Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43501) customer114 válasza Lauda (#43500) üzenetére


customer114
senior tag

A pincért várták, hogy felvegye a rendelést. :D

(#43502) Lauda válasza customer114 (#43501) üzenetére


Lauda
félisten

Az sem volt szabályos , hogy rájuk szóltak. Ha olyan ember marad az autónál, aki el tud onnan állni, akkor akár egész nap is ott lehet abban a parkolóban.

(#43503) Elemental


Elemental
addikt

(#43504) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43505) Lauda válasza TaaT (#43504) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk körülnézés nélkül át sem megyek ilyen útszakaszon. :U

(#43506) patomi válasza Lauda (#43505) üzenetére


patomi
őstag

Bakker meg sem állt a kamionos és ha el taposta a babakocsit? . Hihetetlen. :(

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#43507) mephi666 válasza patomi (#43506) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt városban is megcsinálják ugyanezt úgy, hogy a zebránál lassító autóra ráelőznek :U ma az volt a menő, hogy balra kanyarodni szándékozó autókat ledudálnak a mögötte érkezők... ez is mi már? főúton megyek 90-el, balra kiteszem időben az indexet, lassítok, mögöttem érkező ugyanígy tesz, kb 10km/h-val gurulok és várom, hogy a szemből érkező elmenjen, a mögöttem levő jobbra kikerül, mire jön egy baromállat mögöttem, fékez, kis híján belénk jön és ledudál :U ezek után városban ugyanilyen szituációt láttam: jön valaki 50-el, indexel balra, várja hogy a szemből érkező elhaladjon, indul és már dudál is rá a mögötte érkező

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43508) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Ma este M85:
Sötétben, vilagitas nelkul allt egy mokka felig a lealloban, felig a kulso savban.
A viz levert annyira meredek volt.
Hogy lehet valaki ekkora barom?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#43509) szebe


szebe
őstag

Telepi meroleges parkolobol allnek ki, latom jonnek balrol, megvarjuk. Hat nem megall telibe mogottem? Mikor szoltam, meg o anyazott.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43510) Lauda


Lauda
félisten

http://www.origo.hu/auto/20170630-megdobbento-osszeomlas-az-autopalyan-megbenult-a-neni-video.html

Ilyen esetben mérlegelés nélkül azonnal és végleg be kellene vonni a jogsit. Aki ennyire nincs tudatában annak amit csinál és ilyen szinten képtelen irányítani a személygépkocsit, annak véleményem szerint nem szabadna vezetnie azt.

(#43511) mephi666 válasza Lauda (#43510) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom hogy kaphatott jogsit... tükröt eddig max csak sminkeléshez használhatott még lánykorában... tolatni meg nem mondom mibe tolathatott eddig bele :D ...arról nem is beszélve, hogy autópályára szemből felmenni külön művészet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43512) Zolás válasza Lauda (#43510) üzenetére


Zolás
addikt

Nem is értem hogy tudott felhajtani. A fizetőkapu nem nyílik ki ha a másik oldalról hajtasz be. Vagy a kapu előtt fordult meg és próbált meg visszamenni valamiért, vagy ott dolgozik, nagyobb kapuknál van irodaféle, és annak a parkolójából jött ki rosszul. Bár a videón nem látok parkolót, így szerintem elment a kapuig, és megfordult. Nem tudott fizetni, vagy a jobb oldalin próbálta meg, az meg csak go-boxos rendszerrel működik. Ilyenkor nyáron semmin se lepődök meg a pályán. Bár ez egy kicsit meglepne azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#43513) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Jövök hazafele 85-ös tempóval egy olcsóbb audi után és minden ok nélkül besatuz előttem majd balra indexel, jobbra húzódik, de a sávban marad. Kicsit kivert a víz főleg, hogy nem saját kocsival mentem.

(#43514) mephi666 válasza Pickit3 (#43513) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk a 25éves f astra-ban is ezért van adaptív tempomat (a jobb lábam) :D ...fel vagyok készülve mindig az előttem haladó legnagyobb balf@szságára is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43515) Winner_hun válasza mephi666 (#43514) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt nem tempomatnak, követési távolságnak hívják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43516) Lauda válasza Winner_hun (#43515) üzenetére


Lauda
félisten

Adaptív tempomat ami reagál az előtted haladóra.

(#43517) Winner_hun válasza Lauda (#43516) üzenetére


Winner_hun
félisten

25éves f astra-ban is ezért van adaptív tempomat (a jobb lábam)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43518) mephi666 válasza Winner_hun (#43517) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja, a jobb lábam felelős azért, hogy tartsam a követési távolságot az előttem haladóhoz képest ;) tehát lényegében adaptív tempomat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43519) Lauda válasza Winner_hun (#43517) üzenetére


Lauda
félisten

Nane. :DDD

(#43520) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#43521) Zozzant


Zozzant
addikt

[link] :(((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43522) talpas


talpas
aktív tag

07.04.Hatvan, 07:30. A Suziki Vitara is beállt a sorba, már ő is magasabbról xa@ik (hat) a szabályokra. Persze megvárta a balról araszoló csíkost majd kihajtott a főútra. Ha majd a gyermekeid is megteszik azt ami mellett már nem tudsz elmenni hát gondolj magadra, ezt adtad tovább ez a hozzáállásod. Mellesleg jobbra ki, balra besorolsz, és visszafordulhatsz. Igen, kényelmetlen, kapsz két lámpát, ugrik 3 perc sem!. Ja, hogy nincs térlátásod, majbehu..zol, anyósod malaca épp ellik. Ki-nem-sz....-le!

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#43523) philoxenia válasza talpas (#43522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nincs térlátásod nagyon fokozott óvatossággal vezess!

Amúgy az miért érdekes, hogy éppen Vitara? Akár egy napon belül is vezethetek én is Vitarát és Berlingót is, de ugyanúgy közlekedem... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43524) Elemental válasza talpas (#43522) üzenetére


Elemental
addikt

Valahogy az engem ilyen nem zavar, ha kellően körültekintő, szétnéz, nem veszélyeztet senkit, hát hadd menjen.

(#43525) szebe válasza Elemental (#43524) üzenetére


szebe
őstag

Nem ismerem a helyet, egy gmaps streetview kép alapján egyértelműbb lenne a helyzet, de ezek a táblák nem viccből szoktak arra mutatni amerre.
Ez egy nagyon rossz irány egyébként, hogy "szabálytalankodjon csak, de óvatosan ám"

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43526) tibcsiworld válasza Zozzant (#43521) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Valamit nem értek. Nem a fehér a merci?

Remélem a kis xaros börtönben fog megrohadni, ha túléli! Azért, mert nem bír a rohadt talpával 4 embert, és 2 családot tett tönkre örökre!

(#43527) Lauda válasza tibcsiworld (#43526) üzenetére


Lauda
félisten

A sötét színü egy ml merci szerintem.

(#43528) Zozzant válasza tibcsiworld (#43526) üzenetére


Zozzant
addikt

A Merci sötét, a másik mintha Honda City lenne.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43530) mephi666 válasza Lauda (#43529) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt láttam pár napja... fel kellene jelenteni az ilyet, vagy a yt felvétel alapján a rendőrségnek hivatalból eljárást indítani :U kommentek közt osztják az észt egymásnak rendesen

sétálunk ma itt jobb oldalt a járdán délután 4 körül, amikor a legnagyobb a forgalom... jobb oldali sávban folyamatos a forgalom, látom papa a túloldalt tetvészkedik és megindul... fejhallgató a fején... néztem is, hogy ez mégis hogy akar átmenni? asszonynak szóltam, hogy figyelje már: erre dudálás, kerékcsikorgás: szemből (amit én először nem is láttam a forgalomtól) fékezett valaki és megállt mellette... beszólt neki, hogy mégis ezt hogy képzeli, hogy kiugrik a forgalomba, amikor 100méterre van a zebra mindkét irányban... még a vén f@sznak állt feljebb :U áttolakodott a jobb oldali sávban megállók közt, mert onnan is észrevette valaki, hogy kamikazemódon megindult és ment egyenesen az egyik lépcsőházba, ahol valószínűleg lakik

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43531) kalmanchris válasza mephi666 (#43530) üzenetére


kalmanchris
tag

Ezek sz.rnak mindenre. Azért mert öregek, azt hiszik nekik mindent szabad, mindenki nekik ad elsőbbséget, segítséget. Baj van a fejekben. Náluk meg már főleg.

(#43532) DonLaca@ válasza Lauda (#43529) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Ja ha nem lenének ilyen 70km/h-val közlekedő barmok mint a sárga suzukis akkor ritkábbak lenének az ilyen "hülye barmok" is mint az aki meggondolatlanul előzött. De a videón látszik hogy nem ő volt az egyetlen aki megunta a két csigát az úton.
Jó lenne ha azokat is büntetnék akik feltartják a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#43533) MasterMark válasza DonLaca@ (#43532) üzenetére


MasterMark
titán

Ettől még más szabálytalankodása nem jogosít fel senkit szabálytalankodásra. (Kivéve ha balesetet előzne meg.)

Switch Tax

(#43534) DonLaca@ válasza MasterMark (#43533) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Igazad van. Én is ezt írtam. Ok okozat összefüggés. Mindkettő hibás volt. Önkéntes rendőr és a boyracer találkozott.

(#43535) Lauda válasza DonLaca@ (#43532) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt aláírom, hogy az ilyeneket is ki kéne vágni az utakról, fokozott baleseti veszélyforrás. Azonban ez nem jogosít fel senkit semmire. Ha követi 10 percig 70-el akkor sem történik semmi. Amennyi böszme van az utakon az valami förtelem. Most minden nap több vadveszélyes szakaszon is átjövök, ahol az út mellett mindkét oldalt 3 méterre ott az erdő. Én beállok 70-80-ra, hozzáteszem ez is sok, mert ha az én oldalamon ugrik ki közel, akkor ott annyi is. Na rajtam kívül még van 1 % aki ésszel jön ott, a többi mint a hungaroring célegyenesben, 260-al üveggázon.

(#43536) MasterMark válasza DonLaca@ (#43534) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit úgy éreztem, arra megy ki, hogy más szabálytalansága mentesít téged. Nem így van, arra nem hivatkozhatsz, hogy dehát ő is.

Ettől még egyetértek, hogy mind a kettő nagyon veszélyes, pláne ha találkoznak is...

Switch Tax

(#43537) TaaT válasza DonLaca@ (#43532) üzenetére


TaaT
veterán

"ha nem lenének ilyen 70km/h-val közlekedő barmok mint a sárga suzukis akkor ritkábbak lenének az ilyen "hülye barmok"

+1

Give them hell Ukraine!

(#43538) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#43539) Zozzant válasza TaaT (#43538) üzenetére


Zozzant
addikt

Akkora lúzer... fúúú...:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43540) DonLaca@ válasza Lauda (#43535) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Apósom szintén max 70km/h-val közlekedik mert az a biztonságos szerinte. Amikor vele megyek valahová és a még a csuklós busz is megelőz bennünket akkor nem igazán érzem biztonságban magam. + mintha kötelező lenne a városban meg negyvennel a belső sávban, de a sárga lámpán mindig átmegy :DDD . 30 éve vezet 2x törte totálkárosra az autóját egyszer meg csak az árokba lökte egy kamion. Szentül meg van győződve róla hogy soha sem ő a hibás. Mindig győzködöm hogy legalább a forgalom tempóját tartsa és akkor senki sem akar minket megelőzni mert ugyebár az a legnagyobb veszélyforrás.
Én mindig annyival megyek amivel meg is tudok állni ha vészhelyzet van és próbálok senkit sem feltartani ha siet. Az ő dolga. Kis hazánkban sajnos sokan hiszik magukat önkéntes rendőrnek ez a baj. Mindenki a másikat akarja rendszabályozni. Mindig a másik a balf*sz.
A videóban tény hogy életveszélyes volt a előzés. Nem szabadott volna belekezdeni sem. :R Csak a másik két autós sem ártatlan abban hogy ez így alakult.

Bocs (#43536) MasterMark-nak akartam válaszolni nem neked.

[ Szerkesztve ]

(#43541) MaciG


MaciG
addikt

Azt vettem észre ,hogy mióta eltörölték a rutin vizsgát a "B"-s jogsinál, egyre több olyan tanuló van az utakon, aki még elindulni se nagyon tud, mert szimplán lefullad. Szinte minden napra jut legalább 1. És persze, én is voltam tanuló, és én is fulladtam le, DE nem a forgalomban, hanem a rutinpályán, és amég nem tudtam rendesen kezelni az autót, az oktató azt mondta szó sem lehet forgalomról. Ma ez már nem divat? Egyből mindenki megy ki az utakra vagy mi? :F

BANZAII

(#43542) MasterMark válasza MaciG (#43541) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már akkor is így volt, amikor még volt rutinvizsga. Akkor is az úton kezdtünk, és csak a vizsga miatt mentünk be a pályára gyakorolni pár órát.

Switch Tax

(#43543) tibcsiworld válasza DonLaca@ (#43532) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Épp a minap léptem ki egy hasonló közlekedési csoportból, ahol a fele sem ismerte a kreszt, és csak az anyázás ment. Itt szeretek olvasni, mert sokat is tanulok, de ez most kicsit sok lett:

"ha nem lenének ilyen 70km/h-val közlekedő barmok mint a sárga suzukis akkor ritkábbak lenének az ilyen "hülye barmok" is mint az aki meggondolatlanul előzött."

MI vagy Te trafipax, hogy látod mennyivel megy???? És ha 70-el megy egy olyan helyen, ahol a megengedett 90 az BAROM????

Nem arról van szó, hogy én nem nyomom le, mint a xart, de nem így!

"Jó lenne ha azokat is büntetnék akik feltartják a forgalmat."

Ha valaki 90-el megy manapság, sokaknak az is kevés, mert Ők 120-al mennének! Nem tudom, az ide vonatkozó szabályt, de a 70 még autópályán is hivatalosan elfogadott sebesség, nem még közúton. Innen nézve nem tartotta fel a forgalmat, csak az önkéntes Fittipaldikat! Az meg menjen a hungaroringre, ne mások életét veszélyeztesse!!!

MasterMark.

"más szabálytalankodása nem jogosít fel senkit szabálytalankodásra"

Igaz, de Laca nem is állította, hogy szabálytalan, ha valaki a megengedett sebesség alatt megy picivel! Szerintem teljesen szabályos!

DonLaca@

"Igazad van. Én is ezt írtam. Ok okozat összefüggés. Mindkettő hibás volt"

Ugyan miben hibás az, aki nem a megengedett maximum sebességgel megy????

Lauda

"az ilyeneket is ki kéne vágni az utakról,"

Sok mindenkit ki kellene, de ez szerintem nem az az eset!

Én kimondottan örülök, ha vannak "ilyen 70km/h-val közlekedő barmok", mert sokkal gyorsabban kielőzöm, mint ha 85-el menne!

Ma egész a munkahelyemig 80-85-el követtem valakit, (10km) és nem haltam bele! De ha őrülten, idegesen előzök, lehet! És akkor a másik lett volna a hibás, aki 80-al megy, mert "feltartott"?! Nah ne már!

Nem kell késéssel indulni, és a közút nem versenypálya! Ezt figyelembe kell venni! Ha nem tudja, menjen busszal az illető!!!

(#43544) Tibko8 válasza MaciG (#43541) üzenetére


Tibko8
senior tag

2 éve amikor letettem a jogsit. Az én oktatómmal lementunk egy tanpalya felesegre (oktatóm vezetett le oda) és ott koroztunk a 40 fokban klímát véletlenül sem lehetett használni mert sokat fogyasztott volna inkább folyt rólunk a víz :W . Ott minden alaposan begyakorultunk. Kivétel sajnos a párhuzamos parkolás. Azt sajnos a forgalomban kellet. Ezt egyébként nekem csak 3x kellet megcsinalni. Azt mondta hogy ezzel nem lesz gond.
Viszont van olyan oktató aki első órán már a forgalomba viszi a tanulót. Sajnos ennek mi többi autósok isszuk meg a levét. De nem csak akkor amikor tanul ha nem később is csak annyi hogy nem tanuló autóban ül.

Osztálytárs nőm pl rögtön kapott egy Fiat 500 amikor megkapta a jogsit. Hát egyszer elég volt látnom hogy hogyan áll ki a parkolobol. Egy akkora helyről kellet kiallnia hogy én a Opel Vectra C kombival (2008-as)2x kisebb helyre álltam be fél éves jogsival. Kb előttem mögöttem 15-15 cm volt. Pont oldalazva el lehetett sétálni. Na neki pedig 35-40 cm bőven volt ha nem több. Ezután megkerdeztem hogy oktatoval voltak valahol gyakorolni első órákon. A válasz nem volt.
Ja és persze vizsgán nem kellet parkolnia. Csak a főúton mentek.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#43545) MasterMark válasza tibcsiworld (#43543) üzenetére


MasterMark
titán

A felvetés az volt, ha szabálytalan lenne, és büntethetnék.

Én arra reagáltam. :R

Switch Tax

(#43546) mephi666 válasza Tibko8 (#43544) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Az én oktatómmal lementunk egy tanpalya felesegre"

tanpálya feleségre? :Y :D

...nincs túl rég jogsim (5 éve), de szerintem 1 kezemen meg tudom számolni, hogy forgalmi óta hányszor kellett párhuzamosan parkolnom... tudom is magamról, hogy ez közel nem tökéletes még, habár legutóbbi alkalommal (ez is volt már vagy fél éve) elsőre sikerült jól betennem a gépet elég szűk helyre... belvárosban ritkán járok, itt a ház mellett meg nem is szeretek párhuzamosan parkolni (mármint középső lenni a sorban), mert fordult már elő télen, hogy elég szűken ráálltak a kocsira elől-hátul, a hókotró meg tolt mellém egy 15centis padkát, ami reggelre jéggé fagyott... izgalmas volt ezen átvergődni... rutinpályán viszont gyakoroltunk eleget, le volt téve 2 oszlop, amik közé be kellett állni és az még rosszabb is, mintha 2 autó lett volna... pályára akkor mentünk, amikor már x órát gyakoroltunk a forgalomban és ott vettünk át minden precízebb műveletet... első órán kb 2órát tekeregtünk a tesco parkolójában (forgalom nélküli részén): elindulás-megállás-kanyarodás-szlalom-váltás 1-2-hátramenet közt... második órán pár kör a tesco mellett és irány a forgalom: váltás magasabb fokozatokba, majd pár alkalom után jött a rutinpálya és a precíz műveletek, amiket utána forgalomban is átvettünk minden nap

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43547) szebe válasza mephi666 (#43546) üzenetére


szebe
őstag

Az a legkevesebb, nekem fizikai fájdalom olvasni a hasonlóan igényes hozzászólásokat :D

Csalóka ez a rutinvizsga dolog, mert csak magát a vizsgát törölték el, attól az óraszámnak még meg kéne lennie, nem? Ehhe képest korábban is vitte ki az oktató forgalomba azt a tanulót, akin látta, hogy van érzéke hozzá. Aki meg kevésbé volt ügyes, az vagy kitöltötte a minimum órát, vagy jöttek a pluszok.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#43548) mephi666 válasza szebe (#43547) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja meg kell lennie, nálunk oktatónak az volt a véleménye, hogy kicsit alapozunk a pályán, majd utána a forgalomban is gyakoroljuk azokat a szituációkat... :K elindulás-megállás-sávváltás-váltások fel/le be lettek gyakorolva pár óra alatt a forgalomban, akkor kimentünk párszor a pályára gyakorolni a precíz műveleteket... (pl tekeregtünk 1 órát a forgalomban, majd 1órát a pályán) majd visszamentünk a forgalomba és direkt olyan útvonalakat választott, ahol pl emelkedőn kellett elindulni, vagy adott helyeken parkoltatott előre-hátra-párhuzamosan, vagy kisebb forgalmú helyen saroktolatás-megfordulás... úgy, hogy minden alkalommal csináljunk-gyakoroljunk mindent... ne mondjam a rutinom előtte annyi volt, hogy kb 15évesen földúton vezettem trabantot meg ford escort-ot, itt meg 2. alkalommal keringtünk fél órát a tesco parkolójában, megálltunk cigiszünetre és viccesen azt mondta az oktató, hogy "oké, az alapok kezdenek menni, cigi után akkor irány a forgalom, gyakoroljuk a feljebb váltogatást forgalomban, de nem megyünk durva helyre, csak a nagykörútra" :DDD azt hittem csak poénkodik, de nem... utólag meg örülök is, hogy azonnal bedobott a mélyvízbe... innentől kezdve amíg meg nem lett a forgalmi, addig én vezettem... nekem vezetés közben csomószor azért szólt, mert kezdtem felvenni a forgalom ritmusát, ami kicsivel több volt városban, mint "óra szerint 50" :B vizsgaelnök is kiemelte, hogy megcsináltam, amit kért: felvettük a forgalom ritmusát... (mondjuk vizsgán nagyon figyeltem, hogy ne lépjem át az 50et... azóta pedig ez bennem maradt, hogy elsősorban a környezetet figyelem és ösztönösen hozzájuk igazodok)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43549) Winner_hun válasza tibcsiworld (#43543) üzenetére


Winner_hun
félisten

MI vagy Te trafipax, hogy látod mennyivel megy? - struccpolitika rulz? Ránézel a km órádra és látod hogy kb. mennyivel megy. 20 km/h-t nem csal egyik se.

ha valaki a megengedett sebesség alatt megy picivel - 20+% az nem pici.

Innen:

3. § A közlekedésben résztvevõkre vonatkozó általános rendelkezések

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

26. § Sebesség

(5) Nem szabad a jármûvel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43550) tibcsiworld válasza Winner_hun (#43549) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Itt konkrétan a videóról beszéltünk! Ott nem látható a km-óra!

Félreértés ne essék, nem védem a csigákat! A 20+% nem kicsi, de nem beszél %-ról a kresz tuti!
Manapság már a 90 helyett elméleti 110 lett a "megengedett". Szóval ha valaki 90-el megy, már torlódik mögötte a sor! Akkor ez a forgalom indokolatlan akadályozása kresz szerint?
Ma is kikaptam egy teherkocsit, és 80-al mentem végig mögötte. Kibírtam! Pedig 210 a vége az olajkályhámnak!

Sokszor mennek mostanában nappal is kombájnok! És még van felvezetőautójuk, ami biztos, hogy előírás, de:
1. mi a francért pont előtte megy? Hátulról jönnek 100-al a kocsik!!!

2. még egy szupercsiga, ami duplán feltartja a forgalmat!

Szerintem tudomásul kell venni, hogy:

1. manapság minden hülyét kiengednek a forgalomba!
2. az előző miatt lesz akadályozó tényező,
3. ha nem, hát a sokmillió autó biztos,
4. ezért időben kell indulni!
5. mert a közút nem versenypálya!

A nyamvadt kresz meg gumi sajna! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.