Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Digitalis válasza Lipton (#25999) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nagyon jó vétel ennyiért. Persze ha minden ok vele. Valamilyen módon legyen rá gari. Dizájn kicsit merész, viszont jó minőség és HD-n az igazi, mint minden ekkora full LCD-TV általában.Szerintem vedd meg. :)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26002) Lipton válasza Digitalis (#26001) üzenetére


Lipton
őstag

Rendesen az LG-től venném, természetesen minden rendben van vele. Hivatalos.

Tuner milyen? Nem lesz nagyon fos a sima kábelTV?

Nem rontják az "elektronikák" a képet?
Ha igen, ki lehet kapcsolni?

Rendesen ki lehet rá nyomni a HD képet PC-től? Nincs gond a rákötésnél?
Simán neteznénk is, azaz monitornak is használnám.

elsőre ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#26003) dabadab válasza Rolly (#26000) üzenetére


dabadab
titán

Azert az ilyen nagy relevaciok sokkal inkabb a tartalomtol fuggnek am. Tegnap en is lattam anyamek kutyajat, aztan valahogy a latvany megsem nyugozott le, pedig eloben lattam, olyan felbontassal, kontraszttal es szinhuseggel, ami messze tul van barmelyik TV lehetosegen :) (sot, maga a kutya is jol nez ki :) ) Viszont lattam DVD-rol (szoval SD-ben) a Ertelme es erzelem 2008-as feldolgozasat es az meg gyonyoruen nezett ki - nem a felbontas, vagy vmi hasonlo miatt, hanem mert az operator kivalo munkatt vegzett es tenyleg gyonyoruen fenykepezett film volt.

DRM is theft

(#26004) Digitalis válasza Lipton (#26002) üzenetére


Digitalis
senior tag

Pontosabb infókért, szerintem várjuk meg az LG6000-tulajok jelentkezését. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#26005) Rolly válasza dabadab (#26003) üzenetére


Rolly
veterán

eddig ez volt a második full hd-s filmem rajta, s érdekes, hogy ez a film egy havas hideg fényű volt, míg a hell boy2-ben meg sok a vörös s mind a kettőt számomra teljesen kielégítően (még tán kicsit jobban is) jelenítette meg.

(#26006) torma1981


torma1981
veterán

Szia! Én nem láttam semmit pedig 656-osom van! Semmi húzás,stb!

(#26007) Scoobyka válasza torma1981 (#26006) üzenetére


Scoobyka
addikt

beállítások?.....32 37 v 40es?

(#26008) torma1981 válasza Scoobyka (#26007) üzenetére


torma1981
veterán

40A656!

A beállítások háttérvilágítás 4-esen..kontraszt 90 fényerő 45....élesség 0...szín 52 árnyalat 50 részbeállítás ki ki....

Majdnem mint neked! Színköz egyedi!

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm

Innen állítottam be!

(#26009) Scoobyka válasza torma1981 (#26008) üzenetére


Scoobyka
addikt

te vagy az első....1-1,5mről simán kiszurni az éleknél...a fekete átmegy pirosban amikor a börszínel találkozik....

(#26010) dabadab válasza Scoobyka (#25993) üzenetére


dabadab
titán

Ezeket pl. szerintem tok jol lehetne fenykeppel illusztralni. (A 656-on meg lehet allitani a kepet, nem?)

(Egyebkent itt nem segit az a trukk, ha atnevezed PC-re a HDMI bemenetet?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26011) Scoobyka válasza dabadab (#26010) üzenetére


Scoobyka
addikt

hát nekem nem sikerült foton visszaadni.....mert mikor megállítod már nem látni...az exponálási idő meg lassú hozzá.....656oson nem lehet megállítani...

én nem szerettem átnevezni pcre a hdmi-t,mert egy csomó jó funkció kikapcsol....pl nekem 100hz teljesen jól megy.....input lagot csak játékban eredményez....,de ott sem egetrengető......és 24p+100hz elképesztő jó élményt nyújt.

(#26012) torma1981 válasza Scoobyka (#26009) üzenetére


torma1981
veterán

Hát én nem tudom kétszer néztem már meg mindkettő filmet de nem látok semmit! Pedig itt gubbasztom a szemem 1 m-re töle! :) :)

(#26013) torma1981 válasza dabadab (#26010) üzenetére


torma1981
veterán

Hogy lehet átnevezni? Hdmi-t pc-re vagy amire akarod?

(#26014) Scoobyka válasza torma1981 (#26012) üzenetére


Scoobyka
addikt

mindjárt belővőm akkor az egyedi színbeállításokat....és megnézem úgy.

(#26015) Scoobyka válasza Scoobyka (#26014) üzenetére


Scoobyka
addikt

na belöttem,de továbbra is lehet látni....nézd meg a csaj szemöldökét....vagy a porszívonál amikor húzza tolja.....

(#26016) torma1981 válasza Scoobyka (#26015) üzenetére


torma1981
veterán

Nézem, de akkor sem látom! :) Lehet hogy a szemem nem az igazi már! :)

Hogy lehet átnevezni? Hdmi-t pc-re vagy amire akarod?

[ Szerkesztve ]

(#26017) Scoobyka válasza torma1981 (#26016) üzenetére


Scoobyka
addikt

bemenet---névszerkesztés..

(#26018) torma1981 válasza Scoobyka (#26017) üzenetére


torma1981
veterán

Én akármilyen névre állítom nem látok változást! Azt írtad hogy változnak dolgok nem? Vagy csak a neve és más nem? Amúgy PC-n van nekem!

(#26019) Scoobyka válasza torma1981 (#26018) üzenetére


Scoobyka
addikt

a hdmi2esbe van dugva a kábel?....,mert csak akkor változik és akkor is csak úgy,ha pcnek van nevezve...,de akkor nem lehet bekapcsolni jópár dolgot mivel kiszürkül...

milyen frimvare van a tvden?

[ Szerkesztve ]

(#26020) torma1981 válasza Scoobyka (#26019) üzenetére


torma1981
veterán

Nem az Hdmi1-essbe! De majd akkor kipróbálom! Még az eredeti van a fireware-ból! Nem frissítettem!

(#26021) torma1981 válasza Scoobyka (#26019) üzenetére


torma1981
veterán

Hát nem sok értelmét látom a Pc opciónak! Főleg mert csomó dolgot letilt! Mi a különbség? Van valami haszna?

(#26022) dabadab válasza torma1981 (#26021) üzenetére


dabadab
titán

A PC opcio kikapcsolja a kepbizergeto eljarasokat es egeszen konkretan azt teszi ki, ami jon a HDMI-n, mindenfele valtoztatas nelkul (es ennek folyomanyakeppen az inupt lag is gyak. megszunik).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26023) Scoobyka válasza torma1981 (#26021) üzenetére


Scoobyka
addikt

csökken az input lag...és az elektronika elviekben nem babrál bel a képbe....,de én sem szerettem hasnzálni....

(#26024) torma1981 válasza Scoobyka (#26023) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi mindkettőtöknek! :) Akkor lényegében kinek mi az izlése azt használja! Olyan nagy különbséget nem vettem észre!

(#26025) Scoobyka válasza torma1981 (#26024) üzenetére


Scoobyka
addikt

este nézd majd meg jobban a feketepirosas dolgot ....mert ha nem láttszik akkor sem akkor nagoyn kiváncsi vagyok a frimwarere és a szervíz menüdre....,mert elviekben ott van a megoldás......

(#26026) hdmi válasza Hegyirabló (#25957) üzenetére


hdmi
tag

Szia, látom megjavult a menüd, ez jó hir. A másik forumon eddig érdemi válasz nem érkezett, de ott az LCD topik nem pörög ennyire.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#26027) anrab


anrab
addikt

"Vékony és 480 Hz-es LED-es az LG-től
2009. január 01., 18:03

Az már biztos, hogy az egyik legvékonyabb LCD-tévét az LG mutatja majd be. A LED-es háttérvilágítású LH95 vastagsága csupán 2,48 cm, azaz kevesebb, mint 1 col. Az LH95 használja a local dimming megoldást, dinamikus kontrasztaránya így 2 000 000:1-hez (ez papíron legalábbis jobb, mint a plazmatévéké)."

[ Szerkesztve ]

(#26028) hdmi


hdmi
tag

Most van az USA-ban január 8-11 megrendezve a Las Vegasi Consumer Electronics Show (CES) szórakoztatóelektronikai kiállítás. Izelitő az amerikai piacra szánt 2009-es Bravia-kból.

[link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#26029) Kobor válasza Scoobyka (#25993) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én nem látok semmi ilyesmit.
firmware:1015
beállítások: [link]

(#26030) Scoobyka válasza Kobor (#26029) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem szívesen mennék vissza a 20-asról a 15ösre...mivel játszani is szoktam rajta....,de kiprobálom....a színbeállításaid hogy is mondjam enyhén sárgás....szerintem...

(#26031) Scoobyka válasza Scoobyka (#26030) üzenetére


Scoobyka
addikt

15ös felrakva...színek úgy belőve ahogy neked....és valóban kevésbé észrevehető,de azért látható még mindig...javaslom nézd a sárga fotel jobb szélétt amikor a pasi megy...bizony átvált pirosba(ez a jennife l videoban) valamint amikor bena meg a csaj hancurozik a csaj szempiláján is megjelenik.......amúgy a a kép így enyhén fakóbb és ez lehet a kulcs....valamelyik szín zavar be.....én a bíbort löttem ki első körben....,de nem vagyok benne még biztos.

(#26032) asadasad22


asadasad22
őstag

amit még nem értek: aurópai tv-ken ugyebár 50hz volt az a meghatározó képformátum, amerikain 60hz, és az európai felbontás volt a nagyobb. namármost a hd adás felbontása teljesen szabványos, tehát nincs eltérés az ntsc és pal között, a digitális tv adás frekvenciája viszont európában továbbra is 50hz-es, míg amcsiban 60hz-es? valaki elárulná, hogy hogya van és, ás ha ugyanolyan a felbontás, miért kell a frekvenciának eltérőnek lennie? az itt árult mostionflow tv-kre pedig 100hz van ráírva, ott pedig 120hz. mivel a felbontás azonos, ezt így alapból nem érzem fairnek, másrészt a 120 érdekes módon osztható 24-el, míg a 100 nem, vagyis 24p filmlejátszásnál a 100hz-el nem tudná túl szabályosan berakni a plusz képkockákat.. most akkor hogy is van ez az egész? :) európában el van cseszve ez az egész dolog, ás nálunk 25p-s filmnek kéne a szabványnak lennie? ez is teljesen kizárt, mivel 24p a szabványos film/Blu-Ray anyag akár itt, akár ott..

[ Szerkesztve ]

(#26033) dezz válasza asadasad22 (#26032) üzenetére


dezz
nagyúr

A fő ok talán az, hogy még jó ideig együtt fog élni az SD és a HD, és jópár csatorna adása elérhető lesz párhuzamosan SD-ben is és HD-ban is. Emellett sokszor a HD-s változaton is SD-ről felkonvertált (vagy akár fel sem konvertált) régebbi felvétel megy. Így a frissítésnek is egyformának kell lennie. (Át lehetne konvertálni a HD-sat 60 Hz-re, de nem lenne az igazi.)

A "100 Hz"-es tévék NTSC jel esetén 120 Hz-en működnek (már ha tudják fogadni az NTSC-t, de szerintem a legtöbb igen), mert így a legegyszerűbb, és egyben a legjobb. Ha támogatják a 24p-t, azt is megfelelő frissítés mellett jelenítik meg (72, 96, vagy épp szintén 120 Hz-en).

(#26034) dezz válasza dezz (#26033) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, és csodálkoznék, ha mindezt nem tudnák HD-ban is (már ha maga a tévé HD-s :) ).

(#26035) forceberg


forceberg
veterán

Az LG 37LC51/42LC51 és a 37LG2000/42LG2000 szériák között van látható különbség?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#26036) Ebit válasza forceberg (#26035) üzenetére


Ebit
addikt

Elméletileg újabb panelok vannak benne,nagyobb kontrasztal, nekem, még a régebbi LC51 van, szerintem korrekt.

(#26037) code1005 válasza Lipton (#25999) üzenetére


code1005
senior tag

Szia,

nekem a 42LG6000 van és semmi gondom vele. UPC kábelem van és tök jó a kép, HD filmet is szoktam nézni rajta gépről az is tökéletes.

Vedd meg nyugodtan, főleg ennyiért, én az enyémet 250e-ért vettem...

plata o plomo

(#26038) code1005


code1005
senior tag

Viszont lenne nekem is egy kérdésem. Az LG6000 hogyan lehet beállítani a 1:1 pixel mapping-et? Elég csak átnevezni a hdmi bemenetet PC-re?

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#26039) asadasad22 válasza dezz (#26033) üzenetére


asadasad22
őstag

az a jó ideig elviekben maximum 3 év lehet, ez asszem a végső határa a teljes digitális átállásnak. szóval ha pl. 24p anyagot játszok le, akkor az a 100hz az valójában 120hz lenne? az nem lenne rossz.

egyébként egy ilyen tv-n sd adást nézni szerintem alapból bűn :)

(#26040) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

HD-Ready LCD TV-t szeretnék 23-27"-os (60-70 cm) közötti átmérővel, max. 80 e Ft-ig.

Tudtok valami konkrét típust ajánlani?

Előre is nagyon köszönöm a választ! :R

Sk8erPeter

(#26041) dezz válasza asadasad22 (#26039) üzenetére


dezz
nagyúr

"az a jó ideig elviekben maximum 3 év lehet, ez asszem a végső határa a teljes digitális átállásnak."

1. A kötelező digitális átállás csak földfelszíni sugárzásra vonatkozik (részben már be is következett). Célja: több csatorna elérhetővé tétele, a rádiós sugárzás által lehetővé tett határok között.

Kábelre nem vonatkozik. A kábel a szolgáltató saját különbejáratú rendszere, nem korlátoz senkit az analóg jellel, csak saját magát. Ott addig mehet analóg jel, ameddig a szolgáltató célszerűnek tartja (saját rendszere felett ő rendelkezik).

2. Digitális != HD. Digitális rendszerben az SD adás is digitális. (Csak pl. kábelen a digitális mellett még jópár csatorna elérhető analógban is.)

"szóval ha pl. 24p anyagot játszok le, akkor az a 100hz az valójában 120hz lenne? az nem lenne rossz."

Mint írtam, lehet 72, 96, és 120 Hz is (1-1 frame 3-4-5x-i ismétlésével). Szóval lehet, hogy egy európai 100 Hz-es tévén inkább 96 Hz lesz. Meg az is lehet, hogy itt is-ott is 72 Hz (mintha ezt hallottam volna). Sőt, még az is lehet, hogy a lejátszó eleve így küldi, nem 24 Hz-en.

Lényeg, hogy semmi értelme nem lenne 100 Hz-re konvertálni, mert azzal elvészne a lényege (újra egyenetlenné válna a mozgás).

[ Szerkesztve ]

(#26042) asadasad22 válasza dezz (#26041) üzenetére


asadasad22
őstag

jó, azt nem kalkuláltam bele, hogy a kábeles tv-nek is ekkora jelentőssége van.

engem irritál a "nagy adók" hozzáállása (rtl, tv2, stb.) a hd témához, ha rajtuk múlna, 50 év múlva és sd-t szórnának, a fő célközönségnek /panelprolik/ úgyis jó az.. csak úgy szórják az ember szájába a hd tv-k reklámokat, aztán aki tv-zésre akarja használni a tv-jét, csak pislog, hogy úgy néz ki a szuper hdtv-jén az adás, hogy nyugodtan kitörölhetné vele a seggét. még szerencsém, hogy nem tv-zésre vettem a tv-met és nem is szoktam tv-t nézni úgy egyáltalán, csak maximum 1-2 műsort hetente. mondjuk ez az m1-m2-duna is vicces, tegnap egyetlen műsort láttam a 3on összesen, amit rendesen hd-ben sugároztak, még a híradójuk is sd volt. nem hiszem el, hogy az "ország tv csatornájának" ne tellne egy darab hd kamerára legalább a studióban..

(#26043) jedimesterek válasza Scoway (#25972) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Helló Scoway!
Nekem 2 nap alatt kihozták,mivel volt raktáron.A gari rajtuk keresztül megy a garancia jegy alapján.
Üdv.

(#26044) szam0ca válasza szam0ca (#25903) üzenetére


szam0ca
csendes tag

[Erre] az lg7000 szeriaja megfelelo lenne?

(#26045) dezz válasza asadasad22 (#26042) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát ja, de legalább elindult valami... 1 éve még gondolni sem mertem rá, hogy akár csak néhány adón már idehaza is lesz legalább néhány műsor, film magyarul HD-ben. 66cm-től már minden LCD-tévé HD-s, és azért veszik szép számmal. Egy idő után rákapnak az emberek a HD-ra, és már követelni fogják, hogy a nagy kereskedelmi adók is HD-ban sugározzanak. Egyébként hallottam, hogy szépen csendben azért állnak át ők is HD-ra. (Nem mintha a műsoruk többsége annyira érdekelne, de azért azt a párat is csak jobb lesz HD-ban nézni.)

(#26046) dezz válasza Kobor (#26029) üzenetére


dezz
nagyúr

Néztem a listádat. Láttam, a dinamikus kontraszt és a digitális zajcsökkentés is ki van kapcsolva, a Motion Plus meg alacsonyan van. Szeretném megkérdezni, hogy ez miért van. (Nincs még LCD-tévém, csak tervezem, illetve várom, hogy számomra is elfogadható minőségűek legyenek. Úgy tűnik, még várhatok egy darabig. :( )

A digitális kontraszt ugye arra való, hogy jelenettől függően szabályozza a háttérvilágítást, pl. sötét jelenetnél leszabályozza, így az nem szűrődik át, szal pl. sötét szobában nem lesz szürke, aminek feketének kellene lennie. (S-IPS vagy xVA panel ide vagy oda, azért sötét szobában nem tudja teljesen lemaszkolni a maxon lévő háttérvilágítást.)

A digitális zajcsökkentés meg, normális megvalósításnál nem életleníti a képet, szal nem az egymás melletti pixeleket mossa össze, hanem időben az azonos helyen egymás után következőket. Ezt is -- szintén normálisabb megvalósításban -- csak akkor, ha nem mozgó objektum van ott, mert az így "csóvát húzna". Nekem egyelőre egy jobb 100 Hz-es CRT-m van, és az említett módon van megvalósítva ez a funkció, és teljesen jól működik, tehát nem okoz zavaró hatást, csak szépen eltünteti a képzajt, ha az nem halad meg egy bizonyos mértéket. (Eddig analóg adással ment, most már digitálissal, és itt is hasznos, leszedi a tömörítési hibából eredő esetleges bizsergést.)

Ezeken a típusokon tényleg annyira rosszul vannak ezek megvalósítva, hogy jobb inkább kikapcsolni őket? Vagy ez inkább csak valami divat? (Láttam néhány hozzászólásban olyan ajánlást, hogy egy új tulaj első lépése legyen, hogy ezeket kikapcsolja, akár kipróbálás nélkül...)

Említetted még előzőleg a 100 Hz Motion Plus-t, hogy ez meg ilyen aurát csinál. Nos ezt talán nem is nagyon lehetne másképp megvalósítani: azért van, mert új képkockákat számol ki a tévé a meglévők közé (ezzel megduplázva, vagy akár megnégyszerezve az fps-t!), a mozgásokat figyelembe véve. Azonban pl. egy elmozduló testnél úgymond ki kell találnia, mi volt mögötte. Ami persze nem lehet tökéletes. Számomra pl., még ha vannak is ilyen artifactok, sokkal jobb a szememnek a magasabb fps-es mozgás összességében (legalábbis sportnál, stb. -- mozifilmeknél az eredeti feeling miatt meg lehet hagyni a 24 fps-t, illetve mozgás-interpoláció nélkül többszörözni). Bár itt is felmerül, hogy a rosszabb megvalósítás több hibát csinál. (Eddig úgy vettem észre, a Philips megoldása a legtökéletesebb. Kár, hogy igen drágán mérik az ilyen tévéiket.)

[ Szerkesztve ]

(#26047) anrab válasza szam0ca (#26044) üzenetére


anrab
addikt

ezekre a célokra simán megfelel de másra már nem tudnád használni!

(#26048) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

[Erre] tudna valaki válaszolni?

(#26049) Capella válasza anrab (#26027) üzenetére


Capella
senior tag

Az tényleg elég vékony, de a JVC még annál is... :DDD JVC Ultra Slim LCD
Az csak 7 mm.
Még jó, hogy negatív vastagság nem lehet, mert pár év múlva odajutunk ebben a mindenféle versenyben. ;)
Az LG 480 Hz megoldása se semmi, csak nincs ember aki látja a különbséget. :N

(#26050) Rolly válasza anrab (#26047) üzenetére


Rolly
veterán

mit jelent az, hogy másra már nem tudná használni?

pl felmosni vele tényleg nehéz lehet vele... :)

amúgy ha a felsorolt dolgokra kell akkor egy lg5000-es széria is megfelelő lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.