Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Veluk van valami tapasztala valakinek?

Weboldal cim+ar alapjan elegge megbizhatatlannak tunnek, de javitsatok ki ha tevedek. Naluk a legolcsobb a B650 amit kineztem (kb 30 000 Forinttal).

http://akciohaz.startuzlet.hu/
http://www.argep.hu/product_971319.html
:F

(#39002) ra^ven


ra^ven
senior tag

#38986 UP. :U

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#39003) einstein válasza zhagyma (#38992) üzenetére


einstein
senior tag

Igen, de a hagyományos LCD-khez képest a LEDeseknél még több hibalehetőségünk van.
A local dimming-es "led-tévéknél" előfordulhat, hogy sötét jeleneteknél a világosabb részek körül erősebb a háttérvilágítás, a fekete részeknél meg szinte ki van kapcsolva, ami észrevehető foltosodást okoz.
Az Edge-lit LED-eseknél meg többen is arra panaszkodnak, hogy erősebb a kép szélein a bevilágítás.

Valószínű előbb utóbb ezeket meg fogják oldani, de egyelőre -szerintem- indokolatlan a feláruk a hagyományoshoz képet, mert közel sem adnak annyival jobb képet. Mondjuk egy összehasonlító tesztre én is kíváncsi lennék. :)

(#39004) Rotor82 válasza guriga1234 (#39000) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nagy mágus vagy Te! ;) Köszi a választ!

(#39005) atiapa válasza khorvat (#38988) üzenetére


atiapa
tag

Hello!
Ez nem a tv hibája.
Nálam is ez a két probléma lépett fel (csík és zúgás), a probléma földhurok volt. Valószínű, hogy ha kihúzod az antennát a tv-ből (vagy settop boxból ha az van) akkor a zúgás megszűnik.
Nekem a megoldást az volt, hogy a tv-t egy védőnulla nélküli aljzatba dugtam (volt olyan hosszabítóm)
De állítólag jó megoldás a koax kábelre tenni egy izolátort. Ez galvanikusan leválasztja a kábelt. De ezt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#39007) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szerk: Rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#39008) guriga1234 válasza szabi__memo (#39006) üzenetére


guriga1234
addikt

Maximum a forgalmazását tudják betiltani. A már meglévő készülékek annyit fognak fogyasztani, mint addig. Vagyis ez csak az új készülékekre lehet igaz.

(#39009) szabi__memo válasza guriga1234 (#39008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt is irja a cikk. Egyébként meg néhány év alatt ugyis tönkremennek ezek, vagy ha nem is esetleg majd vesznek olcsón olyan (esetleg oledes) tvt ami annyira keveset fogyaszt hogy behozza az árát pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#39010) zhagyma válasza einstein (#39003) üzenetére


zhagyma
őstag

Az általad említett jelenségekkel tisztában vagyok és valóban túlárazott termékekről van szó. Mindezen jelenségekről az általam megkérdezett hivatásos "tesztelők" egybehangzóan ezt mondták: " ... homogén háttérvilágíttassal LCD esetén nem találkoztak. A 2009-s LED-s modellek ebben jobbak a többinél ... ". Nyilván a különbséget az MM-ben nem fogom felfedezni ... :)

(#39011) khorvat válasza atiapa (#39005) üzenetére


khorvat
senior tag

Koszonom mindenkinek a segitseget!

Igen megkovetem magam a hangfal az hangszoro helyesen es a belteri is STB !
Akkor ez 99,9% nem a Tv hibaja lesz csodalkoztam is volna hogy egy ilyen szuper TV egyszer csak ilyeneket kezd csinalni!

Hazamegyek tesztelek de itt is foldhurok ez szinte 100% a segitsegeitek alapjan, a galvanikus levalasztast fogom kiprobalni a kapott[link] segitsegevel!
Vmint jelzem ezt az UPC-nek mivel az o halozatuk okozza a foldhurkot nyomozzak ki ,szuntessek meg hamar fizetek erte! Adjanak ok ilyen izolatort!!!

(#39012) szabi__memo válasza zhagyma (#39010) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. Tény hogy egyik sem homogén. A kérdés tényleg az, hogy igaz e a kijelentés, hogy a led-esek jobbak ebben. Hallottam már ezt is azt is.
Volt itt teszt is ami kimutatta a led-esnél, de hogy ez most jobb vagy rosszabb mint a hagyományos....

(#39013) Csubee válasza nightshadow (#38999) üzenetére


Csubee
csendes tag

Köszönöm a választ

(#39014) guriga1234


guriga1234
addikt

A P-seknek van új fw (2006.0) :)

(#39015) Dexar007


Dexar007
veterán

Hali,
Tv vásárlás előtt állok -lassan- és még mindig nem sikerült eldöntenem h milyen legyen.
A tv a szobámban lesz , 50% konzolhasználat 30-40% HD cuccok, 10% tv adás.
Eddig úgy voltam vele hogy P42S10-es plazmát veszek,de arról kiderült h csak álló képnél tudja megjeleníteni a "full hd-t".
Ezért arról már letettem.
Aztán van még egy pár tv amiket kinéztem:
LG 42LH3000
Sony KDL40P5500 - ezt ma néztem meg a sony centrumban 159-ért adják egy ilyen tv-ért szerintem nem rossz ajánlat ..és hát azért még is csak sony
v. Samsung LE40B550

Ezek kerülhetnek szóba,vagy ha tudtok jobbat akkor szívesen meghallgatom.

Egyébként még azon vacilálok h 94-102 vagy 107cm-es legyen mert ha 94-es akkor :
LG 37LH4000 esetleg LH5000

Szóval ezek vannak,őszintén szólva a Sony felé húz a szívem, csak hát ott van még a B terv : nagyobb tv , de viszont csak LG...
és a C terv : kisebb tv nagyobb tudás,gondolok pl az LH5000-re.

Give me your cum,bull!

(#39016) Moric válasza Andras720609 (#38990) üzenetére


Moric
aktív tag

Nagy kár! :(

Mondjuk gondoltam, máskülönben nem egy azóta se megtalált fórumbejegyzés született volna róla.

(#39017) guriga1234 válasza guriga1234 (#39014) üzenetére


guriga1234
addikt

DTS-t ez sem tud, új widget nincs, nem vettem észre semmi változást (már az előzőben - 2005.0 - sem). Ez semmivel sem jobb, mint a 2004.8 volt.

(#39018) tigipuf


tigipuf
senior tag

Lehet,hogy ki lett tárgyalva, meg satöbbi hogy a samsungon miért nem teljesképernyős az 1920x1080-as felbontás ati kariról hajtva,de vesszek meg ha találom :W

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39019) SpeedR válasza tigipuf (#39018) üzenetére


SpeedR
őstag

Itt találhatod képekkel illusztrálva, hogy a catalystban mit kell állítani. (underscant 0-ra)
Ha ezzel megvagy, akkor a TV menüjében: Menü->Bemenet->Névszerkesztés és a hdmi-t amin a pc jel érkezik állítsd át PC-re, hogy éles legyen a kép.
Kb. 2 napja lett kitárgyalva.

[ Szerkesztve ]

(#39020) plokij válasza sonique (#38971) üzenetére


plokij
csendes tag

igen a 0000 jó lett :)

(#39021) stavross


stavross
tag

Kicsit off

Szeretnék a TV-m mögé valmi kék(es) színű világítást tenni. Mit szoktak erre használni? LED fénysort?

Tudtok valami jó boltot (nem webshop) BP-n ahova be lehetne menni kicsit tájékozódni?
Kerestem neten, de a boltok 98% webshop, vagy vidéki.

Köszi

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#39022) tigipuf válasza SpeedR (#39019) üzenetére


tigipuf
senior tag

oké köszi,de a ccc-ben nem jön be nekem ez az ablak,persze ,hogy nem tudom beállítani :Y ,lehet,hogy csak az angol verzióban működik,én meg az új driver mellé 1 régebbi magyar nyelvű catalystot szedtem le? :F .Köszi mégegyszer :R innen már menni fog,ha kell teljes takarítás és újratelepítés ATI fronton.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39023) anrab válasza stavross (#39021) üzenetére


anrab
addikt

[link]
hol laksz és miben akarsz tájékozott lenni?

[ Szerkesztve ]

(#39024) dabadab válasza anrab (#39023) üzenetére


dabadab
titán

Ezt a Philips lámpát egyszer néztem, de baromi drága volt (20k felett).
Ha úgyis a TV mögött lesz, akkor én simán összeforrasztanék valamit, nem egy nagy kihívás.

DRM is theft

(#39025) anrab válasza dabadab (#39024) üzenetére


anrab
addikt

sajnos megkérik az árát.
szerintem irreális. nem hiszem hogy pár darab ezresnél több lenne benne. főleg tömeg termelésben.

nem akartam ajánlani az előbb Debrecent. ott most ledes világításra cserélik a régi hagyományos karácsonyi világítást . ;)

(#39026) Csabi8507


Csabi8507
tag

[link]

Ez jó kábel szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#39027) Dexar007


Dexar007
veterán

Huhu nekem valaki? :F

Give me your cum,bull!

(#39028) Petie


Petie
veterán

üdv
na rátettem a kezem egy samsung le32b530 és nagyon örülök is neki :))
egy pixelhibát találtam eddig, bal felső sarokban.
még ismerkedem vele de nagyon szép képe van, feketéje is rendben van ahogy nézegettem eizo-s test programmal :)
vettem hozzá 5 éves teljeskörű garanciát, így jobban is érzem magam :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#39029) tigipuf válasza Csabi8507 (#39026) üzenetére


tigipuf
senior tag

Biztos jó lesz,nekem is hasonló árfekvésű 5m-es kábellel van a pc a samuval összekötve,és úgy néz ki semmi gond nincs vele,gyönyörű tiszta a kép :)
A full HD-s felbontási gondom is megoldva (amiért fentebb nyekeregtem)jól sejtettem le kellett takarítanom és újratelepítenem az ati drivert és a catalyst-ot.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39030) stavross


stavross
tag

BP = Budapesten lakom!

Valami ilyesmi világítást szeretnék, csak szerényebbet link

Ehhez keresnék boltot

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#39031) n@p@lm


n@p@lm
őstag

közérdekű közlemény hátha valakit érint:
samsung 40b650.
ugye szó volt arról hogy táp nélküli külső winyót nem hajt meg.
ez (részben) igaz. azért részben mert két usb csati van a készüléken (eddig nem is tulajdonítottam neki jelentőséget) és az egyiken feltüntetik hogy zárójelben hdd, a másikon nem.
na most én anno a feltüntetés nélkülin próbáltam ki, és azon nem ment.
most este fedeztem fel ezt a különbséget, namost kipróbáltam abban a csatiban ahol feltüntetik, csont nélkül megismerte a 320-as wd passportomat.

(#39032) Csabi8507 válasza tigipuf (#39029) üzenetére


Csabi8507
tag

Köszi!
guriga.Köszi a linket.
Én napok kérdése és megrendelem a samu B650-et nekem is atim van Hd4850.
De már lementettem a fontos variációkat amiket írtatok megoldásként. :))

(#39033) anrab válasza stavross (#39030) üzenetére


anrab
addikt

[link]
hát, itt nézz szét. pestiként nem lesz olyan nehéz találnod. inkább valami lakberendezési studiókat nézz.
na ezt nézd meg.[link]

[ Szerkesztve ]

(#39034) anrab válasza Petie (#39028) üzenetére


anrab
addikt

ha jól emlékszem a samu pixel garis!

(#39035) GazRic


GazRic
senior tag

index-es widget-et sikerült valakinek beállítania B650-re?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39036) emre33 válasza GazRic (#39035) üzenetére


emre33
addikt

index-es widget? Hogy mi? hol? :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39037) GazRic válasza emre33 (#39036) üzenetére


GazRic
senior tag

http://mediatv.samsung.hu/

Sehogy nem tudom belőni, sőt "Content Library Flash" ből se tudok semmit letölteni :(((

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#39038) Petie válasza anrab (#39034) üzenetére


Petie
veterán

igen :) és haverom adta el nekem szóval nem lesz gond. hétfőig még nyúzom a kicsikét :D

más.
műholdas digitv-s adást is nézek néha. felfigyeltem hogy adás közben elhúzza a képet. szerintem nem tv hiba, esetleg csatlakozó? próbáltam rgb-n és scarton is. de majd még megpróbálok más kábelt is.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#39039) guriga1234 válasza GazRic (#39037) üzenetére


guriga1234
addikt

Korábban sem volt fényes a samu oldala, de amióta új dizájnt kapott, azóta még szarabb lett. Korábban le lehetett tölteni Content Library tartalmat.

(#39040) guriga1234 válasza GazRic (#39037) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha megnézed az oldal forrását, ott van a link, tehát letölthető, de sima kattintással nem. Nevetséges, amit a samu művel. Eltörném a kezét annak, aki ilyen gagyi oldalt csinál.

(#39041) emre33 válasza guriga1234 (#39040) üzenetére


emre33
addikt

közzétehetnéd a müködő linket.kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39042) guriga1234 válasza emre33 (#39041) üzenetére


guriga1234
addikt

Mire gondolsz? Pontosabban: melyik linket?

(#39043) emre33 válasza guriga1234 (#39042) üzenetére


emre33
addikt

Ha megnézed az oldal forrását, ott van a link, tehát letölthető, de sima kattintással nem.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39044) guriga1234 válasza emre33 (#39043) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt hittem, hogy érthetően írtam. Megpróbálkozom megint: melyiket szeretnéd letölteni? Mert több is van.

(#39045) sparks válasza n@p@lm (#39031) üzenetére


sparks
senior tag

Én az elejétől használom egy 2.5-ös 500 gigás winyóval gond nélkül, mindig is meghajtotta. Ehhez a winyóhoz nem is lehet külön tápot adni, nincs neki olyan csatlakozása. Eddig minden eszköz, amihez csatlakoztattam simán vitte, a 40B650 is.

(#39046) tony70


tony70
tag

Sziasztok!

Olvasgatom a forumot és látom, hogy a Samsung b550-en belehet kapcsolni a szerviz meüben az mkv lejátszását usb-ről. Nekem egy Samsung 40b6000 tv-m van, ezt is alkalmassá lehet tenni az mkv fájlok lejátszására? Ha igen írjátok meg légyszives, aki már állított át, mit kell bekapcsolni a menüben? ill. kell-e firmware-t frissíteni a b7000-es modelére?
Találtam egy oldalt csak nem beszélek angolul:

http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/1082475-samsung-led-tv-firmware-change-6000-7000-possible.html

Köszi!

(#39047) Krisz_82


Krisz_82
tag

Az LCD-m Képbeállítási menüpontján belül van egy opció amiről fogalmam sincs mi lehet és mit befolyásolna ha a default-ot megválltoztatnám. A tv tipusom:LG-lh4000.Az alap képbeállítás ISF haladó2;ezen belül pedig Módszer-t ír ami alapból 2pontos-ra van állítva;változtatva rajta pedig azt írja ki 10 pontos IRE Amit ha átállítok megjelenik lejjebb két plusz menüpont: IRE-100;Fényesség-130;(ezt már nem mertem tovább el állítani plusz infó hiányában).Ha valaki tudja mi ez, és a válltoztatásával mit módosít a képen légyszives világosítson már fel, mert nekem lövésem sincs. :F Viszont érdekel... :K A segítséget előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#39048) atiapa


atiapa
tag

Külső 2.5" WD vinyó (250G) nekem is megy gond nélkül B650 tévén, a ház meg a leggagyibb külső ház. Mind a két USB-t használni kell, úgy bírja.

-----Ivy-----

(#39049) n@p@lm válasza sparks (#39045) üzenetére


n@p@lm
őstag

na, én meg véletlenül fedeztem fel :)
nem baj, jobb későn mint soha.

(#39050) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Egy Samsung 55B7000-el szemezgettem múltkor (igaz eléggé húzós az ára, de az biztos, hogy ha valaki hasonló kalibert megvesz, annak 5 évig TV lesz).

A félelmeim a következők:

- mekkora a pixelhiba valószínűsége? (ha egyet is találok... hát nem tudom mit csinálok)

- az MM-ban láttam kirakva, ment rajta egy Samu demo videó, valami renderelt animáció, amiben egy kamion vitte ki a házakba az új TV-ket. De: a kép azokon a részeken, amikor egyszerre nagy változások, mozgások voltak a framek között, beszaggatott, de elég rendesen! Ez most a TV, a blu-ray lejátszó, vagy a video tömörítés hibája lenne?

Más: várható-e 2010-ben új modell a Samutól? Mert ez a B7000 már tudja a 200Hz-et, LED háttérvilágítást, mindenféle képjavító technológiát, szóval az OLED-ig lehet-e még valahova fejlődni? Vagyis érdemes-e várnom a technológia fejlődése miatt?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.