Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) NoLF válasza dragonfx (#13849) üzenetére


NoLF
addikt

mivel sem a szemed, sem az agyad nem használható teljes mértékben, ezért megpróbálom elmagyarázni

minden autónak a sötétszürke csíkkal 45 fokot bezáró szögben, a vörös szaggatott csíkokkal párhuzamosan kellene állni, mert így a legjobb a helykihasználás, így férne el a legtöbb autó. semelyik nem úgy áll, valamint a pezsós forgalommal szemben kellett, hogy bemenjen, ahhoz, hogy így álljon be. vagy pedig betolatott...

hja, és tökéletesen kilóg arra a területre, ami már nem a parkoló része, hanem a forgalomnak van fenntartva. az x5 elfért, a 307sw nem.

remélem, érti. ha nem, elmagyarázom kicsit tagoltabban is, valamint készítek ábrát, szép színeset.

kösz amol, az én szemem sem jó már... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#13852) amol válasza NoLF (#13851) üzenetére


amol
addikt

45 fokban vannak a vonalak.
Köszi a magyarázatot, bár úgysem érti :)

(#13853) Integra válasza NoLF (#13851) üzenetére


Integra
titán

de ha tudod, hogy se szeme, se agya, magyarul retardékt fagolyó, akkor minek próbálkozol?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13854) KrAt válasza Integra (#13853) üzenetére


KrAt
veterán

Reménykedik... :D

(#13855) NoLF válasza Integra (#13853) üzenetére


NoLF
addikt

néha úgy érzem, van bennem egy kevés édesanyámból.

ő fogyatékos gyerekekkel foglalkozik

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#13856) amol válasza KrAt (#13854) üzenetére


amol
addikt

Ebbe a hibába én is beleestem egyszer :)

(#13857) AMD Power válasza amol (#13850) üzenetére


AMD Power
titán

mindneki ugy parkol ahogy akar

Ez egy hatalmas hülyeség. :U

Ésszel kell parkolni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#13858) dragonfx válasza AMD Power (#13857) üzenetére


dragonfx
veterán

De srácok srácok...nem érte meg hogy egy jót nevettem :DDD ...amugy tom mér parás..de annyira amugy nem gáz belefér, ha csak ez lenen hiba manapság....

ésszel kell parkolni??..én azt hittem 4 kerekű járművel a kományt eltekerve a piros szagatott csíkok közé a sötétszürke mögé és csakis 45 fokban lehetséges...... :)) :C

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13859) Khelben válasza NoLF (#13851) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mióta a kocsi mindkét oldalán van egy szép ajtórányitás nyom, azóta én is mindig a vonalra állok. Tudom, hogy parasztság, de inkább ez, mint a horpadások.

(#13860) dabadab válasza Khelben (#13859) üzenetére


dabadab
titán

"Mióta a kocsi mindkét oldalán van egy szép ajtórányitás nyom, azóta"

...azota nem tok mindegy?...

Meg kulonben is, az auto hasznalati targy, jo lenne ennek megfeleloen kezelni.

DRM is theft

(#13861) Mr X válasza dabadab (#13860) üzenetére


Mr X
veterán

Te nem szólsz egy szót sem, ha a metrón kihasítják a ruhádat? Attól, hogy a kocsi használati tárgy, még vigyázhatunk rá, és elvárhatjuk ezt másoktól is...

Más kérdés, hogy a vonalra állást én sem tartom helyesnek.

(#13862) uborka3 válasza dabadab (#13860) üzenetére


uborka3
tag

De azért egyszer meg is kell tőle válni, és nem mindegy hogy jösz ki belőle.
Meg elég szarul néz ki egy össze vissza horpadt autó.

(#13863) DeadMeat válasza dabadab (#13860) üzenetére


DeadMeat
veterán

Persze használati tárgy.De gondolom te sem örlülnél neki,ha valaki beverné a tévéd képernyöjét,aztán odébbálna.
Meg különben is...én vigyázok más tulajdonára,más se kúrja össze az én "használati tárgyamat"...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#13864) dabadab


dabadab
titán

Persze, ne verjek ossze, rendben (en sem szoktam, en se orulok neki, ha latok egy uj horpadast), sot, lehetoleg kovek se verodjenek fel ra es bogarak se menjenek neki, ne verje el a jeg, ne susse a nap, ne fagyjon ra az esti harmat stb. Ezzel szemben meg ott a kemeny valosag a maga kockazataival.
Szerintem nem art, ha az ember talal valami egeszseges viszonyulast az elet veszelyeihez, az effele totalis onzoseg meg nem az.

DRM is theft

(#13865) uborka3 válasza dabadab (#13864) üzenetére


uborka3
tag

Rendeltetésszerű használat. Ennyi.
Vagy te otthon a mosógépbe féltéglákat mosol? :D
Sztem rugdosd be te magad, igy már nincs vele probléma.

(#13866) Winner_hun válasza Calogero (#13839) üzenetére


Winner_hun
félisten

Láttam, szerintem jó lenne ha több helyen is lenne. De azt hiszem arra várhatunk:o

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13867) dragonfx válasza dabadab (#13860) üzenetére


dragonfx
veterán

te hülye vagy vazzee? :W
nekinyomjáka fényezésnek az jó esetben is egy 50e-s kár nem a srácnak....igazavan ezek után...aki okos melőzi az ilyet...nekem aza mákom pont ott vana fekete csík és oylna okosna van eltalálva hogya legtöbb autot havágják az ajtaját pont annak ér először oda...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13868) amol válasza dragonfx (#13858) üzenetére


amol
addikt

de annyira amugy nem gáz belefér, ha csak ez lenen hiba manapság....

A második fele nagy igazság. Különben a képen tényleg nem látszik normálisan, élőben hülyére röhögtem magam rajta hogy lehet valaki ennyire suta.

(#13869) amol


amol
addikt

Szerintem ha egyszer nekivágták a kocsinak az ajtót akkor annak az elemnek már valóban nem árt annyira a következő -feltéve ha szándékában áll a tulajnak fényezni az elemet. Ettől függetlenül én sem komálom. Sőt.
Itt a fotón különben három autó áll a csíkon egymás mellett, ugyanaz a helyzet mert a távolság köztük nem igazán nagyobb. Tehát egyenként bunkó parasztok, együtt meg nem érnek vele semmit. A parkoló azon oldala szinte üres volt, normális ember úgyis kihagy egy helyet, a hülyébb ellen meg nincs orvosság. Ha úgy akarja, úgyis nekib.ssza.

Megoldás: dodgem-körgumi :)

Az emberek nem tudják hogy az ilyen bevásárlóközpontok parkolóiban is érvényes a kresz, büntethet a rendőr és a közterületis is. Ennek ellenére akkora ívben szarnak rá amekkorában lehet. A Bécsi úti Stop Shop (ahol a képek is készültek) parkolójában például egyirányúak az "utcák", behajtani tilosokkal és felfestett nyilakkal, ennek ellenére többen mennek forgalommal szembe mint szabályosan aztán szerencsétlenkednek a fordított parkolással. A mélygarázsban pedig állandóan foglalt a csíkokkal felfestett rész üres ház esetén is, hogy kevesebbet kelljen vonszolni a valagat. Hihetetlen.

Láttam ma egy óriási hazafit egy svájci rendszámú új bogárban, igencsak magyarosan vezetett amiért ott már rég főbe lőtték volna tehát tuti itt él. Index semmi, sebességkorlátozás nem számít stb. De a Nagy Magyarország persze ott virít hátul. Ha akkora hazafi fizessen regadót.

További bmw, merci, stb tulajok de már inkább nem is említem. Volvo még mindig nincs, de rajta vagyok.

(#13870) Khelben válasza dabadab (#13860) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem mindegy, hogy hány hibát kell megcsináltatni, mert darab után fizetsz a karosszériásnál.
Használati tárgy, persze, az ÉN használati tárgyam. Ennek megfelelően vigyázok rá és ha valaki kárt tesz benne, attól behajtom a javítás költségét. Csak a parkolókban nem az a jellemző, hogy odateszi a névjegyét, hogy "bocs, én csaptam neki az ajtómat, hívj és kifizetem."

Amúgy hozzátartozik a dologhoz, hogy a bejárattól a lehető legmesszebb szoktam megállni, ahol sok üres hely van (nem Bp)

(#13871) dokar válasza amol (#13869) üzenetére


dokar
addikt

Ha akkora hazafi fizessen regadót.

Az igaz hazafi nem fizet regadót, de nem is szedet! :(

:D

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#13872) _seth_ válasza dokar (#13871) üzenetére


_seth_
veterán

"Az igaz hazafi nem fizet regadót, de nem is szedet!"

Ebben van valami!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13873) amol válasza dokar (#13871) üzenetére


amol
addikt

Csak akik szedetik nem azok :(

[ Szerkesztve ]

(#13874) dragonfx válasza amol (#13869) üzenetére


dragonfx
veterán

Tudod ez 1 olyna dolog okoskodni kella mai világban szerintem nem mehet rosszul a sorod ha accorddal járkálsz szal tudod miről beszélek....
És ez igaz parkolásra fényezésre közlekedésre mindenre hogy csak épp a témánál maradjak...
Amugy ezek a megoldás az hogy tényleg kihagysz egy helyet és kicsit alrébb állsz...de röhej avgy nem tegnapi sztori>>direkt messzebb állók meg teszkóba este...kevesen voltak...erre jön 2 suzis mercis(épp üzit írtam cska ültme kocsiba)..vazz 10-20 méteres helyek sokasága és vazz be centizi magát mellém 30 centira rükvercebe...nooormáálissss???? :W ...it kezdődneka dolgok szerintem.....

És specko tömegautoktól több szabálytalanságot látok mondjuk igen valszeg a számuk miatt szerintem itt emlethetnék suzit, rönót, citroent, fiatot is akár....

De amikor ultkor bentley.n láttam a szélvédő alatt mozgáskorlátozott igazolványt a köruton..magyar rendszámos volt!!...az volt a csúcs a vége....amikor azt mondom innen nincs mit tenni... :))

Kár ezekkel foglalkozni mert bekattansz tőle..nem kell figyelni rá figyelembe venni ennyi....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13875) amol válasza dragonfx (#13874) üzenetére


amol
addikt

Tudod ez 1 olyna dolog okoskodni kella mai világban szerintem nem mehet rosszul a sorod ha accorddal járkálsz szal tudod miről beszélek...
Én tisztességes úton szerzem a kenyérre valót. Lehet így is.
Egy 3-4 éves Accord már nem olyan drága és én nem fél éve dolgozom.

De erről már volt szó hogy hiába próbálod meg valakinek az anyagi helyzetét megállapítani abból hogy milyen autóban ül. Lehet hogy kölcsönkapta, lehet hogy céges meg lehet hogy a banké (hitel!!!).

Különben ma jó napom van, csak két terepjárós próbált kitolni a világból - eddig. Én végigállom a sort, neki nem kell mert nagyobb az autója. Éppen ezért index sem kell, sőt még azt sem kell megvárni míg beengedik.

[ Szerkesztve ]

(#13876) dokar válasza amol (#13875) üzenetére


dokar
addikt

hihi, én meg éppen ma láttam egy accordot a veszprémi interspárnál, de hiányzott róla az index. :U

extra - SEXRay

(#13877) amol válasza dokar (#13876) üzenetére


amol
addikt

Én is láttam olyan bmw-t amiről nem :)

(#13878) Dumb


Dumb
senior tag

Úristen, mit csinált a Sparkos? Be kéne vonni a jogsit... [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#13879) AMD Power válasza Dumb (#13878) üzenetére


AMD Power
titán

Lesz még azon a hídon nagyon sok baleset. 2-3 hete pont ott voltunk mellette szalonnát sütni a haverokkal. Ne tud meg ,hogy mennek este azon az autósok. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#13880) dragonfx válasza amol (#13877) üzenetére


dragonfx
veterán

genya :C
enyémről nem hiányozhat mertintegrált...multkor olyan fiatot láttam akinek logott a drótón..akartamn neki szólni...vajon mondom tudja hogy egy droton log az indexe és nema helyén van :U

Dumb>>NEM KELLETT VOLNA MEGADNI, ENNYI :C .....no para...most jön még csak az esős ősz és a havas tél, jéggel... :C ...jó lesz az ott lesz dolguk a rendőrőknek... multkori sztorimat olvastad amit láttam akkor tudod te is hogy ott fognak szépen sorakozni az ilyne luzerek a szalagkorlátbaN :R

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13881) Vandit. válasza Dumb (#13878) üzenetére


Vandit.
addikt

Nesze. 74 évesen max háztartást vezessen és ne autót. :(

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#13882) amol válasza Dumb (#13878) üzenetére


amol
addikt

Ez már volt és ki is veséztük.

(#13883) amol válasza dragonfx (#13880) üzenetére


amol
addikt

Szerintem itt nem arról volt szó hogy nincs hanem hogy nem használja de mindegy.

(#13884) Dashes


Dashes
őstag

Tegnap rokonoknál voltunk, kaptunk egy telefont másik rokonoktól, hogy segíteni kellene, mert a kocsinak annyi. Rokonok-város-másik rokonok-rokonok(150km) a kocsi bent maradt a városban. Ma mentünk a kocsiért, én voltam a vontató. Egy utcából kanyarodtam ki balra, én már a sávban voltam, a másik kocsi meg épp fordult be a sávba, közben néztem a szembe sávot , egy kocsi nem kis sebességgel egyenletesen érkezik, a vezetője nem figyel.. utolsó pillanatban észrevett minket, de a vontatott kocsi orrának nekiment.( A kocsi egy vasúti átjárón haladt át előzőleg: max 30(elvileg, gyakorlatilag volt az 50 is vagy több). Mikor elindultam a kocsi jó messze volt, már régen kint voltunk az úttesten mikor felénk közeledett( nem 30-al, még mindig távol volt) a sofőr nem figyelt. A sofőr arra hivatkozott hogy nem látta a kötelet( piros rongy volt rajta, vészvillogó ment) és a két kocsi között akart áthajtani. Hívtuk a rendőrséget, akik szerint a vontató jármű a hibás(én) aki kihajtott a kocsi elé, megmérték a kötelet is ( ami elszakadt , talán meg is nyúlt) ami pár centivel hosszabb volt, mint a megengedett ( vontatott jármű) ebbe is belekötöttek (elvileg a kötél a vontatóhoz volt szabvány, ilyenkor nem számít a vontatott jármű hossza, de jelezni kell (piros rongy), ők a vontató járművet mérték ami elvileg rövidebb volt a kötélnél( a kötél nyúlhatott is amikor a jármű kettészakította). Közölték , hogy vagy feljelentés/bírság vagy biztosítóval lerendezzük , ők a helyszínt elhagyják, mint ha nem történt volna semmi. A férfi természetesen tagadta , hogy nem figyelt, de ezt mindketten láttuk.. , de bizonyítani senki nem tudja. Biztosításos variációnál maradtunk.

[ Szerkesztve ]

(#13885) Khelben válasza Dashes (#13884) üzenetére


Khelben
nagyúr

tehát kihajtottatok egy autó elé, aminek elsőbbsége volt, jól értem?

(#13886) Dashes válasza Khelben (#13885) üzenetére


Dashes
őstag

Igen, de már messziről láthatta volna , hogy ott vagyunk, ha figyelt volna, az ütközés elkerülhető( az utolsó pillanatokban vette észre , hogy valaki van előtte, nem is figyelt előre), ha betartja a 30km/h-t akkor talán fékezni sem kellett volna. Hasonló helyzetben alap esetben figyelek, lassítok mikor meglátom, főleg akkor, ha egy ilyen helyzetről van szó, esetleg meg is állok, elengedem őket.

[ Szerkesztve ]

(#13887) Khelben válasza Dashes (#13886) üzenetére


Khelben
nagyúr

figyelhetett volna, lassabban mehetett volna... attól még neki van elsőbbsége, felesleges volt rendőrt hívni, csodálom, hogy nem bírságoltak meg.

(#13888) Dashes válasza Khelben (#13887) üzenetére


Dashes
őstag

Igaz, arra számítottam , hogy megfelelő sebességgel jön, figyel, sajnos nem így történt.

(#13889) AMD Power válasza Khelben (#13887) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ez necces. Bár a másik sofőrnek is szépen meg kellett volna állnia. De így ,hogy neki volt elsőbbsége.... Mind a ketten hibások valamilyen szinten.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#13890) KrAt válasza Dashes (#13888) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet, én tudom rosszul, de az most "nem számít", mennyivel jött, neki volt elsőbbsége..

(#13891) _seth_


_seth_
veterán

Amennyiben az illető a megengedett maximális sebesség duplájával ment onnan kezdve már ő a vétkes még ha elsőbbsége is volt. (Közlekedési rendőröktől hallottam, hatósági őrzőben szóval megbízható infó)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13892) dragonfx válasza _seth_ (#13891) üzenetére


dragonfx
veterán

ez faxság szerintme törvénybe utána kéne nézni....
aki egyenesen emgy elsőbbsége van kivéve ha kanyarodik a főútvonal..rendőr ez alapján dönt....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13893) Khelben válasza _seth_ (#13891) üzenetére


Khelben
nagyúr

ez marhaság.
akkor vétkes, ha a sebességtúllépése olyan nagy volt, hogy nem volt időben észlelhető. 30 helyett 60 egy belátható úton az pont nem ilyen.

(#13894) Khelben válasza Dashes (#13884) üzenetére


Khelben
nagyúr

megmérték a kötelet is ( ami elszakadt , talán meg is nyúlt) ami pár centivel hosszabb volt, mint a megengedett ( vontatott jármű) ebbe is belekötöttek (elvileg a kötél a vontatóhoz volt szabvány, ilyenkor nem számít a vontatott jármű hossza,

de, csak a vontatott jármű hossza számít:

KRESZ 57§ 6. "a vontatórúdnak, illetőleg a vontatókötélnek olyan hosszúnak kell lennie, hogy a két jármű kanyarodás közben össze ne érhessen; nem lehet azonban hosszabb, mint a vontatott jármű."

[ Szerkesztve ]

(#13895) dragonfx válasza Khelben (#13893) üzenetére


dragonfx
veterán

hát 30nál 60 nem igazán...de amugy így van... a sebbesség nem számíta kresz számít kinek van elsőbbsége..mondjuk ha nem zebrán egy gyalogos lelép sötétben és én elcsapom mert hiába lépek a fékbe nem tok megállni mert mondjuk 50 helyett150nel emntme kivi lennék mit mondanának....bilincs...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13896) Dashes válasza Khelben (#13894) üzenetére


Dashes
őstag

Igen, már utánanéztem, a másikat csak mondták.

Hallottam olyat is, hogy 50%-os sebességtúllépésnél már eltekinthetünk az elsőbbségadástól, vagy ha a megengedett sebeséggel halad, akkor elkerülhető lenne a baleset ( ebből nem tudom mi igaz). Ha 30-al haladt volna, a baleset nem történt volna meg esetleg egy minimális koccanás, de ha figyelt is volna akkor még a sebesség háromszorosával is mehetett volna, akkor is megáll, de sajnos csak az utolsó pillanatban nézett előre, ha nem lett volna sebességtúllépés, figyelmetlenség, az egész baleset elkerülhető lett volna( ennyi a bajom, illetve az , hogy ezt az egészet a rendőrök előtt nem ismerte be). Elismerem , hogy hibáztam, kihajtottam , mert nem számítottam ezekre a tényezőkre.

[ Szerkesztve ]

(#13897) _seth_ válasza Khelben (#13893) üzenetére


_seth_
veterán

Persze, hogy marhaság...

Sok hülye rendőr meg közlekedési meg hatósági őrzős meg tréleres aki napi szinten ezzel foglalkozik hogy is tudhatná jobban mint te.

Én csak megjegyeztem hogy ki mit hisz el és kinek hisz az nagyon nem tud érdekelni. Én csak azt mondom amit nekem is mondtak miután baleseteztem és totálkáros lett az autóm majd hatósági őrzőbe került onnan tréleres móka volt valamint rendőrfőkapitányságon voltam persze lehet, hogy mindenki téved :) Én voltam kórházban napokik, 8 napon túli sérüléssel valamint mehetek majd bírósági tárgyalásra, ha gondoljátok megkérdezem lesz alkalmam rá, hogy a törvény egészen pontosan, hogy szól... mellesleg én is főútvonalon mentem és nem kaptam elsőbbséget... rég megmondták, hogy annak van elsőbbsége akinek megadják!!! Belém meg csuklós ikarusz szemből belémszállt hát nah... a sofőr mit mondott? "nem láttam, már a kanyart figyeltem", valami ilyesmi volt 100%-ra nem tudom mondani mert bevertem a fejem elég alaposan...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#13898) zsid válasza _seth_ (#13891) üzenetére


zsid
senior tag

Egy havernak ilyen balesete volt 2004ben. Balra kanyarodott nagy ívben, szemből Swift. A srác megállt elengedett egy kocsit majd elindult mert messze volt a Swift. Csak azt nem kalkulálta bele, hogy a Swift 130ccal jött, és feltette 156os Alfával együtt egy villanyoszlopra. Volt elég komoly sérülés is, úgyhogy jöttek a rendőrök helyszíneltek, majd az lett a vége, hogy nem adta meg haver az elsőbbséget. a biztosítója rendezte a Suzukit, az Alfát meg -gyakorlatilag totálkár, szélvédőig eltünt az autó eleje- bukta.

Az eset a szomszéd ház előtt volt, lakott területen belül 50 helyett 130km/h! Akkor hogy is van ez :F ( Mellesleg a suzukásnak megérte száguldani, a sofőt mindkét lába és a medencéje tört több helyen,a felesége elvetélt, meg az anyós is lesérült. Király. )

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#13899) nguru


nguru
tag

Hali!

Október 29 Csütörtök. Helyszín 86-os út Répcelak előtti vasúti átjáró.

Épeszű, normális ember (főleg a zéró tolerancia bevezetése óta ;] ) lelassít egy vasúti átjáró előtt. Én is ezt tettem...a mögöttem jövő lengyel kamionos azonban másképpen gondolta...brutális kürt (vagy mozdony, hajó, vagy mittomén.. :DD ) és simán előzött az átjáróban.. én olyan 40-el csorogtam rá, sztem olyan 90-100 körül ment el mellettem. Azt hittem, hogy ottmaradok búgócsigázni a síneken...Na bezzeg ilyenkor az oberhé nincs sehol..ellenben ha elnézek egy táblát.... :Y

(#13900) Calogero válasza dragonfx (#13892) üzenetére


Calogero
addikt

A rendőr igen, de a bíróság nem......

Mint bírósági dolgozó és nem volt sok melóm beszoktam ülni egy-két tárgyalásra
Ott már nem sokat ér a rendőr szava. Igazsági szakértők fogják vizsgálni a baleset körülményeit. Ha szakértők azt vizsgálják hogy a főútvonalon közlekedő autó ha betartja a KRESZ előírásait (sebesség korlátozás, megfelelő kivilágítás) el tudta volna-e kerülni a balesetet. Ha nem, akkor a másik fél lesz 100%-ban a hibás, de ha eltudta volna kerülni, akkor ő is bukta a dolgot.

A főútvonalra felhajtó autóst "gondatlan baleset okozás" címen, míg az egyenesen KRESZ szabályait be nem tartó autóst pedig "közlekedés veszélyeztetése vétsége" címen fogják elmarasztalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.