Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) Rolly


Rolly
veterán

olyan gondom van, hogy a tvm-ra van kötve egy htpc, amin ha 720p-s filmet játszok, le akkor minden ok, viszont ha full hd-s filmet, akkor elcsúszik a hang a képtől ... A proci kihasználtsága viszont 30%ot nem haladja meg, illetve a videókártyám egy amd 3650-es ... Ötlet? Lehet, hogy a kábel nem bír elég adatot átvinni? De akkor a 720pnél is gond lenne, mivel akkor is 1920x1080 a felbontása az asztalnak ...

(#25002) Rolly válasza Matthew (#24985) üzenetére


Rolly
veterán

analóg képben még jó az 37LG5000-es is :)

Kis beszámoló a TVről, mert valakinek megigértem :), hogy írok:
- az intelligens sensor nagyon jó dolog, éjszaka se vakít a tv, illetve kevesebbet is fogyaszt, még nem tudtam lemérni mennyi a megtakarítás vele, de gyanítom elérheti a 30 sőt akár 50 %-ot is
- analóg adás 1 méterről is szinte tökéletes, az ösz hiba benne, hogy kicsit homályos a kép, de ez ugye azért van, mert jelentősen meg kell növelnie a kép felbontását.
- a képi megjelenításek igen részletesen állíthatók (zajszűrés, gamma, kontraszt, élénk színek, fekete szint...) a philipsemben ehez képest szinte nem is volt beállítás (5332-es em volt, van másik szobában)

(#25003) bigdigit


bigdigit
addikt

746mhz budapest mindigtv teszt címen megy az mtv1hd és az mtv2hd.
mtv1hd most 16:9-ben fekete csíkok nélkül végre.

(#25004) e.vid válasza asadasad22 (#24996) üzenetére


e.vid
senior tag

MM-ban a HAMA 1.3-as 2m-es kábel 2990HUF.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#25005) hasand


hasand
csendes tag

Sziasztok

Az autómata keresővel három HDTV adást találtam a DIGI kábelen:
Autonómia; Duna; EDT;
Mindegyikre azt írta, hogy érvénytelen, nincs szolgáltatás... :Y
??? :F

(#25006) DigitXT válasza tothl (#24999) üzenetére


DigitXT
félisten

Ki mondta, hogy 100Hz-es CRT?:U

(#25007) tothl válasza DigitXT (#25006) üzenetére


tothl
addikt

Senki, csak igy pontos ! :)

(#25008) Virsli999


Virsli999
csendes tag

Helo!
Szeretnék venni egy új monitort de van néhány kérdésem.
Őt szeretném megvanni(ára,nagysága miatt)
[link]
És az van hogy ezen vmi DVI-D csatlakozó van.
A videókártyámon meg (8800GT) a gyártó szerint Dual Link DVI van.Ez elméletileg DVI-D.
Ezek a csatlakozók elméletileg jók egymással
Ebből gondolom:
[link]
Rádásul a monitorhoz gyárilag nem adnak kábelt.
Hol lehet venni ilyet?
De ahol venném ha lejjeb görgeted az oldalt..ott ilyenek vannak.:::
Pixmania L-2249WD 22" wide TFT monitor (5ms) + VGA dugó / dugó kábel - 1,8 m + Tripoláris táp hosszabbító - 1,8 m
Persze ezek plusz pénzért.Szóval ez egy nagy kibaszás? Mert külön kell venni ilyen kábelt?
Meg még ha veszek is hozzá akkor se biztos hogy jó a videókarcsimhoz.
Vki járt már igy?
Előre is köszönöm a segítséget
Üdv

(#25009) HalGat


HalGat
csendes tag

Elérkezett a döntés pillanata Sony 42w4000 vs Samsung 40a656 továbbra is az a kérdés melyik jobb hosszútávon és természetesen tv nézésre lenne használva pillanatnyilag analóg jelforráson. Ma délután mennék valamelyikért Pestre. Esetleg van még egy lehetőség a Philips 42 pfl5603 ami jóval olcsóbb az előbbieknél csak hát nemigen tudom hogy a másik kettőhoz viszonyítva milyen kép van rajta mivel lehetetlen legalábbis felénk egymás közelébe látni őket söt 656-t még nem is láttam sehol. Köszönöm a válaszokat.

(#25010) burzum


burzum
tag

Itt (www.digitalszalon.hu) vasarolt mar valaki? Rendes gyartoi garanciat adnak Samsung TV-re vagy csak boltit?

(#25011) DigitXT válasza Virsli999 (#25008) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez mellément: itt TV-kről van szó.:K Mindazonáltal a p*xmanian ne vásárolj...:N

(#25012) runner 125 válasza DigitXT (#25011) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért is ne :F
Én annó vásároltam tőlük,kicsit hosszú volt a szállítás-de nem volt kifogásom.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25013) DigitXT válasza runner 125 (#25012) üzenetére


DigitXT
félisten

kicsit hosszú volt a szállítás
Pl. ezért. Ha meg garis gondod lenne, akkor ugyanez visszafelé...
Azért Franciaország nem a szomszédban van, akárhogy nézzük.

(#25014) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok! Most jött meg a Samsung A656-os tv! Nagyon állat! Eddig úgy tünik minden működik! Kivéve hogy Pc módban kicsit elmosottak a betük! Tud valaki jó beállítást hogy jobb legyen???

Köszi Ja és a menüben meállítottam a szorakoztató módót és most nem enged mást beállítani akárhogy próbálkozok!!

(#25015) runner 125 válasza DigitXT (#25013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaa ,h onnan küldik?! :Y
Az igen,nem tudtam róla. :U
Noh köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25016) asadasad22 válasza e.vid (#25004) üzenetére


asadasad22
őstag

az már egészen korrekt ár. érdemes akkor sztetek venni?

(#25017) Matthew válasza Rolly (#25002) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi, egyébként mi a különbség a 37LG2000 (esetleg 42LG2000) és 37LG5000 között?

(#25018) e.vid válasza asadasad22 (#25016) üzenetére


e.vid
senior tag

A ps3 és a tv közé talán érdemes lenne. [link]

mod: link

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#25019) burzum


burzum
tag

Tud valaki mondani BP-en egy olyan helyet, ahol lehet 230k korul Samsung 40A656-ot venni es tudok kartyaval is fizetni nem csak kp-val?

(#25020) dabadab válasza asadasad22 (#24996) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem jo a HDMI kabel, azt eszreveszed, mert nagyon durva kephibakat produkal egy rossz kabel (akar se kep-se hang). Ha ranezesre jo a kep, akkor teljesen jo a kabel, annal jobb nem lesz barmilyen mas kabellal sem.
A ketszeels savszelesseg baromira nem jatszik, mert hazimozinal max 1080p jelet kell atvinni, aminel meg az 1.0-as szabvany is tobb savszelesseget ad.

DRM is theft

(#25021) Rekro válasza Rolly (#25002) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi az infót!

Na ezek a pozitív tapasztalatok közelebb visznek ahoz hogy megvegyem ezt a tv-t, mondjuk most már várok vele két ünnep közötti időszakig vagy esetleg január közepéig nem tudom.

kiváncsi vagyok a fenti problémádat a fullhd filmekkel mi okozza

(#25022) Trak válasza dabadab (#25020) üzenetére


Trak
addikt

Nekem problémám van kábellel egy ideje... de annyira nem foglalkoztam vele.
HDMI - DVI kábel, de nem a legújabb.
A régi 32"-os HD ready tv-mhez jó volt a kábel, a mostani 42-es full hd-snál viszont 720p 1280x720 -nál még jó a kép, de felette színes csíkok vannak.
Gondolom a kábellel van gond...
Milyet vegyek, amivel biztos jó lesz?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25023) Gaben360 válasza torma1981 (#25014) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát igen ez 1 kicsit zavaró,ki kell lépni belőle azt megy minden állítgatás

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#25024) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

S.O.S -be tudja vki véleményezni nekem ezt a típust;

LG 32LB76

Nagyon köszönöm! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25025) bigdigit válasza Trak (#25022) üzenetére


bigdigit
addikt

ismét egy igazolás,hogy nem mindegy milyen kábel....de a technikai szakértő majd megmondja:)

(#25026) Motaba78 válasza runner 125 (#25024) üzenetére


Motaba78
őstag

SOS vélemény kifutott modell.

[link]

(#25027) BITBOYS válasza torma1981 (#25014) üzenetére


BITBOYS
addikt

Lehet ezért szórakoztató mód, hogy eljátsz vele :)
Hány colos tévét vettél?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25028) asadasad22 válasza dabadab (#25020) üzenetére


asadasad22
őstag

színmélységbeli javulás sem várható? 36 vagy 48bitet tud elvileg.
mediamarkt-ból elfogyott a cucc egyébként, januárban lesz nekik legközelebb. nemtom, hogy lenne-e bármi értelme a cserének.

(#25029) dabadab válasza Trak (#25022) üzenetére


dabadab
titán

Elvileg a megoldas egyszeru, Cat2 HDMI kabel kellene. A gond csak az, hogy vmiert ilyen aprosagokat nem szokas feltuntetni a kabeleken.
A dolog gyakorlati reszet tekintve, a Sinit ajanlotta vki egy masik topikban, neki teljesen jol mukodott a DVI-HDMI kabel (5m, 3500 penz), ill. az elado felajanlotta, hogy ha nem megy, vigye vissza.

bigdigit: a kotozkodesre alapban semmi szukseg, de ha olyanba kotsz bele, aminek pont az ellenkezojet mondtam, akkor meg plane.

DRM is theft

(#25030) Body80


Body80
csendes tag

Most érkezett meg az új sony 40W4000es tv-m :) Tudna esetleg valaki mondani nekem, akinek ilyen tv-je van egy jó beállítást? Mert ahogy néztem sd-ben nem a legtisztább a kép, persze mihez képest. A földi digitális duna tv-t hogy tudom behangolni?

(#25031) Motaba78 válasza Body80 (#25030) üzenetére


Motaba78
őstag

kézikönyv nem volt a csomagban ?
ha nem volt akkor [tessék]

ez csak mpeg2 tuneres ? honlapon én azt látom [adatlap]
ha igen, akkor a digitális dunát ezzel a tunerral nem fogod tudni behangolni.

[ Szerkesztve ]

(#25032) dabadab válasza asadasad22 (#25028) üzenetére


dabadab
titán

Mitol javulna? Meg mi jelenitene meg? Es ki venne eszre? :)

A sokbittol nem lesznek szebbek a szinek, csak tobb lesz a koztes szinarnyalat.
Peldaul az alabbi kepen lathato "durva" ketszines szinatmenet helyett 30bitnel ot arnyalaton keresztul valtozna a szin - ugye, hogy mennyivel masabb lenne? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25033) Body80 válasza Motaba78 (#25031) üzenetére


Body80
csendes tag

Köszi, elvileg van hozzá, de azt még nem néztem jól át :) Csak gondoltam hátha tud valaki egy jó beállítást javasolni

(#25034) Rolly válasza HalGat (#25009) üzenetére


Rolly
veterán

Ha a Philips 5603-as szóba került, akkor helyette ajánlom inkább neked az lg5000-eseit, mert szebb a képük legalábbis szerintem ... 5603-ast akartam én is vanni csak 37-est de végül a 37LG5000-es mellett döntöttem ... s nem bántam meg ... csak a 24p ami nincs benne, de az nekem nem ért még plusz 60-at, majd pc-n ügyeskedek s kihozom a maximumot a cuccból :)

(#25035) hdmi


hdmi
tag

Ezen az oldalon van egy ajánlott beállítás, szerintem egy próbát megér.

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Settings/

A W4000 egyébként Mpeg4-es, tehát betudod fogni a digitális Dunát. A www.mindigtv.hu –n minden információt megtalálsz, még egy lefedettségi adatbázis is megtalálható, ahol meg kell adni a lakhelyed címét házszám pontosan, s kiírja a lefedettséget.

Link: http://www.mindigtv.hu/Lefedettseg.aspx

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25036) torma1981 válasza BITBOYS (#25027) üzenetére


torma1981
veterán

40"-est! Nagyon durva képe van! Alázza a monitorokat is! Igaz volt vagy 2 óra mire beállítottam de megérte! Most néztem meg rajta a Én a robot című filmet Full Hd-ban! Hát majd elállt a lélegzetem! Hihetetlen jó a képe! És tv sem rossz azért annyira! A képből alig vág le! Szerintem ez sem rosszabb megoldás mint a Sonynak! Aki akarja tesztelni a Tv-jét akkor ezt szerezze meg Pixar.Short.Presto.2008.1080p.BluRay.x264-ESiR!!! Kis film Full Hd-ban !! Nagyon durva!!

(#25037) runner 125 válasza Motaba78 (#25026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.
A paramétereit tekintve milyen?
Egyébként egy nyeremény tv-ről volna szó.
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25038) headhunter válasza bigdigit (#25025) üzenetére


headhunter
addikt

(#25039) torma1981 válasza headhunter (#25038) üzenetére


torma1981
veterán

50k 1 méter???!!! Nem semmi! :)

(#25040) bigdigit válasza dabadab (#25029) üzenetére


bigdigit
addikt

ne személyeskedj!meg sem szólítottalak.

(#25041) bigdigit válasza headhunter (#25038) üzenetére


bigdigit
addikt

ugyan már jó nekem az óccsó is úgy sincs semmi különbség. :R

(#25042) headhunter válasza bigdigit (#25041) üzenetére


headhunter
addikt

A cikk írójának ajánlása :

"HDMI-kábelből legalább egy Supra HF 100-ast ajánlanék 13 ezerért, ha még minőségibb képet akarsz, akkor Nordost WyreWizard 26 ezer körül van a 2m-es.
Ennél drágábbat csak fanatikusoknak ajánlanék, mint amit a HFP-s tesztben olvashatsz."

(#25043) bigdigit válasza headhunter (#25042) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor én egy looser vagyok mert 15-ért 5 méterest vettem.1 méterest meg 5-ért. :C

[ Szerkesztve ]

(#25044) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Sziasztok!

Biztos emlékeztek itt páran, hogy pár napja keseregtem itt, hogy vásároltam egy Sharp LC-37DH65E tévét, hazahoztam, és kissé be volt törve a Kép Ernője. Visszavittem, de nem akarták kicserélni.

Nos, a dolog némileg megoldódott, bár számomra még sem a legkedvezőbben.

Szombaton ugye ott tartották a tévét, mondván majd hétfőn bevizsgáltatják a márkaszervízzel. Hétfőn én beszéltem a Sharp képviselettel, ami után e-mailben megkeresett engem a márkaszervíz, hogy ha valóban van aki tanusítja, hogy már kibontáskor ilyen volt a tévé, és nem mi ejtettük le, akkor írjuk meg azt egy nyilatkozatban és küldjük el nekik. Mivel három ilyen személy is volt, aki felelősége tudatában vállalta volna akár egy eljárásban is hogy elmondja, szakszerűen kezeltük a készüléket, megírtuk a papírt, és elküldtük. Közben én megmozgattam néhány szálat, kapcsolatot, s nem hivatalos, de megbízható forrásból azt tudtam meg, hogy a bolt meglehetősen be van szarva, hogy feljelentem őket valahol a számtalan szabálytalanság miatt, amit az eljárás során vétettek.

Időközben - szintén nem hivatalos, de megbízható forrásból - megtudtam, hogy a márkaszervíz alapvetően az üzletet nevezi meg felelősnek, még pedig helytelen tárolás okán.

Nem sokkal ezután fel is hívtak az üzletből, de mint ha egy teljesen másikból beszéltek volna, más alkalmazottak, mint ahol szombaton elzavartak pénz és tévé nélkül. "Jaj, annyira sajnáljuk. Nekünk se jó ez. Az ügyfél legyen elégedett. Nem akarunk rossz karácsonyt okozni, furdal a lelkiismeret minket is. stb. Érezték, hogy szorul a hurok.

De azért biztos ami ziher, a mai napon meglátogattuk őket az ügyvédemmel, aki nem mellesleg parlamenti képviselő is. Mire odaértünk kiderült, cserélik a tévét, ha minden igaz valaki megsúgta nekik, hogy én nem az az ügyfél vagyok, aki könnyen adja magát. Így ügyvéd úrnak végül nem lett semmi dolga.

Ma este el is mentem a csere tévéért. A bolt vezetővel vettük kezelésbe, egy tüzetes átvizsgálásra, elkerülendő minden baj, s mint a saját hím(es) tojásunkkal, úgy bántunk vele. Bekapcs, jaj, de szép a kép, mi a szar az a világító pötty ott!?!

Fönökkém elkezdte tisztítókendővel törölgetni, egy idő után meguntam, s szóltam, ha itéletnapig törli, akkor sem fogja tudni eltűntetni, mert ez bizony pixelhiba. Rögtön négy. Egy Japán Sharp tévén...

Ki akartak még küldeni az aglomerációba, hogy az ottani boltjukban van még egy originált példány, de nem kértem belőle, inkább a pénzt vissza.

Tanulság, az ember ne hagyja magát becsapni, átverni, megkárosítani.

Viszont abban is majdnem biztos vagyok, hogy ezt a pixelhibásat el fogják adni egy baleknek.

Ennyi a történetem, köszönöm mindenkinek, aki szorított nekem!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#25045) hdmi


hdmi
tag

ennél nagyobb baromságot, mint hogy 50k-t adjak 1m kábelért, nehezen tudok elképzelni

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#25046) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Nekem az olcsó hdmi-vel működik mind az 1920x1080 pixelem és azok subjai.
Na most, ha 20000-es kábelt veszek, megtöbbszöröződnek a látható képpontjaim? :))

Bigdigit vagy fügiteve, felraktátok már az új, 91-es firmware-t? Jó az nekünk?

(#25047) gyiku


gyiku
nagyúr

Panasonic TX -32LE7 pcvel hdmi-hdmi-vel van osszekotve. tegnap asztali dvdrol neztem a tevet (komponens), a pc ki volt kapcsolva. erdekes modon, a tv vette a taviranyito jeleit, de laggolt 2-3 masodpercet, mire csatornat valtott, vagy hangerot novelt. kihuztam pc-bol a hdmit, hirtelen jo lett minden. mitol van ez? :F

hüllő

(#25048) radi8tor válasza hasand (#25005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

38-as csatornán találtad ezeket?

⭐ Stella

(#25049) radi8tor válasza KovácsGéza (#25044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem merted leírni hogy Euronics-ban vetted a TV-t? Nem kell ködösíteni, el kell mondani melyik üzlettel jobb vigyázni.

⭐ Stella

(#25050) KovácsGéza válasza radi8tor (#25049) üzenetére


KovácsGéza
tag

Egyébként ez egy új Euronics üzlet, alig egy hónapja nyílt meg, talán tapasztalatlanságuk az oka mindennek. Csak nem akarom, hogy hepciáskodjanak, de egye fene:

A III. kerületi Euronicsban volt az, ahol nem akarták azonnal kicserélni (a 3 napos határidőn belül) a megfolyt LCD-jű, de külső sérülés mentes tévét!

Egyébként a legfőbb probléma nem az alkalmazottakkal volt, hanem valami területi vezető mókus volt, aki látatlanba belepofázott, hogy nem lehet cserélni/pénzt visszaadnia, stb.

[ Szerkesztve ]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.