Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42901) Byk01 válasza patomi (#42897) üzenetére


Byk01
senior tag

Miért olyan nehéz végigolvasni azt a bekezdést? Mert akkor kiderülnek, hogy az a bekanyarodás ELŐTTI besorolásra vonatkozik, és nem támasztaná alá a véleményed?

:W

[ Módosította: philoxenia ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#42902) patomi válasza Byk01 (#42901) üzenetére


patomi
őstag

Valóban, igazad van, de remélem azért megbocsájtasz nekem(segítek irónia)... Kicsit le lehet pattanni a magas lóról.
Nem volt szándékom ferdíteni, ezért is linkeltem .. Elbaxtam, be néztem.

Ezen a linken pontosan le van írva minden.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42903) philoxenia válasza patomi (#42902) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a jármű méretei vagy egyéb ok miatt a jobbra és balra bekanyarodás szabályait megtartani nem lehet, a bekanyarodást fokozott óvatossággal - szükség esetén erre alkalmas irányító személy igénybevételével - úgy kell végrehajtani, hogy a kanyarodó jármű a többi járművet ne veszélyeztesse
Sokaknak egyéb ok az is, hogy Suzukival sem férnek el a sávban... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42904) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kicsit off, de egy Ausztriában kapott mikuláscsomagot hány napon belül kell kifizetni?

(#42905) Pickit3 válasza philoxenia (#42903) üzenetére


Pickit3
aktív tag

A komoly, hogy ha autómárka alapján sorolod be a sofőröket és a vezetési képességeiket így határozod meg. Akkor nálam a balf@sz listán nagyon magasan viszi a pálmát a Golf, utána a Bmw és harmadik helyen a többi VW. Suzuki nagyon a legvégén lehet, mert nem találkoztam olyan forgalmi galibával amit ők okoztak volna. Nem azt mondom, hogy nincs csak ritka.

Ha már Golf; ma jövök haza munkahelyről és beleakadok a főúton egy Golfba (meglepő módon), megy 60km/h-val az út közepén. Villogtam rá, de semmi; szemből is villogtak rá, mert gondolom enyhén megijedtek, hogy nem húzódik vissza, majd amikor nehezen visszahúzódott és elment a szembejövő már váltottam is vissza és padlóztam. Az lett amire számítottam, felébredt benne a versenyszellem, hirtelen versenyautónak képzelte magát és ő is tökig nyomta csak Én hagytam szabályzás közelébe felpörögni (5500-ig) Ő meg nem bár 1.6 dízel nem erre lett kitalálva szóval így lazán legyorsultam és nem akart visszaelőzni.

Konzekvencia, majdnem minden munkanapomon kapok egy olyan Golfot ami megkeseríti a közlekedés (kinyitja előttem az ajtót, leszorít előzésnél és/vagy rám fékez, kitolat elém és ezzel intenzív fékezésre kényszerít vagy földúton jön szembe éjszaka kivilágítatlanul 110-120-szal). Te meg mondod, hogy milyen balf@szok a Suzukisok bár egy történetet sem írtál le amiben Ők vannak. Amennyiben van(nak) akkor az kérlek oszd meg velünk, mert kíváncsi vagyok rájuk.

(#42906) Chris Kiki válasza Pickit3 (#42905) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A komoly, hogy ha autómárka alapján sorolod be a sofőröket...

Szerintem semmi ilyet nem írt. Az én értelmezésemben a Suzukit "kisméretű" autóként hozta fel példának. Szöges ellentétben veled.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#42907) philoxenia válasza Pickit3 (#42905) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

B*ki most veszünk Vitarát, a húgoméknak SX4-e van... :D A méret miatt mondtam, Kispolszkit már alig látni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42908) Pickit3 válasza philoxenia (#42907) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ok, bocs csak félrevezető volt a végén a gonosz smile miatt.

(#42909) customer114 válasza Pickit3 (#42908) üzenetére


customer114
senior tag

Fail. :D

De jó volt olvasni, milyen kis agresszív visszaelőzgetős vagy.

Kíváncsiságból kérdezem, privibe is írhatod: 160cm-nél alacsonyabb vagy?

(#42910) philoxenia válasza Pickit3 (#42908) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma ment előttem egy kocsi indexel balra, kihúzódik jobbra, kiderült megfordulni akart.... :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42911) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#42912) mephi666 válasza TaaT (#42911) üzenetére


mephi666
nagyúr

hol itt a probléma? nem világít megfelelően? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42913) mezis válasza TaaT (#42911) üzenetére


mezis
nagyúr

Hasonló állapotban lévó mobiltelefont ilyenkor MÉLYKARCOSnak hirdetnek... :DDD

mezis

(#42914) Pickit3 válasza customer114 (#42909) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Csak akkor ha Golfot látok, na akkor elgurul a gyógyszerem. Amúgy 184cm magas vagyok ha érdekel, amúgy miért fontos ez? Kilátok-e a kormány mögül vagy mi? :DDD

(#42910) philoxenia
Az sokkal jobb amikor simán megfordul és utána indexel.

(#42915) customer114 válasza Pickit3 (#42914) üzenetére


customer114
senior tag

Jaj nem arra gondoltam. Csak szó volt erről az előítélősdiről, így akkor már én is beszóltam volna valamit, hogy tuti kisebbségi komplexusod van, de mint kiderült túl magas vagy hozzá. :D

(#42916) Elemental válasza customer114 (#42915) üzenetére


Elemental
addikt

De lehet, hogy 45kg :)

(#42917) philoxenia válasza customer114 (#42915) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kisebbség szereti a Golfot.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42918) Pickit3 válasza customer114 (#42915) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ne amperkogyá' Tee :D Akkor alacsonyan írok, hogy felérd; 83kg vagyok és fegyencedzek; és nincs komplexusom az ignis miatt, inkább megtiszteltetés egy ilyen autó. :D

(#42919) philoxenia válasza Pickit3 (#42918) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aszittem BV-s vagy, nem fogvatartott.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42920) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#42921) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Szánom-bánom bűnömet, ezt pár napja csúnyán benéztem:

Az egyirányú út feletti jelzés valahogy kimaradt. Nem is igen értettem utána hogy itt hogy vannak az utak, aztán rá sikerült jönni hogy rohadtul a szembe sávban dekkolok...:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42922) mephi666


mephi666
nagyúr

főúton, belső sávban tolta feltehetőleg részegen a bringát :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42923) Lauda válasza Winner_hun (#42921) üzenetére


Lauda
félisten

Be tudnad linkelni a szoban forgo utcat? Koszonom!

(#42924) Winner_hun válasza Lauda (#42923) üzenetére


Winner_hun
félisten

Google maps-en még nincs rajta a tábla, az út mellett van kerékpárút és annak a jobb szélén volt a tábla. Benéztem, összekevertem, páran tahó tolakodónak nézhettek, túléltem. Petőfi híd budai lehajtó amúgy. Balra akartam menni, úgy voltam vele hogyha egyirányú az út akkor a két sávból a bal oldali kell nekem és még a záróvonal se tántorított el, mivel előtte a lekanyarodáskor volt (van is) kint kis fehér tábla, az egyirányú út táblát meglátva azt hittem hogy forgalmi rend változás tábla volt az (pedig csak a kereszteződést figyelő kamera van kiírva), a felfestést meg még nem igazították ehhez.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42925) MaciG válasza TaaT (#42920) üzenetére


MaciG
addikt

Többek közt az ilyenek miatt is életveszélyes bringázni meg motorozni, mert ha egy autót nem vesz észre (vagy van aki a buszt, villamost se...) attól hogy várjuk el hogy észlelje a kerékpárost? :U

BANZAII

(#42926) Lauda válasza Winner_hun (#42924) üzenetére


Lauda
félisten

Oks, koszi!

Csak amiatt erdekelt a hely, hogy milyen forgalmi rendhez helyeztek ki ilyen tablat. Szerintem elcseszett egy megoldas ez igy, hogy az egyiranyu forgalmu ut tabla felett ott egy kerekparut tabla. Ez kb azt jelentene, hogy egyiranyu kerekparut barmilyen hulyen is hangzik. A kerekparuthoz helyezzuk ki, hogy kerekparut, egy masik tablara a gepkocsivezetoknek pedig az egyiranyu forgalmu ut tablat..

[ Szerkesztve ]

(#42927) FF23 válasza MaciG (#42925) üzenetére


FF23
senior tag

Többek közt az ilyenek miatt is életveszélyes bringázni...

Pláne, ha tényleg alig láthatóak. A múlt héten sötétedés után jövök haza (30-as övezet, végig jobbkezes) és az utolsó pillanatban veszem észre a jobbról jövő öntudatos, terepruhás, oldalról láthatatlan f@szt. Ha nem 30-as övezet, akkor simán kilapítom.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42928) amargo


amargo
addikt

Hogy szürkület és este között miért csak helyzetjelzővel megy az állatja az autópályán belsőben, felfogni nem tudom, Kis teher ott döngetett, még szerencse, hogy 2x belenéztem a visszapillantóba, hogy akkor most tényleg láttam ott valamit vagy csak a szemem káprázott.
Én elhiszem, hogy lehet reggel óta megy, de azért nem olyan bonyolult kezelni a kapcsolót, meg ne ezen spóroljunk már..
Apósom is ritkán kapcsolja fel, mert azzal is fél decit legalább megspórol. De azért betudja látni, hogy hülyeség.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#42929) MaciG válasza FF23 (#42927) üzenetére


MaciG
addikt

Sajnos sok ilyen van. Én maga az elvet nem értem. Az ilyen kerékpáros (is) elvárja hogy rá vigyázzanak a többiek, de ő meg xarik a saját maga biztonságára... :U
A baj viszont az, hogy ha kilapítod úgy, hogy egyébként ő szabályosan megy (leszámítva vilgágítást) akkor téged hurcolnak meg... :(((

BANZAII

(#42930) FF23 válasza MaciG (#42929) üzenetére


FF23
senior tag

Világítás nélkül legfeljebb akkor szabályos, ha tolja. De itt a probléma inkább az volt, hogy oldalról semmi sem látszódott belőle, amíg ki nem hajtott annyira, hogy valami fény ráessen. A saját érdeke lenne, hogy sötétben valami fényvisszaverő cuccot viseljen, amiben jól látható.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#42931) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#42932) philoxenia válasza TaaT (#42931) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meglógtam a Ferrarival? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42933) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Csak a szokásos... 2-es "versenyautóvagyok mer' akkora kipufogóm van, mint a kályhacső" Golf nem fért a bugyiba a kanyarban és persze hogy neki ilyenkor kell előzni. Busz 80as tempóval a kék vonalon, Golf a piros vonalon előzött.

(#42934) barnam_ válasza Pickit3 (#42933) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet nem jól látom, de ez kétszer két sávos út?
Ha igen, a busz miért nem jobb oldalt ment?

(#42935) Lauda válasza barnam_ (#42934) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem csak a buszmegallok miatt van kiszelesitve, amugy 2x1 savos.

(#42936) mephi666 válasza Lauda (#42935) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, mondjuk éppen el lehet férni, ha megvan a sebességkülönbség, de akkor is szabálytalan...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42937) barnam_ válasza Lauda (#42935) üzenetére


barnam_
nagyúr

Így már értem. Necces, bár tényleg elég hosszú szakasz.

(#42938) Pickit3 válasza barnam_ (#42934) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Úgy van ahogy a többiek mondják, 2x1sávos út csak kicsit hosszabb a buszmegálló amit a Golfos előzési lehetőségnek nézett.

Csemege. A tanulóautós a kedvencem.

(#42939) TaaT


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#42940) Lauda válasza Pickit3 (#42938) üzenetére


Lauda
félisten

A tanulos tenyleg durva mar. :D

(#42941) Lauda válasza Pickit3 (#42938) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk ez a feltoltogeto se tudja neha mit csinal, https://www.youtube.com/watch?v=KWx696DYtL4, 1.23-nal elkezdi szepen utkeresztezodesben elozni a tanuloautot, 2.03-nal pedig mi az a biztos nagy volt a lendulet? Semmi szabalytalant nem latni. :F

[ Szerkesztve ]

(#42942) marsu. válasza Lauda (#42941) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem totál feleslegesen köt bele dolgokba. Vagy lehet idegesíti is magát fel...
2.03-nál meg szvsz a kék autónak nem ott kéne befordulnia, hanem kicsit visszább.

(#42943) Lauda válasza marsu. (#42942) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van! :D

(#42944) mephi666 válasza marsu. (#42942) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, én pl egy "haha a k*rvaanyád"-dal csendben el szoktam intézni magamban és fel sem húzom magam... ő meg nekiáll és szabadidejében a dashcam-videókból válogat, vág, feliratoz, zenét tesz alá :) sokat unatkozhat...

az f astránk már 2 hete szerelőnél van, helyette egy kölcsön 1.3-as swift-el járkálok és megtudtam, milyen a tápláléklánc legalján elhelyezkedni az utakon... eléggé elnyomtak az astra-val is, mert sokan semmibe nézik, de a swift szó szerint mindenkinek a célpontja... szokatlanul hosszúak az alacsony fokozatok (kettesben 10-20 közt még rángat) és nagyokat lehet lépni a 700kilós bódéval lámpánál... meg a városi ritmust pillanatok alatt fel lehet venni, mégis szó szerint mindenhol/mindenki kivág az ember elé, úgy hogy fékezésre késztessen... ha jó videókat akar, vegyen egy régi swift-et és itt kecskeméten egy 10km-es úton lazán összejön egy 3-4perces válogatás, ahol direktbe vele szabálytalankodnak :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42945) amargo


amargo
addikt

Pofátlan mercis

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#42946) vgyuri válasza mephi666 (#42944) üzenetére


vgyuri
őstag

3 éve cseréltem le az első autóm: 4 ütemű Wartburg volt. Nagy ívben kerültek az autósok, mert vasból volt és nekem fillérekbe került volna a javítása ha ütközünk.

(#42947) mephi666 válasza vgyuri (#42946) üzenetére


mephi666
nagyúr

az igen, de a régi swiftről elterjedt, hogy az papír, kisebb koccanásnál is már rommá törik és úgy vannak sokan vele, hogy "majd figyel ő, mert úgyis sz@rabbul jár"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42948) negroo válasza mephi666 (#42947) üzenetére


negroo
aktív tag

Tév hitben vagy mert aszabványt nem írhatja felül és ugyan úgy 8mm a lemez vastagsága és felső kategóriás kocsi is kaszni ala megy a -motor mint suzukinak. Igaz a lökhárító nagy technika van nekik

[ Szerkesztve ]

(#42949) patomi válasza negroo (#42948) üzenetére


patomi
őstag

8mm? Inkább 0.8mm ... 3 tonna lenne egy autó.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42950) Pickit3 válasza patomi (#42949) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Így van, a mercik 0,7mm lemezből készülnek és a hajtásoknál még vékonyabb is egy kicsivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.