Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) dezz válasza Rolly (#26100) üzenetére


dezz
nagyúr

Aha, és magasabb lesz a hang is... :DDD (Tényleg.)

[ Szerkesztve ]

(#26102) Rolly válasza dezz (#26101) üzenetére


Rolly
veterán

tudom :), de akkor a képpel nem lesz gond :)

(#26103) thomyerk


thomyerk
tag

hello!
megnéztem már pár tv-t, de a rendes tv adás sem felelt meg az elvártnak, jó persze áruházbann néztük, szétosztott antennajellel, de nem tudom, ez kb mennyire rosszabb mint az otthoni? lehet jelentős javulásra számítani, v ami alapból nem tetszik az nem is fog?
a másik kérdésem: én ps3hoz, tvzéshez és dvdzéshez használnám a tv-t, LCD-t szeretnék inkább (hacsak nem győz meg valaki h a plazma erre jobb :D). észrevettem h a 100hz-es tévéknél (de lehet h másokon is, csak így vettem észre) a kép nem változik úgy mint pl egy crt-n, hanem mintha "folyna", kicsit túl folyamatos...ezt ha nem a Hz okozza akkor mi? mert ilyet igazából nem szeretnék, de ha pl emiatt élvezhetetlen lenne a ps3 akkor mongyuk átgondolandó. eddig főleg LGket néztem meg tüzetesebben, a 42LG7000-el a bajom a fent említett "folyós" megjelenítés, az 5000 még valahogy elment, de igazából a rákötött DVD film se győzött meg, bár scart csatlakozóval kötötték rá. kérdésem még az lenne, hogy egy HDMI megoldaná e ezt a kérdést? (az zavar igazán h vagy az élek elmosódottak, vagy zavaros a kép, vagy a háttér elmosódott. lehet h a mostani lcd-k még nincsenek felkészülve a szőrszálhasogatásomra? :D)
a válaszokat előre is köszi!

(#26104) Rolly válasza thomyerk (#26103) üzenetére


Rolly
veterán

ha veszel LCD tv-t, néha azért nézz meg rajta 1-1 full hd-s filmet :), csak hogy legyen viszonyítási alapod, hogy mit tud a tv-d :), s el ne felejtsd

(#26105) asadasad22 válasza thomyerk (#26103) üzenetére


asadasad22
őstag

a sima analóg tv adás ugyanolyan szar lesz otthon is, ha nem szarabb, erre készülj fel.
nekem 100hz-es sony tv-m van, semmi "folyást" nem tapasztaltam sem tv-zés, sem ps3-zás, sem pc-ről való filmnézés közben..

(#26106) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Szerintetek mennyivel lehet rosszabb képe a samu 15000:1-es paneljének mint az LG 50000:1-ének?

Pontosan a Samsung LE37A656A1F és az LG 37LG7000 között vacilálok mert lassan esedékes lesz a vétel csak nem akarom elkapkodni.:) Ahogy néztem 50000:1-es panelja a samunak csak 40col felett van ami már számomra nagy és drága is.

Mint márka a samsungot jobbra becsülöm, viszont az LG jobbnak tűnik pláne a kontraszt aránya miatt.:U

[ Szerkesztve ]

(#26107) Symbio válasza SzlobiG (#26106) üzenetére


Symbio
senior tag

Ezek dinamikus kontraszt értékek, nem szabad ez alapján dönteni (tapasztalatból mondom, hogy szinte mindig ki van kapcsolva ez a funkció), de ettől még lehet az LG-nek jobb képe (nincs tapasztalatom egyik tv-vel sem).

(#26108) SzlobiG válasza Symbio (#26107) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát akkor a samunak a 15000:1 az a valós kontraszt az LG-nek meg dinamikus? Mennyi lehet, akkor az LG-nek a valós? Mert azt nem írják csak a dinamikust.

A pc monitoromnak is van dinamukus és nálam is kivan kapcsolva.:)

[ Szerkesztve ]

(#26109) SzlobiG válasza SzlobiG (#26108) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most nézem, hogy a samunak is dinamikus az a 15000:1, akkor csak jobbnak kell lennie az LG-nek persze ha az arányokat nézzük.:D Akinek van tapasztalata ebbe megoszthatná.:)

(#26110) dabadab válasza SzlobiG (#26109) üzenetére


dabadab
titán

A tapasztalat az, hogy a dinamikus kontrasztnal megadott ertekeknek egeszen pontosan nulla informacioerteke van.

DRM is theft

(#26111) Scoobyka


Scoobyka
addikt

nekem 37a656os van.....ha van kérdés lehet válaszolok rá... ;]

(#26112) #34784256


#34784256
törölt tag

Hali!

Tervezem egy LCD TV vásárlását, volt annó egy LG-m, amivel elégedett voltam ( leszámítva, hogy nem volt rajta fejhallgató kimenet amit máig sem értek, hogy miért spóroltak le ), szóval most is az LG-k körül nézelődök. A kérdésem az, hogy a 42LG6100-as tipusnál mondjuk mit jelent ez: "with built in Digital Freeview". Valahol azt olvastam, hogy ez arra, jó, hogy meg tudom állítani az adást, tehát gondolom, hogy van egy beépített vinyója és akkor fel is tudok rá venni, de itt ahogy rákerestem a Freeview szóra, akkor úgy láttam, hogy az valami másra van használva ( bár nem jöttem rá, hogy mire :) ).
Valaki homályosítson fel lécci, bocs ha baromságot kérdezek ( és még fogok is ), de teljesen sötét vagyok ahhaz a témához.
Előre is köszi!

(#26113) iwu válasza dabadab (#26003) üzenetére


iwu
addikt

:C :R :R :R :C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#26114) dabadab válasza #34784256 (#26112) üzenetére


dabadab
titán

Az a "digital freeview" a DVB-T vevore vonatkozik. Ezzel lehet a foldi sugarzasu digitalis adast venni, de egyreszt Mo-n gyakorlatilag nincs ilyen (elvileg van, elkeserito csatornakinalattal (m1, Duna, Duna 2 - ennyi, nincs tovabb), masreszt teljesen vicces adoteljesitmennyekkel (mar ahol adnak egyaltalan)) masreszt meg ez a TV csak mpeg2-t tud dekodolni, nalunk meg mpeg4 van.

DRM is theft

(#26115) Capella válasza #34784256 (#26112) üzenetére


Capella
senior tag

A Freeview az egy angliai DVB-T sugárzó, hasonlóképen az Antenna Hungáriához. Ha jól tudom.
Ezek a tévék eléggé nemzetköziek, és egyes cégek szeretnek ragasztgatni, így ez a matrica is rajta van, ami nálunk semmit sem jelent.
Ha csak azt nem, hogy mpeg2-es a tévé, mert a Freeview az.
Neked Magyarországon az AH-s MinDig TV matricát kellene keresned, és persze egyúttal mpeg4-es tévét.
Most hogy az AH és a Sony nemrég valahogy mégis összehozta a magyar karakteres EPG-t, a Sonyk is fel lehetnek matricázva. :K

(#26116) mn72 válasza SzlobiG (#26109) üzenetére


mn72
csendes tag

Nem tapasztalatból írom,egy német tesztben olvastam a következőket,
talán segít?.:
Sony Kdl 40 w4000 valós kontraszt- 1678:1
Lg 42 lg 6000 -810:1
Philips 42 pfl 9603h - 662:1
Toshiba 42 x v515 -740:1
Samsung Le 40 A676 -1630:1

[ Szerkesztve ]

(#26117) Lacix29 válasza mn72 (#26116) üzenetére


Lacix29
őstag

Hát igen kb érthetőek is az értékek
LG 42LG6000, Philips 42 pfl 9603h, Toshiba 42xv515 - LG S-IPS panel (v. IPS Alpha panel)
Sony Kdl40w4000, Samsung Le40A676 - Samsung S-PVA panel

(#26118) dabadab válasza Lacix29 (#26117) üzenetére


dabadab
titán

Azert az egy kicsit meglepo, hogy a Philips csucsmodellje ilyen gyengen muzsikalt.

DRM is theft

(#26119) Scoobyka válasza Lacix29 (#26117) üzenetére


Scoobyka
addikt

és mi van az auo panellal szerelt 656osokkal? pölö 37a656 :F

(#26120) Lipton


Lipton
őstag

Most már teljesen el vagyok kavarodva ezzel a nyavajás LG-vel...

24p real cinema... ez az lenne, hogy akkor 120Hz és minden képkocka 5x van.
Ez akkor most így van vagy nem így van? Ha jól gondolom, ez gyári Blue lejátszónál
érdekes, és ELVILEG ezzel jónak KELLENE lennie. Ha nem ezt tudja, akkor mit?

Én PC-ről használnám, full hd-ban. Ilyenkor ez számít egyáltalán?
Simán meg lehet elvileg a PC-ről hajtani 24, 48, 72, 96, 120Hz-el, és akkor nem
lesz gond elvileg a 24-es filmekkel. Vagy igen?

Ha meg simán PC-zek (net, zene, akármi..) akkor meg igazából tök mindegy,
hogy mennyin megy (na jó, ne legyen akkor 24, mert nagyon szaggat...)

Vélemény?

Fekete: én nem láttam a bótban a JVC és az LG között "feketeségkülönbséget".
Mi jelent, hogy 30% van pl az LG meg a másik tv feketéje között?

(#26121) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Van egy rendelésem, tavaly december elejéről az egyik webshopnál. Szerintetek létezik, hogy az LG 37LG5500 valóban hiánycikk, vagy csak az árgarancia miatt /rendelés után egyből emelkedett vagy 20k-t az ára/ kivárásra játszik a cég, mert rendszeresen lepattintanak?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#26122) asadasad22 válasza dabadab (#26110) üzenetére


asadasad22
őstag

egyébként ki lehet általában kapcsolni a dinamikus kontrasztot? szerintem sokat nem javít a képen, ellenben bizonyos sötét részeknél még az elvileg hófehér feliratok is beszürkülnek..

(#26123) dabadab válasza asadasad22 (#26122) üzenetére


dabadab
titán

Ki.

DRM is theft

(#26124) hattorihanzo válasza dabadab (#26118) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Az nem a csúcsmodell, felette áll még ( ami nem ledes ) a 9703 és még e felett a PES0001, ami elvileg műszakilag a 9703, mégis nagyobb din. kontrasztot adnak meg ( 66.000:1).
E két utóbbi is ha minden igaz s-pva, de majd bigdigit megmondja, ha előkerül.

Más.

Bementem a servízmenübe találtam olyat, hogy SW meg HW valami, ezeken belül display, clear és reboot. Ezek mik lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#26125) radi8tor válasza asadasad22 (#26122) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a Sony-ban nem láttam erre opciót.
Csak a fényérzékelőt lehet kikapcsolni (azt ajánlják is, hogy kapcsolja ki az aki minőségben akarja a filmeket nézni), de az nem a kontraszttal játszik, hanem a szoba fényét figyeli.

⭐ Stella

(#26126) radi8tor válasza Capella (#26115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A Sony alapból tudta ezt a dolgot, csak az AH szakemberek lőtték be rosszul a karakterkódolosát.
Abból következtetek erre, hogy a TV-hez nem nyúltam és megjavultak az ékezetek.

⭐ Stella

(#26127) SzlobiG válasza mn72 (#26116) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na így már érthető a téma. :R Gondolom sokan akik nem értenek hozzá csak a dinamikust nézik minnél nagyobb annál jobb elvet követik ezért is kérdeztem meg.

De akkor az érvényesül mint a pc lcd-n is kikell kapcsolni.:D

Mondjuk a 7000-es LG még mindég jobbnak tűbik mert többet tud pl Bluetooth is van benne meg az egy új széria persze nem jelenti azt, hogy szebb képe van.

(#26128) Capella válasza radi8tor (#26126) üzenetére


Capella
senior tag

A Sony első körben az AH-ra tolta hibás EPG karaktereket.
Én azért voltam szkeptikus, ahogy írtam már korábban, mert a T-Kábel mpeg2 DVB-C EPG is dettó ugyanígy rossz volt.
De nem csak az, hanem a feliratos adóknál a magyar felirat helyett teljesen svéd nyelven jelent meg a felirat. Ki is kellett kapcsolni.
Az pedig már nem egyszerű karaktercsere, hanem a tévékészülék nyelvi beállításának zavarára utal szerintem. :U
Az mpeg2 DVB-C-nek meg nem sok köze van a DVB-T mpeg4-hez, ezért gondoltam, hogy a Sonynál van a hiba, ha mindkét magyar szolgáltatónál egyformán viselkedik. Vagy tévedtem?
No meg egyetlen más tévéről, tuner kártyáról nem hallottam ezt a féle hibát, csak a Sonynál.
Viszont a Sony lépett az AH felé, erre tanú volt egyik fórumtársunk, és lassan éppen négy napja jó az EPG. Az tuti, hogy az AH oldotta meg, ők tudják hogy.
Vagy tényleg ők adtak korábban rosszul, ekkor kérdés, hogy mi lett most a többi Sonyn kívüli vevővel. Vagy lehet esetleg valami közös és jó azonosító kód is.
Vagy rátettek egy plusz olyan jelet a sugárzott adásra, amitől a Sony helyrebillen.
Ez végül is mindegy, a lényeg, hogy jó lett viszonylag hamar.
És akkor még mindig ott a T-Kábel, hogy azokkal mi lesz :F , bár ez csak a CA modulosokat érdekelheti, STB-nél nem játszik.

(#26129) #34784256 válasza Capella (#26115) üzenetére


#34784256
törölt tag

Köszönöm a válaszaitokat, akkor valamit nagyon félreolvastam én :D
Nekem angliába kellene a készülék, tehát tulajdonképpen egy DVB-T, MPEG-4-es TV-t kell keresnem ha jól értem? Vagy ha úgyis előfizetek valami digitális műsorszolgáltatásra ( Sky, Virgin ) akkor az sem érdekes, hogy milyen dekóder, vevő van benne?

(#26130) Capella válasza radi8tor (#26125) üzenetére


Capella
senior tag

Igen, elég furcsán van ez. Nincs más erre opció a felhasználói menüben.
Mégiscsak ez lesz az pedig, ami a dinamikus kontrasztot is kikapcsolja.
A dinamikus kontraszt a Sonynál a videojel közepes képszint értékét érzékeli, és ehhez állítja a háttérvilágítást. Gondolom másnál is így van.
Ez a fényérzékelő mégiscsak kikapcsolja a dinamikus kontrasztot vagy azt is, mert ha be volt kapcsolva, valóban játszott a háttérvilágítással. Kikapcsolva nem vettem észre, hogy játszana. A videojel világossága mellett a szoba sötétsége sem lehet közömbös a dinamikus kontraszthoz, így egyben elintézték, hogy akinek nem kell, ne legyen. :DDD
Én egyből kikapcsoltam, mert akkor még az alapértelmezett magas háttérvilágítás mellett nagyon zavaró volt, és még a backlight bleedet is kiemelte. Kikapcsolva és normálisra levett háttérvilágítással meg egészen jó.

Az egyik tesztben panaszkodtak arra, hogy a W4500-ban nincs fehéregyensúly állítási lehetőség a felhasználói menüben. A szervizmenübe van száműzve. Ez az beállítás kellett volna nekik a színhűség tesztjükhöz, de megoldották.
A Sonyban jóval kevesebb aprólékos részletre kiterjedő beállítási lehetőség van, mint pl. a samsungosok leírták.
Már csak az a kérdés, hogy kell-e ez egyáltalán, vagy mennyire az a millió nüansz. Egyrészt kapásból azt mondja az ember, hogy hú milyen jó, férjek csak hozzá mindenhez, állítgathassam ide oda. Másrészt meg a sok részletről a legtöbb embernek fogalma sincs mi, és bőven belezavarodhat, mit hova állított vagy akár rontott összességében. Még jó, hogy visszatehető defaultba. :D
No meg minek annyiféle beállítás, ha anélkül is elég jó. Hazaviszed, bekapcsolod, pár beállítás, és nézed.
Én pl. figyeltem a tévéket a boltokban, és nemcsak a mozgóképeket figyeltem, hanem a közbenső átmeneti részeket, a fekete alapon fehér betűs feliratokat, hasonlókat.
És elég érdekes volt, hogy egyes tévék még egész jó képet adtak, de a fekete az nem fekete volt, csak valami szürke, a fehér meg nem fehér, hanem sárgás vagy kékes, szürkés.
Érdekes, mert a Sony elég fekete volt, és elég fehér a viszonylag kevés felhasználói menüs módosítási lehetőség ellenére már alapból.
Most mindjárt jön valaki, hogy de milyen beállítással mentek a többiek, és miért nem próbáltam beállítani.
Olyan tévét nem piszkáltam, amiről már akkor kizárt volt, hogy nem fogom megvenni. Vagy ha nem volt időm, lehetőségem.

(#26131) hattorihanzo válasza hattorihanzo (#26124) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Valószínűleg rosszul emlékszem, a Philipsekhez mindenhol az s-ips-paneleket társítják.
Mindegy, ne érzek kontraszt hiányt abszolút.
Hacsak a gyenge minőségű műsorok sötét/fekete részeinél jelentkező kockásodást nem ez okozza. Ez azért lenne érdekes, mert jó minőségnél nem jelentkezik. Amikor látható, akkor is csak közvetlen közelről.

(#26132) headhunter válasza SzlobiG (#26127) üzenetére


headhunter
addikt

7500 jobban megéri az árát.

(#26133) Capella válasza #34784256 (#26129) üzenetére


Capella
senior tag

Azért az angliai viszonyokkal nem vagyok tökéletesen tisztában. ;)
Jó lenne inkább utánaérdeklődnöd, hogy pontosan hogy van, vagy mikorra terveznek-e átállást mpeg4-re, vagy van-e mpeg4 sugárzás már.
Az mpeg4-es vevős tévével viszont az mpeg2-t is veheted. Fordítva nem megy. :N
Ezek a Sonyk az Angliában és még néhány helyen használt Guide+ EPG-t is tudják, ha ez számít.

(#26134) Capella válasza Lacix29 (#26117) üzenetére


Capella
senior tag

Ahogy én tudom, az IPS Alpha panel Hitachi gyártmány, és a Panasonic tévékben van.
Nyilván nem egyedül és mások is felhasználják, de talán a Philips-LG vonal nem ezt rakja bele.

(#26135) Lacix29 válasza Capella (#26134) üzenetére


Lacix29
őstag

Én a Toshibára gondoltam IPS Alpha-nál, de abban sem vagyok biztos.

(#26136) asadasad22 válasza Capella (#26130) üzenetére


asadasad22
őstag

nálam ki van kapcsolva a fényérzékelő, a dinamikus kontrasztra utaló jeleket viszont több film közben is határozottan érzékeltem.. annyira nem zavaró, de néha kicsit azért igen :)

(#26137) thomyerk válasza Rolly (#26104) üzenetére


thomyerk
tag

áh köszi, igen ez se hülyeség, szoktam azt is nézni, vagyis...ami megy demoprogram rajtuk az mennyire reális? mert pl az LGken ment phillips, meg a sonyn is ment vmi blu ray demozás, de nemtudom ez mennyire tükrözi a tudását, főleg h más márkájú demó van a tvken...

(#26138) Skagen válasza SzlobiG (#26106) üzenetére


Skagen
csendes tag

ha van rá lehetőséged próbálj meg keríteni a samuból 659-st (elvileg német számozás a 9-es végű) mert az 35000:1 din.kontrasztos és tuti a képe, legalábbis én eddig egy 46A656-t láttam (lakásban), az tuti, szebb mint az LG-k, mondjuk 7000-t még itthon nem is láttam

[ Szerkesztve ]

(#26139) SzlobiG válasza headhunter (#26132) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kb 30K-val drágább és csak az MPEG 4 amivel többet tud az meg számomra nem kell mivel iptv-nk van tehát nem használom az antennás digitv-t és ha nem tévedek csak oda kell. Ha tévedek akkor világosítsatok fel.:D

Skagen: Köszi utána nézek.

Meg is történ hát ez már 240 körül mozog amit sokallok a 7000-es LG 200-ból megvan.:U

A baj még az, hogy ezek az új típusok sehol nincsenek még boltokba szal megnézni se tudom a képüket csak rendelésre hoznak.:(

[ Szerkesztve ]

(#26140) radi8tor válasza asadasad22 (#26136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez így van.
Nekem Digi TV-m van Scart-on összekötve a TV-vel és amikor csatornát váltok akkor fekete a kép (digitális beltéri), viszont a csatorna nevét már kiírja egy kék téglalapba.
Ez a kék téglalap sokkal fehérebb az első pillanatban, mint mondjuk egy tizedmásodpercel az után, hogy felvillant.
Ez a dinamikus kontraszt. Ugyanez látható ha sötét adás alatt állítom a hangerőt a Digi vevővel. Kicsit sötétebb lesz a kép amint felvillan a hangerő csúszkája.

Közben megtaláltam a szervíz menübe vezető kulcsot :) Tök jó, még hőmérő is van a TV-ben. Na majd megnézem, hogy mennyit mutat 2 órányi HD adás után. Bekapcsolás után 35 fokos volt, de 2 perccel később már felment 40-re.

⭐ Stella

(#26141) Capella válasza asadasad22 (#26136) üzenetére


Capella
senior tag

Lehetséges. Amit írtam, saját következtetés volt.
Akkor esetleg ezt is csak a szerviz menüből lehet kikapcsolni?
Nekem eddig nem volt zavaró, de még feltűnő sem. A fényérzékelővel meg nagyon.
Egy másik típusú Sony tévénél írták, hogy ki be kapcsolható a dinamikus kontraszt. Azt nem, hogy hogy vagy hol.
Akkor ezért lehet, hogy a forrásváltáskor villog kicsit, és a backlight bleed is jól láthatóan előjön? :F

Azért ha egy jó szervizmenü beállítást, bizgerálást tudtok vagy találtok, ne tartsátok titokba. :D

[ Szerkesztve ]

(#26142) bigdigit válasza hattorihanzo (#26124) üzenetére


bigdigit
addikt

9703 S-IPS panel
PES001 AUO panel

mióta voltak akik mindig belém kötöttek nincs nagy kedvem itt lenni.

(#26143) hamiska válasza TaliGa (#26121) üzenetére


hamiska
csendes tag

Nekem is van rendelésem dec közepe óta 42LG6000-re.
Bejártam egész Budapestet összesen 4 darabot találtam.
Mind bemutató darab volt úgyhogy hagytam a fenébe.
Mindenhol az mondták hogy január második felében várható tv.
Az ár emelés meg garantált ugyanis az euro alapján számolják az árat.(+5000-7000ft)

(#26144) asadasad22 válasza radi8tor (#26140) üzenetére


asadasad22
őstag

"Közben megtaláltam a szervíz menübe vezető kulcsot"

erre az információra igényt tartanék :)

(#26145) Yahhher válasza hamiska (#26143) üzenetére


Yahhher
aktív tag

A nagykerek általában 15.-e után kezdenek szállítani év elején.

(#26146) Rolly válasza thomyerk (#26137) üzenetére


Rolly
veterán

hát demókról megvan a véleményem. Múltkor Corában voltam, s néztem a tv-ket egy sony előtt áltam, ment rajta egy sony demo s tényleg kurva jó volt a kép. Ilyen osztotképes cucc volt, hogy az ilyen meg olyan sony tv-n milyen jó a 100 hz meg a képjavítás. (tudjátok jobb oldal nálunk milyen jó, bal oldalon meg hogy nélküle milyen szar ...)

S ez ment egy belépőszintű sony-n úgy, hogy ugye az a reklámozott tulajdonságokkal egyáltalán nem rendelkezett :)

(#26147) Capella válasza asadasad22 (#26144) üzenetére


Capella
senior tag

Korábban már én is rákerestem, de nem próbáltam ki.
Az avforums.com W4500 fórumában is írták. Újabban nem nagyon olvasom, mert eluntam, kevés új infó volt. Legtöbbet az, hogy ki melyik országban mennyiért vette. De lehet az régebben volt.
Most onnan copyzom.

W4500 szerviz mód: Analog mode. Switch off > I+ > 5 > Vol+ > switch on.

Azért nem árt vigyázni, el lehet szúrni is. Nekem mintha lett volna olyan, hogy a monitor szerviz menüjében csak végigscrolloztam, és mégis átváltott valami olyanra, amit nem is akartam.
De írnak beállításokat is, amihez tényleg kell a szerviz menü fehér egyensúly piszkálása.
Nem fordítom, és nem garatált, hogy mindenkinek bejönne szerintem. Próbálkozni persze lehet. :)

For HD Source:

Picture menu:
Picture Mode: Cinema
Backlight: 2
Picture: 90
Brightness: 51
Color: 54
Hue: 0
Color Temperature: Warm2
Sharpness: 5
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off

Advanced Settings menu:
Black Corrector: Off
Advanced C.E.: Off
Gamma: Low
Clear White: Off
Color Space: Standard
Live Color: Off (grayed out)

White Balance menu:
R-Gain: -3
G-Gain: -4
B-Gain: -1
R-Bias: -2
G-Bias: 0
B-Bias: 0

Motion Enhancer: Off
CineMotion: Auto 1
Game Mode: Off
Video/Photo Optimizer: Video

General Setup menu
Power Saver: Off

[ Szerkesztve ]

(#26148) Iceapo


Iceapo
csendes tag

Sziasztok!
Először is köszönöm a sok infót amihez itt jutottam hozzá! Most ott tartok, mert ugye én is plazmát szeretnék venni, hogy ideáig, a mai napig, teljesen megvoltam győződve hogy én Panasonicot szeretnék /márcsak márkahűségből is, az előző tv-m Pana volt és nagyon megvoltam vele elégedve/, csakhogy és most jön a bukfenc, ma voltam bent egy voltban, és igaz hogy nem 42PV8-at /ezt szerettem volna venni ezidáig/, hanem egy 50PV8-at tudtam megnézni, úgy először tetszett a képe, persze valami blueray, valami HD demo ment rajta /egy csaj a tengerparton dumált valamit, a másik demoban meg emberek gólyalábakon vagy valamin, szép színes ruhában, egy mezőn ide-oda billegtek/, de nem tudtam nem észrevenni hogy főleg az emberi arcoknál látszott, ha gyors mozgásban voltak az arcok, akkor az arc és a haj ahol összeér, csúnya túlszínesedést vettem észre, tehát nem rendes kontúra volt az arcoknak hanem mintha összefolyna a szín ill. sötétebb is volt a szín, az arc szín egy jóval sötétebb árnyalata, nekem nagyon zavaró volt, mondtam is az eladó srácnak, ezt ő is nyugtázta, megpróbáltuk csökkenteni a kontrasztot, próbáltuk még hogy adtunk neki még egy kis fényt, de akármit csináltunk ez a "nekem" probléma ugyanúgy ott volt mindig.
Találtam egy képet, ezen nem látni azt amiről írok, csak bejelöltem rajta hogy hol is láttam a bajságot!
Azt szeretném megkérdezni hogy ez csak egy egyedi eset lehetett vagy HD-ben sajnos így működik a Pana, vagy hogy a plazmák így működnek, nem tudom, de ez nekem nagyon nem tetszett, olyannyira nem, hogy egyenlőre elbizonytalanodtam hogy Panát vegyek, na nem azért mert hogy "rossz" lenne vagy valami ilyesmi, hanem hogy már nem hiszek abba, hogy "sokkal" jobb lenne mondjuk egy Samsunghoz képest?! Tudom nem mindegy hogy egy márkán belül melyik típusról is beszélünk, én is csak nagy általánosságban írom ezt.
Most tudok egy elég jó vételt, egy Samsung PS42A456-ot, holnap megnézem DVD-vel is /már láttam kábeltévével, akkor tetszett a képe/, és ha megtetszik, szerintem meg is veszem, az a baj, hogy vidéki vagyok és felénk nem igen tudok megnézni másik Panát, pedig az itt /is/ olvasottak alapján nagyon kacsingattam a 42PV8 és 80-ra, de mára ez már csak bizonytalanságba ment át!
És akkor még ott van az is hogy árban nem akarok 150eFt felé menni, de már a PV8-akra is kezdenek 150 feletti árakat írogatni :( , ahol meg olcsóbb ott meg nincs raktáron, ezüst kivitel meg nem kell, kellene, ill. most már Pana sem biztos hogy kell! :o

Ja és ha már a Samsung PS42A456-nál tartok, valakinek esetleg valami véleménye van e, szívesen olvasnám, köszönöm előre is!

(#26149) Capella


Capella
senior tag

Ha valaki mégis elkeverné, és nem tudná visszaállítani, itt vannak a W4500 default szerviz menü beállításai.

Setup:
factory mode enabled: 0
...
Bravia model 1
cba mode 0
ecs mode 1
Hdmi log 1
hotel mode 0
pc monitor mode 0
digital test enabled 0
watchdog 1
digital watchdog 1
visual I2C 0
HDMI number of inputs 3
DDC enable 0
spread spectrum enabled 0

Sound
mono to nicam th 700
mono to setereo th 400
stereo to mono th 400
nicam to mono th 700
stereo det 1
sub carrier detection 0
nicam det 1
nicam error 0

If adjust
automute 0
audio gain 0
L gating 0
coincidence 1
aft window 1
aft status 1111
agc top 15

white balance
all values on 0

temp sensor0 32
temp sensor1 36
dimmer 119

(#26150) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
26 colos kategóriában keresgélek.
Az olvasottak alapján az LCD mellett döntöttem.
Fontos hogy legyen benne digitális tuner is, felvevő nem fontos az van külön. HDMI port se olyan fontos.
Sony felvevőnk van, származhat abból valami előny ha a TV is Sony lenne?
Továbbá mindegyik digitális tuneresbe raknak még analóg tunert is?

Kis netes keresgélés után az LG - 26LG3050-at és a Samsung LE26A466-at találtam. Volt még JVC is csak azt nem tudom mennyire megbízható.
Várom az ötleteket, tippeket.

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.