Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Samsung LE-32M86/87
Kérdésem az lenne, hogy ugyanúgy hdmi 1.3, meg 1:1 pixelmapping-es,
mint a fullhd-s nagyobb verziók (LE37, LE40...), és csak a felbontás kisebb itt,
vagy ezek is karcsúbbak?
Sajnos ezt az adatot sehol nem találtam.
Előre is köszönöm!

(#10002) Batman007


Batman007
tag

Hali!
LCD TV vásárlás előtt állok és a helyzet h csak 26"-os tv jöhet szóba mert a 32"-os már nem fér el. Leginkább tv nézésre lenne digitális adással. Kb max 120-130K amennyit rászánnék. Ugyebár a 26"-osokba (általában) a gyengébb panelek mennek. Egy kicsit utánanéztem és a Samsung LE-26R80-as szériája tűnik jónak. Viszont nem értem h a 81-es és a 84-es között mi a különbség mert a 81-es 10K-val többe kerül (esetleg más panel? :F ). Illetve még érdekelne a tapasztalatotok ezzel a szériával kapcsolatban vagy ha tudtok ajánlani jobbat ebben az árkategóriában. :)

(#10003) Papichulo válasza Batman007 (#10002) üzenetére


Papichulo
tag

Én is 26ost akarok most venni...Én a Samsung LE-26S81BX és a LE-26R32BX között gondolkozom. Azokról mi a véleményed?

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10004) cucu001 válasza Papichulo (#10003) üzenetére


cucu001
csendes tag

Szia Batman007 és Papichulo!
Én annak ellenére,hogy sokan leszólják a 26"-os LCD tv-ket, ilyet vásároltam Karira.
Mégpedig Sony KDL-S3000 tipust.
Nagyon megvagyok elégedve,rengeteg állítási lehetőség mind kép,mind hang terén.A feketéje az tényleg fekete!
Remélem a DVB tunernek is hasznát veszem majd.
Az ára 167.000,- volt,de a DVB tuner kb.:30.000,-ot foglal ebből.
Summa-summárum,én nagyon szeretem és megvagyok elégedve Vele!
Én a Sony-t ajánlom!

(#10005) Tbor válasza Cifu (#9990) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm a segítséget Cifu !

A fórumot olvasgatva elég jókat írtok a Philips 5322-esekről, az jó alternatíva lehet ? Esetleg más Philips ?

Nézegettük a Sony 40-eseket is, abból például épp befér néhány. Egyéb tippetek nincs ? (esetleg plazma is jöhet, átlag felhasználásra lenne...)

(#10006) Cifu


Cifu
nagyúr

akimot:

A HDCP-nek csak akkor van jelentősége, ha digitálisan védett tartalmat nézel, pl. egy Blu-Ray filmet a számítógépedről, ekkor a Blu-Ray meghajtónak, a videókártyádnak és a TV-nek is támogatnia kell a HDCP-t. Heveny tippem van rá, hogy te simán csak rippeket nézel, itt a HDCP meg nem csinál semmit...

fiATHaLON:

3db 1.3-as HDMI bemenete van, csak 1366x768-as felbontású és tudja az 1:1 PM-et.

Amúgy meg ne füllents, mert ha én megtaláltam ezeket az információkat róla a neten, akkor más is megtudja, legfeljebb lusta vagy nem elég kitartó. ^^

Batman007:

"Párszor" már le volt írva, hogy az utolsó szám a Samunál a külsőt és a DVB-T tuner meglétét takarja. Az R81 és az R84 csak a külsőségekben különbözik, és nincs DVB-T tunerjük. Felteszem a digitális TV nálad vagy műholdas, vagy kábel alapú szolgáltatást jelent, ezért ez nem jelent hátrányt.

Szerintem az adott körülmények és árlimit figyelembe vételével tényleg talán a legjobb alternatíva a 26" R80-as szériána. 140e Ft-től már az újabb A451-es Samut is kapni, illetve a Panasonic TX-26LM70-es jöhet még szóba, ezeket még nézd meg szerintem.

Papichulo:

Szerintem az R32-est felejsd el, az egy butított verzió, akkor már inkább S80-as széria (pedig azért sem rajongom.^^).

cucu001
:

A Sony-val egy baj van: az ára. Amikor egy nagyon alap 26" U3000-esért is 130e Ft-t kérnek el, amikor az Samu S80-as sorozattal van egy súlycsoportban, ami cirka 20e Ft-vel olcsóbb, az azért homlokráncolásra ad okot. Legalábbis a 2007-es modelleknél ez még a helyzet. :S

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10007) Cifu válasza Tbor (#10005) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Sony 40" nagyon passzentos lehet akkor. Azok 98,1-98,5 cm-esek széltében. A Samu A450-es 98,5cm. Szerintem Sony-knál az S3000 alá nem nagyon érdemes menni, de az is már elég drága mulatság.

A Philips-eknél az 5322 kifutott széria, az 5603-as az utódja. Alant írtak róla. Ár/értékben szerintem nem rossz, de a képminőségéről nem tudok sokat mondani. Nézd meg lehetőleg valahol, ha tetszik, akkor vedd meg. ^^

Plazmáknál szerintem a 37" Pana PX80-as / PV80-as jöhet szóba, a probléma csak annyi, hogy ezüst kávás Panát talán a PV60-asból láttam utoljára. Plazma TV-kkel kapcsolatban viszont inkább a plazma topicban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10008) szacsee válasza Cifu (#10006) üzenetére


szacsee
nagyúr

Cifu Te kened ezeket a dolgokat.. :D
Van már 1 olcsó LCD TV itthon, amivel TV-t néz a család...de mivel mindig huza-vona alakul ki, ha a szobámba akarom rángatni játszani PC mellé, így még 1 vásárlása mellett döntöttem. :B
A jelenlegi egy S71B-s samu 26"-os jószág..
Játékhoz kellene PC mellé 1 ajánlat, illetve iránymutatás mire figyeljek.. :R
Ahogy nézem az árakat 150K körül már elég jó 1360x768-as TV-ket kapni, ami 32"-os kategória..viszont felmerült bennem 1 kérdés:
Melyik jobb választás?
Egy kisebb Full HD-s modell, ha lemmene az ára amikor vásárolnék (a lét úgy kaparom majdan össze rá, így nem mostanság lesz), ami tudja az 1920x1200-as felbontást, avagy egy nagyobb jó minőségű HD Ready 1360x768-as felbontással.
Itt jönne a kérdés: Ugye a Full HD-s TV-t natív felbontáson érdemes használni, amihez a mai játékoknál elkél a vas, viszont a képminősége brutális lehet. A HD Ready viszont nagyobb lenne és élsimítással is jóval gyengébb PC bírna vele..
Szerinted melyik a jobb kisebb felbontású 1920x1200-as, vagy nagyobb 1366x768-as TV?
2-3 méterről játszanék méretétől függően, szufla van a PC-mben, viszont ahogy nézem még nagyon drágák a Full HD készülékek..
Egy 40"-os, vagy 37"-os készüléken nem túl kicsi az 1360x768-as felbontás játékra, vagy nagyobb élmény játéknál, hogy nagyon nagy a képe?
Esetleg win-ben bogarászni is jó lenne egy 37 v 40"-os készülék, vagy erre a célra only Full HD?
Kösz a választ előre is, kérlek, ha van valami favorit tipus erre a célra, akkor oszd meg velem.. :R
Kösz mégegyszer és bocs a hosszú post-ért! :B

(#10009) Produkció válasza szacsee (#10008) üzenetére


Produkció
senior tag

full hd, nekem az van szgéphez, 8800gts512 és semmibe se akadok bele, igaz pl crysissal meg hasonló hülye játékokkal nem is játszok....COH ment fullon, TEDU, NFSPS,cod2-cod3...asszem kb ezekkel játszottam mióta megvettem....sok játék nem ismeri még az 1920*1080at csak az 1920*1200at....így egyelőre ha monitort veszel ilyen felbontásban akkor jobban jársz...igaz az új játékok mind1ike valószínűleg ismeri, de pl ilyen hogy nfs mw, nem ismerte csak 1024be :O ......ja mellesleg samu 37m87, ha lenyomom 1280*1024be nekem így félméterről-1méterről nézhetetlen a kép 1920 után:D....szgépre szerintem baromság már hdready tvt venni hosszú távra, és ez a modell aránylag olcsó már és szerintem jólbevált típus, cifu szerint is ;)

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#10010) Rick4 válasza Produkció (#10009) üzenetére


Rick4
félisten

de pl ilyen hogy nfs mw, nem ismerte csak 1024be ...ilyen esetekben kellene a szürkeállományt (ez nem a magyar szürkemarha.. ;) )megmozgatni...[link]

ehhez képest ha egy 1366X768 felbontású tévét veszel, még mindig jobb azzal nézni 1024X768ban, ha már választani kell...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10011) marchellow válasza Cifu (#9970) üzenetére


marchellow
tag

"1.: Ha lehet, inkább MiniDVI -> HDMI átalakítót keres szerintem, jobban jársz."

Cifu, én ilyet közvetlenül nem találtam :(
csak miniDVI-DVI + DVI-HDMI kombinációban. vagy te is így értetted?

[ Szerkesztve ]

(#10012) Cifu


Cifu
nagyúr

szacsee:

Összetett kérdés, és nem lesz rá egy mindent vivő válasz. ^^

Először is ugyan valóban megéri követi a témát, ha vásárláson gondolkozol, de igazán akkor éri meg konkrét tippeket kérni, ha már a vásárlásnál tartasz. Az árak elég sokmindent befolyásolnak, azok meg folyamatosan változnak, ráadásul folyamatosan jönnek újabb és újabb modellek.

Per pillanat 150e Ft-s árhatárig számítógép mellé csak HD Ready TV-t tudsz vásárolni, én egy Samu LE-32R80-as szériájú TV-t ajánlanék a figyelmedbe.

2-3 méterről való játéknál 32" képátlónál a FullHD már szerintem felesleges, és 2 méternél messzebbről a HD Ready is elegendő lesz. 40"/42" képátlónál már azt mondom, hogy megéri elgondolkodni a FullHD-n ilyen távolságnál, de az alatt nem. Viszont HD Ready 40/42 colos képátlónál meg úgy másfél-két méternél közelebb nem érdemes menni hozzá, mert nagyon kezdenek látszani a pixelek. Ha böngészni, átlalános felhasználás (szövegszerkesztés, stb.) is játszik, akkor ismét ezek az alapszabályok, mert én például két méterről már csak hunyorítva tudom elolvasni az alap betűméretett egy 40" FullHD-n - ám ismét, ez az ember szemétől is függ. Ha tényleg messzebbről nézed, és nem is szándékozol közel ülni hozzá, akkor elég a HD Ready.

Milyen modelleket ajánlanék? Hát szerintem felesleges a legextrábbakat választani, azon egyszerű oknál, hogy azokat az extrákat, amiket ezek a TV-k adnak, úgyse tudod kihasználni ha számítógépre kötöd rá (mondom én, aki egy Samu A656-ost vett, pedig számítógépnél sem a 100Hz, sem a többi kép- és mozgásjavító cucc nem kapcsolható be :DDD ). Ha HD Ready 37 / 40 colost nézel, akkor Samu R80-as, vagy az új A450-es széria, ha FullHD-t, akkor Samu LE-40M86/87 (a 37"-ost nem annyira), A550-es széria (37 v. 40 colosban), Sony KDL-40D3500, KDL-40V3000. Az új Sony szériáról még nem merek nyilatkozni, de ha az áraik tényleg ilyen jók lesznek, akkor a belépő szintű FullHD modellekre érdemes lesz odafigyelni. Ha a DVI-HDMI összekötés nem probléma, akkor esetleg még szóba jöhet a Philips 42PFL5603-as.

Ez így sok persze, de iránynak jó. Én 32" HD Ready esetén meggondolnám az olcsóbb R80-as szériát (a plusz pénzt költheted másra, pl. egy jobb hangrendszerre ^^), 37 és 40 képátlónál az újabb A450-es szériát ajánlanám inkább (hacsak nincs extrém olcsón R80-as széria, de itt azért 20-30e Ft esetén már inkább megéri az A450-es). FullHD esetén nehéz helyzetben vagyok, mert még mindig nem láttam A550-est. 37" esetén talán mégis ez lenne a választott, 40" esetén egy Samu paneles M86/87-est kellene inkább kifogni. Ez persze a mostani ismereteimre és árakra vonatkozik, két hét múlva lehet már másokat javasolnék. ^^

marchellow:

Végigfutottam a témán a google-val, és azt találtam, hogy jópár ember küzd a problémával. Az Apple inkább tehetne simán HDMI kimenetet a cuccaira, ahelyett, hogy a mini DVI-t erölteti. ^^
A legtöbben miniDVI -> DVI átalakító, majd DVI-D -> HDMI kábelel oldották meg a problémát, bár pár esetben akadtak problémák a helyes belövéssel. Azt viszont nem tudni, hogy ezek a kevésbé sikeres próbálkozások a kábelek, a TV, esetleg a beállítások terén csúsztak el. Mindenesetre az, hogy a többségnek működik a fenti módszer azt jelenti, hogy erre lenne célszerű elindulni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10013) szacsee válasza Cifu (#10012) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz a kimerítő választ! :R

(#10014) Batman007 válasza Cifu (#10006) üzenetére


Batman007
tag

Köszönöm a gyors válaszotokat! :R

Tudom a számozást (olvastam az írásodat) csak nem gondoltam h a design ennyit változtat az árán :B . Akkor viszont a kettő közül mindenképp a 84-es.
Ez az A451 télleg új mert eddig még csak a német samsung oldalon van fent és nem értem h mi a különbség az R80-as szériához képest (azt leszámítva h újabb).

cucu001: Jól hangzik de ennyit 26"-ért nem fizetnék :D

Papichulo: Az S81-nek elég rossz a betekintési szöge szal sztem max monitornak jó.

(#10015) Cifu válasza Batman007 (#10014) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az A450-esben egy fokkal jobb elektronika figyel (1080p videojel fogadása, 24Hz-es videojel kezelése, stb.). A technikai adatok alapján azonos panel lehet benne, bár a panel-lottó miatt nehéz erre bármi konkrétat mondani (a másik probléma az, hogy őszintén szólva én igazából a 32" és a feletti méreteket szoktam figyelni :S).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10016) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Euronicsban kezdődnek a FociEB-s akciók.

Samsung LE37M87 - FullHD - 229.999 HUF (+ráadás DVD-lejátszó 20.000 HUF értékben - Samsung DVD-HD 870)

A szórólap itt megtalálható. [link]

(#10017) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Cifu kollégának ksözönöm a segítséget, végül egy Samsung LE32R84B-t vettem.
Remélem nem lesz vele gond.

(#10018) kano válasza scorpy02 (#10016) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, erről a TV-ről derült ki, hogy ne igaz az amit a szórólapon írnak róla (Super Clear panel).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10019) Produkció válasza Rick4 (#10010) üzenetére


Produkció
senior tag

erről a rarról életembe nem hallottam :Y thx :R

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#10020) Produkció válasza scorpy02 (#10016) üzenetére


Produkció
senior tag

:Y dvd lejátszóval annyi? vagy az +20? :U

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#10021) Produkció válasza Produkció (#10019) üzenetére


Produkció
senior tag

örömmel tudatom hogy nem ismeri fel így se:D....igaz már az 1280*1024et szereti....szerintem a 16:9el van a baja....

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#10022) sipi700


sipi700
tag

LCD tv-t szeretnék és nem tudok dönteni, hogy melyik legyen:

Sony KDL-40W4000
Panasonic TX-37LZD800

Tudom, hogy Sony 40" Panasonic csak 37", de elvileg elég a 37" csak Sonyból nincs olyan. Panasonicról jókat írnak külföldi oldalakon és Panasonic eszközökkel használnám (felvevő, blu-ray). Sony-nak állítólag jó lcd tv-i vannak és a w4000-es is nagyon jó lesz.
Egyátalán össze lehet hasonlítani egy Sony és egy Panasonic LCD-t? Vagy sokkal jobb a Sony?

(#10023) Produkció válasza sipi700 (#10022) üzenetére


Produkció
senior tag

sokkal jobb :K, ha több pénzem lett volna d3500at vettem volna nem m87et, bár ez is maximálisan megfelel az tény, bár sony párti vagyok :U

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#10024) Cifu


Cifu
nagyúr

(Kolombusz):

Grat a TV-dhez! :)

Egy pár mondatban esetleg majd összegezhetnéd a saját tapasztalataidat, véleményedet. ^^

sipi700:

Két vadonatúj TV-ről beszélsz, amikről még nem sok első kézből származó információ van sajnos. Szerintem várj még egy kicsit, aztán mikor befutnak az első valós tapasztalatok, utána lehet majd osztani-szorozni.

A gyártókat nem nagyon lehet ökölszabály szerűen rangsorolni, illetve csak nagyon-nagyon lazán. A Panasonic nem rossz gyártó, de egy alsó kategóriás Pana sehol sincs egy közép-felső kategóriás Sony-hoz képest. A Sony-ra is igaz ez, hiába volt pl. az U3000-es sorozata, ha ugyanazt tudta nyújtani, mint a Samsung vagy az LG, csak éppen drágábban...

Produkció:

A D3500 a valós 24p támogatáson és a kicsivel jobb tuner képen túl semmivel sem jobb, mint az M87. Szerintem ne bánd, hogy nem azt vettél. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10025) sipi700 válasza Cifu (#10024) üzenetére


sipi700
tag

Köszi a segítséget! Ugye nem az LZD800 az alsó kategória? Alsókategóriás Panasonicot már ismerem, olyat többet nem szeretnék.
Azért vásárlás előtt igyekszem megnézni mindkettőt.
Inkább a Panasonic vonz, de ha sokkal jobb a Sony megveszem azt.

(#10026) Balli válasza sipi700 (#10022) üzenetére


Balli
őstag

"de elvileg elég a 37"
attol fugg milyen tavolsagbol fogod nezni?

Athens 2004

(#10027) Cifu válasza sipi700 (#10025) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha vonz a pana, akkor nyugodtan vedd meg, a felső kategóriás TV-i nagyon jók, ez nem vitás.

LE az alsó kategória
LM az alsó - közép kategória
LX a felső - közép kategória
LZ a felső kategória

Ezek alapján nem nehéz belőni hova kell sorolni az LZD800-at, per pillanat ez a csúcsmodelljük LCD-kből. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10028) _kg


_kg
csendes tag

Sziasztok!

A kezdetektől olvasgatom (nagy örömmel és lelkesedéssel) ezt a topic-ot + az avforum-ot, nagy UP! :R és köszönet mindenkinek, de főleg Cifunak! :K

Végre eljött az idő, hogy vehessek egy FULL HD-s LCD TV-t, ebben kérném segítségeteket, de főleg Cifuét. A vásárlás most májusban-júniusban lenne esedékes.

A két kiszemelt TV:

Samsung LE-40F86
Samsung LE-40A557P2F

Maximálisan, szinte csak PC-re kötve használnám, esetleg kb. 10-15%-ban digitális műholdvevővel, illetve földi antennával, tv nézésre. A PC-m erős és új, az nem lesz probléma...

A két tv majdnem azonos áron kapható, majdnem teljesen azonos paraméterekkel rendelkeznek, de az F86-os az előző generáció csúcsa, tudtommal super clear panellel, míg az A557-es új közép kategóriás, "sima" clear paneles (ez mit jelent, mert ez nem matt, de nem is fényes???). A régi CRT TV-n nem zavart a tükröződés, de a kollegám új laptopja is ilyen fényesen tükröződő panellel van szerelve és ott ez nagyon zavar engem! Barátnőmnél egy régebbi Samu LE-32S81 van, az matt és ott nem okoz gondot a bal oldalról besütő napfény.

Egy áruházban láttam 1-2 hónapja egy nagyobb 46"-os F96-ot, akkor ott egyáltalán nem vettem észre, hogy tükrözne, bár ott nem voltak ablakok és tudtommal az LED-es háttérvilágitású?!

Cifu, Te melyiket ajánlanád nekem a kettő közül (az F86 már teljesen 24p-s)? Hol lehet esetleg ezeket egy helyen egymás mellett megtekinteni? Nálam a TV-t balról érné szintén a napfény (nagy ablakok + erkély). Mennyire lenne ez szerinted problémás, mert nagyrészt nappal és este sem teljesen sötétben nézném (lámpa pl. a tv mögött)?

Köszi előre is a válszt és csak így tovább :C Bocsi a hosszú szövegért + sok kérdésért!

Üdv.: Robi

[ Szerkesztve ]

_kg

(#10029) Cifu válasza _kg (#10028) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Super / Ultra Clear Panel tudomásom szerint kapott egy tükröződő külső réteget, ami jelentősen javít a kontraszton - cserébe viszont tükröződik. Ha ez gond, akkor mindenképpen az A550-es széria jöhet szóba, bár hozzá kell tennem, hogy az F86-osban sem tuti, hogy Samu panel van, lehet AUO is. Fránya panel lottó... :S

Az F86-osok elvileg ugyanúgy, mint az M86/87-esek több belső revizióval rendelkeznek, ha jól tudom, akkor a 2007 Augusztus utániak már rendesen kezelik a 24p-t.

Én a kettő közül inkább az A557-est venném, hacsak nem sikerül egy tuti Sony panelest kifogni az F86-osból.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10030) Gebriel


Gebriel
veterán

Lehetséges hogy egy TV-nek így felmegy az ára?Amit én nagyon nem bánok mert én még 240e vettem. :DD Csak nem nagyon találkoztam még ilyennel,hogy valami drágul és nem olcsobb lesz? :Y

[ Szerkesztve ]

(#10031) Cifu válasza Gebriel (#10030) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez egy tipikus raktárhelyzet, a nyakukon maradt a jó két éves modell, és a kutya nem akarja megvenni. Ennyiért nem is csodálom, az utód LE-40R80-as sorozat kapható már 200e Ft körüli áron...

Szerintem úgy 50 év múlva eladhatják ennyiért egy múzeumnak, amely bemutatja az LCD TV-k fejlődését. ^^

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10032) Rick4 válasza Gebriel (#10030) üzenetére


Rick4
félisten

ha ugyanitt vetted, és drágább lett, akkor felment az ára, szerintem ilyet csak külföldi származás, és romló forint- euro árfolyam indokol..bár van félpénzért is: [link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10033) Gebriel válasza Rick4 (#10032) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen,azt én is láttam,de ott érték csökkent cumokat lehet kani,azoknak meg valami gyíkjuk van nem?

Cifu

Így még jobban rajtuk marad,nem? :(

[ Szerkesztve ]

(#10034) Rick4 válasza Gebriel (#10033) üzenetére


Rick4
félisten

lehet javított is, amit ugye már újként eladni nem lehet...namost azért ez még nem a gyíkja van kategória, de bele lehet nyúlni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10035) 206cc


206cc
csendes tag

Üdv Cifu!
Olvasgattam itt a fórumot és látom van "némi" tapasztalatod lcd tv-k terén. :R Neked még a Sony V3000 tipusod van?-én sokat gondolkoztam és olvasgattam hogy milyen tv-t kellene vennem.A Samsung és a Sony a befutó márka a tipusban viszont igen bizonytalan vok minél többet olvasok. :F Ami fix pont a kiválasztásban:
- 40"
- full HD
-24p
ezek a dolgok jók ahogy látom.Elsősorban film,majd játék amire használnám a tv műsor alig játszik szerepet.Jaaa...igen,persze az ár tényező is nagyon fontos.250-270K a lélektani határ,de a 300-at nem lépném túl semmi esetre sem. :W :O
Szóval Te mit ajánlanál???
A saját készülékeddel mennyira vagy elégedett,mert van most olyanra lehetőség elég jó áron?! :)) :DD ;)
Üdv és köszönöm előre is a segítséged és az időt amit rám fordítasz.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utállod saját magad”

(#10036) rankesz


rankesz
veterán

Aki a lejjebb említett Samu le37m87-en agyal, annak mondom hogy a br. 230 ezres ár az a hdmi-s dvd playát is tartalmazza. Biztosan tudom, mert Euronics-ben vagyok értékesítő. Aki ilyesmiben gondolkozik, az ne habozzon, ennél lejjeb mát biztos nem megy le az ára...

(#10037) Papichulo válasza Cifu (#10006) üzenetére


Papichulo
tag

Cifu

Ok akkor R32-t kizárom.Légyszi segíts ha tudsz. Te melyiket választanád ezek közül Panasonic TX-26LE7P/A Philips 26PFL3312 Samsung LE-26S81BX. Tv-zésre(dvd,bluray,kábel tv) meg játékra. Köszi a választ Vagy esetleg még más 100k körüli 26os lcdtv-t tudsz?
Panasonic TX-26LE7P/A: [link]
Philips 26PFL3312: [link]
Samsung LE-26S81BX: [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#10038) fanofmanu


fanofmanu
tag

hello! nem vagyok túl jártas ebben a témában szal egy kis segítség kéne... max. 100.000ft környékén kéne nekem hd ready tv, igazából ps3-hoz lenne használva, eddig [ezt](Samsung LE-23R81BX LCD TV) néztem ki nem tudom hogy yo lenne e... előre is thx! :R :R

Samsung LE-26R32BX LCD TV -> [ez] sem lehet rossz

[ Szerkesztve ]

(#10039) kano válasza rankesz (#10036) üzenetére


kano
nagyúr

Én is tudom biztosan, mert benne van az újságban is. :DDD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10040) gyraph


gyraph
tag

Sziasztok !

LCD-tv vasarlas kapujaban toporgok en is. 32' es meret erdekel, ez is max. 150-160 ezer forint korul, mivel sajnos nem ulok derekig a suskaban :) . Kb. 13465 tv megtekintese utan sem sikerult dontenem, de azert 2 tv-t kineztem. Az egyik, aminek igencsak lathatoan kitunt a kepe a mellette allo 30-40, 32"-es meretu tv kozul az electroworldben, az az LG 32LG6000...viszont ez a legolcsobban 192.000-ert talaltam.
A masik, amit gyakorlatilag mar meg is rendeltem /rauntam a bizonytalansagra/, vegul a Samsung LE-32A431-es. Tudom, nincs sok extra benne, de legalabb a 24p is ott figyel, 3 HDMI, stb. Elsosorban HD rippeket neznek rajta + jatek es heti max 17 perc tvmusor :) .
Az lenne a kerdesem, hogy megbanhatom e a dontesem, vagy ennyi penzert ez jo valasztas volt ? Elore is koszi !

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10041) gyraph válasza gyraph (#10040) üzenetére


gyraph
tag

Konkretan en LE-32A431-at rendeltem az edigitaltol, de mashol szinte mindenhol LE-32A431T2-nek van irva. Ez ugy nem ket kulonbozo cuccos?

[ Szerkesztve ]

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10042) Tbor válasza Cifu (#10007) üzenetére


Tbor
tag

Végül szétnéztem és pana LM-70 lett. Az analóg TV kép zajosabbnak tűnik az LG-nél de a komponensen a DVD szép, részletgazdag képet ad... ez mindenképpen jobbnak tűnik az LG-nél.

Akit még ezüst TV érdekel, rel. olcsón (a 32' olyan 150e körül van) szerintem jó.

Köszönöm a tanácsokat Cifu !

(#10043) Joshi válasza gyraph (#10041) üzenetére


Joshi
titán

Szeretnék egy 40"-os Full HD TV-t venni a lehető legolcsóbban. Eddig se volt könnyű eldönteni hogy melyik TV a nyerő, de most hogy a legtöbb gyártó kidopta a legújabb modelleket számomra ménagyobb a káosz. :W
Igazából nem feltétlenül a legolcsóbb kellene, inkább a legjobb ár/érték arányú érdekelne. A felhasználás vegyes(TV, PC, HD film). Konkrét modellszámok érdekelnének, mert nincs kedvem körbejárkálni az üzleteket. THX! :R

(#10044) gyraph válasza gyraph (#10040) üzenetére


gyraph
tag

Ahhoz, hogy 720p-s bluray rippeket nezzek a pc-rol, ahhoz nem is igazan van szukseg a 24p-re, jol gondolom? Most meg le tudnam siman mondani a Samsungot. Lehet, hogy megerne a plusz penz az lg 32lg6000-re...brutal jo kepe van. Sorry, hogy 3 uzenetben irok, de tobb reszletben jutnak eszembe a dolgok es most meg tudnek varialni.....

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#10045) Venditor


Venditor
csendes tag

Helló! Kéne egy kis segítség! Nemrégiben vettem egy Sharp LC-37AD5E-GY lcd tv-t. Rákötöttem a pc-t D-SUB kábellel. Tökéletesen működik de csak 1024x768-ban. Pedig a tv 1360x768-as. Sehogy sem tudom állítani! (NV 8800GTS 640MB karim van hozzá) Aztán megpróbáltam DVI-HDMI kábellel és az sem volt jó. Csak 720p-ben volt hajlandó valami normálisabb képet adni, de az is homályos volt. Hogyan használhatnám full képernyőn??? Talán ha vennék egy HDMI-s videókártyát?? Esetleg valaki tud valami megoldást? :W :O

(#10046) sipi700 válasza Balli (#10026) üzenetére


sipi700
tag

2-2,5 méterről fogom nézni a tv-t. Próbáltam 42" plazmát 2,5m-ről , nagy. 37" LCD tetszett. 40" nincs ismerettségi körömben. Lehet 10 év múlva 65" plazmát fogok bámulni, de 26" után a 42" plazma túl nagy.

(#10047) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Samsung LE32R84B első benyomások:

-nagyon szép képe van, nagy a látószög, ezért plusz pont jár
-a menü magyar nyelvű, könnyen átlátható
-a távirányító is könnyen kezelhető, nem olyan gyilkos mint némelyik másik gyártóé
-maga a TV is szép :)
-csak komponensen néztem eddig vele... az xbox360 szebb vele, mint egy ismerősöm LG 32"-os LC51-ével
- néztem dvd-t is, de ezt is az xbox-al, úgyhogy gondolom a felskálázást az végezte el, de nagyon szép volt vele a kép
-a csatlakozók ésszerűen vannak elhelyezve és sokféle lehetőség van

Egy kis negativum: a hangja nem rossz, de több mély nem ártana. Ilyen szempontból a szintén nem kiváló hangú régi Philips 72 centis CRT-m jobb volt, több volt a mély.

[ Szerkesztve ]

(#10048) szugab válasza 206cc (#10035) üzenetére


szugab
csendes tag

Én is ugyanebbe a dilemmában voltam, samsung-sony. Az elképzelés dettó u.a. mint neked :) Végül hosszas filózás után a Samsung LE-40A557P2F mellett döntöttem (285e körül van).

(#10049) 206cc válasza szugab (#10048) üzenetére


206cc
csendes tag

Szia Szugab!
Már meg is vetted??-milyenek a tapasztalatok???-miért a mellett döntöttél??? :F
Én már teljesen belezavarodtam a választásba,várnám az új W4000,de még teszt sincs??!!!! :F
A samu a557P2F-et sem láttam még élöben illetve ez esetben sokan az M87-et ajánlanák??!!Szóval ez kész!! :Y Fogalmam sincs mitévő legyek. :(
Bocsi hogy így leronhanlak,de minden bátorító tapasztalat jól jön. :) :K Már elég rég óta gyüjtögetek és nem akarok csalódni,mint annó az első tft monitroknál. :W
Üdv!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utállod saját magad”

(#10050) Cifu


Cifu
nagyúr

206cc:

Csak volt V3000-esem, most egy Samu A656-osom van. Szerintem érdemes lenne megvárni az új Sony TV-ket már, a V4000-es például olcsóbb lesz, mint most a V3000-es. :S

Ha holnap akarsz elmenni vásárolni, akkor a V3000 és a Samsung LE-40A550-es széria között ingadoznék. Sajnos az M86/87 esetében a 24p támogatás nem garantált.

Papichulo:

Nehéz ügy. Ami biztos, hogy a Samu-val nem lesz gondod a számítógépre való rákötésnél. Én vagy a Samut, vagy a Panát ajánlanám, viszont így első körben úgy tünik, hogy a panán nincs VGA bemenet például. Ha biztosra mennék, akkor a Samu ezek alapján.

fanofmanu:

Akkor már neked is inkább a Samu LE-26S80-as szériát ajánlanám...

gyraph
:

Megbánni csak akkor fogod a döntésedet, ha nem leszel elégedett a TV-vel. ^^
Amúgy nem rossz választás, az A430-as széria annyiban különbözik az A450-estől, hogy gyengébb a panel benne. Sajnos arra még nem volt lehetőségem, hogy összemérjem mennyivel gyengébb, de emiatt én inkább az A450-es felé hajlok - ám hangsúlyozom, ez csak teoretikus fejtegetés, mert személyes tapasztalatom nincs összehasonlításra.

Joshi:

Samsung LE-40A550-es széria (friss modell)
Sony KDL-40V3000 (2007-es modell)
esetleg LG 42LG5000 (2008-as modell, gyengébb fekete)
vagy Philips 42PFL5603 (2008-as modell, gyengébb fekete)

Jönnek az új Sony-k, azok még megkavarhatják a piacott (V4000-es széria).

Gyraph:

24fps-es filmeknél jöhet jól a 24Hz, ilyen van 720p-ben is. Jellemzően az összes Blu-Ray és HD DVD rip 24 fps-es.

robotos05:

A kézikönyv mit ír a PC-re való összekötéshez? 1360x768-as felbontás támogatva van?
Lehet trükközni azzal VGA esetén, hogy egy olyan INF file-t csinálsz (vagy töltesz le a netről), ahol engedélyezve van az 1360x768 @ 60Hz-es felbontás. Így elsőre ennyi ötletem van. :(

(Kolombusz)
:

Kösz a visszajelzést, örülök hogy elégedett vagy a TV-vel. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.