Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) gduck


gduck
addikt

Sziasztok!
Először is kellemes ünnepeket mindenkinek! Másodszor egy kis segítséget/véleményt szeretnék kérni tőletek ;)

Prológ: Egy 3 éves Samsung 82 100Hz flat 16:9-es TV-met cserélném le nehéz szívvel egy LCD-re. Annó azért vettem ezt, mert az analóg TV adások nem igazán voltak élvezhetőek LCD TV-n (a plázákban persze DVD lejátszóval gyönyörű képük volt már akkor is :DDD ) és a tudás/ár arányuk se tartott ott mint ma.

Pár órát eltöltöttem a visszaolvasással (igazán okos nem lettem, viszont rengeteg hasznos infót olvastam), de még lenne pár kérdésem. Jah és továbbra is Samsung TV-ben gondolkozom. Az ára miatt azt hiszem hogy maradnék az 5-ös szériánál. De pl. az egyik kinézett TV (LE40A536) pár dologban kevesebbet tud mint egy - itt sokat emlegetett A656 - 6-os szériás... Amiket nagyjából látok:
Ultra Clear Panel - nincs, csak Clear Panel van
100 Hz - nincs
DNIe™ Pro - nincs, csak DNIe™ + van
24p Real Movie - az van ebben is :)
Wide Color Enhancer 2 - nincs
Movie Plus - nincs
HDMI - nincs 1.3, csak 1.2 van

Vagy esetleg egy LE40A551 ? Ebben "van" HDMI 1.3, Wide Color Enhancer 2, Movie Plus is. Hát nemtom...

A TV digitális SD és HD TV adásokhoz (UPC) és XBOX360-hoz lenne. Szal érdekelne a véleményetek, mert elég sok az eltérés árban a két modell között.

:R ELŐRE IS KÖSZÖNÖM :R

[ Szerkesztve ]

(#25202) gyuribá válasza gduck (#25201) üzenetére


gyuribá
csendes tag

Szia !
Én egy hete vettem a551-est. Ha 100 Hz-es SD-ről mész át az analóg mindenkép rosszabb lesz - nekem is olyan volt. De most elégedett vagyok. Pláne berakták hozzá a Hellohd-szinte ingyen meg 3 év samsung gari, szóval a philipsnek szebb képe van analógon de sokkal drágább.

(#25203) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy 94cm-es LCD-n a 1366 x 768 pixelese felbontás mennyire élvezhető még? :B :U
..azaz nem pixeles :F
Vagy ekkora méretben már javallott a Full HD?!
Köszönöm :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25204) DigitXT válasza runner 125 (#25203) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem ártana tudni, hogy milyen távolságból.:DDD

(#25205) fokukac


fokukac
nagyúr

mai tapasztalat : keresztanyáméknál új karácsonyi lcd került a hálószobába.

Sony 32L4000.

A hátuljára az van írva, hogy Made in Hungary.
én személy szerint meglepődtem, nem tudtam, hogy a Sony is gyárt nálunk tévét.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25206) runner 125 válasza DigitXT (#25204) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván úgy átlagos távolságról.
~4 méter.. :U
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25207) anrab válasza runner 125 (#25206) üzenetére


anrab
addikt

nem lessz pixeles, jó ha a tv-t látod. :)

(#25208) tiop


tiop
tag

Üdv mindenkinek!
Lenne pár problémám,amire kellene valami megoldást találni.
Adott egy lcd-tv ami HDMI kábelen csatlakozik a aláírásomban lévő konfiggal.Minden tökéletes(átmegy a kép,a hang ha másodlagos kijelzőnek használom a tv-t)de a hang kicsit túl halk, a másik pedig amíg bekapcsolva van a tv ill.míg le nem választom addig a pc-n nincs hang,ill.a pc hangjai a tv-n halható?????

(#25209) runner 125 válasza anrab (#25207) üzenetére


runner 125
nagyúr

OK,köszi. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25210) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Egy kérdésem volna hozzátok. Miért van az,hogy a TvNetwork tett be nekünk HD adásokat,a tvm viszont azt írja nincs videójel,viszont hang van. Sony LCD-ről van szó. DVB-C-n keresztül nézem az adásokat. Set Top Box nélkül.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#25211) Body80 válasza Gilberto (#25210) üzenetére


Body80
csendes tag

Milyen CA modullal tudtad kiváltani a boxot? Nekem is sony dvb-c tv-m van, és bár most ingyen bejön az összes digitális adó a T-Home jóvoltából, de nyilván pár nap múlva elkódolják, és akkor már szükségem lesz beltérire vagy egy CAM-ra, amelyik dekódolja a T-Home-os kártyát. Csak hát kérdés, hogy melyik alkalmas erre :F

(#25212) Gilberto válasza Body80 (#25211) üzenetére


Gilberto
aktív tag

CA modul nélkül mennek a dig csatik. A Netwokrnél így van megoldva. Kb. egy hónapja van meg a tv,de megy eddig minden gond nélkül. Nem T-Home van itthon.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#25213) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

sziasztok,

szeretnél LCD tv-t venni, és ehhez szeretnék tanácsot kérni tőletek.
A keret 180K
Film és sport nézésre + játszásra használnám.
Jó lenne ha nem kéne majd hozzá setup box mg minden kutyafüle, olyan tv-t szeretnék amibe már ezek a tulajdonságok be vannak építve.
Az eddig kiszemelt áldozatok a :
Sony KDL 32 W 4000
LG 32LG5700

Az LG vel az a baj hogy nincs benne mpeg4 tuner, viszont sokkal jobb az ára, és a kontrasztaránya, mint a Sony-nak.

A fenti két tv közül melyiket ajánlanátok, esetleg van e valakinek tapasztalata ezekkel a tv-kell, illetve milyen tv-k jöhetnének még számításba a fenti igényeket figyelembe véve?

(#25214) uratti


uratti
tag

Sziasztok
valaki tudna erről nyilatkozni, hogy milyen TV!
37" Samsung LE37A558P3F LCD

Aláírtam

(#25215) dabadab válasza Gilberto (#25210) üzenetére


dabadab
titán

Jo esellyel azert, mert a HD csatornak mpeg4 kodolassal jonnek, a TV-d meg csak mpeg2-t tud.

DRM is theft

(#25216) DigitXT válasza runner 125 (#25206) üzenetére


DigitXT
félisten

LOL, átlagos távolság 4 méter.:DDD
Próbáld meg ezt pl. egy hálóban,
vagy egy kis szobában.:))
Amúgy meg az előttem szólónak
igaza van, nemhogy pixeles nem
lesz, hanem még kicsinek is fog
tűnni a TV akkora távolságból.;)

Szerk: és arról még nem is szóltál,
hogy mit néznél rajta... Ha sima TV
adást, akkor annak felbontása meg
sem közelíti a TV képességeit...:U

[ Szerkesztve ]

(#25217) sb


sb
veterán

656 tulajokhoz két kérdés:

1. Igaz, hogy az újabb fw-k javítottak az input lagon?

2. Ha 1:1 pixel mapping módban (nem tudom mi a pontos neve) van a TV akkor a natívon kívül más felbontást is megjelenít így? Arra gondolok, hogy pl. 1680x1050-et küldesz rá akkor az is 1:1-ben jelenik meg oldalt 120-120, alul-felül pedig 15-15 pixel széles fekete csíkkal?

szerk:
3. Most olvasom ezt a vibrálós képet PC-ről. Elég kiábrándító. :(
Épp azért gondolkodom a cserén, mert a jelenlegi Samsung LCD-m VGA bemenetről hajtva iszonyúan vibrál. Igaz ezzel HDMI-n nincs vibrálás, de most kicsit elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy egy új modell is biztosan vibrálásmentes lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#25218) Body80 válasza Gilberto (#25212) üzenetére


Body80
csendes tag

Szerencséd van. Amikor előfizettél rá, te dönthetted el, hogy boxot vagy csak smart card-ot kérsz hozzá? Bezzeg a debil T-Home-osoknál meg kell venni azt a rusnya stb-t is...

(#25219) Body80 válasza dabadab (#25215) üzenetére


Body80
csendes tag

a sonyk esetében amelyikben van dvb-c, azok jellemzően mpeg4 tunerrel vannak felvértezve

[ Szerkesztve ]

(#25220) runner 125 válasza DigitXT (#25216) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írtam h kb.. :)
3-4 m lemérve.
Film,tv adás,Xbox -kb erre használnám.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25221) thakl válasza sb (#25217) üzenetére


thakl
csendes tag

Hogy néz ki ez a vibrálás? Lehet róla látni valami videót , amin látszik ez a jelenség?

(#25222) Pöfi


Pöfi
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt áll a család, és egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Kinéztünk 2 tv-t és azt szeretném megtudni h. ti melyiket ajánljátok!

Az egyik a Sony KDL-32S4000 és a másik pedig Panasonic TX-32LX700!
Milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes-e valamelyiket a 2 közül?

Előre is köszönöm
Üdv: Pöfi

[ Szerkesztve ]

(#25223) sb válasza thakl (#25221) üzenetére


sb
veterán

Nekem csak egy R72-őm van, nem 656-os. A mostani tulajoktól kell megkérdezni. :)
Én is most váltanék 656-ra, ezért kérdeztem rá.

(#25224) -oli-


-oli-
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyra megleptem magam egy LG 32LG5600 típusú Full HD TV-vel. Igazság szerint Samsung-ot szerettem volna, de a hasonló tudású 50000 Ft-tal lett volna drágább és a 2 TV-nek szinte egyforma képe volt az üzletben.

Hazavisz, örül, mert nagyon szép képe van számítógépre kötve, azonban TV-t nézni is szeretnénk használni. A régi Philips 16:9-es 'hagyományos' TV-t 4:3 képarányban használtuk, jó is volt, a 16:9-ben (is) sugárzó adóknál(HBO) magától váltott képarányt. Itt van a gond. Az LG már furcsa volt az elejétől fogva, a 16:9-es HBO-t 16:9-ben is torzítja(alul-felül vmiért csík marad - régi Philips-nél nem) valamint ha 4:3-ra állítom át, kb 5 perc után magától visszavált 16:9-re. Akkor is ha 14:9-re teszem, akkor is ha nagyítást használok, és adótól függetlenül mindig visszavált 16:9-re. Átnéztem a ment 1000×, a könyvét 1000×, semmi megoldást nem találtam. Akkor mi a f*sznak van rajta más képarány, ha önhatalmúlag visszavált?? Vagy ezek ilyenek 'gyárilag'? Élhetek valamiféle reklamációval?

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást. :R

(#25225) hamiska


hamiska
csendes tag

AVplanet-böl rendeltem 42Lg6000-t,de sajnos csak január végére tudják szállítani,ezért inkább lemondtam a rendelést.
MM,EW,FUKAR,ezeknél sincs.
Akkor honnan lehetne szerezni?
SEGITSÉG :O

(#25226) Symbio válasza hamiska (#25225) üzenetére


Symbio
senior tag

(#25227) Body80 válasza hamiska (#25225) üzenetére


Body80
csendes tag

nézz körül a www.argep.hu vagy a www.olcsobbat.hu oldalon, itt sztem meg fogod találni a kérdésedre a választ.

(#25228) Body80 válasza -oli- (#25224) üzenetére


Body80
csendes tag

nem lehet, hogy gyári beállításra van rakva a tv-d? Ilyenkor szokott automatikusan visszaállni az alap beállításokra.

(#25229) -oli- válasza Body80 (#25228) üzenetére


-oli-
aktív tag

Egy helyen van 'gyári beállítás', ott visszaállít mindent a gyári beállításokra. Most megpróbálom, hátha az üzletben csesztek valamit el. :(

(#25230) hamiska válasza Body80 (#25227) üzenetére


hamiska
csendes tag

Köszi ez mind azt mondta hogy majd január akárhányadikán lesz tv.
Van 250k-m és nem tudom elkölteni ez be*rás. :W

(#25231) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Haver vet egy samu hd tv-t és most akajuk kicsikarnia legjobb minőséget belőle.

Mivel nem HDMI-s boxa van, ezért kell egy VGA átalakítót venni, amit a tv PC bemenetébe tudunk dugni. Csak hogy, kicsit nagyobb problémában vagyunk a hanggal, ugyanis azt a tv-re ilyenkor csak jack formájába tudjuk rákötni, tehát a kérdés, h csak egy sima RCA-jack alakítót vegyünk, vagy jobb lenne egy optkai kábel+optikai-jack átalakító? (feltéve ha van olyan és nem tudom, h ilyenkor digitális vagy analóg jel jönne, mármint le tudná-e játszani a tv.) Szerintetek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#25232) headhunter válasza hamiska (#25230) üzenetére


headhunter
addikt

-5" és kapsz egy jobb TV-t. :U

[link]

(#25233) grandtour2 válasza hamiska (#25230) üzenetére


grandtour2
tag

nálam is ez volt a szitu, de végigkérdeztem az összes MM-t telefonon, és az egyikben volt 2db original, amit par napja kaptak az LG-től.. rögtön lecsaptam rá, és rögtön főpixel hibás volt az egyik, szerencsére a másik jó volt, szal happy end 249e-ért.
Jah, és eszméletlen jó képe van a tévének, SD adás alatt is..

Próbáld te is ki ezt, hátha jött valahova...

(#25234) Symbio válasza headhunter (#25232) üzenetére


Symbio
senior tag

Persze, sőt 32-esből pedig csúcs szupert. Én nem tekinteném egy 42-esnek egy 37-est alternatívaként, főleg, mert a 6000 sem egy belépő szintű sz@rság :(

(#25235) hamiska válasza headhunter (#25232) üzenetére


hamiska
csendes tag

Csak 42"-s méret jöhet szóba,ebben nem vagyok rugalmas.
Úristen meddig kell még néznem egy 14"-s crt-t :F

(#25236) hamiska válasza grandtour2 (#25233) üzenetére


hamiska
csendes tag

Én ma jártam végig ezeket és már csak a bemutató darab volt a polcon.
Ha mindenképp várnom kell januárig lehet hogy 42lg7500-as a nyerő.
Azért köszi a biztatást.

(#25237) Gilberto válasza dabadab (#25215) üzenetére


Gilberto
aktív tag

És az miért lenne jó? Mivel a sima sd adások mennek. A Networknek is egy csomóféle set top boxot kéne adniuk. Ezért nem értem a szisztémát.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#25238) -oli- válasza Body80 (#25228) üzenetére


-oli-
aktív tag

A gyári beállítások visszaállítása volt a kulcs, ugyanis akkor megkérdezte, hogy üzletben vagy otthon van-e a TV. Most marad a képarány, minden happy :DD :))

(#25239) Body80 válasza Gilberto (#25237) üzenetére


Body80
csendes tag

a hd adásokhoz külön boxot ad a szolgáltató, mert azok mpeg4 kódolással mennek. ha a tvdben van ilyen tuner, akkor látnod kellene, de persze lehet h ezeket is elkódolják. sztem kérdezz rá a szolgáltatódnál h mi a szitu...

(#25240) grandtour2 válasza hamiska (#25236) üzenetére


grandtour2
tag

én kizárólagosan "személyes" okokból nem akartam 7500-at venni, pedig izgi volt az mpeg4 dekoder benne..
És direkt csak az 42LG6000-et akarta megvenni....

mondom úgy ezt, h csak az angol nyelvű forumokat bújtam jópár napig, de igazából nem is láttam élőben a 7500-at... mondjuk a 6000-et is csak a vásárlás előtt :-)

[ Szerkesztve ]

(#25241) dabadab válasza Gilberto (#25237) üzenetére


dabadab
titán

Amennyire tudom, a sima SD adasokat mpeg2-ben adjak. "Csomofele" STB meg tenyleg van, legalabbis ketfele, az egyik csak SD-t tud, a masik meg HD-t is - legalabbis az UPC-nel ez igy mukodik.

Egyebkent azert adjak a HD-t mpeg4-ben, mert ugy kisebb a savszelesseg-igenye.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25242) grandtour2 válasza dabadab (#25241) üzenetére


grandtour2
tag

igen igen, kisebb a sávszél... és ugye úgy többet lehet belenyomni egy transzponder (dent v mi.) nem tudom a spelljét sorry, szal pl a t-home sat is amivel nyomul, lehet sűrő hóesésben, vagy nagy zivatarban nem lesz olyan jól fogható....

persze az is igaz, h mikor van MO-n manapság nagy hóesés, vagy oriási zivatar :-)) Igazából az lenne a jó, ha a t-home sat lealázná igen nagyon árban a helyi lokál vidéki kábeltévéket, mert valjuk be 40 normál tv felbontású csatornáért igazán durva az 5000 HUF... 2009-ben, ja és még emelnek is....

az osztrákok a HD adásokat mint ahogy itt is irták MPEG2-ben tolják, ha igaz

[ Szerkesztve ]

(#25243) _ak_


_ak_
addikt

A PC-t egy dvi hdmi kábellel kötöttük rá a tvre, és a hdmi mellett volt olyan rca bemenet , ami fölött oda is írták, h dvi(hdmi2). Ebből gondoltam, h ha a gépet dvi-hdmi kábellel összedugom, akkor mellé kell dugni a hangot (jack-rca), viszont a tv-n sajnos nincs semmi hang, valakinek van ilyesmivel tapasztalata? Mit kéne másképp beállítani?

Let's begin, de gozaimasu!

(#25244) dabadab válasza _ak_ (#25243) üzenetére


dabadab
titán

Allitolag az a varazslat, hogy a HDMI2 bemenetet at kell nevezni PC-re, onnan tudja a TV, hogy az analog portrol vegye a hangot.

DRM is theft

(#25245) hamiska válasza grandtour2 (#25240) üzenetére


hamiska
csendes tag

Engem inkább a ledes panel világítás izgat.
Eddig két vásárlói véleményt hallottam a 7500-rol és az pozitív volt,végre dicsérték az LG feketéjét is. :C

[ Szerkesztve ]

(#25246) _ak_ válasza dabadab (#25244) üzenetére


_ak_
addikt

Ezt mi megcsináltuk, mert csak így kapcsolt át a tv 1080p-re, minden mást beállításba lelóg a pc-s kép és a tv rosszfelbontásba van, de azokkal sem volt hang. :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#25247) _ak_ válasza dabadab (#25244) üzenetére


_ak_
addikt

Meglett a megoldás. egy reg hacket kell alkalmazni:

[I] Originally Posted by meq123 View Post
*** WORKAROUND FOUND ***

There's a way you can configure the NVidia driver (prior to installing it) to override/ignore that it 'discovers' an HDMI connection, and thus NOT send digital audio through the DVI connector (obviously requires that you can and DO use an external analog audio cable). This solves the problem for those of us with HDTV's that auto-sense HDMI/analog audio (mine's an Olevia 237T) and have nVidia graphics (mine's a 7100/630i motherboard w/integrated graphics). I found this originally at http://forums.nvidia.com/index.php?s...=&#entry330319 - although it was being used for a different purpose - but I can certainly vouch that it works!

Here are the steps in full (rewritten by me)... You need to have your PC hooked up to your TV, so the EDID discoverer can get your display's ID code:

1. Get Phoenix EDID Designer, (http://www.tucows.com/preview/329441), unzip and run the exe (no install reqd)
2. Click Tools->Extract registry EDID, then double click the line for your TV/monitor in the popup
3. Click Tools->Byte viewer, and note down the values in row 00, columns 08-0B (4 bytes)
4. Start the installation of the latest Nvidia drivers and cancel out once the files are extracted
6. Open the file "nv_disp.inf" in a text editor. By default for the current drivers this is in C:\NVIDIA\...\169.21
7. Scroll down to the section [nv_SoftwareDeviceSettings], add the following line there, replacing the "XX" values below with the 4 values noted in step 3:

HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, XX,XX,XX,XX,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

(In my case the TV code was SYN 0043, the four values being: 4F,2E,43,00 )

4. Uninstall your current drivers and reboot
5. Install the modified drivers by running the previously extracted setup.exe. By default for the current drivers, this is in C:\NVIDIA\...\169.21. You'll get a warning about the driver not being signed because of the modified inf. Just press OK.

Reboot, and you should have GLORIOUS AUDIO!!! [/I]

Let's begin, de gozaimasu!

(#25248) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Le szeretném cserélni a TV-m. LG 42LF65 -> Minőségi cserét szeretnék véghezvinni. :)

Adjatok valami tanácsot.
Ami a fontos: 42", Full HD 250e körül legyen.

PC hdmi kábellel összekötve, házimozi rendszer hdmi kábellel összekötve és SD adások nézése.

Versenyzők:

Philips 42pfl7603
Sony 40w4000
Samsung 40A656

Mit gondoltok? Vagy esetleg valami más versenyző?

Várom az észrevételeket!

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#25249) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e, nem találtam meg az igazit...
A kérdésem az, hogy asztali DVD írónál a HDMI kimeneten a tuner jelét (a felveendő műsort) felkonvertálva látom-e? Egyszerűen szólva, a DVD írót a felkonvertálással akarom használni TV vevőként, LCD TV-n.
Ha ez működik, milyen asztali DVD írót ajánlotok? A TV Sony Bravia 82cm-es HD

(#25250) Alex91 válasza hape60 (#25249) üzenetére


Alex91
félisten

Folosleges ezen filozni, nem fogsz jelentos javulast latni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.