Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Vyndree válasza dime27 (#48300) üzenetére


Vyndree
őstag

XZ-10
Szép képeket készít, tudja a FHD-t 30fps, HD 120fps, kisebb felbontáson pedig a 240fps-t is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#48302) dime27 válasza Vyndree (#48301) üzenetére


dime27
őstag

Olympusom van most és vhogy egy Canon-hoz vagy Panahoz képest olyan fakó élettleen színei vannak ennek az x-10nek is ez természetes amúgy mert igen nézem h jók a technikai paraméterei de ennek a videoja nagyon fakó a tz-35 által készítetthez képest az én szemem így látja vhogy...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#48303) sly00007 válasza Vyndree (#48301) üzenetére


sly00007
csendes tag

Csak szeretném megköszönni a segítséget mindenkinek, én is az xz10 tulajok táborát növeltem. Ma jött meg első érzetre nagyon jó.

(#48304) pibácsi válasza sly00007 (#48303) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia sly00007!
Az volna a kérdésem, ill. kérésem, ha már átnézted a gépet, hogy a videó részben milyen megoldásokat találsz? Méret érdekelne (1920x1080, vagy 720x valami stb.) ill. 25, 30, 50i, vagy 60i frps-t, mivel ez nekem fontos, de még nem tudtam a kezembe fogni egy ilyen gépet. Légy szives már felsorolni azt, ami a gép menűjében van, mivel a leírásokban, de még a kezelési utasításokban sem az van ami a gép menűjében. Sokszor a gyártó már a szín miatt is eltér, mert az egyiket ázsiába, a másikat európába szállítja. Azért érdekes, mert én is gondolkodom a vásárláson, de a videó nem mindegy. Nekem 25. vagy 50 az érdekes.

Köszi. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#48305) sly00007 válasza pibácsi (#48304) üzenetére


sly00007
csendes tag

Én jelenleg annyit látok: Full hd ; HD; HS 120; HS 240 legalábbis a gépben. Mikor olvasgattam a leírásokat azthiszem 50 fps-t írt a FullHD-re. de a gépben leírva a menüjében nem látom az fps-t. De hozzáteszem 2 órája nézegetem, lehet még fele dologra nem is jöttem rá...

(#48306) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Max ~22 ezerig milyen kompakt gép ajánlott, amivel nem kell szöszölni? (gondolok itt a beállításokra)
Anyámnak lesz, tanítónéni és sokat fényképezi a diákokat különböző események alkalmával. Nem tudja/nem akarja állítgatni, automata módban kellene minél szebb képet lőni és lehetőleg gyorsan, mert sokszor a pillanat a lényeg és a gyerekek arca. A beépített akku jól jönne. Ami még érdekli esetleg, az a videózás, de abból sem kell semmi spéci, csak alap szintű, ami vállalható.
A mostani Finepix A500-zal is elégedett, de elveszett az xD memóriakártya belőle, plusz új elemek is kellenének bele. Egy max. ~30 eurós gépnél meg nem érdemes 10 eurót költeni új kártyára + 10 eurót új elemekre, szvsz. Szóval ha azt tudja a gép, amit a régi, plusz 1-2 új fícsőr az említetteken felül az már siker :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#48307) pibácsi válasza sly00007 (#48305) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi, már ez is jó indulásnak. Gondolom, ha állítani lehet az frps-t, (25p, 30p, 50i, 60i), akkor valahol ott lesz a lehetőség, bár amit írtál ott kellett volna lennie, mert pl. lehet 30p. ill 60i egy FullHD akkor is, ha 30-ra veszi fixen. De a jobb az lenne nekem, ha ez 25p, vagy 50i lenne. Még a videó méreteknél lehetséges esetleg. Na majd még nézegeted. ismerkedsz. Én is ezt teszem napokig, ha valami ujdonságom van. Minden esetre ezt is köszönöm.

Üdvözlettel: Pibácsi

(#48308) gonger válasza ra^ven (#48299) üzenetére


gonger
senior tag

Igen, köszi én is a 200volt-nál néztem LX7-est,de nincs kibontott próbálható gép... de ott van még ilyen áron a Canon 120-as is, ami egy frissebb gépecske, 1,8-as induló fényerővel, érintős LCD-vel. Ebben az árkategóriában kb ezek jöhetnek szóba, esetleg még a Sony RX 100

(#48309) mrmarkus válasza gonger (#48308) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az lehet, hogy a Canon S120 újabb valamicskével, de tele végén az objektívje sokkal sötétebb, mint az LX7-é...

Freedom of Information

(#48310) gonger válasza mrmarkus (#48309) üzenetére


gonger
senior tag

Ez mondjuk igaz. Beugrok egy Pana shopba megtapicskolni az LX-7-et.
Ill. azt nem látom még sehol, hogy erre szűrőt lehet-e tenni?

(#48311) mrmarkus válasza gonger (#48310) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Adapter segítségével szűrőket és napellenzőt is használhatsz az LX7-en...

Freedom of Information

(#48312) dime27


dime27
őstag

Ma megrendeltem aqua-ból a Pana TZ40-et engem meggyőzött remélem évekig ki fog szolgálni nagyon kivi leszek rá :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#48313) asdf_ válasza dime27 (#48312) üzenetére


asdf_
veterán

Ennyiért vehettél volna fényképezőgépet is...

(#48314) dime27 válasza asdf_ (#48313) üzenetére


dime27
őstag

Például?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#48315) asdf_ válasza dime27 (#48314) üzenetére


asdf_
veterán

Peldaul egy olyat, ami nem 1/2,3" szenzoros es nem egy F3.3 - 6.4-es fenyerotlen objektiv van az elejen. Igaz, az ilyen fenykepezogep nem tavcso, hanem csak 4-5*-os zoomja van. Az unasig ismetelt Olympus xz-2 (ha kapni meg), Fuji x10, hasznalt MILC, meg amit ezek kornyeken emlegetni szokott a nep.

(#48316) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok!

Bridge gép vásárlása előtt állnak szüleim. Ami mindenképp fontos, az a nagy zoom és a jó képminőség. Melyik az a típus, amit érdemes megvenni 100-130ezerig? Sony DSC-HX400-al szemeznek, de ha ennyi pénzért van jobb, akkor mást választanának. Köszi előre is a tanácsokat.

(#48317) jjeahh válasza Thuglife (#48316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

panasonic fz200

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48318) asdf_ válasza Thuglife (#48316) üzenetére


asdf_
veterán

Itt is standard valasz: Pana FZ200

(#48319) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ahoy, téma adott... Nikon L330, hol tudom megnézni rajt, hogy hány expo készült vele? :)

[ Szerkesztve ]

(#48320) mrmarkus válasza -secret- (#48319) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez a lehetőség csak DSLR kamerák részére biztosított, mert ezekben van zárszerkezet. A kompaktoknál az expozíciók száma indiferens...

A Nikon Shutter Count ugyan itt megtalálható, de kompaktoknál nem használható!

Freedom of Information

(#48321) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok!

Kicsit off a téma, előre is bocsi érte.
Úton van a rendelt Pana LX7-es gépem. Fényképezés nekem annyit jelentett, hogy egy régi kompakton automatán kattogtattam. Kövezzetek meg érte, szerintem minden laikus így csinálja. :P
Pár napja elkezdtem olvasgatni a digitális fotózásról, hát nem egyszerű.
Több helyen olvastam, hogy a gépet "P" módba érdemes rakni, mert még ennél a gépnél is hiába a tudás, az ISO értéket nem megfelelően adja meg teljes automata módban. Gondolok itt arra, hogy ISO400 ban csinálja meg a képet verőfényes napsütésben, holott kisebb értéket is használhatna.
Tudna valaki egy két tippet adni, hogy mit érdemes beállítani az elején?
Gondolok itt ilyenre, hogy 5MP, RAW -ban csinálja a képeket, vagy más formátumban, szerkeszteni szerintem nem nagyon tudom majd, mert Photoshop-hoz nem értek.
Videós beállítások :F
Tényleg "P" módba lenne érdemes kattogtatni, itt elvileg csak a rekeszértéket kell beállítanom, a többit auto hozzárendeli?

Előre is köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48322) scarabaeus válasza ra^ven (#48321) üzenetére


scarabaeus
őstag

Konyhanyelven:

Válaszd egyelőre a P módot (rekeszt és záridőt is a gép választ, bár van lehetőséged mind az expozíciót módosítani, az aktuális gépi fényméréstől világosabbra-sötétebbre állítani, valamint az expozíciót kiadó más záridő-rekesz párokat választani). Állíts be fix alacsony érzékenységet, az expógomb félig megnyomásakor megjelenik az a záridő, amit a gép használni fog az expógomb teljes megnyomásakor. A stabilizátor és a fókusztávolság (a zoom melyik pontján készül a kép, nagylátóban vagy telében) ismeretében egy idő után érezni fogod, hogy a kezed stabilitása megengedi-e azt a záridőt, vagy be fog mozdulni. Amíg nem szokod meg, az elkészült képbe zoomolva ezt ellenőrizheted is, segíti a megszokást. Ha az a záridő, amit ki tudsz hozni, nem kitartható, megfelelő kéztartással sem, akkor emelj az érzékenységen, dupla ISO fele záridőt enged. A záridő figyelése más szempontból is fontos: hiába a stabilizátor, ha a téma mozog. A téma mozgásáról is el fogod tudni dönteni egy idő után, hogy a gép által mutatott záridő alkalmas-e a bemozdulásmentes fényképezésére.
Ugyan a viszonylag kis szenzor miatt ritkábban okoz gondot a szűk mélységélességből kilógó téma, de a fényerős objektív miatt az átlagos kompaktoknál többször fordulhat ilyen elő tág rekeszeket használva fényképezésre. Úgy gondolom, nem árt, ha A-módban (rekeszprioritás mód) készenlétben tartasz egy kompakton kellően szűk rekeszt, mondjuk F4-et. A-módra átfordítva a tárcsát a tájat jobban átfogó mélységélességgel fényképezhetsz, aztán vissza a P-re, hagy döntsön ő a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#48323) Lassú Víz válasza scarabaeus (#48322) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak annyit teszek hozzá, hogy amíg a fotózás nem tudatos, érdemes kipróbálni a téma módokat is. Jóval több paramétert állít egy-egy téma mód mint az expozíciós karakterisztikát. Fehér egyensúly, árnyaltság, vaku vezérlés, expo korrekció.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#48324) Gstyler


Gstyler
senior tag

Kompakt géphez, konkrétan egy Stylus 1-hez keresnék tokot/táskát.
A gépen kívül mást nem igazán vinnék magammal, max a hozzá tartozó usb kábelt (mert az véletlenül sem szabvány). Tehát vagy egy kis tokot vagy kis táskát keresek esetleg válpánttal, esővédővel.
Sokan használtok hasonló méretű gépet van esetleg valami különösen ajánlott termék a palettán?

(#48325) Gstyler válasza Gstyler (#48324) üzenetére


Gstyler
senior tag

Időközben nézelődtem, Lowepro párti vagyok, az Apex 60ba szerintem beleférne.

(#48326) gonger válasza Tin_Shield (#48298) üzenetére


gonger
senior tag

Megnéztem, kipróbáltam az LX-7-et. Felszínre tökéletes kamera, videó módban is működik a rekeszállító gyűrű..., viszont víz alá is vinném és nagyon drága a tok hozzá. Még mindig egy alternatíva a canon s120, ami friss, 2014-es cucc, olcsó gyári tokkal.

Megérné még venni szerintetek az LX7-et? Napok óta ezen vacillálok...a kiadásakor nagyon jónak számított...

(#48327) kivlov válasza gonger (#48326) üzenetére


kivlov
aktív tag

ha a kép és videó minősége a fontos akkor mindenképpen ha az ár akkor nem :)

(#48328) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok!
Én is a Pana DMCLX7-et néztem ki. Mi a véleményetek róla.Szép képeket csinál? És a videók?
Elég sok dicséretet olvastam a tesztekben. Megéri a 100.000.-Ft-ot. Általában ennyiért adják.
Nem akartam csak 60-70.000.- körül venni, de egyre emelem. A Sony DSC HX50 volt kinézve, de itt sokan nem tanácsolták, így arról lemondtam. A kettő közül melyik éri meg jobban? Bár kivkov hozzászólása a Panát emeli ki. (igaz, hogy a Canonhoz képest).
Várnám a válaszotokat.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#48329) jjeahh válasza pibácsi (#48328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

esetleg nézz rá az olympus xz-2-re és a fuji x10-re is ha még kaphatóak

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48330) gonger válasza kivlov (#48327) üzenetére


gonger
senior tag

az árával kapcsolatban mire akarsz utalni? Kb egy árban van a canon s120-al.

(#48331) Tin_Shield válasza gonger (#48326) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha csak a fényképezőgépet nézzük akkor a Canon S120 nem ellenfél az LX7-nek, hiába újabb (egyébként 2013-as). Viszont a vízalatti tok ára eldöntheti a kérdést. Az LX7 minden lényegi fotós és videós szempontból sokkal jobb gép, de azt neked kell eldönteni, hogy ezért a jobb gép+tok kombóért hajlandó vagy-e cca. 80 db Mátyással többet áldozni.

Még egy megjegyzés: az újkori Canon kompakatokban a jpg motor még a nem igazán kifinomult Pana motort is jócskán alulmúlja. Nem tudom mit csesztek el, régen a jobbak közé tartozott a képfeldolgozásuk, talán a zajszűrés-élesítés összehangolását, de mindegy is, az eredmény elég fosch. Szóval bármelyiket is választod, ha ki szeretnéd hozni a gépből a maximumot, akkor kezdj el barátkozni a raw feldolgozás gondolatával...

[ Szerkesztve ]

(#48332) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszönöm srácok az eddigi segítséget.
Akinek mondtam milyen gépet veszek (Pana LX7) mind csodálkoztak, hogy ilyen drágáért kompaktot.
Mert, hogy 50k-s kategóriában is van sokkal nagyobb optikai zoomos ennél, bár kétlem hogy 12x optikait kitartanak állvány nélkül remegés mentesen. Meg van olcsóbb kategóriában is full hd 60fps tudású masina, elvileg gyengébb objektívvel.
Mivel úton van a masina, aligha tudnék viszakozni, de nyugtassatok meg hogy megéri a pénzét. :B :P

Ezer köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48333) mrmarkus válasza gonger (#48330) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem árt szem előtt tartani azt tényt, hogy az ár sok esetben nem igazán tükrözi a minőséget és a használhatóságot... :N

Freedom of Information

(#48334) mrmarkus válasza ra^ven (#48332) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Akkor az ismerőseid igen csak elcsodálkoznának azon, hogy vannak kompaktok 3-400 000 és akár 1 000 000 forintért is! :DD

Freedom of Information

(#48335) Vyndree válasza ra^ven (#48332) üzenetére


Vyndree
őstag

35x optikait is ki lehet tartani jó fényviszonyok között, nem ettől gyengébbek ezek a készülékek. Nem a full HD és az fps a lényeg. Láttam már olyan 1080p videót, aminél még egy öregecske 480p-s Samsung táblagép is jobb.

Az LX7 optikája brutál jó, a videója meg veri a belépő dslr-eket is. Nem fogod megbánni, emiatt ne aggódj.

(#48336) jjeahh válasza ra^ven (#48332) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mutasd meg nekük, hogy ilyen egy drága kompakt, ráadásul zoomolni egyáltalán nem lehet vele ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48337) favre


favre
csendes tag

sziasztok
fényképezőt szeretnék. Fotoznék családot, rohangáló gyereket, kutyát, sokszor este, félhomályban, villanyfénynél, sötétben.
Lehetőleg ne legyen nagyon nagy. Zoom jó ha van, de nem fontos, a mostanin is ritkán használom. A sokféle állítási lehetőség sem nagyon lényeges.
Ami viszont lényeges, a képminőség, lehető legkevesebb állítgatással. Video-t is tudjon felvenni, lehetőleg jó minőségben. Valamint aránylag gyors legyen, mert a mostani gép nem egy rakéta.
Gyártó tökmindegy, csak ne kelljen gariztatni. keret 100 - 150 ezer között.

előre is köszi az eligazítást.
F

(#48338) ra^ven


ra^ven
senior tag

Atyaég! :DDD

Köszi a válaszokat.

@Vyndree: Szépek a képek, grat! :C

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48339) schawo válasza favre (#48337) üzenetére


schawo
titán

Pana LX7, Sony RX100

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48340) pibácsi válasza jjeahh (#48329) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia jjeahh!
Néztem az általad javasoltakat is, de az a gondom velük, hogy nem 50/25 frps videót csinálnak és nekem az is fontos, mivel vegyíteni akarom a PAL kamera videóival és ezt csak így tudom egyszerűen megoldani. Van más konvertálási/átalakítási mód is 60/30-ból, de az nagyon macerás.
A Pana lx7 - ha jók a leírások, mert magyar nyelvű kezelési utasítást nem találok az egész neten - tudja az 50i/25p megoldásokat is. A Zoom nem annyira fontos, elég a 4x is. Nemigen használom, inkább a teljes képből szoktam kivágni dolgokat.
Minden esetre köszi a választ.

Üdv. Pibácsi

(#48341) pibácsi válasza Vyndree (#48335) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Vyndree!
Látom, hogy jó véleménnyel vagy az LX7-ről. Mostmár kb. eldől, hogy azt veszek. Nemigen találok eredeti, nem módosított felvételeket vele. Videót találtam MP4-ben 24 frps-ben ill. 30frps-ben is. Mindkettő tökéletes. Fotóztál már LX7-el? Ha igen, akkor légyszi küldeni pár eredeti képet még úgy is, ha feltöltöd valahová. Szeretnék látni eredeti akár RAW, akár JPEG képeket. A neten már általában manipulált képek vannak többségben.
Előre is köszi, ha tudsz küldeni. Üdv. Pibácsi.

(#48342) vond válasza pibácsi (#48340) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha valóban fontos a videó is, akkor 100k körül nem nagyon van jobb választás az LX7-nél. 1920x1080 50p ~27Mbps videót készít. A brutál fényerős optika pedig sok helyzetben nagyon jól fog jönni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48343) pibácsi válasza vond (#48342) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia vood!
Köszi a biztató választ. Eleinte nem akartam ennyi pénzt adni csak 60-70-et, de megemeltem a limitet.
Kérdezem, hogy neked van ilyen géped esetleg? Úgy gondolom, hogy igen, mert a videó méretet is megadtad. Ha igen és nem nagy kérés kérlek szépen tegyél fel valami oldalra abból az50-es videóból 1 percest, Vagy ha van 25p-is. Esetleg egy pár eredeti képet is, ami te készítettél, hogy lássam mit tud.
Még egy kérdésem van: mi a különbség az EP-K és az EG-K tipusok között, talán tudod.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#48344) ra^ven válasza pibácsi (#48343) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia!

Itt van egy pár kép ha ez segít, felüntetve a fotózási beállításokkal.
Van 3 kép amit RAW-ban is le lehet tölteni.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48345) pibácsi válasza ra^ven (#48332) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia ra^ven!
Hol rendelted meg az LX7-et?

Üdv. Pibácsi

(#48346) taxi


taxi
aktív tag

Teljesen elbizonytalanodtam. LX 7, vagy FZ 200 a jobb választás?

Hakuna matata

(#48347) vond válasza pibácsi (#48343) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem, nekem FZ200-am van, de ez is ugyanolyan kódolású, méretű, bitrátájú videót rögzít, mint az LX7. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48348) ra^ven válasza pibácsi (#48345) üzenetére


ra^ven
senior tag

220Volt-nál volt egy akció pár napig, 100k-ért volt elérhető, éltem vele, most már ott is 110k magassága pár ezres híján, de majdnem mindenhol ennyi.

Szeptemberben még azt mondták nekem a MédiaMarkt-ban hogy októbertől van esély a kínálatban nem szereplő márkát és modellt lerendelni, de szerintem hasonló áron tudnák beszerezni, csak ott ugye van 0% hitel 0% kezelésivel legtöbbször, meg nem kizárt egy egy -10%-os akció sem.
Euronics nem tud rendelni, így maradnak a webáruházak.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48349) mrmarkus válasza pibácsi (#48343) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Panasonic LX7 fotók. Ezeket a fotókat nem profi tesztelők késztették, igy támpontot nyújtanak egyik kérdésedhez... ;)

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#48350) mrmarkus válasza pibácsi (#48343) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Néhány Panasonic LX7 video...

Freedom of Information

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.