Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) Lacix29 válasza DemonDani (#25447) üzenetére


Lacix29
őstag

Az LG tv-je az nem OLED hanem LED LCD, az a Sony-nak a 11"-es tv-je, csak a vastagság összehasonlítása miatt hozták példának.

(#25452) thomyerk válasza Rolly (#25336) üzenetére


thomyerk
tag

köszönöm a kimerítő választ, sokat segített!
már csak annyi lenne a kérdésem, hogy az 5000-es kategóriában akkor lehet e gondolkozni, vagy mindenképp felejtős? pl a 6ezresen a nagy gebasz ott alul nagyon nem jön be, meg a scarlet fényezés sem :D
illetve nem tud valaki olyan honlapot ahol meg tudom nézni a vaóls kontrasztokat meg mindent részletesen, nem csak ilyen felületes adatokat?
köszi

(#25453) Symbio válasza politomi (#25449) üzenetére


Symbio
senior tag

Sajnos csak 42"-es tv-m van, nem tudok segíteni :P

[ Szerkesztve ]

(#25454) DemonDani válasza Lacix29 (#25451) üzenetére


DemonDani
addikt

thx a webforditas.hu nem az igaz :D :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#25455) Henk válasza DemonDani (#25454) üzenetére


Henk
veterán

Lehet,hogy volt már róla szó,de nem olvastam vissza.Vettem egy 32"-os lcd tv-t ami elméletileg full hd.Olyan gondom van,hogy összedugom a géppel és driverből a max felbontás amit a tv-nek enged beállítani az 1024x768.Most egy s-video kábellel van összedugva lehet ez a gond?Megoldaná a problémát ha dvi-hdmi kábellel kötném össze?
Vagy mi lehet a probléma?
Köszi.

(#25456) Lacix29 válasza Henk (#25455) üzenetére


Lacix29
őstag

Igen, s-video-n az a megengedett maximális felbontás.
Mi a tv márkája és típusa ?

(#25457) dabadab válasza Lacix29 (#25456) üzenetére


dabadab
titán

Tegyuk hozza: svideon egeszen pontosan 720x576-os felbontas megy ki, sem tobb, sem kevesebb (oke, a vizszintes felbontas kerdese nem ennyire egyszeru, de kb).

DRM is theft

(#25458) Henk válasza Lacix29 (#25456) üzenetére


Henk
veterán

Köszi a gyors választ. :R
A tv LG,de a pontos típust most nem tudom megmondani mert nem otthon vagyok,fejből meg nem megy.
Akkor holnap beruházok egy másik kábelre.

(#25459) DigitXT válasza politomi (#25449) üzenetére


DigitXT
félisten

Az említett módszerrel a hozzávetőleges
eredmények a következők (átló, x, y - cm):

32": 81,28 70,8 39,8
37": 93,98 81,9 46,1
40": 101,60 88,5 49,8

Ha esetleg arra szeretnéd használni, hogy
megbecsüld, hogy az adott készülék elfér
az adott helyre, ne tedd, mivel a káva és
minden más (állvány, stb.) kialakítása a
fentiektől bőven eltérő méreteket jelent,
valamint a szellőzésre is kell némi hely.:D

Szerk: ahogy visszaolvastam, utóbbira
nem akarod használni. Ez helyes.:R
Ezek amúgy elméleti számítások, így
csak mókáztam a hozzávetőlegessel:
a gyakorlatban az adott panel akkora,
amekkorának gyártják, és milliméterre
nem fogod méricskélni, szeritnem...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#25460) Rolly válasza thomyerk (#25452) üzenetére


Rolly
veterán

ha nem tetszik a 6-os széria akkor vagy a 7-es marad vagy az 5-ös. Viszont a 7-es nagyon jó valós 24p 100hz ... kb ennyiben tud többet az 5ösnél. a 6-osról nem tudok sokat, de van itt pár arc akinek az van azt majd leírják

(#25461) Bzzz válasza Bzzz (#25443) üzenetére


Bzzz
senior tag

Erre valakinek valami tapasztalat?? :(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#25462) anrab válasza Bzzz (#25461) üzenetére


anrab
addikt

60 hz-n van?

(#25463) radi8tor válasza fokukac (#25420) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

No én emiatt nem fogok rosszabb modellt venni, mert az magyar. Természetesen, ha a W4500-at is Magyarországon gyártották volna ugyanígy megvettem volna.

⭐ Stella

(#25464) Bzzz válasza anrab (#25462) üzenetére


Bzzz
senior tag

Igen

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#25465) sandor03


sandor03
csendes tag

Lehet ebben a topicban Sony 82cm LCD Tv-t eladni ill.66cm cserélni?köszi

(#25466) anrab válasza Bzzz (#25464) üzenetére


anrab
addikt

hagyd összekötve és törölj mindent a kártyával kapcsolatban, majd rakd ujra. egy negyed óra és kész. szerintem megoldja.

(#25467) Bzzz válasza anrab (#25466) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia!
Egyébként megpróbáltam svideón összekötni azzal a 3 színű komponensel RGB és azzal össze tudtam kötni és nem is villog, csak arra gondoltam hogy a DVI az biztos szebb és nagyobb felbontású...
Leszedni a drivert nem próbáltam, de egy frissítést új szovtra kipróbáltam, de az nem segített :(

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#25468) anrab válasza Bzzz (#25467) üzenetére


anrab
addikt

sajnos nincs ötletem :F

(#25469) Jack@l


Jack@l
veterán

sziasztok,

40a656-on szeretnék firmware-t frissíteni jeleneg az 10.15-ös van rajta, leszedtem a 10.20.1-et, de a francnak se akar felmenni, usb bedug source gombot nyomva bekapcsol, szuttyog kicsit, feltölti az FW-t, utána kikapcsol a TV és villog a power led. várok rá hogy bekapcsoljon, de semmi, kihuz-bedug, bekapcsol, megy, DE még mindig a 10.15-öst irja ki a menuben. :F

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25470) DigitXT válasza sandor03 (#25465) üzenetére


DigitXT
félisten

Az apróhirdetés szekcióban nézz körül.:)

(#25471) Henk válasza Lacix29 (#25456) üzenetére


Henk
veterán

32LG5600 ez a típusa a tv-nek.Vettem ma hdmi kábelt hozzá és ezzel már tökéletes,megy az 1920x1080. :C

(#25472) thomyerk válasza Rolly (#25460) üzenetére


thomyerk
tag

dánke

(#25473) denes242 válasza Jack@l (#25469) üzenetére


denes242
aktív tag

Szerintem sikerult a frissites - amikor villog a led, az azt jelenti, hogy visszakapcsolt a tv (annyira nem kapcsol vissza, hogy legyen kep is) - csak nem a megfelelo menut nezed. A firmware verzio csak a szerviz menubol olvashato ki, scoobyka irta egy-ket napja hogy hogy kell belemenni a szerviz menube.

szerk: marmint ugy ertem ha a "szuttyog a firmware letoltessel" altart par percig, akkor szerintem megcsinalta. ha 10 mp alatt kesz, akkor ott valami gond van.

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25474) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Képminöség és nem kinézet alapján melyik tv lenne a jobb választás: LG 47LG6000 v Samsung 46A656 ?

(#25475) politomi válasza DigitXT (#25459) üzenetére


politomi
tag

Köszönöm szépen. Nem tudom nekem melyik lenne a megfelelő mert a 37 és 40col között vacilálok és így könnyű lesz megnézni mekkora a látható képernyő, mert lécekből csinálok keretet és máris könnyebb dönteni. A tv-t 2-2,5 méterről nézném és látatlanba szerintem sok lenne a 40col.

(#25476) Yahhher válasza politomi (#25475) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem lenne sok, hidd el! Ha teheted, nagyobbat vegyél, de nem minden áron.

(#25477) Symbio válasza politomi (#25475) üzenetére


Symbio
senior tag

Hidd el, nem sok a 40-es. Max először tűnik annak, de pár nap alatt megszokod és máris kicsi lesz a 37-es. Ezt már sokan leírták itt tapasztalatból és szerintem is így van.

(#25478) dabadab válasza politomi (#25475) üzenetére


dabadab
titán

En meg nem lattam olyan LCD TV tulajt, aki arra panaszkodott volna, hogy tul nagy a TV, ne parazz ezen :)

DRM is theft

(#25479) kew válasza Gaboo007 (#25474) üzenetére


kew
senior tag

szvsz samsung, annak gyönyörű képe van :) én 37-esbe akartam 656-ot, de sajna nem volt rá 210-220 ezrem, ezért maradt a 37" 557-es. Bár szerintem ez sem rossz tv, eddig minden ok vele, és csak 160k volt.

(#25480) joti2


joti2
csendes tag

Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől,hogy mi kell nekem ahhoz,hogy nézni tudjam a földi digitális adást?Sony 40-v3000 es tv-m van.Kábelen jön az adás és csak hang van,de kép nincs.
kösz a választ.

(#25481) Gilberto válasza joti2 (#25480) üzenetére


Gilberto
aktív tag

MPEG 4-es dvb-t vevő. Mivel nagyjaink kitalálták az mpeg 4-es dvb-t adást. Érdekes Európa nagyobbik részén az mpeg 2 egy. Ez is egy sikeres döntés volt.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#25482) sandor03 válasza dabadab (#25478) üzenetére


sandor03
csendes tag

Sajnos már igy is a DVD tetejét horpaszom be vele :O

(#25483) Symbio válasza Gilberto (#25481) üzenetére


Symbio
senior tag

Ez egy elég szűklátókörű kritika volt :(
(EU nagyobbik részén már évek óta létezik a digit adás, ezért használják az mpeg2-őt. Szerinted jobb lett volna most azzal kezdeni és pár év múlva átállni a korszerűbbre, újabb sok-sok pénzért a Te zsebedből is?)

(#25484) Tutu7030 válasza Symbio (#25483) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pontosan! Ha most az mpeg2 mellett döntöttek volna,akkor pár év múlva ugyanazok az arcok háborogtak volna,hogy miért nem a dvb-t indulásakor döntöttek az mpeg4 mellett,miért vártak vele pár évet!?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25485) anrab


anrab
addikt

B.U.É.K.

(#25486) Pópa


Pópa
senior tag

Teljesen felesleges háborogni, hisz úgyis ad minden szolgáltató beltérit, ha szükséges.

Trust is good, control is better!

(#25487) wassermann válasza Gilberto (#25481) üzenetére


wassermann
addikt

Csak annyit, hogy az MPEG2 egy elavult, több mint 10 éves tömörítési eljárás. Ahol már korábban indult a digitális műsorszórás, ott most fognak MPEG2-ről MPEG4-re váltani. Emiatt, ahogy a többiek is írták, Magyarország lemaradása a nyugatibb országokhoz képest ennek a felesleges lépcsőnek a kihagyását eredményezi, aminek csak örülni kell.
Teljesen más kérdés a kereskedők viselkedése, mert már jó ideje tudni lehetett, hogy itthon MPEG4 lesz. A többségük ennek ellenére, behozta a nyugaton már elfekvő, ott már nagyon nehezen eladható HD-Ready MPEG2-es TV-ket ...

[ Szerkesztve ]

(#25488) Rolly


Rolly
veterán

engem pl nem izgat, hogy digitálisan hogy szórják az antennás tv-t.

S amíg lehet maradok az analóg kábeltv-nél a 94cm-es LG tv-mmel, mivel többet nem fogok a digitálisért fizetni, illetve nem tetszenek a csak 2 stb-s megkötések

(#25489) cekkk


cekkk
veterán

sziasztok!

tegnap érkezett meg a philips 37pfl3403as tévém. olyan kérdésem lenne h valaki találkozott már olyan hibával h a képernyő jobb oldalán piros pixelek világitanak néha de van amikor látszik van amikor nem főleg Xboxnál meg ha azon nézek filmek akkor jön elő ez amikor méretarányt vált.
mitől lehet ez?
hibás?

BUÉK!

(#25490) dopeman81 válasza cekkk (#25489) üzenetére


dopeman81
csendes tag

Másik kábelt próbáltál már ?

p5q deluxe - silent square evo - corsair 650tx - corsair dominator 1066 4gb - e8500@4.0ghz@1.25v - 2db samsung 1tb - sapphire 4870 x2 - samsung 32" fullhd lcd tv

(#25491) wassermann válasza cekkk (#25489) üzenetére


wassermann
addikt

Ha csak XBOX-ozásnál jelentkezik, akkor nem valószínű, hogy a TV hibája. Az XBOX-on mindenféle video beállítást kipróbáltál már?

(#25492) cekkk válasza wassermann (#25491) üzenetére


cekkk
veterán

most még csak a kapott kábellel próbálkozok majd lehet veszek hdmi kábelt hozzá.
720p ben próbáltam még csak mert ugye a tv 720as de érdemes nagyobb 1080p ben használni?

(#25493) DigitXT válasza cekkk (#25492) üzenetére


DigitXT
félisten

Valójában nem "720as" a TV (1280x720), hanem 1366x768.
Persze nyújtással ki tudja tölteni teljesen a képet. 1080p-t
nyilván tud fogadni, de azt meg "összenyomással" jeleníti
meg, szóval a natív felbontásnál több részletet nem tud.:)

(#25494) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Mi a jelentősége annak, hogy ez a Samsung LCD TV ([link]) nem tudja fogni az MPEG4/H.262 jelet?

KábelTV szolgáltatóknál van jelentősége? Vagy PC+tv-tunernél kapcsolatnál?

Köszi a választ.

(#25495) scream24


scream24
senior tag

Most néztem meg a Hellboy II cimü filmet. Ugyan "csak" 720p volt a film, de valami eszméletlen élményt nyújtott. Nem a történet fogott meg, hanem a látvány, a szinek, az árnyékok stb. és nem mellékesen a magyar dts hang. Szinte ugy éreztem, hogy én is részese vagyok a filmnek. :DDD Szóval aki teheti nézze meg és élvezze mit tud a tv-je, ami sajnos a közeljövöben csak ilyenformán tehetö meg. :)

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#25496) Jack@l válasza denes242 (#25473) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi szépen a tippet, felment, csak azt hittem be is kéne kapcsolnia miután kész...

Egy másik problémám is lenne: Nvidia-s kártyánál hogy lehet natív 720p-reállítani a kártáyát?
valamiért csak 1280*720-ra pakolja, miutnán átállítom, ugy meg nem szép...

UI: B.U.É.K. mindenkinek!

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25497) Symbio válasza VINIKOR (#25494) üzenetére


Symbio
senior tag

Az, hogy nincs benne MPEG4 tuner, nem befolyásolja a kábelen vehető adást ill a a kábelen (pl pc) érkező jelet. Csak a szabadon fogható földi digitális adást nem tudod vele Set Top Box nélkül fogni.

(#25498) wassermann válasza VINIKOR (#25494) üzenetére


wassermann
addikt

Egyetlen dolog ami miatt az MPEG4 fontos: néhány év múlva teljesen megszűnik a hagyományos sugárzás és a digitális adás MPEG4-ben fog jönni.
Viszont ha van a TV-den egy rés, amihez az van írva CI (Common Interface), akkor nem lesz gondod, mert egy MPEG4>>>MPEG2 konverter kártyát kell majd csak beszerezned.

(#25499) bigdigit válasza wassermann (#25498) üzenetére


bigdigit
addikt

megdöbbenve tapasztaltam,hogy a samsung 756-ban csak mpeg4 dvb-t van viszont a dvb-c nincs benne.szóval a samsungnál még itt is spórolnak.a többi gyártó mpeg4 dvb-t tv-je egyben tudja a dvb-c-ét is.

(#25500) Rolly válasza wassermann (#25498) üzenetére


Rolly
veterán

tehát ha jól értem, ha nekem van egy mpeg2-es dvb-t-s tv-m akkor a CI-be tudok olyan kártyát rakni majd, hogy mpeg4-es dvb-t is tudjak nézni? vagy most mivan? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.