Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) kulup válasza sNORh (#26748) üzenetére


kulup
tag

A TV a jövő héten jön, egyelőre csak boltban láttam, ott jó volt. Ahol rendeltem, ott nem volt normális fali konzol, ezért érdeklődöm itt. Valaki ?

(#26752) djmagyar válasza sNORh (#26750) üzenetére


djmagyar
csendes tag

sajnos igen, azt kell mondani, hogy hazudnak
Avforumon vett valaki egy ilyen tv-t azért mert ő is beugrott a csapdába, hogy 24p-s és vissza is vitte, mert nem tudta
azok a tv-k tudják nagy valószínűséggel amelyek tudják a 100hz-et (Pal esetén 100Hz, NTSC esetén 120Hz, és a 120Hz-ben meg van a 24hz kereken 5×, így azok a tv-k a 24p-t ötszörözik)
már többen is írták itt a fórumon, hogy nem tudják a kisebb modellek 37A656, 40A656, 46A656 ezekről tudom tutira, hogy tudják

(#26753) wombation válasza sNORh (#26748) üzenetére


wombation
tag

Nekem is 32"-os 656 lesz....majd utánakérdezek erről a 24p dologról az üzletben... :F

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26754) kulup válasza wombation (#26753) üzenetére


kulup
tag

Szerintem fogalmuk se lesz arról, hogy mit akarsz, de legjobb esetben is csak a marketingrizsát nyomják.

(#26755) sNORh válasza djmagyar (#26752) üzenetére


sNORh
addikt

köszi a felvilágosítást, asszem megyek perelni ;] és veszek az árából egy 46-ost :DDD
viccet félretéve már a 37-es sajna nekem már túl borsos :F +50k

kulup ha itt nemtudják megmondani, akik ezt bújják napmint nap, akkor az ottani alkalmazottak.. :F elhiheted hogy nem a külföldi fórumokat bújják hogy van-e ebbena samuban 24p.. :K

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26756) wombation válasza kulup (#26754) üzenetére


wombation
tag

Tudom,milyen az amikor elkezdik lökni a hozzánemértő-betanult szöveget,hülyének nézve az embert :(((

sNORh : Ezzel én is így vagyok.... :)

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#26757) Sk8erPeter válasza Symbio (#26744) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Áhhhh, bocsi... :B Úgy látszik, aznap keveset aludtam... :P :B :R

Tehát ezek szerint a 23-27"-os TV-k között nem fogok találni olyan típust, amit nem kell kidobnom 3 éven belül? :O
Értsd: amihez nem kell feltétlenül set-top-box, MPEG-4-et támogatja, stb.

Sk8erPeter

(#26758) gduck válasza djmagyar (#26745) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Az új szoft van rajta,
az LE32A756R1FX,LE**A616A3FX,LE**A65****X,LE**A68****X-ekre a "T-AMBPEUMD" való!

[ Szerkesztve ]

(#26759) Taci válasza Sk8erPeter (#26757) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem ez MPEG4-es "őrület" teljesen és tökéletesen felesleges. Mármint az, hogy mindenki csak olyan tv-t akar venni, amiben MPEG4-es tuner van.

Miért? :F

A beépített tunerrel csak az ingyenes adásokat lehet majd fogni. Ez mennyi lesz kb.? 6?
Mire elkezdődik a "digitális" korszak, addigra pedig már a szolgáltatók (UPC, DigiTV, T-Home, stb.) is HD csomagokat fognak kínálni, valószínűleg a mai - nem HD-adás- árhoz hasonlóan. Azokhoz pedig mindenképp kelleni fog a külső egység.

Szóval szerintem ez csak egy újabb, jól csengő és jól eladott lehúzás... :(((

(#26760) Sk8erPeter válasza Taci (#26759) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, ezek szerint TV-nél is úgy van, mint a TV-tunereknél, hogy hiába találsz DVB-C tunert, ha a kódolt adásokat úgysem fogod tudni fogni vele.
Végül is a TV-ben is ugyanez van, szóval igazad van. Sajnos. :(
Igazából ebben a digitális átállásban ez a legidegesítőbb, hogy KÖTELEZŐ. Nem kiegészítő jellegű szolgáltatás, amit plusz pénzért igénybe lehet venni, hanem egyszerűen megszüntetik az analóg adásokat, és kész.
Most akkor minden rohadt TV-hez vegyek STB-t vagy mi a tököm? Bizonyára adnak a szolgáltatók, mondjuk egyet. És a többi TV-vel mi a szar legyen? :(((
Marha jó, plusz pénz, plusz helyfoglalás, plusz kábelrengeteg, ja, igen, a jobb minőségért. Csodálatos.
Mondjuk persze ezzel meg lehet mozgatni egy kicsit az egész piacot, hogy az emberek költsenek már...

Sk8erPeter

(#26761) fila válasza Taci (#26759) üzenetére


fila
senior tag

Terra+ MindigTV kódolt adás vételére alkalmas kártya
Ezt [link] nem tudja fogadni egyik tv sem?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26762) banan01


banan01
csendes tag

Segítség kellene! Van egy Lg flatron 1942-es lcd monitorom 85mhz-re emeltem a fissítést??? és nem tudok belépni az ujraindításkor a windows-ba! helyette ezt írja ki: OUT OF RANGE )1.1khz / 85mhz Segítsetek!!!!!! :F

Ha lenne pénzem rá újat vennék!

(#26763) banan01


banan01
csendes tag

Ja és analog modban van! eZ jó?

Ha lenne pénzem rá újat vennék!

(#26764) banan01


banan01
csendes tag

Középre kis kék mezőben: out of range 91.1khz/ 85mhz

Ha lenne pénzem rá újat vennék!

(#26765) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Kérdés; Ha egy 82cm-es Panasonic LCD-n 1db hdmi bemenet van,azt esetlegesen tudom bővíteni vmi elosztóval? :U
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26766) Alex91 válasza runner 125 (#26765) üzenetére


Alex91
félisten

Raidsonic IB-HD141 4 portos HDMI switch

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26767) runner 125 válasza Alex91 (#26766) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azigen' hát nem olcsó :U
Köszönöm. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26768) Alex91 válasza runner 125 (#26767) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Azert nem is annyira draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26769) runner 125 válasza Alex91 (#26768) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm,de ah nézegetem van 2-es elosztó is,3.690ft-ért.
Akkor inkább veszek 2 ilyet. :D
Noh köszi. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26770) Alex91 válasza runner 125 (#26769) üzenetére


Alex91
félisten

Ha xopni akarsz, tegyed :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26771) runner 125 válasza Alex91 (#26770) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bővebben? :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26772) radi8tor válasza fila (#26761) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehhez kell még egy CA modul, amit a TVbe kell dugni, ezt a kártyát pedig a CA modulba.
Már csak az a kérdés milyen kódrendszerű CA modult kéne venni...

⭐ Stella

(#26773) Alex91 válasza runner 125 (#26771) üzenetére


Alex91
félisten

Azert a dragabb talan tobbet is tud...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26774) dabadab válasza Alex91 (#26773) üzenetére


dabadab
titán

A "dragabb = jobb" hozzaallas a kozgazdasagtanban "sznobhatas" neven fut ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26775) Sk8erPeter válasza Taci (#26759) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyik fórumtárs ajánlotta ezt: Sony Bravia KDL-26V4500.

A honlapon azt írják:
"
ᨊ A beépített MPEG-4 AVC tunerrel (analóg műsorok vételére is alkalmas)* kódolatlanul nézhet nagy és kisfelbontású földi sugárzású és kábelen érkező műsorokat. (*: A Sony HDTV-tunere megfelel a DVB-T és DVB-C HD műsorszórási előírásoknak, amelyeket több európai ország is átvett. Érdeklődjön a helyi márkakereskedőnél arról, hogy az Ön országa milyen műsorszórási előírásokat követ)
ᨊ Nézzen digitális tévét a beépített normál felbontású digitális földfelszíni hangolóegységgel (MPEG-2, analóg adások vételére is alkalmas)
ᨊ Nézzen kábeltévét a beépített digitális kábeltunerrel (országfüggő, csak ha a szolgáltatók is támogatják)
"

Most akkor hogy is van ez? Tényleg nem vágom, akkor szükség van mindenképp STB-re, vagy mégsem? :F

Sk8erPeter

(#26776) Taci válasza fila (#26761) üzenetére


Taci
addikt

Ezt igazából nem tudom. Mielőtt ebben a témában döntenétek, mindenképp kérjétek ki szakemberek véleményét (akár itt a fórumon is!), mert ez csupán az én véleményem, a saját "logikám". Lehet, hogy van kártyaolvasó ezekben a TV-kben, így talán mégsem annyira fölösleges majd. Bár ha azt nézem, hogy a "dobozt" a szolgáltatók nagy része már most is ingyen adja... szerintem fölösleges csak az MPEG4-es tv tunerért plusz pénzt kiadni. Csak marketing duma...

(#26777) runner 125 válasza dabadab (#26774) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanezt akartam írni,nem feltétlen a drágább jobb. :U :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26778) Taci válasza Sk8erPeter (#26775) üzenetére


Taci
addikt

Amit privátban írtam:

Szia!

Szerintem nagyjából úgy kell gondolni a MPEG4-es tunerrel szerelt tv-kkel fogható adások és a későbbi, szolgáltatók által biztosított előfizetői HD csomagok kapcsolatára, mint a mostani (pontosabban nem tudom, hogy használ-e manapság már egyáltalán ilyet valaki) sima, parabolaantennán fogható adások, valamint a mostani UPC, Digi, stb. szolgáltatók által potom pénzért biztosított szolgáltatás kapcsolatára. Előbbin bár lehet adást fogni, de csak elvétve magyar nyelvű. Az mindig az előfizetők kiváltsága lesz.
Ingyen HD adó talán 6 körül lesz, de legyen max 10, de az is csak évek múlva. Ezzel szemben amint elterjed a technológia, a szolgáltatók át fognak térni, és a mostani csomagokat leváltják (vagy kiegészítik) a HD csomagok, míg végül az lesz a standard. Azoknak a vételéhez pedig előfizetői kártya szükséges. Vagy egy jól összerakott rendszer, amiben havonta kell a kódot átírni (ha ez tv-be integrált tunernál egyáltalán lehetséges). Hacsak nem találsz olyan tv-t, amibe előfizetői kártyát is be lehet dugni (fogalmam sincs, hogy van-e ilyen, lehet mind ilyen, lehet egy sem), akkor a MPEG4-es tunerrel nem érsz semmit. Csak jól lehúznak egy jól csengő név miatt.

De ez az én privát véleményem, azért a fórumtársakat is kérdezd meg, egész biztosan van sokkal tapasztaltabb ebben a témában. És nyugodtan idézd ezeket a sorokat is.

És kiegészítve:

A szolgáltatók havidíjból élnek. Abból, amit befizetünk nekik, hogy használhassuk a szolgáltatásukat. Senki nem fogja ingyen adni a szolgáltatást. És senki nem is kérhetne ilyet tőlük. Mindenképpen kelleni fog előfizetői kártya. Esetleg még arra tudok gondolni, hogy a kártyát kiváltandó valamilyen digitális módszert vezetnének be az ügyfelek azonosítására. De a baj az, hogy ez digitális, tehát egyáltalán nem biztonságos. Gondolj bele, ha csak egy kódot kellene beütni, mi lenne? Visszaélések mindenfele. A kártyával van egy fizikális része, ami megnehezíti a visszaélők dolgát.
De bárhogy is, a "dobozt" ingyen fogják adni (lehet, hogy nem egyből az elejétől). Ezért kár a tv-ben lévőre költeni.

De mondom: szakértőket kérdezz, én nem vagyok az. Csak járatom a szám. :D

(#26779) Taci válasza Taci (#26778) üzenetére


Taci
addikt

És hogy egy szemléltető példával éljek:

Philips 32PFL7603D és Philips 32PFL7603H

Előbbiben MPEG2-es, míg utóbbiban MPEG4-es tuner van. Minden más specifikációjuk hajszálpontosan ugyanaz.
És az árkülönbség? 35.000 HUF

35.000 Ft-ot kérnek az MPEG4-es tunerért... Számoljunk csak!

Legyen egy családi csomag előfizetési díja (szolgáltatótól függetlenül, kb.) 1500 Ft/ hó. Ebből a 35 ezer Ft-ból ezt a családi csomagot közel 2 évig (!) fizetheted elő! És jár mellé ingyenesen a doboz is!

Na ezt nevezem én lenyúlásnak!

(Tegyük fel, hogy a HD-s szolgáltatásért kezdetben többet kellesz fizetni, mondjuk dupla annyit: 3000 Ft/hó. Az akkor is 1 teljes évnyi előfizetés az ingyen dobozzal! De ez a dupla ár nagyon elrugaszkodott szerintem. Mivel kötelező lesz átállni, ezért egész biztosan nem lesz ilyen mértékű emelés, hisz rengeteg vevőt elvesztenénk egy ilyen mértékű emeléssel. Plusz az konkurencia generálta árverseny is egy ilyen mértékű emelés ellen szól...)

(#26780) salaxx


salaxx
tag

Hi szakértők

Kérdezni nem szégyen, inkább kérdezek mégha hülyének néznek is. Samsung 37A656-om van (FW: 1020.1), párszor belinkelt HDTV.co.uk szerinti seutpot épp tegnap állítottam be rajta, most nézegetem jobb-e/rosszabb-e gyárihoz képest.
Sima UPC falból kiálló koax a TV, HDMI2-ben a PC HDMI/DVI átalakítóval (TV-n nem neveztem át a bemenetet!, VGA egy 3650 ATI AGP), komponensen XBOX360
Szóval a kérdések

1, DNIe nekem semmilyen bement mellett nem elérhető....szóval szürke és "Ki"kapcsolt álláson van. Mit kéne tennem ahhoz hogy ez vhogy bekapcsolható legyen??

2, Összevissza kitárgyalt 24p mode-dal kapcs...írtak itt ilyen olyan pulldown-okat...ezek a TV saját nem állítható képességei ugye? Én ebbe nem tudok belenyúlni nem? Annyit tudok csak tenni ennek a funkciónak a használatának érdekében, hogy a ATI-CCC-ben 1920*1080@24-et állítok be? Mert ez megvan és TVn lenyomva az INFO gombot ki is írja hogy 24 Hz. De ma néztem pl DVD-t ezzel a beállítással PC-ről PowerDVD8-cal és olyan volt mintha VSYNC nem volna....és csak 50 Hz-cel volt nézhető a film.
Szóval kicst ha lehetne szájbarágósabban légyszi hogy PCn és TVn egyaránt mit kell állítani hogy ez a mód élvezhetően és jól működjön.

Köszi szépen előre is

(#26781) Zpepe


Zpepe
tag

Egy kis segítség kéne!
Mi az a HDCP?
Analóg (D-Sub) és Digitális (DVI w/HDCP)

Ezzel tudok FullHD-s eszközöket használni? Magyarul egy PS3- vagy egy Blu-Ray lejátszóval lehet rajta 1920*1080-as felbontást csinálni?

(#26782) Taci válasza Taci (#26779) üzenetére


Taci
addikt

De nyugodtan teremtsetek le, ha hülyeséget beszélek. :DDD Nem az észt akarom osztani, csupán a saját gondolataimat írom le, és remélem, hogy segítek vele (feltéve, hogy jól gondolkodom... ;) )

(#26783) Alex91 válasza dabadab (#26774) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem tudod mirol van szo, minek kotyogsz bele?

Ket termekrol van szo, az egyik kevesebbet tud, kevesebb penzert. A masik tobbet tobbert. Es nem arrol van szo, hogy ugyanazt tudjak, csak az egyik tobbe kerul!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26784) Sk8erPeter válasza Taci (#26778) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Valószínűleg igazad van, tulajdonképpen nincsenek ellenérveim, mert egyelőre nagyon nincs rálátásom a témára.
Csak akkor azt nem értem, mi ez a nagy őrület, hogy a boltokban már kiírják, hogy "a hazánkban bevezetett új szabványú digitális adások vételére alkalmas" tévé... akkor az a DVB-T adásokra vonatkozna?
Ha ennyire "bonyolult" a helyzet, akkor minek találták ki egyáltalán az MPEG-4 szabványú DVB-C tunerrel ellátott TV-ket? Vannak olyan régiók, ahol nincs akadálya az adások vételének? Vagy nem értem, ha mondjuk egy ilyen tévével valaki foghat mondjuk 5-6 adást ingyenesen, a többihez meg már STB kell, akkor mi a francnak az egész?
Szóval ez a téma sok kérdést vet fel, és egyelőre számomra sajnos Gugli sem segített, értelmes, szakmailag alátámasztott összefoglalót ebben a témában még nem találtam, és az a vicc, hogy sokszor még a "hozzáértők" sem tudnak kiigazodni, hogy akkor most mi van...

Sk8erPeter

(#26785) Sk8erPeter válasza Alex91 (#26783) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor talán magyarázd el, miért érné meg a srácnak az ötszörösét (vagy többet) kiadni egy jobb termékért, aminek az előnyeit nem biztos, hogy ki fogja használni... :U

Sk8erPeter

(#26786) Sk8erPeter válasza Zpepe (#26781) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HDCP:
"High-Bandwidth Digital Content Protection
Az Intel által létrehozott másolásvédelmi eljárás, amelyet HDTV jelek DVI vagy HDMI kábelen keresztül való továbbításánál, valamint D-VHS felvételek esetén alkalmaznak." ([link])

Mire jó a DVI?

D-sub
stb... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26787) Alex91 válasza Sk8erPeter (#26785) üzenetére


Alex91
félisten

En nem arra reagaltam! Ha eleg a 2 db HDMI port, akkor vegye. (Bar nem latom, hogy kapcsolhatok-e a portok, vagy atkuldi mindket jelet...) Csak a 2 db-ot nem ertettem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26788) semetka


semetka
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hgy most még épp felesleges az mpeg4 tuneres TV, de mi van ha 1 év múlva meg már nem lesz az. Inlább veszek 30k-val drágábban mint hogy 1 év múlva vehessem az mpeg4 tunereset.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26789) einstein válasza Sk8erPeter (#26784) üzenetére


einstein
senior tag

Elvileg a kódolt adásokat is lehet fogni DVB-T/C tuneres tévékkel, csak kell egy kártyaolvasó, na meg a dekóder kártya, így ki lehet váltani az STB-t. Igaz, nem sok tapasztalat van még vele, de elvileg lehetséges. Ezért érheti meg a tuneres tévé...

(#26790) Sk8erPeter válasza einstein (#26789) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, végre egy épkézláb válasz :R

A Sony oldalán ezt írják:
"A beépített MPEG-4 AVC tunerrel (analóg műsorok vételére is alkalmas)* kódolatlanul nézhet nagy és kisfelbontású földi sugárzású és kábelen érkező műsorokat."
"Nézzen kábeltévét a beépített digitális kábeltunerrel (országfüggő, csak ha a szolgáltatók is támogatják)"

Gondolom ez se véletlen,

"Kábeltuner
Egyes BRAVIA TV-k immár beépített televízió-tunerrel is rendelkeznek kábelhálózaton történő használatra. Ennek segítségével közvetlenül csatlakoztathatja BRAVIA TV-készülékét kábelhálózathoz antennakábellel, beltéri egység nélkül."
([link])

És most megnéztem az adott TV kézikönyvét, és ott szépen látszik (ld. 192. o.) a TV oldalán az "Előfizetői kártya" (!!!) helye.
Magyarul nem pénzkidobás és csak szimpla lehúzás az MPEG-4 tunerrel ellátott TV-k vásárlása... :U

Sk8erPeter

(#26791) salaxx


salaxx
tag

Hi!

Vki a 26780-ra választ??
Légyszi légyszi

(#26792) -FLY->


-FLY->
őstag

Csáó!
Szeretnék egy 40"-os full hd tv-t vásárolni, aminek a natív felbontása ugye 1920x1080, elsősorban pc-re szeretném kötni és játszani rajta. Az lesz majd a probléma, hogy nem minden játékot fogok tudni full hd-ban futtatni és ha váltok 720p-re akkor egy alacsonyabb felbontásról fogja felméretezni a képet 40"-ra. Valakinek van tapasztalata, hogy mennyire fog ez homályos képet okozni? Kb 2 méterről nézném.

(#26793) dabadab válasza -FLY-> (#26792) üzenetére


dabadab
titán

"mennyire fog ez homályos képet okozni?"

Kb semennyire, gondolj ra ugy, mint bonusz AA-ra :)

DRM is theft

(#26794) asadasad22 válasza Sk8erPeter (#26790) üzenetére


asadasad22
őstag

bizony, van ilyen kártyahely a bal szélén a w4500-amnak.. szerintem minden normális mpeg4 tuneres tv-ben ott kell lennie.

"A szolgáltatók havidíjból élnek. Abból, amit befizetünk nekik, hogy használhassuk a szolgáltatásukat. Senki nem fogja ingyen adni a szolgáltatást. És senki nem is kérhetne ilyet tőlük. Mindenképpen kelleni fog előfizetői kártya."
(nem te írtad csak ide kapcsolódik)
ez pedig micsoda baromság már. a közszolgálati állami tv-től nem lehetne elvárni, hogy ingyen sugározzanak? vagy a kereskedelmi csatornákból, akik a reklámokból élnek? egy hbo érthető okokból nem lehet fent de minden kereskedelmi tv-nek ott lenne a helye, ugyanis abból élnek, hogy nézed őket, és ők reklámokat sugároznak. a nézettségi adatokból és a leadott reklámok mennyiségéből jön nekik a profit, így az az egy érdekük van, hogy minnél több helyre eljusson az adás. az, hogy van olyan szolgáltató, ami ezért is pénzt kérne, szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#26795) -FLY-> válasza dabadab (#26793) üzenetére


-FLY->
őstag

Na akkor jó. Monitoromat vettem alapul, itt az 1680x1050-en kívül minden gázul mutat, mondjuk ezt közelről nézem. Köszi. :)

(#26796) Sk8erPeter válasza asadasad22 (#26794) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tehát akkor hülyeségeket beszél az, aki szerint nem éri meg az MPEG-4-es tunerrel ellátott TV, nemde? :F
Többletpénz, de hosszú távon megtérülhet, mivel már tény, hogy az MPEG-4 szabvány marad, nem változtatgatnak.
Viszont szarakodni az STB-vel kicsit kényelmetlen móka... Maradjon csak az a régi TV-khez, ha már úgyis ingyen fogják adni a szolgáltatók (remélhetőleg, ha már előfizetünk).

Gondolom idővel az mpeg-4-es TV-k ára is elfogadható szintre fog süllyedni, csak még egyelőre nagyon új, nem is igazán elterjedt.

Tehát akkor visszatérve az eredeti kérdésre:
van max. 90-100 ezer Ft-ig ajánlott 23-27"-os, MPEG-4 DVB-C tunerrel ellátott (előfizető-kártya hellyel rendelkező) LCD TV? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26797) macikos válasza Sk8erPeter (#26796) üzenetére


macikos
addikt

"Viszont szarakodni az STB-vel kicsit kényelmetlen móka..."

Ezt hogy érted?

Kártyát kiveszed belőle és berakod a TV-be.

(#26798) Alex91 válasza Sk8erPeter (#26796) üzenetére


Alex91
félisten

Tehát akkor hülyeségeket beszél az, aki szerint nem éri meg az MPEG-4-es tunerrel ellátott TV, nemde?

IMHO jelenleg nincs nagy jelentosege. Ha tobb evre elore gondolkodik az ember, es nem sajnalja ra a plusz penzt, akkor vegyen MPEG4-est. De IMHO kis meretu TV-nel ennek semmi ertelme nem lesz... Az en TV-mben nincs is DVB tuner, majd ad a szolgaltato egy STB-t, ha akarja, hogy fizessek neki :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26799) Sk8erPeter válasza macikos (#26797) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt úgy értettem, hogy akkor kényelmetlen, ha NINCS MPEG-4 tunerrel ellátott TV-d, és rá vagy szorulva az STB-re, tehát csak annak segítségével tudod fogni az adást.

(#26798) Alex91: "De IMHO kis meretu TV-nel ennek semmi ertelme nem lesz... " Nem értem a logikád, miért ne lenne ugyanannyi értelme, mint nagy méretű TV-nél?? Ha meg tudod oldani így is, hogy ne kelljen kerülgetni az STB-t, akkor miért ne lenne értelme?? :F

Sk8erPeter

(#26800) Alex91 válasza Sk8erPeter (#26799) üzenetére


Alex91
félisten

Mert relative draga. Jelenleg mit nezel MPEG4-ben? Mennyivel lesz jobb a 26"-oson HD adast nezni, mint nem HD-t? Honnan tudod, hogy valoban menni fog STB nelkul majd az adas?

En azokkal ertek egyet, akik szerint jelenleg az MPEG4-es tuner lete, nem lete nem alapveto szempont. Persze, vehetsz most jo dragan MPEG4-eset, csak nem hiszem, hogy a kis meretut nem szeretned rovid idon belul nagyobbra cserelni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.