Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26701) Motaba78 válasza runner 125 (#26658) üzenetére


Motaba78
őstag

látom a fogyasztás nem számít neked, akkor ezt nem vettem figyelembe .

Plazma:
[LG42"] ennél található 100Hz
[Samsung42"]

LCD:
[LG37"]
[LG32" de full hd]

mindkét téren ebben az árban kompromisszumokra kell képesnek lenned. Ha a nagy képernyőfelület az elsődleges és tényleg nem számít a fogyasztás akkor plazma szvsz, de élöben nézegesd meg a tvket és úgy könnyebb választani.

(#26702) Taci válasza Taci (#26700) üzenetére


Taci
addikt

Egy kis utánajárás után "érdekes" információmorzsák hullottak ölembe:

A Philips honlapján tekeregtem, és a 32"-os tv-ket kezdtem el összehasonlítani, amikor azt vettem észre, hogy a 32PFL7403 és 7603 adatlapján is az van megadva, hogy a panel csak 1366x768p-s felbontású, (már ez is egy méretes kérdőjel!!!), és mégis, a támogatott formátumok között rendre ott vannak a FullHD panelhez illők. Most akkor mi van? Mit hagytam ki? :F

(#26703) dabadab válasza Taci (#26702) üzenetére


dabadab
titán

"Most akkor mi van? Mit hagytam ki?"

Semmit. Az, hogy kepes megjeleniteni az 1920x1080-as jelet, nem jelenti azt, hogy pont ennyi pixele van: azt a kepet atmeretezi 1366x768-ra es azt jeleniti meg, az osszes nem full-HD TV ezt csinalja.

DRM is theft

(#26704) Taci válasza Taci (#26702) üzenetére


Taci
addikt

Na, szépen vagyunk: a Philips 32"-ai mind 1366x768-as felbontású panelekre épülnek... :O :(((

(#26705) Taci válasza dabadab (#26703) üzenetére


Taci
addikt

Pedig már a szobámban láttam lelki szemeimmel. :(

Van egyáltalán FullHD-s (tehát 1920x1080-as felbontású panellel felvértezett), 24p vagy 100Hz-es technológiával megáldott tv 32"-ban? (és nem aranyáron --> lásd 9603-9613 :( Mert most nagyon elszomorodtam. Gratula Philips..... :(

[ Szerkesztve ]

(#26706) anrab válasza runner 125 (#26694) üzenetére


anrab
addikt

egy ilyen átalakítóra van szükség http://www.techshop.hu/vmchk/HDMI-DVI-kabel/HDMI-DVI-I-atalakito-HDMI-dugo-DVI-I-alj.html + a megfelelő hosszúságú hdmi kábel a kép megjelenítésére.
a hangot pedig külön az audio out-ból egy 3.5 mm-es mini jack-el tudod átvinni a tv-re, a megfelelő bemenetre. az vagy egy szintén mini jack vagy pedig 2 rca /bal-jobb/. ajánlom a tesco-t, ott 3000 ft.-ért kapsz egybe átalakító+2m hdmi kábel. tökéletesen megfelel.

(#26707) Taci válasza sNORh (#26696) üzenetére


Taci
addikt

Az LG-kre még annyit, hogy nem egy helyen olvastam már, hogy zúgnak, berregnek... Nem tudom, hogy igaz-e, de úgyis megmondják majd az ilyen készülékeket birtokló fórumtársak. :)

(#26708) Motaba78 válasza Taci (#26685) üzenetére


Motaba78
őstag

amit mondtak az nem így van :DDD

én néztem a sajátomon 576p 720p 1080p filmeket és egyiken sem volt ilyen probléma.

a készülékem típusa [TX-37LZD85F

(#26709) Symbio válasza Taci (#26699) üzenetére


Symbio
senior tag

278 (november közepe)

mod: az, hogy 32"-ben nem fullHD, az a tapasztalatok szerint nem nagy hátrány. A nagy felbontás a nagyobb képátlóknál jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#26710) Rick4


Rick4
félisten

Akinek elromlott a tévéje, és már nem garis, tudok hozzá egy nagyon olcsón dolgozó szerelőt: :U [link] :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26711) bigdigit válasza Rick4 (#26710) üzenetére


bigdigit
addikt

de megcsinálta :C

(#26712) radi8tor válasza Rick4 (#26710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt már láttam :) De ez egy plazma TV. LCD-t lehet, hogy jobbról kell püfölni...

⭐ Stella

(#26713) sNORh válasza Taci (#26707) üzenetére


sNORh
addikt

köszi, de akkor inkább én kihagyom ez a Filipszet :DDD

de sztem eza legjobb akkoris ennyiért LE32A551P2R
A Samura kacsintgatok, de annyira nemteljes a hivatalos oldalán a leírás, de minden oldalon real 24p jáccik, míg a kondizúgós Lgé Not :p

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26714) bigdigit válasza sNORh (#26713) üzenetére


bigdigit
addikt

szerintem ez se real 24p...

(#26715) sNORh válasza bigdigit (#26714) üzenetére


sNORh
addikt

ajj hogy egyemmeg ar árgép, és hasónló társait az összes webshoppalmeg akkor, valaméjk elkezdte, de mindenhol ottvan a real 24p, kiváncsi lennék egy hozzáértő MM kolegához ;] :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26716) Taci válasza Symbio (#26709) üzenetére


Taci
addikt

Kivéve, ha monitorként szeretném használni éppen abban a felbontásban. :) (mármint ebben az esetben már hátrány)

(#26717) wombation válasza Rick4 (#26710) üzenetére


wombation
tag

Tel. szám? :U

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26718) tothl válasza radi8tor (#26712) üzenetére


tothl
addikt

Igy mar en is javitottam plazmat. Panasonic plazma meg 2001 -bol, idonkent egy kurva vastag zizis sav lett rajta. Nem javithato erintkezesi hiba. Par eroteljes hatbaveres utan altalaban elmult a kikapcsolasig... :)

(#26719) modflow


modflow
veterán

A problémám a következő:

Egyszerűen nem értem, ha HDMI-n megy a kép a PC-ből a TV-be, az audió kábelen nem veszi a TV a hangot, pedig van vagy ezer bemenete. De egyikben sem ad hangot. A HDMI2-es bemenetet hazsnálom.

A TV-s gépen ott a HDMI-n megy a kép és a hang is az jó, csak most rossz a táp, így nem tudom azt hazsnálni.

De ezen a gépen nem tudom, hogy lehet elérni, hogy HDMI-n menjen a hang is.

De alapból miért nem érzékeli, hogy egy másik kábelen küldöm neki a hangot?

(#26720) anrab válasza modflow (#26719) üzenetére


anrab
addikt

a hang tulajdonságoknál állítsd be azt az alapértelmezett hang eszközt amelyiket éppen használni szeretnél! magától nem fog váltani.
ja, és nálam ha külön viszem a hangot akkor a tv-n a pc-hdmi bemenethez hozzá kell rendelni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#26721) modflow válasza anrab (#26720) üzenetére


modflow
veterán

Na a TV-m Samsung LE37 A431 T2.

"a hang tulajdonságoknál állítsd be azt az alapértelmezett hang eszközt amelyiket éppen használni szeretnél! magától nem fog váltani."

Ezt a PC-n? De ott hogy lehet ráerőszakolni, hogy az Audigy 2-m a hangot átvigye a VGA-mra, mert ugye abba dugom a DVI-HDMI kábelt.
Ennek híján sima jack kimeneten viszem, azt dugnám TV-be, de nem szól. Pedig jön a jel rajta.

"ja, és nálam ha külön viszem a hangot akkor a tv-n a pc-hdmi bemenethez hozzá kell rendelni a hangot."
Itt már írod, hogy a TV-n, de ezt hol lehet hozzárendelni.

A másik gépen, amit direkt a TV-hez raktam össze, az ugye integrált hangkaris, VGA-s, és rá van írva, hogy HDMI-n viszi a hangot. Mert ugye direkt ilyen lapot vettem. AsRock Alive NF7G-FullHD. És itt tudok a PC-n választani, hogy HDMI-n küldje, vagy Jack kábelen.

De most mivel ez a gép nem használható átmenetileg, így az aláírásomban lévő gépemen kellene néznem.

[ Szerkesztve ]

(#26722) anrab válasza modflow (#26721) üzenetére


anrab
addikt

ha az emlékeim nem csalnak akkor ehhez a karihoz kellett kapnod egy összekötő kábelt amivel a hangkártyádról rá tudod vinni a hangot a v.karira.
nekem philipsem van így nem ismerem a samu menüjét sajnos de valaki biztos válaszol hogy hogy kell társítani ha mini jack-el oldod meg.

(#26723) modflow válasza anrab (#26722) üzenetére


modflow
veterán

Hát én nem kaptam hozzá ilyet.

(#26724) runner 125 válasza Motaba78 (#26701) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm!

Átnyálazom őket,nehéz lesz a döntés.. :(
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26725) runner 125 válasza anrab (#26706) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26726) orion84


orion84
csendes tag

Sziasztok!

NAGYONNAGYON NAGOYN fontos kérdés! PLS segítsetek! Vettem egy 32 LG6000es TVt. Összekötöttem a gépemmel, amiben egy Radeon 9600as van. Tudom, nem mai darab de ez van. Sima hmm. most lehet rosszat mondok de kompozit kábellel? Nemtudom mi a rendes neve. Kb úgy néz ki mint a coax kábel. Ugye ebben a vidkariban még nem volt HDMI... ;) A monitorom pedig 1024x768as,A TV pedig a monitor kiterjesztése. A problémám az hogy leszedtem HD filmeket de azok amik 1280x768ban vannak azok is összenyomva jelennek meg a TVn...:( Miért van ez ? Vagy az nem 16:9es felbontás? Ha nem akkor mik azok? (A gépre leszedtem a FFDSHOW -t a CoreAVC -t és a Media Player Classic-ot és ez alapján beállítottam: http://hdkalauz.extra.hu/ . Kérlek segítsetek!!!

Krisztián

(#26727) hamiska


hamiska
csendes tag

42LG6000-hez FW frissítést honnan lehetne letőlteni?
Az ISFDay és ISFNight menüt hogy tudom előhozni?
köszi.

(#26728) LucDeToth válasza orion84 (#26726) üzenetére


LucDeToth
csendes tag

Kompozit kábel sajnos nem alkalmas a 720*576-nál nagyobb felbontásokhoz. Nem tudom, hogy azon a kártyán van-e DVI kimenet. Ha van akkor egy DVI-HDMI kábellel megoldhatod a dolgot, ha nincs, akkor sajnos be kell ruháznod egy új kártyába, amin bármilyen digitális kimenet található (legjobb ha HDMI). Addig a valódi HD-ről sajnos le kell mondanod.

(#26729) orion84 válasza LucDeToth (#26728) üzenetére


orion84
csendes tag

:S Köszönöm a választ! Sejtettem hogy ilyesmi van a hátterben...:S Sajnos nincs más csatlakozó rajta, úgyhogy marad az új kártya...:S

(#26730) wombation


wombation
tag

Ha a TV USB csatijára rákötök egy mobil HDD-t vagy egy Pendrive-ot, "lejácca" onnan?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26731) dabadab válasza wombation (#26730) üzenetére


dabadab
titán

Le, ha ismeri a formatumot meg a filesystemet.

DRM is theft

(#26732) wombation válasza dabadab (#26731) üzenetére


wombation
tag

A Samu 656-os sorozata ilyen?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26733) anrab válasza orion84 (#26729) üzenetére


anrab
addikt

9600-on kell lennie dvi kimenetnek. csak egy átalakító kell meg kábel a tv-t meg állítsd nem méretezett / vagy valami ilyesmi pc/ formátumra. vagy a lejátszót vagy a tv-t addig nyomogasd amíg meg nem találod a megfelelő formátumot.ott van az.
és persze a hangnak is kell eggy kábel.

(#26734) dabadab válasza wombation (#26732) üzenetére


dabadab
titán

Marmint milyen? Van-e rajta USB? Az van. (De egyebkent a samsung.hu-n is utana lehet am nezni.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26735) Skagen válasza dchard (#26693) üzenetére


Skagen
csendes tag

pont ezért választottam én is a 786-t

(#26736) wombation válasza dabadab (#26734) üzenetére


wombation
tag

Azt tudom,hogy van......de lehet-e vele Pendriveról filmet lejátszani/képeket nézegetni?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26737) denes242 válasza wombation (#26736) üzenetére


denes242
aktív tag

kepet nezegetni igen, filmet lejatszani nem. azt csak a 856-tol lehet (illetve bigdigit azt mondja a 756-tal is lehet, de azt itthon mar hivatalosan nem forgalmazzak).

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26738) denes242 válasza orion84 (#26729) üzenetére


denes242
aktív tag

dvi szerintem is van rajta (az a feher), ahhoz csak egy dvi-hdmi atalakito kell es kesz. amugy az lg6000 dsub-on keresztul is elvileg tud minden felbontast, szoval a vga kabel is eleg lehet.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#26739) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Korábban kinéztem pár TV-t a kisebb, 23-27"-os (60-70 cm) kategóriában.
Felmerült viszont bennem, hogy ugyebár bevezették az MPEG-4 szabványt... Honnan tudhatom meg, hogy a TV-ben MPEG-4 kompatibilis DVB-T tuner van-e?

Egyelőre ezeket néztem ki, van egy olyan sanda gyanúm, hogy egyik sem felel meg a fenti feltételeknek, vagy mégis? :D
Mi a véleményetek az alábbiakról, melyik lenne ideális választás? Esetleg más ajánlat? :F

1.) LG 26LC51
2.) Panasonic TX-26LE8
3.) Philips 26PFL3403
4.) Samsung LE26A330
5.) LG 26LG3000-ZA vagy LG 26LG3000

Előre is köszi! :R

Sk8erPeter

(#26740) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

PANASONIC TX-32LE8P -véleményezné vki röviden tömören ezt a készüléket?
Köszönöm szépen előre is. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26741) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv!

Lcd-tv vásárlás előtt állok és lenne néhány kérdésem. Olyan 140-150k lenne rá. Egyik ismerősöm Samsung outletbe dolgozik és tudna nekem szerezni egy ilyen Tvt ebben az árban. Jó vétel lehet vagy inkább mást javasoltok? Apróban árulnak csomó Samsungot, nem tudom ez mennyire jó jel :U

(#26742) dabadab válasza Sk8erPeter (#26739) üzenetére


dabadab
titán

"Honnan tudhatom meg, hogy a TV-ben MPEG-4 kompatibilis DVB-T tuner van-e?"

Ra van irva :) Egyebkent nem valoszinu, hogy mostanaban barmire is lehetne hasznalni DVB-T tunert: mind a lefedettseg, mind a csatornakinalat rettenetes vicces es - foleg ez utobbi teren - javulasra nincs sok kilatas. Ami sokkal erdekesebb, az az MPEG4 DVB-C.

Amiket linkeltel, azok kozul egyikben sincs MPEG4 tuner (sot, igy ranezesre semmilyen DVB tuner).

DRM is theft

(#26743) Sk8erPeter válasza dabadab (#26742) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, igen, kicsit összekavarodtam, közben rájöttem, hogy valóban, a DVB-T az a műholdas, DVB-C a kábeles adás, tehát utóbbi lesz érdekes, csak az Antenna Hungária egy cikkjét olvasva már kicsit belezavarodtam a dologba, főleg annál a mondatnál, hogy "A meglevő tető- vagy szobaantennák többsége alkalmas lesz a DVB-T jelek vételére, ezen túlmenően az adások vételéhez egy DVB-T MPEG-4-es dekóderre (set-top-box) vagy integrált televíziókészülékre van szükség, beépített DVB-T MPEG-4 tunerrel." :D
Mondjuk valóban, ez a műholdas adásokra vonatkozik... :B :R

Esetleg tudnál ajánlani olyan típust, amiben DVB-C adások vételére alkalmas tuner van ugyanebben a kisebb kategóriában?
Ja, és ami ezzel együtt "jó" LCD TV-nek is számít... :)
Max. 90-100 lenne a keret...

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26744) Symbio válasza Sk8erPeter (#26743) üzenetére


Symbio
senior tag

Még mindig fennáll a fogalomzavar:
DVB-T - földfelszíni digitális adásra, DVB-C: digitális kábelre, DVB-S: műholdas digitális adásra :))
A Sony mpeg4-esek és a Philips H végűek tudják a DVB-C-t is, de mindkettő a közép-felső kategóriás típusokra jellemző.

(#26745) djmagyar


djmagyar
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Samsung 40A656A1F tv-m (dobozán az áll, hogy 40A656A1F, míg a tv oldalán a Model Codenál 40A656A1FXXH) és nem tudom, hogy frissítsek-e rajta firmware-t (érdemes-e) a neten megtaláltam a 1020.1 verziót, de én ma beléptem a tv service menüjébe és ezeket a sorokat láttam:
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1021.0
T-PERLDEUC_1016.0
EDID L13_1920_1080 SUCCESS
HDCP Success
ezek közül, ha jól tudom a T-AMBPEUMD a firmware és az 1021.0. lehetséges ez? újabb mint ami a neten van? a tv-m november 20-ai szerelésű. lehetséges hogy ezen már a legújabb firmware van?
előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26746) tsabbi


tsabbi
csendes tag

Sziasztok!
Erről tud valaki valamit mondani?:Daewoo DLP-37C3FB LCD tv
Nem itthoni nézésre,hanem egy boltban az akcios termékek bemutatására lenne,tehát csak képek futnának rajt.Megbízható azért valamennyire?
köszi

(#26747) kulup


kulup
tag

Sziasztok !

Egy Samsung 40A656-hoz kellene nekem egy fali konzol. A VELCD-201-2T-Y -ra gondoltam :

[link]

Van valakinek ilyen ? Jó lesz ez ? Vagy esetleg tudtok ajánlani valamit ?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26748) sNORh válasza kulup (#26747) üzenetére


sNORh
addikt

énis ezeket bújom, de egyszerüen nemtalálok egy normálisat, ami hajlana lefele is, nemcsak oldalra, de asszem nincsis ilyen.. :F fel-le-oldalra..

zsír a TV? meséljmár egy kicsit róla, 32-be ezt a 656-ost fogom venni a napokban úgynézki.. :R ez a legolcsóbb real24p-s Samu :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26749) djmagyar válasza sNORh (#26748) üzenetére


djmagyar
csendes tag

valós 24p a 37A656-tól van felfelé
a 32"-os nincs tudja a natív 24p-t, csak a 3:2 pulldown-t

valaki az előző hozzászólásomra tudna valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

(#26750) sNORh válasza djmagyar (#26749) üzenetére


sNORh
addikt

most akkor hazudik az weboldala? ahol nincs oda felsem írják a többi szériánál.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.