

nem akarok beleszólni de van 2 dolog...

eleve passzív zalman nem fogja meghűteni az nf4 ultrát...
a másik meg, hogy ha meg is hűti, tuti nem fog elférni a videókaritól....

ezért vágtam ki nagy ívben az msi lapom, és ezért lett elegem az nf4ultrából....

vettem egy via-s lapot és minden ok :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#841) vbbb válasza polip (#840) üzenetére


vbbb
őstag

Csak lehet valami normális ventit venni a deszkára...ez legyen a legnagyobb baja... ;)


Prohardver teszt:

http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=679&p=13


értékelés:

felépítés: MSI K8N SLI Platinum,
integrált audiovezérlő: MSI K8N SLI Platinum (SB Live!),
integrált hálózati vezérlő 1: mindegyik jó, az nForce4 beváltotta a hozzá fűzött reményeket,
stabilitás, problémamentesség: MSI K8N SLI Platinum,
ventilátorok szabályzása (BIOS): MSI K8N SLI Platinum és DFI LanParty UT nF4 SLI-D,
sebesség: teljesen mindegy,
színek: MSI K8N SLI Platinum,
ár: MSI K8N SLI Platinum.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#842) Gorneck válasza vbbb (#839) üzenetére


Gorneck
titán

Nem vitatkozom, mert nincs miről...a mostani abit lapok semmivel sem készülnek rosszabb minőségű alkatrészekből, mint pl az msi vagy asus...régebben ez igaz volt, de lassan 2 éve már nem igazán...

Elbeszélünk egymás mellett?! Nemtom...ahogy érzed...érveket még nem hoztál fel én legalább igen szal igazán meggyőzhetnél...:)

Gorneck#1239

(#843) Daweee


Daweee
őstag

Hello!
Mostanában szeretnék venni egy új gépet, és nemtudom milyen alaplapot vegyek bele. A leendő konfig a következő: s775 P4 3Ghz 2Mb cache, 1Gb DDR2 RAM, GF 7600GT PCI-E, 300Gb SATA vinyó, 400W-os Chieftec táp. Az alaplapra árban kb 20K-t szeretnék szánni. Mit ajánlotok?

(#844) vbbb válasza Gorneck (#842) üzenetére


vbbb
őstag

Jólvan, igazad van...az Abit lapok 1-2 éve silány minőségűek voltak, de mostanra összébb szedték magukat...tom, hogy ugyan abból készülnek csak máshogyan építik fel a lapokat...csak hát a régi tapasztalatokon, beidegződésen nehéz változtatni...na, hogy mégjobban örüljél a hőcsöves hűtést írigyelni fogom az Abitról... ;)

(#845) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

Valami lap kéne AMD Athlon 64 alá a közeljövőben. Mivel nem nagyon követtem az elmúlt fél évben a történéseket... ezért fogalmam sincs mi a jó, mi nem! A lappal szemben azért lenne
pár követelmény: legyen stabil..(nyilván) és jó tuning képeségekkel rendelkezzen, SLI nem kell se Crossfire. Tőlem lehet Ati v. Nvidia chipset is.
Ár... hmmm hát nemtom mi fog beleférni...

(#846) gg72


gg72
veterán

Tudnátok ajánlani egy jó és olcsó (...) integrált VGA-s alaplapot D 805-ös procihoz? Játékra nem használnám a gépet, csak tömörítésre és irodai alkalmazásokra.
Erről van vélemény/tapasztalat: Asus P5RD2-VM?
[link]
Előre is kösz a segítséget!
;)

(#847) lyes


lyes
tag

tud vki 20 alatt egy s775-ös hibrid lapot?

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#848) MooN00


MooN00
aktív tag

Milyen alaplapot ajánlotok ? Max 25-30 ruggó ért szeretnék .: AMD Sempron foglalat, PCIe , Sata mindenképp lenne benne.
Ti mit ajánlotok ?

(#849) Almosito válasza MooN00 (#848) üzenetére


Almosito
tag

Hi

Először azt kellene tisztázni, hogy s754ről vagy sAM2ről van szó, ugyanis mindkettőhoz kapható Sempron processzor... sőt s939es Sempron is létezik...

(#850) MooN00 válasza Almosito (#849) üzenetére


MooN00
aktív tag

Meiket ajánlanád ? Most van egy 754-es 2600+-os om. Ezt csak akkor cserélném ha nagyon muxáj lenne.Mindenképpen Game beállítást veszem figyelembe.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.