Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) sakto


sakto
őstag

azt tudom hogy mit tud a lap...csak hol kaphato vagy hol rendelhetném meg?

(#102) davide729


davide729
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet vennék, azt már kiötlöttem, hogy AMD Athlon64 3200+ 939pin-es proci lesz benne (amúgy ezután még hozzá szoktak tenni pl. olyanokat, hogy ''Venice'', ezek mire utalnak és vannak nagy különbségek?), de az ügyben már végképp tanácstalan vagyok, hogy milyen alaplapot tegyek alá! Mit tudtok ajánlani?

(#103) antikomcsi válasza davide729 (#102) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

A venice, a mag neve. Pillanatnyilag, ez a legújabb olyan steppingű proci, amit itthon is meg lehet vásárolni, viszonylag egyszerűen.

Átdolgozott a memóriavezérlője, a régebbi verziókhoz képest, így akár 4 modult is kezel hivatalosan, ddr400-on, és ilyenek. Persze nem biztos, hogy minden esetben.

Elég jók, az én véleményem szerint. Biztosan van még benne tartalék, bár alapon is bőven elég otthoni felhasználásra.

Ha nem akarsz sli-s lapot, akkor pl. egy abit AN8 Ultrával jól kitudod hajtani.

Ezzel a lappal (is) rengeteg beállítás érhető el, és a memóriát is finoman be tudod hangolni, nembeszélve a széles skálán való feszültség állításról.

(#104) Tompee


Tompee
csendes tag

Hallee all!! Nekem van egy 3GHZ Pentium 4 em skt478-s, egy ati radeon 9800 pro 128 mb videokártyám (agp), és szeretném ha valaki ajánlani egy jo alaplapot, ami már sok embernek bevállt vagy hallotta hogy joo. Az ár 1 Ft - 100000000000 FT :):):):)
Az a másik gondom hogy most van egy Asus P4S800 SIS 648 as alaplapom és azt hallottam hogy a SIS -t nem csipi a proci és a vidikarim. :)
PLS segitsetek.

(#105) Grunya válasza Tompee (#104) üzenetére


Grunya
aktív tag

Azt hallottad?? De működik jelenleg nem? Akkor meg? Nem értelek. Ha valami jó, akkor miért akarod lecserélni? az mondjuk igaz, hogy vannak már olyan chipsettel szerelt alaplapok, amelyekkel többet ki tudnál hozni a processzorodból... de nagyon kell az a plussz sebesség?

(#106) Tompee válasza Grunya (#105) üzenetére


Tompee
csendes tag

Hát müködni müködik! DE: amiota beraktam az uj proci-t azota van egy két program ami folyamtosan ki fagy. pl.: photosop, stb stb. ÉS ez nem tudom miért van. Szerinted ez miért lehet?? Előtte volt egy 1.7 celeronom, akkor ment királyul midnen program, igaz lassu volt de az egy más kérdés :) de amikor beraktam az uj procit utána elinditottam, vegyük például a photosoppot, és kifagyott egy 2 perc után. Ujra raktam a win-t ujra installáltam a progit, azthittem megjavul, de sajnos nem.

(#107) Grunya válasza Tompee (#106) üzenetére


Grunya
aktív tag

Szerintem nem szabadna, hogy instabil legyen. Annyira azért nem rossz az a SIS. Ráadásul az ASUS-nak ez egy elég sikeres szériája, több haveromnak is gond nélkül üzemel pár éve ugyanez az alaplap. Mondjuk az igaz, hogy mindegyikben Celeron van. :) A legfrissebb BIOS van az alaplapon? Ha nem, akkor én azt mindenképpen frissíteném.
Ill. a hűtése megfelelő a P4-nek? Lehet, hogy amiatt fagy ki....

[Szerkesztve]

(#108) Rapid válasza Tompee (#106) üzenetére


Rapid
aktív tag

Van a hardverpiacban 12k-ért Száncsónál egy Asus P4P800 deluxe, ami nem garis de jó lap!

Ezzel mennie kell!

Amúgy meg, lehet a videókarit és a procit is meg kéne nézni előbb valakinek a lapjában, mielőtt a lapodat okolnád!

(#109) Rapid válasza Rapid (#96) üzenetére


Rapid
aktív tag

:F

(#110) Gibzo


Gibzo
csendes tag

Hali!

Van egy S478 HT-s P4em, ami alá lapot keresek 15-20e ft-ig!
Az elvárásaim:

-Legjobb lenne MicroATX, végső esetben ATX-es is lehet, ha tényleg jó
-Lehetőleg i865-ös chipsetnél ne legyen rajta rosszabb
-AGP az kell!

Eddigi esélyesek:
MicroATX:
- Biostar P4TSV (jelenleg ez áll nyerésre)
- Foxconn 865M01
- Abit SG-72 (Ezt a chipkészletet valahogyan nem kamázom...)

ATX:
- Chaintech S865Pe/L
- Intel D865PERLX
- Epox EP-4PDa3I
- Abit IS7 (Ilyet meg nem akarok venni mégegyet, bár kétségtelenül szuper lapok, bármelyik változata)

Ha esetleg valaki még tud még valami jó lapot, ami megfelelne az elvárásaimnak, ne tartsa magában! :)

G

(#111) Gibzo


Gibzo
csendes tag

Senki? Akkor UP!

G

(#112) gabe_


gabe_
őstag

Esetleg MicroATX-hez hozzájön még az Abit IS-10. 18000 körül van az ára...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#113) Andrew07


Andrew07
csendes tag

Sziasztok!
tudtok nekem vmi véleményt Asus P5GDC Delux alaplapról?Már régóta szemezek vele de nem tom mi legyen:FVagy esetleg vmi mást ajánlani hasonló árban?Előre is köszi

(#114) Pirkhoffer válasza Andrew07 (#113) üzenetére


Pirkhoffer
csendes tag

P5GDC DLX: jó lap, szerintem megéri megvenni, nekem elhiheted... Volt már olyan lapom!

...

(#115) gabe_


gabe_
őstag

Na, megvan a nyertes, már fel is adtam a megrendelést, péntekre megérkezik az új lapom.
Asrock P4I65GV ez egy microATX-es lap, kábé azt tudja, ait egy Abit IS7-E, csak microban... (kevesebb pci slottal, és memóriafoglalattal persze)
15e huf megéri? :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#116) gabe_ válasza gabe_ (#115) üzenetére


gabe_
őstag

Aha, igen, persze, jó kis lap (vállveregetés magamnak), vedd meg. Népes kis topik ez... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#117) Pirkhoffer válasza gabe_ (#116) üzenetére


Pirkhoffer
csendes tag

Nem rossz lap! Sőt!

...

(#118) oszolee


oszolee
tag

Hali.
Segítség kellene hogy milyen AMD S939-es, AGP-is alaplapot érdemes most venni, tudom agp-t már nem érdemes de azért én még azt szeretnék. Köszönöm előre is a jótanácsokat!

oszolee

(#119) gabe_ válasza Pirkhoffer (#117) üzenetére


gabe_
őstag

Legalább valaki reagál, végre... :)) köszi

amúgy ma megyek érte :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#120) nolika


nolika
aktív tag

Halisztok!

Kéne egy kis segítség:
Veszek a következő napokban egy AMD Athlon 64 2800+ s754 procit és kéne hozzá deszka!
max 20eft érdekel nem akarok többet költeni(tuning nem kell)
Legyen rajta min 2sata 2 pata é AGP-s legyen

Előre is THX!:DD

(#121) nolika


nolika
aktív tag

:DD

(#122) Sn00k


Sn00k
veterán

Valami jó SLI deszkát ajáljatok mér nekem is please...
Az ár nem gond, de lehessen tunningolni, halk chipsethűtő, stabil legyen + szép is :D

3njoy the Lif3

(#123) XanD3R válasza Sn00k (#122) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Én ezt a DFI mobót ajánlanám :U
Bővebben: link
esetleg ezt: Bővebben: link :U ezeknél biztos hogy nem lesz bajod a tuninggal csak elég drágák sajnos

(#124) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok kéne 1 kis segítség!kéne egy késöbbiekben jól bővíthető lap,de a 478as 2,8as prescott procimtól és agp6600GT-től még nem szeretnék megválni!ötlet?


[Szerkesztve]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

melyiket?ABIT IS7
ABIT AI7
SAPPHIRE 865PEAS4
ASUS P4P800S-X:F

[Szerkesztve]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126) Sn00k válasza XanD3R (#123) üzenetére


Sn00k
veterán

Mi a különbség köztük, azon kivül , hogy az egyiknek a neve után van még az expert...?

Mindenki a DFI-re van rákattanva? :DDD
Nem hiszem el , hogy egy Abit, vagy egy Asus-al, esetleg még a gigával is nem lehet-e tunningolni...
max nem annyira elvetemülten, mint a DFI-vel...;]

3njoy the Lif3

(#127) Sn00k


Sn00k
veterán

Ati xpress200 chipsetes deszkában elmegy pl: egy 6800GT?
SLI-ben, csak ati vga müxik benne... ha jól tudom...:F

3njoy the Lif3

(#128) nolika válasza Sn00k (#127) üzenetére


nolika
aktív tag

Jaja az egy int. vga!De minek veszel olyat, ha van normális VGA-d???:F

(#129) nolika válasza XanD3R (#123) üzenetére


nolika
aktív tag

A DFI jó alaplap...
Csak egy kérdés: Létezik S939 lap AGP-s változat????

(#130) Sn00k


Sn00k
veterán

Baromságot írtam... feljebb picit:B

Amúgy az nem int. VGA, hanem üj ATI chipset

3njoy the Lif3

(#131) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

P4 1,6@2,4 Northwood procihoz és Ati radeon 9550es kártyához vennék alaplapot 30ezer körül. Kéne bele LAN és Audio, 8x AGP, 2.0 USB. Jelölt egyelőre az ASUS P4P800-E deluxe, de hallottam, hogy ennek gondja van a 9550es kártyával.

(#132) Kalozman


Kalozman
tag

Sziasztok!

A következő lapok közül kéne válsztanom csak nem tom h melyiket.
A lényeg az h NForce4 ,socket 939,és nem sli-s mert nekem fölös.

Lapok:Asus A8N-E
GigabyteK8N Ultra-9
MSI K8N NEO4-FI

ezekre gondoltam.De ha tudtok jobbat akkor azt is írjátok le lécci.
JA és ha már lap akkor a hozzá való VGA is kéne .6600 GT terén gondolkodom csak milyen gyártótól azt ondjátok majd meg.Köszönö.

(#133) Sn00k válasza Kalozman (#132) üzenetére


Sn00k
veterán

Mind a 3 lap zsír...
Neked kell eldöntened a pénztárcádhoz méltoan ,hogy melyiket veszed...

Ha nem akarsz nagyon tuningolni, akkor Giga, vagy MSI...
Ellenkező esetben Asus.

Én az Asus A8N-E venném a helyedben, és talán még az is a legolcsóbb, hármojuk közül..

3njoy the Lif3

(#134) Sn00k válasza Khelben (#131) üzenetére


Sn00k
veterán

Az Asus simán jó...
add el azt a karit, és vegyél egy 9600xt-ét:D, a problémád már meg is oldódott...

3njoy the Lif3

(#135) Kalozman


Kalozman
tag

De Vga-t mindenképp Nvidiát és 6600 GT-t.Csak MSI laphoz MSI VGA kell ??Vagy Asushoz Asus VGa vagy ezek mind1?Mert ilyen 6600GT-et néztem ki.eadtek,Msi,Asus,Gigabyte.melik milyen laphoz jó ill.melyik a legjobb ezek közül.

(#136) Sn00k válasza Kalozman (#135) üzenetére


Sn00k
veterán

Az tök mindegy, tehát egy Asus deszkába , pakolhatsz egy MSI 6600GT is...

3njoy the Lif3

(#137) Sn00k


Sn00k
veterán

Nézd meg a 6600GT topicot, ott már az első oldalon, sok hasznós infóhoz juthatsz...

3njoy the Lif3

(#138) Motion_Blur válasza Khelben (#131) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Abit AI7:U

Vagy ha tényleg ennyit akarsz rá költeni, akkor IC7 v. IC7-G;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#139) Kalozman


Kalozman
tag

Na mostmár csak az asus meg a gigabyte jöhet szóba.Az msi-ről lemondtam.valakinek valami hozzászólás a dologhoz ?

(#140) Kalozman


Kalozman
tag

Felgyorsultak az események szóval sürgős helpet kérnék h milyen alaplap legyen.
Asus A8N-E vagy Gigabyte K8N Ultra-9.
Köszönöm :)

(#141) Sn00k válasza Kalozman (#140) üzenetére


Sn00k
veterán

Olvasd a 133#:U

3njoy the Lif3

(#142) Sn00k válasza Kalozman (#140) üzenetére


Sn00k
veterán

De ha gondolod, rád is parancsolhatok ;]
Vedd az A8N-E-t !!!:Y

3njoy the Lif3

(#143) Moddingfan válasza Kalozman (#140) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ha kb. ugyanazt tudják, akkor én az ASUS-ra szavazok, mert arra 3 év gar. van (ha a Gigabyte-re is, akkor is ASUS:D). Nekem ASUS K8N-em van és nagyon meg vagyok vele elégedve, az előző lapom is ASUS volt és a következő is az lesz, az tuti :D (felragasztottam a házra az ASUS matricát, szal már nem válthatok :DDD ) De ne azért vegyél, mert én az mondom, én sem azért vettem, mert az előző is ez volt, azért vettem ASUS-t, mert jó minőségű, megbízható terméknek tartom, ahogy sokan mások is.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#144) Kalozman


Kalozman
tag

Ohhh.Köszönöm.Erre a lökésre volt szükségem :)
Ilyen dolgokban a döntés képességem elhagy :)
Köszi

(#145) Sn00k válasza Kalozman (#144) üzenetére


Sn00k
veterán

;]

3njoy the Lif3

(#146) faber24


faber24
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!!!
A problémám a következő: jelenleg egy NF7-s lapom van, rajta egy 1900+os proci csücsül meg egy ATI 9600pro.
Elégé időszerű már az újítás, főleg a proci miatt. De a fenti lapra már nem érdemes új procit vennem. Veszek tehát új lapot és procit. Később videókarit is.
Namost. először is azt szeretném tudni, esetleg tudtok-e olyan lapról, ami nem csillagászati árú, de tud AGP és PCI-E videókarit is kezelni. Mindegy hogy AMD vagy Intel, igazából eddig AMD-s voltam, de mivel a proci is cserére kerül nem számít.
Ha nincs ilyen lap, akkor az érdekelne, hogy tudtok-e vmi normális árú lapot+procit ajánlani. Szempontok: a kettő együtt lehetőleg ne legyen 50e FT felett (vagy legalábbis ne sokkal), és a proci minél gyorsabb(jobb legyen).

Előre is köszi a helpet :B

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#147) asimov válasza faber24 (#146) üzenetére


asimov
aktív tag

Íme az én lapom: [link]
De van ''fan'':DDD-clubja itt a PH!-n, nézz be!
[link]

[Szerkesztve]

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#148) faber24 válasza asimov (#147) üzenetére


faber24
őstag

Köszi..így elsőre használhatónak tünik sőtt egész jó!!!
Már csak vmi jó procit kell hozzá találnom... :R

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#149) Sn00k


Sn00k
veterán

Ez az Asrock deszka simán jó...
Igaz ULI chipsetes, de nem sokkal gyengébb a többinél...

Figy nézz körül itt is -> [link]

Találsz elég sok mindent, + árakat is... :Y

3njoy the Lif3

(#150) faber24 válasza Sn00k (#149) üzenetére


faber24
őstag

Igen, én is itt szoktam szörfözni, de azért köszönöm :)
A deszka tényleg jó, mondom, szerintem megszavazom. Eleve csábító, hogy AGP és PCI-E slotja is van, meg amúgy is barátságos. A vidikarim cseréjét így még picit eltolhatom. :C

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.