Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Breki válasza Kecuhun (#14994) üzenetére


Breki
veterán

Hát pedig clone kell, nekem tökéletesen működik így de a te képed alapján az nem az, nálam így néz ki

Nálam induláskor csak a tv-n jön be kép utánna felhúzom a monitort clone-ba rakom és jó

Ami nálad van az a kiterjesztett asztal ha húzod az egeret meglátod, hogy átmegy

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15002) KisApám válasza Papichulo (#14897) üzenetére


KisApám
addikt

A pixelmeretek miatt jobban nez ki egy 26-oson...
Ha egy 32-esnek is ugyanakkora a felbontasa, mint a 26-osnak akkor a pixeleknek kell nagyobbaknak lenniuk, es az 1 meterrol mar eleg jol latszik...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#15003) maross


maross
veterán

hali. 90-105 centi kornyeken szeretnek fullhd tv-t venni, 2-3 nepszeru, bejaratott tipust megkoszonnek. arban a felsokategoria sajna nem erint, inkabb az aljahoz legyen kozelebb. amire hasznalom: analog adas, szamitogeprol hdfilmek. koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#15004) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Helyhiány miatt sajnos löttek a 32" - 37"-es LCD projektnek :W
Eredetileg a nappaliban terveztem az új készüléket, de nem fog összejönni.
Most a hálószobában gondolkodok, de mivel csak 2,5 méter széles és 4,5 méter hosszú gondolom nem a legmegfelelőbb helység egy 32" - 37"-es LCD készülékhez.
Mit tanácsoltok, a hálószobabán inkább egy 26"-os, vagy ugyanúgy jó egy 32" esetleg 37"-es LCD készülék is:F
Amennyiben azt tanácsoltok, hogy egy 26"-os LCD készülék lenne a legjobb megoldás, akkor arra is kérnek tanácsot milyet/melyiket érdemes megvenni.

Üdv. Ori :R

[ Szerkesztve ]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#15005) bigdigit


bigdigit
addikt

emberek az mekkora probléma a ha tv 1080i-t csak 50 és 60hz-en tudja?1080p megy 24.25.30.50.60.
töltöttem le korábban linklt ftp-ről 1080i-s demókat és némelyik igencsak szétesik gyors rmozgáskor.
de van olyan is ami teljesen probléma mentes.pl a forma1-es tökéletes.ezután megnéztem és a tv-ém 1080i-ben nem tud 24mhz-et.
azért kérdezem mert a magyar a digitális adás is 1080i lesz.

lehet a sony modeljénél is a deinterlace probléma az lehetet 1080i 24mhz-es demót néztek.

[ Szerkesztve ]

(#15006) bwoay válasza Oraculus (#15004) üzenetére


bwoay
nagyúr

az én hálóm kb 3.5x3-as, de ott igen király a 37"-es LCD :K
előtte 32"-es volt ott, azelőtt meg 63 cm-es 4:3-as TV,
a kettőnek lényegében ugyanakkora a képe, csak a 32"-es szélesebb,
szóval ha nem sértek meg senkit,
akkor a 26"-os az konyhába meg monitornak való ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15007) denes242 válasza bigdigit (#15005) üzenetére


denes242
aktív tag

Na most az a 24MHz gondolom 24Hz akar lenni.
Hat 60Hz es 50Hz interlaced-rol hallottam mar, de 24Hz-rol nem. Masodpercenkent 24 fel kep az nagyon gagyiul nezne ki, ugyhogy szerintem ilyet nem hasznalnak - filmeknel a 24 teljes kep masodpercenkent sem teljesen folyamatos, ugyhogy ez szerintem kizart.
Ha meg tenyleg 24MHz, akkor nem 50/60 fel kep masodpercenekent (lasd 1080i50/60) hanem 24 millio? Hat, ketlem. :D

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#15008) Cifu válasza Pimpa28 (#14856) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pimpa28:

De a hang... Mint ha valami 100 éves szokol rádió szólna, ilyet én még tévéből kijönni nem hallottam.

Azért definiáljuk, mit is értünk szokol rádiónak. Ha csak simán nem elég tiszta a hang, akkor arra sajnos tényleg az a válasz, hogy egy rendes hangfalrendszer kell. Volt nálam egy hétig LE-40A457, és azért annyira nem volt vészes a hangja a többi ismert TV-hez képest. Igen, egy LG6000-esnek vagy a Sony W4000-esnek jobb a hangja, de azért annyira nem gáz a Samu hangszórója, hogy hallgathatatlannak minősítsem...

Ha viszont recseg, meg hasonlók, akkor ott műszaki probléma van, szervíz / gari...

szektamokus:

Sokadik lcd-ként itt van ez a Sharp LC-32X20E Full HD ( egyedül a 100hz nem tudja, de ez talán nem akkora baj ), nekem nagyon jónak tűnik, igaz nem is tartozik a legolcsóbbak közé.

Szigorúan a saját véleményem, de akkor már egy Samu LE-32A55x-el (pláne A65x-el) jobban jársz. Az X20E tavalyi modell, akkor elég decens volt, ráadásul az egyetlen európában kapható 32"-os FullHD TV...

Amúgy HDMI-n mennie kell az 1920x1080-ban, ezt nem szokták felsorolni a PC felbontásoknál, mivel nem PC, hanem HDTV felbontás.

Stema:

Plazmánál ugyanaz a dinamikus kontraszt, mint a LCD-nél. Az egész képernyő fényerejével játszik az elektronika, hogy a kontrasztarányt növelje.

kutyuska:

A W4000 deinterlace problémára nem tudok mit mondani. Mi tapasztaltuk, páran tapasztalták, külföldi fórumokban is, ugyanakkor sok W4000 tulaj és az SG.hu-n Cloud is állítja, hogy ők semmi ilyet nem tapasztalnak.

Most légy okos domokos esete....

Én nem merem tiszta szívvel javasolni, mert a saját tapasztalatomban hiszek. Nem tudom, hogy mások miért nem tapasztalják, ez kétségkívűl zavar, hiszen nem tudni a hátteret így...

Balika911:

PC-n csak akkor számít a 24p, ha 24Hz-re rakod a képfrissitést, VSync on mellett. Ha monitoron nem látsz zavaró ugrálást, akkor nem fogsz ezzel szórakozni, jó lesz a 60Hz is.

headhunter:

Nagy nappaliba vagy házimozi szobába, jobb projektorban gondolkodni, mint LCD vagy Plazma TV-ben?

Pro és kontra vannak érvek. A proji előnye a hatalmas kép, amit plazmával vagy LCD-vel egyenlőre csak csillagászati összeg mellett tudsz elérni. Hátránya az, hogy erősen érzékeny a helységre, ahol van (a világos falak, bútorok visszaverik a vászonról érkező fényt, így rontják a kontrasztarányt, az ideális projis helység olyan, mint egy mozi, lehetőleg sötét bordó vagy hasonló fal, padló és mennyezet), másfelől rövid az élettartama (egy proji égője átlag 2000-3000 órás élettartammal bír, míg egy plazma vagy LCD TV 30000-60000 órával), az égő cseréje pedig drága. Ha házimozit akarsz, akkor proji, de az elhelyezéstől is függ, megéri-e. TV-t nézni, és átlagos mindennapos használatra, inkább egy 52"-os LCD vagy PlazmaTV. Szerintem.

KisApám:

A Samsung idei modelljeit (Samu: LE-26A43x, A45x) merem ajánlani. Az LG is jó lenne, de valamiért nem nagyon láttam 26LG3000-est, csak a tavalyi 27LC51-eseket látom e méretben...

majors:

Csak a TV van rádugva, vagy egy monitor is ott figyel a videókártya másik kimenetén? Ha monitor is van dugva, és mondjuk valami spéci felbontásban megy, mint az 1650x1080, akkor elképzelhető, hogy klón módban futnak, és a TV-nek is ilyen felbontás akar küldeni a videókártya - amit a TV nem képes megenni...

Termi16:

A HDTVtest oldalán is írták, hogy a 100Hz esetén a Samu elég korrektül nyomja (csak a Sony X3000-est látták jobbnak ilyen téren, de az más árkategória), de a technológia nem képes tökéletes eredményre, ez sajnos ilyen dolog, bizonyos kompromisszum - az LG-nél sem lesz másképpen.
Az input lag lehet hogy ott van, e téren lehet, hogy a Sony jobb, nem tudom, én teljesen elégedett vagyok a Samuval is.

A tükröződő képernyőről pedig már írtunk eleget.

Szvsz azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb, ha bejön az LG, az is nagyon korrekt szvsz...

uszilard:

Sajnos a Samsungon kívűl a többi gyártónál nem nagyon lehet megállapítani, hogy az adott készülékben milyen panelt is raktak bele. Lehet szídni a Samut a panel lottó miatt, de az, hogy nem titkolják el, milyen panelt raknak az elötted lévő TV-ben, azért szvsz nem rossz dolog.

A reklám dolgot azért nem értem, mert az EB-n pl. folyamatosan JVC reklámokat láttam csak szinte. ^^

A felsorolt készülékek közül az XL2E az, ami szvsz korrekt, ha mindenképpen a kinézett modellek közül akarsz választani. A W4000 lenne a második választásom. Az X20E... hát az más tészta, szvsz már nem éri meg...

Fitusm:

Gratula a TV-dhez, örülök, hogy elégedett vagy vele. ^^

1920x1080@50 és 60Hz van, 24Hz nincs? Ez elég furcsa, esetleg próbáld ki egyszer simán csak a TV-t rákötni, mert mennie kellene - bár lehet, hogy a kártya HDMI kimenete egyszerűen csak a HDTV szabvány 50 és 60Hz-et támogatja 1080p felbontásban. Sajnos a Gainward oldalán semmi érdemi információt nem találtam ezzel kapcsolatban... :(

Geza26:

A C1 és a C2 végződés között az a különbség, hogy a C2 a 2-es revizió, a C1-es meg az első revizió, vagyis a C2-es már egy frissitett belső elektronikát (de lehet, hogy csak frissebb softwaret) kapott.

fokukac:

Nem vagyunk egyformák. Van, akit az zavar, hogy két oldalt fekete csík van TV nézés közben, ezzel pedig a nagy képátló elveszti az előnyét. A másik gond, hogy azért LCD TV-nél is van beégés, tehát ha valaki folyamatosan 4:3-as képaránnyal nézi a TV-t, akkor bizony idővel ott fog maradni a két fekete csík nyoma a képernyőn...

engedd meg, hogy gratuláljak az igénytelenségedhez, és hogy még érvelsz is mellette

És még 1x: fogadd el, hogy vannak, akiknek más véleménye van. Van, aki 4:3-ban nézi a TV-t, van, aki 16:9-ben, van, aki SMART-al. A véleményedet leírhatod te is, meg is tetted. De amiatt vergődni, mert valaki más véleményen van, elég visszataszító...

polgcsabi:

Pixmániát elfelejteni....

zsolt1129:

Nickem alatt logout blog, benne LCD TV alapzó. A HD Ready Tv-k csak 1360x768-as felbontást tudnak, a FullHD-k 1920x1080-at. Alapvetően erre a két felbontásra, és az 1280x720-ra kell ráálni, a többi felbontás torz lesz a 16:9-es TV-n...

Ha nem vagy HC játékos, akkor tökéletes játékra, és mindennapos használatra szvsz...

Integra:

A cikk jó abból a szempontból, hogy az eljárás lényegét alaposan, érthetően írja le. Egy apróságról nem beszél elég komolyan, mégpedig arról, hogy ez az eljárás sose lesz teljesen hibátlan. A számítógép megpróbál képpontokból következtetni, mégpedig úgy, hogy két képkockát fog, és összevet, majd a kettő közötti különbségekből épít fel új képkockákat a kettő közé. Az egyik probléma ez - ismerni kell a következő képkockát, tehát a beérkező videojelnél alapból lesz egy késleltetés, hiszen mikor beérkezik az X+1 képkocka, még az X képkocka sem lehet kint a képernyőn, előtte még el kell végezni rajta az interpolálást. Ezért a 100Hz-nél mindig lesz egy cirka egy tized másodperces csúszás a képtovábbításban. A legtöbb 100Hz-es TV automatikusan késlelteti a hangot is, de ha a hang máshol megy ki, nem a TV-n, akkor ez problémát okozhat.

A másik probléma az, hogy nem lehet tökéletesen hibátlanul megjósolni a mozgást. Vagy akkor több képkockával előre be kell tárolni a videót, és ez alapján elvégezni az interpolálást, ezáltal további késleltetést okozva, vagy el kell fogadni, hogy a 100Hz esetén a technika tévedhet. Ezt pl. egy labda pattogásánál lehet megfigyelni, hiszen a labda sebessége nem állandó, ezért 100Hz esetén olykor széteshet a mozgása...

-Philip-:

Mindkettő jó TV, a már írt képarány probléma a Samu mellett szól, viszont a képminőség terén lehet, hogy a Pana egy fokkal előbb jár. Ha nem akarod a széles nagyítást használni, akkor inkább a Pana, mert TV tuner terén nem rosszak (amíg a kábelTV nem beltérin keresztül jön, mert onnantól kezdve a tuner nem játszik)... Szerintem...

Kecuhun:

Azért nincsenek ikonok a TV-n lévő asztalon, mert kiterjesztett asztalod van. Már sokszor leírtuk, hogy klón mód, vagyis hogy mindkettő kijelzőn ugyanaz megy csak akkor van, ha ugyanaz a felbontás mindkettőnél. Mivel egy monitor + LCD TV esetén a felbontás általában eltérő, így nincs választás, kiterjesztett asztalt kell használnod, vagy beletörődni, hogy a TV kisebb és nem képarányos módban fut...

Oraculus:

Szvsz 2 méterről (ennyire tippelem a távot) a 32" még mindig jobb választás ár/értékben is, mint a 26".

bigdigit :

emberek az mekkora probléma a ha tv 1080i-t csak 50 és 60hz-en tudja?1080p megy 24.25.30.50.60.

Ne fárassz... :D
Az 1080i 24Hz annyit jelentene, hogy 12fps-ed lenne, hiszen 24 fél képed van másodperceként. 1080i csak 50 és 60Hz-es képfrissitéssel létezik, 25 illetve 30fps-essel... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15009) booz


booz
senior tag

hello ha valakit érdekel TOSHIBA 32XV500 199990 3év garival
érdeklödni lehet 20-353-40-10-es számon
némi adat:

82cm-es képátló, 16:9-es képarány, FULL-HD,
1920x1080-as felbontás, 8 fajta képformátum állítás,
dinamikus kontraszt: 20.000:1, fényerő: 500cd/m2,
Faroudja sorduplázó, Pixel Processing IV,
Automata háttérvilágítás vezérlés, FULL 10bit-es proc.,
Integrált jelerősítő (rossz minőségű TV adás javítására),
Toshiba hangrendszer 2x25W, SRS WOW térhangzás,
3db HDMI v1.3 (HDMI-CEC, 1.080p, 24p, Lip Sync),
komponens, PC, scart és komozit bemenetek
méretek asztali tartóval: 786x564x247mm
üdv:booz toshiba márkabolt :R
vagy más TOSHIBA 32C3500 139990.-.- 3ÉV GARIVAL
adatok:

1.080p képmegjelenítés
82cm-es képátló, 16:9-es képarány, HD-Ready,
1366x768-as felbontás, 8 fajta képformátum állítás,
dinamikus kontraszt: 5.000:1, fényerő: 500cd/m2,
Faroudja sorkezelő, Pixel Processing IV,
Integrált jelerősítő (rossz minőségű TV adás javítására),
Onkyo hangrendszer 2x25W, SRS WOW térhangzás,
1.3-as HDMI, komponens, PC, scart és komozit bemenetek
1.080p képmegjelenítés
érdeklödni ugyan ott :R

[ Szerkesztve ]

(#15010) Breki válasza Cifu (#15008) üzenetére


Breki
veterán

Ezt írtad

"Kecuhun:
Azért nincsenek ikonok a TV-n lévő asztalon, mert kiterjesztett asztalod van. Már sokszor leírtuk, hogy klón mód, vagyis hogy mindkettő kijelzőn ugyanaz megy csak akkor van, ha ugyanaz a felbontás mindkettőnél. Mivel egy monitor + LCD TV esetén a felbontás általában eltérő, így nincs választás, kiterjesztett asztalt kell használnod, vagy beletörődni, hogy a TV kisebb és nem képarányos módban fut..."

Ebben biztos vagy?

Mert nekem most más a monitoron és a tv-n is a felbontás és tökéletesen működik

Lásd képeken illetve a korábban kirakot Ati-s képernyő

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15011) Cifu válasza Breki (#15010) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor lehet, hogy az adott ATi kártyáknál már van erre lehetőség. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy jelenik meg, hiszen az elsődleges kijelző 5:4-es képarányú, a másodlagos meg 16:9-es...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15012) ronysize_81


ronysize_81
csendes tag

Szevasztok!

Nekem egy olyan kis kérdésem lenne, hogy egy Athlon64 3000+, ATI9600Pro (elvileg van DVI-I) és 2GB RAM-al bíró géppel van esély 1080p-s (x264) filmek akadásmentes lejátszására/vagy egyáltalán lejátszására egy 40"-es Samu M86-on?

tHx

[ Szerkesztve ]

(#15013) Termi16 válasza Cifu (#15008) üzenetére


Termi16
őstag

A tükröződő képernyő engem nem zavar, a szobám a nap kb 80%-ában teljesen be van sötétítve :) (mivel a mostani projectoros tv-re elég durván jutna fény az ablakból)

Sonyt viszont szerintem semmiképp nem veszek, Samu vagy Lg lesz, ez már tuti.

Arról estetleg van infód, hogy az LG mennyire jó 100hz terén? Csak azért aggódom, mert ha már egy tesztben kiemelik negatívumként, akkor gondolom nem lehet olyan általánosan elfogadott dolog a Samu problémája. Ha ebből a szempontból jobb az LG, akkor most már biztos, hogy azt veszem.

JAhhh és köszi! :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15014) booz válasza Termi16 (#15013) üzenetére


booz
senior tag

gratulálok

(#15015) Cifu válasza ronysize_81 (#15012) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt te is meg tudod nézni, hogy lejátsza-e, ehhez nem szükséges a TV...
Viszont szvsz nem nagyon fogja lejátszani...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15016) Termi16 válasza booz (#15014) üzenetére


Termi16
őstag

Problémád van? :U

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15017) Cifu válasza Termi16 (#15013) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a Samu 100Hz-ét filmnézésnél mediumon tartom általában, kisebb mozgáshibák előfordulnak, de nem zavaró, és tényleg kellemes az összhatás.
Az LG-t látni volt alkalmam, szvsz talán egy minimálisan több képhibát láttam, de szerintem ez olyan dolog, hogy ha valakit zavarnak a 100Hz-es mozgás-interpoláció megjelenítési hibái, akkor valószínűleg az LG-ével sem lesz elégedettebb.

Ezért is írtam, hogy azt válaszd, amelyik szimpatikusabb. Én személy szerint azért választottam a Samut, mert nem jön be az LG desingja, és képminőségre a Samu egy fokkal jobb. Cserébe az LG-nek nagyon jó a menüje, a távja, és jobbak a hangszórói, no meg nem tükrőződik...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15018) booz válasza Termi16 (#15016) üzenetére


booz
senior tag

csak gratuláltam azt hittem lcd-tv-t szeretnél venni nem mosogépet :R

(#15019) Cifu válasza booz (#15018) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy újabb megmondóember, érvek nélkül...
Sose fogytok ki?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15020) Termi16 válasza Cifu (#15017) üzenetére


Termi16
őstag

Hát érdekes, asszem meg kell néznem mindkettőt élőben, aztán lesz, ahogy lesz :) (Bár jártam már pár helyen, de egyelőre csak kisebb modelleket láttam.)

Ami előnye van az LG-nek, az engem pont nem érint, kivéve azt az 1"-nyi méretkülönbséget.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15021) booz válasza Cifu (#15019) üzenetére


booz
senior tag

neked is csak gratulálni tudok mindenki tudja nagyon jol ha lcd akkor két db márka sharp vagy toshiba az lg mit akar parasztvakitás amit csinálnak egyszerüen szörnyü akkor inkább samsung
lg=5éve foglalkozik lcd gyártással és nem a saját fejlesztését használja
sharp toshiba az lcd technologia szülöattya 1978-79 ota foglalkoznak az lcd-vel és ami fontos saját panel saját fejlesztés és nem PARASZTVAKITÁS téma lezárva

(#15022) ronysize_81 válasza Cifu (#15015) üzenetére


ronysize_81
csendes tag

A monitoron meg tudom nézni -minimális akadással-, viszont a gépem procija 107%-on pörög :), esetleg egy ATI HD-s videokari segítene rajta, vagy az sem számít csak a proci?

(#15023) Termi16 válasza booz (#15021) üzenetére


Termi16
őstag

Jól megmondtad a frankót, bár nem tudom hány lcd-t láttál eddig.

Az itteni topiklakók ( Cifu-val az élen...) saját tapasztalatuk alapján alkotnak véleményt, amit én többre értékelek, mint a Te vakvilágba kiabált mondataidat.

Egyéként veszek én Sharpot vagy Toshibát, ha kifizeted nekem az árának a felét.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15024) worxland válasza Breki (#15010) üzenetére


worxland
addikt

Amit beraktál, azt nevezik kiterjesztett asztalnak. :W Ha megnézed a képeket, rá is jössz (talán), hogy miért. :))

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15025) DigitXT válasza booz (#15021) üzenetére


DigitXT
félisten

Köszönjük az értékes hozzászólást. Akkor a Toshiba márkaboltos reklámoddal együtt kimoderálódhatnál picit innen.:U

(#15026) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Szoval erre senki??

D-subbal megy...

(#15027) booz válasza Termi16 (#15023) üzenetére


booz
senior tag

hogy mennyi lcd-t láttam nagyon sokat ami meg azt illeti hogy toshiba márka elötte lg-márkaboltban dolgoztam és énis csak a saját tapasztalatom mondtam el és nem a vakvilágba kiabáltam csak figyelmeztetésnek szántam mindenkinek a maga dolga mit vesz és utánna hogy vélekedik

(#15028) Termi16 válasza booz (#15027) üzenetére


Termi16
őstag

Legközelebb a stílusodon változtass kicsit, talán akkor majd akad is valaki, aki komolyan vesz.

És köszi a figyelmeztetést, én már csak ilyen hazárdírozós vagyok..

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#15029) Cifu válasza booz (#15021) üzenetére


Cifu
nagyúr

Emm... Nos, legalábbis érv szerűség...

-Miért is a Sharp meg a Toshiba? Jó minőséget nyújtanak, ezt nem is vitattam el soha. De a kérdés miként és hogyan. Amikor a Sharp TV-iben ma sincs magyar menü, addig miről beszélünk? Nekem vagy neked nem gond, de amikor egy WD1-est üzemelek be egy ismerősnél (nem tudtam lebeszélni, tetszett neki, és "Made in Japan"), majd a felesége kérdezi, hogy nem lehet-e magyarra rakni a menüt, akkor lehet utána magyarázkodni... :U ).
E téren tetszik-nem tetszik a Sony, Samsung, LG egy fényévvel a "nagy" japán gyártók előtt jár (nem lekicsinyítve a Sony-t), hiszen normális tájékoztatást adnak, amit a Sharp oldalának csak nemrég sikerült biztosítania. Szerencséjükre mind a Sharp, mint a Toshiba.hu kezd felfejlődni (a Toshibásoknak drukkolok, a Lurdy ház beli üzletük etalon kategória), de még sokat kell dolgozniuk...
-Sharp LC-42XL2E mellett volt anno az LE-40A656-osom. Az XL2E 100e Ft-vel többért annyival nyújtott többet, hogy 2"-ollal nagyobb volt, és a távja igényesebb volt szerintem, kontrasztban pedig megette a Samu a Sharpot - igaz nem túl fair egy tavalyi Sharppal összevetni. Kíváncsi vagyok az idei Sharpokra, de én személy szerint nem fogok többet fizetni csak azért, hogy ne Made in Slovakia legyen a TV-n, hanem Made in Japan...
-A technológiai fejlesztések terén nagyon ott vannak azért a Koreaiak. LED-es TV-je csak a Samunak van, plusz az LG-nek lesz idén. Nem vitás, hogy ez egy zsákutca, de mindkét gyártó kőkeményen dolgozik már az OLED TV-ken (a Samu már tavaly promózott ilyet, az LG idén kötött együttműködési szerződést a tajvani óriással, az AUO-val e téren).
-Le lehet szólni az LG-t, de én mégse tenném. Ha összehasonlítom a tavalyi és az idei LG modelleket, döbbenetes mennyire dolgoznak azon, hogy minőséget tegyenek le az asztalra. Az LG-k menüje pl. szvsz a legjobban kidolgozott, amivel eddig dolgom volt (nem mellesleg átlátható, kezelőbarát és tökéletes magyarsággal bír), a 6000-es széria hangszórói pedig szintén nagyon komolyak (mondjuk egy neves szakembert, Mark Levinsont bízták meg a munkával). Nem tudom mi alapján szólod le őket, ha a desing, akkor egyetértek, ott szerintem túl merészek voltak. De ami a tartalmat illeti, ott szerintem az LG elég komolyat tett le az asztalra.

Ha valaki extra minőséget akar, vegyen Sharpot, Toshibát, de akkor szerintem már inkább Pioneert. Tényleg nem bánja meg. De mindent összevetve, én egyenlőre maradok az LG, Sony, Samsung és a Philips vonalon. Az adott pénzért ők korrektűl nyújtják azt, amit elvárok tőlük. Ha persze azt fogom látni, hogy a Sharp vagy a Toshiba jobb minőséget nyújt, azonos vagy nem sokkal magasabb árért, akkor lehet én is megtérek. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15030) Cifu válasza Hedgehanter (#15026) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan melyik TV típus? A kézikönyve mit ír?
Elképzelhető, hogy csak VGA-n tudja a natív felbontást. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15031) booz válasza Cifu (#15029) üzenetére


booz
senior tag

csak két dolog a magyarnyelvet bármikor megmutatom neked 2 a pioneer a toshibátol veszi a panelt és nem vitatkozni akarok :W
mod: a cebiten a toshiba is bemutatta a ledes tv-it saját szememmel láttam

[ Szerkesztve ]

(#15032) Breki válasza worxland (#15024) üzenetére


Breki
veterán

Nagy tévedés :C

egyrészt a #15001-es hozzászólásban mint céloztam rá látszik hogy van beállítva: clone...
CCC-ben állítottam be

Másrészt az extended desktop így néz ki (nem saját kép)
[link]

És nálam nem ez a helyzet mindkét képernyőn ugyanaz van és nem egyikről húzom át az egeret mint szintén leírtam.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15033) Hedgehanter válasza Cifu (#15030) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nincs kezikonyv, a falon van nem tudom a tipust lenezni.. VGA-val kotve (d-sub 15)...

(#15034) Kecuhun válasza Breki (#15032) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Én már napok óta próbálom beállítani a monitort és az LCD-t és sehogy sem sikerül. (Mivel külön szobában van a gép és a TV a feleségem már hülyének néz, hogy minden nap hurcolom át a PC-t a nappaliba, és ott próbálom összehozni a dolgot.) :D
Ha clone módban vannak, akkor a monitor 1440x900, az LCD pedig 1600x1200 ír ki felbontásnak, holott a TV csak 1920x1080-at tud. :W Ha viszont csak TV-t dugom a PC-re, akkor tökéletes minden. Kezdem feladni...

[ Szerkesztve ]

(#15035) Trak


Trak
addikt

De rég írtam ide...

Problémába ütköztem:
Adott egy LG42LG6000 LCD TV és egy Geforce 7900GTO VGA, HDMI-DVI kábellel összekötve. A TV-n az egyessel jelölt HDMI helyre dugtam, ahova ajánlják is.
Már régebben is nagyon megszenvedtem egy másik TV beállításával, az végül sikerült, de most már elegem van, egyre jobban útálom az Nvidia-t :)

Sehogy sem tudom beállítani, hogy a TV-n normális képet kapjak. Hiába állítom be 1920x1080-ra, kilóg minden oldalon a kép, homályos is, néha csíkozódik, szóval nem jó, a TV menüjében semmi állítás nincs ehhez.

Most véletlenül valahogy beállítottam az 1280x1024-et (próbálgatás közben vlahogy rányomtam), és ott minden tökéletes, a színek, az élesség csak ugye ez a felbontás nem túl jó ezen a tévén.

Várom a javaslatokat...

Amúgy ha érdekel valakit a TV nagyon-nagyon jó, mindent tud amit lehet, kell. A design kicsit fura elsőre, de szerintem hamar meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15036) Cifu válasza booz (#15031) üzenetére


Cifu
nagyúr

a magyarnyelvet bármikor megmutatom neked

WD1-en? Jó lenne, merre találom?

a pioneer a toshibátol veszi a panelt

Emm... A Pioneer eddig csak plazma TV-ket gyártott tudomásom szerint (Kuro sorozat), olyat ugye a Toshibától nem nagyon, a Kuro LCD TV-k most jönnek szeptemberben, eddig úgy volt, hogy Sharp panelekkel, korábban linkelve is volt. Valamit változtattak tán?

cebiten a toshiba is bemutatta a ledes tv-it

Hmmm... Nincs esetleg kép, link vagy valami? Sehol sem találok erről semmit, pedig érdekelne nagyon! Csak annyit találtam, hogy a Toshiba Matsushita Display (TMD) LED háttérvilágítású notebook kijelzőket mutatott be... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15037) Breki válasza Kecuhun (#15034) üzenetére


Breki
veterán

Nekem is van olyan érzésem, hogy Cifu jót írt és hiába írja ki ahogy mutattam 1920x1080-nak ugyanannyi a felbuntása.

Csak az az érdekes hogy a monitoron is és a tv-n is teljesen ki van húzva a széléig ugyanaz a kép, tehát egyik helyen 4:3-as másik helyen 16:9-es.

Igazából nem teljesen értem, de nekem pontosan jó így annyi kellemetlenséggel, hogy gép indulásakor mindig a tv-n van csak először kép aztán áthúzom CCC-ben CLONE-ba a másikat és ottis lesz ugyanaz.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15038) Cifu válasza Trak (#15035) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbáld ki: TV menüje -> Opció -> Bementek Cimkéje (kézikönyv 54. old) és itt az adott HDMi bemenetet nevezd el a PC-nek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15039) Trak válasza Cifu (#15038) üzenetére


Trak
addikt

Megtettem, megjavult... eddig nagyon jó :) DE
Vízszintesen csíkozódik a kép... leginkább a képernyő felső részén, de kicsit lejjebb is van egy.
Ha az asztalon vagyok (sötét háttér), akkor kékszínűek, ha pl net, vagy pdf fehér háttérrel, akkor meg sárga színűek.

Ha még ezt is el tudod tüntetni, akkor jövök néhány sörrel :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15040) Cifu válasza Trak (#15039) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbáld ki, hogy pl. TV vagy DVD forrásról is látod-e azokat a csíkokat. Ha látod ugyanott, akkor nem a PC kapcsolatban, hanem a panelben van hiba, ekkor gari / szervíz.
Ha más forrásról nem jelentkezik a csíkozódás, akkor az opciók:
1.: Videókártya - másik DVI csatira rádugni a DVI végét a kábelnek, esetleg másik videókártyával / géppel kipróbálni.
2.: Kábel - kipróbálni egy másik kábellel.
3.: Bemenet - egy másik HDMI bemenetbe dugd be ( a cimként ne felejsd el átállítani).


Utálom a sört, keserű. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15041) uszilard válasza denes242 (#15007) üzenetére


uszilard
tag

Üdv. Hát egy "ismerősöm" nézte a sonyt a led-es samsung-al össze vetve és ő szerinte vannak problémák a színekkel is. A fekete inkább kékes szürke.

Azt hiszem várnom kell még :( Nekem olyan kellene amin nem találok hibát. Minden nap idegesítenének a hibái. Olyan kéne amin a fekete fekete és nem akadnak a mozgások és a színekkel sincsen probléma.

Mostan tvm egy kv29-ls60 ebben nincs hiba. Jó az összes európában fogható csomag rajta. Persze nem HD :D De pl a HBO-s filmek szépek rajta 5.1 es erösítővel a hang is jó ha normálisan feltolják a 6 sávot.

Köszi a Segítséget. Üdv. Szil

(#15042) Trak válasza Cifu (#15040) üzenetére


Trak
addikt

Más forrásnál nincsenek csíkok, úgyhogy biztos valami beállítás lesz, vagy maximum a kábel. De az előző 32-es tv több, mint fél évig ment ezzel a kábellel, és 1280x1024-es felbontásban ennél sincsenek csíkok. Lehet, hogy nem bírja a kábel az 1920x1080-as felbontást? :D

Nekem gyanus, h ez is valami hülye nvidia beállítás miatt lehet.
Majd kipróbálom amiket írtál, aztán meglátjuk.

Thx

Nem baj, mostanában én is rászoktam a minőségibb borokra, remélem az már jó... :D

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15043) Cifu válasza Trak (#15042) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nem zárnám ki teljesen a kábel lehetőségét, előfordult, hogy XY felbontásban semmi baja, YZ felbontásban meg nem volt jó a kép. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15044) Trak válasza Cifu (#15043) üzenetére


Trak
addikt

Ha biztos lenne, akkor azt mondom ok, amúgy is kell vennem egy HDMI-HDMI kábelt is a dvd-tv összekötéshez, de ha nem az a baj, akkor megint lesz egy újabb felesleges szar a lakásban... Mennyi bajom van :)
A kábelt hagyom utoljára, hátha megoldódik mással.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15045) Cifu válasza Trak (#15044) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jogos, én is inkább 3.-ra raknám a kábelt, először a másik két opciót próbáld ki. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15046) headhunter válasza booz (#15021) üzenetére


headhunter
addikt

"Nem oda Buda !"

2 éve írtam :

[b][i]Az 1-es Philips LCD-nél, még mindig a földön található az álam. A kép megjelenítésnél, színeknél egyszerűen nem találtam szavakat a tökéletes látványra. (1.250.000Ft)

A 2. Panasonic Plazma 165cm képátlóval a méretén kivül semmi érdemlegest nem mutatott. Színek, megjelenítés átlagos. (2.400.000Ft.)[/i][/B]

Most 2008-ban ezt a TV-t sem sokan utasítanák vissza :

Phillips 42PFL9703D/10...

Főbb jellemzők:
Full HD LCD TV, 107cm-es képátló, 30.000:1 dinamikus kontraszt,

Részletes termékleírás:
Képernyő:

Full-HD LCD televízió
Méret: 42” (107 cm) képátló
Képarány: 16:9
Felbontás: 1920 x 1080 pixeles
Dinamikus kontrasztarány: 30.000:1
Látószöüg: 176 fok
Fényerő: 500 cd/m2
Válaszidő: 2ms
17 bites RGB (2250 billió szín)
Perfect Pixel HD rendszer
Perfect Natural Motion
Tökéletes kontraszt
Tökéletes színek
Többszínű, erőteljes telítettségű kijelző
3/2 - 2/2 mozgáslebontás
3D színélesítés
Active Control + fényérzékelő
100 Hz-es Clear LCD technológia
Szaggatott vonal elnyomása
Progresszív pásztázás
1080p 24/25/30 Hz feldolgozás
1080p 50/60 Hz feldolgozás
Ambilight Spectra 3
PC hálózati kapcsolat

Tuner:
100 programhely
Teletext 1200 oldalas memóriával
1 analóg és 1 digitális DVB-T tuner

Hangrendszer:
Nicam sztereó
Grafikus hangszínszabályzó
Automatikus hangerőszint-beállítás
Virtual Dolby Digital
Teljesítmény: 2x 15W

Csatlakozók:
4db HDMI bemenet (1.3)
2db Scart csatlakozás
S-Video bemenet
Kompozit bemenet
Komponens bemenet
PC bemenet
2db Scart csatlakozó
USB csatlakozás
Fejhallgató kimenet
LAN csatlakozás

Egyéb:
VESA: 300 x 300
Méret talp nélkül (Szé x Ma x Mé mm): 1054 x 658 x 100
Méret talppal (Szé x Ma x Mé mm): 1054x 731 x 265
Súly: 27,2kg

[ Szerkesztve ]

(#15047) Digitalis válasza headhunter (#15046) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem, jelenleg a 2008-as Philipséknek van a legtutibb távja, nagyon pöpec a menüjük is. A hangja meg egyszerűen messze a legjobb. Hallgassátok meg egyszer, hát nem pite. Szolgáltatásai, csatlakozók terén is haladnak a korral. Nem mellesleg ott a plusz ambilight, és a képminőség terén is igen jók. Az viszont érdekes, hogy ebben a hónapban már a harmadik Firmware jött a 7-s,9-s sorozathoz. :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#15048) Möhe


Möhe
addikt

A televíziós pályázaton maximálisan elérhető 100 pontból az Antenna Hungária 88,509 pontot, a Digital Broadcasting pedig 83,781 pontot szerezett. A nyertes televíziós pályázó a nagyobb választékot kínáló fejlettebb technológiát, az MPEG 4-es tömörítési eljárást választotta és vetélytársánál kedvezőbb közszolgálati műsorszolgáltatási díjat ajánlott. Mindkét pályázó vállalta a mobiltelevíziózás (DVB-H) beindítását, valamint új országos kereskedelmi csatornák (Viasat3, Humor1) ingyenes elérhetővé tételét, illetve interaktív kiegészítő digitális szolgáltatások nyújtását

Most a DVB-T elég ha van a tv-ben,vagy a helyi kábelszolgáltató set-top boxot nyom a kezembe ha akarom nézni a műsort?

(#15049) Digitalis válasza Möhe (#15048) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem ha ingyenes, akkor elég kell lennie a DVB-T belső tunernek. Jelenleg is van DVB-T SD/HD mpeg4 kisérleti sugárzás, és zokszó nélkül lehet velük fogni. Jobb helyeken akár egy darab dróttal is.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#15050) foppa


foppa
tag

Helló!

Az új Pioneer vagy Sharp LCD tévékről tud már valaki valamit?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.