Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46001) olahjana válasza fury71 (#45999) üzenetére


olahjana
tag

ha tudod ntfs-re formázni és pendriveként használni akkor minden további nélkül szerintem. más feltétel nem kell a tv-nek. annyi hogy gyárilag ezek fat32esek. ha átformázod akkor a teló nem fogja látni memóriaként azt a 8 gigát

(#46002) BBéci válasza KVamikaze (#45993) üzenetére


BBéci
titán

Alaposan átkeresztelted. :)) Nevezd Vödörfedél-nek, ahogy a forgalmazó cégnél is emlegetik.
Szerintem felejtős.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46003) BBéci válasza fury71 (#45996) üzenetére


BBéci
titán

Emelem kalapom, végre egy úgságolvasó ember a topikban!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46004) Brekecs válasza BBéci (#46000) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Ez azért durva volt !!
Ne nézd már a másikat hülyének, nem gondolod hogy nem próbálta belőni a tv-t inkább kicseréltette mint írja és az sem volt jó, aztán vett egy kisebb típust de azt a gyárban /boltban valaki belőtte és akkor az maradt, nevetséges vagy !!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#46005) KVamikaze válasza BBéci (#46002) üzenetére


KVamikaze
tag

Köszönöm. :)

(#46006) eeXaa


eeXaa
addikt

....és a toshibáról valami? :)

(#46007) TayRol válasza anrab (#45987) üzenetére


TayRol
veterán

nekem a legujabb fw-vel is masfel ora volt.

(#46008) TayRol válasza Zselés (#45982) üzenetére


TayRol
veterán

nekem digi digitalis tv-van, jovo heten igyekszem kepeket kesziteni az adasrol - ha erdekel.

kepeket meg nem nezegettem rajta, de szerintem mindent visz.

de ha pesti vagy, el is johetsz megnezni. XV. kerulet.

udv.

[ Szerkesztve ]

(#46009) Agyas válasza anrab (#45950) üzenetére


Agyas
aktív tag

köszi utólag is....
Írtam digitalKO-nak egy mailt, amiben az általam kiválasztott philips tv-k árairól érdeklődtem. Azt írta a manusz, hogy amiket választottam azokat nem tudják beszerezni, és már csak 1 7404 van nekik. Nem is rendelnek mert jönnek az újak.
Ez elég érdekes mert nagyon nem lehet még találni az újakról semmit.

(#46010) Luissimo válasza Agyas (#46009) üzenetére


Luissimo
veterán

próbáld esetleg az AVPlanet-et is, hátha....

(#46011) anrab válasza TayRol (#46007) üzenetére


anrab
addikt

a 0.26.69.0-val?
ez az egy dolog amit észre lehet venni változást!

(#46012) anrab válasza Agyas (#46009) üzenetére


anrab
addikt

:F

(#46013) Agyas válasza anrab (#46012) üzenetére


Agyas
aktív tag

Pontosan ezt írták nekem:
"Sajnos ezeket a típusokat nem tudjuk beszerezni, illetve korlátozottan tudjuk a kínálatunkban lévőket is a közelgő modellváltás miatt. Jelenleg raktáron már csak 1 db 42pfl7404h típus van, amelynek a bruttó ára 213.900Ft."

Amit írtál pár napja az új modellekről azok azért nem mostanában jönnek. Áprilisra emlékszem...

Luissimo: dobok nekik is egy mailt

[ Szerkesztve ]

(#46014) Zselés válasza TayRol (#46008) üzenetére


Zselés
csendes tag

Köszi TayRol,nagyon szívesen megnézném élőben ha össze tudjuk hozni.Annál nincs meggyőzőbb ha otthoni környezetben,normál adással látja az ember.
Ha tudnál adni egy elérhetőséget,azt megköszönném!

(#46015) anrab válasza Agyas (#46013) üzenetére


anrab
addikt

úgy valahogy. tavaly is április-máj. környékén jött.
lehet hogy jobbat kapsz ugyan azért a pénzért.

(#46016) ezso válasza KVamikaze (#45993) üzenetére


ezso
tag

Sziasztok!
Wharmadfele lcd37f1080p érdemes ezzel foglalkozni

Szia!
A pontos neve Wharfedale.
Nyugodtan foglalkozhatsz vele.
Álatalában LG displayel van szerelve (ez a szervízmenüben ellenőrízhető) és árához, kategóriához képest jó, megbízható tv.
Ha nincs szükséged Mpeg4tunerre és az itteni többséggel ellentétben elfogadod azt, hogy vannak jó LCD tévék a "SamsungLgSonykon" túl is, akkor jó választás.

A belsejét a Vestel Electronik csinálja, akárcsak a Sharp, Sanyo, Orion, Hitachi, Toshiba etc. tévék jó részét.

Ha bővebb infót akarsz róla gúglizz rá a Hitachi L42vp01-re. A méretét és a távirányítóját kivéve az utolsó csavarig megegyeznek.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#46017) Sped válasza reks (#45981) üzenetére


Sped
aktív tag

Hali!

A B650-es nem produkálta ezeket a zavaró dolgokat? Mert épp tévé vásárlás előtt vagyok és egy B650-es a legesélyesebb kiszemeltem.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#46018) BBéci válasza Brekecs (#46004) üzenetére


BBéci
titán

Nem próbálni kell belőni, hanem kalibrálni kell! Van fogalmad arról, hogy ez mit jelent? Láttál már tesztlemezt, BD-t vagy DVD-t?
Sajnos a LED-es Samsungokat muszáj kalibrálni a hibátlan képminőség elérése érdekében.
Igazából mindegyik képmegjelenítőt, tévét, vetítőt, monitort kalibrálni kellene, méghozzá erre a célra szolgáló speciális készülékkel.
Nem rosszindulatból, nem bántó szándékkal írtam, csak szeretném helyükre tenni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46019) guriga1234 válasza BBéci (#46018) üzenetére


guriga1234
addikt

Te hogyan kalibráltad? Elindítottad a nem létező kalibráció menüpontot?

(#46020) BBéci válasza guriga1234 (#46019) üzenetére


BBéci
titán

El hát, mint a vöcsök.
Már megint nem férsz a bőrödbe, kötözködsz?
SpyderTV koloriméterrel, Te nagyokos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46021) Fidel76 válasza BBéci (#46018) üzenetére


Fidel76
tag

Az is 1 kalibráció, hogy a felhasználó a számára legjobb beállításokkal akarja élvezni a tv képét.
Ilyen nincs, hogy 1 tv-hez muszáj venni 1 45k forintos kalibrálót + cd-ket,programokat amivel mint kezdő még 1 napot elszórakozól a tv-vel. Nyugott szívvel kijelenthetem, hogy mindenféle statisztika nélkül a tv vásárlók kb 0,1%kának lehet + kalibráló készüléke és olyan 0,5%-uk probált már csak programmal.
Ott vannak az okos "zöldhuszárok" akiknek a zöld plecsni osztása helyett a tv kalibrációjára kellene a hangsúlyt fektetnie és egyből kevesebbet fogyaszt+ jobblesz a képe. Ilyen dolgokkal minek foglalkozni?:) Jobb az ha új energiatakarékos tv vásárlására buzdítanak...
Gyártó magára vessen ha alapból rossz a képe és csak kalibrálással lesz jó. Vevő ugyis aztveszi amelyik kalibrálás nélkül az üzletben jobban tetszik neki.

(#46022) eeXaa válasza Fidel76 (#46021) üzenetére


eeXaa
addikt

...ámen...

(#46023) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

A kérdés lehet laikusan hangzik, de nagyon új nekem ez a téma:
Tervezek venni LCD TV-t, kérdés, hogy a sima kábel tv szolgáltatótól bejövő jelet koax kábellel rá tudom csatlakoztatni az LCD TV-re? Vagy kell vmi átalakító kütyü?

Köszi!

(#46024) SpeedR válasza pomk (#46023) üzenetére


SpeedR
őstag

Igen, rá tudod kötni, nem kell semmi átalakító.

(#46025) pomk válasza SpeedR (#46024) üzenetére


pomk
őstag

Rendben, köszi!

Akkor következő:
Milyen LCD TV-t ajánlotok. Tudom mindenkinek más az izlése, de azért biztos vannak jól bevállt, befutott termékek.
Igényeim:
1. Nem kell Full HD.
2. Min 32".
3. Filmnézés PCről, ritkán játék PCről. KábelTV nézés.
4. Kb. 2m-ről fogom nézni.
5. Ár: max. 100.000,-

Köszi!

(#46026) dabadab válasza BBéci (#46018) üzenetére


dabadab
titán

Izé, nincs olyan, hogy "hibátlan képminőség". Be lehet kalibrálni egy megjelenítőt vmilyen szempontok alapján (és már maga a kalibráció eredménye sem lesz tökéletes), de ennek általában más paraméterek látják kárát (pl. a standard (sRGB, 120 cd/m2, 2,2 gamma) kailbráció után általában rosszabb lesz a kijelzők kontrasztja, mint a default beállításokkal) meg vannak olyan dolgok, amikre egyáltalán nincs hatással a kalibráció (pl. a háttérvilágítás egyenetlensége, betekintési szögek, stb).
Ráadásul a kalibráció meg a szubjektív tetszés között nincs olyan nagyon nagy korreláció, egy 0 delta E-re belőtt sRGB meg egy default beállításos wide gamut kijelző közül sokaknak az utóbbi tetszene, mert sokkal élénkebbek a színei és ez fontosabb szempont nekik, mint a pontos színvisszaadás.

DRM is theft

(#46027) KVamikaze válasza ezso (#46016) üzenetére


KVamikaze
tag

Köszönöm szépen. :R

(#46028) pocok1970


pocok1970
tag

Üdv a Fórumozóknak!

Egy ideje szemezek egy Samsung UE32B6000 32" (82 cm) LED LCD TV-vel.
Valakinek van tapasztalata erről a készülékről?
Képéről,hangjáról,kezelhetőségéről,csatlakozóiról,és az internetes elérhetőségéről.
Ennél ugyanis van Ethernet csatija,csak azt nem tudom,hogy mit tudok vele elérni a neten!?
Minden tanácsot szívesen fogadok!

(#46029) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Mekkora képátlójú tv-t érdemes venni ha 5m-ről nézném? Most egy 72 cm-es sima tv nézek ilyen távolságból.
Nem kell über mozi hatás csak hogy normálisan, szépen nézhetőek lehessenek a filmek.

Romani ite domum.

(#46030) guriga1234 válasza BBéci (#46020) üzenetére


guriga1234
addikt

**** egy számítógépes programról beszélsz, de még mindig nem látom be, hogy ez miért is jó. Ugyanis Mari néninek nem biztos hogy van számítógépe, de még ha lenne is, akkor sem biztos, hogy egy ilyen programot megvenne. De még ha meg is venné, akkor is gond lehet, mert egyes értékeket csak a szerviz menüben lehet hathatósan beállítani, azt meg ugye Mari néni alaphangon nem ismeri, hogy hogyan lehet a szerviz menübe belépni, hiszen ez nincsen benne a felhasználói kézikönyvben.
A kalibrációt a gyártónak kell elvégeznie, a felhasználónak pedig - gyártótól (és típustól) függően - lehetőséget biztosít egyes paraméterek megváltoztatására a felhasználói menüben, de ezeket a készülékre vonatkozó legjobb beállításához képest nem sokkal lehet módosítani. Ha pedig azt nézzük, hogy az egyes műsorforrások nem mindig elégítik ki a felhasználói igényeket, akkor bizony a felhasználó hozzányúl a beállításokhoz, és máris eltért az ideálistól (gondolj csak bele, hogy egy erősítőn is van hangszínszabályozó, és egy referencialemez segítségével beállított értékkel egy zene nem úgy szól, ahogy a felhasználó szeretné, vagyis állít rajta. Egy másik lemeznél is, stb. Vagyis a referencialemez egy műszeres méréshez alkalmas, de az általános használat esetén nem sok haszna van).

[ Módosította: dabadab ]

(#46031) dabadab


dabadab
titán

Ne hergeljétek egymást, mert kénytelen leszek pihenőre küldeni a harcoló feleket, az meg pont úgy nem hiányzik senkinek, mint a flame.

DRM is theft

(#46033) zack


zack
nagyúr

Én meg döntöttem..egyelőre nem lesz B650 mert a 94cm mostanit sehogy se tudom belőni monitornak. Túl közel van még 1,5 méterről is, és szó szerint hányingerem lesz a játékok alatt. Rá kellett jönnöm hogy max. 82cm ami használható lenne, de az is 1,5m-ről kb, de ugye ilyenem nincs. Szóval 27"-es S-PVA DELL [link]monitort veszek, ennek is a látható képe majd 70cm, tv-t meg majd nyáron cserélek, külön projectbe. A 37S81 Samu-val elégedett vagyok, tehát a monitor kérdés számomra az elsődleges szempont. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46034) SpeedR válasza pomk (#46025) üzenetére


SpeedR
őstag

105e-ért már lehet kapni full hd-t is. Samsung 32B530 , LG LH3000 ?

(#46029) ZCoyote
5 méter az elég sok. Ha anyagilag belefér akkor 46", vagy ez fölöttieket nézz.

[ Szerkesztve ]

(#46035) anrab


anrab
addikt

leugrottam a tesco-ba de előtte benéztem az MM-be /pólus/ és csak úgy körbe szaladtam.
az eladótérben kivan rakva egy 42"PFL8404 és egy 42"PFL8654.
csak ötletem van hogy:
8654=270.000
8404=330.000
aki ebben utazik az tudja mi a külömbség.
szerintem ami tavaly április óta bent ment a bemutató szobában 8654-es 370,000-ért, azt rakták ki a polcra! ha valaki rákérdez a külömbségre hogy mit tud a 8404 hogy annyival drágább, nem tudom mit fognak mondani, de kíváncsi lennék.
gondoltam megosztom ezt a kis észrevételt hátha valaki rácuppan.

(#46036) Remiel válasza anrab (#46035) üzenetére


Remiel
őstag

ma visszamentem a Pólusba, ott volt a Philips-es srác...

próbálta belőni az 5624-es de nem annyira sikerült neki, bár mérföldekkel jobb mint tegnap, de még így sem meggyőző... azt mondja van valami szervízkód, amivel ő jobbá teszi a képet, de könyörgöm, miért kell ehhez kód, amihez egy átlagos vevő sosem jut hozzá... meg hogy szar a jel, de majd otthon jobb lesz... és ha nem?

valaki tud alternatívát egy Philips 42 PFL 5624 H helyett? olyan 160k körüli kéne, most nincs több lé sajna erre...

ha nincs jobb megveszem, bár a Samsungnak szebb volt a képe, de a srác jött az utánhúzással, meg ilyenekkel, de hogy az nem látszik a demóban...

megköszönném a segítséget, jöhet privátban is...

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46037) ///M válasza Remiel (#46036) üzenetére


///M
tag

Nekem is pont ez volt a problémám mint neked,ezért vettem Samsungot. :))

(#46038) dh66e válasza Remiel (#46036) üzenetére


dh66e
veterán

Igazad van hogy tutira akarsz menni,megértem.Soha senki nem fog neked beállítani egy tv-t -egy áruházban pláne-ahogy az neked tetszeni fog.
Javaslat:
Amennyiben találsz valahol a neten egy olyan készüléket ami tettszik neked megrendeled és 3 napig próbálgatod otthoni körülmények között,max nem jön be és visszaviszed.

(#46039) anrab válasza Remiel (#46036) üzenetére


anrab
addikt

nem is láttam az 5624-et csak a 04-et, ami ugyan az ha jól tudom, csak a hangban van külömbség. az egyik nicam stereo 2.1 a másik nikam stereo BBE 2.1. gondolom nem a kiállított darabot akarod megvenni. olyan meg nincs hogy a szervízmenüben jobbá tudja rakni, ha csak nem ő baszott el valamit előtte. a fiamnak 5604 van és semmi gond vele. lehet hogy azon az antennán gyenge a jel. de nem rábeszélni akarlak. azt vedd amelyik tetszik mert később csak mérgelődni fogsz hogy a másikat kellett volna.

(#46040) Luissimo


Luissimo
veterán

Helló, Szimpla kérdés:
-adott egy 40b650 tévé, amire most próbáltuk rádugni a Sony PS2-t, az egyik scart-ra, de semmi életjelet nem kaptunk, hogy a tévé rátaláltvolna !!
a források közt sem látni.
Ugyanez a ps2 egy normál LG CRT-n müxik.

Mi a trükk, kell valamit csinálni vele, vagy más gond lehet?? :F :Y

(#46041) pocok1970 válasza #46372352 (#46032) üzenetére


pocok1970
tag

Köszönöm,bár sok jót nem tudtam meg! :W

(#46042) robi30 válasza BBéci (#46018) üzenetére


robi30
tag

"Sajnos a LED-es Samsungokat muszáj kalibrálni a hibátlan képminőség elérése érdekében."
ugyanmár...

[ Szerkesztve ]

(#46043) TayRol válasza Zselés (#46014) üzenetére


TayRol
veterán

szia!

adatlapnal van telefonszam es emailcim, azokon tudsz elerni.

(#46044) TayRol válasza anrab (#46011) üzenetére


TayRol
veterán

megnezem hetfon, ha hazaertem, hogy melyik fw.:)

ahogy olvasom, te is kozel laksz a Polushoz.:)

[ Szerkesztve ]

(#46045) pomk válasza SpeedR (#46034) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

Akkor kérem segítsetek, ki melyiket ajánlja?
LG LH3000 vs. Samsung (32B530)?

Köszi

(#46046) anrab válasza TayRol (#46044) üzenetére


anrab
addikt

ja, nincs messze. :)

(#46047) vkrisz válasza Agyas (#46013) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Én is kb. 5 emailt írtam ugyanezen tv miatt. Az első olyan cég amely gyári philips garit adott a TV Store volt. Kb 3000-el volt drágább mint a legolcsóbb ajánlat az árgépen. A többi mind bolti garis volt. Amúgy ők is most péntekre várták a TV-t. Ha időközben nem kaptam volna egy visszautasíthatatlan ajánlatot :N én őket választottam volna.

(#46048) ProdyG


ProdyG
senior tag

van valakinek tapasztalata atéren, hogy a 100hz és a 200hz között mi a különbség?
van értelme 200hz-s TV-t venni? nekem 100hz-s volt, ahelyett veszek most másikat, 100hz-n a 24fps-es filmek gyors mozgásoknál nem voltak folyamatosak, de gondolom a 200hz-n se lennének azok.....a lassú mozgások szépek, de a gyorsabbak......

(#46049) reks válasza BBéci (#46000) üzenetére


reks
csendes tag

Ne személyeskedj. - dabadab

Három kalibrációs beállítással is próbálkoztam. Az egyik a hdtvtest.co.uk, a másik az avforums.com által ajánlottak, a harmadik pedig saját tesztábrák és demók alapján.
De ennek semmi jelentősége, mert a hibákat ezek nem tudják elfedni, a színhűséget és a standardokhoz való közelítést szolgálták. Egy ilyen nem válaszol prizmahibára vagy más, uniformitást rongáló hibákra.

Aki többet szeretne megtudni ezekről, google-zzon rá a B7000 clouding kifejezésre... és láthatja nem csak velem fordult elő. Ilyeneket fog találni:

[ Módosította: dabadab ]

(#46050) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !

Philips LCD-hez ujj frimware jelent meg ! :K

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.