Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26801) Sk8erPeter válasza Alex91 (#26800) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem szeretném nagyobbra cserélni, már van nagyobb, de ez kis helyiségbe lenne, nagy nem is férne el. Ebből következően nem lenne túl jó kerülgetni még egy STB-t is, viszont az se lenne jó, ha mondjuk 2 év múlva már használhatatlan lenne a TV enélkül.
Capisce? :D
Nem rohanok megvenni a TV-t, igazából anyámnak lenne, hosszú távon gondolkozik, szerintem érthető módon. Még várok vele, hogy mi lesz, mit változtatgatnak, egyelőre elérhető áron úgysincs MPEG-4-es TV.

Egyébként miért ne menne STB nélkül is, ha van előfizetői kártya behelyezésére lehetőség? Szerinted az STB-be nem ez megy ugyanúgy? Vagy tudsz valamit, amit más nem? Akkor ne tarts magadban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26802) wombation válasza djmagyar (#26752) üzenetére


wombation
tag

Tesztek szerint van a 32-656 samuban 24p

"An important point for a FullHD television is that it should support 24p mode. The LE-32A656A1F offers this important feature, which is referred to as "1080 24p Real Movie" by Samsung. In 24p, 24 full frames per second are played back."

[link]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26803) Alex91 válasza Sk8erPeter (#26801) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, varni kell... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26804) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok

hétfőtől akcióban lesz a sharp lc42sb55e
azt tudom róla, hogy nem 100hz és nm 24p támogatott.
Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel?
TVnézés ill pcről HD nézésre használnám.

köszi

(#26805) sNORh válasza wombation (#26802) üzenetére


sNORh
addikt

ez jó oldal, megbízható? mert nekem am felesleges lenne a 37colos, mert alig 2m-ről nézném, és ha teljesen ugyanaz a 37-es is mint a 32-es akkor aztveszem, a 37 100Hz-en pörög míg a 32 60-on, ez mennyire hátrány? játékban főleg..?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26806) dabadab válasza sNORh (#26805) üzenetére


dabadab
titán

"játékban főleg..?"

Jatekban foleg semennyire, mert:
1. A HDMI bemeneten csak 60 Hz-es jelet tud fogadni mindketto (eppen ugy, mint kb az osszes monitor)
2. Jatekok alatt a 100 Hz kikapcsolando, mivel a mukodesi elvebol fakadoan rendes input lagot okoz.

DRM is theft

(#26807) sNORh válasza dabadab (#26806) üzenetére


sNORh
addikt

erre nemis gondoltam.. :B akkor a 32-es nyert..köszi

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26808) bigdigit válasza Taci (#26779) üzenetére


bigdigit
addikt

nem tudom de te valami nagyon olcsó helyen élhetsz...jó neked.
nálunk szar analóg kábel tv is havi 4500ft.
de ahogy körülnéztem a neten és nem helyi csomagok és ha HD-t is akarsz havi 5000 alatt nem úszod meg.ráadásul ez nem is érhető el mindenki számára.innen akár már havi 8000 is lehet....

(#26809) Taci válasza bigdigit (#26808) üzenetére


Taci
addikt

Mert én tányérosra fizetek elő. És mivel az új szabvány 'digitális földfelszíni sugárzás', ezért nem, vagy nem csak kábelen lesz az a minőség fogható, hanem sima tányérral is.

(#26810) bigdigit válasza Taci (#26809) üzenetére


bigdigit
addikt

én is tányérozom immár de ott se kapod meg 5000 alatt HD-val együtt.

(#26811) Tacsika válasza Sk8erPeter (#26790) üzenetére


Tacsika
aktív tag

"Nézzen kábeltévét a beépített digitális kábeltunerrel (országfüggő, csak ha a szolgáltatók is támogatják)"

De mivel nálunk (sem) támogatják, sőt több helyen olvasandó nem is fogják, ezért ott a pont.
(Persze ugye nem buheráról beszélünk)

[ Szerkesztve ]

(#26812) wombation válasza sNORh (#26807) üzenetére


wombation
tag

Nekem is fölösleges a 37"-os...ez az oldal sztem olyan mint a PH!...többet én se tudok róla

[ Szerkesztve ]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26813) dabadab válasza Tacsika (#26811) üzenetére


dabadab
titán

"De mivel nálunk (sem) támogatják, sőt több helyen olvasandó nem is fogják"

Ez alatt mit ertesz?... Mert nem olvastam semmifele olyan konkret hirrol, tapasztalatrol, ami azt mutatna, hogy a szolgaltatok meg akarnak akadalyozni a beepitett tunerek hasznalatat.

DRM is theft

(#26814) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ismét jelezném, hogy nem csak annyi a dolog, hogy kiveszed a kártyát az STB-ből és beteszed a TVbe, hanem venni is kell egy CA modult és abba lehet bedugni az előfizetői kártyát csak.

⭐ Stella

(#26815) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Jó akkor gyertek el hozzám a tévétekkel és dugjátok be a (t-home) kártyámat :Y

(#26816) dabadab válasza Tacsika (#26815) üzenetére


dabadab
titán

Olvas vissza: hattorihanzo konkretan megtette (kivette a kartyat az STB-bol es a megfelelo CA modullal berakta a TV-jebe) es mukodott neki (nala is T-Home elofizetes volt).

DRM is theft

(#26817) Tacsika válasza dabadab (#26816) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Na jó akkor úgy mondom hogy lutri, próba szerencse, de semmi esetre sem szabvány és úgy tudom tervbe sincs véve pont az azonosítás (és amik ebből következnek) miatt.

(#26818) dabadab válasza Tacsika (#26817) üzenetére


dabadab
titán

"de semmi esetre sem szabvány"

Mi nem szabvany? Maga a CI interface az konkret szabvany, a kulonboz (Conax, CryptoWorks) kartyak meg legalabb de-facto szabvanyok.

DRM is theft

(#26819) Tacsika válasza dabadab (#26818) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Bocsánat a szolgáltató(k)-ra értettem.
Egyébként ha nálam működne (a tévémmel) simán áldoznék rá 20k., talán még többet is, hogy kiküszöbölje ezt a rohadék primitív elavult GCR300CX STB-ot.

(#26820) dabadab válasza Tacsika (#26819) üzenetére


dabadab
titán

"Bocsánat a szolgáltató(k)-ra értettem."

De tovabbra se ertem, hgoy mi ne lenne szabvany.

DRM is theft

(#26821) Sk8erPeter válasza Tacsika (#26819) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ugye, hogy zavaró az STB? :DDD

Még mindig nem értem, mire írtad, hogy "De mivel nálunk (sem) támogatják, sőt több helyen olvasandó nem is fogják, ezért ott a pont." :F :U
Mit nem támogatnak nálunk???

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26822) denes242 válasza dabadab (#26820) üzenetére


denes242
aktív tag

viszont akkor lehet gond, ha valamelyik szolgaltato osszeparositja az stb-vel az elofizetoi kartyat. tovabba pl. az upc stb-k tudnak felvenni, illetve adast megallitani/visszatekerni, tehat ha ilyet akar az ember, akkor ugyanugy kell az stb, a tv mpeg4 tunerevel kevesebbre megy.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26823) einstein válasza Sk8erPeter (#26821) üzenetére


einstein
senior tag

A probléma sztem többeknél azzal van, hogy magát a kártyát akarják bedugni a tévébe. Na az nem fog menni. :) Először kell venni egy a szolgáltatód által adott kártyával kompatibilis kártyaolvasót. Ennek kell egy kicsit utánanézni, hogy pontosan milyet is. Ahogy dabadab írta vannak szabványok, az egyikkel menni fog. :)
A probléma egyelőre, hogy az STB kiváltása jelentős többletköltséget jelent. Az mpeg4-es tévék eleve sokkal drágábbak, ráadásul utána magad vehetsz még pár tízezer forintért egy kártyaolvasót...

(#26824) dabadab válasza denes242 (#26822) üzenetére


dabadab
titán

"viszont akkor lehet gond, ha valamelyik szolgaltato osszeparositja az stb-vel az elofizetoi kartyat."

Akkor lehet, erre viszont eddig meg nem lattunk peldat.

Jut eszembe, fel is fogom a UPC-t, hogy adnak-e siman kartyat STB nelkul (meg hogy van-e erre vmi szambeli korlatozasuk, mert vhogy mintha az lenne az alapallas, hogy haztartasonkent osszesen egy db TV van - ehhez kepest nalunk van harom + egy MythTV backendes szerver (oke, ez utobbi azert tenyleg nem tul mainstream :) )).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26825) semetka


semetka
őstag

Én ilyet CA modult vettem ,mert nemsoká meglesz a 32w4000-es sony TV-m és nem akarok használni STB-t. T-homos vagyok, remélem működni fog.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26826) eddhunter


eddhunter
tag

Létezik az,hogy ez a gép kevés 720p lejátszáshoz, vagy én csinálok vmit rosszul, mert kicsit akadozva mennek a filmek? :F
asusp5ld2 se
p4 3,2 ghz(800fsb,2Mb l1?)
asus 3450 256Mb
2gb 667mhz ram
sb audigy 2 zs(8400)
xp sp2
köszi!

(#26827) SzlobiG válasza eddhunter (#26826) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt nem itt kéne feltenni, hanem inkább itt.

Amúgy sztem bírnia kéne simán én egy 3.8gigára húzott cerkával tudom nézni a hd fílmeket.

(#26828) eddhunter válasza SzlobiG (#26827) üzenetére


eddhunter
tag

köszi :B

(#26829) koxes


koxes
tag

nemhiszitek el mit láttam ma.
Jártam keltem a nyugati téri bevásárló központba, véletlen betévedtem egy hülye azé nem vagyok boltba, megyek a lcd tv-k felé és megpillantottam pontosabban majdnem kiszúrta a szemem egy Sharp gyártmányú finoman szólva is qurva nagy tv ( "aktív mozi vászon"), egészen pontosan 2,8méter átmérőjű volt :Y :Y, hát az árá? :C egy Ferrarit olcsoban lehetne venni, 35milla volt, de majdnem megvettem :))
szerintem érdemes megnézni...

(#26830) denes242 válasza dabadab (#26824) üzenetére


denes242
aktív tag

igen. mar csak az a kerdes, hogy stb nelkul hogy veszel fel adast a kabelrol.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26831) sb


sb
veterán

A kérdésem továbbra is az lenne, hogy a 37 ill. 40 colos 656/676 Samsungoknál van-e nagy input lag (ahogy a megjelenésükkor született több tesztben írták) avagy nincs (mert azóta javítottak rajta az új fw-kkel).

Köszönöm.

(#26832) tothl válasza sb (#26831) üzenetére


tothl
addikt

Javitottak. Nem 100hz-s módban gyakorlatilag 0.

(#26833) SzlobiG válasza sb (#26831) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont 656-ost készülök venni ebbe a hónapba kicsit bővebben tudnál írni arról az input laggról, hogyan jelentkezik ez?

(#26834) anrab válasza eddhunter (#26826) üzenetére


anrab
addikt

szerintem is mennie kellene csak valami kodek gond lehet.

(#26835) renato


renato
aktív tag

Hi! A kérdésem a következő lenne; adva van akármilyen készüléknek a felbontása (pl. 480*272)... és a kijelző mérete; 3,3". Hogyan tudnám kiszámolni a képponttávolságot? Előre is köszöntem a választ. :))

(#26836) sb válasza SzlobiG (#26833) üzenetére


sb
veterán

Én is erre készülök, azért kérdeztem, hogy van-e.
De ezek szerint nincs ilyen probléma.
Thx tothl! :R

Már csak azt kéne eldöntenem, hogy mekkorát. 37-est terveztem, mert elég lenne, olcsóbb is és a 40-es tükröződése sem tetszik. De most néztem szét a webshopokban és árban meg olyan kicsi a különbség, hogy elgondolkodtat a nagyobb...

[ Szerkesztve ]

(#26837) tothl válasza sb (#26836) üzenetére


tothl
addikt

A 37 -esben nem S-PVA panel van, ez esetleg számíthat a döntésnél. A tükröződés tapasztalatom szerint nem gáz, persze ez preferencia kérdése.
Az S-PVA panelek hajlamosak némi fényáteresztésre foltokban, de nem zavaró egyáltalán.
Cserébe király a fekete, és gyönyörűek a színek, különösen a sötét árnyalatok jobbak, mint a többi panelnál. Legalábbis szerintem. Én ezért vettem ilyet.

(#26838) SzlobiG válasza sb (#26836) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pontosan én is ezen gondolkodok, hogy a 37-es vagy a 40-es legyen a 40-es csak a kontrasztaránya miatt választanám mer elég lenne a 37-is, de ahogy írtad is nem sok az ár különbözet.:) Én még sajna egyiket se láttam élőben, itt nálunk az egyik shopba van egy 40551-es majd azt megnézem igaz ez még régebbi típus.

(#26839) sb válasza tothl (#26837) üzenetére


sb
veterán

Mármint 40-est akkor, ha jól értem...
A 37-esben meg akkor IPS van? :F

(#26840) flash-


flash-
veterán

Samsung LE32a451c1 televízió képes normálisan lejátszani bluray lejátszóról Bluray lemezt?

mert hivatalos oldalon nem írják hogy 24p-lejátszásra képes,viszont sok áruház oldalon odaírják.
mi az igazság?kérem segitsen olyan aki tutira tudja,mert nem akarok feleslegsen venni Bluray lejátszót!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26841) fokukac válasza flash- (#26840) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért ne játszaná le?
csak nem valós 24p-ben, hanem pulldown-nal.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26842) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hi!

Érdekes ám ez az LCD világ is :)
Amikor jöttek az új LCD TV-k mást se hallottam, hogy mindenki cserélje le a CRT-t,mert ezek hú de keveset fogyasztanak (kb. 1/3-ot emlegettek az LCD javára).
Most meg mit látok minden LCD specifikációban? Azt, hogy mind 170W és 200W közt zabálja az áramot. CRT meg ha jól tudom 100W-120W.
Akkor hol van itt a fene nagy takarékos üzem???
Most kéne nekem is lecserélni a döglődő 72cm-es CRT-t, és eléggé meglepődtem:)

(#26843) sb válasza Mikiller (#26842) üzenetére


sb
veterán

Egyrészt a 72-es LCD-k nem esznek 200 wattot, annyit inkább a 40 colosak. Az meg ugye jóval nagyobb, mint a 32-es CRT-d.

Másrészt pedig maximális fogyasztást adnak meg feltekert fényerővel. Első dolgod lesz lentebb venni az LCD TV-den. Kb. 1 perc után, mikor már kezdi kiégetni a szemed. :)
A tesztekben kalibrált LCD TV-kre kb fele olyan fogyasztást mérnek, mint ami a spec-ben meg van adva.

Szóval jó esetben egy 40-es elmegy 90-120-ból, amiből a 32-es CRT is (ha épp nem 140-150-et eszik :) ).

[ Szerkesztve ]

(#26844) Digitalis válasza fokukac (#26841) üzenetére


Digitalis
senior tag

Valósnak, reálnak, igaznak égbekiálltott 24pö is "csak" trükköző pulldown, méghozzá 5:5-ben azaz 120Hz-en.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26845) Digitalis válasza Mikiller (#26842) üzenetére


Digitalis
senior tag

nekem 1m 20cm az elcédém, és 100w alatt eszik bekapcsolt energiatakarékos módban. Ja, és jó ám a kép. egyébként igazad van,anno én is kiböktem, jóval kevesebbre számítottam.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26846) denes242 válasza Digitalis (#26844) üzenetére


denes242
aktív tag

mint mindannyian jol tudjuk, nem a pulldown maga a baj (az csak jo, moziban is csinaljak, direkt), hanem az esetleges asszimetria az aranyban (pl. 3:2). errol beszelt fokukac.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26847) Capella válasza denes242 (#26830) üzenetére


Capella
senior tag

"mar csak az a kerdes, hogy stb nelkul hogy veszel fel adast a kabelrol."

Simán fel tudsz venni, de csak a tévé kimenetéről.
A scartról konkrétan próbáltam, gondolom a HDMI sem volna akadály, ha olyan bemenetű rögzítőd van.
Így kicsit macerás, mert csak azt tudod felvenni, amit a tévén látsz.
Ezzel együtt a Tacsika által is szidott GCR300CX boxénál jobb lesz a kép a tévén, mert nem a box scart kimentéről hajtod, hanem a tévé intézi direktben.
Ezt a boxot 16.900-ért árulják egy összegben, ha jól tudom, vagy havi bérleti díja van.
Ennyiből 15 ezerért talán nem is olyan rossz vétel egy CA modul. Talán még én is vennék, ha maradnék kábelen.
De legjobb, ha van box is, meg CA modul is.

[ Szerkesztve ]

(#26848) dabadab válasza Digitalis (#26844) üzenetére


dabadab
titán

Az 5:5-ot "trukkozo pulldown" neven emlegetni erosen, khm, demagog dolog.

DRM is theft

(#26849) denes242 válasza Capella (#26847) üzenetére


denes242
aktív tag

a tv-nek van video kimenete?
de amugy a hd-s stb-knek ugyis hdmi kimenete van, tehat a kepben nincs minosegromlas, es mondom sok esetben felvenni is tudnak. a scartnal persze jobb a ca modul, ezt alairom.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26850) denes242 válasza dabadab (#26848) üzenetére


denes242
aktív tag

philips user... :D

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.