Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) a000


a000
őstag

ez a tvstore mennyire jó cég?

(#23002) tothl válasza a000 (#23001) üzenetére


tothl
addikt

Eppen most targyaljuk ha nem tunt volna fel.. :))

(#23003) e.vid válasza tothl (#22998) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem is a tvstore-tól van a samu hologramos garjegyel. Nem egy átverős társaság, érdeklődj utána.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#23004) tothl válasza e.vid (#23003) üzenetére


tothl
addikt

Na franko akkor csak en szoptam be ? :) IRok nekik rakerdezek.

(#23005) a000 válasza tothl (#23004) üzenetére


a000
őstag

én most írtam nekik, hha náluk veszem nekem mindenképp kell a gyári garlevél, eddig nem válaszoltak

(#23006) tothl válasza tothl (#23004) üzenetére


tothl
addikt

No irtam mailt, majd szolok mit valaszoltak.

(#23007) tothl


tothl
addikt

Ezt irtam :

Tisztelt TvStore,

Pénteken vásároltam önöktől egy Samsung 40a656 típusú televíziót.
A garanciajegyen, amit kaptam nincs hologram, ezügyben szeretnék felvilágosítást kérni.
Információim alapján ez a garanciajegy így nem érvényes, a készülék egy esetleges
meghibásodás esetén nem rendelkezik hivatalos magyar samsung garanciával, a hivatalos
samsung márkaszervíz nem fogja javítani.
Szintén önöktől vett másik készülékhez kapott garanciajegyen az ügyfél szerint van hologram.
Ezzel kapcsolatban szeretnék önöktől egy választ, ami tisztázza a dolgokat.

Üdvözlettel

Erre gondolom normalis valasz fog erkezni.

(#23008) Landon


Landon
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy kérdésem lenne minden kedves Samsung 40A656 tulajhoz. KB 1 hónapja vettem egy ilyen TV-t és mára mintha eléggé meg erősödött volna a ventillátor zaja. Ha éjszaka nézek TV-t halkabban és nincs semmi háttérzaj (autók stb) akkor eléggé lehet hallani a ventit. Kihívtam egy samsungos csókát persze szart az egészre és aztmondta hogy ez teljesen normális hallott már hangosabbat is stb... Kérdésem az lenne, hogy mindenkinél fenn áll ez a "jelenség" vagy csak én vagyok peches? OK azt elismerem hogy napközben amikor nagyobb a háttérzaj meg pláne amikor játszok nem hallani de éjszaka eléggé... és zavaró! Pláne hogy a samu-s csávó aztmondta, hogy totál fölösleges is bele mert meg lehetett volna oldani másképp is és a többi A656-ban nincs is. Ha esetleg van vmi házi barkács megoldás (jobb halkabb venti beszerelhetősége) akkor olyat szívesen fogadnék! :)

Előre is köszönöm mindenki segítségét.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23009) denes242 válasza bigdigit (#22983) üzenetére


denes242
aktív tag

olyan iras philips 7xxx-rol is van, hogy clouding es banding van, es?
sajnos teljesen elfogult vagy, es tevesen ugy allitod be, hogy a philips csaszar a samsung meg egy fos. de ez nem igaz, mert mindketto jo teve, van aminek ez az elonye, van aminek az. de te ugy latszik ilyen arnyalt gondolkodasra nem vagy kepes, csak FUDolsz ossze-vissza, felmuvelt modon.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#23010) tothl válasza Landon (#23008) üzenetére


tothl
addikt

Hat nem tudom, nekem egy denon avr-3300as erositom van, abban is van ventillator, hangja is van, de normal uzemi hang, es lassan 10 eve mukodik.
Sokaknak volt gondja a ventivel, en elfogadtam, hogy ez ilyen, ez amolyan mondvacsinalt problema. SZERINTEM, ha rendes uzemi hangja van, es nem egy hibas, esetleg csapagyas venti, akkor ez ilyen, tojni ra. Attol is fugghet, hogyan van elhelyezve a keszulek....

(#23011) ivcsi86


ivcsi86
tag

sziasztok.
segitségeteket szeretném. nem nagyon értek a TV-khez, viszont szeretnék egy 82cm-es LCDt magamnak, pénzem az nem sok. ugy 100-110e körül szánnék rá. Egyenlőre a katalogusok oldalait bujom, ott vannak néhányan ilyen árban. Segitsetek légyszi,mit érdemes ilyen árban venni!!!
kösze
(vélemény pl erről: Samu LE32a330?-ő most 90e-ért elvihető)

(#23012) bigdigit válasza denes242 (#23009) üzenetére


bigdigit
addikt

műveltségi problémáid neked lehetnek ha egy árva mondatot sem tudsz értelmezni...no comment.javaslom befejezhetjük a közös társalgást mi is.

[ Szerkesztve ]

(#23013) johnny82


johnny82
őstag

Olvasgattam a hdtvtest oldalon a teszteket, a Sony 40W4500-ról és a Samu LE40A786-ról. Mivel angolból nem vagyok profi, pláne nem szaknyelvből, ezért megkérnék valakit, felvilágosítana, hogy mik a tv-k erősségei és gyengéi? Szerintetek melyiket érdemes választani és miért?
Mod.: vagy esetleg ilyen árkategóriában jobb?

[ Szerkesztve ]

(#23014) r0hamkuka válasza anrab (#22905) üzenetére


r0hamkuka
tag

Szia Anrab!

Szerinted ez az oldal mennyire független??? A kép a jobb oldalon a (Philips-ről) kicsit más, mint a bal oldali (pl lent a kézből és a vállból kevesebb látszik)
Mert ha független és a képekkel sincsen baj (azaz ugyaolyan beállitások mellett születettek nem mozdult be a gép,...) akkor összehasonlitva a Philips 42PFL9903H-t gyakorlatilag bármely más komoly játékossal hát igen alázza a Philips... most éppen elment a kedvem bármely más géptől viszont ez a Philips (700e)meg megfizethetetlen nekem...

[ Szerkesztve ]

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#23015) bigdigit válasza johnny82 (#23013) üzenetére


bigdigit
addikt

hamár szóba jött a LED-es tv.én senkinek se ajánlanám.
annak ellenére,hogy philips ledes is van.
több helyen olvastam illetve a gyárból is vissza jelezték egyszerűen kiégnek bennük a ledek. :Y

(#23016) tothl válasza bigdigit (#23015) üzenetére


tothl
addikt

Komoly ? Hat milyen ledek ezek ? :)

(#23017) anrab válasza r0hamkuka (#23014) üzenetére


anrab
addikt

én nem a képek alapján döntenék. szerintem nem mutat reális képet egyik tv-ről sem. saját szemmel kell meggyőződni róla. elolvasni a műszaki leírásokat, és kibogózni az itteni véleményeket!

(#23018) Landon válasza tothl (#23010) üzenetére


Landon
őstag

Sokaknak volt gondja, mármint a 40A656-os ventijével? :) És ők mit csináltak vele? Cseréltették vagy hozzászoktak? :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23019) tothl válasza Landon (#23018) üzenetére


tothl
addikt

A denon ventijevel volt sokaknak gondja. Ezt hoztam fol parhuzamnak. A 40a656 egyaltalan nem hangos. Ha idovel hangosodik az ventihiba... :)

(#23020) r0hamkuka válasza anrab (#23017) üzenetére


r0hamkuka
tag

A saját szem nyilván kell, de nézd meg pl ezt: [link]

Az egyiknek 2m:1 a másiknak meg 15e:1 a kontraszt aránya (legalábbis itt ezt irjak) és szvsz a 15e-s sokkal jobban néz ki. Namost ha kiindulásnak a műszaki leirást veszem, hogy mit nézzek meg egyáltalán élőbe, akkor a 15-s lehet kisett volna.

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#23021) Landon válasza tothl (#23019) üzenetére


Landon
őstag

Hmm értem. Neked esetleg A656-od van? :) Nagyon kíváncsi lennék olyanok véleményére akiknek a 40es a656 van esetleg, hogy ők hogy viszonyulnak ehhez. :) Majd ha idővel már vmi repgép turbina hangja lesz akkor hívom megint samut hátha akkor ki is cserélik. :D A csávó azt mondta h 18DB-ig oké hát ha nekem már 18DB-vel fog zúzni a TV-be akkor kicsit gázos lesz :D Ja és a legdühítőbb az h nem is kéne elvileg bele venti... legszívesebben felnyitnám a TV-t és lehúznám... csak akkor ugrik a gari azt meg nem akarom meg nyílván vmiért kell az oda... de akkor beleteszek vmi halkabb és nyílván hatékonyabb PC ventit. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23022) Symbio válasza Landon (#23008) üzenetére


Symbio
senior tag

Szerintem tök mindegy, hogy mennyire hangosan lehet hallani a ventilátort, ha már hallod, az gáz :( Én meghallgattam az enyémet (szerk: nem Samu 656), ott semmi zaj nincs (na jó, ha a hátlaphoz tartom a fülemet, akkor hallok egy kis tápzúgást, de az nem éppen normális tv néző póz :D )
Szerintem nem normális jelenség, tehát verd ki a balhét és ne hagyd, hogy egy lusta szerelő lerázzon.
(egyáltalán minek ventilátor egy LCD-be :F )

[ Szerkesztve ]

(#23023) tothl válasza Landon (#23021) üzenetére


tothl
addikt

A 18db az halk azt alig hallani. Az en 656omban ha lenemitom es figyelek meghallom a ventit. 18 db -nel biztosan alacsonyabb a hangereje mindenesetre. A hazimozi vetitom 2x db es annal ez joval halkabb....

(#23024) Landon válasza Symbio (#23022) üzenetére


Landon
őstag

Há nemtudom ennél a TV-nél akinek ilyenje van azt mondja h ez egy amolyan gyermekbetegség a ventivel... tök fölöslegesen vinném most be ott ahol vettem visszaküldenék uezzel a dumával amit a samus mondott. Mert olyan vészesen valóban nem hallható de akkoris ottvan... majd ha turbina hangja lesz akkor cserélik gondolom h csesszék meg.... :( Ez a tipikus "there's nothing I can do about it" helyzet :( b ezzeg külföldön angliába már rég első alkalommal cserélték volna... :( Nem hiszem el h itthon ilyen helyzet van és mindennel ez van... :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23025) anrab válasza r0hamkuka (#23020) üzenetére


anrab
addikt

na igen ezt a kontraszt dolgot én se értem hogy határozzák meg! mihez képest ? a legsötétebb-legvilágosabb között. néztem én már olyat is hogy 1500:1-hez és jobb volt mint a 30000:1-hez.
állítólag 10000 felett már észre se venni hogy melyik süti ki a szemed. ha valaki hozzáértő válaszolna megköszönnénk! köszi! egyébként minden gyártó másképpen nézi.

[ Szerkesztve ]

(#23026) Landon


Landon
őstag

Hány m-ről hallod meg kb? Sztem nálam is uez van akkor... :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#23027) anrab


anrab
addikt

gyártón belül érdemes nézni a kontrasztot szerintem

(#23028) tothl válasza Landon (#23024) üzenetére


tothl
addikt

Figyi ha nem jo a venti azt meghallod. Nalam sima ventihangja van. Ha olyan mint egy traktore vagy egyaltalan nem hallod akkor kezdj aggodni. :)
Elso esetben mar nem jo, masodik esetben pedig mar all. Ha all az baj mert ha beleraktak, akkor kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#23029) Gézengúz válasza tothl (#23028) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hi...

37 a 558-ban is van venti???? Mert nekem ettől csendesebb elektronikai készülékem még sose volt......Vagyis egyáltalán nincs hangja...de semmi... igaz ez Made in Hungary... itt készült Tőlem 20 km-re.. :)

Szal?

(#23030) tothl válasza Gézengúz (#23029) üzenetére


tothl
addikt

Fogalmam sincs. :)

(#23031) Scoobyka válasza tothl (#23030) üzenetére


Scoobyka
addikt

én nem is értem hogy lehet meghallani....nálam szól a tv vagy a pc vagy a noti...vagy dvdnél tuti nem hallok semmit még 4es hangerőn sem.....1cmről meg nem hallgatom a tv-t,hogy mi duruzsol benne.....szerintem hülyeség is.

de az sem kizárt,hogy a 37esben nincs venti.

[ Szerkesztve ]

(#23032) tothl válasza Scoobyka (#23031) üzenetére


tothl
addikt

Nos en direkt ragyurtam mert en is olvastam forumokon, hogy van akit zavar...ezert meg is hallottam, de egyaltalan nem zavaro, ha jo a venti, akkor nem kene zavarjon. Ha 1 honap utan hangos, akkor hibas a ventillator...kiveve, ha akkor figyelt csak fel ra az addig az ujdonsag rozsaszin kodeben uszo tulaj.... :)

(#23033) r0hamkuka válasza anrab (#23025) üzenetére


r0hamkuka
tag

Arról nem is beszélve, h mondjuk csak Samsungnál 46 méretbe van:
Samsung LE-40A568
Samsung LE-46A556
Samsung LE-46A557
Samsung LE-46A558
Samsung LE-46A559
...

hogy a francba tudom ezt összehasonlitani egyszerűen ????

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#23034) anrab válasza r0hamkuka (#23033) üzenetére


anrab
addikt

:F

(#23035) bigdigit


bigdigit
addikt

hát úgy látom sony Z4500 sem lesz anyósnak.gyanúm meg a szemem mégsem csalt.
a sony nem tudta kinőni a deinterlacing problámáját még a 200hz-es tv-ben sem.

sony

Film mode deinterlacing Poor; Failed 3:2/ 2:2 cadences in 480i/ 576i

pont ezt láttam nála sima dvd-nél:(

(#23036) evitiguF válasza anrab (#23025) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ami 10.000 alatti az valós kontrasztarány, felette tudomásom szerint csak a dinamikust írják.
Tehát pl 30.000kontrasztaránnyal hirdetett tévének mondjuk 2500-3000:1 a valós kontrasztaránya.
rohamkuka:
A digitalversuson pedig hogy hogyan néz ki a kép... erre én azt mondanám, hogy van itthon most hirtelen 5 megjelenítő, amire rá tudom kötni a gépemet, és meg tudom rajta nézni a képet. mondanom sem kell, hogy mindegyiken máshogy néz ki. (persze nem kell drasztikus változást érteni) de azokon a képeken max a képélességet tudod megnézni, azt hogy ténylegesen milyen lenne a kép... azt nem. Tehát pl most 2 megjelenítő van a gépemre kötve egy ViewSonic VG920, ami Graphics széria, vagyis elég jó a monitor színhűsége. No ez elbújhat a 9703 mellett...

[ Szerkesztve ]

(#23037) anrab válasza evitiguF (#23036) üzenetére


anrab
addikt

köszi!

(#23038) Item00


Item00
csendes tag

Üdv urak!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem: Tehát tegnap hoztam haza az új samu lcd-tv met.
LE-37A615AF3

Azt vettem észre hogy bekapcsolás után el kezd ciripelni, ilyen emelkedő magasfrekis hangot ad ki, ez kb 25 percig megy aztán akkor már annyira magas a freki hogy szinte nem is lehet meghallani csak ha nagyon odakagylózik valaki közvetlen a tv elé vagy hátul a táp részénél! Namármost voltam tesóméknál neki 37S62 van otthon, az full kussba van.

Esetleg ez egy egyedi hiba lenne, vagy a 615 ös széria mindegyik ciripel?? Amúgy a tv nagyon baba, csodaszép kivülről is meg a képe is mesés, blu filmek olyanok mintha ott állnál egy ablak elött, a szinek is csodásak, be lehet kapcsolni az x.v colourt is az is nyom még a szineken.. szal minden frankó, ezt a ciripelést leszámítva! Az üzletben ismerem a srácokat és azt mondták hogy megkérdezték a samu szervizes embert és az azt mondta hogy vissza kell venni a háttérvilágitásból és akkor megszünik, na én ezt kipróbáltam, levettem 0 ra de semmi ugyan olyan maradt.
Lehet nem volt jó vétel ez a samu ?? Nyugtassatok meg hogy csak ez a példány ilyen nem az egész széria,mert nagyon tetszik ez a cucc!

Írja meg valaki legyen szives aki tud valami infót erről. Előre is köszönöm szépen!!
:R :R

Always ON-LINE Powered by INTEL...

(#23039) johnny82 válasza bigdigit (#23015) üzenetére


johnny82
őstag

Azért ez elég gáz, ha igaz! Lehet tényleg várni kell még a LED-es tv-vel? :F

(#23035) bigdigit: csak azt mondd meg, hogy létezik az, hogy a Sony ilyen rossz lenne? Akkor miért hozták ki a 40W4500-at különösen ajánlottnak?

Biztos volt már, de le tudná valaki írni érthetően, hogy mi az a deinterlacing probléma és, hogy mikor jön elő? Csak mert nekem a Sony lenne a befutó, mert a Philips 9703-asa jobban bejönne, de 100K-val több, a Samu 786-osára meg valami "színkifolyást" is írtak a menüjében a tesztben. Nem lehet választani! :F

[ Szerkesztve ]

(#23040) sede7 válasza Item00 (#23038) üzenetére


sede7
tag

Szia!
Ez a jelenség az elöltöltős mosógépemre emlékeztet! :) (Nekem nem volt kedvem szöszölni vele, úgyhogy inkább megszoktam, és a lakás másik végében vagyok, amikor működik - na már most ez egy TV-nél nem igazán tűnik ideális megoldásnak... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#23041) Ati007 válasza johnny82 (#23039) üzenetére


Ati007
őstag

szerintem akkor kell várni ha nincs az embernek pénze normális felskálázós lejátszóra mert meg is érdemli aki egy 1080p az az full hd panelt 480i/ 576ijellel eteti :W

(#23042) bigdigit válasza Ati007 (#23041) üzenetére


bigdigit
addikt

most így hirtelen nem vágom de az ntsc/pl szabvány min is ad sima tv adásnál?
lehet nagy marhaságot mondok de szerintem az ntsc 480x480i a pal 480x576i.

akkor meg sima tv adásnál is gáz a tv.

[ Szerkesztve ]

(#23043) tothl válasza Ati007 (#23041) üzenetére


tothl
addikt

Mit parazol ? Azert mert a panel ilyen meg elvarja az ember, hogy ne csak bluray lejatszasra legyen jo....nem ? PLane, ha a technikai feltetelek adottak.

(#23044) bigdigit válasza tothl (#23043) üzenetére


bigdigit
addikt

biztos van olyan aki csak full hd dolgokat les a tv-én de szerintem a többség azért sima tv-ét is néz:)

(#23045) tothl válasza bigdigit (#23044) üzenetére


tothl
addikt

Ha filmet nezek az altalaban hd (illetve most, hogy lattam milyen jol skalaz fel a 656 mar neha becsuszik majd egy dvd is...mondjuk hogy pio dv-737 lejatszom van az talan rasegit egy picit). Azert a sima TV adas ne legyen rajta hanyas szerintem ez elvarhato nemigaz ? :) Meg ha nem is nezi az ember ugy koncentraltan mintha filmet nezne azert megy a tv minden haztartasban, ha mas nem a hirek meg par sorozat kedveert...azok meg nezzenek mar ki valahogy... :)

(#23046) Scoobyka válasza bigdigit (#23044) üzenetére


Scoobyka
addikt

vegyél anyósnak egy 656ost.....és akkor jól kiismered :D

tothl:nem tudom mi van veletek...én is szeretem a hd-filmeket...meg az xboxomat aminek tűéles képe van,de mostanában már a dvdrip!-et is megnézek a tvn mert egyáltalán nem rossz....még most is köröket ver a tv-adásra.....nagyon nagy köröket......utobbi egy hétben nem is volt szerintem csak dvd-rip a tvn és teljesen szép volt a képe....néhány ismerősőm meg azt mondta,hogy nagyon szép a képe...pedig nem hd-t raktam be.

szerk:hát igen egy 856ost én is hazavinnék most....bár én a ledre gyúrok majd majd majd 2009-2010ben.....addig remélem kifor majd....pedig nekem is a sonyúj z széria bejővős volt.

[ Szerkesztve ]

(#23047) bigdigit válasza tothl (#23045) üzenetére


bigdigit
addikt

isten bizony nem érdemes egy tv után se kutakodni mert elmegy a kedve mindtől.
többször is leírtam nincs tökéletes tv és így választás sem.még prémium kategóriában sem.

(#23048) bigdigit válasza Scoobyka (#23046) üzenetére


bigdigit
addikt

gondoltam rá de 856-ost.csak láttam articaftot sajnos.háznál meg még mindig nem tudtam sehol kipróbálni.ráadásul ma sem olvastam itt sok jót a samsungról:(

(#23049) Item00


Item00
csendes tag

Urak! Valaki a (#23038) -ra valami infót ?? :F

Always ON-LINE Powered by INTEL...

(#23050) Scoobyka válasza Scoobyka (#23046) üzenetére


Scoobyka
addikt

856-al meg megint csak az a bajom,hogy tükrözödik....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.