Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Cifu válasza s7evcsenko (#998) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mint mondtam, én egymás mellé rakattam több készüléket, és messze ennek volt a legszebb képe.... ugyanazon jelforrásból!

Én csak a véleményemet tudom leírni. Ha te úgy találod, hogy az S samu képe szebb, vedd azt.

Vagy inkább akkor azt mond el nekem légyszi, hogy mire kell nagyon figyelni vásárlás elött!!!

Először is döntsd el, hogy mire kell neked a TV. Ha csak a TV nézésre, DVD-re, akkor arra ügyelj arra, hogy a képe szép legyen TV adásnál, illetve jó képjavító technikával rendelkezzen. Ha inkább számítógépre akarod rákötni, az 1:1 pixel mapping számít. Ha hangot is akarsz rákötni, akkor figyelj oda, hogy milyen sound bemenet van. Stb.

Utána jön az árlimit. Az adott költségbe milyen típusok jöhetnek szóba. Érdemes-e régebbi, kifutó típust venni, ha annyival olcsóbb. És a többi.

Ökölszabály: LG-k közül a régi LE2R, LC2R, LC3R, LC25R típusokat csak ha sokkal olcsóbbak, mint az újabb alternatívák, Samukból az S/R/M/F szériából a 6-ost és a 7-est ha egy mód van rá kerülni (a még korábbiakat meg pláne, még most is látni néha T szériás 5-öst). Sony-kból az U2xx0 szériát csak ha nagyon olcsón adják, stb....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1002) s7evcsenko válasza Cifu (#1001) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Amit én linkeltem az S8-as, és láttam netem 155k-ért is, sőt Samsung-outletben 120k!
Engem csak a képe érdekel!
Számítógépet monitoron használom, hangot meg a házimozim adja! :B
Persze ez nem azt jelenti, hogy valami full butított TV-t szeretnék, jó ha tud dolgokat!
Pl. nagyon örültem volna a 2tuneres PIP-nek, de rá kellett jönnöm, hogy azt nem éri meg megfizetni!
Szóval egy jó TV-t szeretnék, de olcsón! :B
:R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1003) Lacix29 válasza s7evcsenko (#1002) üzenetére


Lacix29
őstag

Akinek nem megfelelőek a Samsung színei, az utána tudja állítani (kalibrálni).
Kis munkával elfogadható eredményre lehet jutni.

(Persze pl. a Sony-knál ezt a munkát elvégzik helyetted, és azért lehet a Sony-knak alapból jobb a képe.)

(#1004) Emu válasza Cifu (#997) üzenetére


Emu
őstag

Igazad van, a mostani monitorom 48cm (19"), azt hittem nagyobb a 22"-es :W

Az a baj hogy 32"-os TV már bőven 100 felett van, az meg nekem sok :(

(#1005) Cifu válasza s7evcsenko (#1002) üzenetére


Cifu
nagyúr

Írtam. Ha tetszik az S81 képe, akkor vedd meg nyugodtan.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1006) Cifu válasza Lacix29 (#1003) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát ismerősnél eltököltünk egy darabig, amíg beállítottuk valamennyire a színeket.

Bár az is igaz, hogy tegnap véletlenül reseteltem az LG-met, és így újra be kellett állítanom... és mivel nem írtam fel, hogy milyen értékek voltak megadva, éjfélig ezzel szórakoztam, mégsem voltam megelégedve, mert mintha a zöld kissé fakó lenne, de ha több zöldet adok, akkor meg a narancsszinek lesznek élettelenek. :W

Hiába no, egy TV rendes beállítása nem babramunka. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1007) Cifu válasza Emu (#1004) üzenetére


Cifu
nagyúr

22" LCD monitort se nagyon kapsz 60-70e Ft alatt. Vársz még egy-két hónapot, gyüjtögetsz hozzá, és egy kicsivel később veszel egy jó 32"-ost, amit aztán évekig használhatsz elégedetten.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1008) Imma válasza Cifu (#1007) üzenetére


Imma
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új LCD TV-t vásárolni, de nem vagyok annyira képben mostanában. :F
Amire szeretném használni: számítógépet kötnék rá, így fontos az 1:1 pixel mapping, valamint a jó felbontás (1920*1080 (1080p-ként fut a legjobb tudomásom szerint)). Grafikázni szeretnék Pcről, játszani szeretnék rajta PS2-vel, és gépről egyaránt, szeretnék hozzá kötni videót és DVD-t is (2 db scart dugasz kell rá), esetenként az Svideó csatlakozás sem lehet hátrányos, bár később majdnem biztosan HDMI-s csatival veszek kamerát...)
Képméret: 94-116 cm között
A következőek jöhetnek szóba, kérem alaposan megfikázni a választékot, és sorrendet állítani, esetleg - ha tudtok - akkor aktuális árakat feltüntetni (valamint kiegészíteni a listát!) :) :R :R :R

philips 37pfl7662d
Lg 37lf65r
Lg 42lf65
sharp lc-42xd1e
Sony KDL-40w2000
Samsung LE-40m87
Samsung LE-40m86d
Toshiba 42x3030d

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :C :K :R

Imma

Okleveles informatikus mérnök + MCP (70-290) + ITILv3-F + ITILv3-SO

(#1009) Cifu válasza Imma (#1008) üzenetére


Cifu
nagyúr

1:1 Pixel mappingot biztos tudja gond nélkül: LG LF65-ösök, Samsung M86/M87
Valószinüleg tudja (nem vagyok benne biztos): A maradék.

A Sony W2000 kifutott széria.

Ha később PS3-at akarsz rákötni, és HD-DVD / Blu-Ray filmeket nézni rajta, akkor támogatnia kell a 24p-t. A felsorolásból ezt az LG LF65 és a Toshiba 3030 biztosan tudja, a Philips 7662-ben nem vagyok biztos, a felsroltak közül a Sharp, a Sony, a Samuk biztos nem.

A felsorolásból kimaradt a Sony KDL-40V3000, ez elvileg tuidja az 1:1 PM-et, támogatja a 24p-t, és kb. olyan árban van, mint a Sharp (~410e Ft).

Szintén kimaradt az LG 42LY95, ez belbecsben ugyanaz, mint az LF65, de jobb panel van benne (10 bites színmélység), az ára 400e Ft körül van.

Ha belefér, nagyon jó választás lehet még a Samsung LE-40F86, ez a Samu csúcsa 40"-ban, 24p támogatással.

Én személy szerint 330e Ft-ig LG 42LF65-öst, 400e Ft-ig LG 42LY95-öst vagy Sony KDL-40V3000-est, ha meg a 460e Ft belefér, akkor Samu LE-40F86-ost választanék. Bár itt már rezegne a léc, ennyiért már 46"-47" modellek is vannak a gyengébb típusokból... :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1010) malacyka válasza Cifu (#1009) üzenetére


malacyka
tag

Emberek!
Miről beszélgettek?
Ennyiből a nagy többség autót vesz..... :Y

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#1011) ham_ válasza malacyka (#1010) üzenetére


ham_
tag

vagy plazmát :D

(#1012) Márton válasza Imma (#1008) üzenetére


Márton
nagyúr

Imma: hány méterről fogod nézni? Mert úgy tudom 37-40"-es tv-t 2,5-3 méterről nézve már nem látod a full HD előnyét. Jó igaz, írtad, hogy PC, meg grafika, és ott kell a felbontás, de esetleg ilyen távolságból az is túl apró lesz nem?
Csak azért kérdem mert még én sem döntöttem el, hogy a leendő ekkora tv-m full hd-s legyen-e, én 3m-ről nézném. Ha csak nem akcióznak valami hatalmasat decemberig, akkor azt hiszem maradok a hd ready-nél.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1013) kohary válasza Cifu (#1009) üzenetére


kohary
csendes tag

Bocsánat,hogy kijavítalak,de a Samsung M86-87 egyaránt tudja a 24p-t,csak a magyar oldalon nagyon szegényes a leírás. A német Samu oldalon részletesen fejezetenként le van írva,hogy mire kpesek az egyes készülékek:

Movie-Plus (Reverse Pulldown)

Ein original Film wird mit 24 Bildern pro Sekunde aufgenommen. Da HDTV-Bildmaterial häufig von Displays eingangsseitig nur mit 50 oder 60 Hertz Bildwechselfrequenz akzeptiert wird, müssen die 24 Bilder auf 60 Bilder umgerechnet werden. Beim sogenannten 3-2-Pulldown wird deshalb der erste Filmframe dreimal dargestellt, der zweite Filmframe nur zweimal u.s.w. Dadurch entsteht ein Ruckeln (Judder), da unser Auge eine flüssige Bewegung erwartet, jedoch an einer Stelle drei mal der gleiche Filmframe gezeigt wird (siehe roter Kreis in Grafik “Herkömmlicher 3-2-Pulldown”). “Movie-Plus” erkennt 3-2-Pulldown-Bildmaterial und errechnet aus dem dritten und nachfolgenden Frame zwei interpolierte Bilder, die das Bildruckeln kompensieren. Auf diese Weise wird der typische “Judder-Effekt” deutlich reduziert (siehe rote Kreise in Grafik “De-Juddering durch Movie-Plus”).

a német nyelvű leírásból:

Full HD 1.080 Pixel/24fps kompatibel
Super Clear Panel
Movie Plus
Farbraumabdeckung PAL 127%
Betrachtungswinkel 178°/ 178°
Wide Color Enhancer
DNIe™
Movie Mode
Game Mode

Nem tudom hasznos-e a leírás,de hátha valakinek ez az info hiányzik. :) :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#1014) kispéé


kispéé
aktív tag

Egy kérdés.Az LCD-ket ugye lehet fektetve is szállítani igaz?Egyszer szállítottam egy plazmát,azt csak állítva szabad.Az LCD-vel mi a helyzet?

(#1015) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Samsung LE32R81
Samsung LE32R82
Samsung LE32R84

Ezek között mi a különbség?

"Less but better" - Dieter Rams

(#1016) ham_ válasza kispéé (#1014) üzenetére


ham_
tag

Ez új nekem. Miért csak állítva szabad a plazmát ?
(meg hát ki tudhatja hogy amig a gyárból eljut hozzád, hányan hányféleképpen szállítják :)

(#1017) kispéé válasza ham_ (#1016) üzenetére


kispéé
aktív tag

Hát nekem azt mondták állítva,meg asszem a dobozára is rá volt írva.:)
Mindegy,csak befér már egy 82-es LCD az autómba...

(#1018) gdevil


gdevil
aktív tag

Nos, végül én is LCD tulaj lettem! A delikvens pedig egy Samsung 37R82-es lett. Szerintem nagyon jó áron (210-e) jutottam hozzá, az Elektropontban. Érdekes, hogy ott is, meg a helyi Euronics-okban is max 230-ért adják. Már csak azért is,mert még mindig tele vannak a szórólapjaik az S62-es szériával 250-270(!) körüli árakon(igaz 40"-os), ami már ugye igencsak kifutott széria. A 32"-os R81,84-esek még mindig 200 körüli árakon mozognak a boltokban, de a netes oldalakon is. Úgyhogy felettébb megörültem, hogy ennyiért adják az R82-est..... :)
No de tv-ről is valamit. Fibernet kábeltévém van és nem kicsit félve vártam az "eredményt".
A tv adás viszont jobb, mint vártam. Kb 2.5 méterről nézzük (egyesek most kereszteket vetnek :)), de élvezhető. No persze, ha egy gyengébb minőségű, vagy régebbi filmet adnak, hát ott azért lehet látni borzalmas dolgokat a képen. De átlagban jó tv-zni rajta.
Mocskos sok képbeállítási lehetőség van a menüben, ez nagyon tetszik nekem. De még nem sikerült fixre belőni. Apropó, kedves Samu R8x tulajok! Aki már "belőtte" a tv-jét az megírhatná a beállításait a képhez, hátha bejön nekem is.... :R
Dvd filmet kettőt néztem meg rajta (illetve belenéztem). Az egyik a Lost 1 évadának 1 lemeze (biztonsági másolat :)) volt, hát ott már látszik az "agyontömörítés" hátránya. Bepixelesedik, mosódik rendesen. Ez CRT-n nem volt látható. Úgyhogy, aki tele van otthon DVDShrinkelt "másolatokkal", annak jönnek még meglepetések, ha LCD-re vált.... :)
A másik lemez az "Apád, anyád idejöjjön" volt, az nem tömörített, az nagyon szép bizony. Majd még ezután jön a divx asztaliról, meg néhány új film még, amire kíváncsi vagyok.
Volt még egy kis PS2 is.Ittmár látszik, hogy a PS2 felbontása kevés ide. A kép jóval elnagyoltabbnak látszik, mint crt-n.
Öszegezve eddig:

+ Szép kép, szép dizájn, fullos csatlakoztatási lehetőség (3 hdmi, 2scart, VGA, komponens, rca,svdeo,audio in-out, fülhallgató kimenet), nagyon részletes menübeállítások

- Betekintési szög! Oldalról fakul és mintha barnulna is, ez nem az igazi. Nemtudom, az alap "S" széria ettől mennyivel rosszabb (ha rosszabb), de ez bizony negatívum.
A távirányítója is elég bonyolult. Valahogy kissé túl van komplikálva. De majd megszokjuk. :)
Egyelőre ennyi. Szerintem az árát nagyon megérte. Ha van kérdés, írjatok!

(Pc-vel nem tudtam még kipróbálni).

[ Szerkesztve ]

(#1019) Rick4


Rick4
félisten

erre mit mondtok? [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1020) Cifu válasza kispéé (#1014) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elvileg LCD-t is csak állítva lehetne szállítani. Miután azonban a saját 42" LG-m doboza akkora volt, hogy állítva nem fért el sem egy pick-up hátsó ülésésén, sem a platón a platódoboz miatt, ezért kénytelen foltam fektetve elhozni. Nem lett semmi baja, de azért kicsit bennem volt a félsz, hogy mi történik, ha a panel esetleg megtörik egy nagyobb bukkanón. :)

A probléma elvileg az, hogy a panelnek ugye középen nincs alátámasztása, azért rosszul tűri a fekvést...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1021) Cifu válasza Rick4 (#1019) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt hogy egy eléggé kifutott széria, ezért is ilyen olcsó. Nézd meg, ha tetszik, és jó is arra, amire használni szeretnéd, akkor vásárold meg nyugodtan.

Ugyanakkor ha már rászán ennyit az ember egy LCD TV-re, akkor kicsivel többért egy klasszissal jobbat is kaphat. Épp előtted szóltak egy Samu 37"-os R82-esről, igaz jó 15%-al drágább... De szerintem megéri a plusz pénzt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1022) gdevil válasza Rick4 (#1019) üzenetére


gdevil
aktív tag

Igaza van Cifunak. Ha már lcd tv-t veszel, kiadsz érte 150-200k-t, akkor vegyél olyat,aminek neve is van. Szerintem ne vacakolj ezekkel a zsákbamacska márkákkal, mert később megbánod, hogy az összekuporgatott pénzed kiszórtad hirtelen valami noname-re, vagy kifutott modellre. A választás nem egyszerű, tudom. Én is hónapokig nézelődtem, utánaolvastam. Jó is legyen, de ne legyen drága sem. Nem egyszerű.

LG LC41/51
Samu R8-as széria
Philips pfl 5322, vagy 3312 (ezt most elég olcsón adják és jókat irtak róla itt)

Ezekkel nem fürödhetsz be.
Sok sikert!

(#1023) kispéé válasza gdevil (#1022) üzenetére


kispéé
aktív tag

Én úgy tudom hogy a HANNspree nem egy noname vacak:)
Ami sztem bizonytalanabb a Sungoo, pedig 5évet adnak garira a MM-ben.

(#1024) Cifu válasza kispéé (#1023) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor a kérdés úgy folytatódik, hogy kinek mi a noname. :)

Az LCD TV-knél jelen van az ACER például. Maga a cég nem kispályás, az AT-3705 MGW TV-jük pedig a maga idejében (másfél-egy év) igencsak egyedi jelenség volt, és nem nevezhető tucaterméknek (aki nem ismerné: a TV-ben egy számítógép figyelt, ez volt a MediaGateWay, egy Linux alapú rendszer, ami akár LAN hálózatra is köthető, és az ezeken lévő eszközökről lejátszhat videókat, zenéket, stb., ráadásul egy 37"-os FullHD panel figyelt benne). Ennek ellenére sem nevezhető komoly játékosnak.

Ott van a MIRAI, alig-alig ismert cég (hivatalosan nem árusítják itthon, pár szürkeimportos cég (pl. edigital) hoz be belőle külföldről), kb. két-három éves múltal, ám a háttérben a Chi-Mei Optronic van, vagyis a CMO, Tajvan második számú LCD panel gyártója áll (az első az AUO), aki amúgy a világ teljes LCD gyártásának cirka 12-15%-át adja, és paneljei megtalálhatóak a legkülönfélébb gyártók monitorjaiban, laptopjaiban és TV-iben. A MIRAI csak egy európai leányvállalat, amelyik a saját nevén árulja a CMO TV-it (a monitorjait Chi-Mei néven árulják).

Szerintem a HANNspree sem igazán nevezhető noname cégnek, de a Sungoo-t sem tartom annak. Mintapélda erre az, hogy a Sungoo-nak van magyar nyelvű weboldala, ami szép és informatív, csak persze egy deka információ sincs a cég hátteréről és múltjáról...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1025) gdevil válasza Cifu (#1024) üzenetére


gdevil
aktív tag

Hát lehet,hogy igazad van abban, hogy a Hannspree, Sungoo nem noname márkák. Főleg, mert hogy van nevük :). De én azt mondom: Ha már vesz az ember, akkor ne kísérletezzen. Válogasson az ismert márkákból, főleg ha itt tapasztalatokat is olvashat azokról. Mert azért az a Hannspree 37"-es sem véletlenül kerül 169e-be. Vagy panel, vagy elektronikai "spórolás" van bennük. Arról nem beszélve, hogy hol lehet kipróbálni, megnézni? Én még netes bolt kivételével nem láttam elektronikai boltban Hannspree-t. Ugyanez a véleményem az Orion, Daewoo, AEG tévékről is. Ezeket sem venném. Az egyik rokonunk (mellesleg szomszéd is) vett egy 26"-es Daewoo lcd-t pár hete. Borzasztó rajta a kábeltévé képe, a menüje nagyon szegényes, képjavítás nuku, még a képarányt sem lehet állítani. Orion-t is láttam a Metróban, mégpedig az új szériát. Abban van pl 2 tuneres pip is, de hiába az ilyen "extrák, ha képét nem tudtam úgy beállítani, hogy legalább hasonlítson egy mellette álló LG-hez, vagy Philipshez.
Szerintem el kell dönteni: Csak azt akarom, hogy LCD tv-m legyen, vagy azt, hogy egy élvezhető, jó LCD tv-m legyen. Ha már veszek.
Egyébként mindenki maga dönt.... :)

[ Szerkesztve ]

(#1026) Pcm


Pcm
tag

Urak!

LG 42LC2DB 42" (107cm) -es LCD Televízió:
Beépített DVB tunerrel

- XD Engine image enhancing technology
- Felbontás: WXGA (1366x768)
- Válaszidõ: 8ms(GTG)
- Beépített DVB (digitális) tuner
- SRS TruSurround XT hangrendszer
- HDMI csatlakozás HDCP-vel
- PIP
- képfelezés
- Fényerõ: 500 cd/m2
- Konrtaszt arány: 1600:1
- Látószög: 178 fokos
- 3 scart csatlakozó, 1 HDMI, komponens (Y,Pb,Pr), PC csatlakozó, Kompozit csatlakozó

ÁRA:319.990.-
AKCIÓS ÁRA: 259.990.-

--------------------------------------------------------------------------------------------

LG 42LC51 42" (107cm) -es LCD Televízió:

- HD Ready LCD televízió
- Méret: 42” (107 cm) képátló
- Képarány: 16:9
- Felbontás: 1366 x 768 pixeles
- Fényerő: 450 cd/m2
- Dinamikus konrtaszt arány: 5000:1
- Látószög: 178 fokos
- Színek 16.7 millió szín
- Válaszidő: 5ms
- XD Engine
- ACMS+
- DCTi/DCF
- Teletext 1000 oldalas memóriával
- NICAM/ A2
- XDS hangrendszer
- AVL – automatikus hangerőszabályzó
- Hangszóró: 10W+10W
- Gyerekzár
- Elalvásidőzítő
- Méret talp nélkül (Szé x Ma x Mé mm): 1033,4 x 686,8 x 88,5
- Súly: 31,4 kg
Csatlakozók:
- 2 db HDMI bemenet
- 1 db DVI bemenet
- 2 db Scart csatlakozó
- S-Video bemenet
- PC bemenet
- Komponens bemenet

ÁRA:279.990.-
AKCIÓS ÁRA: 249.990.-

-----------------------------------------------------------------------------------------

LG 42LC46 42" (107cm) -es LCD Televízió:
Beépített DVB tunerrel

- HD Ready LCD televízió
- Méret: 42” (107 cm) képátló
- Képarány: 16:9
- Felbontás: 1366 x 768 pixeles
- Fényerő: 450 cd/m2
- Dinamikus konrtaszt arány: 5000:1
- Látószög: 178 fokos
- Színek 16.7 millió szín
- Válaszidő: 5ms
- Beépített DVB ( digitális ) tuner
- XD Engine
- ACMS+
- DCTi/DCF
- Teletext 1000 oldalas memóriával
- NICAM/ A2
- XDS hangrendszer
- AVL – automatikus hangerőszabályzó
- Hangszóró: 10W+10W
- Gyerekzár
- Elalvásidőzítő
Csatlakozók:
- 2 db HDMI bemenet
- 1 db DVI bemenet
- 2 db Scart csatlakozó
- Digitális Optikai kimenet (5.1 Házimozi Rendszer )
- S-Video bemenet
- PC bemenet
- Komponens bemenet

A termék gyári oldala: Klikk ide!

ÁRA:319.990.-
AKCIÓS ÁRA: 259.990.-

----------------------------------------------------------------------------------------

LG 42LB1DB 42" (107cm) -es LCD Televízió:
Beépített DVB tunerrel

- XD Engine image enhancing technology
- Felbontás: WXGA (1366x768)
- Válaszidõ: 8ms(GTG)
- Beépített DVB (digitális) tuner
- SRS TruSurround XT hangrendszer
- HDMI csatlakozás HDCP-vel
- PIP,POP, két tuneres kép a képben
- Fényerõ: 500 cd/m2
- Konrtaszt arány: 1600:1
- Látószög: 178 fokos
- 3 scart csatlakozó, 1 HDMI, komponens (Y,Pb,Pr), PC csatlakozó, DVI csatlakozó, S-video csatlakozó, Kompozit csatlakozó

ÁRA:319.990.-
AKCIÓS ÁRA: 259.990.-

---------------------------------------------------------------------------------

LG 42PC1R 42"-os (106cm) plazma TV

- Kontrasztarány: 10000:1
- Csúcs fényero : 1200Cd/m2
- Felbontás: 1024 x 768
- XD Engine képjavító technológia
- DCDi, DLTI,DCTI
- Beégés elleni védelem
- PIP (dupla ablak)
- Film Filter
- Hangzás: 2x15 W, Surround Max, AVL
- Csatlakozások:2 x HDMI, RS-232, RGB bemenet, PC Audio bemenet, IR Jack, AV be, 2 SCART, Komponens
- Clear Filter: Javított képminség a Film Filter használatával
A színek tisztaságának javulása, a kontrasztarány 20%-os és a fényero 5%-os növekedése.
A Film Filter optikailag össze van kapcsolódva a plazmaüveggel, kiküszöbölve minden
más plazmatévék esetében megfigyelheto légrést a plazmaüveg és a szüro között. Ez fényesebb és élesebb képet eredményez.
A légrés kiküszöbölésének következtében a fényvisszaverodés a minimumra csökkent, így nem lép fel a kép tükrözodése (kettos-képjelenség), és javul a fókusz.
180°-os tökéletes rálátási szög

- Teleltext Teletext 1500 odal
- Kikapcsolás idozíto
- Bekapcsolás idozíto
- Elalvás kapcsoló
- Méret állvány talp (Szé x Ma x Mé mm): 1129 x 695 x 98,5
- Méret talppal (Szé x Ma x Mé mm): 1129 x 748,5 x 380
- Súly (talppal): 30 kg

Ára: 299.990.-
AKCIÓS ÁRA: 219.990.-
------------------------------------------------------------------------------------------

LG 42PC1D 42"-os (106cm) plazma TV:

- HD Ready plazma televízió
- Méret: 42” (107 cm) képátló
- Képarány: 16:9
- Felbontás: 1024 x 768 pixeles
- Kontrasztarány: 10000:1
- Fényero: 1200 cd/m2
- XD Engine – 3D digitális fésuszurés
- 10 bites jelfeldolgozás
- DCDi
- 1 tuneres PIP
- Teletext 1500 oldalas memóriával
- Beépített analóg és DVB-T tuner
- NICAM/ A2
- SRS surround
- Automatikus hangeroszabályzás
- Magas/Mély hangszabályzás
- Hangszóró: 15W+15W
Csatlakozók:
- HDMI bemenet
- PC bemenet D-Sub15
- 3db Scart csatlakozás
- AV bemenet
- S-Video bemenet
- Komponens bemenet
Egyéb:
Kikapcsolás idozíto
Bekapcsolás idozíto
Elalvás kapcsoló
Méret állvány nélkül (Szé x Ma x Mé mm): 1129 x 695 x 98,5
Méret állvánnyal (Szé x Ma x Mé mm): 1129 x 748,5 x 380
Súly (állvány nélkül): 30 kg

Ára: 299.990.-
AKCIÓS ÁRA: 219.990.-
--------------------------------------------------------------------------------------------------

LG 42PX5D 42"-os (106cm) plazma TV:

- Felbontás: 1024 x 768
- 106 cm képátló
- Fényero: 1000 cd/m2
- Kontraszt arány: 5000:1
- Beépített DVB (digitális ) tuner
- XD Engine
- HD Ready
- DCDi By Faroudjs
- PIP - kép a képben (rugalmas méret és pozícióállítás - akár áttetszo megjelenés is)
- Beégés elleni védelem
- Inteligens szem (automatikus fényeroszabályozás)
- X Studio (2 memóriakártya foglalat 8 féle kártyához - mp3, jpg lejátszás
- 2x15W
- AVL (automata hangeroszabályozás)
- SRS (térhatású hangzás)
- BBE
- RS-232C, RGB be, PC Audion be,
- IR Jack, AV be (2), S-Video be (2),
- Scart (3), Component be, HDMI
- Javított zajcsökkentés
- Digitális fésuszuro
- NTSC / PAL / SECAM,
- Elalvásidozíto
- Teleltext : 1500 page
- Gyermekzár
- Méretek (sz x ma x mé) / (mm) : 1252 x 653.5 x 99
- Tömeg (kg) : 34.6

A termék gyári oldala: Klikk ide!

Ára: 299.990.-
AKCIÓS ÁRA: 199.990.-

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ezek közül melyik a legjobb választás?
Alapban hagyományos DVD/DivX, kábelTV a felhasználási cél. Nem tervezek HD-s forrás beszerzést, sem számítógép csatlakoztatást..
Lehet, hogy a kábelTV-t lecserélem ugyanannál a szolgáltatónál digitális szolgáltatásra.
Köszönöm a véleményeket, tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#1027) YxVs válasza Pcm (#1026) üzenetére


YxVs
senior tag

Ezeket hol lehet kapni ennyiért?

(#1028) Pcm válasza YxVs (#1027) üzenetére


Pcm
tag

http://www.grx.hu/

(#1029) Cifu válasza Pcm (#1026) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az adott célra szerintem a plazmák közül érdemes választani (a PC1-esek inkább).

Viszont nem sokkal lentebb írtunk a 16:9-es Tv-ken való 4:3-as TV adással kapcsolatosan. Olvasd át szerintem.

Végső széljegyzet: nem kívánom rontani a vásárlással kapcsolatos terveidet, de a webboltokban ezeket a modelleket, vagy éppenséggel már újabbakat is kaphatsz. A GRX ugyebár vagy kiálított modelleket, vagy szépséghibás cuccokat, vagy visszavitt termékeket árul.

A PC1R plazmát újonan egy tizessel drágábban, az utódját, a PC51-est pedig olcsóbban is megkaphatod viszont... Lásd még.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1030) Naota válasza Pcm (#1026) üzenetére


Naota
tag

Nézd meg a Pana PV70-eseket (meg lefelé a 7-eseket, felfelé pedig a 700-asokat) és a Samsung Q9-eseket (itt pedig a C-sek a kistesók). Ezek mind jó cuccok a mostani generációból. Ha szorít a büdzsé, akkor LG PC5, de azok láthatóan gyengébbek.

(#1031) Cifu válasza Naota (#1030) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak óvatosan írom ne, de a PV70-eknél egy kicsit nem árt vigyázni. Az AVX fórumán Rea4 berakott képeket panelhibás PV70-esekről. Állítólag már 5 ilyet látott, ami azért szép kis teljesítmény (nem kell ebből persze komoly következményeket levonni, de mindenestre nem árt tudni róla...).

Plazma topix @ AVX.hu

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1032) Naota válasza Cifu (#1031) üzenetére


Naota
tag

Igen, olvasom őket is. Ilyen kis mintán ez egyelőre inkább érdekesség, később lehet majd csak levonni a következtetéseket. De valóban volt már ilyenre példa. Ettől függetlenül a képük nagyon jó.

Egyébként ettől teljesen függetlenül én a Samsung Q9-eseket preferálnám, ha most vennék.

Na off vége, ez LCD topic.

[ Szerkesztve ]

(#1033) VW


VW
aktív tag

üdv all.
kérdésem ,hogy egy 1366x768p felbontású lcd tv az már automatikusan HD ready? Vagy ez nem így működik? (sajna nem értek hozzá)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#1034) Pcm válasza VW (#1033) üzenetére


Pcm
tag

Köszönöm mindenkinek!
Szétnézek az AVPlanetben.

(#1035) Cifu válasza VW (#1033) üzenetére


Cifu
nagyúr

A nickem alatt van egy link a logout írásomra, abban pár alap dolog le van tisztázva.

Amúgy a HD Ready cimke azokra a TV-kre kerülhet fel, amelyik fizikálisan képes legalább 720 sor megjelenítésére (az oszlopok száma nincs meghatározva, így lehetnek HD Ready-k az 1024x768-as plazmák), és képes feldolgozni a 720p, valamint az 1080i képjeleket.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1036) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ( nem tudom kihámozni), hogy milyen árkategóriától indulnak a 100Hz LCD TV-k? Ugye a 100Hz az utánhúzásthivatott megszüntetni ha jók az infóim. Gondolom ezek a TV-k drágábbak mint az 50-60HZ-sek vajon érdemes ez végett többet kiadni érte??
Le szeretném cserélni a régi TV-met ezzel szemezgetek Samu LE32S62BX ez jó választás lenne csak TV nézésre + filmre? vagy 150-160K kategóriában van jobb?

Válaszokat köszönöm!

Nem vagyok tulzottan járatos a témában.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1037) tothbe válasza flegos (#1036) üzenetére


tothbe
addikt

Legalább 70-es szériát nézz, ne 60-ast. De a 80-as még jobb lenne, mondjuk az meg árban több már. Meg nézz körül LG-ben is, hogy mit kapsz ezért a pénzért.

By(e) Tothbe

(#1038) flegos


flegos
senior tag

Még az is érdekelne, hogy a szélesvásznú filmeknél ugye a hagyományos TV-knél van fekete csik alul felül ez az LCD TVk-nél is megmarad vagy teljes képernyös lesz a film :U

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1039) ham_ válasza flegos (#1038) üzenetére


ham_
tag

Értelemszerűen a 16:9 képarányú filmek kitöltik a képernyőt, de sok filmnek 2.25:1 vagy akörüli a képaránya, így azoknál lesz fekete csík.

(#1040) Emu


Emu
őstag

Nem egészen ide tartozik, de mennyivel jobb egy LCD tv egy Slim Flat képcsöves tv-nél?
Monitornál tudom, mert volt crt-m és látható volt a különbség mikor tft-re váltottam, de ez a különbség mondjuk látszik 3m-ről mikor ágyból nézem?

(#1041) Naota válasza Emu (#1040) üzenetére


Naota
tag

Képzeld el a legrosszabb CRT-t, amit csak tudsz, sikító eltérítőtekercsekkel és ennek ellenére borzalmas geometriával. Ha megvolt, akkor helyben vagy, az a slim. :D

(#1042) lúzer


lúzer
veterán

32"-ban mi most a csúcs?
Vagy mondjuk egy kicsit alatta?

Márkasorrendnek ez jó?
Sony, Pana, Samsung, LG?

Az az igazság, hogy új tv-t kéne vennem, de ahányszor elmegyek boltba, mindig pofáraesek a "képminőség"-et nézve.
Dvd-ről még oké, főleg rajzfilm, de tv-adás, pff.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1043) deicide válasza Cifu (#1024) üzenetére


deicide
veterán

A mirai-t árusitják hivatalosan, a TILD hozza be, és pl mi is (mycom) forgalmazzuk.:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1044) malacyka


malacyka
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne a Samsung LE32T51BX hol foglal helyet a képzeletbeli palettán???
Csak azért mert most alkalmi vétel lenne, az egyik nagyáruházból szólt a cimbi, hogy vmi vita volt a szállítóval ezért a készleten maradt Samukat kiárusítják. Ez a darab konkrétan 130K lenne. Nos???

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#1045) lúzer válasza Pcm (#1028) üzenetére


lúzer
veterán

ez tényleg egész jó, pl. a sony lényegesen olcsóbb mint a márkaboltban

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1046) Cifu válasza lúzer (#1042) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs olyan, hogy "csúcs". Egy Sony KDL-32D3000-es nagyon jó és szép... de az ára is olyan. A Samsung középszinten helyezkedik el az R8x szériával, a Sony a P3000 és S3000 szériával, az LG az LC41/51 szériával, a Panasonic pedig az LE/LX szériával. Az alsóház meg a Samsung S8x széria, Sony U3000 széria.

Ha TV-t akarsz nézni, akkor egy D3000-es Sony nagyon jó vétel... de annyiért már 40"-os középkategóriásat veszel Samsungból, vagy LG-ből FullHD-sat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1047) lúzer válasza Cifu (#1046) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz!
A sony 32P3000-el szemezgetek, arany középút talán.

Egyébként mennyire megbízható egy tv széria?
Arra gondolok, hogy megnézem a helyi boltban és ha tetszik megveszem, ott viszont 20k-val drágább és inkább megrendelem neten, ugyanarra számíthatok vagy nagy a szórás?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1048) lúzer válasza Cifu (#1046) üzenetére


lúzer
veterán

láttál már D és pl. P sorozatú sonyt?
Tényleg van akkora különbség minőségben mint árban?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1049) Cifu válasza deicide (#1043) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez újdonság. :)

Anno tavasszal még csak kerestem egy jó FullHD TV-t, olcsón, és a Mirai TV-je nagyon tetszett. Csakhogy a skandináv fórumokban azt olvastam, hogy az 1:1 Pixel Mappingot csak firmware frissités után tudja rendesen, ellenkező esetben 1920x1080-as felbontásban homályos a képe DVI-HDMI-vel. Mivel nem találtam információt arról, hogy van-e itthon szakszervíz, letettem a Mirai TV-ről, mivel frimware frissitésre nem láttam esélyt (házilag nem igazán elvégezhető... :S).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1050) malacyka


malacyka
tag

Most nézem, hogy a Samu amit fentebb írtam vmi őskövület lehet. Szinte sehol nem találom, egyedül a Samu outletben van 90K-ért....Viszont a Plazma-lcd diszkont nevű bolt honlapján 199-ért van fönt....Ezek vagy nem frissítettek, vagy azt hiszik tollas az emberek háta.
Akkor marad egyelőre a Philips 5322 mint első számú kiszemelt. :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.