Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43301) #03969024


#03969024
törölt tag

Mai szösszenet:
40 körüli "csajszi" rámnyitja az ajtót. Sikerült megállnom, csóválom a fejem. Kérdi, mi van? Mondom illedelmesen, hogy körültekintőbben kellene kiszállni az autóból. Erre ő elkezd velem ordítani... Inkább le sem írom, minden voltam, csak rendes ember nem.
Az is érdekes, hogy a nők 99%-ának eszébe sem jut előzékenynek lenni. Egy ideje viszonzom...

[ Szerkesztve ]

(#43302) TaaT válasza mezis (#43299) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem látom, hogy lassított volna a motoros akkor, amikor elkezd a sávjába átsorolni az autó"

Azt úgy hívják reakció idő :)

"az autó, akinek a vezetője nem sokat láthatott a motorosból"

Azt meg úgy hogy visszapillantó tükör. :)

Give them hell Ukraine!

(#43303) amargo válasza biker (#43295) üzenetére


amargo
addikt

Én is aktívan bringazok/tam és nekem egyértelmű a mozgásából, hogy nem fog kanyarodni. Ugye egy ilyen kanyarra fel kell készülni, o meg teker folyamatosan. Tovabba kanyarodasnal, jelzel kezzel vagy nem, de ez mind1, ha nem gyozodsz meg rola, hogy lekanyarodik, nem indulsz el.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43304) biker válasza amargo (#43303) üzenetére


biker
nagyúr

igen, nem jelzett.
De jobbra kis ívben elég ritka is a jelzés :) balra igen, csápolok mint a barom.
Itt mondjuk ezzel a tempóval onnan sáv szélről röhögve bekanyarodok. nem kell hozzá lassítani.
Furcsa az autós indulása is, de hülye volt a bringás is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43305) #64791808 válasza TaaT (#43296) üzenetére


#64791808
törölt tag

Miert erzel zavart?

Eszlelnem KELL, ha az elvarhato ott es abban a szituacioban. HA eszleltem, akkor elsobbseget KELL neki adni. HA nem eszleltem, akkor jon elo az, hogy elvarhato lett volna-e. Ezt pedig nem a sebesseghatarok dontik el. Annal is inkabb, mert mikor elersz egy T-elagazashoz, honnan tudod, hogy a masik uton mennyi a sebesseghatar?

De teljesen mindegy, megint az a vege az egesznek, hogy mindenert a gyorshajtas a felelos, es dogoljon meg mindenki, aki nem tartja be a sebesseghatarokat, egy olyan orszagban, ahol 30-as tablaval javitanak utat es a tehenszar ele is ki van teve a STOP tabla.

(#43306) #64791808 válasza negroo (#43293) üzenetére


#64791808
törölt tag

Abszolut igazad van, 50-nel joval kevesebb a csattanas eselye. Viszont 30-cal meg kevesebb. Viszont ha 1-esben mesz csusztatott kuplunggal, akkor biztos lesz ido mindent kikerulni. Ha megallsz, az a tuti, mert allo auto nem okoz balesetet. De meg mindig beled johetnek. Ezert irtam, hogy a legjobb, ha otthon, a garazsban hagyod az autot, az a biztos!

Kerlekszepen, Taszilokam, a logikad kikezdhetetlen! :)

(#43307) Mr X válasza mephi666 (#43300) üzenetére


Mr X
veterán

A 17. kerületben a piacról történő kiforduláskor ez rendszeres volt, mindig akadt egy türelmetlen barom, aki azt hitte, ki tud kerülni gyorsabban, mint ahogy én kifordulok... :U

(#43308) biker


biker
nagyúr

Mr. Helyi Igazságosztó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43309) amargo válasza biker (#43304) üzenetére


amargo
addikt

Én pont ezért nem tartom a bringást hibasnak, ebben az esetben, nem is jelzett. Igen, belehet venni a kanyart, de azért folyamatos tekerés közben ritka. Ugyan, annyira előre nem látunk, de azt gondolom pont egy autóst engedett el magamellett, ezért húzódott kicsit kijjebb a kanyarodóba belógva. Ha nem ez lett volna a szitu, akkor már rég kikanyarodott volna az autós.
Igazából csak okulás képpen érdemes kezelni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43310) mephi666 válasza Mr X (#43307) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, akkor nem csak kecskeméten vannak ilyen elvetemültek... ma reggeli jelenet: jövök itt, előttem egy citroen, jobbra a fákon keresztül mozgást látok, a citroen majdnem odaért már a zebrához, amikor jobbról hülyegyerek mindenféle körültekintés nélkül kigurult elé... a csaj fékezett, gyerek meg épp átfért előtte :U azt hiszi ez, hogy a zebrán valamiféle láthatatlan erőpajzs védi?

pár hete itt kb negyedikként várunk a sorban, vált nekünk a lámpa, indulnak meg az autók, amikor balról biciklis hülyegyerek jön a zebrán... volt akkor fékezés, hogy az előttünk levők gumija kicsit kente az aszfaltot :W erősen gondolkoztam, hogy utánamegyek és szétverem a kétkerekűjét... (elmúlt hetekben ez már nem az első eset: csomószor átmennek a zebra pirosán a taknyosok, amikor a lámpa már indítja a forgalmat... szerintem ez a szórakozásuk... volt amikor többen voltak és röhögtek egymáson meg szurkoltak a másiknak...)

ui: lassan tényleg kell valami eseményrögzítő kamera a kocsiba... szerintem 1-2hetente összejönne lazán egy jól összevágott videó...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43311) biker válasza biker (#43308) üzenetére


biker
nagyúr

hehe, kis barátunk ezt most nagyon besz..ta.

Szóval történt most reggel, suliba menet. El kellett vinnem a gyereket, meg még egy gyereket viszek suliba, visszafelé látom, ott állnak, megy a vita, rendőr nincs, mondom ok. Hazamentem, lementettem, feltöltöttem :)
Elindulok melóba, látom már kint a rendőr, de az izmozó sehol. Megállok, látom, megy a magyarázás a rendőrnek, hogy mit csinált a furgonos.
Köszönök, illedelmesen várok a soromra, kérdi a rendőr, mi a szitu? Mondom van egy kamera felvételem arról, ezt és ezt csinálta a tag, itt a rendszáma.
Ó, azt mondja, felírta a rendszámot, lekérdezte a jogsi képét, ez volt az? Mondom ez, de itt a laptopom a kocsiban, itt a video
Megnézte, azt mondta, "na akkor szólok a .....-i kollégáknak, itt lakik a szomszédban" :)
És mindenkinek megköszönte, és ment a csávóért.
Meg felírta, hogy a véda kaput mindenképpen megnézni, akkor is ha nem riasztott be, de ugye záróvonal, minimum beriaszt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43312) mephi666 válasza biker (#43311) üzenetére


mephi666
nagyúr

szépen letolt pár embert az útról... mi volt egyébként a nyűgje, az nem derült ki? kapni fog ezért remélhetőleg és nem fog randalírozni az utakon... azt hiszik páran, hogy az a darab aszfalt az ő játszóterük és azt csinálnak rajta, amit akarnak: felfestés, tábla, lámpa, mit számít nekik? ott mennek ahol akarnak, mindenki más meg takarodjon, ahova tud :U múlt héten olyat láttam még itt amikor jöttem a jobb oldali sávban, hogy balról jön ki a golfos és rohadtul nem akar megállni... fordul a szembesávba mellém, majd ebben végighaladva kb 50-100 méterrel arrébb lekanyart balra... (tükörből néztem, hogy addig végig a szembesávban ment) amennyire láttam nem jobbkormányos, angol rendszámos gép volt, kalapos angol sofőrrel :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43313) DonLaca@ válasza amargo (#43309) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Aki a kanyarodó sávból egyenesen megy tovább az a szabálytalan. Bármilyen járművel is közlekedik. Nagyon sok kerékpáros hiszi azt magáról hogy őrá nem vonatkozik a KRESZ. Te is milyen szépen meg tudod magyarázni hogy az autós a hibás. :U
Cseréljük le a kerékpárost egy autósra. Így is ugyan az a véleményed? A balra forduló autósnak gondolat olvasónak kellet volna lennie?

(#43314) biker válasza mephi666 (#43312) üzenetére


biker
nagyúr

Állt az út mellett valami boltnál, és elvitték a tökrét. Azt hitte, ez a kamionos volt, de kiderült, hogy ez ugyan nem, hanem a kamionos előtt menő ponyvás kisteher vitte el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43315) mephi666 válasza biker (#43314) üzenetére


mephi666
nagyúr

végülis teljesen megérte volna az árokba nyomni pár szemből szabályosan érkezőt a transporter letört tükre miatt :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43316) amargo válasza DonLaca@ (#43313) üzenetére


amargo
addikt

Ezek szerint te hitből kozlekedsz? Sajnos a defenzív vezetés kihalóban van tudom..

Cseréljük le kamionosra és hogy félig lóg a lekanyarodoba, mert került valamit. Remélem ekkor is kihajtasz elé ;)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43317) DonLaca@ válasza amargo (#43316) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Nem kötözködésből írtam. KRESZ szerint a biciklis hibázott. Te vélelmezted hogy a biciklis miért ment úgy. Te hittél.
:DDD Egy kamionos ha lekanyarodik akkor mindig használja az irányjelzőt. Sőt még segíteni (jelezni) is szoktak hogy mikor lehet őket előzni. Van mit tanulni tőlük vezetési morálból.

(#43318) TaaT


TaaT
veterán


Give them hell Ukraine!

(#43319) TaaT


TaaT
veterán

Ez mintha Magyar lenne. [link]

Give them hell Ukraine!

(#43320) mephi666 válasza TaaT (#43319) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szépet lassított 240ről 130ra :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43321) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Egy kereszteződésben 2 sáv kanyarodik balra, én a belsőbe, kamionos a külsőbe. A gond az, hogy nagyon kis ívben fordult a kamion és gyakorlatilag kiszorított a sávomból amiért át kellett húzódnom félig a szembe jövő sávba ami üres volt. A nagyobb gond az, hogy záróvonalon léptem át és a legnagyobb gond, hogy pont egy traffis kamerás micsoda alatt történt ez az egész. Kérdés; számíthatok-e csekkre?

(#43322) TaaT


TaaT
veterán

Az öregnél nincs minden rendben. [link]

Give them hell Ukraine!

(#43323) mephi666 válasza TaaT (#43322) üzenetére


mephi666
nagyúr

én ilyet élőben láttam egy részeggel :D pofázott oldalra és megstukkolta úgy a lakópihenő vége táblát, hogy csak úgy zengett :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43324) DonLaca@ válasza Pickit3 (#43321) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Nagy eséllyel nem. A legtöbb helyen csak a sebességmérés van aktiválva. Lakot területen 65km/h.tól fényképez. Teszteltem :DDD .

(#43325) mezis válasza DonLaca@ (#43324) üzenetére


mezis
nagyúr

Mennyi volt ? :U ;]

mezis

(#43326) DonLaca@ válasza mezis (#43325) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Nekem semmi. Én 65-tel mentem át alatta. Engem nem fényképezett le. :D Öcsém elfelejtette hogy ott van traffi, ő 74km/h-val ment. 30eFt volt a jutalom. Rendőr ismerős nézett utána és ő mondta a 65km/h határt meg hogy nagyon kevés helyen van teljesen aktiválva a mérő rendszer. Legtöbb ponton csak a sebesség mérés működik.
Mielőtt megszóltok hogy száguldozom a városban tudni kell hogy ez a traffipax egy négysávos, több kilométerig egyenes útszakaszon van. Sehol egy iskola vagy egyéb forgalmas intézmény. + a várost elkerülő útvonal része. Szóval a legveszélyesebb helyek egyike. Baleset megelőzési szempontból pont ide kellett telepíteni a traffit. :U Itt . Régi kép mert még nincs rajta az oszlop.

[ Szerkesztve ]

(#43327) MaciG válasza DonLaca@ (#43324) üzenetére


MaciG
addikt

Én azt hallottam, hogy ahogy te is írtad, sebességet mér, és ha az a limit felett van, akkor megnézik az övet, telefon, stb.

BANZAII

(#43328) Lauda válasza Pickit3 (#43321) üzenetére


Lauda
félisten

Ha teged felvett a kamera, akkor a kamionost is felvette, tehat latszodni fog a savatlepesed oka.

(#43329) mephi666 válasza DonLaca@ (#43326) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem kicsit túl van állítva az óra: 60km/h-nál kb 53-55 a valós, városban mi óránk szerint 60al szoktam menni (mérőpont is van) és még soha nem kaptam csekket :K cégessel féltem inkább párszor, mert az 51-esen innen nézve jobbról kanyarodok balra, a képen meg még nincs kint a kamera, ami félúton van a felüljáró felé... itt szokott az előfordulni, hogy kamion mögé kerülök, ő megy a besoroló sávból balra én meg van hogy nem tudom megelőzni még a besorolóban, hanem rámegyek a forgalomtól elzárt területre is... (nem akarok az 51-esen mögött vergődni egészen soltig, ha nem muszáj... a kamera ennyire már nem "lát el")

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43330) Joker88


Joker88
őstag

mai történet,amiben bizonytalan vagyok..

faluban jött ismerős elmondása alapján :
nem volt záróvonal,szaggatott csak.
tehát előzésre lehetőségem volt 100%ban.
Biciklist előztem, egymás mellett mentek ( tehát ismereteim szerint szabálytalanul ) .
én megelőztem őket. irányjelző ki időben,majd kikerülés,visszasorolásnál reflexből arrafele is irányjelző.
De később vettem észre,hogy , a bokorból, sunyi módon ott volt velük szembe cirka 300méterre, a traffi.

namost az előzésem nem volt 50 km/h-nál több sebességben... van félnivaló ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43331) Chris Kiki válasza Joker88 (#43330) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ne értem a kérdésedet. A leírásod alapján mindent szabályosan csináltál, és ezzel tisztában is vagy! Paranoiás vagy? Lehet, hogy csak gyalogosan kéne közlekedned, de nagyon-nagyon figyelmesen...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#43332) Joker88 válasza Chris Kiki (#43331) üzenetére


Joker88
őstag

nem é n:D

ismerősé az eset :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43333) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43334) Chris Kiki válasza Joker88 (#43332) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Akkor üzenem neki ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#43335) tibcsiworld válasza TaaT (#43333) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez mennyivel mehetett? :)

(#43336) TaaT válasza tibcsiworld (#43335) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom, de biztos volt egy kis lejtő ami besegített :)

Give them hell Ukraine!

(#43337) mezis válasza TaaT (#43336) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi volt az a két villámlás ? Hátulról fotózzák a gyorshajtót? :F
(Nincs infra vagy UV vakujuk ?)

mezis

(#43338) TaaT válasza mezis (#43337) üzenetére


TaaT
veterán

Úgynézki. :)

Give them hell Ukraine!

(#43339) Lauda


Lauda
félisten

https://www.youtube.com/watch?v=QZODv8jmYew

Ruszkik+sörszállító kamion baleset. Többi a felvételen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#43340) Chris Kiki válasza Lauda (#43339) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Jól veszem észre, hogy itt nem a baleset a lényeg :DDD

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#43341) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mi van, ha viszel valamit a csomagtartóban? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43342) brd válasza philoxenia (#43341) üzenetére


brd
nagyúr

Csodálkoztam volna, ha a rendőrség nem erősítené ezzel is a róla kialakult sztereotípiát. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#43343) Zozzant válasza philoxenia (#43341) üzenetére


Zozzant
addikt

Dönthető bringatartó.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43344) philoxenia válasza Zozzant (#43343) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a rendszám a csomagtartófedélen van, erre gondoltam. Kilóg deszka, ilyesmi...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43345) mephi666


mephi666
nagyúr

mi járhat annak a gyökérnek a fejében, akinek mindenáron záróvonalt átlépve, zebrán kell megelőznie (iskola előtt, ahol előfordulnak azért reggelente diákok), amikor a megengedett 50-el haladok, utána meg szinte azonnal fékezésre kell kényszerítenie, mert lefordul jobbra :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43346) mezis válasza mephi666 (#43345) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi. Abszolúte semmi.

mezis

(#43347) philoxenia válasza mephi666 (#43345) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legyek, mint a többi zombiéban...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43348) anahofer


anahofer
újonc

Sziasztok!

Mar jo ideje olvasom a forumot, de eddig nem tortent velem az utakon semmi igazan emlitesre melto. Egeszen ma delutanig, szerencsere epp ment a kamera, igy meg is tudom osztani:[link]
Az elozmeny: mar egy ideje elottem haladtak, az elso lehetosegnel megeloztem mindkettot. (a feher motoros ragyorsitott mikozben eloztem)
Azt ertem, hogy nem jo erzes, ha egy 1.6os astra leelozi az embert, de ez azert tulzas.

[ Szerkesztve ]

(#43349) Tibko8 válasza anahofer (#43348) üzenetére


Tibko8
senior tag

Videót nem láttam még. De akkor ugyan az történhetett veled is mint velem pár hete. Előzés közben velem együtt gyorsítottak.
Egyébként elég gyakran tapasztalom ezt.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#43350) anahofer válasza Tibko8 (#43349) üzenetére


anahofer
újonc

Csak az elozes megnehezitese miatt meg nem toltottem volna fel videot, az meg belefer a mindennapi bunkosag kategoriaba. Viszont ami utana jott, ilyet meg nem tapasztaltam. Foleg motorosoktol fura, mert rajuk nezve joval veszelyesebb volt. Ha csak kicsit megpoccintem ( veletlenul/szandekosan mindegy is), kiskanallal szedik ossze, nem tudom miert erte meg nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.