Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) MAxxYD válasza malacyka (#10998) üzenetére


MAxxYD
tag

Nekem az is jó csak 1:1 -es pm -je legyen. Nem találok róla kézikönyvet...
Lehet, hogy megnézem a boltban...

(#11002) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki linkelni egy táblázatot vagy hszt amiben le van írva, hogy adott méretű TV-t mekkora távolságról érdemes nézni?

Köszi!

(#11003) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Nah, hétvégén elmentem TV-ket nézegetni a MM-ba. Úgy gondoltam, hogy a Philips 7403-as és a Sony D3000-es között dől el majd a meccs, hacsak föl nem merül valami alternatíva.

Az a helyzet, hogy a Sony képét kifejezetten gyengének találtam. Ez persze szubjektív, de a nap végén mégiscsak az számít, hogy az ember a szemével mit lát, nem igaz? Ott volt egy rakás TV, mindet átkapcsoltam RTL Klubra, hogy ne csak a demókat nézegessem, és egységesre állítottam a különféle beállításokat is. Számomra egyáltalán nem tűnt indokoltnak a D3000 felára, sőt. Ahhoz képest, hogy a tesztekben is meg szakértői véleményekben is mekkora kultusznak örvend, előttem most eléggé leszerepelt.
Volt mellette egy LX700-as Panasonic is, az már emberibb volt, de egyértelműen a Philips-nek volt a legtisztább képe. Aztán elkapott az ismert JVC-s emberke és bekapcsolta nekem a JVC LT 32 P80-ast, ami majdnem ugyanannyira tetszett; bár kissé kevésbé realisztikus a színvilága, ám a kép valamivel részletesebb volt, mint a Philipsnél, és a feketéi is meggyőzőek voltak. Amiben egyértelműen jobb volt, az a panorama mód, a képernyő középső 2/3-adán gyakorlatilag alig torzított, míg a Philips láthatóan széthúzott mindent.

Képtelen voltam rávenni magam, hogy megvegyem az ultradrága Sony-t csak azért, mert az Sony és dicsérik. Kedvelem ugyan a márkát, de ezúttal számomra alulmaradt. Nagyon nehéz volt a döntés, de bizony én a JVC-t választottam. Egyrészt olcsóbb volt pár 10 ezressel, másrészt én soha az életben nem fogom PC-re kötni a TV-t, ez egy hálószobai filmezős egység lesz, úgyhogy az ezzel kapcsolatos JVC-parák nem érdekelnek.

Most hülyeséget csináltam? :-) Láttam, hogy senki se ajánlja a JVC TV-ket, de igazából egyetlen olyan érvet se láttam itt, ami ellene mint TV ellen szólt volna.

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#11004) MAxxYD válasza malacyka (#10998) üzenetére


MAxxYD
tag

A régebbi C3000-hez találtam kézikönyvet Ausztráliában :Y
PC bemeneten csak 1360-at tud (ami teljesen rendben is van) és még azt is írja, hogy stretchel a natív felbontásra... HDMI-n keresztül egy szó sincs pc-ről, pedig 2007-es modell az is... :W

(#11005) malacyka válasza Litván Zongora (#11003) üzenetére


malacyka
tag

Ha neked bejött, és meg vagy vele elégedve akkor jól választottál. Ez nem kérdés.
Megyek megnézem ezt a Toshibát, nagyon jó árnak tűnik a 99K érte.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11006) malacyka válasza MAxxYD (#11004) üzenetére


malacyka
tag

Innen letöltheted a kézikönyvet! Oldal alján: Bedeiungsanleitnung download
Német, angol, francia, olasz, portugál stb. nyelveken.
[link]

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11007) Harti válasza Harti (#11002) üzenetére


Harti
senior tag

Közben rákerestem a normális kifejezésre és realizáltam, hogy 5 méterről nézném a TV-t, és a hsz-ek alapján bőven 32" felett kéne nézelődnöm igaz?

A 42"-t túlzásnak érzem, a 37" megfelelőnek tűnik!

Másik nagy dilemmám, hogy LCD vagy Plazma legyen?

Eddig 100%-ig biztos voltam, hogy LCD de olvasva a hsz-eket látom, hogy páran a sima TV nézésre inkább plazmát ajánlanak! A jövőbe tekintve melyik lenne jobb a lassan beköszöntő HD adáshoz és Blu-ray filmekhez?

Számítógépre sose lesz kötve, csak TV adás fog menni rajta, azon kevesek közé tartozom akinek még DVD lejátszója sincs! :DDD (eddig a gépen néztem a filmeket a 26"os LCD-n)

Na szóval ez lenne az én személyes történetem, várnám az ötleteket, tanácsokat!

(#11008) MAxxYD válasza malacyka (#11006) üzenetére


MAxxYD
tag

Köszi!
Jártam itt, de nem beszélni német nyelv..... :W

(#11009) malacyka válasza Harti (#11007) üzenetére


malacyka
tag

5 méterről még a 46" sem túlzás, de ahogy érzed.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11010) malacyka válasza MAxxYD (#11008) üzenetére


malacyka
tag

Látod, mire jó a nyelvtudás....

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11011) Harti válasza malacyka (#11009) üzenetére


Harti
senior tag

A túlzás árban értendő :B

(#11012) MAxxYD válasza malacyka (#11010) üzenetére


MAxxYD
tag

Sokkal most sem lettem boldogabb....
Azt írja (angolul, azt meg is értem :DDD ), hogy PC-ről HDMI-n keresztül tud fogadni 1080i, 1080p és 720p 50/60Hz-s jelet..... Ez szuper....de mi van a rendes felbontásokkal???
Ez nagyon rizikósnak tűnik, bármennyibe is kerül....
Ha valaki beruházott egy ilyen tv-be (Toshiba 32c3005) és kipróbálja, akkor légyszi jelezze, hogy mi az eredmény... :K

(#11013) malacyka válasza Harti (#11011) üzenetére


malacyka
tag

Jah, így már ok, nekem is csak ilyen gondom van. :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11014) Enton


Enton
addikt

Ujjabb kiszemelt

Sharp LC-42X20E [link]

Lg 42LF65 tel összenéztem ma a MM-ban és szemre sokkal szebb képet adott a sharp!:D
Megnéztem 1080p-s jelel is PS3-mal HDMI-n keresztül!És hát eléggé meggyőző volt a produkció!Habár kicsit viccesen hatot egy sharp-on a bravia promociós bluray lemeze!:D
Nameg az a plusz 100e se fog az előnyévé válni a LG 42lc51-hez képest de akkor is fullHD 24p és szép volt a képe! :K

Már csak azt kéne kideríteni hogy pc-ről milyen a képe mert az lenne a legfőbb felhasználási tere!
A használati utmutatóban ami a linkelt oldalon megtalálható ott azt írja hogy támogatott felbontások:

És ez kicsit aggasztó hogy hdmi-n nem írja a 1920*1080-at!:(
Vagyishát sehol a max 1400*xxxx!:(

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11015) Harti válasza malacyka (#11013) üzenetére


Harti
senior tag

Neked valami 5let a problémámra? Vagy te is épp az én cipőmben jársz? ;)

(#11016) malacyka válasza MAxxYD (#11012) üzenetére


malacyka
tag

Én most indulok, ha lesz és tetszik megveszem. Mondjuk én pc-re nem akarom kötni, tehát tapasztalatot nem tok majd írni. Szvsz vidd be a noteszt ha van, és próba cseresznye. Ha nincs akkor meg bemész és megkéred szépen az eladót. De akkor már próbáltasd ki dvi-hdmi-vel is.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11017) Enton válasza Enton (#11014) üzenetére


Enton
addikt

sorry a képért itta rendes link:
[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11018) PLacc válasza malacyka (#11016) üzenetére


PLacc
senior tag

Sok sikert, beszámolót kérünk, ha meglesz! :)

(#11019) MAxxYD válasza malacyka (#11016) üzenetére


MAxxYD
tag

Én is startolok a Mammutban találkozunk :DD :DD :DD
Noti van, de HDMI nélkül.....viszem.....

(#11020) Harti válasza PLacc (#11018) üzenetére


Harti
senior tag

Mit vesz végülis?:)

(#11021) PLacc válasza Litván Zongora (#11003) üzenetére


PLacc
senior tag

Akkor az MM-es barátunk megkapta a százalékát! :)
Grat egyébként, tényleg szép képük volt a JVC-knek, csak kiváncsi lettem volna, hogy volt-e benne vmi turpiszság... :F

(#11022) malacyka válasza Harti (#11015) üzenetére


malacyka
tag

Igen, jártam a te cipődben is. Sokáig dilemmáztam én is mi legyen. Aztán a többféle felhasználhatóság és főleg az ár döntött az lcd javára. Plazmában a belőtt árkeretre nem láttam olyat ami megfelelt volna, csak nagyon az alja volt. Azonkívül az egyik haver áthozta az ősrégi Samu lcd-jét és semmi gondom nem volt a tv adás képével, igaz nálam digi beltériről megy. Most fogom megnézni a Saturn akciós Toshibát, ha tetszik meg lesz véve. Nekem tök általános célokra kell, nem látom a különbséget a 200 ezres kategória és a belépő szint között. Lehet, hogy rossz a szemem.... :U
5 méterről egy 37"-os lcd-n nem fogod látni az esetleges képhibákat. Ezt garantálom.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11023) malacyka válasza PLacc (#11018) üzenetére


malacyka
tag

Köszi, ha meglesz nem kímélem!

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11024) Enton válasza malacyka (#11022) üzenetére


Enton
addikt

Hacsak nem arra van már ráálva a szeme a sok nézelődéstől!:D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11025) malacyka válasza MAxxYD (#11019) üzenetére


malacyka
tag

Ok, én 5 felé érek fel, Fvárról megyek. De csíkos Oneill pólóban és oldalzsebes farmer rövidgatyában vagyok. :C :Y

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11026) Harti válasza malacyka (#11022) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi, sok szerencsét a vásrláshoz! :C

(#11027) kano válasza malacyka (#11025) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!

Jövök én is. :C Én meg 205cm vagyok. :Y Kíváncsi leszek a TV-re.
Bár mondjuk én 5-ig dolgozom. :(

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#11028) Litván Zongora válasza PLacc (#11021) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Én egy dolgot tudok említeni: a távirányító mérhetetlenül gagyi hatást kelt egy Sony után. Vagy akár egy Pana után.
Ez nem tűnik fontosnak, de azért bizony kissé bosszantó a dolog, mert a távot állandóan mancsozza az ember. Egyébként a Philips-é is gagyi volt, úgyhogy sokra nem mentem volna vele, még ha görcsölök is ezen külön...

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#11029) Csigger


Csigger
őstag

sziasztok!
mostanában mi is elkezdtük ittoh nézni a családdal a sok MM, Fukar, Elctro újságokat, és gondolkoztunk mi is egy ilyen Lcd tvn! az igazság az hogy nekünk nem kellene ilyen nagyon nagy, mivel a nappaliban elég közel ülünk a tvhez! nézegettem ezt a fuakros újsit, és olyan kérdésem lenne hogy szerintetek melyik cuccos éri meg???
ez a többek által emlegetett Toshiba 99ér VAGY igaz csak 68cm-s Samsung LE26S81
melyiknek van szebb képe? illetve megéri a Toshiba azt a plusz 10 roppot???
válaszotokat előre is köszi!

Apple and Android user

(#11030) Alex91 válasza Csigger (#11029) üzenetére


Alex91
félisten

A Toshiba, egyertelmu... (A 26"-os IMHO eleg kicsi...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11031) Csigger válasza Alex91 (#11030) üzenetére


Csigger
őstag

igen? szal azt mondod h szép képe van és jobb mint a Samu barátunk? (IMHO a Samu???, mer ezt most nem vágtam le)

Apple and Android user

(#11032) Alex91 válasza Csigger (#11031) üzenetére


Alex91
félisten

Ha valamit nem ertesz ott a google... :DD)

Mivel egyiket se lattam... De a 32"-os nagyobb, es a Samu S sorozat, ami az alja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11033) Csigger válasza Alex91 (#11032) üzenetére


Csigger
őstag

jah oksi! olvasta a topityot, hogy kollegák elmentek megnézni a cuccost! ha visszaérnek tuti írnak róla vmi jót/rosszat! úgyhogy megvárom!

(oksa, megfogadom a tanácsot, előhívom Gugli barátunkat! de amúgy már vágom a dolgot! csak megszoktam h magyarok inkább szvsz -et használják!! de nem gond ;)) :C

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#11034) MAxxYD válasza malacyka (#11025) üzenetére


MAxxYD
tag

Akkor nagy dugó lehetett, mert ötig nem értél oda :)
Én közben földön kívüli utazást tettem.. de legalábbis határon kívülit....
Már ott gyanus volt a dolog, hogy másik dimenzióba léptem, amikor a mélygarázsban a bejárattal szemben volt egy üres hely.
Ezek után már nem ért meglepetésként, hogy az eladó tudta, hogy mi az 1:1 pixel mapping. Azon pedig, hogy cseles kérdésemre, hogy mi lenne, ha elővarázsolnék a hátizsákomból egy laptopot és kipróbálnánk a tv-t igennel válaszolt, már meg sem lepődtem. Rövidre fogva 3 eladó + 2 Toshibás szakember dolgozott kb. 45 percen keresztül, hogy kiderítse, tudja-e a tv natívan kezelni az 1360 v. 1366 * 768-at....
Az én laptopomról nem ment, hát hoztak egyet...arról sem.....
Ezek után a tv-lett átszállítva egy olyen pc-hez, amire eleve egy LG 32LC51 volt rákötve VGA-n, 1360*768-ban. Érdekes módon amikor át lett dugva a Toshibára, visszaállt 640*480-ra és nem lehetett beállítani a hőn vágyott felbontást, visszadugva viszont automatikusan visszaállt arra.
A Toshibás srácok ráadásul felajánlották, hogy holnap menjek el a Lurdy házban lévő Toshiba márkaboltba, ott próbáljam ki a tv-t, addig ők itt (a Saturnban) félretesznek egy példányt! :C
Szóval nem jártam sikerrel, de érdekes élményben volt részem.... :C. Minden tiszteletem a Saturn eladógárdájának!!! :R :R :R

Amit viszont leszűrtem az egészből:
Valószínűleg a tv nem Plug'n'Play-es, ezért nem jelentek meg a felbontásai a gépeken (nem volt hardverfelismerés sem).
A különböző felbontásokat nagyon szépen skálázta, ezerszer jobb munkát végzett mint az LG 32LB76!
Végül pedig, az, hogy fogalmam sincs, hogy monitor céljára meg szabad-e venni..... :W, de ha holnap lesz időm, akkor elmegyek a Lurdyba és kiderítem.
A kiállított példányra egy dvd volt rákötve HDMI-n keresztül és szintén szebb képe volt mint az LG-nek. Aki csak tv-t, dvd-t akar nézni, szerintem kitünő vétel! :DD
Az LG 32LC51-ről viszont meggyőződhettem, hogy valóban korrektül meg tudja jeleníteni az 1360*768-at. Az érdekesség az volt, hogy a képpontok életlennek tüntek, szemben az LG 32LB76-tal, amin (azokon a helyeken ahol éppen nem stretchelt) tűélesek voltak, igaz, hogy HDMI-n keresztül.

(#11035) Shodan


Shodan
addikt

most mindenki erre a 99e toshibára startolt rá? ha igen este írjatok hogy milyen...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#11036) Shodan válasza MAxxYD (#11034) üzenetére


Shodan
addikt

gyors vagy :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#11037) MAxxYD válasza Shodan (#11035) üzenetére


MAxxYD
tag

Ha valaki vesz egy ilyet (Toshiba 32C3005), akkor majd légyszi ossza majd meg az élményeit :R

(#11038) Fitusm válasza greeny7 (#10977) üzenetére


Fitusm
csendes tag

Ezer köszönet! :)

(#11039) Bulletproof válasza Enton (#11014) üzenetére


Bulletproof
csendes tag

Enton felvetése a Sharp LC-?2X20E-vel kapcsolatban engem is érdekel.

Nagyon furcsa, hogy egy fullHD-nek hirdetett tv esetén, a PC-s (hdmi) csatlakozási lehetőségek közül pont az 1080p hiányzik.
Ezek szerint BR-ről hdmi-n keresztül megy az 1080p, de PC-ről nem?

Én alapvetően a Sony 32W4000 és a Samu 32A676 között tépődtem, amikor megláttam a Saturn 32X20E-re vonatkozó ajánlatát, ami nagyon megfontolandó. 280e-ért Xbox360-al együtt hirdetik.

A Sharpot régebben láttam, és pár napja az új Sony-t is. Elsőre a főbb különbségek:
- Sony design nekem nem nagyon tettszik, az új vékony hangszóró, és az áttetsző rész nem túl elegáns, szemben a Sharp (számomra) makulátlan külsejével.
- Sony az újabb technológiának köszönhetően valamivel kontrasztosabb képet ad.
- Sony a 100Hz-en kívül szinte mindent tud (USB, Mpeg4, 10bit, 24p, 1:1, stb), míg a Sharp picit kevesebbet, de igazából az is elég. Látható különbség nem igazán van.
- Sharp 100hz-e valamit kompenzál a fél évvel régebbi technológiai hátrányon.
- A 33000:1 dinamikus kontrasztarányú W4000 csak picivel ad szebb képet, mint a 8000:1 kontrasztú D3000, vagy a Sharp X20E (A javulás nincs arányban az értékek növekedésével).

Ha valaki tud megnyugtató választ adni az X20E 1080p-s képességeiről, azt nagyon megköszönöm, illetve szívesen veszem a 32W4000 vs 32A676 tanácsokat is.

(#11040) PLacc válasza MAxxYD (#11037) üzenetére


PLacc
senior tag

Bízzunk benne, hogy Malacyka beruházott rá... :))

(#11041) abdu


abdu
csendes tag

a 42a3000-as Toshibáról tud valaki valami jót/rosszat mondani?

(#11042) abdu válasza abdu (#11041) üzenetére


abdu
csendes tag

vagy esetleg a 42WL66-asról, ami most naon akciós?

(#11043) malacyka válasza MAxxYD (#11037) üzenetére


malacyka
tag

Hali mindenkinek!
Röviden. Megvettük a C3005-öt! :C Be van üzemelve! Pc-re kötve nem próbáltam, nincs is szándékomban, de a fórum kedvéért szerzek egy kábelt és megnézem mit tud úgy.
A tv adás képe kiváló, nem tudok belekötni. Kicsit jáccani kell vele, de nagyon szépen be lehet lőni! Hangsúlyozom, hogy nálunk parabolás Digitv van, a digi beltéri egy sima scart kábellel van a tv-el összekötve. Kábeltv és egyéb tapasztalat nincs, de ahol normális minőségű jel van nem lehet gond. Szvsz tv, dvd-re nagyon ajánlom, ennyiért különösen!
3 év teljes magyar garancia, menü is van magyar, távszabija pedig a legjobb amit mostanában láttam. Két apró negatívum, de csak, hogy valami rosszat is írjak. Nagyon oldalról vagy felülről-alulról :DDD nézve kissé fakul a kép, valamint kissé lassan vált csatornát. Folyt. köv.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11044) Lala6 válasza malacyka (#11043) üzenetére


Lala6
őstag

Ha bekapcsolod a digi beltérit, akkor bekapcsol automatikusan a TV?
Nekem olyan kellene, ami bekapcsol. Most egy Thomson csöves TV van, az bekapcsol, de van egy újabb sony az meg nem kapcsol be.

(#11045) malacyka válasza Lala6 (#11044) üzenetére


malacyka
tag

Ha a tv standby-ban van, és bekapcsolom a beltérit? Ezt kérdezed?

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11046) Lala6 válasza malacyka (#11043) üzenetére


Lala6
őstag

A lassú csatorna váltás a beltéri miatt van.

(#11047) Lala6 válasza malacyka (#11045) üzenetére


Lala6
őstag

Igen

(#11048) malacyka válasza Lala6 (#11046) üzenetére


malacyka
tag

Alapban lassan vált. Én a beltérivel váltok, engem nem érint csak a többiek miatt írtam.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11049) malacyka válasza Lala6 (#11047) üzenetére


malacyka
tag

Mingyá megnézem. Asszony pajti nézi Anyátok közt-et, ph érték alatt meglesem.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#11050) MAxxYD válasza malacyka (#11043) üzenetére


MAxxYD
tag

:R :R :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.