Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) mrmarkus válasza gonger (#48450) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az ára szerint nem várható túl sok jó ettől a fajtától...
Nézd meg inkább a Raynox termékeit, mivel ezeket inkább csak dicsérgetik a júzerek!

Freedom of Information

(#48452) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szisztok!
Korábban írtam, hogy érdekel a Pana LX7-e gép. Viszont keresem a megoldást még mindíg, hamár ennyi pénzt kiadok. Látótérbe kerűt a Canon G15-ös (ismét, mert már tavaly is kacérkodtam vele, de csak udvarlás maradt). Mi a véleményetek, melyik a jobbik. A G15 ugyanúgy 1/1.7-es CMOS érzékelős(kicsit , viszont 5-ös zoomja van. A képei talán szebbek mint az LX7. Van rajta átnézeti kereső. A videó felvételi lehetőség (frps) viszont lényegesen kevesebb variáció, bár az FHD 24frps-t símán át lehet tenni 25 frps-re, alíg lehet észrevenni a különbséget.Nekem ez a 25-ös kell a tovább szerkesztéshez. Legyetek szivesek elmondani a véleményeteket. Árban szinte ugyanaz. Talán a G15 egy kicsit fizikailag kisebb imitt-amott. A lencse 1.8-tól indúl, az Lx7-nél 1.4-nél. Hát ez egy kicsit billegteti a mérleget. Mi a vélemény G15-ről. Az Lx7-et már korábban kiveséztük.

Üdv. Pibácsi

(#48453) .: JuSzT :. válasza pibácsi (#48452) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

5x zoom az oké, de abba gondolj bele, hogy a 28mm indulóból sosem vágsz ki 24mm-t (LX7), viszont a 90mm ből simán croppolsz 140mm-t.

Kinek mi kell.

(#48454) vond válasza pibácsi (#48452) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Plusz a 24 fps videók rángatni fognak a 25 fps projektekben. Konvertálhatod ide, meg oda, sosem lesz olyan szép, mintha eredetileg 25/50/100 fps lett volna. Hacsak fel nem gyorsítod, de gondolom, azt nem szeretnéd. :)

Az f/1.4 meg biza' 2/3 fé előny az f/1.8-hoz képest. Azért az nem kevés.
De szerintem nagyobb gyújtótávokon is megvan az előnye a Panának.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48455) Tin_Shield válasza pibácsi (#48452) üzenetére


Tin_Shield
őstag

LX7
Jobb rajzú optika (széleken sarkokban nyitott rekesznél látványos az LX7 előnye), szélesebb látószög (cropolni mindig lehet, hátrálni nem), és a ~2/3 EV előny is jól tud jönni.
A jpg motor abszolút ízlés kérdése, egyik sem Fuji vagy Olympus szintű, de ha már választani kell nekem inkább a Pana kissé zajosabb és fakóbb képe jön be, mint a Canon hülyére szűrt, majd cakkosra élesített megoldása. De leginkább a raw javallott mindkét gépnél.
Videóban egyértelmű a Pana fölénye.

[ Szerkesztve ]

(#48456) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Jövök meg par lama kerdessel:
van egy fuji s100fs-em, egy 6-os sebessegü,16gigas kartyaval. Erdemes ebböl gyorsabbat venni es akkor erezhetöen gyorsul a raw mentesi idö, vagy felesleges (egy raw fajl laza 26-30MB ennel a gepnel sajna), mert ennyit tud a rendszer?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48457) pibácsi válasza .: JuSzT :. (#48453) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Ez igaz, egyelőre ezt nem lehet tudni. Az ember alkalmazkodik, ha esetleg ez kell.
Ü. Pibácsi

(#48458) pibácsi válasza vond (#48454) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Hát ugye régóta foglalkozok konvertálásokkal és az igaz amit írsz. Viszont 24-ről 25-re áttéve annyira nem rángat, nem feltűnő. A 25-ről (24-ről) 30-ra már jelentős és ott rángat rendesen. Persze jobb az LX7 ilyen szempontból. Lehet 25-öt, 50-et alkalmazni, ami nekem a legjobb.Sajna nehéz jó kompromisszumot kötni. Az átnézeti kereső miatt alakult ki a szimpátia.

Üdv. Pibácsi

(#48459) Tin_Shield válasza pibácsi (#48458) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azét nézz bele abba keresőbe...szerintem a gyakorlatban kb. semmire sem jó.

(#48460) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kicsit komolyabb gépet venni (mármint az alapszintű kompaktokhoz viszonyítva komolyabbat). Eddig ezt a kettőt néztem ki, ami szóba jöhetne:

Fujifilm Finepix S4500 és DSC-H300

Nekem személy szerint a Sony gép jön be jobban. A Fuji 35K Ft körül, a Sony 40K Ft körül mozog. A Fujihoz jár még ajándékba 4GB-os SD kártya és egy hordtáska, a Sonyhoz semmi extra tartozék nem jár.

Árban egyébként olyan 40K Ft körül maradnék, ha lehet, persze ha van jobb kicsivel többért, akkor pár ezer Ft nem számít. Ja és hobbifotózásra kell.

[ Szerkesztve ]

(#48461) mrmarkus válasza RetepNyaraB (#48456) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az oldal alján megtalálod az erre vonatkozó információt!
Egy nagyobb sebességű kártyával elérhetsz valamilyen szintű írási sebesség javulást...

Freedom of Information

(#48462) jjeahh válasza szlovibuki (#48460) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezek alapszintű kompaktok, nem komolyabbak, ha a képminőséget nézzük. ha komolyabb kell minimum olympus xz-10

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48463) szlovibuki válasza jjeahh (#48462) üzenetére


szlovibuki
tag

Nálam ez számít alapszintű kompaktnak.

(#48464) pibácsi válasza Tin_Shield (#48455) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Tin_Shield!
Köszi a választ. Szó se róla, az f:1.4 jobban tetszik. Nézegetek LX7-essel felvett eredeti, nem manipulált képeket. Meg G15-öst is. Az LX7 tényleg lágyabb, a G15 markánsabb, bár ez is a felvételi dolgoktól függ. Mindkettőnél találok élesebb és tompább képeket amit egy teszt oldalról töltöttem le.
(http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g15/ és ugyanez az LX7-re is). Viszont nem azonosak a képfelbontások, nem találok azonos méretű eredeti képeket és így a nagyításpróbák nemigazán adnak összehasonlítási eredményt a zajról, élességről. (Így szoktam a zajt megnézni). Erősen gondolkodóban vagyok. No meg az átnéző-kereső is kérdés.

Üdv. Pibácsi

(#48465) Tin_Shield válasza pibácsi (#48464) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha alapbeállításon készült jpg képekre vagyok kíváncsi ezt szoktam leginkább megnézni. Van ISO sorozat, vakus képek, nyitott rekeszes képek az optikák végállásaiban stb. szóval lehet pixelbuzulni :)
Amúgy ha van lehetőséged egy fogáspróbát valami normálisabb szaküzletben mindkét gép megér, lehet ezen el is dől a kérdés egyik vagy másik gép javára.

[ Szerkesztve ]

(#48466) mrmarkus válasza szlovibuki (#48463) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az alapszint fölötti kompaktok ára 50-60 000 forint fölött kezdődik...
A választás szempontja a nagyobb szenzor, a fényerős objektív és a 3-4szeres zoom legyen!

Freedom of Information

(#48467) gonger válasza pibácsi (#48464) üzenetére


gonger
senior tag

Az canon G 15-ös átnézetije tényleg nem sokat ér...Media Marktban ki tudod próbálni, úgy emlékszem az obi is belelóg a képbe...
Én a G16-ost és az LX7-es között nem tudtam még dönteni. Canon felé húzna a pénztárcám, mert gyári búvártokot olcsón lehet venni, ami nekem fontos. A panához ez sokkal drágább...Ezen oknál fogva szemeztem a Canon S120-al is, de ránézésre is komolyabb az LX7.
A 24 mm-es nagylátó és fényerős objektív igencsak meggyőző, a panánál ráadásul videó közben is működtethető a rekeszállító gyűrű és ha nagyon akarsz veszel rá keresőt (igaz az baromi drága).
Esetleg ami még versenytárs lehet és itt nem sokszor került szóba az a Sony RX100, aminek nagyobb a szenzora, de kicsit drágább és 28mm-től indul.

(#48468) RetepNyaraB válasza mrmarkus (#48461) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48469) Tin_Shield válasza gonger (#48467) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tetszetős gép a Sony RX100, és nagyon jó az 1"-os szenzor is, de az elé szerelt objektív gyenge közepes szerintem. Legalábbis az I és II esetében, a III új optikát kapott, másik ligában játszik (az árcédulát tekintve is...)

(#48470) szlovibuki válasza mrmarkus (#48466) üzenetére


szlovibuki
tag

És arról a kettőről, amit én néztem ki mi a véleményed?

(#48471) mrmarkus válasza szlovibuki (#48470) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mindkettőben apró a szenzor és sötét optika. Csak nagyon ideális fényviszonyok mellett lehet velük fotózgatni...
Igyekezz olyan kompaktot választani magadnak, amiben minimum 1.7"méretű szenzor van és ay objektív fényereje még tele állában sem romlik F2.8 alá!

Fujifilm Finepix S4500

Sony DSC-H300

Freedom of Information

(#48472) .: JuSzT :. válasza mrmarkus (#48471) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azért az sejthető, hogy ha megnézzük a 2 gép árát, a leendő vásárlónak nem nagyon lesz pénze olyan gépre, amit körbeírtál neki. (nagyobb szenzor és tele végén is max 2.8 obi) Ez ugye egy LX7, vagy XZ2 gépet sejtet, ami erősen 2x-3x annyi, mint amennyiben ezek a gépek kerülnek.

(#48473) Tin_Shield válasza szlovibuki (#48470) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha még 8-10e Ft-ot hozzá tudsz tenni a 40 ezerhez akkor neked is az "ultimate 50ezres" gép javasolható az Olympus XZ10. Jó minőségű fényerős optika, tisztességes fémházas építés, jó LCD, az egyik legjobb jpg motor.

A kinézett gépek ne tévesszenek meg, a DSLR-re hajazó külső ellenére igencsak halovány darabok: pici szenzor, feketelyuk optika gyenge rajzzal, béna LCD, tetűlassú elektronika, olcsó mechanikai felépítés stb. Csodák nincsenek, a jó minőségű nagyzúmos gépek árcédulája bőven hatszámjegyű. Ha valami ettől olcsóbb akkor ott a gyártó spórolt. Ha pedig valami harmad-negyedáron van, akkor ott az utolsó csavarig bezárólag mindenen spórolt.

[ Szerkesztve ]

(#48474) berobi78 válasza pibácsi (#48383) üzenetére


berobi78
tag

Küldtem privit

(#48475) pibácsi válasza berobi78 (#48474) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia berobi78!
Köszi, nézem.
Ü Pibácsi

(#48476) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Olympus XZ-2-őt.Nagyon jó a gép.
Ami viszont "enyhén" gáz hogy videó felvétel közben kattog.
Másnak is ilyen vagy csak az enyém hibás.
Itt egy felvétel, nem saját, de pont ilyen hangja van az enyémnek is:

http://www.youtube.com/watch?v=sDpebPihHgg

(#48477) fireman123 válasza impmammuth (#48476) üzenetére


fireman123
őstag

Feleségemnek Oly xz-10, nekem Sony HX100V van, de azok nem produkálnak ilyet (sőt semmilyen típusnál még nem is hallottam ezt), meglepődnék ha ez normális dolog lenne :Y ...ez így gyakorlatilag használhatatlan videót eredményez..... :(

[ Szerkesztve ]

(#48478) asdf_ válasza impmammuth (#48476) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ilyen. Írtam is többször itt ajánlásban, hogy xz-2-t videóra csak külső mikrofonnal, vagy ha alázenét kap majd, és nem kell a hangja (nem mozgó cuccnál meg át kell dobni manuál fókuszra).

(#48479) fireman123 válasza asdf_ (#48478) üzenetére


fireman123
őstag

akkor ez tényleg gáz, ha videóra is kell ....

(#48480) pibácsi válasza impmammuth (#48476) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Ez attól van, hogy működik az állandó élesítés és motoros. Ha a füledhez teszed és úgy mozgatod, akkor is hallod. Ha símán csak fényképezel, akkor is hallható a morgás mig beélesít.
Át kell állítni az AF-et fixre ha lehet, és akkor nam hallod, csak ott az a baj, hogy amit először beélesít és elindítod, akkor azzal veszi fel az összest, így lesz olyan ami életlen lesz. Vagy PF módra, vagy hasonló ha van ilyen a gépen, mivel az állíndóan követi a mozgást és élesen tart. Sajna ez van. Vannak gépek, amik halkabban dolgoznak.
Üdv. Pibácsi

(#48481) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Itthon lehet kapni valahol fehér színben Olympus XZ-2-t ?

(#48482) pibácsi válasza Kreash (#48481) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Mert? csak a szín miatt, vagy van valami eltérés a fekete műszaki paramétereiben? Mer talán az Olympus SH-50 -nél olvastam, hogy a Sylver talán európai kivitel (50frps).

üdv. Pibácsi

(#48483) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérnem vásárlással kapcsolatban. Párommal a Nikon coolpix P530 néztük ki. Az ő cégénél mar használta párszor es nagyon megtetszett neki. Szép képeket is csinált vele.
A véleményéteket szeretném kérni h jo választás lenne e hobbi használatához, családi, nyáralási képek készítéséhez? Vagy tudtok e ajánlani ebben az ár kategóriában mást, jobbat?
Illetve Milyen memóriakártyát érdemes szerintetek hozzá venni? Elég lenne hozza egy Class 10es 8 gigás? Hány legnagyobb felbontású kép es hány perc fullhd videó férne rá kb?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv: Gábor

(#48484) Kreash válasza pibácsi (#48482) üzenetére


Kreash
aktív tag

Csak szimplán fehérbe jobban tetszik, nem tudok más különbségről.
Viszont most találtam pont Emagnál, eddig csak kifutott termékként találtam ebből a típusból fehéret. :)
Mondjuk az xz-1 fehérben jobban tetszik, de tudásban meg a 2 a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#48485) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha vki nagyon vakerázna egy jó fényképező vásárlásán, akkor most mondom a Nikon1 S1 50k az MM-ben.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48486) ra^ven válasza Nagya21 (#48485) üzenetére


ra^ven
senior tag

Az a durva, hogy ez pár hete 80k körül volt ugyanott...

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48487) Kreash válasza Nagya21 (#48485) üzenetére


Kreash
aktív tag

Hmm, nem rossz ár.
Akkor lenne egy gyors kérdésem.
Nikon S1 vagy Olympus xz-2 ajánlottabb?

(#48488) .: JuSzT :. válasza Kreash (#48487) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

utóbbi.

(#48489) schawo válasza Kreash (#48487) üzenetére


schawo
titán

Attól függ, mire kell.

A nikon fókusza, videója jobb, cserélhető az objektívje, jó fényben jobb a képminősége, és olcsóbb.

Az x2 jobb jpegeket köp, gyenge fényben jobb a képminősége.

A manuális objektívek lehetősége miatt én a nikont választanám. A különbözetből vennék egy manuális 50/1.8 (ami itt 135mm ekvivalens) portréra, és bingó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48490) Kreash válasza schawo (#48489) üzenetére


Kreash
aktív tag

Beltéren kevesebb fényben sok fotó készítek, ezért lehet jobb lenne az olympus. Ha jól láttam az érzékelője nagyobb a Nikonnak, viszont obikhoz nem értek (kezdő vagyok még).Nikonnak nem túl jó a fogása sem,kijelző se kihajtható,a váz is műanyag. Az obi része csábít valamennyire, de ahhoz hozzá kellene szokni, megkellene tanulni kezelni.
Amúgy beltérre, családi összejövetelekhez,eseményekhez, illetve kültéren táj fotózásra, ill. macro fotózáshoz kellene valami masina.

(#48491) schawo válasza Kreash (#48490) üzenetére


schawo
titán

Ha többet használod beltérben, akkor az XZ2 a jobb választás. Ott a manuálokkal úgyse lehet semmit se kezdeni.

Beltérre csak akkor ajánlanám a Nikont, ha a keretbe még belefér egy 18.5/1.8 (ekv. 50) fix objektív (55k újonnan, használt piacát nem ismerem).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48492) Tua


Tua
tag

Sziasztok,

50e Ft környékén Olympus XZ-10-nél van jobb vétel?

(#48493) inorder


inorder
csendes tag

Sziasztok.
Fényképezőt szeretnék kirándulás fényképezésére. (Ausztria, Budapest, stb)
Már néztem egyet és véleményt szeretnék kérni: :) sony cyber shot dsc-h300b
Max összeg 50e ft ha másik.
Köszi előre is.

(#48494) .: JuSzT :. válasza Tua (#48492) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem érdemes megnézni a Fuji XF-1 et is . Minőségi cucc, fényerős obi, nagy szenzor, kis méret összecsukva. Fuji, tehát a színei nagyon jók.

(#48495) schawo válasza Tua (#48492) üzenetére


schawo
titán

Épp az imént ajánlott akciós Nikon S1 a médiában. Ha a szuperpici méret nem kulcskérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48496) szilu7 válasza .: JuSzT :. (#48494) üzenetére


szilu7
senior tag

55 eFt az Artworknél? :Y Na az is instant get kategória lett. Nagyon minőségi cucc.

(#48497) .: JuSzT :. válasza szilu7 (#48496) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:K Artwork nem tudom mit csinál, de az X30 is jó 170ért.

(#48498) Tua válasza schawo (#48495) üzenetére


Tua
tag

schawo, .: JuSzT :. köszi!

Ezzel a Fuji XF1-gyel jobb képeket lehet csinálni, mint az Olympusszal (XZ-10)?

(#48499) Nagya21 válasza Kreash (#48490) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Fém váz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48500) jjeahh válasza Tua (#48498) üzenetére


jjeahh
nagyúr

rossz kérdés... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.