Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) ra^ven válasza vond (#48250) üzenetére


ra^ven
senior tag

Az ár miatt írtam csak a D3200-öt korábban azt írták róla, hogy elég jó belépő szintű tükrös gép.

Szóval akkor az említett 4 készülék közül próbáljak választani, vagy van olyan ami még nem került említésre?

Köszönöm még egyszer.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48252) vond válasza ra^ven (#48251) üzenetére


vond
MODERÁTOR

80k körül XZ-2, X10, kicsivel 100k felett meg LX7, FZ200. Utóbbi kettő videóban jobb, viszont az FZ200-ban kisebb szenzor van, ezért állóképekben a leggyengébb a négy közül (ellenben itt van messze a legnagyobb átfogás, ráadásul fix f/2.8-cal).

Döntsd el, hogy mik a legfontosabb tényezők, meg persze, hogy végülis mennyit tudnál rászánni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48253) ra^ven válasza vond (#48252) üzenetére


ra^ven
senior tag

Rendben, köszönöm. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48254) erasto


erasto
csendes tag

Sziasztok!

Lelkes amator fotosok vagyunk a felesegemmel, akik szeretnek a termeszetben fotozni, akar tajat, de inkabb egymast! Olyan gepet szeretnenk, ami ezt az igenyunket jobban ki tudja elegiteni, mint a mostani alapgep - Fuji PowerShot A480 -, s a csaladi esemenyeknel sem jonne zavarba, ha bent keszitenenk nehany kepet. A jovo honapban erkezik a kislanyunk, szerintem a felesegem ot is sokszor fogja fenykepezni... :-) Szamomra lenyeges lenne, ha klasszikus fenykepezo kinezete lenne, nem az az egy tenyerben eltuno tipus...

A keret, kb 60-80 k, e fole nagyon nem szeretnenk menni!

Remelm tudtok segiteni, mi szamit most bb-nak!

Koszi,

erasto

[ Szerkesztve ]

(#48255) erasto válasza erasto (#48254) üzenetére


erasto
csendes tag

Termeszetesen Canon a mostani!
Az xz-2 szimpatikus, de milyen alternativak johetnek szoba szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48256) jjeahh válasza erasto (#48254) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus xz-2 meg fujifilm x10 klasszikus és nem tűnnek el egy tenyérben

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48257) schawo válasza ra^ven (#48251) üzenetére


schawo
titán

Ha tükröst szeretnél, akkor tükröst kell venni. A kettő nem közvetlen alternatívája egymásnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48258) #65755648


#65755648
törölt tag

Sziasztok!
Kb. 70k-ért van most Fuji HS35. Sztetek megéri az árát? Van jobb gép ennyiért? Mondjuk ebből kijön egy X10 is, vajon jobb annyival a képminősége mint egy ilyen bridge gépnek hogy kárpótoljon az extra zoom és egyéb hiányzó funkciókért? Van valahol vmi teszt ami ilyen különböző kategóriájú gépeket hasonlít össze? Nagyon kíváncsi lennék ilyen head-to-head tesztképekre, de sajna csak olyanokat találok ahol azonos kategóriájú gépeket hasonlítgatnak.
Előre is köszönöm! :R

(#48259) vond válasza #65755648 (#48258) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ITT és ITT tudsz képeket összehasonlítani.

Amúgy meg 76-ért Olympus XZ-2. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48260) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok már csak egy kérdésem maradt az eddigi ajánlásokhoz.
Elolvastam a szóban forgó gépek tesztjeit, laikusként olyan dolgokkal találkoztam benne, amit nem tudom, hogy ki tudnék használni, mivel minden gépet eddig automatán használtam.

Ha ezeknél is automatán hagyok egy két dolgot, már akkor is szebb képeket fogok tapasztalni, mint az olcsóbb kategóriás gépeknél, vagy az ilyenek használatához azért kell valamiféle háttértudás?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48261) jjeahh válasza ra^ven (#48260) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ha ezeknél is automatán hagyok egy két dolgot, már akkor is szebb képeket fogok tapasztalni, mint az olcsóbb kategóriás gépeknél, vagy az ilyenek használatához azért kell valamiféle háttértudás?"

igen és igen :D vagyis automata módban is jobb minőségű képeket kaphatsz a fényerősebb obi meg nagyobb szenzor miatt, egy kis háttértudással meg még jobb képeid lesznek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48262) Vergilia


Vergilia
tag

Hali!
Fényezős fényképezőt szeretnék vásárolni, akár használtan is. Keret max 60eFt, de jó lenne ha 50-ben megállna. Olympus epl1-et néztem ki használtan, valamint a Sony a3000 és Pana G2-est, de jelenleg nincs Bpen eladó. Kirándulni, családi képekhez kéne elsősorban, de esetleg makróz(gat)ni, 4-5x zoomolni portré miatt nem ártana, de nem feltétel. Tudna valaki ajánlani valami jó fényerős csúcskompaktot?
Sony A200 ami még árban jó és tetszik is, de nincs benne videó, élőkép és már nagy lenne, nem akarok ekkora dögöt cipelni.

(#48263) ra^ven válasza jjeahh (#48261) üzenetére


ra^ven
senior tag

Az remek. :K

Ahogy néztem a gépeket, valószínű a választás a Pana LX7-re fog esni, de az X2 is talonban van, attól függ melyik helyen lesz jobb ajánlat.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48264) ra^ven válasza ra^ven (#48263) üzenetére


ra^ven
senior tag

Időközben kiszúrtam egy csinos darabot, Nikon 1S. Erről mi a véleményetek?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48265) jjeahh válasza ra^ven (#48264) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem csak akkor, ha valamiért mindenképpen szükséged van irdatlan gyorsaságra, képminőségben nem hozza a többi milc szintjét

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48266) ra^ven válasza jjeahh (#48265) üzenetére


ra^ven
senior tag

Tehát akkor mondhatjuk, hogy ennél még mindig jobb az XZ-2 vagy a Pana LX7?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48267) jjeahh válasza ra^ven (#48266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az a jobb, ami jobban megfelel az igényeidnek.
mi kell? minél jobb képminőség? jó videó? vagy inkább eye-candy állóképek? gyenge fényben, beltéren is használhatóság? gyorsaság? akarsz később fejleszteni jobb obikra?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48268) ra^ven válasza jjeahh (#48267) üzenetére


ra^ven
senior tag

Video és kép egyaránt fontos, nem hiszem, hogy objektíveket vásárolnék, beltérben is legyen jó.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48269) vond válasza ra^ven (#48268) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor nagyjából az LX7 maradt. Jobb videó, valamint szélesebb nagylátó és alacsonyabb kezdőfényerő beltérre/sötétbe.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48270) schawo válasza vond (#48269) üzenetére


schawo
titán

alacsonyabb kezdőfényerő Mármint hogy magasabb :DDD (értem, hogy alacsonyabb F-érték)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48271) Nagya21 válasza vond (#48269) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Bocs hogy belevau, de a Nikon1 S1-el filmeztem Miklósa Erikát a kakasülőről a nagy obival, és nagyon jó felvételt csinált, csak a kézremegésgátlás bohóckodot kicsit svenkelésnél.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48272) jjeahh válasza Nagya21 (#48271) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ugyan a pana szenzora kisebb, de az obija sokkal fényerősebb mint a nikon kitobi, és videóban az árkategóriájában egyszerűen nincs jobb, ezen kár vitatkozni. jó a nikon s1 is, de a kollégának elvileg az lx7 megfelelőbb...szal amiért neked annyira tetszik, nem biztos, hogy mindenki számára a nikon 1 lenne a tökéletes gép...nem vagyunk egyformák :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48273) vond válasza schawo (#48270) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Annyira tudtam, hogy inkább ezt kellett volna írnom. De mindegy. :D

Nagya21: "Nagy obival" - De neki még az alap kit-re is alig van pénze.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48274) Nagya21 válasza vond (#48273) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jóvanna, jóvanna, de énnekem sikerült duflakitbe 80k-ért kifogni, sztem az lx-7 sem sokkal óccob.
Az alapkitet 67k-ért adták, 3 hét mulva 50k-ért, na az volt a nagyon BestBuy vétel.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48275) Nagya21 válasza jjeahh (#48272) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ez igaz :K
A fényerösebb obit viszon ellensúlyozza valamennyire a nagyobb szenzor jobb jel-zaj aránya.
De akkor is nagyon jó videót csinált :P
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48276) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Melyik az ajánlott választás az alábbiak közül?

Olympus SH-60
Sony DSC-WX350
Sony DSC-HX50
Panasonic DMC-TZ40

(#48277) ra^ven


ra^ven
senior tag

Nem egészen ide tartozik a dolog, de ti a korábban beszélt gépekhez milyen memóriakártyát ajánlotok?
Tudom, hogy van elég nagy olvasási és írási sebességgel kártya, de melyik lehet az ami már egész jól használható HD videókhoz?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48278) _csocso_ válasza ra^ven (#48277) üzenetére


_csocso_
senior tag

Mem kártya topik.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#48279) vond válasza ra^ven (#48277) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy milyen bitrátával vesz videót a leendő gép. Az a lényeg, hogy azt simán vigye. Pl. LX7 FullHD 50p ~28mbps, az 3,5 MB/s.

Class 6-os SD/SDHC/SDXC kártyák általában már megfelelnek magasabb bitrátájú, FullHD anyagokhoz is. De ha Class 10-est, vagy UHS-t veszel, az mégjobb.

Még annyit ajánlanék, hogy tartalékban legyen egy másik kártya is (akár kisebb/olcsóbb is). Így ha esetleg történik valami az egyikkel, még mindig ott lesz a másik, valamint akkor is tudsz fotózni, ha a másikról éppen másolsz, vagy bármilyen más eszközben használatban van.

Nálam pl. egy 16 gigás és egy 8 gigás Class 10 Sandisk van használatban az FZ200-ban.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48280) ra^ven válasza vond (#48279) üzenetére


ra^ven
senior tag

:R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48281) lacy027


lacy027
tag

Sziasztok!

Melyik téma az, amelyikben egy digitális fényképezőgépről kérdezhetnék a videófelvétellel kapcsolatban? Azonnali fotós kérdések órája?
Itt a téma neve alapján csak vásárlásról van szó, nem találtam olyat ahol kedvemre szidhatnám a fényképezőgépem (Sony DSC WX60), amiért az AVCHD formátumú MTS kiterjesztésű videókat teljesen találomra számozza. Nem jöttem rá még a logikájára. Számozásban 500+ nál járok, a fényképezőgép mégis találomra elkezdi 8-tól számozni, amiből végül 20 lesz, 18-ig törlöm a videókat, mert már a gépen vannak. Aztán gond nélkül eljutok olyan 60-ig, mindet rajtahagyom a kártyán, majd véletlenszerűen elkezd 14-től számozni. Állandóan nevezhetem át, mert már 500 felett járok a rendes számozásban, átnevezés után meg már nem játszható vissza a fényképezőn. Valaki esetleg tapasztalt hasonló hibát egy Sony fényképezőnél?
A fényképek számozása tökéletes, mindegy, hogy az előző kép ott van-e vagy nincs, akár lehet az egész mappa teljesen üres, akkor is tudja honnan kell folytatni. Sőt, ha egy korábban törölt képet visszamásolok a kártyára, felismeri a fényképező gond nélkül, megtekinthető lesz. A videókat még véletlenül sem ismer fel újra. És ha még csak ez volna az egyetlen hiba, háromszor ekkora lenne a hozzászólás ha az összeset leírnám. Még a kezdetek kezdetén megtettem az Árukeresőn.
Pénztárcában sajnos nem, de észben nagyon érik a váltás egy DSLR gépre. Hiába kicsi és mindenhová magammal vihetem, ami nálam szempont, kezdem megunni és kinőni a kompakt kategóriát a elfogadhatótól sokszor messze lévő képminőségével és az összes korlátozásával együtt.

(#48282) Vyndree válasza lacy027 (#48281) üzenetére


Vyndree
őstag

Attól függ mit szeretnél fotózni, nem feltétlen pénztárca kérdés a DSLR. 50eFt alatt is lehet már jó DSLR-t kapni a használt piacon. Ráadásul ez a zsebgép szerintem közel nem csúcskompakt, ránézésre elég rosszak a paramétere:
1/2,33 szenzor, f/3.3 - 6.3, gyenge LCD felbontás, magas ár
Videózásra lehet jó, bár ahogy írod ott is vannak gondok, ennyiért az XZ-10es sokkal jobbnak tűnhet.

[ Szerkesztve ]

(#48283) lacy027 válasza Vyndree (#48282) üzenetére


lacy027
tag

Mindent ami él és mozog vagy tárgy és mozdulatlan. Emberek, táj, erdő, épület, állatok, rendezvények és bármi egyéb, amit érdekesnek látok és meg kell örökítenem, legyen sötét vagy száz ágra sütő nap. Nem kérnek fel, nem kapok érte pénzt, nem megélhetés, csak hobbi.
Nekem nehéz fényképezőt választanom, mert gyakorlatilag csak újat, az összes lehetséges márka közül pedig csak Canon gépet vennék, de mint látható a Sony-ból, a Canon-t a kompakt kategóriában hanyagolom, egyik gép sem tudja amit szeretnék.
Az említett gépnél tátva maradt a szám. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen árkategóriában van ilyen jó fényerejű kompakt gép és nem is ez az egyetlen előnye. De érzem, a vége úgy is egy belépő DSLR lesz, csak nem most. 5000 szabadon elkölthető forint sem áll a rendelkezésemre, az 50.000 pedig álom. Van cuccom ami újkorában drágább volt az utóbbi összeg háromszorosánál, remélem leszek még legalább ennyire jó anyagi helyzetben.

(#48284) Vyndree válasza lacy027 (#48283) üzenetére


Vyndree
őstag

Újonnan nem kapsz 50-ért dslr-t, egy ilyen közepes kithez legalább a háromszorosa kell.

(#48285) jjeahh válasza lacy027 (#48283) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Hiába kicsi és mindenhová magammal vihetem, ami nálam szempont, kezdem megunni és kinőni a kompakt kategóriát a elfogadhatótól sokszor messze lévő képminőségével és az összes korlátozásával együtt."

vegyél egy használt milc kit-et...pl. panasonic gf1, gf2, olympus e-pl1, e-pm1, e-p1, ezek kicsik, de a képminőségük ott van a szeren a kompaktodhoz képest, és később fejleszthetsz jobb obikra, vakukra stb...esetleg ha nagyon szűkös a keret, szerzel rá egy manuális obit bagóért, ami mozgó témára nem ideális és bukod a zoomot, de a "kompaktos" képekhez szokott szemnek egy álom a képminőség...én is egy 25k-s gépet használok, és az első üvegemet ingyen kaptam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48286) lacy027 válasza Vyndree (#48284) üzenetére


lacy027
tag

A "csak nem most" és az "összeg háromszorosasával" arra céloztam, hogy nem most fogok DSLR gépet venni, mert jelenleg nincs miből, másrészt nagyjából az összeg (50.000) háromszorosa az ár, amit majd a jövőben kiadnék rá, de ha kell és tudok, megyek fentebb is. Ezért nem kérek konkrét típust, ezért nem a DSLR témaban vagyok. Majd csak akkor leszek ott, ha aktuális lesz. Pár napja voltam a Media Marktban, 120.000 Ft körül kezdtem alapból nézelődni. Utóbbit lehet pénz nélkül is.

#48285 jjeahh
Esetleg majd DSLR mellé kompakt helyett. De ahogy tervezem, lesz egy DSLR és lesz egy kompakt, hogy legalább egy gép mindig nálam legyen. A félmegoldásokat nem szeretem, még ha tökéletes is lenne, szeretném hallanai a tökör csapódását. :D

[ Szerkesztve ]

(#48287) erzol válasza lacy027 (#48281) üzenetére


erzol
őstag

Nem tud olyat a géped, hogy törlés után újra kezdje a számozást?
Lehet az segítene a kavarodásban...

[ Szerkesztve ]

(#48288) lacy027 válasza erzol (#48287) üzenetére


lacy027
tag

Amit írsz, azt nem tudja.
Gépre másoláskor az új videókat átnevezem az összes videó számát tekintve a sorban következő számra. Ez a szám el van mentve egy txt-be a videók mellé, valamint mindig meg is hagyom az átnevezett utolsó videót, hátha a fényképező felismeri, honnan számozzon (egyszer sem számozott onnan). Így próbálom megelőzni a nagyobb kavarodást. Ebből adódóan nem született még azonos nevű videó. Kivéve akkor, amikor még nem írtam a fel semmit.

(#48289) jjeahh válasza lacy027 (#48286) üzenetére


jjeahh
nagyúr

képes lennél egy dslr-re meg egy kompaktra gyűjteni, azért mert a milc-et "félmegoldás"-nak tartod mivel nem csattog benne a tükör. értem kéremszépen :DDD aztán az lesz a vége valszeg, hogy a kompakt helyett veszel egy milc-et, oszt a dslr-t elkezded lassan "otthonfelejteni" :D amúgy a milc-ekben ha a tükör nem is, de a zár az csattog rendesen, az oly-m is van olyan hangos sztem mint a 60d meg a d7000, a sony milc-ek meg akkorát csattannak betojsz :DDD én nem akarom a milc-eket ráddumálni csak a hsz-d alapján egy ilyen gép lenne neked tökéletes, ráadásul használtan kijönne 50k-ból, és ahogy elnézem előítéleteid vannak a milc-ekkel szemben, holott semmivel sem rosszabbak mint a dslr-ek, csak másak. sztem menj és próbálj ki valahol párat, ha azután is félmegoldásnak tartod, akkor nemtom... :U én is durván elfogult voltam annó a milc-ekkel szemben, nem tartottam dslr alternatívának, mindenképpen tükrös gépet akartam, de hála a fórumnak ma egy kismilc-el kattogok, ha dslr-t vettem volna ma már bánnám...szal rágd át magad az igényeiden, és objektíven válassz sztem, ne az alapján, hogy csattog-e a tükör vagy sem :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48290) Vyndree válasza lacy027 (#48288) üzenetére


Vyndree
őstag

Total Commander gyorsan megoldja a gondod. Rendezd dátum szerint, majd csoportos átnevezés (Ctrl+M). Nagyjából 4mp az egész művelet.

A milceket pedig én sem tartom félmegoldásnak, utolérték a belépő dslr-eket (amit 120-150-ért nézegetsz az MM-ben). Annyi a hátránya, hogy az obi rohadt drága hozzá, ha nincs kedved manuálozni akkor felejtsd el a tele fotózást, a kit obik 3-4x zoomot biztosítanak. Arról nem is beszélve, hogy Sony a300, NEX sorozat, Samsung nx1000, Panasonic G2, Nikon 1 ami 50-60k alattiak, ezekben nincs stabilizátor, legfeljebb az obiban. Másik obival 150mm felett cipelheted az állványt, főleg ha nincs napsütés.
Oly elp1 és epl2-ről amiben van, lebeszéltek itt a fórumon mondván az már régi modell, fejletlenebb a szenzora, az obija se olyan jó, pedig az volt a legszimpatikusabb.

(#48291) jjeahh válasza Vyndree (#48290) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a fejletlenebb szenzor csak akkor gond, ha kell a magas iso...vázstabi meg a dslr-ek többségében sincs. amúgy a régebbi oly meg a sony dslr-ek vázstabija sztem sokat nem oszt-nem szoroz, szinte olyan mintha nem is lenne. igazán jó vázstabi csak az oly om-d sorozatban van, meg asszem az e-p5-ben meg e-pl7-ben, minden más váznál az obistabival jobban jársz :) akinek olcsó tele kell vagy sportfotózni akar, annak a milc-ek valszeg tényleg nem ideálisak

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48292) Vyndree válasza jjeahh (#48291) üzenetére


Vyndree
őstag

Sony a200-tól már van cmos stabi, Pentaxnak is van ilyen olcsó gépe. Canikon-t nem kapsz kitben 60 alatt ebben a szegmensben (<50k). Ezek a dslr-ek egyik hátránya azon felül hogy legalább 6-8 évesek, hogy nem tudnak mozgóképet rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#48293) lacy027 válasza jjeahh (#48289) üzenetére


lacy027
tag

Igen, képes. A kompakt mondhatni már adott. Néha engem nehéz megérteni. :D
Zár a Sony-ban is csattog, halk, inkább csak kattog. Nem akarok használt gépet. Amilyen vagyok, milc vásárlás után hónapokig rágódnék azon, hogy ez nem dslr. Na, de azért majd megnézek egy-két milc gépet is.

#48290 Vyndree
Ha több videó van nem csak pár darab, a TC-vel szoktam átnevezni.
Ez az egyik hátránya a saját kompakt gépemnek, P mód a max, de itt sincs sok beleszólásom a képekbe. A manuális kísérletezés az egyik ok a dslr mellett. Persze, a milc is tudja... de akkor is dslr. Ismerem magam, hónapokig bánkodtam azon, hogy a kompakt gépem nem Canon, hanem Sony lett.

[ Szerkesztve ]

(#48294) Vyndree válasza lacy027 (#48293) üzenetére


Vyndree
őstag

Milyen zár csattog a Sony kompaktodban? : :F

(#48295) jjeahh válasza lacy027 (#48293) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha utánnaolvasgatsz alaposan, kipróbálod őket és észérvek, igények alapján döntesz sztem nem igazán lesz amin rágódj-bánkódj utólag...ha viszont vakon megvásárolsz egy rendszert, és használat közben kiderül, hogy az mégsem neked való, akkor bánhatod :)
a kompaktodban sztem nincs mechanikus zár, de lehet, hogy tévedek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48296) lacy027 válasza Vyndree (#48294) üzenetére


lacy027
tag

Mondj olyat ami még kattoghat. Fény felé fordítva a gépet kattan valami, sötétbe fordítva szintén kattan, fényképezéskor pedig minden esetben kattan. Hosszú záridős képek készítésénél a fényképezés elején és a végén is van egy kattanás. Ha éppen nem látom a kijelzőt, innen tudom, hogy befejezte a rögzítést. Lehet éppen nem zár, de kattog valami az biztos.

(#48297) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok, jelenlegi lumix TZ8 kompaktomat szeretném leváltani egy modernebb, erősebb változatra.
Vegyesben használjuk itthon, emlékfotók, és munkák dokumentálására, illetve víz alá is vittük a hozzá való gyári tokkal , mert búvárok vagyunk.
A kinézettek: Sony RX100, Canon S120, Lumix LX7. Ezek 100-120 e körül elérhetőek most, kb ennyit szánnék rá.
MédiaMarktban próbálgattam őket. A Sonyról sok jót hallottam, főleg a videós képességekről.
A Canon S120 is tetszett, de picikének tűnt a kézben, bár nagyot nem is akarunk. A Lumix LX7-est sehol nem tudtam kézbe venni, sajnos nem is találok hozzá gyári vízálló tokot, csak komoly gyártóktól csilliárdokét, de tetszik a nagy fényerejű objektíve, a blende állító gyűrűje és a felcsatolható plussz kereső is (DMW-LVF2).
Ha lennének pro és kontra érvek, esetleg konkrét tapasztalatok, az nagyban megkönnyítené a választást.

(#48298) Tin_Shield válasza gonger (#48297) üzenetére


Tin_Shield
őstag

LX7
Pro: saroktól-sarokig éles optika nyitva is, jó videó, jó AF.
Kontra: közepes jpg motor, hátsó tárcsa, nem érintő és dönthető az LCD

MM-ben nincs sajnos Panasonic, próbálkozz a panashop(ok)ban vagy fotós szaküzletekben

[ Szerkesztve ]

(#48299) ra^ven válasza gonger (#48297) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ha LX7-et választasz, most 220Voltnál 99.900FT, a többi helyen 108-110 már amiket én találtam.
Nálam már rendelés alatt van, 3 napig van még akció ha nem tévedek.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48300) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani max 50e forintig compact gépet ami már automatán is nagyon szép képeket készít ill fő szempontok zoomolás videofelvétel közben (nem tudom fontos-e a full hd de ha lehet azt is tudjon),valamint lassított videot is tudjon készíteni!

Eddig amit nézegettem a Panasonic TZ-35-ös az nagyon bejönne de nem tudom, hogy tudja-e a lassított videofelvételt?! A TZ-40 tudja de az újonnan már 70e felett van az már túl sok...

Előre is köszi aki segít! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.