Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) snipr válasza Źşë' (#34999) üzenetére


snipr
aktív tag

Ahhh hol van az még... kozelebbi a polarizált, egymásra vetitett bizbaz, amit mostansag mozikban egyre tobbet látni, de még az is olyan dolog szerintem is, amire nincs ertelme otthoni szegmensbe kolteni a kovetkezo evben sem...

(#35002) guriga1234 válasza Źşë' (#34999) üzenetére


guriga1234
addikt

Arra aztán várhatsz! Talán sosem lesz olyan. De a közeljövőben biztosan nem.

(#35003) guriga1234 válasza snipr (#35001) üzenetére


guriga1234
addikt

Az LCD eleve polarizált képet ad (egy Polaroid szemüveggel leellenőrizhető). Elvileg megoldható lenne LCD technikával, de ahhoz a legegyszerűbb eljárás az lenne, hogy a képpontok számát megdupláznák, és az egymás mellett lévő képpontok polarizációja 90 fokkal el lenne tolva, így egy megfelelő polárszemüveggel (ahol a két lencse polarizációja szintén 90 fokkal el van tolva), simán megoldható a dolog, és így egyidőben érkezik mindkét szemedbe a kép. Ebben az esetben a fejedet nem szabad oldalra mozgatni. Ehhez persze új gyártósorok kellenek, ami nem kevés pénz.
Ha aktív a szemüveg, vagyis hol az egyik, hol a másik szemedbe érkezik kép, akkor nem kell képpontokat duplázni, mozgathatod a fejedet is, de 2x-es képfrissítés kell. Ez egy idő után állítólag fárasztó. Ilyen megoldást nagyon régen láttam az IBM-nél, és csak rövid ideig (kb. 5 perc), addig nem volt fárasztó. Amikor levettem a szemüveget, utána kellett egy kis idő, amíg normálisan láttam megint.

Moziban azért nem probléma a dolog, mert ott egymásra van vetítve a kétféleképpen polarizált kép, és ezt a sima passzív szemüveg szét tudja bontani.

(#35004) snipr válasza guriga1234 (#35003) üzenetére


snipr
aktív tag

Monitorbol már van egy két 120 Hz-es peldany most is piacon... gondolom joreszt a leendo 3d jatszasi lehetoseget szem elott tartva vesz valaki ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#35005) -zaki- válasza snipr (#34996) üzenetére


-zaki-
tag

WD TV-t ismered? Huszonxezerért lejátszik szinte minden formátumot felirattal együtt. A TV-k a hangot amúgy is csak stereoban játsszák le, hiába van rajtuk optikai/digitális kimenet, azon sem adják ki az 5.1-et.

(#35006) Źşë' válasza guriga1234 (#35002) üzenetére


Źşë'
addikt

haha azt az optimizmust =) napokban olvastam pl h japók megcsinálták az érinthető hologrammot... működik, kezdetleges stádiumban de müxik! ezek után a tv... sztem nem kell rá várni sokat, bár ha bevárják a ledes tvket éppúgy mint anno a plazmát és az lcdt... mert van benne pénz akkor nem csodálkoznék rajta.. míg kisajtolnak belőle minden egyes zsetont..

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#35007) snipr válasza -zaki- (#35005) üzenetére


snipr
aktív tag

Nem ismertem... nem rossz otlet, de azert boki a csorom, hogy még erre is kolteni kéne, amikor csak egy tetves lejatszot kellett volna megirni picit tobb feature-el a tv-be :( ... de köszi a tippet, elgondolkodom ezen is!

(#35008) Mozso26


Mozso26
senior tag

Az uj Lg.Véleményetek?

(#35009) snipr válasza Mozso26 (#35008) üzenetére


snipr
aktív tag

Hoppa, ez is befér a szekrenyembe :))

Pofás... utananezek picit :C

(#35010) guriga1234 válasza -zaki- (#35005) üzenetére


guriga1234
addikt

Az enyém akkor miért adja ki optikain az 5.1-et? Bizonyára nem ismertek téged a Samunál, és nem tudták, hogy nem kéne kiadniuk :))

(#35011) Windex válasza AMATŐR (#34981) üzenetére


Windex
tag

Akkor már van vele tapasztalat, értem. Lenne már meg rá a pénz, aztán meg is venném. Fura váltás lesz a 19"-es monitor után. :)

(#35012) sb válasza VGYke (#34978) üzenetére


sb
veterán

Ez a W és P mit jelent pontosan? Felvilágosítana valaki?

(#35013) sb válasza -zaki- (#35005) üzenetére


sb
veterán

Ez biztos, hogy nem adják ki?
Szerintem ha 5.1 hang van a lejátszott filmben (vagy 5.1 hanggal jön a DVB-T adás) akkor simán kiteszik egy az egyben az audio stream-et a digitális kimenetre.

Erre enged következtetni a Samsung kézikönyv is, ami azt írja, hogy DVB-T-n 5.1 a digitális hangkimenet, ha HDMI-n kapott jelről van szó (a TV-be azon keresztül megy a jel mondjuk egy külső lejátszóból) akkor meg sztereo. Ilyenkor a Külső lejátszót kell az erősítőre kötni és akkor megint van 5.1. (Pár egy sima továbbítás akkor is lehetne benne).

(#35014) Drag77 válasza guriga1234 (#34998) üzenetére


Drag77
senior tag

Elötte mint esetleg olvashatad is szívtam, hogy nem tudtam felteni a magyar samu oldalról letöltött firmwaret csak a német oldalrol leszedetett, most meg a tvn már a 2004 es van fent amit nem fogadott el a tv edig.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#35015) Drag77 válasza sb (#35012) üzenetére


Drag77
senior tag

SAMU B650 tipus jelzések magyarázata [link]

Samu b650 service köny [link]

üdv drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#35016) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van valami lényeges különbség a Philips 37PFL 8404,8684,8694 között?Én nem nagyon találtam.

(#35017) Yany válasza vlaho (#34994) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a linket, nagyon jó volt. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35018) hdmi


hdmi
tag

Akit érdekel, itt vannak különböző tv márkák HD trailer anyagai: [link]

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#35019) VGYke


VGYke
addikt

Philips tulajoktól szeretném kérdezni, hogy a Philips 9000-es tévéknek a Samu B650-hez viszonyítva milyen a média lejátszó képessége (több / kevesebb formátum, mi van a feliratokkal, mkv-dts lejátszással) és bár ez nem annyira lényeges, milyen a NET-TV szolgáltatása?
Max. ennyi infót találtam a fentiekről: Lejátszási formátumok: MP3, WMA 2––9.2 verzió, Diafájlok (.alb), JPEG állóképek, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1
NetTV: A Net TV szolgáltatásválasztéka az országtól és a használati feltételektől függ. :Y

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35020) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Mik a vélemények ezekről a samu LCD tv-kről és az SL-ről?
LE32B450
LE32A568
LE32B530
SCHAUB LORENZ (LT32-310DSB)

Melyiket érdemes megvenni? Ezeknek milyen a kijelzője: fényes vagy matt? Illetve mennyire lehetnek megbízhatók? Csak TV-ként funkcionálna.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#35021) anrab válasza pinnacle (#35016) üzenetére


anrab
addikt

van.
pl.: a kép megjelenítés
HD Natural Motion a 84-es széria,
Perfect Natural Motion a 86-os.

(#35022) VGYke


VGYke
addikt

Itt említett 2009-2010 EISA díjas Philips 46PFL9704H TV-t (ami nem rossz: 224 szegmensbe szervezett 2016db LED, beépített Wifi ami sajnos csak g-s, 200Hz, stb), Székesfehérvárott gyártják!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35023) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok TV Guruk!

A segítségeteket szeretném kérni (mint itt sokan mások), hogy milyen LCD TV-t vegyek. Visszaolvasgattam meg elolvastam a Cifu blogját, de még mindig nem tudok választani.

Innen vásárolnék! - ahogy nézegettem elég jó áraik vannak

Szóval egy 82cm-es FullHD-s TV kellene, az alábbi linkről, max 140-ig.
Van HTPC-m, azzal használnám játékra, netezésre és természetesen HD videók lejátszására is.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! :R

(#35024) VGYke válasza VGYke (#35022) üzenetére


VGYke
addikt

Van itt valaki Fehérvárról? Milyen magas a gyár körüli kerítés? :))

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35025) maross válasza Cifu (#15358) üzenetére


maross
veterán

"A Sony-k lennének alaphangon jó, nevezetesen a W4000. De az VGA-n csak 1360x768-at tud max."

öö ezt nem teljesen ertem, eddig abban a kellemes tudatban eltem hogy barmelyiket rateszem a gepemre, beallithatom a tv max felbontasat. a sony kdl 46 w 4000 es a sharp lc 52 dh 65 kozott filozok jelenleg. ezek szerint a fullhds szamitogepes kepet elfelejthetem?

szerk (remelem ez valami sima hd w4000-re vonatkozik, ha letezik olyan).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#35026) -zaki- válasza sb (#35013) üzenetére


-zaki-
tag

sorry, akkor lehet, hogy csak a Philips nem adja ki.. annyira nem mentem bele, mert úgyis össze van kötve a géppel..

(#35027) pinnacle válasza anrab (#35021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Van jobb ajánlatod a 37PFL8694H/12-nél 300k alatt?Gondolom ez nem "hivatalos" Philips termék, garancia csak kereskedői?Ez nem is lenne probléma, csak nem tudom, mivel nem sokan árulják, lesznek-e még 1 év múlva?Most egy Panasonic 37G10E-m van, az a gond, hogy a TV adások többsége, nagyon zajos, sőt néha homályos (mintha nem találná a kamera a fókuszt), pedig HDMI-s UPC előfizetésem van.Olvastam, hogy a Philips nagyon jó SD adás megjelenítésben, csak attól tartok, hogy ne nagyon "mossa" el a képet.42PFL9664H/12-n láttam demó filmet, ázsiai embereket, nem volt valami szép, remélhetőleg csak rossz beállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35028) tuso válasza maross (#35025) üzenetére


tuso
tag

DVI-HDMI kábel, megfelelő videókártya a pc-ben és ennyi. Akár nézheted full HD-ban is. :K

(#35029) Brekecs válasza VGYke (#35019) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !

Nekem a kisebb testvére van Philips 42pfl9664H típus, de csak jókat tudok mondani róla.Igaz Blu-ray lejátszóm nincs így azzal még nem láttam mit tud ! A dvd lejátszóm felskálázza a jelet 1080p-re, hááát meg vagyok vele elégedve ! A tv-adást a beltérim szintén felskálázza 1080p -re egy gyengébb dvd minőségnek felel meg ( előtte egy Thomson 82 cm 100hz tv-t néztem de attól jobb, élesebb a kép ). A NET-TV szolgáltatást nem nagyon néztem, de vezeték nélküli routerrel nagyon szépen össze dolgozik Dvd-t, xvid-et, zenét,képet akadás mentesen lejátszik igaz a router N-típusú ! Szóval nem bántam meg hogy emellett a tv mellett döntöttem, aki ezen hezitál nyugodtan belevághat a vásárlásba de előtte élőben valahol nézze meg !!!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35030) hdmi válasza maross (#35025) üzenetére


hdmi
tag

Itt van Cifu tesztje a W4000-ről: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#35031) anrab válasza pinnacle (#35027) üzenetére


anrab
addikt

én a digital-ko-tól rendeltem. 2 év gari és ők intézik a javítást sajnos. de ez majdnem mindegyik netes áruházzal így van.
a képet egyáltalán nem mossa. nincsenek egyszínű piros fejek és nem homályos. /tudom mire gondoltál/
ajánlani nem tudok helyette. mellé nem nyúlsz az biztos.
amit láttál azt meg felejtsd el.

(#35032) snipr válasza pinnacle (#35027) üzenetére


snipr
aktív tag

Szia!

Itt a PH aprohirdetesei kozt is talasz ujat (bontatlan doboz, mo gar) 200-ba...

[ Szerkesztve ]

(#35033) anrab válasza Brekecs (#35029) üzenetére


anrab
addikt

a philips tv is felskáláz nem pedig összemossa a pixeleket, azért olyan jó az SD adás is rajta.
van hogy átkapcsolok SD-re mert azt a tv jobban jeleníti meg mintha a digitálist nézném.
de hát ezt küldik!

[ Szerkesztve ]

(#35034) anrab válasza Brekecs (#35029) üzenetére


anrab
addikt

Philips 42pfl9664H
ez nem kissebb tesó hanem még fejlettebb elektronika!

(#35035) dh66e válasza maross (#35025) üzenetére


dh66e
veterán

52DH65 az már döfi,főleg az én 37-emhez képest.

(#35036) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi anrab, snipr!Sajnos nem tudom megnézni élőben, kiváncsi lennék, hogy lehet összehozni a zajmentességet az éles képpel.Egyébként nem rossz a Pana, a PixPerAn-ban a kisautó és a szöveg is élesebb, mint a monitoron.A látószög, szinek is jók, az IPS panelnek köszönhetően (a Philipsnek milyen van?), viszont nem lehet 2,5 méternél közelebbről nézni.Pl. a studió felvételek (Jósíp Barát)nagyon jók, a külső kamerás képek is, de a mai parlamenti élő adás, tiszta homály volt(lehet, hogy a képviselők miatt).M1 híradó nem éles, Tv2,RTL,HírTV,ECHO szinte tökéletes.A Heti hetes éles volt, de amikor régebbi felvételt mutattak, az homályos volt.Valószinüleg az lehet, hogy a gyengébb jellel nem tud mit kezdeni.A zajt még megértem, de az élettelenséget már nem.

Az apróhirdetés, gyári garancia, nem tudom, hogy lehet. :F

(#35037) anrab válasza pinnacle (#35036) üzenetére


anrab
addikt

nincs képzaj. se SD se digitális adásnál. SD-nél ha közelről megnézed akkor látod a kiegészítést a pixeleknél. /ha jól fogalmaztam/ de minden a kapottt jeltől függ. nálunk a digikábel egész jó. egyébként a HD csatornák analógban is nagyon szépek. ennek kellene lennie az etalonnak SD adás terén. jó lenne ha a többi csatorna is ilyen technikával sugározna.

(#35038) johnny82 válasza anrab (#35037) üzenetére


johnny82
őstag

Philips a 24p-s filmet hogyan jeleníti meg? Lehet tapasztalni valami eltérőt a real 24p-től? 5604H-ra gondolok konkrétan.

(#35039) Brekecs válasza anrab (#35034) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen igen de én ehez képest gondoltam hogy kissebb Philips 46PFL9704H ! :)

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35040) VGYke válasza anrab (#35034) üzenetére


VGYke
addikt

Amivel én most szemezek a Samu B mellett, az a 46PFL9704H, csak hozzá bankot kellene rabolnom, vagy kéne egy jó nagy luk a Fehérvári gyár kerítésén... :)
Ennek valóban kistesója a 9664. De a 9664-hez képest a 9604-et végképp nem tudom hová tenni. Számomra a számozás nem logikus, mert pl.a 9803 2008 évi LED-es modell és gyengébb a 2009 évi 9704-nél.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35041) guriga1234 válasza anrab (#35037) üzenetére


guriga1234
addikt

Csak egy pontosítás: az SD lehet analóg és digitális, az SD a képfelbontást jelenti.
Konkrétan melyik HD csatornákra gondolsz? A HD-s adást nem tudod (Magyarországon) analóg módon fogni! Olyan csatorna valóban van, ami ad SD-ben és HD-ben is, ráadásul ugyanaz a műsor megy HD-ben is, mint SD-ben, (pl.: m1, m2, Eurosport, HBO), de pl. a Histrory, Filmbox, Nat Geo teljesen más műsort ad HD-ben, mint SD-ben.
Itt jegyzem meg, hogy az m1 és m2 HD-ben hulladék minőségű, sima felkonvertált jelet adnak.
Az analóg és digitális adás képminősége között a lényegi különbség az, hogy digitálisnál nincs zaj, viszont a gagyi csatornáknál a tömörítési hibák rendesen látszanak, és részletszegényebb a kép. SD-s adás nézésére egy jó képcsöves tévé még mindig sokkal jobb, mint egy LCD vagy plazma, mert a képcsöves a hibákat el tudja mosni. LCD-t annak érdemes venni, aki tud HD-s adást is nézni, és/vagy van egy csomó filmje, vagy játszani akar nagy kijelzőn.
A HD-s adások minősége hasonló, mint a demó anyagoké, amiket a multikban lehet látni a kiállított készülékeken.

[ Szerkesztve ]

(#35042) nono0327


nono0327
csendes tag

Sziasztok! Először is szeretnék gratulálni a fórumhoz, tényleg klassz! Viszonylag sokat olvastam mostanában ilyen témákban, mert én is LCD vásárlás előtt vagyok. 32"-esben gondolkodom, mert a hálószobába kellene, és csak TV és DVD nézésre használnám, legalábbis egyelőre. De úgy vagyok vele, hogy ha van benne valami plussz dolog, az később még jól jöhet. Nos eddig sok fórumozóhoz hasonlóan nekem is kettő TV akadt fenn a rostán: 1. LG 32LH7020 2. Samsung 32B652 Ezek ugye nagyjából egy árban is vannak. Annyi a bizonytalanságom egyik legfőbb tárgya, hogy van egy full hd-s jvs videokamerám és nem tudom eldönteni -mert nem igazán értek hozzá-, hogy melyiken tudom az usb-s csatlakozást kihasználva a legjobb formátumban nézni. Illetve, azért a TV minősége sem mellékes. Van egy Samsung 40"A789 LED-es Tv-m, amivel nagyon meg vagyok elégedve, ezért a szívem a samsung felé húz egy kicsit, viszont csábító a divx hd lejátszási mód az lg-nél. Vagy esetleg van még más alternatíva is ebben a kategóriában (200k-ig)? Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#35043) VGYke válasza Brekecs (#35029) üzenetére


VGYke
addikt

Szia Brekecs és Anrab köszönöm a válaszokat! Kérlek ha tudtok, adjatok válaszokat a lentiekre is:
A 9704, 9664, 9604 testvérek, ha jól látom itt
USB-re dugott eszközöket / lejátszási lehetőségeket próbáltátok már?
Hány USB van rajtuk? 1, vagy 2 db?
Pl: USB-s NTFS HDD-t felismeri? Ha próbáltátok, hány GB-ig ismeri fel?
USB-ről próbáltatok mkv-t DTS hanggal lejátszani?
USB-ről lejátszott filmeknél hogyan kezeli a feliratokat? Lehet variálni őket?

Nem értem hogy ha ezek tesók (kivéve hogy a 9704-es LED-es, a többi nem), a 37PFL9604 vastagsága miért

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35044) VGYke válasza VGYke (#35043) üzenetére


VGYke
addikt

..lejárt az időm... 37PFL9604 vastagsága miért 89mm, a másik kettőé miért 50mm? Falra menne, így nem mind1! :((

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35045) VGYke válasza VGYke (#35044) üzenetére


VGYke
addikt

Így jár az ember, ha munkaidőben maszekol... kapkod.
Tesókkal kapcsolatos összehasonlítást elrontottam, helyesen itt van.
Lemaradt kérdéseim:
Ugye magyar a menürendszerük (mert még magyar nyelven is nehéz kiigazodni, nem még hoolandul :Y )?
Ugye van mindegyikben CI, vagy CI+ slot (vagy hogy hívják?), szóval ahová dekóder cuccott lehet dugni?
Elnézést a többiektől az egymás utáni sok beszólásért és kérdésért! :R

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35046) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy a 40-42"-os TV vásárlási lehetőségemet megtoldom egy kicsit és egy lépcsővel feljebb lépnék 46-47".
Ebben a kategóriában milyen típusok jöhetnek szóba, amik nem horror áron vannak?
Ami szükséges lenne:
Full HD
100 Hz
Mpeg 4

Egyéb extra (inetrnet TV, USB lejátszás) nem szükséges, mert úgy is PC-vel lesz összekötve.
Szóval ilyen tudással 250.000 körül van valami?

(#35047) nagynorbi válasza VGYke (#35043) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Szia!

1 darab USB bemenet van, onnan felismeri a FAt16-ot, a FAT32-őt, és az NTFS-t is. Hogy mekkora méretig, azt nem tudom, én 250GB-al próbáltam. A feliratokat nem kezeli, és csak az alapértelmezett hangot játsza le, azt sem tudod váltogatni.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

(#35048) nono0327


nono0327
csendes tag

Lenne még egy kérdésem! LG-nél láttam, hogy a háttérvilágítás egyik esetben EEFL, a másik esetben CCFL. Mi a kettő közötti különbség? Úgy értem, melyik a jobb?

(#35049) snipr válasza pinnacle (#35036) üzenetére


snipr
aktív tag

> Az apróhirdetés, gyári garancia, nem tudom, hogy lehet. :F

Miért ne lehetne?! ...de kerdezz rá:

http://hardverapro.hu/apro/philips_37pfl8694_uj_szerias_elado/friss.html

(#35050) snipr válasza nono0327 (#35042) üzenetére


snipr
aktív tag

Szia!

Nezd meg az uj LG-t is... elég meggyőző amit eddig olvastam rola, éloben sajna még nem volt hozzá szerencsém...

32SL8000 ... vicc az ára, a 42-es ugyan itt 292-be kerul, nem ertem a 32-es miért ilyen drága, de biztosan lesz majd az is akciozva ha elkezdenek tobb helyen megjelenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.