Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) Capella válasza piposta (#26249) üzenetére


Capella
senior tag

Annak nem tudom pontosan milyen a távirányítója, de nyomogasd az i+ gombot.
W4500-nál bal felső.

(#26252) piposta válasza Capella (#26251) üzenetére


piposta
csendes tag

Nagyon köszönöm.
Másik kérdésre valaki?

(#26253) hattorihanzo válasza Andie (#26246) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Nevezd át a bemenetet PC-re

(#26254) Andie válasza hattorihanzo (#26253) üzenetére


Andie
őstag

Uh... és azt hogy? Hol? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26255) Capella válasza piposta (#26252) üzenetére


Capella
senior tag

Azt mondtad, készülsz HDMI kábellel összekötni. Akkor ki fog derülni.
Még csak azt sem mondhatom, hogy nézd meg a manualban, mert a Sony ezt a számítógépes felbontást elég hülyén írja le.
Az tény, hogy analóg D-sub bemenetről ilyen és hasonló felbontásokat enged csak. Ez lesz az RGB is nálad.
A HDMI-ről automatikusan jó szokott lenni, 1920x1080/60 Hz (1080p), a félrevezető leírások ellenére.
Próba cseresznye.

(#26256) Antik báró válasza asadasad22 (#26250) üzenetére


Antik báró
csendes tag

nálam remekül elférne..akár a hifi állványra akár falra is mehet. Mellesleg tegnap egy jó cimborám javasolta a 40A656A1F-et és azt mondja, hogy jobban megéri...már tényleg nem tudom, hogy mi éri meg jobban (ár-érték arányra gondolok)mivel tudásban nagyjából ha jól láttam egyformák...vagy mégsem

(#26257) sacaboy válasza Scoway (#26245) üzenetére


sacaboy
tag

Helló!

Digitalplaza például ilyen!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#26258) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Na végre megvettem én is a kiszemeltemet.
Lg 37LG5000
SD tv egész szép, már amennyire szép lehet UPC kábeltévén.
HD filmmel még nem volt időm tesztelni, de Xbox 1080on félelmetesen durva élményt nyújt. Még barátkozok, és tesztelem a beállításokat, utána írok egy hosszabb összefoglalást hátha hasznos lesz a jövendőbeli vásárlóknak

(#26259) tothl


tothl
addikt

Sracok akinek 40a656-ja vagy hasonloja van, mivel takaritja ?
Az enyem mar eleg poros, miota megvan nem mertem meg letorolni......mit tegyek ? :)

(#26260) Andie válasza tothl (#26259) üzenetére


Andie
őstag

Én a képcsöves tv-met is azzal a sima portörlö tollboával takaritom, javaslom az LCD-re is ezt használd, a 22''-os moncsimon bevált. Szinte alig kell hozzáérni, a finom pihék lesöprik a port.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#26261) Motaba78 válasza tothl (#26259) üzenetére


Motaba78
őstag

puha nem szöszölős törlőkendő + süritett levegő :DDD

(#26262) CosmoBacsika válasza tothl (#26259) üzenetére


CosmoBacsika
tag

enyimhez kaptam egy nagyon puha törlőkendőt
vmi hasonlot keress otthon az megteszi

(#26263) atomeromu válasza asadasad22 (#26248) üzenetére


atomeromu
csendes tag

Ok, koszonom!

(#26264) anrab


anrab
addikt

és a monitor tisztító spray-t nem ajánljátok?

(#26265) nujo


nujo
csendes tag

Sziasztok szeretnék a jövő hónapban egy lcd tv-t vásárolni de gondban vagyok. Van egy pár elképzelésem amit leírok nektek segítsetek melyik a jobb és ha ezeknél is tudtok jobbat írjatok légyszíves! Sajnos nem értek hozzá én amit tudok,hogy full HD -s legyen a többi leírás ami a tévéknél van az sajnos Kínai.Selejtet meg nem szándékozok venni! 200.000Ft körül gondolkodtam! SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!! A tévék számai:

LG42LG5000
SAMSUNG:LE40A536
LE40A550P1R
LE40A551P2R
LE40A552P3R
LE40A557P2F

(#26266) helenkari


helenkari
csendes tag

Sziasztok nekem egy kérdésem lenne
Egy LCD TV + monitor ( Hyundai L17T 17" )

Tulajdonság:

Állapot:
-Karcmentes,szép állapotban van.

Tartozék:
-Távirányító
-Kábel

Adatok :
-Képméret : 37.2x18.5x39.5 cm
-Fogyasztás (bekapcsolva) : 40 Watt
-Hangfal : Stereo

17" TFT monitor
- A-Si TFT Active Matrix
- 1280 x 1024 max. felbontás
- reakcióidő: 12 ms
- kontrasztarány: 500:1
- fényerő: 300 cd/m2
- látószög (vízsz./függ.): 150°/135°
- csatlakozók: VGA, S-video (RCA) video, antenna
- TOC99
- VESA felfüggesztés
- tömeg: 4,6 kg

Kb 1,5 éves

MIlyen szerintetek és 22000 FT-ot megér?

(#26267) iwu válasza tothl (#26259) üzenetére


iwu
addikt

hali. a dobozában van hozzá törlőkendő. (de pl a szemüvegtörlő is oké) és azt írja a manual, hogy a vizes kendővel az óramutató járásával ellentétesen, körkörösen :D:D:D esküszom :D:D:D:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#26268) Scoobyka válasza iwu (#26267) üzenetére


Scoobyka
addikt

ne adj neki rossz tanácsot...inkább semmilyet.... :((

semmikép ne használd a gyári kendőt mert az megkarcolj a kávát.... :(

(#26269) vmatyko


vmatyko
tag

tegnap megnéztük apummal az LG 42LG3000-est és baromi jó SD képe van.
a mozi effektet bekapcsolva teljesen kiszűri a lcd-ken tapasztalható
sd adás szemcsésedését.

nekem otthon samsung van (egy 32R41)
és az meg se közelíti ezt a szintet

[ Szerkesztve ]

(#26270) tothl válasza Andie (#26260) üzenetére


tothl
addikt

Szoval azt mondod az elektrosztatikus tollboa megteszi ? :)
A gyari torlokendorol egyebkent kiderult mar reg, hogy karcol, ezert nem mertem hozzanyulni..... :) Amugyis ra van irva, hogy csak a kava takaritasara jo. Sajna arra sem jo. :) Nem kell, hogy vegytiszta legyen, ezt a szep fenyes feluletet barmilyen alapos tisztitas tutira megkarcolja, eleg, ha nagyjabol jo, ugyis koszolodik mint allat... :)

(#26271) anjani182


anjani182
őstag

Hi!

Ma beneveztem egy 40A551-re :R

Tapasztalat még nincs... :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26272) hattorihanzo válasza tothl (#26270) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Philips kézikönyv:

"A TV-képernyő felületét puha, nedves ruhával
tisztítsa. Ha a vizes ronggyal való tisztítás nem
bizonyul megfelelőnek, használjon speciális LCD képernyőtisztítót."

Mindennapi portörlésre én is azt a boaszerű vacakot használom ( nem piacit, ezt abszolút beborítja, körbeveszi a puha anyag, ha merőlegesen tartod, akkor sem karcol ). tisztításra pedig egy nedves, microszálas rongyot használok. Nem karcol.

(#26273) anjani182 válasza hattorihanzo (#26272) üzenetére


anjani182
őstag

Samsung ad ilyen kendőt a Tv-khez!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26274) hamiska


hamiska
csendes tag

Ma végre átvehettem az Avplanet-től a 42LG6000-t.
SD adás meglepően jó(Digi tv).
Pixel hibát nem találtam,a menüje nagyon bejön,még csak sima dvd-vel teszteltem de már az is hihetetlen jó.
Amint lesz több infom megírom.

(#26275) anjani182 válasza hamiska (#26274) üzenetére


anjani182
őstag

És ez miben jobb, mint egy 40A656? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#26276) hattorihanzo válasza anjani182 (#26273) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Könyörgöm, egy pár hsz-t olvass vissza. :W

Mostanában kicsit ingerült vagyok, bocs

(#26277) Scoway


Scoway
csendes tag

Bigdigit!

Úgy tűnik igazad van a digitalko-val kapcsolatban. Még tegnap este írtam neki egy e-mailt amiben rákérdeztem a gyári garival kapcsolatban és még mostanáig sem írtak vissza. Tehát mindenféleképpen rajtuk keresztül megy a gari intézés. Pedig az első e-mailemre 4 óra múlva válaszoltak, a másodikra meg már eltelt 26 óra is. Hát ennyit erről.

Mindenki!

Akkor a digitalplaza gyári garit ad? Vagyis ha baj van akkor a szervíz jön ki a tv-ért?E-digital-ról mit gondoltok?

Válaszotokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#26278) hamiska válasza anjani182 (#26275) üzenetére


hamiska
csendes tag

Nem mondtam hogy jobb.
De az Lg mégis csak 42",a samu 40"és nekem nagyon zavaró a samu tükröződése.
De ez az én döntésem.

(#26279) bigdigit válasza anjani182 (#26273) üzenetére


bigdigit
addikt

lehet,hogy egy olcsóbb típushoz ad a samsung kendőt de a 46A756-hoz én bizony nem kaptam.

(#26280) bigdigit válasza Scoway (#26277) üzenetére


bigdigit
addikt

220volt korrekt üzlet.

(#26281) bigdigit válasza Andie (#26246) üzenetére


bigdigit
addikt

szépen nyomogasd a képarány választási lehetőségeket.kétlem,hogy nem találsz egy pont méretest.
a neked való jó választás:nem méretezett.ezt keresd!

(#26282) hamiska


hamiska
csendes tag

Én is kaptam kendőt az Lg-hez de valszeg nem azt fogom használni.

(#26283) fila válasza Scoway (#26277) üzenetére


fila
senior tag

A digitalplaza nekem ezt írta egy Sony tv-vel kapcsolatban:

"meghibásodás esetén a hibát üzletünknek kell jelezni és indítjuk a szervizelés folyamatát"

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26284) Scoobyka


Scoobyka
addikt

digitalplaza nekem meg gyári garanciát adot......spanomnak is....neki sony van, nekem samsung....

digitalplaza is korrekt bolt...

(#26285) fila válasza Scoobyka (#26284) üzenetére


fila
senior tag

Az, hogy adnak egy Sony, vagy egy Samsung garancialevelet lepecsételve, nem feltétlenül jelenti azt, hogy azt a magyarországi szervíz el fogja fogadni. Nyilván ha külföldről hozzák be ott adnak hozzá egy "gyári garancialevelet", amit ő oda tud neked adni lepecsételve.

Nekem egy adott típusra írt a digitalplaza, de lehet, hogy másik típusnál/márkánál más a helyzet.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26286) headhunter


headhunter
addikt

"A nagyfelbontású Plazma és LCD TV-k elterjedésével egyre nagyobb igény van a HD-s lejátszókra. Ennek ellenére a tömörített, x264-es formátumú (többnyire mkv kiterjesztésű) fájlok lejátszására képes készülékek száma igen kevés. Ezek közül az első elérhető árú lejátszót a főként winchesterekről ismert Western Digital-tól kaptuk.

A készülék dobozának kinyitása után egyből feltűnik a lejátszó és a távirányító apró mérete. Ez többek között annak is köszönhető, hogy se Blu-ray meghajtó, se belső winchester nincs beépítve. A dobozban a leírásokon kívül található még egy kompozit kábel, 2 AAA-s elem a távirányítóba, tápegység az áramellátáshoz, valamint egy talp a külső winchester függőleges elhelyezéshez. A kompozit kábel természetesen nem alkalmas a HD jel továbbítására, ezért mindenképpen szükséges egy HDMI kábel a nagyfelbontású videók megtekintéséhez."

Western Digital WD TV HD...

[ Szerkesztve ]

(#26287) Digitalis válasza headhunter (#26286) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nem tűnik rossznak, kicsit primitívebb mint a popcorn, pedig az is fapad, de a chip az egy és ugyan az. (Sigma SMP8635)
Popcorn egyik nagy előnye, hogy a chip fejlesztő cég és a sybas közös fejlesztése, és olyan szupporttal rendelkezik, amit más külső gyártók soha nem fognak kapni, és egy ilyen lejátszónál ez legalább olyan fontos, mint maga a hardver...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26288) sacaboy válasza bigdigit (#26281) üzenetére


sacaboy
tag

bitdigit! mi ujság a halott pixellel? észre szoktad venni? mik a tapasztalatok?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#26289) Scoobyka válasza fila (#26285) üzenetére


Scoobyka
addikt

a lelkes újoncok kikészítenek néha.....

long time ago.....már erről volt, szó,hogy régen tönkrement az első 656osom mert panel hibás volt és zok szó nélkül cserélték...de elöször kijött a samsungos csávó megnézte a dolgokat majd a garancialevelet és utána annyit mondott mehet a csere.....ennyi a történet...

szóval fogd fel,hogy rendes magyar garanciát adnak a digitalpalazanál....

szóval fila sarokba fordulj be és maradj csöndbe....

Bocs a stílusért,de az ilyen én íggy tudom úgy tudom dolog idegesítő miközben konkrét tapasztalatod zéró.......és csak megy a karakterpocsékolás....

és kiegészítve nem csak samsung,de sonyra is hivatalos magyar garancia megy......tehát nem típusra megy hanem márkára......

[ Szerkesztve ]

(#26290) fila válasza Scoobyka (#26289) üzenetére


fila
senior tag

Nagyon képben vagy, és úgy látom te jobban tudod milyen garanciát ad a digitalplaza, mint maga a digitalplaza...

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26291) Scoobyka válasza fila (#26290) üzenetére


Scoobyka
addikt

:W :W :W

elolvastad amit írtam?.....a digitalplaza által adott garancia levelet elfogadta a magyar samsungos képviselet is.....sonynál is rendes garancia levél van,amit amagyar szervízek elfogadnak...innentől kezdve nem értem mi a bajod.

feladom vége ...csatlakozók csak az olvasók bázisához....komentelést befejeztem ebben a témába...úgysem fogadja meg senki.

[ Szerkesztve ]

(#26292) fila válasza Scoobyka (#26291) üzenetére


fila
senior tag

Hajtod a magadét, de arra nem vagy képes, hogy felfogd amit írtam. Senior tag-tól szerintem elvárható lenne. Személyeskedsz és kritizálsz. Undorító egy stílusod van.

Csak, hogy megértds:
Nem állítom, hogy nem rendes garanciát adnak a digitalplazánál, és hogy azt nem fogadja el a magyar szerviz. Egyet állítok, amit a digitalplaza nekem e-mailben írt egy pár kérdésemre a garanciával kapcsolatban az egyik Sony modell esetében:
"meghibásodás esetén a hibát üzletünknek kell jelezni és indítjuk a szervizelés folyamatát"

A te példád is bizonyítja, hogy nem minden esetben rajtuk keresztül megy a garancia érvényesítése. Az is lehet, hogy 99%-ban nem rajtuk keresztül megy. Én ezt nem tudom. De azt állítani, hogy a szervizelésből minden esetben ki lehet/tudod hagyni a digitalplazat, azt nem szabad. Vásárlás előtt szerintem érdemes feltenni a boltnak az adott típus garanciájára vonatkozó kérdéseket. Annál is inkább, hogy a honlapjukon egy szó sem esik a garanciákról.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26293) Scoway


Scoway
csendes tag

[link]

Mit gondoltok erről a kábelről? Jó minőségű?

Válaszotokat előre is köszi

(#26294) sacaboy válasza fila (#26292) üzenetére


sacaboy
tag

Hello!

Nekem a Samsung 40a656-ra a következő választ adták a garanciával kapcsolatban a Digitalplázánál!

K: Úgy hallottam, hogy a Samsung 3 napon belül bármilyen pixelhiba esetén cseréli a készüléket, ezek a feltételek az
Önöktől vásárolt termékekre is vonatkoznak, illetve ha bármilyen meghibásodás történik, a Samsung szakszervízhez
fordulhatok garanciális igényemmel?
V: A lennt említett Samsung televízióra 3év gyártó által vállalt garancia van.
Meghibásodás esetén bármelyik lakhelyhez közeli márkaszervíznek jelezheti a hibát, vagy hivhatja a garanciajegyen feltüntetett forródrótot.
72órás csere, elektronikai-mechanikai és pixelhiba esetén minden televízióra érvényes.

K: 72 órás csere esetén hogyan történik mindez? Kihozza a futár a terméket, átveszem azonban csak utána derül ki, hogy van-e a televízión pixelhiba! Ha van rajta mi ennek a pontos menete? Mi történik, ha az árú visszaérkezése Önökhöz kívül esik a 72 órás időtartamon?

V: A termék hibáját 72 belül kell jelezni, a 72 óra a bejelentésre vonatkozik, a csere folyamata onnan indul.
Futárszolgálat átveszi Öntől, bevizsgálják és megy az új termék.

K: Tehát ez a 72 órás cseregarancia bármilyen pixelhibára is vonatkozik ha jól értem?!
Gondolom a pixelhiba egyértelmű hiba, amit a Samsung elfogad (zero tolerancia bámilyen pixelhiba esetén 72 órán belül!), és cserélik a készüléket? Szeretnék pixelhiba mentes készüléket vásárolni, és ezért fontos ez! Tudom, hogy már nem jellemző azonban néha mégis előfordul az ilyen jellegű hiba!

V: Igen, 72órán belül bármennyi kiégett pixel esetén él a cseregarancia.
Bár gyakorlati tapasztalatunk nincs ilyen problémával kapcsolatban.
Az importőr, vagy a márkaszervíz erre pontosabb felvilágosítást tud adni.
06807267864

No ennyi!

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#26295) sb válasza fila (#26292) üzenetére


sb
veterán

Nem neked címzem, hanem általánosan a garanciális témához kiegészítésként... mert úgy látom sokan rögtön megijednek, ha bolti garanciával találkoznak...

Egy dolog, hogy van-e rendes gyári garanciapapír (vagy amit elfogad a márkaszervíz) és egy másik a bolti garancia. A kettő miért ütné egymást?

A boltnak törvényi kötelezettsége van 1 év garancia adására. Ha jól tudom, akkor ezen időn belül eleve nem nagyon hajthatnának el a hivatalos márkaszervízbe, nekik kellene intézni.
(Az már magánügyük, hogy ők hogy intézik el, nyilván viszik tovább a márkaszervízbe ugyanúgy, helyetted.)
Tehát ha ilyet mond egy bolt attól még nem kell sikítva elrohanni.

A kérdés az, hogy 1 év után mi jön (már ha 1 évet vállalt a bolt és a gyári gari több lenne). Ehhez kell egy hivatalos gyári garipapír.

(#26296) Kinder


Kinder
senior tag

Hali!

Szeretném kérdezni, hogy mennyire van szükségem upc előfizetőként ( előreláthatólag sokáig az maradok, mert nincs más ) a közeljövőben mpeg4 tuneres TV-re?
Tehát ha kábeltv-én jön a cucc, akkor kell vagy nemkell?
:R

(#26297) nujo


nujo
csendes tag

Valaki nekem is segítene? :F

(#26298) Scoway válasza Kinder (#26296) üzenetére


Scoway
csendes tag

Mpeg4 tuner akkor kell ha a szabadon fogható hd adásokat akarod nézni. Ha upc maradsz (és már csak hd adások lesznek ami még egy pár év múlva lesz csak) akkor nem kell mert az adott szolgáltató fog adni egy STB.

(#26299) fila válasza sb (#26295) üzenetére


fila
senior tag

SB: Azért lehet félni a bolti garanciától, mert a bolt azért be is csukhat (véletlendül sem célzok egyik cégre sem).

Sacaboy: köszi. Ezek szerint a 40a656-ra gyári garit adnak.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#26300) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Samsung 52a656-ost... namármost az a kérdésem, hogy akinek van ilyen vagy nagyon hasonló készüléke, és jól kitapasztalta már a használatát... Full HD anyag esetén, főleg ha az PC-ről van kiküldve (kellően erősről természetesen), akkor tapasztal-e bármilyen "szaggatást"? Én még nem láttam a fent említett modellt MM-ban sem, így nehezen tudom elképzelni h simán futna a kép egy akkora felületen.
Mi a véleményetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.