Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Sn00k


Sn00k
veterán

Tudtok még, a DEPO-hoz hasonló oldalt? :F

3njoy the Lif3

(#152) S.Feri válasza Sn00k (#151) üzenetére


S.Feri
őstag

Üdv!

www.kiskerarak.hu

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#153) return.value


return.value
tag

Sziasztok!

Elérkezett az idő, amikor a kiválló 1,7XP-met és a kiválló MSI Pro2 266-ot deszkát le kell cserélnem. :) Mivel elsősorban munkára használom a gépet ezért nem kell giga brutál tuning erőmű, sokkal inkább egy olyan gép, amivel a következő 3 évet kihúzom.

Kérlek, hogy segítsetek lapot találni az új konfigba. Az alábbi feltételeknek kellene megfelelni:
-AGP kell (A Parhelia-t nem dobom ki)
-A régi winchestereket is meg kelle tartanom, tehát ne csak SATA-t támogasson.
-No, igen, a platform, a chipset...AMD vs Intel. :F Én nem vagyok egyik pártján sem, ami biztos, hogy 2 magos procit vennék, és ebben jelenleg az AMD ad kedvezőbb ár/teljesítmény arányú procikat, tahát valószínűleg AMD 64 X2 lesz a választás. Ehhűn kellene chipset. :)
-Nagyon fontos elvárás, hogy a lehető legkevesebb dolog legyen ''integrálva'' az alaplapba, minimálisra csökkentve a meghibásodás lehetőségét.
-2-4 GB RAM támogatása (ez gondolom elég alap, de azé leírom)

És az alább a kívánságok, aminek nem kell feltétlenül megfelelni:
-Intergrált hálózati vezérlő
-RAID
-Preferált márkák MSI, Albatron :)

Előre is köszönöm a segítséget! Nekem is vannak már ötleteim, de a AGP+AMD64X2 kombó kemény dió, én nem találtam megfelelőt.

(#154) return.value válasza return.value (#153) üzenetére


return.value
tag

Hehe, azt hiszem egy igen fontos dolog kimaradt, nevezetesen az ár.
A proci + hűtő + lap + 2 GB RAM max 200.000- 250.000 HUF :U

(#155) Sn00k válasza return.value (#153) üzenetére


Sn00k
veterán

Figy szerintem AMD-ben gondolkodj (olcsóbb , mint az Intel)...
Főleg, ha dual magos kicsikében gondolkozól :D
Ha neked a tuning nem számít, akkor szerintem vegyél Gigabyte deszkát, azok nagyon jók és megbízhatók...

Hát nem tudom lesz-e, olyan AGP-és deszka, amivel megy , majd az X2 procid... :(

Menj fel a gigabyte oldalára, és nézd meg a deszkákat, mi a választék...

Jah: most nézem neked MSI, Albatron a BEST :D
Azokat nem ismerem :(

3njoy the Lif3

(#156) Sn00k válasza S.Feri (#152) üzenetére


Sn00k
veterán

Thx!

3njoy the Lif3

(#157) Sir Riccio válasza return.value (#154) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hát ha nem tudlak lebeszélni az AGP-ről, (bár több mint elgondolkodtató AGP-s rendszerbe ekkora összeget beruházni!) ,- és számdra fontos a stabil megbizható müködés,- akkor a javaslatom a következő: Giga-byte GA-K8NSC-939 alaplap, stabil megbizható, ára kedvező, /14.200,Ft+ÁFA nagyker/ CPU AMD A64 X2 3800+ /81.200,Ft+Áfa/ RAM Corsair XMS 1024 MB /400 MHz CL2 / (32.350,Ft+ÁFA/ db)
Mindezzel együtt, ha nekem kellene dönteni én PCI-E -es lapot vennék (NF4) alig drágábban, hidd el többszáz gép-ről lecsapódó tapasztalat alapján mondom ég és föld a külömbség, még azt is beleszámitva, hogy VGA csere is szükségeltetik mellette.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#158) Sn00k


Sn00k
veterán

+1 pont a Giga PCI-E deszka, és NF4 mellett... :D

3njoy the Lif3

(#159) return.value


return.value
tag

Köszönöm a válaszokat!
A hardweres ''emberem'' is le akar beszélni az AGP-s lapról...ez így már elgondolkoztató.... :F

(#160) Sn00k válasza return.value (#159) üzenetére


Sn00k
veterán

Verd ki a fejedből, az AGP-ét... nincs jővője ;)

3njoy the Lif3

(#161) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, szertnék új alaplapot venni, mert a mostani az AGP-s és le akarom váltani, mert kapok bele egy Radeon x800 GTO-t és a ugye PCI-os. Namármost a probléma az, hogy minimális pénzem van rá, de azért nem szeretném a leggagyibat megvenni, de nem is kell a csucskategória. A másik gond, hogy bele kell raknom egy P 4 Northwood magos 2,7-est mert uj procira nem akarok költeni, socket 478-as tokozás. Ja és bele kell raknom még a régi memoriáimat is, ami 4db 256 os memoria, tehát minimum 4 mem hely kell hogy legyen. :F Szóval ha ilyen kivánságlista után tudnátok valamit ajánlani megköszönném, mert alaplap témában nem igazán vagyok otthon. Előre is köszönöm.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#162) gezola


gezola
csendes tag

sziasztok!
szeretném eladni gépemet:
- Asus P4R800-V deluxe ( TV out )
- HDD 120 GB Maxtor 7200 8MB B.
- DVD combo
- CPU Celeron 2.4Ghz Box /128Kb 478
- DDR Ram 256Mb/400Mhz pc3200
- ház+táp P4 midi atx 300w 6055L
- floppy
- mobil rack

:F szerintetek mit lehet érte kérni? :F

(#163) Sn00k válasza gezola (#162) üzenetére


Sn00k
veterán

Legjobb esetben 50 körül, ha találsz valami loosert :D

VGA nincs hozzá?

3njoy the Lif3

(#164) avantifutur


avantifutur
csendes tag

Helóka!

Na szal azt szeretném kérdezni mélyentiszteltek :C , hogy mit ajánlotok:
Ez a proci Semptron 3100+
Ehhez alaplap kell nekem:

Jó lenne passzív hűtés a north bridge-en, agp-s és pci-x is érdekel, jó ha van rajta FireWire.

Köszi

AVANTIFUTUR

''A fejlesztési segélyek azok a pénzek, amiket a gazdag országok szegényei adományoznak a szegény országok gazdagainak''

(#165) lazydog válasza return.value (#153) üzenetére


lazydog
addikt

ASRock 939Dual-SATA2 a te lapod, olvasd a topicját, ha még nem találkoztál vele.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#166) Mankó


Mankó
veterán

Holnap vennem kell egy PCI-E-es alaplapot.
A két jelölt:
MSI K8N Neo4 Ultra
ASUS A8N-E

Sajnos most tényleg nincs időm átböngészni a topicokat.
S.O.S-be kellene a válasz!
Pozitívum, negatívum - ok kellenének, hogy tudjak dönteni.
Árban kb. megegyeznek, az MSI olcsóbb 1-2 ezer forinttal, mindkettőre 3év gar.

939-es 3200+ Winchester lesz benne, 2*512 Hynix 400, HIS x800gt 256/256 IceQ.

A válaszokat előre is köszi.

(#167) Sn00k válasza Mankó (#166) üzenetére


Sn00k
veterán

szubjektív dolog... kinek , mi jön be...
Én Asus-t venném, de egyébként itt a PH-án van deszka teszt... nézd meg azt, ha vacilálsz ;]

3njoy the Lif3

(#168) avantifutur


avantifutur
csendes tag

Léci valaki!
:DD
ASUS K8NE-Deluxe,
GIGABYTE K8nsPRO vagy más
MSI
:O
Mi jöhet számításba ehhez a procihoz:

Semptron 3100+

Stabilitás elsődleges, de fontos lenne az AGP (kivéve ha durván ellenvéleményeket látok)
Passziv hűtés a north bridge-en (én is halkító-mániás vagyok)
Esetleg FireWire is jó ha van.

Léci kűdjetek :Y választ! :)))))

''A fejlesztési segélyek azok a pénzek, amiket a gazdag országok szegényei adományoznak a szegény országok gazdagainak''

(#169) Sn00k válasza avantifutur (#168) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha a stabilítás az elsődleges szempont, akkor Gigabyte deszkában gondolkozz szerintem...
Menj fel a giga oldalára, és mazsolázgass :D

3njoy the Lif3

(#170) Ptech


Ptech
őstag

Új konfigot szeretnék, ezeket néztem ki:

A64 3000+ Venice
2*512 Geil Value series
Eagle 6600GT

ehhez keresek reális árú alaplapot(25-32k)
eddig ezekre gondoltam, véleményeket szívesen fogadnék, mivel nam nagyon értek a deszkákhoz.

Asus A8V E Deluxe ~23k
Asus A8N-E ~22k
Abit AN8 Ultra ~26k
Asus A8N SLI Deluxe ~32k (a sima SLI 31k)
Gigabyte K8N Pro-SLI Nvidia nForce4 SLI ~29k (az nf4 ultra Giga lapok ugyanannyik, mint ez...)

tehát ár/teljesítmény modellt keresek, nem fogok fatal1ty, v ilyesmi lapot venni, az biztos!



[Szerkesztve]

(#171) Silom


Silom
csendes tag

Sziasztok !


Szeretnék egy megbízható gépet összeállítani egy INTEL P4 478 2.4GHz 1MB 533 BOX procival. Külföldön leszek a világtól elzárva, nincs szervíz, alkatrész stb.. Tudnátok-e megbízható, AGP-s, ATA is szüks., kis tuningpotenciállal is bíró lapot javasolni ?
( Video szerkesztés fontos, egy-két játék elvétve pl.: FarCry :U )

Köszönöm a válaszokat

(#172) Ptech válasza Silom (#171) üzenetére


Ptech
őstag

Nem akarsz inkább Northwood magos procit belerakni a Prescott kazán helyett? Mondjuk rakhatnál bele egy telekondisat, azt még rendesen meg is lehet rángatni.

(#173) Sn00k válasza Ptech (#170) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha az SLI nem fontos, akkor
Asus A8N-E

Bár én a helyedben, A8N SLI DELUXE-ot választanám...
Későbbiekben, majd még szükséged lehet az SLI-re...

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#174) Ptech válasza Sn00k (#173) üzenetére


Ptech
őstag

SLI-m szerintem soha nem lesz, mert annyira nem vagyok fanatikus, hogy mindig a high-end kellene nekem, és úgy néz ki szvsz, hogy egy kártyával is lehet boldogulni(egy ideig biztosan). A VIA-ról azt hallottam, h lassabb mint pl a nVidia lapkásak. Meg olyat is, hogy az Abit mostanság ált jobb minőségű laponat dob piacra, mint az Asus. Szerinted?

(#175) Silom válasza Ptech (#172) üzenetére


Silom
csendes tag

Kösz a választ !

Konkrétan melyik procira gondolsz ? ''Telekondis'' és tuningolható ? Melyik ez a példány ?
És az alaplapra mi a javaslatod ?

(#176) Ptech válasza Silom (#175) üzenetére


Ptech
őstag

A Northwood magosakat onnan lehet megismerni, hogy nem 1M, hanem 512k L2 cache-ük van, de s478-nál csak kis teljesítménykülönbség van köztük, viszont a Prescott sokkal jobban melegszik!
A telekondis NW-ok ExtremeEdition P4-ek lettek volna, csak nem bírták az L3 cachet, ezért leselejtezték őket(de stabbak, jobbak, mint egy átlagos P4!!!)onnan ismered meg, hogy ha felfordítod, a lábacskái közt tele van kondikkal, ezért hívják a népek ''telkondisnak''
A deszkákat én nem igazán vágom, csak általánosságban, pár márkáról van némi kialakult képem.

[Szerkesztve]

(#177) Silom válasza Ptech (#176) üzenetére


Silom
csendes tag

Rendben, utána nézek a telekondisnak. Köszönettel.

(#178) Ptech válasza Silom (#177) üzenetére


Ptech
őstag

Nézd meg a hardver piacot, írd be a kersőbe, h ''telekondis''.

(#179) Silom válasza Ptech (#178) üzenetére


Silom
csendes tag

Kösz, keresgélek !

(#180) antikomcsi válasza Ptech (#170) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Abit lap, az ami Neked kell........................... ;]

[kép]

(#181) Ptech válasza antikomcsi (#180) üzenetére


Ptech
őstag

Abit AN8 Ultra?? Szimpi lap. Úgylátom, Te igencsak vágod a témát. 1picit bővebben kifejtenéd, miért pont ezt? Jobb, mint az Asus, tuningbarátabb, megbízhatóbb?

ps: jó a nicked ;)

(#182) antikomcsi válasza Ptech (#181) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nos, nem mintha a többi lappal bármiféle minőségi probléma lenne, de szerintem a kategóriában az abit a legjobb választás a pénzedért. Szerintem egy nagyon jól eltalált kis lap, és ár/értékben igen versenyképes.

Például az asus is stabil, de ez a lap, a stabilitás mellett szélesebb körű tuning lehetőségekkel bír.

Gyors, halk, rengeteg hasznos bios beállítás, persze sokak számára fölösleges a memóriának 3.3V, de van akinek jól jön.

Az hogy jobb, mint a többi, azt kategórikusan nem lehet kijelentani, hisz ez a felhasználás jellegétől függ, viszont ezzel a lappal stabilan, és megbízhatóan tudsz elérni magas fsb-t, 300-at mindegyik, megy ha a proci is akarja, és így ís megbízható.

Az asusal, már kicsit nehézkesebb a tuning, hamarabb kiadja a lelkét, és megbízhatatlanná válik.

Olvasd el a kiszemelt lapok manuáljait, és válaszd a Neked legjobban tetszőt.

Én nem vennék VIA K8T890 chippel lapot, így az A8V-E Deluxe kiesik, egy ok, mielőtt valaki megkérdezné mi baj a viaval, pl. nekem kell sata2, az új hdd-k-nek.

NF4-es asus nem olyan jól tuningolható, mint az abit (eddigi tapasztalatok alapján).

Tehát marad az abit, mert olcsóbb, és mert szebb a színe, mint a gigának. ;] :DDD

(#183) Ptech válasza antikomcsi (#182) üzenetére


Ptech
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

(#184) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Sziasztok!

Olyan 30K-s max ár körül mit ajánlanátok nF4U-s lapok közül?
Az Abit AN8 Ultrával az a bajom hogy csak Sata II-t tud, nekem pedig Sata1 es hddm van.
Azzal azt gondolom nem tom hajtani vagy tévedek?
A kiszemeltem a következő: Gigabyte GA-K8N Ultra-9
mi a véleményetek erről a lapról?

Előre is köszi

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#185) Sn00k válasza antikomcsi (#182) üzenetére


Sn00k
veterán

Asus A8N32 SLI DELUXE-ról tudsz valami infót :F :U ;]

Nvidia NF4 SLI x16

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#186) Sn00k


Sn00k
veterán

Ptech

Az asus-t is lehet tuningolni, csak nem olyan vadúl...
Szerintem bőven elég, az általa nyújtott tuning lehetőség.

Ha van rá pénzed, miért nem SLI-ben gondolkozól?
Később, még szükséged lehet rá....
A jövőbe kell látni, hogy az élet minden terén versenyképes maradjál :D

Egyébként mind a két márka BEST, emiatt nem kell félned...

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#187) Sn00k válasza Ptech (#181) üzenetére


Sn00k
veterán

AN8 ultrán passzív hűtés van... az jól bírná a tuningot? :U

3njoy the Lif3

(#188) slider000


slider000
csendes tag

Szisztok! Van egy kis problémám, szóval tegnap este egy boot vírus fészkelte be magát a gépembe, és nem indul el a gép vagyis csak az oprendszer nem tölt be, meg a vinyómat se egészen annak és olyan méretűnek ismeri fel mint amilyen valóljában.Ha tud valaki akkor segítsen légyszi.

(#189) slider000


slider000
csendes tag

az e-mail címemre is válaszolhattok supadupafly@freemail.hu
köszi!

(#190) SystemRoot válasza slider000 (#188) üzenetére


SystemRoot
őstag

Szerintem ezt nem éppen jó helyen kérdzed... :U
Esetleg egy Knoppix alól le tudod menteni a vinyódon levő fontos dolgaidat amennyiben még megvannak és utána winreinstall... szerintem...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#191) Ptech válasza Sn00k (#187) üzenetére


Ptech
őstag

Nemtudom, hogy ponosan hogy bírná, nincs vele tapasztalatom. De ugye egy HP-s hűtés van rajta, amit pont oda vezettek, ahol a prociról fogja nyomni majd nálam a levegőt a hűtés. Így biztos nem lehet gond a túlmelegedésével, sztem.

(#192) lazydog válasza SystemRoot (#184) üzenetére


lazydog
addikt

Ha egy lap tudja a SATA II-t az nem hátrány, ellenkezőleg. Ettől még tökéletesen kezeli a SATA-I HDD-ket.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#193) Sn00k válasza Ptech (#191) üzenetére


Sn00k
veterán

oké te tudod ;]

3njoy the Lif3

(#194) SystemRoot válasza lazydog (#192) üzenetére


SystemRoot
őstag

na igen de én nem láttam A8N Ultra esetén rajta Sata150 es csatikat... :F
mégcsak a megfelelő Sil controller sincs ott... csak Sata300 nak van vezérlője a lapon, és csak annk vannak csatlakozójai.... hát így akkor hogy a fenébe tudná kezelni az én Sata150-es vinyóm?
Egyébként is ki a fene mondta hogy hátrány lenne a Sata II?
...az hátrány ha CSAK azt tudja kezelni...

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#195) lazydog válasza SystemRoot (#194) üzenetére


lazydog
addikt

És azt ki a fene mondta neked, hogy kell, illetve létezik külön SATA-1 meg SATA-2 csatlakozó ?! Ugyanaz a csatlakozó és kontroller alkalmas mindkettő kezelésére, vagyis kompatibilis a SATA-1-el.
Tehát semmi hátrány, csupa előny !
Vágod ? :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#196) SystemRoot válasza lazydog (#195) üzenetére


SystemRoot
őstag

Mostmár igen!
Mértnem ezzel kezdted? :)
De akkor pl a Gigabyte GA k8N Ultra-9 es lapján mér van külön vezérlő és 4 csati a Sata150nek? :F

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#197) lazydog válasza SystemRoot (#196) üzenetére


lazydog
addikt

Biztosan azé mer, azon két SATA-chip van, és csak az egyik tudja a SATA-2-t. De maga a csatlakozó, akkor is egyforma, ahogy a kábel is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#198) SystemRoot válasza lazydog (#197) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ok, köszi az infót! Akkor innentől ez nem egy limiter tényező...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#199) SystemRoot válasza lazydog (#197) üzenetére


SystemRoot
őstag

Apropó:)
Szted max 32K s árban milyen nF4 U s lapot vegyek?
Én Gigabyte K8NU-9 re gondoltam...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#200) lazydog válasza SystemRoot (#199) üzenetére


lazydog
addikt

Ebben inkább nem adnék tanácsot, én távol tartom magam, mind az nForce, mind a VIA chipset-ektől. De ha mégis nForce4-ből választanék, akkor valamilyen HeatPipe hűtős típust vennék.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.