Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) gyiku


gyiku
nagyúr

rajongoknak 5.1 wireless hazimozim elado :(

hüllő

(#14002) sinci válasza helkis (#13991) üzenetére


sinci
tag

hello

ha fogyasztásra vagy kiváncsi itt [link] nagy általánosságban felszokták tüntetni...

(#14003) kerdezke


kerdezke
csendes tag

paulkaresz:

dehogy haragszom, minden hozzaszolast/eszrevetelt szivesen fogadok
a Samsung LE-40A656-osrol!
kozben talaltam a tavrol jominosegu nagy kepet, nem gondolom
veszesnek. az esti fluoreszkalas, vilagitas pedig direkt jol jon.

Cifu:

megnyugtato valasz, koszi!

[ Szerkesztve ]

motion blur -> pia

(#14004) uhu20 válasza Cifu (#13960) üzenetére


uhu20
tag

Kösz ismét, Cifu.

Igen, a menü angol...és néha kicsit komplikált, azaz néha végig kell járni az egész menüsort, pl. ha két csatornát fel akarok cserélni. És kissé meglepődtem, mikor a beállítások előtt PIN-kódot kért a tévé...:D

Egyébként tegnap elvittem a tévét egy olyan helyre, ahol a Magyar Telekom "digitális" szolgáltatása van, ez:
[link]

Namost rákötöttük a tévémet, de a képminőség ugyanolyan volt, mint az itthoni, sima UPC-s kábeles vételemnél. A set-boxon van hdmi-csatalkozó, nem tudom, ha össze tudtuk volna kötni a set boxot a tévémmel, javult volna-e az adás (nyilván igen, a kérdés, hogy mennyire)

Kicsit off, de nem teljesen:

Valószínű laptopbeszerzés is váható. Na most az lenne a kérdésem, hogy a tévém szempontjából mire kéne odafigyelnem? A következő konkrét kérdéseim lennének:
- A tévém útmutatója szerint csak "VESA 60 Hz" szabványnak megfelelő videókártyákkal kompatibilis a tévé. Namost ez egy spéci dolog, vagy mindegyik kártya ilyen?
- Aztán még aszongya, hogy " a grafikus kártyától függően az 1360*769-as felbontás esetleg nem jelenik meg helyesen." Ez mit jelenthet? A kép torz lesz a tv képernyőjén?

- Milyen csatlakozójú laptopot keressek? A tévén ugyebár van minden. Nézegettem már, hdmi csatlakozással rendelkező laptop nincsen, még a csúcskategóriában sem - vagy ez értelmetlen szempont, ha úgyis csak "sima" dvd-ket nézek majd (esetleg néha-néha egy kis Maffia is belefér majd) ?

(#14005) helkis válasza Cifu (#14000) üzenetére


helkis
addikt

köszi a választ, szerencsére 1emeleti téglalakásban lakunk, itt eddig 27fok volt a max idén nyáron, de pl egy 8-10-emeleti panelben, vagy tetőtérben szerintem simán van 33-35fok. alapban. érdekes, hogy ilyesmire is kell figyelni.. :F elképzelhető valamifajta hővédelem túlmelegedés ellen, vagy szenzor, ami méri a környezeti hőt ezekben a készülékekben?

sinci - köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14006) uhu20 válasza taxi (#13998) üzenetére


uhu20
tag

Nemrég írta itt Cifu, hogy a (maximálisan) 8 Mbit kevés, hiszen ugyebár a sebesség sajnos folyamatosan változik.

(#14007) kerdezke válasza uhu20 (#14004) üzenetére


kerdezke
csendes tag

HDMI csatlakozassal rendelkezo laptop van. :)
ez nem egy mai darab, gondolom azota szelesebb a paletta.

[link]

motion blur -> pia

(#14008) bwoay válasza Cifu (#14000) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát inkább csak ránéztem a 32A656-ra :)
működés közben nem volt alkalmam látni.
érdekelne, hogy miféle panel lehet benne,
ami SamKung, fényes, de csak 15:000:1 a kontrasztaránya.
Lehet, hogy a tavalyi Super Clear?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14009) Gaben38


Gaben38
csendes tag

Cifu Mester! Ha a dokkolómon van dvi kimenet akkor összehozható a DVI to HDMI?

(#14010) Scoway


Scoway
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
TV vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni az alábbiak közül:

Samsung LE32R88BDX
Philips 32PFL5522D
Sony BRAVIA KDL-32D2810K
Sony BRAVIA KDL-32P3000
LG 32LG3000
Samsung LE32A451
Toshiba 32AV500P

A TV-t leginkább analóg (kábel tv) csatornák nézésére illetve PC-vel összekötve HD és DVD filmek nézésére szeretném használni.
Kérek mindenkit aki tud ebben a kérdésben segíteni az válaszoljon.Előre is köszi.

(#14011) kerdezke válasza paulkaresz (#13995) üzenetére


kerdezke
csendes tag

mire gondolsz a kava erzekenysegenel? konnyen karcolodik?
a hatso panelt nem fogom sokat latni, fal fele lesz forditva mindenkeppen.
az oldalso HDMI, audio, USB bemenetet viszont hasznalnam,
remelem nem torik el tole a muanyag. :)

motion blur -> pia

(#14012) duwy


duwy
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. A PC-met szeretném összekötni egy Samsung LE32R8 típusú LCD TV-vel. Ehhez 10 méteres HDMI-DVI kábelt szeretnék venni. Tud valaki ajánlani valami jó minűségű kábelt?

2. Nem vagyok igazán hozzáértő, így nem tudom, hogy a fenti kábel csak a videot viszi át, és így egy hangátviteli kábelt is kell mellé vennem, vagy ez nem szükséges?

(#14013) LaLe20 válasza Cifu (#14000) üzenetére


LaLe20
csendes tag

Mit takar az hogy nagyon rossz minőségű kábel? Hamma kábel, az én véleményem szerint jó minőségű. Szerintetek?

(#14014) uhu20 válasza kerdezke (#14007) üzenetére


uhu20
tag

Kösz, találtam is egyet, ami kb. beleférne a keretbe, ezt:

[link]

Most az a kérdésem, hogy érdemes-e hdmi-s csatlakozós laptopon gondolkodni, vagy ez felesleges, azaz elég egy sima kábel (azaz sima port) ahhoz, hogy a dvd vagy a Medal of Honor szépen látszódjon a tévé 82 cm-es kijelzőjén.

Mi az a dvi? ilyet sehol sem látok.

[ Szerkesztve ]

(#14015) taxi válasza duwy (#14012) üzenetére


taxi
aktív tag

Én itt vettem([link])és vettem hozzá ugyanitt egy optikait is a hangnak.Persze kérdés hogy a pc-n van e optikai kimeneted.

Hakuna matata

(#14016) Palika71 válasza uhu20 (#14014) üzenetére


Palika71
őstag

A DVI olyan digitális csatlakozó, amin csak a kép közlekedik, a hang nem. Nagyon érdemes HDMI-s gépet venni. Magam is egy XPS m1330-ról mozizok, nagy megelégedéssel.
Természetesen, ha olyan TV-t sikerül szerezned, ami nem támogatja a HDMI-s kapcsolatot, akkor bukod az előnyt.
Az új Dell Studio -k is HDMI-sek lesznek, de pl. az MSI is gyárt ilyet.[link]

S

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#14017) drlovi válasza Cifu (#13783) üzenetére


drlovi
aktív tag

Megoldott a probléma.(nem ment a hang pcről tvre.)
A DVI-HDMI átalakító volt a ludas hogy nem ment a hang. A VGA gyári átalakítójához képest 8 tű hiányzik róla.Gondolom ez lehet a hangért felelős.Hát igen a Technika kábel. :W
A gyárí Ati átalakítóvel mükszik. :R
1 kábellal kevesebb.......... :K

(#14018) Palika71 válasza Cifu (#13960) üzenetére


Palika71
őstag

[OFF]Kedves Cifu (és Társa)!
Ha van az oldalatokon számláló, akkor bizonyára látjátok, hogy mennyivel többen olvassák a tesztjeitek annál, mint ahányan hozzászólnak.
Tök jók a tesztek, így nagyon jó támpontot adnak a vásárláshoz. Ha meg valakinek még ennél is több (esetleg speciális) infóra van szüksége, az megkérdezi itt. Na meg ugye vitázni nehéz lenne az ott leírtakon, mikor rajtatok kívül szinte senkinek nincs módja így kivesézni egy-egy készüléket.
Nekem már megvan a TV, így csak pusztán szórakozásból olvasom.
Hiba lenne azt hinned, hogy nincs érdeklődés.
Az én blogomat 2300-an olvasták, és nem szólt hozzá szinte senki. Egy-két kérdés jött csak privátban, a mielőbbi megválaszolás végett.
De a célomat elértem, és átadtam a tapasztalataimat azoknak, akik kíváncsiak voltak rá.
Ezúton is szeretnélek Titeket arra bíztatni (szerintem sokunk nevében), hogy minél több ilyen cikket publikáljatok! (nyalás jel (de itt ilyen nincs ;) ))
(Tényleg, a PH-s blogodba miért nem teszed be őket?)

Kiváló tisztelettel az önzetlen mukátokért:
Palika [/OFF]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#14019) kerdezke válasza uhu20 (#14014) üzenetére


kerdezke
csendes tag

a DVI es a HDMI kimenet kozott minosegi kulonbseg tudtommal nincs,
mind a ketto digitalis. a DVI kimenetes szamitogepekhez kell egy
4-5k-s atalakito, hogy ra tudd kotni tv HDMI bemenetere es ahogy Palika71 is
irja nem visz at hangot, arra marad a kulon kabel. nekem nincs
valasztasom, mert a lapi amit hamarosan venni fogok, DVI kimenettel
rendelkezik. ha lenne belole HDMI verzios azt valasztanam, kenyelmesebb,
korszerubb es megint egy kabellel kevesebb. :K

motion blur -> pia

(#14020) uhu20 válasza Palika71 (#14016) üzenetére


uhu20
tag

[L:http://www.laptop.hu/index.php?main=main&page=kirakat_details&subpage=kirakat&itemid=9523][/L]

Találtam egyet...de jó a Fujitsu?

És: Ha vga-dvi átalakítót használok, az ront a képminőségen?

(#14021) uhu20 válasza kerdezke (#14019) üzenetére


uhu20
tag

De én sehol sem látom, hogy írja, hogy dvi kimenet. Vagy hdmi (nagyon kevésnél), vagy semmi!

(#14022) Palika71 válasza uhu20 (#14020) üzenetére


Palika71
őstag

FuSi: Ha nem vagy eleresztve, akkor jó, meg ha más nem lehet. De valóban csak a notik 10-20%-a tudja a képet digitálisan kiadni, dokkoló nélkül. Meggondolandó még: üzleti noti 1-2 évesen (pl.: Dell Latitude, IBM ThinkPad) + dokkoló. Árban kb. annyi mint a FuSi, de mégis más dimenzió.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#14023) Palika71 válasza kerdezke (#14019) üzenetére


Palika71
őstag

Hiába van HDMI-m, mikor nem tudom rávenni a gépemet arra, hogy kiadja a hangot is rjta. :(

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#14024) kerdezke válasza uhu20 (#14021) üzenetére


kerdezke
csendes tag

ha most allsz laptop vasarlas elott es azt majd ra szeretned kotni
a tv-re, akkor HDMI kimenetes gepet erdemes nezned, jobban jarsz vele.
ennek akkor van igazan ertelme ha van hozza HDMI bemenetes tv-d.
a HDMI egy relativ uj szabvany a nagyfelbontasu digitalis kep es hang egy kabelen torteno atvitelere. ha mas megoldast keresel illetve vagy kenytelen hasznalni, abban nem tudok
igazan segiteni, de ettol fuggetlenul leteznek. nekem munkara kell a laptop,
csak DVI kimenet van rajta, igy ezzel kell megoldanom ha tv-re szeretnem kotni.

motion blur -> pia

(#14025) kerdezke válasza Palika71 (#14023) üzenetére


kerdezke
csendes tag

ugy ertettem, hogy igy hasznalod egy ideje es minden mukodik. :)
(kep+hang) elmeletben kene, gyakorlatban meg talan segit majd Cifuek valasza. :)

motion blur -> pia

(#14026) Palika71 válasza kerdezke (#14025) üzenetére


Palika71
őstag

Feldobtam most a Delles topikba is, hátha lesz valaki, aki tudja.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#14027) uhu20 válasza kerdezke (#14024) üzenetére


uhu20
tag

Igen, van HD tévém, hdmi bemenettel. Épp ezért kérdezem ezt a dolgot. Pontosabban: a hdmi kimenet (és így hdmi-hdmi kábel) megér-e annyit a tévén látható képminőség miatt, mint amennyit vesztek a gyengébb laptop konfiguráció miatt.

Például:
Kinéztem egy Acer laptopot, ezt:
17 colos, 2,4-es processzor. 3 Gb memória, 640 GB winchester, stb, de nincs hdmi

[link]

Vagy inkább hdmi-s gép, pl. ez:
A fujitsu, amit az előbb linkeltem:
15 colos, 2, 2-es proc, de csak 2 giga memória és csak 250 GB winchester

[link]

Vagy a Sony, amit szintén linkeltem már, de talán így jobb egyben:
Ez már csak 1,6-os processzor, a többi hasonló, mint a Fujitsunál. Sajnos ez már kilóg a keretből, azaz csak akkor jöhetne számításba, ha olcsóbb lenne.

[link]

Azaz: van-e valakinek tapasztalata arról, hogy a hdmi-hdmi kapcsolat mennyivel ad jobb képet, mint a vga-dvi átalakító, majd így dvi-hdmi kábeles kapcsolat.
A tévém egy Sharp LCD, idei alapmodell (D44), gondolom, nagyjából hasonló, mint a Samsung, Sony, stb alapmodellje.

[ Szerkesztve ]

(#14028) uhu20 válasza Palika71 (#14022) üzenetére


uhu20
tag

Mindenképp új kell. De lehet, h átcsúszik augusztusra-szeptemberre.

(#14029) kerdezke válasza uhu20 (#14027) üzenetére


kerdezke
csendes tag

a kulonbsegek engem is erdekelnenek.
szerintem a nem `alakitgatott` digitalis jelnek egyszeruen tisztabbnak kell lennie,
foleg nagyobb meretben. (lusta voltam vissza olvasni :B )
hasznalok egy 22-es CRT monitort (foto/grafika) amin 2 bemenet van. DVI es a regi VGA.
meglepetesemre nem tudtam megallapitani kulonbseget a ketto kozott,
pedig probaltam mind a kettorol egy idoben. :D
az Acer amit kineztel jo gepnek tunik ha csak a nyers erot nezed.

motion blur -> pia

(#14030) hdmi


hdmi
tag

Szia CIFU,
olvastam pár hozzászólással korábban, hogy neked volt Sony KDL-40V3000-es TV-d. Mennyire voltál vele elégedett? Mik voltak a pozitívumok, illetve a negatívumok? Ugyanis az interneten nézem, hogy ilyenhez már hozzá lehet jutni 245,000 Ft-ért. Az utódja viszont a KDL-40V4000 pedig 300,000-330,000 Ft között kapható, viszont ebből hiányzik a Live Colour Creation, az S-Force Front térhangzás, illetve a panel csak sima CCFL, és nem WCG-CCFL. Csak azt nem értem, hogy akkor ez mitől újabb, mert más a külseje, rosszabb belsővel? Élőben is megnéztem az új V4000-est, amelyre egy videókamera volt rákötve élő adással, magamat láttam benne, viszont a kép teljes terjedelmében remegett, mint a rosszabb minőségű 50Hz-es CRT TV-k, talán még jobban is. Ez normális jelenség? Nekem jelenleg sima TV nézésre, illetve DVD-re kéne, pár év múlva pedig majd HDTV-re illetve Blu-Ray-re. A sima Tv adás illetve DVD-nek a képminőségével meg voltál elégedve? Illetve elég ehhez a 2,5 méter nézési távolság? Az utolsó kérdésem pedig, hogy ebben a V3000-ben már az új playstation típusú menü van, vagy a régi illetve hogy az interneten kapható külföldről behozott típusban is van magyar menü, vagy csak angol? A válaszodat előre is köszönöm.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#14031) erisza


erisza
csendes tag

Egy ideje olvasom a fórumot, de a múltkori hosszabb beszámoló (ala MAXIMIZE) megihletett, így közzé teszem én is, hátha valakinek hasznos lesz...
Ha valaki nem szereti a múltat, akkor térjen rögtön az Epizód III-ra... :-)

Prológus
Előre leszögezem, hogy nem vagyok érdekelt egy márka értékesítésében sem, nincs kedvenc márkám, mindig azt veszem egy adott termékből, ami számomra a legjobb ár-érték arányt képviseli a megfelelő technikai színvonal mellett. Például a hűtőm egy kétajtós Samsung, a DVD felvevőm Panasonic, a kamerám szintén Panasonic, stb... Ezt azért írom le, hogy ne érjen kritika vagy elfogultság azért, mert mind a három tévém LG lett...

Epizód I.
2000-ben vettem az első saját (szülőktől független) tévémet. A cél egy síkképcsöves 72cm-es CRT volt. Úgy mentem el az egyik nagyobb elektronikai bolthálózathoz (akkoriban még igen csak gyerekcipőben járt nálunk az Internetes vásárlás), hogy egy SONY FD Trinitron modellel térjek haza. Azért SONY, mert első tévémnek a legjobbat akartam, és az én akkori agyamban az a SONY-val volt egyenlő. Aztán a boltban egymás mellett láttam a kiszemelt SONY-t egy LG Flatron készülékkel. Legnagyobb megdöbbenésemre, szubjektíven sokkal szebbnek láttam az LG-t. Gondoltam beállítási problémák miatt lehet ez, ezért szóltam egy eladónak. A jel egyforma, megosztott analóg adás volt. Állítgattuk őket, de még mindig az LG volt a szebb. Viszont csak nem akartam egy olyan tv-t választani, ami régebben Goldstar névre hallgatott... :-))) Az LG olcsóbb is volt, de hát ne a pénz döntsön, a jobbat akartam. Az eladó közben megkérdezte, hogy adhat-e tanácsot (!!!). Azt mondta, hogy vigyem az LG-t, mert a SONY-k közül már többet visszahoztak, mert hibásak voltak... Szóval így lett meg az első LG tévém, ami immár közel 8 és fél éve - napi sok-sok órában - hibátlanul működik (igaz, 2006 óta nem én nézem). Az ma már szinte elképzelhetetlen, hogy milyen nagynak tűnt a 72cm-es képátló... :-)))

Epizód II.
2005-ben elég sokat utaztam németországba, ahol egyre több lapos megjelenítőt láttam, és nagyon megtetszett a méretük. Az LCD még nagyon friss volt, a plazmák meg elég kicsi felbontásban, de kedvezőbb áron voltak a piacon. Mivel akkorra már elég jól működtek az Internetes fórumok, sok információt tudtam beszerezni az "LCD vs plazma" ügyben. Nálam alapvetően a ghosting és a PC-s használat miatt az LCD felé billent a mérleg, bár tudtam, hogy a képük - főleg sötétben - messze nem olyan jó, mint a plazmáké (2005!). Konkrét típust nem kerestem, csak az volt fix, hogy LCD-t veszek. Meglátogattam egy nagyobb műszaki áruházat, ahol a sok plazma mellett néhány LCD is volt. Gondoltam, akkor most egy SONY Bravia... de megint szebbnek láttam egy LG-t... A 37LZ55 lett a kiszemelt. Az 1200:1 kontraszttal akkoriban a piac egyik legjobb paraméterekkel rendelkező LCD tévéje volt. Az ára pedig a BRAVIA-k alatt úgy, hogy szubjektíven a dizájn és a képminőség is jobban tetszett. Ez a TV szintén hibátlanul működik azóta. Nincs pixelhiba, nincs a korai LCD-kre jellemző zúgás. Tökéletesen megy PC-ről natív felbontásban. Az egyetlen hibája sötétben jelentkezik, amikor is látni, hogy a feketéje szürke. Egy hónapja az étkezőbe került a falra felszerelve a harmadik epizód miatt... :-)

Közjáték
2006 vége. Eltelt egy év, és akkorát fejlődött az LCD technológia, hogy a MM-ban, vagy egyéb nagyáruházban kiállított LCD tévék láttán leesett az állam. Megjelentek az elérhetőbb árú fullHD modellek, dinamikus kontraszt, az első LED-es megvilágítású panel a Samsungtól, stb... Kezdtem úgy érezni, hogy túl korán vettem meg a TV-t, várni kellett volna egy évet. Aztán elméllyedtem a technológiai adatokban, és arra jutottam, hogy most (2006 vége) sem érdemes LCD tévét venni, mert az igazán jó képű LED-es Samsung még nem fullHD. Ismerőseim többen kértek tanácsot LCD tévé vásárláshoz. Azt tanácsoltam nekik, hogy várjanak egy évet, vagy ha nem akarnak, akkor válasszanak egy friss Samsung modellt. Persze vettek SONY-t, meg PHILIPS-et, LG-t, stb... Tudnám, minek kérnek akkor tanácsot... :-)))

Epizód III.
2008 elején úgy döntöttem, hogy eljött számomra (is) a HD ideje. PS3, Blu-Ray, meg egy jó kis fullHD TV. Rengeteg fórum olvasás után kezdett kialakulni, hogy mit is szeretnék. Most már konkrét modellt akartam venni. Tetszett a SONY X széria, de nagyon drága volt a konkurensekhez képest. Az F86-os Samsung-ot nézegettem, aminél sokan a sebességre panaszkodtak, illetve a 100Hz-es megjelenítési hibákra. Közben megjelent a Panasonic 2008-as fullHD plazma generációja. Ismét plazma vs LCD kérdés. Gondoltam most legyen egy plazma... aztán tesztek róla... remegő kép... mégsem... Megjelentek az első információk a 2008-as LCD modellekről. A sok fejtörés, teszt és fórum olvasás után 3 modell maradt a ringben: SONY W4000, Samsung A656, és LG6000. A kezdeti ára a Samsungnak a 46/47 collos kategóriában majdnem 80.000-el magasabb volt, mint az LG-nek (amikor vettem már csak 50.000-el, most meg szinte egy árban vannak). A létező összes tesztet felkutatva angol/német/francia/svéd oldalakról (nem tudok ennyi nyelven, de a fantasztikus translate.google.com segített :-) az LG mellett döntöttem. Átgondoltam az előnyöket, hátrányokat, ár-érték arányt. Mivel 95%-ban nappal nézzük a tévét, nekem nem jelentett akkora előnyt a Samsung feketéje, mint amekkora hátrányt a tükröződő panelja. Az LG hangját, menüjét, távirányítóját az egyik legjobbnak tartották a tesztekben. Jók a színei, szép a képe. De, a feketéje nem olyan mély, nem olyan sötét, mint a SONY-nak vagy a Samsungnak. Szóval lett megint egy LG-m. Nem aggódtam a panel-lottó miatt, mert az S-IPS paneleket saját maga gyártja. Lassan egy hónapja használom. Nincs pixelhiba. A készülék nem búg, semmi működési zaja nincs. A kép PS3-as játékoknál, Blu-Ray filmeknél döbbenet. A régi tévém és ez között akkora a különbség... A hangja nagyon jól szól, bár a térhangzás miatt mindenképpen házimozi erősítőt illik használni. A méret (47 coll) csak az első napon érződött nagynak, másnapra már teljesen megszoktam. Sőt, simán vennék nagyobbat is... :-)) Az SD felskálázása igen jóra sikerült, nagyon jó rajta DVD-t is nézni. Az analóg kábeltévém olyan vacak, hogy 2 méterről minden apró hiba látható, azt inkább 3 méterről nézem. A feketéjével nekem semmi bajom. A korábbi modelleknél fényévekkel jobb, sőt sötétebbnek és mélyebbnek látom, mint a régi CRT-n! Beállítgattam a neten talált kalibrált beállításokat, tényleg jók, de - most lehet, hogy ki fogtok nevetni - nem használom őket. Inkább a tévé "intelligens szem" üzemmódját használom, mert így nem kell vadásznom a beállításokat a különböző fényviszonyok közepette. Nálam teljesen jól működik, és az automatika ellenére egész jól személyre lehet szabni (100Hz/fekete/színek/stb..) A káva nem vonzza különösebben a port. A panel egyáltalán nem tükröződik. Egyszóval elégedett vagyok vele, és most, hogy a Samsung A656-os már egy árban van vele, ezt a típust választanám ismét.

Epilógus
Mivel Kanadában már megtaláltam az LG weblapján az LG90-es típust, valamint ősszel jön a SONY RGB LED-es X szériája, nem vagyok biztos benne, hogy nem kellett-e volna megint várnom egy évet... de ez már lehet, hogy beteges... :-)))))

(#14032) erisza válasza erisza (#14031) üzenetére


erisza
csendes tag

bocs, olyan hosszú lett, hogy a végére elfelejtettem megköszönni a fórum tagjainak a sok hasznos hozzászólást, amivel segítettek a döntésemben...

nem emelem ki név szerint a leghasznosabb tanácsokat adókat, mert nem szeretnék ingyen reklámot cifu-nak, meg a többieknek... :-)))

alapvetően read only vagyok, de ha valakinek fontos kérdése lenne, megpróbálok válaszolni...

üdv.
Szabolcs

(#14033) lpmorpheus


lpmorpheus
csendes tag

Közben eszembe jutott még egy kérdés: Vannak olyan készülékek amelyeknek biztosan ismerjük a paneltípusát (gyártótól függetlenül)? Első sorban S-IPS panelt tartalmazó típusokra pályáznék. :)

Azért lenne fontos, mert 3 évvel ezelőtt abban a hitben vásároltam meg online a Samsung 970P monitoromat, hogy az áhitott és mindenhol agyon dicsért PVA panel valóban 8 bites. Mint kiderült, és gyanús is volt sokszor a grádienst tartalmazó grafikáknál, valójában csak 6 bit + FRC. Szóval, nem szeretnék mégegyszer ekkora rizikót vállalni, mert gondolom TV készülékeknél ugyanúgy megjátszhatják ezt, sőt ott még jobban félek a csalódástól.

erisza: Köszönöm, hogy szóbahoztad a panelek típusát, majdnem elfelejtettem feltenni ezt a számomra fontos kérdést! :B

[ Szerkesztve ]

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

(#14034) lúzer válasza kerdezke (#14029) üzenetére


lúzer
veterán

mert CRT, tehát analóg! ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14035) Rlaci válasza lpmorpheus (#14033) üzenetére


Rlaci
csendes tag

Úgy tudom, hogy a Panasonic és a Toshiba használ S-IPS paneleket.

(#14036) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Nézegetem a webboltokban az LCD TV-ket! Megjelentek a Samsung A460-os TV-k is! Ezek miben másak, mint a 430, 450-es sorozat!

Haldoklik a CRT tv, lehet előbbre kell hozni az LCD TV vásárlást! :U

Eddig talán a Samu 430-ast néztem ki, Euronicsban 120ezer, nem is netről kellene rendelni, de azért még keresem a megfelelő megoldást!

Köszönöm!

Géza

(#14037) lúzer válasza Geza26 (#14036) üzenetére


lúzer
veterán

csak vigyázz mert rossz adatokat írtak rá, pl. nem fullhd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14038) Geza26 válasza lúzer (#14037) üzenetére


Geza26
senior tag

Azt én is kiszúrtam! Reméljük nem szándékos volt az Euronicstól!

Géza

(#14039) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!
Cifu, vagy valaki : Samsung 2493HM -ról valami vélemény ?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#14040) sK0t válasza sK0t (#14039) üzenetére


sK0t
tag

Uhh bocsi, elnéztem a topicot :W
De ha van valakinek valami tapasztalata, akkor szívesen meghallgatnám .

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#14041) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy LE32R84Bx/xec TV-t viszonylag olcsón, de nem ismerem ki magam igazán az lcd tv-k világáan, ez egy jó vételnek számit? vagy nagyon szar üzletet csináltam vele? a Samsung oldalán csupa jót irnak persze, de nemtudom valójába hova tegyem minőségeben ezt a masinát.
szerintetek? Reális ára mi lehet ennek a kis vacaknak?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14042) headhunter


headhunter
addikt

Szűkítés : :U [link]

(#14043) hdmi


hdmi
tag

Bocs, Cifu , ez lemaradt a 14030-as hozzászólásomból, hogy a HDTVtest.co.uk oldalon a negatívumhoz ezt írja a KDL-40V3000-ról: - HDMI ports are not version 1.3. Ez létezik, hiszen tavalyi modell, ha jól tudom, akkor már csak 1.3-as HDMI volt. A hivatalos SONY oldalon 1.3-ast írnak. Ha mégse 1.3-as, akkor ha veszek mellé egy idei házimozikészletet, amelyen 1.3-as HDMI van, akkor az nem fog működni? Közben elolvastam egy-két tesztet erről a típusról, és egy két helyen eléggé lehúzzák a képminőséget, neked mi volt a személyes tapasztalatod? Mégegyszer előre is köszönöm a válaszod.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#14044) Alex91 válasza TexT-BoY (#14041) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megmondod mennyiert vetted, akkor majd megmondjuk, hogy jo vetel volt-e... :)

(Ha 100k alatt vetted, akkor kimondottan jo vetel volt, ha 100k es 150k kozott, akkor jo vetel, ha e folott, akkor mar nem olyan jo vetel... :DD)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14045) TexT-BoY válasza Alex91 (#14044) üzenetére


TexT-BoY
addikt

2008.03.21-én vette az előző tulaj, 170.000-ért, én pedig tegnap este vettem 80.000-ért.

Gyönyörü a képe, meg hihetetlen mennyivel jobb egy DVD-t nézni rajta. Érdemes lenne a Yamaya DVD-met egy Samsung HDMI-s Divixes Házimozira cserélni?

Egyébként érdekes ez a TV, elöször azt hittem hogy tánhuzás van, mert rengeteg szereplő megelevenedik a képen. Aztán betettem egy normális minőségü DVD-n a SzörnyRT.t és a rajzfilm az álomszép volt, éles, jo szinek, minden stimmelt. Ezután megnyugodtam...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14046) lúzer válasza TexT-BoY (#14045) üzenetére


lúzer
veterán

ha neked tetszik akkor ne izgasd magad, főleg ennyiért!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14047) Alex91 válasza TexT-BoY (#14045) üzenetére


Alex91
félisten

Igy jo vetel volt. (Gondolom meg gari is van rajta...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14048) paulkaresz válasza kerdezke (#14011) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

igen a káva rendkívül érzékeny,nagyon oda kell figyelni hogy mivel törlöd a port róla,én nem figyeltem eléggé...most a káva egyik sarka tele van apró karcokkal amit bwoay tanácsára egy displex nevű polírszerrel a hét végén megpróbálom eltüntetni(csak óvatosan).
a káva elég vastag, a rádugott csatik nem érhetnek hozzá

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14049) Rick4


Rick4
félisten

na, csak meglesz az a HD sugárzás az olimpiára? :K [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14050) lúzer válasza Rick4 (#14049) üzenetére


lúzer
veterán

Vajon átjön az UPC kábelen?
szerintem nem, nem is érdekük :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.